Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) 14adam válasza Archer (#4795) üzenetére


14adam
addikt

Próbáld meg egy másik táppal is.És ha azzal is szarakodik akkor ott más lesz a bibi.

(#4802) bolic válasza Archer (#4800) üzenetére


bolic
őstag

Visszavett tuning után is önmagától újraindult? BIOS-ban kb. alapbeállítások mellett is?

Ha mégis, kérj valakitól kölcsönben a tápot, ha azzal is van baj, valszeg az alaplap lesz a lúdas. Zárlatos lehet vagy kiöregedett a táp vagy alaplap, ki tudja.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#4803) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Nemrég váltottam vga karit (8800 GT) és egy furcsaságot vettem észre (nem tudom van e köze a kártyához).

Ha indítok egy játékot a kezdő videók alatt éles hang jön ki a tápból (magassága változni szokott), de ez a hang a főmenü elérésekor és játék alatt megszűnik és egyébként sem adja ki soha csak a kezdő videók alatt :F
Ez mitől lehet? A hang a tápból (FSP 350 PNF) jön.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4804) Archer válasza bolic (#4802) üzenetére


Archer
őstag

Lehet más lesz a bibi. Volt benn 4x1giga ram, kivettem kettőt, akkor nem indult újra, ment rendesen de ma meg amikor el akarom indítani be sem bootol csak állandóan újraindulgat. Átraktam a két modult másik slotba, most egyelőre megy. A Vistanál megint máshogy kellett rakni, hogy ne fagyogasson. Érdekes egy alaplap. Még azt sem lehet mondani h. régi mert a nyáron vettem.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#4805) bolic válasza Archer (#4804) üzenetére


bolic
őstag

Kicsit gyorsan utánanéztem a gyorskeresővel a FSP szerint a böngészőben, kiderült hogy többieknek is meggyűlt a baja a FSP-vel. :( Kérj kölcsöntápot és bizonyítsd be, hátha nem az alaplap a lúdas.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#4806) lamasman


lamasman
csendes tag

Helló, segítségeteket szeretném kérni. (nagy valószínűséggel jó helyre írok).

Most vettem teljesen új gépet:

Gigabyte GA-EP45-DS3R
Intel Core 2 Duo E8400
Samsung Spinpoint F1 750 GB
4gb Muskin ram
Pioneer DVR-216D SATA
Gainward 4850GS 512mb
Gigabyte 460W SuperB

Összeraktam gépet, semmi baja nem volt elindult, megvolt BIOS frissítés, Vista telepités stb..
Aztán kikapcsoltam, elmentem egykét órára otthonról (megszokásból előző gép miatt a táp kábelt kihúztam a gépből). Mikor vissza jövök kapcsolnám be,(hosszabb áramtalanítás után lépet fel ez a probléma) ekkor van a baj, bekapcsolni bekapcsolt de a monitoron nem akart "kép lenni" érdekes módon a reset gomb megnyomása után "lett kép". Egyből arra gondoltam hogy a táppal(100% monitornak nincs baja) lesz valami, de mivel gép vásárlás előtt is körbe olvastam fórumokat/rengeteg tesztet elolvastam mindenhol azt olvastam hogy bőven elég egy Gigabyte 460W SuperB.
Most reggel már elindulni sem akart a gép és ha el is indult jött az alaplapi csipogó hang. Talán még nincs "baj" nem égett le semmi nem vettem észre legalább is.
Viszont most egy kicsit megijedtem.
Majd megpróbálom egy erősebb táppal (arra is gondoltam hogy lehet pont egy gyári hibás tápot kaptam, amilyen az én szerencsém..)
Memtest volt, nincs baja memóriának.
Véleményeteket szeretném kérni ez ügyben mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#4807) Archer válasza bolic (#4805) üzenetére


Archer
őstag

Most úgy tűnik stabil a rendszer, remélem így is marad. Azért köszi a tanácsot.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#4808) rupert


rupert
tag

Sziasztok.

A lent látható konfigban meghalt egy 450-es mercury táp, mondták hogy az kevés lesz és tényleg az lett. Került bele egy chieftec táp, ami írva van szintén alul. Most olyan hibát produkál, hogyha pár órára kikapcsolom a gépet nem kapcsol vissza, csak villannak a ledek de nem pörög fel semmi. Hallatszik 1 kattanás is, feltételezem a tápból. Lekapcsolom hátul a tápot utánna vissza és akkor már működik. Menet közben nincs vele semmi probléma.

