Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) gban válasza zolee0307 (#3099) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is inkább tuning problémára tippelnék.

Postázást nem vállalok.

(#3102) zolee0307 válasza gban (#3101) üzenetére


zolee0307
őstag

Játék, meg tesztek alatt sem volt ilyen, meg ahogy néztem a tápom elég stabilan adja a feszt a procimnak, a régebbi tt tápomnál folyamatosan változott az érték.

Csaba20: Kössz!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3103) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Konkrétan nem tápgond, de talán ahhoz is van köze...feltettem már máshol a kérdést, de hátha ti jobban tudnátok nekem segíteni.

A probléma

Ui.: a próbaképpen használt Chieftec táp a mai napig kifogástalanul működik...

Köszönöm, ha tudtok támpontot adni :R

Mod: talán jobb OFF-ban, mivel nem konkrét tápgond...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3104) Csaba_20_ válasza zolee0307 (#3102) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A processzornak az alaplapi DC/DC konverter adja a feszültséget, így a stabilitásáért is ő felel.

(#3105) zolee0307 válasza Csaba_20_ (#3104) üzenetére


zolee0307
őstag

Ez elmételig elromolhat? Egyébként az fsp tápomnál van idle az 1.376 ez nem változik, terhelésre lemegy 1.356 V-ra és ez sem ingadozik, viszont a TT tápomnál folyamatosan ugrált a fesz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3106) Csaba_20_ válasza zolee0307 (#3105) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Legalább multiméterrel mérted a feszültséget? Oszcilloszkópon láttad a jelalakot? Amíg nem így van, addig miért hiszed el, hogy mit mond egy toszver?

(#3107) Greag


Greag
csendes tag

Hali!
Volna 1 olyan kérdésem, hogy mitől lehet egy új konfigon "power error" (gépkönyv szerint) speeker riasztás? Gigabyte M56S-S3 lap, 5200+ 1950Gt Kingmax 800Mhz-es ram, Colorsit 450W-os táp (boltban azt mondták középkategóriás táp, ezt vegyem, ne 400-ast) A +12V nincs meg, csak 11,90 körül, a többi o.k., az okozhatja? Ja és a gép terheletlenül sípolt már 2x is. Esetleg, hogy az energiagazdálkodásnál be volt kapcsolva a merevlemezek kikapcs 20 perc tétlenség után? Ezt most vettem észre és kapcsoltam ki.

(#3108) Hequila válasza Greag (#3107) üzenetére


Hequila
őstag

Colorsit nevét vélhetően elírták, kihagytak egy "h" betűt, ami a "színesszar" jelentéshez kellene. Mivel a boltok ebből élnek, nem mondhatják azt, hogy szar.
Mi (királyi többes ;] ) viszont megmondjuk: szar táp.
A 11,9V-ot mérted, vagy szoftverből olvastad? Ha mért adat, akkor elvileg rendben van.
Ennek ellenére egy normális táppal célszerű lenne kipróbálni, hogy előjön-e a probléma.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3109) Greag válasza Hequila (#3108) üzenetére


Greag
csendes tag

Everest méri a 11.9V-ot. Nem akarnám visszavinni a boltba a gépet, hisz tuti nem tudnám prezentálni a problémát. 3 nap alatt 2x volt. De ha szar márka is a táp még nem biztos hogy ezesetben ő a ludas, legalábbis gondolom. Vargánénál csak jobb... :B

(#3110) Csaba_20_ válasza Greag (#3109) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az Everest nem mér, amit csinál, azt ne nevezzük mérésnek! ;) Persze, nem biztos, hogy a táp a ludas, de valamiért mégis itt vagy ebben a topicban. Nem mondhatod, hogy te nem is gyanakodsz rá. :D Ha mérőműszerel kiméred a feszültségeket, akkor azokból már lehet következtetéseket levonni, de az Everest és a többi monitorozó program(pl. ilyen a BIOS is) által mutatottakból inkább ne induljunk ki. :R

(#3111) Greag válasza Csaba_20_ (#3110) üzenetére


Greag
csendes tag

Persze, tudom, hogy az érzékelő mér. Igen gyanakszok a tápra, mert a sípolások üteme-hossza erre utal, de a kérdésem arra utalt, hogy lehet-e más is, mint a táp. Azért nem vennék még 1 tápot hogy kizárjam.
Tehát, ha "power error" van, az biztos, hogy a rossz táp miatt van? Terhelésnél miért nincs ilyen hiba?

