Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) whiskeys válasza Soma01 (#1150) üzenetére


whiskeys
őstag

Max 10et szoktam berakni. Akkor nem lassu.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1152) whiskeys válasza whiskeys (#1151) üzenetére


whiskeys
őstag

Ma pl. a max. letöltésem csak 1.7 MB

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1153) Soma01 válasza whiskeys (#1152) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem szerencsére csak reggel volt egy kis akadozás, de az sem a seedben. Amúgy rájöttem mitől lassul nekem be, és ha arra "vigyázok" akkor semmi gond nem lesz. A gond abból lehet, ha egy torrentnál túl sok kapcsolatot állítok be és így összesen sok lesz a kapcsolat az összes torrentnél.

(#1154) Robinhofan válasza Soma01 (#1153) üzenetére


Robinhofan
csendes tag

Hello! Sajnos valaki átvert és nem küldött nCore meghívót. Egy smses seed szervert kért, ami kb 700ftba került, és miután elküldtem neki a kódot hozzá, akkor nem küldte a meghívót. Egyedül az email címét tudom. Ez alapján szerintetek lehet feljelentést tenni internetes csalás gyanújával? Van valami technika amivel le tudják nyomozni ki volt aki átvert? Ha nem is ide irtok, de valaki aki tud valamilyen tanácsod adni, azt megköszönném:S

(#1155) dashed válasza Robinhofan (#1154) üzenetére


dashed
senior tag

700 ft-ert senki nem fog neked semmit csinalni..Plane ,hogy milyen temaju ugyrol van szo.
Olcso tanulopenz volt ,fogd fel igy.

[ Szerkesztve ]

(#1156) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Én is elgondolkoztam egy seed szerver bérlésén, és a főbb ok nem is az arányjavítás lenne, hanem a szemét UPC priorizálása.
Nem vagyok egy olyan nagy torrentes azért, de kezd elegem lenni, hogy ha valami nagyobb dolgot le akarok tölteni, be kell kapcsolva hagyni éjszakára a gépet, mert napközben a 20M-s neten kb. 170-180k-val jön a torrent. :W
És FTP-n ugye nincs semmilyen limit (sajnos szerintem néhány év, és ott is lesz majd).

Utánanéztem már pár dolognak, de pl. egy dolog nem világos :
Milyen előnyt jelent az, hogyha nem webUI-kon keresztül érem el a szervert, hanem távoli asztalon ?
A sávszelesség használata mennyivel nagyobb a kliensen a webUI-khoz képest ?
Illetve mit tehetek meg távoli asztalon keresztül, lehetne akár pl. olyat csinálni, hogy valamilyen videót amit letöltök (pl. akár rapidshare-el, ha tudok böngészőt futtatni), azt a távoli gépen szerkesztem, kódolom, stb. ?
Vagy akár csak az is jól jöhetne, hogy egy tömörített cuccot a szerveren kitömörítek, és már úgy pakolom át a gépemre (az FTP megszakadása miatt mondjuk ez akár lehethogy nem is olyan jó, de csak elméletben kérdezem) ?
Vagy pl. ha a hang átjön, belenézek a letöltött zenébe / videóba ?
Vagy ha esetleg nem lenne sample, csinálok a távoli gépen egyet, és azt nézem meg a saját gépemen ?
Ezek csak példák, de ha viszonylag szabadon használhatom a gépet, akkor eléggé
sokmindent lehetne csinálni rajta.

Szóval mit engedélyeznek a szervereken álltalában ?

(#1157) whiskeys válasza Soma01 (#1153) üzenetére


whiskeys
őstag

Nekem ilyenkor kaka az egész. Le 1.3 MB, fel 1.5MB. Reggel megy rendesen, de nem érek rá mindig a gép előtt ülni....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1158) dashed válasza atesss (#1156) üzenetére


dashed
senior tag

"valamilyen videót amit letöltök (pl. akár rapidshare-el, ha tudok böngészőt futtatni), azt a távoli gépen szerkesztem, kódolom, stb. ?"

