Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Csaba_20_ válasza regent (#3049) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor vegyél új tápot, jobban megéri. ;)

(#3052) Csaba_20_ válasza Foglalt név (#3050) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tudok most foglalkozni tápjavítással, de talán stol és didyman kolléga elvállalja.

(#3053) Gabe75 válasza Csaba_20_ (#3046) üzenetére


Gabe75
csendes tag

Most csak 1 VGA maradt benne (az új - de ennek voltak furcsa dolgai), 4Gb ram, de manuálisan 1.9V-ra és 2T-re állítva, ezt leszámítva mindenki az eredeti helyén, plusz leszedve az IDE SW proggi és az nVidia hálózatkezelő cucc (épp csak a hálókártya működik). A melegedéssel eddig sem volt baj, a gyanús vinyón a SeaTools végigment (nincs hiba), MemTest 86+ (1.70) indít. 11 pass lement hiba nélkül. Ezt értsem meg... :F :W

(#3054) Csaba_20_ válasza Gabe75 (#3053) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Hagyd, hogy a memória feszültségét és a CL-t az alaplap határozza meg! Továbbra is 1 videokártyával tesztelj!

(#3055) bernyo


bernyo
csendes tag

Sziasztok! Még mindig le vagyok ragadva a táp ciripelésnél. Igaziból nem zavaró, de azért mégiscsak, néha ciripel, néha nem. Főleg terhelve szokott, és akkor meg úgyse hallom a vidkari hűtése miatt, de emiatt visszaveszik? (Seasonic S12+ 550W) Vitt már valaki vissza tápot ciripelés miatt?

(#3056) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom ez-e a megfelelő topic, következő a problémám\kérdésem :

Vettem egy Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplapot, hozzá egy AM2-es 4000+-os Brisbane magos procit, meg 2x1Gb DDRII 800-as Geil Ultra Kitet. :C
Összeszerelést követően a rendszer nem bootol, az alaplapra kötött beeper sípol csak szagatottan: hosszú síp, hosszú szünet. :(
Mindenféle kábel lehúzogatások, proci ki-betétel után kiderült, hogy a memóriák nem mennek az 1-es Channelben, tehát a 2-es\4-es slotban. 1-3-ban single channelben gond nélkül megy a rendszer a 2Gb RAMmal. Ha akár csak az egyiket beteszem 2/4-be - nem indul, csak sípol.
Nyilván következik: hibás a lap.
Lapot szépen visszavittem, leadtam, mondták, hogy küldik a futárral az újat. Várok otthon, egyszer csak hívnak, hogy új lap felejtős, a réginek semmi baja! :W Nagy káromkodás, ismét kibékávézás Rákosakármire. Vittem magammal a saját RAMot, procit is.
Tesztpadon a lap, tényleg simán működik. Itt jön az első csavar: az én RAMommal, procimmal is simán megy! Akár az 1-4 slotban is, sőt a 4-4-4-12-es (gyári) időzítésekkel is!
Szabadkozás, cucc összepakolása, irány haza. Otthon összerakás - újabb fordulat: ugyanúgy sípol ez a szardarab. Lehúztam róla MINDENT, csak a táp, lap, proci és a memória játszik. :O
És itt jön az adekvát kérdés: milyen a táp. Nos, a táp egy FSP 350PNF, amivel az elmúlt 1,5 évben semmi gond nem volt... Mellesleg mi köze lenne a tápnak a dual (vagy 1-es) channelhez? Pedig minden más megegyezik a tesztpaddal...

Akinek van vmi ötlete, javaslata az ne kíméljen!

Köszi! :R

(#3057) tlac válasza x64 (#3056) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld meg asztalon összerakni, ház nélkül

(#3058) x64 válasza tlac (#3057) üzenetére


x64
aktív tag

Nem játszik a ház, mert semmilyen kábelét nem dugtam rá a lapra. A végén már csavarhúzóval kapcsoltam be, mint a tesztpadon. De azért köszi.

(#3059) tlac válasza x64 (#3058) üzenetére


tlac
nagyúr

de ne legyen benne a házban, úgy is próbáld meg

(#3060) Csaba_20_ válasza x64 (#3056) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Idézet a használati útmutatójából:

Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly.