(#3112) zolee0307 válasza Csaba_20_ (#3106) üzenetére


zolee0307
őstag

Az a baj, hogy nincs multiméterem és csak progikra hagyatkozok, tudom a programok nem érnek semmit. Szétnéztem a neten és elméletileg a tuningbeállításoknál a lapnál olyan 0,25-0,3 V-ot álítottak be, szóval majd kipróbálom ezekkel a beállításokkal is hátha az volt a baj, hogy kevés feszt kapott az nb, meg az fsb. Mondjuk az nvidiás lapok többet fogyasztanak. Nem tudom a tápom bírnak-e ennyi fesz emelést.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3113) Traxx


Traxx
őstag

Erre esetleg tudna valaki tanácsot adni, mi lehetett a bibi? :F :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3114) Hequila válasza Traxx (#3113) üzenetére


Hequila
őstag

Esetleg ha a tápot akkor cserélnéd, amikor az alaplapot? :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3115) Traxx válasza Hequila (#3114) üzenetére


Traxx
őstag

Hát, így is, úgy is komplett gépcsere lesz a dologból, csak szerettem volna ezt 2 részlegben letudni :U ...És az 1. körbe tartozott volna a táp is. De ha a tipikus "így jártam, nem megy" helyezt áll fenn, akkor egyben lesz a csere...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3116) Csaba_20_ válasza Greag (#3111) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mivel arra vonatkozóan, hogy a "power error" alatt mit értenek, nincs információ, ezért elég nehéz megfogni a jelenséget. Minden esetre kövesd végig a kézikönyvben leírtakat, a probléma felderítésének céljából. Ha jól láttam, elsőnek a rövidzárral kezdi, volt már itt nemrég olyan, hogy egy alaplap alá beragadtcsavar miatt sípolt a gép.

(#3117) Csaba_20_ válasza zolee0307 (#3112) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez esetben vak vezet világtalant állapotban tapogatózol, sok sikert hozzá!

(#3118) Hequila válasza zolee0307 (#3112) üzenetére


Hequila
őstag

Ilyen kategóriájú multimetert kapsz hasonló áron. Nem hiszem, hogy ez hatalmas érvágás lenne számodra.
Azonban nem tartom jó ötletnek, hogy Te nyúlkálj az alaplapon működés közben.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3119) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

A számítógépem az utóbbi egy hétben a következő tüneteket produkálja:

Némely bekapcsoláskor egy pillanatra elindulnak a ventilátorok valamint a házban lévő ledek is felvillannak, de a gép rögtön leáll. Újra nem tudom bekapcsolni, csak ha először
áramtalanítom a tápot. Általában másodszorra már elindult, talán egyszer történt, hogy újra ugyanezt tapasztaltam.
Ezen kívül másodszor fordul elő az, hogy használat közben kikapcsol. Szintén nem lehet bekapcsolni, csak áramtalanítás után.

Én a táp meghibásodására gyanakszom.
Igazam van vagy máshol keressem a probléma okát?

Előre is köszönöm.

(#3120) Csaba_20_ válasza tPedro_ (#3119) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A jelenséget vagy rövidzár okozza, vagy a táp hibás, de a jelenség alapján valamelyik védelme kapcsol be. A teljes áramtalanítás akkor szükséges, ha a táp
- rövidzárat érzékel a kimenetén és emiatt lekapcsol
- túlterhelést érzékel és emiatt lekapcsol
- túlhevül és emiatt lekapcsol
Ezeket érzékelheti belső hibából adódóan is.

(#3121) sebi77


sebi77
csendes tag

A következőt csinálja a gépem: reggel amikor be akarom kapcsolni, nem történik semmi. Hátul a táp kapcsolóját kapcsolgatom ki-be, azután se lehet bekapcsolni. De ha kihúzom a hálózati kábelt, majd vissza, akkor utána minden megy rendesen. Mi lehet ez?

(a gép amúgy tökéletesen működik, nem szokott lefagyni. minden alkatrész új benne)

[ Szerkesztve ]

(#3122) Csaba_20_ válasza sebi77 (#3121) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az előbb leírtakon kívül lehet még kontakt hiba is.

