Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Sziasztok!
Én néha néha multy-ban nyomom a Call of Duty1-t a neten...
Az lenne a problémám,hogy fixen megvan benne a 333FPS-em!
De ha sokan jönnek velem szembe és mindenki elkezd lövöldözni akkor lemegy hírtelen 10-20ra is és ugy beakad a játék,h mire észheztér a game lelőnek!Egyik játék sem akadozik ezen kívűl. Igaz csak ebben az egyben használom az FPS-t 333-ban!
Lehet,hogy kevés a tápom és nincs elég amper a 3D karimnak???450Wattos Chieftec tápom van.
Valaki pls szakvéleményt!

[ Szerkesztve ]

TDI POWER

(#3702) taxi


taxi
aktív tag

Sziasztok.
Chieftec GPS-500AB A tápom van,konvertálás közben(cpu haszn kb.65%)ujraindult a gépem.Ezt eljátszotta kétszer-háromszor.Ezután már be sem bootolt,nem is fütyült.Azt hittem proci elszállt.Mikor szétszedtem akkor láttam,hogy a négyes molex csati egyik ága meg van feketedve,müanyag megolvadva.Ennek lehet az oka hogy picit laza volt a csati,és ivet húzott?Vagy komolyabb oka lehet?Elég ha megtisztitom a tüskét,és kicserélem a csatlakozót?

Valaki ha tud segitsen,bár látom itt többnyire csak kérdések vannak.

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#3703) Süni 1985 F válasza taxi (#3702) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Szerintem elég ha kicseréled a csatlakozót és megtisztítod,tutira érintkezési hiba,azok alapján amiket leírtál!

TDI POWER

(#3704) taxi válasza Süni 1985 F (#3703) üzenetére


taxi
aktív tag

thx :R

Hakuna matata

(#3705) mr_ricsi válasza taxi (#3702) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Elég ha megtisztitom a tüskét,és kicserélem a csatlakozót?"

Nem!
A tüske túlvégén a forrasztást is ellenőrizd, mert a meleg hatására az is kontakthibássá válhatott!
Nem tragédia, ónszippancs, tisztítás, újraforrásztás, és használható tovább.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3706) taxi válasza mr_ricsi (#3705) üzenetére


taxi
aktív tag

Eddíg nem vágott haza semmit de most hogy le volt szedve a gép oldala,és be volt kapcsolva,ahogy megmozgatom a kábeleket,rögtön újraindul.-Úgy néz ki,hogy a csatlakozók nagy része nem érintkezik rendesen.-Szerintetek ilyen hibára is vonatkozik a gari?(mielőtt forrasztgatni kezdenék)

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#3707) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#3700) üzenetére


FoxiestFox
félisten

NA! Ez fontos lenne, mert ez a sz*r itt cicereg az asztal alatt, és mindjárt behalok tőle. :D

(#3708) mr_ricsi válasza taxi (#3706) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A "4-es molex" alatt a 20+4 pólusú ATX csati különálló 4-esére gondolsz, vagy vagy egy vinyócsatlakozóra?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3709) JetiRulez válasza JetiRulez (#3693) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az elemnek se híre se hamva, de felmerült egy olyan felvetés, hogy az alaplap ment tönkre.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3710) taxi válasza mr_ricsi (#3708) üzenetére


taxi
aktív tag

A különálló négyes csati volt megégve.Azt ki is cseréltük,tüskét az alaplapon megtisztítottuk(nem volt egyszerű)-De van például egy kábel,amin 2 satás táp van,az például totál szar rádugtam a két íróra,"egyszer volt hol nem volt".Ezért kérdeztem hogy csatlakozókra is,vagy csak magára a tápra vonatkozik a gari?

Hakuna matata

(#3711) mr_ricsi válasza taxi (#3710) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ezért kérdeztem hogy csatlakozókra is,vagy csak magára a tápra vonatkozik a gari?"
Természetesen a csatlakozókra is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3712) gt0618


gt0618
tag

Hi!