Ez mitől lehet?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 3700x, 2*8 GB G.skill Trident Z Neo, 500 GB Samsung Evo 860, Seasonic Focus Plus Gold 650W, Asus RTX 2060 ROG Strix OC, Cooler Master Masterkeys Pro L RGB, Logitech G403 Wireless, Deepcool Kendomen, Alienware AW2518HF 1080p 24" 240Hz, PS4 500GB, LG 42LF652V

(#4809) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Szevasztok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy a két hete vásárolt FSP ATX-400PNF tápom mostanában fura kerepelő/ciripelő hangot kezdett el kiadni. Néha hallani néha nem. Nem tudom mitől lehet. És csak ma vettem észre, eddig full csendes volt. Help pls.
(konfig az adatlapomon és a "másik"-at kell nézni ;) )

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#4810) oldsaman válasza rupert (#4808) üzenetére


oldsaman
tag

Hy .

Szerintem a kapcsolót kell cserélned .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#4811) oldsaman válasza Ricco_hun (#4809) üzenetére


oldsaman
tag

Hali .

Venti csere lesz a megoldás , ha csak nem benézel és szikrákat látsz ..... az is adhat hasonló hangot .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#4812) rupert válasza oldsaman (#4810) üzenetére


rupert
tag

De ha kikapcsolom a tápot és vissza utánna bekapcsol. Akkor csak nem a kapcsoló. Mindegy majd megpróbálom kapcsoló nélkül.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 3700x, 2*8 GB G.skill Trident Z Neo, 500 GB Samsung Evo 860, Seasonic Focus Plus Gold 650W, Asus RTX 2060 ROG Strix OC, Cooler Master Masterkeys Pro L RGB, Logitech G403 Wireless, Deepcool Kendomen, Alienware AW2518HF 1080p 24" 240Hz, PS4 500GB, LG 42LF652V

(#4813) Gampa


Gampa
aktív tag

Hali van egy 450wattos chieftec tápom,ami bekapcsolásnál zizeg kb 15mp-ig,mintha valami ivet huzna,szétszedtem,és a panel alján ivet huz egymással 2 forrasztás.Szerintetek ez gáz???Amugy a 15mp után hibátlanul müködik

(#4814) lean válasza lean (#4792) üzenetére


lean
aktív tag

Okulásul, ha valakinek hasonló gondja támadna, de lehet h csak én nem tudtam...
Nem a hiányzó vezeték volt a gond, mivel más tápgyártók FSP, Giga modelljeinél is hiányzik ez a vezeték.Hanem, mivel a korábbi tápom nem volt PFC-s, nem volt "érzékeny" a földeletlen hálózati aljzatra.
Aki mostanában vált PFC-s tápra, mindenképpen javaslom, ellenőrizze le, hogy a 220V-os aljzata földelt-e?
Nekem aktív PFC-s tápom van, passzív PFC-nél lehet módosulhat a hibajelenség, vagy nincs is?ezt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#4815) rupert válasza lean (#4814) üzenetére


rupert
tag

Hasonló gondom van nekem is. A konnektor földeletlen tudtommal. Végülis meg tudtad oldani valahogy?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 3700x, 2*8 GB G.skill Trident Z Neo, 500 GB Samsung Evo 860, Seasonic Focus Plus Gold 650W, Asus RTX 2060 ROG Strix OC, Cooler Master Masterkeys Pro L RGB, Logitech G403 Wireless, Deepcool Kendomen, Alienware AW2518HF 1080p 24" 240Hz, PS4 500GB, LG 42LF652V

(#4816) rii


rii
nagyúr

ha ciceregni hallottam néha az FSP ZEN 300W-os tápot, és megtaláltam a gar-papírt és van még rá 9 hónap gar a 2 évből, akkor cserélik, vagy elemezgetik, vagy szóba se állnak velem?

ezeknél a tápoknál ez tipushiba?
és az mitől lehet, hogy időszakosan jelentkezik a probléma?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4817) Csaba_20_ válasza lean (#4814) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Én pedig karácsonyi jó tanácsként akkor azt mondanám mindenkinek, hogy minden számítógépet védőfölddel ellátott konnektorba tessék bedugni, mivel I. ÉV osztályba tartozó készülékről van szó és nem játék! Vagyon- és életvédelmi kérdés.