(#3123) Lapi Joe


Lapi Joe
csendes tag

Sziasztok

Az őszi nagytakarítás után kifújkáltam a sok port a gépemből a következőt csinálta a gépem:
Bekapcsoláskor nem történt semmi levettem az oldalát és a vga-n szikrázott a venti
GYorsan kikapcs de úgy néz ki késő volt mert a táp bánta
gagyi táppal működik mostmár a gépem (venti csaere a vga-n)
de nagyon szeretném megmenteni a tápomat
ha valaki tud segíteni a javításában akkor az kérem vegyen fel msn-en és megbeszéljük
köszönettel

tápom típusa: Chieftech HPC-360-202

msn:laposijozsef@citromail.hu

A tapasztalat olyasvalami, amihez csak közvetlenül azután jut az ember, hogy szüksége lett volna rá.

(#3124) sebi77 válasza Csaba_20_ (#3122) üzenetére


sebi77
csendes tag

Amit nem ertek: ha aramtalanitas kell neki, miert nem eleg ha hatul kikapcsolom, miert kell kihuzni a halozatbol. Mi a kulonbseg a ketto kozott? Es mi okozhatja azt, hogy a jelenseg amit leirtam, csak akkor jelentkezik, ha hosszabb idore (estere) ki volt kapcsolva a gep.

Par napja vettem a tapot, nem tudom hogy egy ilyen hiba miatt visszavigyem-e kicserelni (es kicserelik-e egyaltalan).

(#3125) Csaba_20_ válasza Lapi Joe (#3123) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Inkább te keresd meg stol vagy didyman kollégát. ;)

(#3126) Csaba_20_ válasza sebi77 (#3124) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A különbség, hogy a hátsó kapcsolók általában 1 eret szakítanak, de esetünkben talán ez valóban lényegtelen. A kikapcsolás időtartalma mindkét esetben hasonló?

(#3127) sebi77 válasza Csaba_20_ (#3126) üzenetére


sebi77
csendes tag

Igen, kb. két mp. Azota eszrevettem, hogy nalam is megprobal elindulni, egy pillanatra megmoccannak a centillatorok.

(#3128) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy FSP ATX-350PNF tápot AM2-es konfigomhoz. Vadi új minden, összerakom, de nem megy. A táp annyit csinál, hogy az alaplapi zöld led világít, ám bekapcsoló gombra felpörög minden venti és azzal a mozdulattal le is áll. :Y
A táp elég kell, hogy legyen, mert üres alaplapra dugva is ennyit csinál és másik gépen is hasonlóan muzsikált. :F

Ez tutira táp gond, ugye :U ?

(#3129) Hequila válasza stevve (#3128) üzenetére


Hequila
őstag

Ha több géppel is ezt produkálja, valószínűleg igen.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3130) stevve válasza Hequila (#3129) üzenetére


stevve
nagyúr

Azta! És nem, egy ugyanolyan tápot beletettem és ugyanazt műveli. Akkor alaplap gond lenne? Nem gondoltam volna...

(#3131) vedini


vedini
őstag

sziasztok!

olyan a tápom, hogy csak akkor tudom bekapcsolni a gépet, ha a tápot bekapcsolom és a 24 tűt csak utána dugom fel az alaplapra, shutdown után megint 24 tű le, és vissza, és csak akkor tudom bekapcsolni a gépet
hiába kapcsolgatom a táp power gombját, vagy húzom ki a táp kábelt, csak a fenti módszer működik

egyébként a táp tökéletes még terhelés alatt is, fsp 500 ról van szó

mi lehet a gond, javítható?

köszönettel:
vedini :R

workworkwork...

(#3132) dokar válasza vedini (#3131) üzenetére


dokar
addikt

inkább alaplapi problémának néz ki :U
de neked nem 20+4 tűs van? vagy 24+4?

extra - SEXRay

(#3133) vedini válasza dokar (#3132) üzenetére


vedini
őstag

másik táppal tökéletesen megy a lap

workworkwork...

(#3134) tPedro_ válasza Csaba_20_ (#3120) üzenetére


tPedro_
őstag

Köszi.
Már kérdezni akartam, hogyan lehet kiszűrni a hiba okát, de szerencsére idő közben kiderült, hogy az egyik ventillátor volt a ludas.

Köszi a segítséget.

(#3135) didyman válasza vedini (#3131) üzenetére


didyman
őstag

szerintem inkább alaplap nyűgje lehet, de ha a tápot mondjuk egy vinyóval terhelve, az atx csatin a zöld-fekete gombot zárva elindul, akkor nem táphiba jó eséllyel.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3136) didyman válasza vedini (#3133) üzenetére


didyman
őstag

Akkor mégis táp.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3137) Raiders


Raiders
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy érdekes hibám. A gépemben van két sata (120, 160 GB) és egy pata (250 Gb) vinyó, a többi az adataimnál. A hiba az, hogy a két sata periodikusan búgó hangot ad és ha ráteszem a kezem akkor érzem a rezgést is. Az előző 478-as konfigomban is ezek voltak csak ott a pata vinyó csinálta ugyanezt a jelenséget. A tápom egy Chieftec 400W. Multiméterrel mérve minden fesz rendben van! Okozhat a táp ilyen hibát?