Már nem garis tápom portalanításakor az alábbi kép fogadott:

http://kepfeltoltes.hu/080416/P1010300_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080416/P1010301_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080416/P1010303_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080416/P1010304_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080416/P1010305_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080416/P1010306_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080416/P1010308_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A táp tökéletesen működik, feszültségek jók, halk stb., gond ilyen szempontból nincs vele. Az utóbbi pár hónapban érezhetően jobban melegedett, de konfig az adatoknál.
A képeken jelölt kondikon kívül nincs égésnyom vagy púposodás sehol.

Kérdés: érdemes a kondikat cserélni, mert az eltelt évek és a gyakorlatilag folyamatos üzem miatt mentek tönkre,
vagy ez csak tünet, és a hiba oka még nem füstölt el?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#3713) FoxiestFox válasza gt0618 (#3712) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem tápcsere, ne kockáztass. Nekem a filmezős gépben van egy 400W-os régebbi tápi, már vagy 4 éve, nem nagyon kapcsolom ki a gépet, és semmi ilyesmi nem volt vele...
Bár az jóval gyengébb gép a tiédnél.

(#3714) gt0618 válasza FoxiestFox (#3713) üzenetére


gt0618
tag

Már kicseréltem, de ha csak kondicsere, akkor annyit megér a javítás, és megy a jóval ritkábban használt p4 alá egy codegen helyett.

[ Szerkesztve ]

(#3715) [CS]Blade2 válasza FoxiestFox (#3700) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Sztem a ciripelis, meg a sipolás azért van, mert nem terheli le a tápot, amugy a codegány nagyon rosz márka.

Én a helyedbe
1 eladnám a codegányt, és vennék belőle egy halk ventit a régibe, simán belehet operálni a hangos helyett.
vagy
2 vennék egy fsp 350W-et 6.000ft-ért, az nagyon jó minőségi táp, minden védelemmel ami kell..

(#3716) Hequila válasza gt0618 (#3712) üzenetére


Hequila
őstag

A Tagan középszerű táp, ami az elavult vezérlésének és a gyenge kimeneti puffereknek köszönhető. Ha olcsón meg tudod oldani a kondicserét, szerintem megéri.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3717) gt0618 válasza Hequila (#3716) üzenetére


gt0618
tag

Ámen.Akkor az lesz. Köszönöm.

(#3718) mr_ricsi válasza gt0618 (#3712) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Kérdés: érdemes a kondikat cserélni, mert az eltelt évek és a gyakorlatilag folyamatos üzem miatt mentek tönkre"
Ha te magad meg tudod oldani a kondik cseréjét, akkor megéri cserélni. Meleg helyre rakták a kondikat, azért száradtak ki.
De ne csak a púposakat cseréld, hanem az összes, velük megegyező márkájú kondit.
Sőt, még jobb lenne az összes elkot kicserélni, és amikor visszarakod a kondikat, akkor minél távolabbra hajtogatni a melegedő tekercsektől, bordáktól.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3719) Reinhardt válasza Reinhardt (#3697) üzenetére


Reinhardt
őstag

#3697

Erre vmi?

(#3720) gt0618 válasza mr_ricsi (#3718) üzenetére


gt0618
tag

Az összes kondi cseréjére én is gondoltam, mivel a képeken láthatókon kívül szerencsére kb. nincs is több. Széthajtogatni nem lesz könnyű, mert nem nagyon van hely máshova hajtani őket, eléggé zsúfolt az a rész, de hát egyszer élünk, majd kiderül mit lehet elérni. Kösz a választ.

(#3721) Hequila válasza gt0618 (#3720) üzenetére


Hequila
őstag

Az, hogy nem púpos és / vagy nem folyt ki belőle az elektrolit, nem jelenti azt, hogy jó. Hajtogatni viszont tényleg nem nagyon fogsz tudni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3722) JetiRulez válasza JetiRulez (#3692) üzenetére


JetiRulez
őstag

Már ez is megoldódott. Kiderült, hogy csak a táp kontakt hibás és erősen kell rányomni a csatlakozót. :C Ugye milyen jelentéktelen apróságok tudnak ekkora bosszúságot okozni? :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3723) JetiRulez válasza JetiRulez (#3722) üzenetére


JetiRulez
őstag

Vagy mégse oldódott meg? Másodszorra megint nem kapcsolódott be a gép és csak úgy tudtam elintézni, hogy fél percre kihúztam a tápot. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3724) gt0618 válasza Hequila (#3721) üzenetére


gt0618
tag

Bezzeg a régi szép idők.. Apukám 74-es már hifi rádióerősítőjében 2005-ben kellett kondenzátort cserélni, azóta is jó.

