Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) 8800gts


8800gts
tag

sziasztok

van 1 power tápom
videókártya csere volt 8800gts-re még pár hónapja de amikor beraktam akkor elindult vele a gép ment is ne nem bírta(de mivel minden számítógép alkatrész füstel működik így a táp is) szóval bűdös lett a gép és nem kicsit kicseréltem de a kérdésem a táp működik érdemes ezt hazsnálni még szerintetek?

a segítséget köszönöm

(#3252) sosperecek18 válasza 8800gts (#3251) üzenetére


sosperecek18
senior tag

HA most azt akartad leírni, hogy a táp is elfüstölt, akkor nem kellene erőltetni másik gépekkel sem...

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#3253) 8800gts válasza sosperecek18 (#3252) üzenetére


8800gts
tag

a táp üzemel volt füst de azonnal leállítottam
most cheaftech van
csak lehet kéne 1 másik gépbe a füstös
lehet hogy még sokáig működik vagy nagyon kockázatos?

(#3254) Csaba_20_ válasza 8800gts (#3253) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egyáltalán milyen az a másik táp, ami füstölt?

(#3255) Csaba_20_ válasza ione (#3250) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem érdemes. Dobd ki a tápot és vegyél újat!

(#3256) 8800gts válasza Csaba_20_ (#3254) üzenetére


8800gts
tag

550W LC power

(#3257) ione válasza Csaba_20_ (#3255) üzenetére


ione
csendes tag

Miért nem érdemes? Úgy érzem elég közel jutottam már a megoldáshoz, nyomós ok nélkül nem szívesen adnám fel.

(#3258) Csaba_20_ válasza 8800gts (#3256) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Azt inkább felejtsd el, talán a felét ha le tudja adni a ráírt teljesítménynek...

(#3259) Csaba_20_ válasza ione (#3257) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nyomós ok, hogy én azt mondtam. :K

(#3260) ione válasza Csaba_20_ (#3259) üzenetére


ione
csendes tag

hehe, várok értelmesebb hozzászólásokat is.

(#3261) Csaba_20_ válasza ione (#3260) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A te dolgod, ha nem hallgatsz a tapasztaltabbakra... ;]

(#3262) ione válasza Csaba_20_ (#3261) üzenetére


ione
csendes tag

esetleg fontolóra venném, h. kidobjam ezt a szétégett tápot, ha meg tudnád indokolni, hogy miért is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#3263) Csaba_20_ válasza ione (#3262) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Meg tudom indokolni. Dobhatod... :DDD

(#3264) Winner_hun válasza ione (#3262) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az elég, hogy azért, mert ért hozzá? Nem kicsit, nagyon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3265) ione válasza Winner_hun (#3264) üzenetére


ione
csendes tag

:)

(#3266) draff válasza Hequila (#3232) üzenetére


draff
aktív tag

Apám, ha így állsz hozzá (még az elektronikai alapok legelemibb ismerete sincs meg) előbb-utóbb - /de inkább előbb/ - jól agyonbasz az áram.

Olcsóbb lesz és talán élve megúszhatod, ha egyből kidobod a kukába!

(#3267) draff válasza sosperecek18 (#3252) üzenetére


draff
aktív tag

Ha füstjeleket adott, annak akkor annyi! Ne hidd hogy csak dohányzott és néha kifújta.
Ha már egyszer füstölt, az úgy szar ahogy van!

(#3268) Hequila válasza draff (#3266) üzenetére


Hequila
őstag

Hát igaz, hogy nem vagyok egy nagy agy, de ez azért túlzás... :U
Vágom, hogy nem nekem szántad a hozzászólást!

Mod: egyik ismerősöm Acorppal járt úgy, hogy megállt benne a venti, amitől a táp olyankor füstölt el, amikor nem volt otthon senki. Amikor hazaértek, minden tömör füst. A lényeg, hogy a táp a mai napig működik, azóta pedig további 2 alkalommal is füstölt (rövidzár miatt). Szóval tudnak valamit korpáéknál :)
De füstös táppal ennek ellenére felelőtlenség bármit is meghajtani.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3269) Hequila válasza ione (#3257) üzenetére


Hequila
őstag

Azért nem érdemes, mert ez újonnan sem egy minőségi táp.
De mivel én is mentettem már meg AT-s Codegen tápot pusztán tapasztalatszerzés céljából, így megpróbálok segíteni.
Valószínűleg a teljesítménytranzisztor égett el, illetve az előtte lévő diódát kellene úgyszint kimérni.
A D209L-ről annyit találtam, hogy 12A/400V-os teljesítménytranzisztor. Hogy mivel helyettesíthető, azt neked kell megkeresni, vagy az itteni, nálam tapasztaltabb emberek megmondják.
Ha szerencséd van, a "meghibásodás megállt" a tranzisztornál, de ha az IC is beszart, akkor már tényleg nem érdemes foglalkozni vele.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3270) ione válasza draff (#3266) üzenetére


ione
csendes tag

hogy állok hozzá?

