Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) lobo67 válasza sasa311 (#550) üzenetére


lobo67
tag

Nem, mint írtam ez egy nagyobb rendszer egyik kis sarka. Ezért (is) változóak a teljesítmények.

(#552) Gézengúz válasza lobo67 (#551) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na azért 100Mbit upot kitolja a kicsike ne szerénykedj......Memcsibővítés után harapós lett nagyon....... :)

(#553) - = Zk = - válasza lobo67 (#551) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam 4485,8kb/s a jelenlegi letöltés:R

szerk: apropó, mennyi ideig gondoltátok ezt a teszt fázist? jól láttam, hogy 30nap?!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#554) Gézengúz válasza - = Zk = - (#553) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azért esett vissza nekem.... :))

(#555) - = Zk = - válasza Gézengúz (#554) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bocsáss meg..:R

szerk: apropó. Milyen böngészőt használsz, a teszt figyelemmel követésére?...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#556) Gézengúz válasza - = Zk = - (#555) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az rendben van, hogy az upom leesett úgy 10Mbitre mert biztosan megnövekedett a seederek száma na de a downom is leesett..Pedig annak ha több lesz a seeder akkor feljebb kellene mennie.... Szal menyire van jól beállítva az a fejenkénti 5000/5000?

(#557) sasa311 válasza lobo67 (#551) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem most stabilan 5000-en van a letöltés, a feltöltés elég vékonyka, mindjárt tesztelek valami friss torrentel.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#558) - = Zk = - válasza Gézengúz (#556) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sztem azmég gyerekcipőben jár. nálamis csinál érdekességeket a fel/letöltés. valszeg ezen probléma fixálásán ténykednek! kituddja. pedig énis direkt olyan torrentet tettem fel, amit sokan kérnek. hm. kiderül....

(#559) lobo67: értem. csak mert kattintgattam az accountomban, és mintha láttam volna valahol. énis FF-ot használok. alapból IE-t.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#559) lobo67 válasza - = Zk = - (#555) üzenetére


lobo67
tag

30 napról nem volt szó, de annyi biztosan lesz. Egyébként FireFox-ot használok.

(#560) lobo67 válasza Gézengúz (#556) üzenetére


lobo67
tag

Úgy látom, valóban a sávszélkorlátozás nem megy igazán, de azért átlagban szerintem nem rossz. Az upload kapacitás viszont egyáltalán nincs kihasználva, szerintem a korlát nem nálam van.

(#561) Gézengúz válasza lobo67 (#560) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az upload nagyon gyorsan képes telítődni ha az ember nem cserélgeti a torrenteket......
Mindenesetre nagyon jó gondolotnak tartom, hogy a rajtunk "kisérleti nyulakon" :) kitesztelt szolgáltatást fogsz később, mikor be lesz járatva és minden flottul megy értékesíteni...Szerintem ha bejön a dolog és tökéletesen fog menni, akkor az ügyfeleket már nem is kell keresni... :)

Ez a jó marketing.... :)

(#562) - = Zk = - válasza Gézengúz (#561) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyetértek! :R
lehet várok még azzal a tárhely hosszabbítással :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#563) sasa311 válasza lobo67 (#560) üzenetére


sasa311
veterán

Azért számomra néha érthetetlenül ingadozások vannak, előbb ment az 5000 / 2000, most meg 600/250-en megy.

mod.: már csak 150/200

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#564) Gézengúz válasza sasa311 (#563) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szintén....Ok, hogy a felfelé belassul de a down miért?