(#4818) Csaba_20_ válasza lean (#4814) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Én pedig karácsonyi jó tanácsként akkor azt mondanám mindenkinek, hogy minden számítógépet védőfölddel ellátott konnektorba tessék bedugni, mivel I. ÉV osztályba tartozó készülékről van szó és nem játék! Vagyon- és életvédelmi kérdés.

(#4819) lean válasza rupert (#4815) üzenetére


lean
aktív tag

Igen meg, földelt dugaljba dugtam :C :DD, ajánlom, h keríts egyet te is nagyon gyorsan.

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#4820) lean válasza Csaba_20_ (#4818) üzenetére


lean
aktív tag

ÁMEN :R

no cross no crown

(#4821) kis_gezenguz


kis_gezenguz
csendes tag

Sziasztok!

Lehet volt már ilyen problémája másnak is, de elég nehezen lehet egy adott problémára rákeresni, szóval bocs ha fölöslegesen pazaroltam a byte-okat. A problémám a következő ha leválasztom a 220V-os hálózatról a tápomat, majd utána visszakapcsolom, kb. 10 percet kell várni hogy betudjam kapcsolni a gépet. Persze ezt a fajta működési módot megelőzte egykét sajnálatos mozzanat. A sztori: Szétszedtem a tápot és kicseréltem a hűtőbordákat, ugyanis már csak a táp volt egyedül ami nem volt vízhűtésű. Szóval kicseréltem a hűtőbordákat az általam készített vízhűtéses hőtűbordákra. Bevallom itt elkövettem egy hibát első körben lefelejtettem a szigetelő fóliákat felragasztani a bordára így miután összeraktam szép szikrázás közepette el is durrant a biztosíték, nosza gyorsan szétkaptam majd miután leesett hogy milyen szépen kibabráltam magammal felragasztottam a szigetelő (amik egyben hővezetők is) fóliákat és kicseréltem a biztosítékot majd bizakodtam hogy más alkatrészt nem nyírtam ki. Első körben csak a PW_ON és GND összekötésével próbáltam ki a tápot, szépen kiadott minden feszt 12V, 5V, 3,3V stb.., nagy megkönnyebbülés, minden működik, nem is ráz, gondoltam mehet be a gépbe. Ekkor tapasztaltam, hogy ott viszont nem hajlandó elindulni, be is durrant az agyam és csapot papot ott hagytam és elmentem piálni, mondom legalább berúgok hátha megvilágosodok, hát sikerült is mármint ami az alkoholizálós részét illeti, de okosabb nem lettem, sőt, na de ezt inkább hagyjuk. Másnap viszont örömmel tapasztaltam, hogy bekapcs gomb hatására felvillannak a LED-ek és elindul a gép. Ekkor elkezdtem tüzetesebben vizsgálódni, mint kiderült PW_ON 220V-ra történő kapcsolás esetén nem adja ki azonnal az 5V-ot, csak olyan 3,45-öt, megnéztem multival, mikor ráadom a 220-at megjelenik a PW_ON a 3,45V majd szépen lassan felkúszik 4,5V -ig olyan 10 perc alatt, ez az a szint ahol már hajlandó a POWER SWITCH megnyomására elindulni a gép. Én arra gondolok hogy a kondikkal lehet valami, és azokat tölti azalatt a 10 perc alatt. Kérdésem hogy vajon a kondik a rosszak vagy valahol máshol kellene a hibát keresni?

(#4822) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Üdv!
Meg tudjátok mondani, hogy ha a táp nem ad le a 12v-os ágon áramot akkor ott mi lehet a gond? Vagy ez utalhat rengeteg gondra? Köcce

(#4823) okka


okka
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom,hogy jó helyen kérek-e segítséget.A probléma.a számítógép rendszertelenül de elég sokszor kikapcsol,leginkább játékprogram futása közben.Ez táphiba lehet vagy máshol keresgéljek? megköszönök minden segítséget,és boldog karácsonyt!

okka

(#4824) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Kikapcsolás után az állapotjelző LED tovább ég, pedig már minden leállt. Ha nyomok egy reset-et, akkor elalszik. Ha a HDD-ledet kötöm rá a tűkre, akkor az a LED csinál ugyanígy.