(#3061) tlac válasza Csaba_20_ (#3060) üzenetére


tlac
nagyúr

idézet x64-től: ;)

Lehúztam róla MINDENT, csak a táp, lap, proci és a memória játszik.

[ Szerkesztve ]

(#3062) x64 válasza tlac (#3061) üzenetére


x64
aktív tag

Jaja. Nincs is videokártyám, az integráltat használom...

(és a tesztpadon is azzal működött...)

[ Szerkesztve ]

(#3063) x64 válasza tlac (#3059) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi szépen a megoldást!!! :C :R :R

Egy kis g*.. gonosz tartócsavar megbújt a házon, amit nem vettem észre (az előző lap után maradhatott), ez volt az oka mindennek...

Köszi a segítséget!

(#3064) Csaba_20_ válasza x64 (#3063) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Jól jegyezd meg! Alapfogás, hogy addig bontod, amíg minden hibát ki nem zársz! ;)

(#3065) Csaba_20_ válasza tlac (#3061) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem szoktam úgy fogalmazni, hogy "lehúztam a videokártyát is a gépről". ;) Ilyen ez a távgyógyítás... :DDD

(#3066) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm gépében beszart a táp, vett bele újat. Mercury 450W -t :(
Everest elég szar feszkókat jelez, +5V helyett 4.75, +12 helyett 12.85 körül mutatja. Normális ez?
Szeretném kimérni multiméterrel. Hogyan kezdjek neki? Gép bekapcsolva, terhelés alatt, aztán piros lábat a molex piros/sárga ágába, feketét meg a feketébe?

Beauty is pain

(#3067) Hequila válasza Narancs (#3066) üzenetére


Hequila
őstag

A közös pontot (a multimeteren COM van oda írva, ide kell a fekete tapicsúcsot dugni) a feketébe, piros tapicsúcsot abba a kivezetésbe, ahol lehet egyenáramot mérni.
Ezután fekete tapicsúcsot a feketébe, pirosat a pirosba, majd a sárgába.

FONTOS!
A multimetert még a mérés megkezdése ELŐTT kapcsold 20V -os egyenFESZÜLTSÉG mérőállásba, és később se kapcsold át mérés közben másra (felesleges). Ha nem feszültségmérőben van, a táp és a multimeter meghibásodását kockáztatod!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3068) Narancs válasza Hequila (#3067) üzenetére


Narancs
őstag

Köszi szépen a tanácsot!
Kimértem, és a következő eredményeket kapram:
5V helyett 4.91, és 12 helyett 12.86.

Kiváncsiságból megcsináltam ugyanezt egy 400as codegenen is, ott 5.15 és 12.35 jött ki. Az értékek 0.01v-t ingadoznak néha, de elég ritkán.

Rendben vannak ezek a tápok? Melyik a jobb?

Előre is köszi a ávlaszt! :R

Beauty is pain

(#3069) Amazonas válasza Narancs (#3068) üzenetére


Amazonas
senior tag

Rendben vannak ezek a tápok? Melyik a jobb?

Az egyik Trabant, a másik Wartburg kb.

(#3070) Narancs válasza Amazonas (#3069) üzenetére


Narancs
őstag

Najó, de melyik a wartburg? ;]

Beauty is pain

(#3071) Hequila válasza Narancs (#3070) üzenetére


Hequila
őstag

A Wartburgot kéretik nem szídni! :)

Mivel a Mercury 12V-ja szabványon kívülre esik, így a Codegen jobb választásnak tűnik ezesetben.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3072) Gabe75 válasza Csaba_20_ (#3054) üzenetére


Gabe75
csendes tag

Manuális 2T és 1.90V a ramoknak, így a MemTest86+ 11 pass után sem talált hibát a TELJES terhelésnél (4 ram, 2 vga, 2 hdd, 2 odd, 2 pci). Most jön majd a játékteszt. Ezt leszámítva minden auto-n maradt, csak a tuningot nem engedtem meg a lapnak. + levettem az IDE és az NVidia hálózati cuccokat... Komolyan kezdem nem érteni a dolgot... :F :W