(#3271) ione válasza Hequila (#3269) üzenetére


ione
csendes tag

kösssz, utánanézek, kérdezősködök. maradék alkatrészekből raknék össze egy pII-es szintű gépet. és ehhez meg sajnálok egy új tápért min 2-4kt, de még használtért is 0.5-1 ezret fizetni. smucig és árérzékeny is vagyok.

(#3272) ione válasza ione (#3270) üzenetére


ione
csendes tag

ja. közben észrevettem a zárójeles megjegyzésedet is. nem vagyok teljesen alaptalan elektronikailag. pl. egyszer építettem egy kártyaolvasót önállóan nyákmarással együtt. egyetlen teljesítménytranzisztor és graetz-híd sem szerepelt a kapcsolási rajzban. egyáltalán mit tudsz te rólam, hogy így osztasz?

(#3273) gercike


gercike
csendes tag

Sziasztok!

Silentium T2 házam van, gyári táp van benne, és a vele járó négy venti. 2005 nyarán vettem. Valószínűleg a héten mind a négy venti leállt. Azért nem tudom, hogy pontosan mikor, mert nem tapasztaltam semmi furcsát, nem volt semmilyen extra igénybevétel, tunning vagy más (pl. szállítás), csak kinyitottam a ház ajtaját, és éreztem, hogy melegebb, mint szokott lenni. Kitakarítottam a házat, a tápot is megnéztem - bár a tápot nem szedtem szét -, de nem tudom, hogy mi lehet a gond. Nem tudom, mit tudnék tenni. Ha javíttatnom kellene, nem tudom, hova vinném, mert ahol vettem, az az üzlethálózat már megszűnt, és egyébként sem sokan forgalmazzák (konkrétan egy boltot találtam a neten, ahol kapni). Előre is köszönöm a segítséget.

(#3274) Csaba_20_ válasza ione (#3271) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Emiatt fogod az egész gépet tönkre tenni. Annyira nem sok pár ezer ft egy olyan tápért, ami biztosan üzemképes pár évig.

(#3275) Csaba_20_ válasza ione (#3272) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A graetz-hidas csúcsegyenirányító kapcsolás az egyik alap egyinárnyító kapcsolás, amiben illik felismerni a graetz-hidat már elsős elektronikai tanulmányok után is. Úgyhogy ennyit arról, hogy mennyire vagy felkészült a témában. Ennyit már bőven elég tudni ahhoz, hogy osszon téged.

(#3276) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok hogyan lehet leellenőrizni hogy a tápom annyi feszt. ad-e mondjuk a memóriának vagy a procinak mint amennyit kéne neki?
Van erre esetleg egy jó feszültség figyelő progi???

Előre is KÖszi a segítséget!

D°°ci

(#3277) Hequila válasza Dagaddt (#3276) üzenetére


Hequila
őstag

A memóriához, északi hídhoz, processzorhoz, slotokhoz, stb. tartozó szűrőkondikon le lehet mérni műszerrel.
Mod: de mivel ezek közvetlen áramellátásáért nem a táp felel, így valószínűleg másik táppal is kb. ugyan azokat az értékeket kell kapnod.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3278) ione válasza Csaba_20_ (#3275) üzenetére


ione
csendes tag

a topik Nagy Öregje, a Mindenhez Értő, a Legokosabb Tojás megvédi kedvenc talpnyalóit.

(#3279) Racecam válasza ione (#3278) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Csak óvatosan a jelzőkkel, mert ebből még durvulás lesz és azt ne szeretném!!
Ne egymást minősítsétek, hanem érvekkel vitatkozzatok!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3280) ione válasza Racecam (#3279) üzenetére


ione
csendes tag

micsoda szerencse, hogy véletlen erre a topikra tévedt vigyázó szemed. egyetlen sértő jelzőt sem látok egyik hozzászólásomban sem. állok bármilyen folytatás elébe. nemtűröm, h. Csaba_20_ a szaktudására alapozva próbálja hatalmát érvényesíteni felettem. hasonló módon fogok reagálni bármilyen további sértésre és visszaosztok.