(#3725) mr_ricsi válasza Reinhardt (#3719) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Volt ilyen másnak is?"
Nem hiszem, mert rajtad kívül senki sem olyan bátor, hogy haldokló táppal használja a gépét, kockáztatva ezzel az alkatrészek totális pusztulását, vagy valami jó kis lakástüzet... :Y

A zizegés utalhat valami zárlatra, vagy egy kiszáradt kondi is adhatja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3726) mr_ricsi válasza gt0618 (#3720) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a képeken láthatókon kívül szerencsére kb. nincs is több."
Azt azért nem hiszem. Az 5-6 féle kimeneti feszhez 1-1db pufferkondi tartozik, de én nem csak a nagyok cseréjét javaslom, hanem az 1 - 47uF kisebbeket is. Főleg azokat, amelyek közvetlenül a hűtőbordák és a tekercsek mellé vannak beültetve.

"Széthajtogatni nem lesz könnyű, mert nem nagyon van hely máshova hajtani őket, eléggé zsúfolt az a rész"
Azért még lehetnek itt lehetőségek. Pl. ha sikerül alaplapba való keskeny-magas kondikat venni, vagy hosszabb lábakkal beforrasztani.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3727) floppy131 válasza Reinhardt (#3699) üzenetére


floppy131
csendes tag

Bocs de más megközelítés az az, hogy cseréld ki azt a tápot,amig kitudod,és nemkell mást is cserélned!!! :W :R :Y

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#3728) gt0618 válasza mr_ricsi (#3726) üzenetére


gt0618
tag

A bordakonglomerátum alatt még azért akad, de úgy tűnik, hogy drámaian sok (az összes bordához csavarozott) alkatrész kiforrasztásával járna a leszerelés, mert a bordákon átmenő csavarokhoz máshogy még szerszámmal sem lehet hozzáférni.(Nem utólag szerelték az alkatrészekre a bordát az k.élet.) Csak ha nagyon-nagyon-nagyon akarok, és akkor visszafele ugyanez.
http://kepfeltoltes.hu/080418/P1010313_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Rövid szemrevételezés után úgy tűnik a szerelhetőség nem volt szempont a tervezőasztalon. Na majd keresek valami kiskezű segítséget.

A gépi munka mellett kézzel is bőven dolgoztak, muhaha jellegű forrsztási pontok:
http://kepfeltoltes.hu/080418/P1010310_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mivel Szombathelyen korlátozottak a lehetőségek (azt mondja a csávó, 680µ200V még rendelni sem tud), marad a remek Lehel úti szaküzlet, ahol valószínűleg találok megfelelő méretűeket, és még Rohs is lesz. (Most nem nagyon fűlik a fogam az összes kis kondi cseréjéhez, de mivel úgysem ma megyek Pestre bőven ráérek kiforrasztgatni őket. Másrészt azokra közvetlenül fúj a venti; az jól látszik (illetve nem mert a borda takarja), hogy azon az oldalon elég jól néznek ki, a másikon pedig szinte az összes púpos v. kifolyt)

[ Szerkesztve ]

(#3729) mr_ricsi válasza gt0618 (#3728) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"680µ200V"
Ebből 2db kell legyen a bemeneti oldalon. Le tudod olvasni valamelyikről a márkáját? (Egyébként ha lehetne is ilyet venni, olyan drága volna, hogy nem lenne gazdaságos.)
Ezeken kívül gondoltam a többi elko cseréjére.