(#3073) Gucunja


Gucunja
aktív tag

sziasztok a mai napon kiégett az alaplapom, a gép bekapcsolásakor villogni kezdett az egyik rendszerhűtő venti egyik ledje, majd kiégett!? ebbe a pillanatban az alaplapn a memória foglalat jobb oldalán egy kis fekete négyzet kiégett és égett müanyag szag lett, gép egyből kikapcsolt azóta hozzá se nyúltam kivéve h kikaptam a memókat de nem látok rajt égisi nyomot, kérdésem itt most a venti okozta az egészet, vagy a táp, vagy az alaplap???
egy szar codagen táp volt a gépbe átmenetileg, nem kellett volna...
de eddig ez a táp egy másik gépben működött hibátlanul már egy éve..
mindenre van gari de most mégis melyiket érvényesítsem vagy mi van ilyenkor?
de ezzel a codagen táppal is már pár hete szépen ment..
van tippetek???valaki volt már hason ló helyzetben ilyenkor mi van a garival?

(#3074) kicsitomi88 válasza Gucunja (#3073) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Codegen :U

90 87.5 87.8 87.5

(#3075) Hequila válasza Gucunja (#3073) üzenetére


Hequila
őstag

Arra gondolok, hogy csúnyán megszaladhatott a 12V-os ág. Venti nem hiszem, hogy ilyet okozna.
Vidd vissza az egész gépet, és mondd el, hogy mi történt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3076) Gucunja válasza Hequila (#3075) üzenetére


Gucunja
aktív tag

de akkor ezt a tápot leg jobb lesz ha kidobom a szemétbe, nem?

(#3077) v.tom


v.tom
őstag

Volt egy kis gondom amit nem tudom mi okozhatott, és szeretném megtudni az okát, hogy többször nem legyen ilyen. Nos, van egy Sirtec High Power ATX-410-212 tápom. Az ég világon semmi bajom nem volt vele, de egy alkalommal mikor szállítás után beleraktam a gépbe, bekapcsoláskor egy kellemes füst és szikra kíséretében megsütötte a DVD olvasóm meg az egyik vinyóm. Érdekes módon a vele egy ágon lévő többi meghajtót érintetlenül hagyta(még szerencse, igy keletkezett a legkisebb kár). Furcsa hogy se előtte se után nem volt vele gond többet, pontos fesz.-eket ad meg minden. Arra gondoltam hogy mivel vonatom szállítottam esetleg feltöltődött statikusan, de kétlem hogy ez előfordulhatna. Ha valaki tud nekem segíteni megköszönném! Nem szeretnék megint így járni.

v.tom

(#3078) Csaba_20_ válasza v.tom (#3077) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A lehűlt elektronikai alkatrészt hagyni kell pihenni, miután fűtött szobába visszük, hogy a páralecsapódás káros hatásait elkerülhessük. Te odafigyeltél erre?

(#3079) Csaba_20_ válasza Gucunja (#3076) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem már a gépet is dobhatod utána...de azért nézd meg, hátha még üzemképes maradt valamelyik alkatrész. Nem akarlak elkeseríteni, de talán polgári peres úton fogod tudni érvényesíteni a jótállást. De úgy se vagyok 100%-ig biztos benne, ugyanis az teljes mértékben a te hibád, hogy hulladék táppal üzemeltetted a géped. Egyébjént jogszabályilag úgy van, hogy a kötelezett(akitől vetted a terméket) akkor mentesül a jótállási kötelezettsége alól, ha bizonyítja, hogy a hiba nem rendeltetésszerű használat következménye. Mindezt persze a bíróságon, a hétköznapi életben már akkor elhajtanak majd, amikor meglátják, hogy megégett. :(

(#3080) Gucunja válasza Csaba_20_ (#3079) üzenetére


Gucunja
aktív tag

a többi alkatrészen nem látok égési sérülést nagyítóval végig néztem őket, de hétfő elött nem tudom őket kipróbálni. És azt ki dönti el , hogy rendeltetés szerüen használtam-e? egyébként jóban vagyok a boltos csávóval az ővé a bolt.
Talán megoldhatjuk okosba.
De a táő akkor halott az biztos, nem?

(#3081) Hequila válasza Gucunja (#3080) üzenetére


Hequila
őstag

Kicsiny városunkban van egy bolt, aki táphiba esetén a többi károsodott alkatrészt is szó nélkül cseréli, ha azok tőle származnak, és van még rajtuk garancia.
Ha jóban vagy a boltossal, szerintem van rá reális esély, hogy cserére kerüljenek a hibás részek.
Ne kísérletezz vele, vidd vissza így az egész gépet (szerintem).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3082) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Helló!