(#3281) Rive válasza ione (#3280) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem max. feszültséget fogsz osztani, a primer puffer forrópontja és a föld között, rövidzárlatban, nagy hangerő mellett.
Írod: Melyik a primer kör? Es azt sem tudom megmondani melyik a hídegyenirányító és teljesítménytranzisztor. Melyek azok?
Annak a tápnak már meszeltek. Még most dobd ki, mielőtt neked is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3282) venember83 válasza ione (#3280) üzenetére


venember83
nagyúr

Visszaosztassal viszont lemondhatsz a segitsegrol is <kb mindenki reszerol>, tanulni pedig csak alazattal lehet, ha nincs, pech. Elnezest, hogy beleszoltam, tovabbi szep napot!

(#3283) ione válasza venember83 (#3282) üzenetére


ione
csendes tag

kaptam segítséget több kérdésemre is.

nem, az alázat nem szükséges feltétele a tanulásnak. talán amit mondani akartál, az inkább az, hogy ebben a topikban én Csaba_20_-tól csak úgy tudok segítséget kapni, ha előtte eltűröm a sértegetéseit. hát nem. belőlem nem lehet kikényszeríteni a tiszteletet. úristen, micsoda baromság.

(#3284) ione válasza Rive (#3281) üzenetére


ione
csendes tag

loller-roller. egy próbát még teszek. aztán ha nem jön be kidobom.

[ Szerkesztve ]

(#3285) Szten Márs válasza ione (#3283) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem a téma, a tanulandó dolog felé való alázatot értette. De csak mint teljesen offtopic megjegyzés mondom, mert így érzem a mondatot helyesnek.

(#3286) Rive válasza ione (#3284) üzenetére


Rive
veterán

Csinálj, amit akarsz. Egyre inkább hiszek a szociáldarwinizmusban: aki hülye, haljon ki.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3287) ione válasza Rive (#3286) üzenetére


ione
csendes tag

ez nem hit kérdése. aki hülye, ki is hal.

(#3288) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lenne egy tápom ami az egyik pillanatrla másikra kikapcsolt és nem ad áramot a gépnek. De a készenléti 5V-ot megadja, ha bedugok egy bilentyűzetet a gépbe akkor felvillanak a lámpái :U
Nem tudom bekapcsolni a zöld+fekete vezetékek összekötsével se. Szétszedtem megnézni belülről is, semmilyen látható elváltozást nem találtam. :W Valakinek van valami tippje, hogy mi lehet a gond?

UI: egy orthos teszt után döglött ki, talán a sok áramfelvételtől (de a biztosíték ép), nade máskor nem csinált ilyet. Tehát teljesen tanácsatalan vagyok :F :F :F

szerk: lényeg: codegen 300wattos tápró van szó...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3289) Hequila válasza lezso6 (#3288) üzenetére


Hequila
őstag

A rák egye meg ott, ahol van, vegyél normális tápot pár ezer forintért.
Egyébként ha a +5VSB valóban 5V, és a PW-ON-t leföldelve semelyik ágon nem jelenik meg feszültség, akkor szerintem a vezérlő IC tájékán lehet a hiba. De ha baromságot beszélek, majd úgyis kijavítanak.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3290) kEX182


kEX182
csendes tag

Hali!

Lenne egy olyan problémám a gépemmel hogy nem indul...:D Nah jo picit bővebben: Pár napja netezés közben egyszer csak befagyot...semmire nem reagált...OK restart...kb. fél pericg minden ok aztán megint behalt....Reset, de már be se bootolt...Gép kikapcs, gondoltam hátha vmi túl melegedett (nem volt húzva semmi) belépek BIOSba aztán egy kis idő után az is befagyott.Gép kikapcs megint...Reggel megint minden OK most azonban már se meddig nem jut el a bootoláskor. Joesetben még kiirja az VGA adatait ás utána áll meg, rossz esetben még azt se...nem tudtam eddig kiokoskodni mi lehet a hiba. Lehet a táp melegszik túl?
Végezetül a gépem adatai (1.5 éves)
ASUS A8N-E, s939 a64 venice 3000+, 2db 512 A-DATA vitesta 500mhz, gainward 6600GT, maxtor 120gb, FSP bluestorm 400W

várnám az ötleteket, hiba okára, megoldásra. Előre is köszi:

kEX

(#3291) Hequila válasza kEX182 (#3290) üzenetére


Hequila
őstag

Nekem ez sokkal inkább alaplaphibának tűnik...
Ki kellene legózni, hogy melyik a hibás összetevő.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3292) kEX182 válasza Hequila (#3291) üzenetére


kEX182
csendes tag

ezt ki tudnád fejteni bővebben? Fogjam a forrasztó pákát és egyesével szedegessem ki a chipeket?:D komolyabban: Pakoljam át ramokat más slotba? esetleg hang és hálo kártyát? mindenesetre ezt holnap kirpóbálom...ami igazán aggasztó hogy most előbb eljutottam a biosig...tehát hol működik holnem..

