Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) Hequila válasza [CS]Blade2 (#3850) üzenetére


Hequila
őstag

Apám villanyszerelő, de ha eléraknék egy tápot, hogy nézze meg mi a baja, csak pislogna. A villanyszerelőknek semmi közük nincs a finomelektronikához.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3852) #56573440 válasza bencze (#3849) üzenetére


#56573440
törölt tag

"szárazon" próbáltad már? mármint csak a tápot elindítani az asztalon semmire sincs rádugva, csak beröffented és hagyod menni egy kicsit.

(#3853) [CS]Blade2 válasza Hequila (#3851) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

De ha tudnád mi a baj, akkor meg tudná csinálni, ki tudná cserélni a hibás cuccot(kat)

(#3854) RaCa


RaCa
csendes tag

FSP Epsilon 600W van a gépemben. 4 sata Seagate raid5-ben, 3 scsi 10000prm Seagate raid0-ban, van egy pata Samsung, cdrom. deszka m2n32 ws, proci 4800+ee, van egy scsi vezérlő Adaptec 29320a, graf kártya egy 6600gt.
Ha mellé akarok tenni egy másik 6600gt-t a gép elkezd hülyéskedni. pl újrainditáskor kikapcsol a post-ban. Nem sli-ben akarom használni, de azért kipróbáltam. Amikor bejönne a bejelentkező ablak a windowsban kikapcsol, de csak sli-ben. Az a furcsa hogy ez akkor is így van ha leveszek hdd-ket.
Szerintetek a táp vagy a deszka dilizik? a táp mind a 4 12V-s ágon 18A tud, a scsi-k sokat fogyasztanak de eddig nem volt semmi táp gondom.

a működő dolgokat nem szabad javítani...

(#3855) Nyugdíjas válasza [CS]Blade2 (#3853) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt kb. bárki kicseréli egy pákával ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3856) Mrs. Lovett


Mrs. Lovett
tag

Sziasztok!

Nem értem mi lehet az egyik tápommal, mert mikor csak úgy minden más nélkül rákötök egy vinyót, akkor az nem indul el, hanem "pulzál". 2 másikkal is próbáltam. Ez normális? Kössek rá lapot is?

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#3857) #56573440 válasza RaCa (#3854) üzenetére


#56573440
törölt tag

ennyi táppal nem hiszem hogy az lenne a baj. második vga külön megy? mármint ha kicseréled azzal ami eddig volt benne? ha nem az a hibás akkor lehet hogy az alaplapon kell valamit áttúrni, kiskönyvében nézd meg hátha van valami amit SLI előtt át kell kapcsolni. ha az sem és a második vga is hibátlan akkor valszeg az alaplap a gubanc, a tápnak meg sem szabad kottyanjon ez a konfig.

(#3858) RaCa válasza #56573440 (#3857) üzenetére


RaCa
csendes tag

A másik vga is megy külön, együtt meg mindegy melyik-hol van, akkor is dili. próbáltam kivenni a raid kártyát, hátha valami bios-ok akadnak össze, de ugyanaz. Még talán bios update, aztán nem próbálom tovább...

a működő dolgokat nem szabad javítani...

(#3859) norb55 válasza RaCa (#3858) üzenetére


norb55
senior tag

sziasztok!!
Nagy kérdésem lenne számotokra
Vettem 1 Enermax Galaxy 1000 Wattos tápegységet.
a lenti konfigommal olyat csinál hogy kb 1 másodpercig beindul és kikapcsol.
pont az a tápegység amit a Prohardver csapata tesztelt
légyszi segícsetek.

üdv:Norbi :R

(#3860) Csaba_20_ válasza norb55 (#3859) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Használtan vetted a tápot, vagy újonnan? Ha újonnan, akkor jótállás van még rá, vidd vissza. Lehet amúgy, hogy alacsony terhelést jelent neki a géped és emiatt áll le. De az is lehet, hogy nem a táp a hibás. Próbáld ki a gépet másik táppal!