"A bordakonglomerátum "
Nem kellett volna annakidején flancolni: a Codegen vagy a Vargáné tápoknál nem lenne ilyen gondod... :)

"és még Rohs is lesz."
A Rohs nem fontos, a lényeg, hogy 105°C-osak legynek, és minimum akkora feszültségűek, mint a kiforrasztott példány.

"Másrészt azokra közvetlenül fúj a venti; az jól látszik (illetve nem mert a borda takarja), hogy azon az oldalon elég jól néznek ki, a másikon pedig szinte az összes púpos v. kifolyt)"
A kicsi kondikon nem lehet olyan látványos jeleket tpasztalni, valamint a venti csak akkor hűti őket, amikor a táp be van kapcsolva, viszont az egyik borda pont akkor a legmelegebb, amikor a gép kikapcsolva és áram alatt van a táp (stand-by).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3730) gt0618 válasza mr_ricsi (#3729) üzenetére


gt0618
tag

Kiszedtem már mindet, egy 45fokban hajlított csipesz segítségével.
a Lomexnél van listába 680mikro de 250V-os nem 200,
könnyű dolgom van mert már kivettem,márka nincs ráírva, csak egy lekerekített sarkú négyzetben M betű, utána CE(M), és az adatokon kívül az 5409B, és az egyik sajnos ezek közül is púpos.A többi JENPO feliratot visel.

Hát igen, ami a tápválasztást illeti, de hol marad akkor az élet sava-borsa, ha mindenki a "tucat" fsp,corsair,seasonic stb. közül választ. ::))) (A cseredarab sem közülük való)

Ráadásul rájöttem, hogy azon az oldalon nem is fúj, hanem szív a venti.

Az utóbbi egy-két hónap kivételével a burkolat még kézmeleg sem volt.

Lehet hogy a Rohs-nak köszönhetjük ezt a "rendkívül hosszú" élettartamot?

[ Szerkesztve ]

(#3731) buherton válasza JetiRulez (#3722) üzenetére


buherton
őstag

Én azon csodálkozok, h a csatiknak kb 10-12 A-t kell át egedniük. Na most erre 0.5-1-es rezet használnak, min. 1.5-2 mm-es kellene, és esnek a század voltok a vezetéken is, akár mien rövid. A másik amit gyűlölök az a csatik. 0.2mm-es réz van meghajlítva :W , azon csodálkozok h tud 10-12 A-t átengedni (főleg az 5V-os ágra vonatkozik). A kondik nem csak a hő, és a szél miatt adják meg magukat, hanem az áramerősség miatt is. 4-6 éves alaplapoknál már előfordul a cpu táp kondi száradás. Gondoljunk bele 50-60W 1.6V-al számolva 31-37A ami nagyon sok :Y . Az a baj h nagyon kiélezik a cuccost, az erősítőbe bele pakolták amit kell :)

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3732) mr_ricsi válasza gt0618 (#3730) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"csak egy lekerekített sarkú négyzetben M betű"
Esetleg ez van rajta?

"A többi JENPO feliratot visel."
Szemét. Cseréld ki mindet, függetlenül a púposságtól.

"Lehet hogy a Rohs-nak köszönhetjük ezt a "rendkívül hosszú" élettartamot?"
Az elkok belsejének az összetétele titok, de tudomásom szerint náluk a rohs csak annyi különbséget jelent, hogy a lábaik nem ón-ólom ötvözettel vannak befuttatva, hanem ón-rézzel.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3733) Hequila válasza gt0618 (#3724) üzenetére


Hequila
őstag

... viszont apukád rádióerősítőjében nincs kapcsolóüzemű elem. Nem az alkatrészek minősége romlik, hanem az igénybevételük nő, illetve már nem méretezik túl az elemeket, mint '74-ben.