Ez lehet táp gond? Vagy alaplap?

Amúgy minden működik, néha csinál olyat, hogy bekapcs után felpörög minden, de nem ad képet. Tápkábel kihúz, bedug, majd megy minden jól...

(#4825) venember83 válasza kis_gezenguz (#4821) üzenetére


venember83
nagyúr

Javaslom egy új táp beszerzését és a kísérletezgetés abbahagyását, gyártók is sok esetben képtelenek egy vízhűtéses tápot rendesen megtervezni és legyártani, magadat és az egész lakást is veszélyezteted ezzel.

Amoroso: Sokféle gond lehet, szervizbe a táppal, remélhetőleg még garis.

okka: Jó lenne egy pontos konfigleírás, de azok alapján, amit eddig tudunk, ez lehet túlmelegedés (proci, chipset, gpu) vagy tényleg táp.

Mauzes: Nézd meg, hogy minden LED-et jó tűkre kötöttél-e, de ez inkább alaplapgond lesz, vagy valami nincs rendben a tápod készenléti áramkörével, de ez csak tipp.

(#4826) venember83


venember83
nagyúr

Különben rendkívül könnyedén ki lehet deríteni, hogy van-e valami baj a táppal. Tessék kipróbálni ugyanazt a konfigot egy minőségi, kellően erős (kiindulópontként felhasználhatók a prohardver teszteken mért teljesítmények) táppal. Amennyiben a hiba megszűnt, valóban a táppal volt gond, amennyiben nem, akkor máshol kell keresni a hibaforrást: memória, alaplap, processzor, videokártya stb.

(#4827) Mauzes válasza venember83 (#4825) üzenetére


Mauzes
őstag

Minden jól van kötve, gombok, speaker, stb. működnek is, egyedül ez a LED vacakol. Vagyis a tűk, mert bármelyik LED ugyanígy viselkedik rajta. Azért fura ez, mert eddig jó volt 1 évig Pesten, most hazahoztam, aztán nem jó. Meg hogy most miért a reset-re alszik el?
Rejtély...

Következőre: na ja, ha mindenből van egy másik példányom, bármit kiderítek én. De a boltban nem adnak csak úgy jófejségből semmit egy próbára. :)
Van, akinek vannak esetleg haverjai, akik ki tudják segíteni, a többségnek szerintem erre nincs lehetősége. Az én összes haveromnak például laptopja van, itt vidéken meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4828) kis_gezenguz válasza venember83 (#4825) üzenetére


kis_gezenguz
csendes tag

Szia vénember! Lehet rosszul fogalmaztam meg a dolgokat, én biztos vagyok benne hogy a táp a rossz csak azt nem tudom, hogy az említett problémát mely alkatrész(ek) okozhatják. Mivel csak a trafót és két böszme kondit forrasztottam ki ezért ezekre gyanakszom, de mivel nem vagyok 100%-an tisztában egy ATX-es táp működési mechanizmusával gondoltam megpróbálkozom itt, hátha valaki csipöböl vágja mi lehet a baj. Azért köszönöm a jogtanácsokat majd megpróbálom nem felgyújtani a házat, szóval van itt olyan is aki ért a tápokhoz és tud érdemben hozzászólni? Köszönöm!

(#4829) rii


rii
nagyúr

olyan létezik, hogy egy táp időszakosan cicereg?

FSP ZEN 300W

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4830) Mauzes válasza Mauzes (#4827) üzenetére


Mauzes
őstag

Az eheti faszkorbács engem illet, ugyanis rosszul volt bekötve a power led. Csak többször szereltem már, mindig a rosszat használtam, már ösztönből oda kötöttem, ennek ellenére eddig tökéletesen működött valamiért. Ti ne járjatok így...

rii: ez egy általános jelenség a ZEN-ek esetében. Legalábbis a 300-asnál biztos.

(#4831) venember83 válasza kis_gezenguz (#4828) üzenetére


venember83
nagyúr

Van, szándékosan nem segítenek, túl veszélyes vizekre evezel, senki nem kíván közreműködni abban, hogy téged agyonüssön az áram, vagy egy feltöltődött kondi lerobbantsa az ujjaid.

rii: Ja, ha cicereg, akkor örülj, legalább elindult. ;]

Mauzes: Megírtam, vagy megírtam? No mindegy, megyek májat hízlalni, minden jót.