(#3861) norb55 válasza Csaba_20_ (#3860) üzenetére


norb55
senior tag

másik táppal megy nórmálissan a gép

még jó hogy azt írtam hogy pont az a tápegység amit a prohardver csapata tesztelt
mivel felnyitották a garinak lőttek :F

8800Ultra kevés lenne neki 1 Q6600-al 4 giga rammal 1 olvasó és 1 HDD-vel azt kétlem
azé annyira nem fogyaszt keveset :)

nemértem milehet a baja
de 1 nappal előtte még beindult és használtam leállítottam a gépet szabályossan , reggel kapcsolnám be és ezt csinálja hogy 1 másodpercenként leáll és ennyi.

üdv:Norbi

(#3862) Skizz válasza norb55 (#3861) üzenetére


Skizz
addikt

Ha nincs jelentősen megemelve a Quad fesze, akkor egyáltalán nem fogyaszt sokat a géped. Relatíve fogyaszt sokat, egyébként beérné egy 350-400 körül FSP PNF-el is, csak hogy értsd miről beszélek...

[ Szerkesztve ]

(#3863) norb55 válasza Skizz (#3862) üzenetére


norb55
senior tag

azé nehogy azt mondjátok hogy kevés neki ez a konfig és azé nem kapcsol be?
tudtommal transzformátor annyi áramot ad le amennyit a gép igényel. :F

meg hát 1 napja még ment mostmár nem?
azé elég fura

üdv:Norbi

(#3864) Skizz válasza norb55 (#3863) üzenetére


Skizz
addikt

Nem olyan szűk ott a működési tartomány, mint anno a Zeneknél...
Trafóról pedig nem tudom mit akartál mondani. Az ő dolga a bementi 115/230V feszt letranszformálni 3.3, 5, 12V-ra (persze ez nem ilyen egyszerű, meg nem is 1 főtrafó van, stb...) de őt ne keverd bele a dologba.

[ Szerkesztve ]

(#3865) norb55 válasza Skizz (#3864) üzenetére


norb55
senior tag

szerinted mi lehet a baj ?

tegnap még ment ezzel a konfiggal ma már nem.

én nemtudok semmit kitalálni már :F
tudtommal nem olyan rossz minőségű tápegység hogy feladja egyik napról a másikra az üzemképes állapotot.

üdv:Norbi

(#3866) Csaba_20_ válasza norb55 (#3861) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A garinak nem lőttek azzal, hogy fel lett nyitva a táp. A jogszabályok szerint a forgalmazó akkor mentesül a jótállási kötelezettsége alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett. Tehát ez esetben azt kell bizonyítani, hogy a felnyitás okozta a meghibásodást, ami ugyebár egy nonszensz. Ennyit a jogszabályi részéről...

A számítógéptáp pedig nem egy darab nagy transzformátor, de még csak nem is lineáris tápegység, hanem egy kapcsolóüzemű táp. Bizonyos terhelési görbéknek teljesülnie kell, hogy a bekapcsolás megtörténhessen. A sokadik próbálkozásra szerintem el tudnád érni, hogy újból beinduljon. Az ilyen nagy terhelhetőségű számítógéptápoknál tipikus hiba szokott lenni, hogy alacsony terhelést jelentő gépekkel nem indulnak. Próbaként rakj még terhelést a 12V-os ágra, hátha segítségével eléred, hogy bekapcsolhasd.

(#3867) norb55 válasza Csaba_20_ (#3866) üzenetére


norb55
senior tag

rendeltem még 1 8800 Ultra karit ha ezzel nem megy akkór má semmivelse.

köszönöm a segícségeteket remélem SLI-be má elég lesz neki.

üdv:Norbi :R

(#3868) Csaba_20_ válasza norb55 (#3867) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Hja, akinek így megy... :DD Valami olcsóbb terhelésre gondoltam amúgy... ;)

(#3869) norb55 válasza Csaba_20_ (#3868) üzenetére


norb55
senior tag

tudod mit szoktak mondani? Ha lúd akkór legyen kövér :D
biztosra megyek.

ilyet még nem láttam a régi tápom megfüstölt mert sok a kraft, ez meg nem indúl be mert kevés a kraft :)

(#3870) Csaba_20_ válasza norb55 (#3869) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Feltételezés, hogy azért nem indul. Ezért kell beterhelni jobban. De ha minden hibadiagnosztikát ilyen módszerrel végzel(veszel egy drága eszközt hozzá), akkor ne nyiss szervizt, mert hamar csődbe mész. :P