Na ilyet nem fogsz csinalni az biztos :)
Raraknak min 10 embert egy gepre, te ott nem fogsz kodolgatni.
A kitomorites meg oke de masra ne szamits (ez se villamgyors)
Tavasztal altalaban feltoltoknek eri meg ,hogy tudjanak a szerveren .torrent filet kesziten.
Atlag mezei torrentezonek eleg a webui

+van ahol nincs bongeszo se.

(#1159) atesss válasza dashed (#1158) üzenetére


atesss
addikt

Hmm mondjuk ezt gondoltam hogy nem lehet, csak rákérdeztem, hogy akkor mégis mit lehet és mit nem ? Vagy ahogy látom lehethogy van amit lehet ugyan, de nem célszerű.

hogy tudjanak a szerveren .torrent filet kesziten.
Hmm ezt most nem igazán értem, miért jobb ha ezt a szerveren készítik el (főleg ha ilyen lassú ahogy írod) ?
Azért néha én is lehethogy készítenék.

FTP-n feltöltés ugye mindenhol megy ?
Az FTP-t álltalában limitálatlannak írják, mi ezzel a gyakorlati tapasztalat ?
Vagy az FTP-nek nagyobb prioritást adnak ?

Mert arra is gondoltam hogy néha az FTP szervert használnám direkt tárhely céljából is.
Pl. messzi / külföldi családtagoknak, ismerősöknek átadni fényképet, saját videót, stb.

(#1160) lobo67 válasza atesss (#1159) üzenetére


lobo67
tag

A torrent fájlt főleg akkor éri meg a szerveren csinálni, ha át akarsz seedelni egyik trackerről valamit a másikra, főleg ha magadnak le sem akarod tölteni a cuccost. Ezt azért néhány webui is tudja, pl. az OnlineTorrent a nagyobb csomagokban.
Az FTP fel-letöltés általában mindenhol megy (azért vannak kivételek). Az FTP sebességét nem limitálják, de van pár dolog, amit figyelembe kell venni:
Ha a diszked le van terhelve a torrentek forgalmával, az FTP is nagyon lassú lesz. Ezen valamelyest lehet úgy segíteni, hogy a le/feltöltés idejére leállítod a seedelést.
Van olyan szolgáltató, aki bizonyos irányokba kis sávszélességgel rendelkezik, így az FTP is lassú lehet. Ezen lehetne úgy segíteni, hogy több szálon futtatod az FTP-t, de azt meg nem minden seed szerver támogatja.
Ezektől függetlenül lehet direkt tárhelynek használni a szervert, csak tudomásul kell venni, hogy addig megy, amíg él az előfizetésed.
Szerintem próbálj ki párat, itt szóba került jó sok szolgáltató, és kiderül, hogy megéri-e neked.

(#1161) atesss válasza lobo67 (#1160) üzenetére


atesss
addikt

Hát nemtudom, nem hinném, hogy én másik trackerről letöltött cuccból nagyon csinálnék torrentet. Vagy akkor ha mégis, max. áttöltöm a gépemre, és ott megcsinálom, sűrűn biztosan nem fog előfordulni, főleg nem nagyméretű anyagokkal.

"Ezen valamelyest lehet úgy segíteni, hogy a le/feltöltés idejére leállítod a seedelést."
Persze, simán, ez nem probléma (de azért torrentel együtt is menjen 2-3Mbit-et, de ez gondolom nem probléma azért) .
Ebből a szempontból a diszk számára lehet valami különbség abban, hogy FTP-re fel vagy letöltök ?

"Van olyan szolgáltató, aki bizonyos irányokba kis sávszélességgel rendelkezik, így az FTP is lassú lehet."
Mármint ilyenkor álltalában az összes nemzetközi kapcsolat lassú, nem ? Vagy lehet országok / földrészek közt is nagyobb különbség szolgáltatókban ?
Bár európán kívülre nem hinném, hogy kellene.