A Lomexnél van 680uF-os 250V-os kondi különféle méretekben 68Ft/db (Rubicon, 30x45mm) ill. 145Ft/db (Yageo, 30x40mm) áron. Mindkettőt nyugodtan megveheted, megfelelő minőségűek.
A kimeneti szűréseknél arra kell továbbá figyelned, hogy a belepakolt kondi alacsony soros ellenállású legyen (LOW-ESR).
Nem tudom, hogy Szombathelyen konkrétan van-e olyan ember, aki ilyenekkel foglalkozik, de itt a fórumon megtalálható különféle szakemberek elérhetőségei, ha hozzájuk eljuttatod a tápot, még a kondik megvételével sem kell foglalkoznod, csak a legvégén fizetni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3734) gt0618 válasza mr_ricsi (#3732) üzenetére


gt0618
tag

Nem piros, de ő lesz az.

(#3735) gt0618 válasza Hequila (#3733) üzenetére


gt0618
tag

Mivel egész vasmegyében b@szik majd minden cég weboldalt üzemeltetni, ezért nem találtam, bár biztosan van. Az eljuttatós rész így már tárgytalan, mert jövő héten megveszem ami még kell, visszaforrasztom és annyi.
(Meg hát utazási ktsg, parkolás, telefon stb. már bőven egy új táp ára felett van, max anyagárat ér meg a javítás, az kb egy ezres, durva esetben még egy ezresért meg ki vállalná el a javítását, mert nem egyórás munkája lett volna vele, és az én arcomról égne a bőr ennyit fizetni bármilyen munkáért, amire persze elvárnám, hogy garanciát vállaljon, hívjon ha elkészült stb.. )

(#3736) FoxiestFox válasza [CS]Blade2 (#3715) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, ezt tettem végül, bár a Codesz*r házát meg akartam tartani a szép nagy ventije miatt, gondoltam átrakom bele az enyém belsejét, de rászabtam, mert annak meg túl magas volt a bordája, nem fért tőle a venti... Gondoltam rá, hogy akkor kívülre rakom a ventit, de akkor meg a procihűtőt ütötte. Találtam viszont egy alig használt ventit a fiókban, és azt passzintottam bele a visszaköltöztetett tápba... Majd ha nagyon sok pénzem lesz, veszek másik tápot, de ez alá a gép alá ez is jó egyelőre. Legalább nem Codegen. X)

(#3737) Oracle


Oracle
senior tag

Olyan létezik hogy az összes molex meghal, de az alaplap kap áramot??

(#3738) JetiRulez válasza buherton (#3731) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát igen...nem nagyon értek ehez, de konkrétan úgy kell most beindítani a gépet, hogy ezerrel kell elkezdeni nyomkodni a bekapcsolót. Ilyenkor bepörög és végre elindul. :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3739) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

FSP Bluestorm 400
Bekapcsoláskor csak egy ciccenés hangot ad, a ventit se pörgeti fel.

Javítható?
Mi lehet a hiba?
Esetleg valaki foglalkozik ezzel?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3740) mr_ricsi válasza Hequila (#3733) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"68Ft/db (Rubicon, 30x45mm) ill. 145Ft/db (Yageo, 30x40mm) áron. Mindkettőt nyugodtan megveheted, megfelelő minőségűek."

Ha a Rubycon nem "y"-nal íródik, akkor az valami hamisítvány és nem ér semmit. Ha eredeti japán, akkor viszont jobb a Yageonál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3741) mr_ricsi válasza gt0618 (#3734) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nem piros, de ő lesz az."
Pedig az Panasonic, és nem olyan rossz.
Nem műanyaggal van burkolva a teteje?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3742) mr_ricsi válasza gt0618 (#3735) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mivel egész vasmegyében b@szik majd minden cég weboldalt üzemeltetni, ezért nem találtam, bár biztosan van."
Ha valamelyik elektronikai alkatrészbolta bekocogsz, a netről néznek neked, és meghozatják. Várnod kell 1-2 hetet, és a 68 Ft-os kondiból 100Ft-os lesz, de nem kell utazgatnod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3743) mr_ricsi válasza Oracle (#3737) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Olyan létezik hogy az összes molex meghal, de az alaplap kap áramot??"
Igen, pl. ha osztott 12V-os a tápod. A cimkéjéről ez kiderül, mert 12V1 és 12V2 feszekhez is írnak áramerősséget.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3744) mr_ricsi válasza Czimby (#3739) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi lehet a hiba?"
Hogyan próbálod bekapcsolni a tápot? Mert ha gépbe van szerelve, akkor valószínűleg nem is a táp rossz, hanem a túláramvédelme cicereg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3745) gt0618 válasza mr_ricsi (#3742) üzenetére