(#3871) norb55 válasza Csaba_20_ (#3870) üzenetére


norb55
senior tag

hát mindent kizártam hibaforrást.

tápom működött még 1 napja akkor is véletlen kepcsolt be ahogy mondod sok próbálkozásra.

ez jó vólt ez a beszolás :R
szétnevetem az agyamat :D
mostmár mind1 megrendeltem minusz 70K

üdv:Norbi :R

(#3872) Skizz válasza norb55 (#3871) üzenetére


Skizz
addikt

Te pénzt szarsz? :D
Peace

[ Szerkesztve ]

(#3873) Hequila válasza norb55 (#3871) üzenetére


Hequila
őstag

Ha úgyis csak terhelésnek használod, fel tudok ajánlani 1Ω-os, sok wattos ellenállást a 8800-ért cserébe... :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3874) norb55 válasza Skizz (#3872) üzenetére


norb55
senior tag

én pénzt termesztek :D
a drogot büntetik a pézt nem ;)

üdv:Norbi :R

(#3875) norb55 válasza Hequila (#3873) üzenetére


norb55
senior tag

:D köszi jó lesz ez nekem ha így nemmegy akkór hasbaszúrom magamat :F

üdv:Norbi :R

(#3876) hahajdu


hahajdu
aktív tag

Hello
Ma vettem egy Corsir VX450-es tápot, és hangos :( Szinte folyamatosan váltogatja a fordulatszámot a venti, csak néha halkul le. Ha usb-s külső vinyót használok megint felhangosodik. mi lehet a baj?

hunpad.com

(#3877) hahajdu


hahajdu
aktív tag

megoldódott. az volt a baj hogy a dvd íróba és a hdd-be két külön kábelt vezettem, most egy kábel 2 leágazásán vannak. Így hihetetlenül halk :DD

[ Szerkesztve ]

hunpad.com

(#3878) raziel01 válasza norb55 (#3859) üzenetére


raziel01
veterán

Minek az 1000W? Csak azért, hogy elmondhasd magadról, hogy neked olyan is van?

(#3879) hahajdu


hahajdu
aktív tag

Mégsem oldódott meg a probléma :O Bekapcsolás után 10-20 percel megint elkezd hangoskodni és össze vissza változik a fordulatszám.. nagyon idegeítő :((

Valami ötlet?

hunpad.com

(#3880) norb55 válasza raziel01 (#3878) üzenetére


norb55
senior tag

Sok csalódás ért az életbe már .

tudod 2db 8800 Ultrát valaminek megkell hajtania
nem veszek valami holmi 560 Wattost azé hogy megsüljön mint az előző.

Üdv:Norbi

(#3881) Skizz válasza norb55 (#3880) üzenetére


Skizz
addikt

lol...
A táp minősége nem a teljesítményétől függ.
Példa:
Egy 300-as FSP PNF kb. stabil 250-260W-ot tud 12V-on, ez nem nagy cucc, (de pont elég a mai konfigok nagy részéhez), emellett pedig rendkívül jó minségű béllel és egy csomó védelemmel lett felvértezve, ergo szinte kizárt, hogy kinyírja a gépedet, ha esetleg valami gubanc keletkezik a falban, vagy magában a tápban.

A másik:
Egy 1,2Kw-os LC Power "táp". Valójában ez a cucc messze nem képes leadni 12V-on Kw-okat, de még megkockáztatom, hogy 3-400W-ot sem. Efölött valószínűleg összecsuklana. Lényeg a lényeg, hogy hiába 1200W van ráírva, meg ennyi és ennyi amper 12V-on, ha gány béllel lett felszerelve, amibe még csak mutatóba sem raktak semmiféle védelmet. (túlfesz., túláram, túlmelegedés...)