"Ezen lehetne úgy segíteni, hogy több szálon futtatod az FTP-t, de azt meg nem minden seed szerver támogatja."
Na ez mondjuk eléggé kellene, részben egy barátommal közösen használnánk, akinek csak 1M-s netje van most otthon. Azaz tudjunk egyszerre letölteni több szálon (és több IP-ről) a szerverről, ne kelljen egymásra várni !

"Ezektől függetlenül lehet direkt tárhelynek használni a szervert, csak tudomásul kell venni, hogy addig megy, amíg él az előfizetésed."
Na ja, alapvetően csak olyan cuccokat töltenék rá fel az ismerősöknek, ami megvan itthon is. És nem ilyen "bármikor elérhető" dolog lenne ez az ismerősöknek, hanem csak azt kiküszöbölni, hogy ne kelljen addig bekapcsolva hagyni a gépemet pont amikor ő le tudná tölteni rólam / ne szakadjon meg, stb.

Egy dolog viszont még eszembe jutott, ami jóljönne, ha tudná a szerver távoli asztalon át :
Rapidshare-ről, és más hasonló oldalakról egy USDownloader nevű programmal szoktam letölteni (illetve mióta nc*** tag vagyok már csak kevés dologhoz kell :) ). Csak megadod a linkeket, és utána csinálja magától, ha Catchpa van azt is álltalában felismeri.
Lenne esélye, hogy ezt tudom futtatni a szerveren ?
Mert a rapidshare mostani free sebességével (0,5Mbit asszem) bekapcsolva kell hagyni a gépemet éjszakára szintén.
Telepíteni nem kell.

Igazából a nagyobb tárhelyméret ami kellene (40-50GB feletti), torrent feltöltésre elég lenne az 5-10Mbit, vagy akár még kevesebb is. Viszont torrent letöltésnél azért 30-40Mbit nem ártana.
De 5 szálnál több is jól jönne.
Illetve FTP-n 30Mbit meglegyen, vagy ha tudnék a fősulin a könyvtárból gyors neten FTP-zni, lehet a 100Mbit is jóljönne (napközben, dél körül, van többször is lyukasóraám).
De olyan 5000ft-nál többet nem nagyon adnék (/adnánk a haverommal) ki rá, sőt inkább 4000 körül lenne jó.

Ezek alapján tudnál mondani pár szolgáltatót / csomagot, ami kb. megfelelne ezeknek ?

Így hirtelen három "adatbázis oldalt" találtam, asszem itt fogok elöször körbenézni: http://www.seed-szerverek.info/,
http://www.seedservers.extra.hu/,
http://www.seedszerverek.info/
Vagy tudsz még mondani hasonló gyüjtőoldalt ?
Persze az hogy valójában mennyire jó, a megbízhatóság, gyakorlatban tartott sebességek az itt csak max. a fórumrészben van fent valamennyire...

[ Szerkesztve ]

(#1162) atesss válasza atesss (#1161) üzenetére


atesss
addikt

Közben egy kicsit utánanéztem, hogy ki kínál olcsón távasztalos csomagot.
Ezek mit jelentenek, mi a különbéség? :
Seedszerver-naga.hu - utorrent tavoli + webui - [link]
Seedworld - utorrent (tavoli is) vagy flux (mi az a távoli utorrent ? webui-t már használtam az tiszta) - [link]
Hyena.hu - Kliens: TorrentFlux vagy rTorrent
Megjegyzés: rTorrent kliensben nincs slotlimit
Fluxban pedig nincs letöltési sebesseglimit.
- [link]
Seedszerver-naga.hu - utorrent tavoli + webui - [link]
Moviesite.hu - Itt nincs ifó az oldalukon se, hogy mi az elérés módja - [link]
Warpseed - Itt az van fent a honlapon, hogy "Csupáncsak annyi a különbség, hogy nem a klienst indítod, hanem a böngészőt, vagy éppen az FTP kliensed." - Azaz ez gondolom nem távasztalos - [link]
Webksk.hu - Kliens: torrentflux b4rt web (mi az a b4rt, a verzió ?) - [link]