A vízhűtés 12V-os pumpáját ki szeretném próbálni a gép tápra kötése nélkül. Ha csak a pumpa lesz a tápra kötve, lehet valami baja a tápnak, vagy kössek még be esetleg 1-2 DVD-t, vagy valamit? Vagy lehet hogy el sem fog indulni a táp a kevés terheléssel? (Corsair 520HX)

(#3083) v.tom válasza Csaba_20_ (#3078) üzenetére


v.tom
őstag

Amikor hoztam szálltás volt akkor még bizony tomboltak a melegek :) . A gép nem volt szállítva csak a táp. De nem volt hidegebb 25 foknál.

(#3084) v.tom válasza v.tom (#3083) üzenetére


v.tom
őstag

Most vettem észre milyen értelmesen fogalmaztam :F

(#3085) Csaba_20_ válasza v.tom (#3083) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nincs kedvem tovább lottózni. Sose szerettem ezt a "találjátok ki mi történhetett abból, hogy elmondok pár dolgot, majd később bővítem, ha kérdezgettek". Voltam már olyan felvételi beszélgetésen, ahol a szervizvezető eljátszotta, hogy ő a számítógép és virtuálisan derítsem ki és javítsam ki a hibáját. Na akkor döntöttem el, hogy távgyógyítással és találgatással nem akarok foglalkozni. Majd a többiek kérdezgetnek és találgatnak, ha van kedvük. :R

(#3086) Csaba_20_ válasza G.I.JOE (#3082) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mekkora terhelést jelent az említett pumpa? A tápnak nem szabad, hogy baja történjen, maximum nem fog elindulni.

(#3087) Csaba_20_ válasza Gucunja (#3080) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Oldjátok akkor meg okosba. Kevés olyan barát van, aki a másik hülyesége miatt bevállalja, hogy pénzt bukik. Úgyhogy becsüld meg, ha megteszi ezt a szívességet neked! Azt pedig, hogy mi halott...bízd szakemberre, aki leteszteli és megállapítja a tényeket.

(#3088) G.I.JOE válasza Csaba_20_ (#3086) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Olyan 12W max., de megoldottam, rajta hagytam mindent, azt az egy percet kibirta a cucc a víz áramlása nélkül is.

(#3089) v.tom válasza Csaba_20_ (#3085) üzenetére


v.tom
őstag

Egyrészt én nem kértem hogy váltsák meg helyettem a világot, csak azt hogy vajon a tápnak lehetett-e baja. Megemlítettem az összes befolyásoló tényezőt ami közrejátszhatott a dologban. Ha az lett volna a gond amit mondtál akkor valószínűleg nem is írtam volna ide, mert rájöttem volna, szerintem ez egy alapvető dolog. Másrészt ha nem foglalkozol távgyógyítással akkor minek nevezed amit csinálsz? Kérdésem ennyi: egyszeri eset lehetett vagy táphiba lehet ami megismétlődhet. Sajnos nekem ahhoz nincs kedvem hogy egy ilyen egyszerű kérdéshez 10 oldalas helyzetleírást adjak.

[ Szerkesztve ]

(#3090) darkarthur


darkarthur
senior tag

Üdv emberek!
Egy kis segítségre volna szükségem!

Egy Chieftech HPC 420-302 DF típusú tápomon az alsó venti nem pörgött mert nem érintkezett ezért szétszedtem, levetem a tetejét és úgy próbáltam ment is a venti, de én buta fejemmel, a tetejét ráálíttottam a tápra és sajnos ott pont van egy panel, ami elég csúnyán megégett. azaz csak 2 forrasztási pont, meg a falban kb. az összes vezeték az emeleten, ert azóta sincs áram. a villaóra leoldott, aztán áram nincs a konnekorotokban fent, de nem is ez a probléma, hanem h tudom kéne müxik e ettőla táp, mert a gépnek smemi baja, csak nem merem azt a tápot bekapcsolni. a linen található egy kép melyen piros karika jelzi a forrasztások helyét emlyek megpörkölődtek.

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 5G

(#3091) darkarthur válasza darkarthur (#3090) üzenetére


darkarthur
senior tag

Közben változott a helyzet! Vettem a bátorságot és elindítottam a tápo! Működik :DD Ezek szeritn cska a konnektorokban szállt el az áram az emeletem :DD
Most már cska azt szeretném tudni, h bízhatok e a tápban!