(#3138) Hequila válasza Raiders (#3137) üzenetére


Hequila
őstag

Interferrál a két winchester egymással. Nem táp probléma. Ha több vinyóhely van a gépházban, próbáld meg messzebb illetve közelebb rakni őket egymáshoz, hátha változik a jelenség.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3139) Raiders válasza Hequila (#3138) üzenetére


Raiders
csendes tag

Köszi, megpróbálom ezt a lehetőséget is. Bár az a furcsa, hogy az előző konfigomban csak a pata vinyó csinált ilyet a két sata nem. Hely meg van a toronyban úgyhogy nem gond a pakolgatás.

(#3140) stol válasza Raiders (#3137) üzenetére


stol
addikt

Nem véletlen Samsung vinyók? :D
Nekem a SamShit-ekkel szokott "Zoom-Zoom" élményem lenni :DDD

(#3141) M.W.H


M.W.H
aktív tag

ha menet közben kikapcsol
sokszor volt olyan nekem is meg néhány ismerösömnek is hogy menet közbe kikapcsolt a gép mintha áramszünet lett volna...

csoresz magyarok vagyunk nincs pénz azonnal 14k ért ujjat venni..
ha ilyen problémád van elöször porszivozd ki álltalába ez beválik

Mad W. Highflyer

(#3142) Raiders válasza stol (#3140) üzenetére


Raiders
csendes tag

Mind a két satás vinyó seagate.

(#3143) vedini válasza didyman (#3136) üzenetére


vedini
őstag

köszi :R

workworkwork...

(#3144) ASDAM


ASDAM
csendes tag

Sípol a Táp halkan és magas frekvencián ez miért van ? :W

FullHD

(#3145) lúúúzer


lúúúzer
tag

Sziasztok!!
Egy új 550-es Chieftek tápon teljesen hajmeresztő értékeket mér az everest és a BIOS-ban is DDR18 FAIL-t ír ki(Giga p-35 lap). Ennek ellenére a gép megy!Sajnos mérni nem tudtam...
Minden felesleges fogyasztót lehúztam, a hiba maradt.(értékek a 12 V-os ágon 2,5V, majd lemegy0,5V-re pár perc után. A 2,5V-s ág meg 2,2röl indul, Ha a memónak plusz feszt adok, éppen annyival csökken :F ) Everest 4-es. BIOS frissítés még nem volt.

Valaki valami ötlet??Ez lehet még everestes félremérés?? (Ekkora mértékűt még nem láttam! :( )
Lécci egy kis segítség!!!Merre induljak el??

(#3146) Thulcandra válasza lúúúzer (#3145) üzenetére


Thulcandra
senior tag

... az alaplap érzékelőire támaszkodó, a bios és stb ilyen diagnosztikai programok által nyújtott eredmény szigorúan tájékoztató jellegű.

Mindenképp voltmérővel kell bemérni a tápot. Ha ezt nem tudod megoldani, frissítsd a BIOS -t aztán lehet rögtön rendbe is jönnek az értékek és megnyugszol.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#3147) Thulcandra válasza ASDAM (#3144) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Tekercsek szoktak sípolni, megoldás = Sípolás létrejöhet fokozott terheléstől, ergo ha túl kicsi a tápod a gépedhez (esetleg tuningolva van). Ha más hiba v elöregedés miatt sípol akkor problémás tekercs v táp csere (feltvéve ha biztosan a tápban van, mert lehet alaplapon is.)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#3148) ASDAM válasza Thulcandra (#3147) üzenetére


ASDAM
csendes tag

Hát a terhelés az kizárva 600W c2d E6550 + 1950XT és vadonat új OCZ GamerXstream Táp

FullHD

(#3149) Csaba_20_ válasza ASDAM (#3148) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Stand-by módban is sípol? Ha igen, akkor a készenléti áramkör adja a hangot. Ha nem, akkor venti vagy az elektronika. Új táp esetében nem jellemző, hogy meghibásodáshoz vezet, csak zavaró.

(#3150) ASDAM válasza Csaba_20_ (#3149) üzenetére


ASDAM
csendes tag

Nem ha off a Gép akkor csend van és békesség ;)

FullHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.