A legjobbnak ez tűnik egyenlőre:

Szerverem.hu - Kliens: tavoli asztal + webui - [link]
Az oldalukon így szerepel:
Tárhely Futtatható torrentek Havidíj Garantált /max sebesség
50 GB 5 db 2.500 Ft 16 Mbps
60 GB 7 db 3.000 Ft 20 Mbps
70 GB 8 db 3.500 Ft 24 Mbps
...
Alattuk:
2x320 GB-os merevlemez RAID 0
korlátlan sebesség, korlátlan slot
8 db fuggetlen elérés (webUI, Távoli asztali kapcsolat, FTP)
20.000 Ft/hó
(Torrent oldalaknak és viszonteladóknak ajánlott)

Ez utóbbi alapján viszont nem egyértelmű, hogy a távoli asztalt csak a 20e-s csomag tudja, vagy a többi is ? :F

[ Szerkesztve ]

(#1163) keepernext01


keepernext01
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/090922/Szerver3_www.kepfeltoltes.hu_.png

Seedelek 1 gbites 3000ft
Távoli asztal,webui,stb...
Igaz bejutás kihalásos alapon:)De megéri szerintem.
Még Torrentszerver.com-ot tudom ajánlani ami szintén 1 gbites és 3000ft.
A garantált sebességbe pedig ne higgyetek,inkább próbáljátok ki.

(#1164) lobo67 válasza atesss (#1161) üzenetére


lobo67
tag

Megpróbálok a még függő kérdésekre válaszolni. Azt most megmondom, nem titok, hogy én az OnlineTorrent egyik üzemeltetője vagyok, így lehet, hogy néha kicsit elfogult vagyok.
- Az, hogy seed közben hogy megy az FTP, sokmindentől függ, átlagban azért 5-10Mbitre lehet számítani. A feltöltés (a szerver felé) általában gyorsabban megy, ennek megvan a technikai oka, ha érdekel valakit kifejtem (nem a sávszélesség).
- A különböző irányokat itt belföldön értettem. Külföld felé ez természetes, arra kevés szolgáltatónak jó a sebessége (azért a mienk elég jó). Szóval pl. a UPC felé sok szolgáltató viszonylag kis sebességgel kapcsolódik. Pl. tőlünk az Interware, Externet, T felé elérhető 700Mbit, ugyanakkor az UPC felé csak vagy 200. De ez más szolgáltatók felé is érvényes.
- A többszálas FTP-re feltétlenül kérdezz rá, vagy jelentsen az, akinek van konkrét tapasztalata, tudtommal nem sokan engedik, nálunk megy. Sokaknál megy viszont az FXP (szerver-szerver közti FTP), ez meg nálunk nem megy(bár abból amit írtál, neked ez sem kell).
- FTP letöltőprogramot tényleg csak távoli asztalon tudsz futtatni, ha engedik.

Más szolgáltatókról nem tudok nyilatkozni (minőségileg), de az még fontos lehet, hogy van-e próbaidőszak, hogyan lehet fizetni, milyen gyorsan indul el a hozzáférésed, probléma esetén hogyan reagálnak.
A felsorolt gyűjtőoldalak stimmelnek (mindet én sem ismerem).