Samsung S23 Ultra 5G

(#3092) Hequila válasza darkarthur (#3090) üzenetére


Hequila
őstag

Tehát az a 2 forrásztási pont ért össze, ami be van pirossal karikázva?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3093) v.tom válasza darkarthur (#3091) üzenetére


v.tom
őstag

Azért kemény! Épphogy nem ég le a házatok de a táp meg működik! Chieftech power :)

(#3094) Ba.G


Ba.G
aktív tag

T. segítőkész hozzáértők!

Előzetesen kérdem - mert még a teszteket nem végeztem el hiánytalanul... -, volna valaki, aki ránézne egy némileg rendhagyó(an szerény) tápra?

A helyzet a következő: van (volt...?) egy Albacomp Spectra HTPC-m, melyben "átmenetileg" (jóideje) upgrade ürügyén két SATA HD van. (Nem könnyű a guide-t beállítáni stb., de mondjuk inkább egyszerűbben: lustaságból kifolyólag nem történt meg a váltás, együtt ment a két HD tavasz óta. Súlyosbítja a - tápellátási - helyzetet, hogy az itteni :) PH-tipp szerint egy VGA-val is terheltem, bár ezt az utóbbi időben rossz néven vette, többszöri kísérletre sem indult vele, illetve előfordult reboot is, sejtelmem szerint az elégtelen táp okán.)

Tegnap végül egy kismegszakító kioldással felhívva magára a figyelmet bemondta az unalmast, legalábbis a gép nem működik. (5V van a lila-fekete vezetékek között, ezt mértem, terheletlenül.) Ellenpróbaképpen tervezem az alaplapot máshonnan meghajtani, hátha az nem múlt ki... Na persze a másik gép is egzotikum - na de "úgy kell annak..." ;] -, egy Abit Digidice, szintén szűkös táppal. (Családi gyufa méretű, az abban szolgáló 9600Pro AIW sem szokott elsőre indulni...)

A táp még csak pótolható lenne, persze talán mégis "egyszerűbb" volna javítani - tudna valaki segíteni? Persze a szükséges méréseket elvégzem (némi villamos ismeretekkel) a "távdiagnózishoz".

Ja, a táp talán önmagában nem a legsilányabb, de mindenképpen különleges, már csak a két ventilátor miatt is, amely egyben procihűtő is; több nincs a gépben. (HTPC, viszonylag csendes...) Típus (a tápé): DELTA 250W DPS-250AB-5A, ahogy olvasom, a Delta Chieftec beszállító. A gép sajnos már épp nem garanciális, az Albacompra meg - más tapasztalatokból ítélve - nemigen számíthatok...

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3095) Csaba_20_ válasza v.tom (#3089) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Amennyiben a kérdés olyan egyszerű, nyugodtan add meg rá a választ, mert a leírtakból én nem tudom megtenni. :R

(#3096) Csaba_20_ válasza darkarthur (#3091) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A tápban bízhatsz, de inkább inkább szakember nyúljon a belsejébe, mert az a jobbik eset volt, hogy leoldott az autómata. Egyébként a két bekarikázott forrpont gyárilag azonos potenciálon van, így összekötésük nem okoz semmiféle rendellenességet. Viszont előfordulhatott volna az is, hogy a fémházra fázis kerül és te rányúlsz, ezért a további kisérletezést nem ajánlom. Ha a kismegszakító ment le, akkor próbáld meg visszakapcsolni. Ha egy esetleges FI relé, akkor az védett meg! ;)

(#3097) Csaba_20_ válasza Ba.G (#3094) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Próbáld végig az említett tesztet. ;) Ha a táp hibás, akkor didyman vagy stol kollégát keresd meg tápjavítás címén!

(#3098) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az táp probléma, hogy tuningoltam a procit 2750 mhz-ig majd bejött a win, prime 95 hiba nélkül lefutott, majd utánna ujraindítottam és a post képernyő alatt leállt a rendszer? 2700 mhz-nél nincs ilyen.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3099) zolee0307 válasza zolee0307 (#3098) üzenetére


zolee0307
őstag

De utánna ha beindítom a gépet megy rendesen nincs semmi probléma az újraindításokkor.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3100) Csaba_20_ válasza zolee0307 (#3098) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.