(#3293) Hequila válasza kEX182 (#3292) üzenetére


Hequila
őstag

Nem.
Fogjál egy másik ugyan olyan, vagy nagyban hasonló gépet, és kezd el cserélgetni az alkatrészeket egyikből a másikba. Ha egy csere után a másik mutatja azokat a hibajelenségeket, amit előtte az egyik mutatott, akkor megvan a hibás komponens.
Bár ez sokszor nem ennyire egyszerű.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3294) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Üdv!

Az mitől van, hogy szabályosan kikapcsolom a gépet, az le is áll, de rögtön utána újra indul!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3295) Csaba_20_ válasza ione (#3283) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Így jár az, aki sértésnek veszi azt, ha szembesítik a valósággal. Lövésed sincs az elektronikai alapokról, de te kapcsoló üzemű tápegységet akarsz javítani. Amikor szakmai nyelven elmondják mit keress, a szakszavak értelmezését kéred. Mit vársz a fórumtól? Az alapokat nem itt kell megtanulnod, ahhoz le kell ülnöd legalább egy elektronikai alapokról szóló könyv elé és megértened azt, amit benne leírnak. Viszont amíg sértésnek veszed azt, ha a jelenlegi tudásod alapján inkább nem ajánlják, hogy egy tápegységbe nyúlj, addig nem fogsz előrébb jutni...

(#3296) Csaba_20_ válasza !Overdose! (#3294) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Sokféle oka lehet. Alaplapi, szoftveres, táphiba stb.

(#3297) Csaba_20_ válasza lezso6 (#3288) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Tápot vidd elektronikai hulladékkal foglalkozó céghez(dobd ki) és vegyél új tápot. Lehetőleg ne Codegen-t és társait.

(#3298) dobolan válasza sosperecek18 (#3221) üzenetére


dobolan
senior tag

Hali,

Nekem is van mostanában ilyen gondom, és nem tudom az okát.

Te rájöttél már? Nálam mikor leáll a gép, van hogy egyátalán nem tudom újraindítani, csak ha kihúzom a konnektorból, majd vissza.

A tápom egy FSP, még 2 hónapos sincsen. Azt sem tudom, hogy egyátalán táphiba vagy sem.
A legérdekesebb pedig az, hogy eddig csak üresjáratban kapcsolt ki, játszottam órákig vele, akkor semmi. Utána netezés, oszt lelövi a gépet. :F

[ Szerkesztve ]

(#3299) Immy


Immy
őstag

Hali!

2hete vettem egy chieftec GPS 400AA 101 400wattos tápom és mikor bekapcsolom elkezdett sípolni. Biztos hogy a tápom sípol.
Mással is megtörtént már ez? (szerintem nem a ventillátor)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#3300) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ne kövezzetek meg, nem volt időm utánaolvasni itt se...

van egy 12V 60W DC-DC ATX konverter, ami stabilizált 12V-ról megy. ez vlszeg a sok egymás utáni ki-bekapcsolást (kihúzás-bedugás, bedugásra induló gép, tesztüzem egy vinyóval és egy noti-cd-vel) nem bírta, és elfüstölt. ilyen cuccról van szó, és jó eséllyel a panel jobb harmadánál levő elektrolit-kondi adta fel (1500uF, 16V).

kérdések:
- ha tényleg az deglett meg, akkor okozhatja ez, hogy nem megy a cucc?
- ha még egy rövid ideig kapta a 12V-t, mást tönkrevághatott, vagy jó eséllyel nem jutott szufla ki az ATX-csatlakozón?
- ha elég azt lecserélni, de nincs ugyan ilyen kondi, akkor milyenre érdemes? a feszültsége/kapacitása milyen határok között változhat?

az egyik kérdésre lehet, hogy hamarosan kapok egy bizonytalan választ, de jobban bízok hozzáértők válaszaiban.

tudom, hogy hülye kérdések, de azért fordulok hozzátok, mert nem értek hozzá, és ismerősöm sincs, akit ilyennel nyaggathatnék :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.