(#1165) atesss válasza lobo67 (#1164) üzenetére


atesss
addikt

Az 5-10 Mbit FTP letöltés a szerverről bőven elég, illetve a felfele seed-elést tényleg simán le tudom állítani, csak a lefele ami esetleg jó lenne, ha maradhatna.
Ez mondjuk talán a legkevésbé fontos dolog, úgyhogy inkább a többi (legfőképp tárhely, meg a távoli asztal) alapján döntenék.
A feltöltés (a szerver felé) általában gyorsabban megy
Hát a legtöbb csomag jóval lassabb feltöltésű (kivéve persze a Digi), az én 3Mbit-es UPC feltöltésemet szerintem elég könnyű kiszolgálni.
Szóval pl. a UPC felé sok szolgáltató viszonylag kis sebességgel kapcsolódik
Hát ez pont nem jó hír számomra.
De azért FTP-n a 20Mbit-es letöltést (ha torrenteket leállítom) elbírná, nem ?
Ennek hogy a UPC felé kisebb a gerinckapacitás, amúgy mi az oka, ha elárulhatod ?
Egy logikus dolog mondjuk lehet, a UPC priorizálása miatt úgysem nagyon lehet UPC-sek felé seed-elni, vagyis csak éjszaka igen, de azért akkor gondolom még nálatok is jóval kissebb a terhelés.

A többszálas FTP az ami viszont mindenképp kell !

FXP (szerver-szerver közti FTP
De ehhez távoli asztal mindenképp kell, nem ? Vagy a távoli asztalosok közül is van ahol nem engedélyezett (kapcsolatmód alapján tiltott?) ? Mondjuk ez nem fog kelleni tényleg.

- FTP letöltőprogramot tényleg csak távoli asztalon tudsz futtatni, ha engedik.
Ez nem FTP-ről tölt le, hanem HTTP-n keresztül !
Rapidshare-ről, meg más hasonló oldalakról.
Alapból lehet ugye böngészőn keresztül is tölteni rapidról, de akkor az automatizálás veszne el, azaz minden egyes letöltött 100MB-s darab után nekem kell klikkelgetni, kivárni a 60 másodpercet, stb.
Illetve az otthoni gépen meg a free letöltések erősen limitált sebessége (asszem max. 0,5Mbit most, csúcsidőben meg még sokkal kevesebb) miatt nem a legjobb letölteni, akkor is lehethogy bekapcsolva kellene hagyni a gépet éjszakára.

Távoli asztal szerű kapcsolat amúgy mennyire szokott lenni olyan, ahol nem Windows-t érek el távolról, hanem linuxot ?
Mondjuk ehhez más távasztal kliens kell (pl. VNC, az menne Linuxos szerver + Windows alapú klienssel is, nem ? ), ami a "bárhol elérhetőséget" ronthatja.
Bár olyan dolgot, amihez nem elég a WebUI, meg az FTP tényleg csak otthonról, vagy esetleg valamelyik barátom gépéről csinálnék, ahol simán tudunk telepíteni programot ha kell.

hogy van-e próbaidőszak
Na igen, pl. az is lehet, hogy ők sem tudják megmondani, hogy menne-e ez a Rapidshare-es letöltés, stb., úgyhogy kipróbálni tényleg jó lenne.
Meg a többi dolog is lényeges azért, amit írtál :K

A honlapotokon körbenéztem, és csak a FAQ-ban találtam leírást arról, hogy hogyan is működik az elérés, és nincsen távasztal !
Szerintem ez egy elég fontos paraméter, jó lenne ha pl. a csomagok leírásánál is szerepelne. :U

De a korlátlan slot az ami nagyon tetszik nálatok !
Ha nem kellene távoli asztal, akkor nagy valószinűséggel pont megfelelne a tietek, a tárhelyek is jó nagyok.
De ugye ki is tudom próbálni. :C
Most épp foglalt az összes "Bithunter" csomag, milyen gyakran szokott amúgy kb. üresedés lenni ?

Viszont ha találok olyat ami árban, és nagyjából tárhelyben is megfelelő, akkor inkább távasztalosat választok.
De azt már látom, nem lesz egyszerű megtalálni a megfelelőt...