(#3882) norb55 válasza Skizz (#3881) üzenetére


norb55
senior tag

tudom milyenek a tápegységek

Ez az Enermax képes leadni az 1000wattot szerintem még többet is képes volna

nem baj az ha kicsit nagyteljesítményű a tápegységem
nemfogyaszt többet

de legalább kielégíti az igényemet :)

üdv:Norbi :R

(#3883) Skizz válasza norb55 (#3882) üzenetére


Skizz
addikt

Nem képes leadni 1Kw-ot 12V-on.
A "kicsit" nagyteljesítményű tápegység pedig elég fura, lévén hogy egy fele ekkora (csak hogy márkánál maradjunk) Enermax Pro82+ is simán elvinné a konfigodat. Az pedig, hogy mennyit húz ki a konnyektorból, nem a névleges teljesítménytől, hanem a hatásfoktól függ - ez táponként változik ugyebár.

(#3884) bozont


bozont
veterán

Sziasztok

Az FSP Bluestorm tápomnál kicsit már zajos a venti. Kérdésem hogy hogyan tudom kicserélni, forrasztgatni kell vagy ezen is ilyen 3pines csatlakozó van?

(#3885) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hi! Sürgős help kéne.
Vettem egy lézernyomtatót s mikor mbedigtam egy eddig nem használt konnektorba levágta a biztosítékot. Majd bedugtam máshová (próbálkoztam visszanyomni a biztosítékot de nem engedte.) és akkor már nem volt vészes. Na jó mondom telepítsük. Na ekkor történt hogy a gépem nem indult be. Elkedztem gyanakodni a tápra, mert még hangot sem adott, szokott egy kis sípoló magas hangot kiadni mikor bekapcsolom hátul - meg közben át is lett dugva a nyomtató miatt másik konnektorba. Szal egyáltalán mintha nem is kapna áramot a gép. Se a táp. Zalman 460W. Aztán mivel van itt nálam egy másik gép amiben van egy FSP 350es, azt beraktam, cmos clear a tuning miatt, 2 vinyót dugtam rá, a 8800gtvel. És láss csodát így se megy. Minimalizáltam a fogyasztást és még így se. A monitor eközben nem volt rádugva, valamint ha jól emlékszem a biztosítés lecsapásakor a gép készenléti állapotban volt. De gondolom ezek nem kizáró tényezők...

Egyszóval nagy help kéne minél előbb... :(

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3886) Mrs. Lovett válasza raskolnikoff (#3885) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

A sípoló magas hangot folyamatosan produkálja/produkálta áram alatt, vagy csak bekapcsoláskor? És mióta?

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#3887) raskolnikoff válasza Mrs. Lovett (#3886) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ez már megléte óta van. de közben beraktam a másik gépbe az én tápomat és abban meg jó...akkor viszont nem értem mi lehet a gond... :(

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3888) Mrs. Lovett válasza raskolnikoff (#3887) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Mi van megléte óta - végül nem válaszoltál! Folyamatos vagy egyszeri hang?

Tuning is volt előtte? Milyen mértékű? Lapot másik táppal próbáltad? Ott lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#3889) raskolnikoff válasza Mrs. Lovett (#3888) üzenetére


raskolnikoff
őstag

megléte óta a kis sípoló üzemi hangja megvan.folyamatos üzemi hang. tuning volt előtte. e8400 volt 3.8 ghz-en. Lapot egy fsp 350-nel próbáltam, ahogy írtam is...és azzal se ment.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3890) Csaba_20_ válasza raskolnikoff (#3885) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Azonnal nézesd át a villamos hálózatod otthon...

(#3891) raskolnikoff válasza Csaba_20_ (#3890) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hogy lehet hogy a táp bírta és másnak lehet baja? Proci is szétmehetett? Mer az szép lenne...a villamos hálózatot meg fogom nézetni...

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3892) miche


miche
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy új gépet, ami nem indul. :( Gigabyte p35-ds3l alaplap van benne és egy chieftec 500w táp. Az alaplapi tápcsatlakozó 24 pines, a tápon viszont ez a kábel elágazik egy 20 és egy 4 pines részre. Lehet ennek valami köze ahhoz, hogy nem indul a gépem? Én ennek a kábelnek mindkét felét rádugtam, amolyan puzzle formában egymás mellé. És ír valami olyasmit az alaplap könyvecskéje, hogy ha nem annyi amennyi a tápon valamit le kéne venni. Bár angolul van a szöveg és eléggé hosszú körmönfont körmondat, szóval nem nagyon értem, de a lényeg, hogy én semmi mozdíthatót nem látok rajta. :U

(#3893) Mrs. Lovett válasza miche (#3892) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

Egy 20+4-es és egy 4 pin-es csatit kell az alaplapra csatlakoztatni. Ez gyakorlatilag 3, de a 20+4 egyben szokott lenni. De le is írhatod az angol szöveget és lefordítom szükség esetén. :D

raskolnikoff: Szerintem az alaplap halhatott ki. A proci talán túlélte a malőrt.