gt0618
tag

Így is úgy is utazok, úgyhogy nem gáz, csak még mindig nem szoktam meg a plussz köröket, ha valamit venni akarok, akkor elhajtanak az "ilyenről még nem is hallottak, de van helyette ez a kicsit más, ez nem lesz jó?", az "ilyet még rendelni sem tudunk", a "talán néhány hét, de az sem biztos" szöveggel, utána meg gyí Bp. Pedig próbálom a helyi mestereket támogatni, de így nehéz. Nem neheztelek ezért rájuk mert, az ilyen dolgok vagy gari időben jönnek, és akkor irány a Bp.szervíz, vagy azon túl és akkor kuka, erre készletet tartani felesleges.(Én két üzletet találtam, az egyikben voltam is, van viszont két kisüzem, ahol bármit legyártanak. Ez már arány. 2 üzlet-2 gyár).

"Nem műanyaggal van burkolva a teteje?"
De igen műanyaggal van burkolva, és az egyik jónak néz ki, de a másik határozottan púpos, és nem tudom visszanyomni :) . (Nem csodálom mondjuk, tényleg folyton ment a gép)

Mindenestre köszönöm a segítséget!

(#3746) Hequila válasza mr_ricsi (#3740) üzenetére


Hequila
őstag

Igazából csak a rövidítés van ott (rub), de valószínűsítem, hogy nem hamisított vacak, tehát ipszilonnal írják.
A betáp szűrésére pedig bármelyik bőven megfelel, messzemenően nem ez a legkritikusabb pontja a tápnak.
Abban viszont egyetértünk, hogy ha a nagyobb Rubycon befér, egyértelműen jobb választás.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3747) Czimby válasza mr_ricsi (#3744) üzenetére


Czimby
addikt

Először még a gépben volt, ott is ugyanaz ajelenség mint kiszerelve.
Gépben: Powergomb benyom, halk ciccenés-pittyenés a tápból, és semmi, ventik se pörögnek se boot menü.
Kiszerelve: Zöld és melette levő vezetékek csatijai rövidrezár, szintén pittyenés és ennyi, itt sem indítja a ventit.

A hiba egyszercsak előjött, tehát gép kikapcs, másnap már be nem.

Korábban volt, hogy egyszerűen csak újraindult a gép, filmnézés, netezés vagy bármi közben de nem túl gyakron fordult elő. 4-5 alkalom kb3 hó alatt.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3748) mr_ricsi válasza Czimby (#3747) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Javítható?"
Igen, és érdemes is.

"Mi lehet a hiba?"
Valami rövidzárba ment valamelyik kimeneti ágon.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3749) v.tom


v.tom
őstag

Ma mikor hazaértem, egy véletlenszerű, de állandó zizegő hangra lettem figyelmes. A hang a tápból szűrődik ki, és akkor is jelen van, amikor a gép ki van kapcsolva. Érdekes módon az usb portok áramellátásban csinál valami zavart, ami működés közben nem érzékelhető, de miközben a gép ki van kapcsolva, néha néha felvillan az egér és az usb-s billentyűzeten a led is. Nem tudom mi a baja, de eléggés aggasztó képet fest. Mit tudok tenni ezzel? A táp egy ilyen. Előre is köszönöm a választ!

(#3750) Czimby válasza mr_ricsi (#3748) üzenetére


Czimby
addikt

További diagnosztika:

Mikor próbálom indítani a tápot, egy picit mozdít a ventin, persze el nem indul csak 2-3 mm mozdul majd visszaáll a kiindulási helyére.

A kimeneti ágon levő rövidzár pontosan mit jelent?
A tápon belül van a hiba, vagy a gép valamely másik alkatrésze hibás?
(Másik táppal megy a gép, de az egy codegen, gondolom nincs benne olyan kifinomult védelem mint az FSP-ben.)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.