[ Szerkesztve ]

(#1166) lobo67 válasza atesss (#1165) üzenetére


lobo67
tag

Az UPC-vel az a gond, hogy nagyon genya cég. Mivel ők csak lakossági végpontokat szolgáltatnak (nincs szervertermük, ahonnan felfele menne nagy forgalom) olyan gerinchálózatot építenek, ami önmagában is nagyon asszimetrikus. A korlátozásoknál mindíg arra hivatkoznak, hogy a nagy hálózati terhelés miatt korlátoznak egyes forgalmakat, de ha megnézed a BIX statisztikáit, kiderül, hogy csúcsidőben sem megy soha 25% fölé a hálózati kihasználtságuk. Ráadásul ugyanilyen etikátlanok az üzleti életben is, így sok szolgáltató csökkenti a feléjük menő forgalom prioritását.
Mivel nekem nincs ilyen előfizetésem, nem tudom kipróbálni, hogy valójában milyen a sebesség FTP-n, ki kell próbálni.
Az FXP tényleg nem kell neked, de az nem azt jelenti, hogy bármit is a szerveren kéne futtatni, hanem alapvetően az otthoni gépeddel tudnál úgy áttölteni adatot egyik szerverről egy másikra, hogy a te internet kapcsolatodon nem megy át az adat oda-vissza.
Természetesen Linuxot is el lehet érni "távoli asztalon", de seed szervernél még olyat nem láttam, mi nem is tudnánk biztosítani, mert a szervereinken nincs is grafikus felület.
Mivel nálunk lehetőség van arra, hogy valaki csak addig használjon szervert, amíg szüksége van rá, ezt sokan ki is használják, és egyszerre csak 1-2 napig futtatnak egy szervert. Emiatt elég gyakran szabadulnak fel pár órára csomagok, tegnap is volt vagy 10 törlés/létrehozás.

(#1167) mirci05 válasza lobo67 (#1166) üzenetére


mirci05
csendes tag

Nagyon várom már azt a boldog órát, amikor ismét felszabadulnak csomagok és gépközelben vagyok (pláne, ha a kiszemelt csomag is köztük lesz)! ;)

(#1168) Soma01 válasza mirci05 (#1167) üzenetére


Soma01
veterán

Most per pill. tele van a szerver. De érzem is, hogy van társam a vinyón. Szerencsére ez nem szokott sokáig tartani, én szinte folyamatosan futtatom a szervert.
Amúgy szoktam nézegetni és tényleg elég gyakran van üresedés.

Milyen csomagot néztél ki?

Nekem Mátrix van jó ideje.

(#1169) mirci05 válasza Soma01 (#1168) üzenetére


mirci05
csendes tag

Egy kis ideig nem volt tele! Délután volt egy szabad Mátrix, rögtön lecsaptam rá. :DD

Amikor volt csomag, nem volt kreditem, mire lett kredit, elfogyott a csomag, ha pedig közben esetleg volt csomag, azt nem láttam, mert egész nap képtelenség figyelni.

Egyébként a Bithuntert néztem ki, de lehet, hogy hűséges leszek és maradok.

(#1170) kettyoka


kettyoka
csendes tag

Üdv. Nem tud valaki egy jó külföldi seed szervert? Sehol se találok semmit :(

(#1171) keepernext01


keepernext01
csendes tag

KÁR,hogy ez a topik másról se szól mint onlinet.....t nevű szerverszolgáltatóról.....
Két lelkes tag magasröptű beszélgetése,minden nap.
Szólni kellene más szolgáltatóknak is,hogy van ez a topik.
Vagy tudják csak nem jönnek? :D

(#1172) whiskeys válasza keepernext01 (#1171) üzenetére


whiskeys
őstag

Sajna még ezt a fórumot sem ismerik...