(#4832) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok!

Lenne egy furcsa jelenség a gépemben (tápban), mégpedig, hogy a házon ha rámérek van vagy 3-4 volt :Y nem hiszem, hogy ez természetes lenne, szóval mi lehet a baj?

UI: a gép nem földelt konnektorról megy, mivel azt nehézkes lenne megoldani, de gondolom ez akkor sem természetes.

(#4833) venember83 válasza szektamokus (#4832) üzenetére


venember83
nagyúr

(#4834) Csaba_20_ válasza szektamokus (#4832) üzenetére


Csaba_20_
őstag

(#4835) 8zabi


8zabi
őstag

sziasztok

van egy enermax liberty dxx 400-as tápom, egyetlen bajom van vele, mostanában elkezdett furcsa hangokat adni a ventilátora, illetve világ életében elég hangos volt, gépem leghangosabb része

ilyen ventilátor van benne, a következő paraméterekkel:

MODEL Operating Voltage Range Rated Voltage Rated Current Rated Input Power Speed Maximum Air Flow Maximum Air Pressure Noise
B/S1202512M 6~13.8 12 0.30 3.60 2400 2.29 80.98 6.14 0.24 39.0

[link]

tudnátok ajánlani valami hasonló tulajdonságokkal rendelkező, de sokkal halkabb darabot?

[ Szerkesztve ]

(#4836) szektamokus válasza venember83 (#4833) üzenetére


szektamokus
tag

Szóval marad a földelés megoldása.
Még jó hogy eddig nem nagyon tűnt fel ez a dolog, pedig már vagy 5 éve erről a konnektorról használom a gépet :))

Köszönöm a segítséget

(#4837) Csaba_20_ válasza kis_gezenguz (#4821) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ne nyúlj számítógéptápba, ha nem tudod, hogy hogyan működik!

(#4838) Csaba_20_ válasza 8zabi (#4835) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Papst 4412 FGM és Papst 4412 FM típus.

(#4839) Csaba_20_ válasza szektamokus (#4836) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Életvédelmi előírás, hogy védőföldről kell menjen. Amúgy a 3-4V-ot mihez képest mérted? Mivel?

(#4840) szektamokus válasza Csaba_20_ (#4839) üzenetére


szektamokus
tag

A gép ment a földelés nélküli konnektorról és a fürdőszobából "hoztam földet", majd a gépház és a föld között mértem feszültséget, na ez volt 3-4 volt.

Megoldom a földelést, aztán remélem minden jó lesz.

(#4841) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Olyan hibát produkál a számítógépem, hogy ha egy pár órára "magára" hagyom a gépet (csak letöltések mennek, semmilyen más program nem fut), akkor kikapcsolja önmagát, és nem is tudom visszakapcsolni, csak ha kihúzom a földelt dugaljzatból, és visszadugom újra. Ezt a jelenséget nem csinálja sem játék, sem filmnézés közben... Előtte már produkált olyan hibát, hogy újraindította magát, és nem látta a HDD-t... Itteni javaslatra cseréltem SATA2-es kábelt és telepítettem egy új XP-t (bár nem hiszem, hogy az bármit befolyásolt volna...).
Az Xp-ben az Energiagazdálkodási séma Minimális energiagazdálkodásra van állítva, a képernyőt 10 perc után kikapcsolja, de a merevlemezt soha, és a készenléti állapot sincs engedélyezve.

A konfiguráció:

Chieftec GPS-450AA-101 A 450W
AMD 64 x2 6000+
Kingmax DDR2 1024MB/1066Mhz (2x)
Gigabyte GA-MA770-DS3 alaplap
Sapphire HD4850 512Mb DDR3
Pioneer DVR-215D SATA
WD SATA-2 5000AAKS 500GB HDD
Logitech optikai egér
Kolink USB billenytűzet

Első körben én azt gondolom, hogy a tápegységgel lehet valami gond. Kérem aki találkozott hasonló problémával, főleg ennél a tápnál, az kérem segítsen, vagy ha valaki tudja a hiba forrását, az is írjon. :F

Segítségetek előre is köszönöm! :R

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4842) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Annyi kiegészítést tennék, hogy sajnos mégsem földelt az a bizonyos dugaljzat, amiről a gép megy, így már ez is lehet a hibaforrás, ezt megpróbálom holnap kizárni azzal, hogy hozok egy védővezetőt... Azért várom a javaslatokat!