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#3894) raskolnikoff válasza Mrs. Lovett (#3893) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Vettem egy p5kc-t meg egy 6os túlfeszvédő elosztót. Remélem hogy a proci maradt mert akkor világgá menek...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3895) Fortissimus


Fortissimus
őstag

gondom van vszinu a tapommal, OCZ Silencer 470W-os, miota megvan randomszeru kekhalaljaim vannak.neha megy 1-2napot is gond nelkul, van, h 20perc utan fagy... semmi masra nem tudok gondolni, most visszaraktam a regi chieftec 350W-ost eddig nem fagy...
everest es bios szerint az OCZ 3,3v-ja csak 3,23v
lehet ez a problema?
mire hasznalja a rendszer a 3,3v-ot?
amugy hova sorolnatok minosegileg az OCZ tapokat?

[ Szerkesztve ]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#3896) Mrs. Lovett válasza Fortissimus (#3895) üzenetére


Mrs. Lovett
tag

3,23v nem tűnik vészesnek, bár ki tudja. Tuning nélkül is vannak gondok vagy csak ha sz@rrá van húzva az egész? :DDD

Az OCZ tápok az élvonalba tartoznak szerintem.

Vábá-cubi-csumbi-bumbi!:)

(#3897) miche válasza Mrs. Lovett (#3893) üzenetére


miche
csendes tag

Akkor jól csináltam, mind a 3at rádugtam mégse megy. Itt a szöveg, megköszönném ha lefordítanád: "The main power connector is compatible with power supplies with 2x10 power connectors. When using a 2x12 power supply, remove the protetctive cover from the main power connector on the motherboard. Do not insert the power supply cable into pins under the protective cover when using a 2x10 power supply." És ugye az előlapi power kábelt a front paneles tűkre kell dugni? Mert az alaplap leírásában találtam még nem messze tőle 3 függőleges tűt (felső + kettő alsó -) és azt írja rá, hogy system power led header. Lehet, hogy erre kéne rádugni azt a két kis power kábelt? A front panelesre ezt írja: power switch. Én erre dugtam, külön figyeltem pluszra minuszra. Egyébként a ház elején világít egy kis zöld lámpa ha a táp be van kapcsolva.

(#3898) Hequila válasza miche (#3897) üzenetére


Hequila
őstag

Előre elnézést kérek, de ha ennyire nem vágod a dolgokat, miért nyúlsz bele a gépbe??? Nem nehéz tönkretenni a belső részeket avatatlan kezekkel... De ha a géped árát tanulópénznek szántad, nem szóltam... :U

mod: Ezt is fel kell jegyezni; lány ad tanácsot lánynak egy szakmai fórumban egy számítógéptáp ügyében :D:D (nem gúnyolódok, csak furcsának tartom :) )

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3899) miche válasza Hequila (#3898) üzenetére


miche
csendes tag

Hát pontosan azért kérdezek, hogy ne legyen baj belőle. Egyébként szereltem már össze gépet, csak az mondhatni már "több generáció" óta volt. :B Ami valljuk be sokkal egyszerűbb volt mert szerintem sokkal érthetőbb leírást adtak hozzá anno mégha angolul is volt. Nem akarok én elrontani semmit, de nem vagyok tévedhetetlen és nyilván vannak akik nálam sokkal jobban értenek az "új" technikához. Az meg, hogy lány-e az illető vagy sem, nem oszt nem szoroz. Láttam én már srácokat akik tök analfabéták voltak a számítógéphez, meg lányt is aki vágta mint kés a vajat. :D

(#3900) rdi válasza miche (#3897) üzenetére


rdi
veterán

Miért nem használsz tolmács weblapot? Ha nem érted, hogy mit ír?

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.