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1173) keepernext01


keepernext01
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/090926/776418798szerver5_www.kepfeltoltes.hu_.png

Kis ízelítő:)
Bithun friss torikkkal

[ Szerkesztve ]

(#1174) keepernext01 válasza keepernext01 (#1173) üzenetére


keepernext01
csendes tag

ja kicsi reklám :DD
Ez a kép a 3000ft-os szerver
http://seedelek.ath.cx

(#1175) anulu válasza keepernext01 (#1173) üzenetére


anulu
félisten

uhh, ez duuuurva! "kicsit" több, mint az 500KB/s-em, amit itthon ki tudok csavarni a cuccból

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1176) keepernext01 válasza anulu (#1175) üzenetére


keepernext01
csendes tag

Ja csak az a baj hogy hogy az itthoni netem 128kb fel tehát 30kb:)
Ezzel nem nagyon tudnám...... :N

(#1177) Fercsa válasza keepernext01 (#1171) üzenetére


Fercsa
senior tag

szerintem tudnak rola, csak "read-only" ;)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#1178) Soma01 válasza Fercsa (#1177) üzenetére


Soma01
veterán

Amúgy én nyitott vagyok, kipróbálok mást is szivesen, csak legyen sok slot és legyen nagy tárhely is.

[ Szerkesztve ]

(#1179) vante


vante
aktív tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ilyenkor a passkey az hol tárolódna, illetve (legyünk alapértelmezetten félősek) ahhoz a seed szolgáltató hozzá tud férni? Teszem azt webui-t szeretnék használni, de nincs nagy bizalmam a passkey miatt. Válasszak olyat, amelyikről már sok pozitív vélemény született?

Előre is köszönöm :B

(#1180) atesss válasza vante (#1179) üzenetére


atesss
addikt

Most arra gondolsz, hogy egy torrent fájlból ki lehetne olvasni a passkey-t ?
Nincsen az valahogy kódolva a fájlban ? Mert szerintem elég valószinű.
És ha megszerezte valaki, akkor átírná egy ugyanarról az oldalról letöltött torrentje passkey-ét a tiedre ? Egyáltalán működne ez így ?
Szerintem ettől azért már túlzás félni.
Egyébként ha nagy gáz van úgyis tudsz új passkey-t kérni. Az oldalra való belépési jelszavadat meg aztán tényleg nem tárolja a torrent fájl.
A szerver szolgáltató szerintem ha akar(na) bármilyen fájlhoz hozzá tud férni amit a szerverén tárolsz. De nem hinném hogy ezzel foglalkoznának, van jobb dolguk is...
Pozitív véleményű szolgáltatót meg amúgyis jobb választani azért. De lehet próbálkozni újal / ismeretlennel is, mert az is könnyen lehet, hogy bejön.

Amúgy még egy elég körülményes megoldása lehet a dolognak :
Olyan csomagot választasz, ahol van távasztal, így lehethogy tudsz olyat beállítani, hogy a .torrent fájlokat ne a szerveren lévő tárhelyed egy bizonyos mappájában tárolja, hanem esetleg a te otthoni gépeden (de ilyenkor annak bekapcsolva kell maradnia, azaz a szerver használat szerintem fő értelmét veszted el). Ez mondjuk lassíthatja is a letöltés bizonyos fázisát, nem ismerem annyira a torrent klienseket, hogy mikor / miért olvassa a torrent fájlokat, illetve, hogy nem-e tölti be a memóriába az egész tartalmát. De ha leáll a kliens, akkor biztosan olvasnia kell a .torrent fájlt.

(#1181) atesss válasza atesss (#1180) üzenetére


atesss
addikt

Na közben egyet kipróbáltam otthon a utorrentben (1.9 beta) :
Egy seedelés alatt álló torrent .torrent fájlját kitöröltem, és leállítottam a torrentet.
Simán újra tudtam indítani.
Viszont (ahogy ez elég nyilvánvaló volt) ha leállítottam a uTorrentet, akkor induláskor már kellett volna neki a fájl.