Köszönöm!

(#4843) Csaba_20_ válasza Sir Robin 25 (#4841) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem meleg a táp, amikor ez megtörténik? Az, hogy nem lehet visszakapcsolni csak teljes áramtalanítást követően, arra utal, hogy valamelyik védelme(hővédelem, túlteher, rövidzár stb.) kapcsolt be a tápnak.

(#4844) Zala81


Zala81
tag

Sziasztok! A problémam a következő: néha nem kapcsol be a gépem a power gombbal. Ha mégis és bebootol feláll a windows majd kikapcsolom, egy jó 5 percig megint nem lehet bekapcsolni. Ha néha sikerül újra elinditani akkor egyből a bios ugrik be és azt irja hogy safe módra állította a proci órajelét a mi ebben az esetben 1200mhz-ről 800mhz-re. Kipróbáltam azt is hogy kihuztam a billenytyűt és az egeret, akkor normálisan el is indul, de ha visszadugom bármelyiket megint nem indul el, néha igy is bedobja a biost és a safe módot. Olyan mint ha áramot sem kapna, pedig világit az alaplapi led és minden rendesen be van dugva. Szerintetek mi lehet a bibi? Konfig: celeron 1200, asus tusl2-c, 300w táp, geforce2 mx440

(#4845) Vertigo18 válasza Csaba_20_ (#4843) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így van, próbáld meg egy másik dugaljban...

Egyébként meg egyszerű: valahonnan szerezz egy másik tápot, és próbálkozz vele egy napig... Kicsit ülhetnél is előtte, hogy ha megtörténik a kikapcsolás, akkor leteszteld, hogy nem meleg-e a táp!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4846) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Szevasztok kb. 3 hete vettem egy FSP ATX400PNF tápot és pár napja elkezdett kattogó/cicergő (nem tudom jobban leírni) hangot kiadni a táp ventije. Azért egy FSP-től nem ezt a minőséget várná az ember :((( . Kérdésem, hogy milyen venti van abban és lehet-e cserélni? Mondjuk egy sima 12 cm-es házventit be lehet rakni a gyári helyére?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#4847) Csaba_20_ válasza Zala81 (#4844) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Sok minden, ezt tesztelni kell. Így nem lehet konkrétat mondani. Vidd szervizbe, ha te nem vagy jártas a hibadiagnosztikában. Azért azt nézd meg előtte, hogy a billentyűzetet és az egeret a megfelelő helyre csatlakoztattad-e.

(#4848) Csaba_20_ válasza Vertigo18 (#4845) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ki a fene mondta, hogy próbálja ki másik dugaljban? Az életben nem tanácsolnék ilyen blődséget egy ilyen hibajelenség láttán. Úgyhogy megkérnélek, hogy te se adj ilyet a számba!

(#4849) Csaba_20_ válasza Ricco_hun (#4846) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Megállított ventilátornál is hallgatóztál már? Lehet, hogy nem a ventilátor adja ki a hangot, hanem a táp egyéb alkatrésze, amivel nagy valószínűséggel nem fogsz tudni mit kezdeni. Ventilátor cserét pedig azonos légszállításúval szabad csak végrehajtani.

(#4850) Sir Robin 25 válasza Csaba_20_ (#4843) üzenetére


Sir Robin 25
csendes tag

Szia!

Természetesen néztem, de nem meleg. Én is arra gyanakszom, hogy a táp valamelyik védelme kapcsol be, csak nem tudom mi okozhatja :F .... A furcsa a dologban, hogy akkor történik, amikor a gép nincs "terhelve", tehát pl. csak letöltés megy a netről, vagy csak a böngésző fut. Játék alatt még nem kapcsolt ki. Hétfő óta napi 12-14 órát megy a gép, de azóta (hogy lekopogjam: kopp-kopp) tünetmentes. Nem tudom, hogy az befolyásolt-e valamit, hogy az XP energiagazdálkodás beállításainál a "Minimális energiagazdálkodást" átállítottam "Otthoni/irodai asztalira". :((

Azért köszönöm a segítséget :R , de még mindig parajelenségnek tartom a dolgot.. :O

BUÉK

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.