(#1182) Fercsa válasza atesss (#1180) üzenetére


Fercsa
senior tag

Hogy kicsit tisztaba tegyem, ahogy latom tul sok a sotet folt.
uTorrent alapertelmezetkent a Doc&Settings-be rakj a .torrentfajlokat ami altalaban a rendszer particion van, de ez atallithato mashova, de mindenkepp megkell adni egy lokalis tarhelyet.
Ha valaki megszerezte a passkeyed azzal ugyanarrol a torrentoldalrol barmit letud tolteni a nevedben.. a szerver uzemeltetoje termeszetesen hozzafer a .torrentfajlaidhoz es persze a passkey-edhez. En azt szoktam javasolni, hogy mindenki kerjen uj passkey-t, ha uj szolgaltatohoz megy vagy epp ott hagyja, egy gombnyomas az egesz..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#1183) lobo67 válasza atesss (#1181) üzenetére


lobo67
tag

Lehet, hogy naiv vagyok, és csak magunkból indulok ki, de nem hiszem, hogy bármelyik szolgáltatónak érdeke fűződne ahhoz, hogy ilyesmivel szórakozzon. De valóban lehet kérni másik passt, vagy egyszerűen csak jobban odafigyelni.

(#1184) keepernext01 válasza lobo67 (#1183) üzenetére


keepernext01
csendes tag

Nekem ncore accom bánta az egyik szerver szolgáltatónál.
A jelszóm volt sajnos a freemailes is meg gmailos-hoz is egybe,mint szerverhez.
De nem is ez a lényeg,ő szépen elvette bithu,TL,Ncore.
Gmailt visszatudtam szerezni freemail ugrott.(ncore)
Kószó István nevű egyén volt amugy budapesti :((

(#1185) whiskeys válasza keepernext01 (#1184) üzenetére


whiskeys
őstag

Elvette? Nem ugy ismertem meg.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1186) dashed


dashed
senior tag

Seedszerver.com, mai email-jevel kapcsolatbn van vkinek vmi infoja? lehet tudni mi az oka?
Akar pmben is erdekel..

(#1187) keepernext01 válasza whiskeys (#1185) üzenetére


keepernext01
csendes tag

Hát pedig most az ő neve szerepel ott ;]
De ha ismered :C

(#1188) keepernext01 válasza dashed (#1186) üzenetére


keepernext01
csendes tag

Nem értelek...
Mai emailnek mi az oka???

(#1189) dashed válasza keepernext01 (#1188) üzenetére


dashed
senior tag

ha nem vagy seedszerver.com elofizeto akkor szamodra mind1 :) (elofizetok kaptak mailt)

[ Szerkesztve ]

(#1190) keepernext01 válasza dashed (#1189) üzenetére


keepernext01
csendes tag

Fél évig voltam
barátomnak most is az van.
De ahogy érzed.....

(#1191) dashed válasza keepernext01 (#1190) üzenetére


dashed
senior tag

okt vegetul megszunik a szolgaltatas elvileg, errol szerettem volna bovebb infot kapni..
mennyire biztos ez stb..

(#1192) lobo67 válasza keepernext01 (#1184) üzenetére


lobo67
tag

Ez valóban dúúúúrva. Ezek után én is azt mondom, hogy lehetőség szerint védekezni kell.

(#1193) rii


rii
nagyúr

hello

történt az, hogy az ruTorrent nem azt az anyagot mutatja, amit én seed-elek, és za FTP-n tárolok.

ezt írja a LOG-ban:
[30.09.2009 04:06:45] Bad link to rTorrent. Check if it is really running. Check $scgi_port and $scgi_host settings in config.php and scgi_port in rTorrent configuration file.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1194) rii válasza rii (#1193) üzenetére


rii
nagyúr

nem tudoktorrentet sem hozzáadni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1195) rii válasza rii (#1194) üzenetére


rii
nagyúr

valaki mondjon már valamit PLS :(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1196) rii válasza rii (#1195) üzenetére


rii
nagyúr

nyűszííííít

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1197) fradi81 válasza rii (#1196) üzenetére


fradi81
veterán

vigyázni kell ezekkel a nagy seed szerverekkel :)

moto g72, Ninebot d28e

(#1198) rii válasza fradi81 (#1197) üzenetére


rii
nagyúr

végre elérem akit el kellett, és most már jó

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1200) rii


rii
nagyúr

a web-es ruTorren kliensnek, hogy lehet 1-nél több .torrent file-t beadni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.