Egyébként meg ki a 4. nyilatkozzon Ő is......... hmm.... lehet röhög a markába és tölt ezerrel....... :)

[ Szerkesztve ]

(#565) sasa311 válasza Gézengúz (#564) üzenetére


sasa311
veterán

Ilyenkor nem a sávszéllel lehet a gond, hanem vlami erőforrásigényes művelet indul a serveren.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#566) - = Zk = - válasza Gézengúz (#564) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálamis!
néha leis áll, a letöltés. de a többit seedeli tovább. 21:20kor mért eredményem

szerk: lehet. :Y

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#567) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ja megvan a 4. emberke is... :)

[link]

(#568) VladimirR


VladimirR
nagyúr

csak nekem tunik ugy, hogy lobo szerveren mintha erosen korlatozva lenne a peer-ek szama, s ez is kihatassal van a sebessegre?
masik szerverrel nagyjabol egyszerre kezdtem tolteni a bsg 4. evadjat, s a masik helyen mar tobb, mint egy oraja vegzett
a torrent-hez van 159 seeder es 384 leecher, a flux pedig mindossze 7 seederhez es 5 leecher-hez kapcsolodott

szerk.: megnezve zk a altal linkelt kepet, eros a gyanum, hogy mas a baj

[ Szerkesztve ]

(#569) - = Zk = - válasza Gézengúz (#567) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem szóltam:R

(#568) VladimirR:lehet benne valami. ugyanis amiket letöltöttem, sokan seedelik. tehát direkt olyat választottam. ezt furcsállom énis!

szerk: szvsz a sebesség kiosztásokat igazitják. erős a gyanum :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#570) Gézengúz válasza VladimirR (#568) üzenetére


Gézengúz
addikt

na ehhez nem értek...

viszont megszaladt a downom...60Mbit környéke

[ Szerkesztve ]

(#571) - = Zk = - válasza VladimirR (#568) üzenetére


- = Zk = -
félisten

21:40-es eredmény!

szerk: mire felszenvedtem, meg minden, már nem ezek az eredmények :DDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#572) Gézengúz válasza - = Zk = - (#571) üzenetére


Gézengúz
addikt

Srácok ha már úgyis egy meghajtón vagyunk próbáljunk meg csak fejenként egy nagy sebességű torrnetet futtatni...lehet a winyó fekszik ki a sok torrenttől? Vélemény?

Ettől vagy mástól de nekem most 20/40Mbit körül megy...1 nagy torrenttel...

[ Szerkesztve ]

(#573) - = Zk = - válasza Gézengúz (#572) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Sok? :Y
Nálam van 3. Nálatok? :C :U

szerk:le vagy fel?...

(#574): :Y

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#574) Gézengúz válasza - = Zk = - (#573) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hátt..........izzé nálam volt 7..... :U

3200 down 4500 up nagyon fixre beállt... !

[ Szerkesztve ]

(#575) - = Zk = - válasza Gézengúz (#574) üzenetére


- = Zk = -
félisten

600 down 160up! :U de folyamatosan ugrál....
(az értékek kB/s-ban vannak megadva)

szerk:825/195.. .fellángolás volt csupán:DDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#576) sasa311 válasza Gézengúz (#572) üzenetére


sasa311
veterán

Szerintem nem vagyunk egy meghajtón. De ha azon is vagyunk az volt a kérés, hogy teszteljük a servert így, ebben a formájában, nemaz, hogy próbáljunk meg egy 100/100-as képet csinálni :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#577) lobo67 válasza VladimirR (#568) üzenetére


lobo67
tag

VladimiR, nyertél egy fél hangszórót, valóban nem volt beállítva a peer-ek száma.
Beállítottam jó nagyra, de lehet, hogy újra kell hozzá indítani a transzfereket.

(#578) sasa311 válasza lobo67 (#577) üzenetére


sasa311
veterán

Én most stabilan 5/3-an vagyok stabilan.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#579) lobo67 válasza Gézengúz (#572) üzenetére


lobo67
tag

Most éppen nem izzadnak annyira a vinyók, nem az a baj.

(#580) Gézengúz válasza sasa311 (#578) üzenetére


Gézengúz
addikt

de biztos, hogy stabilan? :)

igen az uccsó 10 percben egyre stabilabb......

(#581) - = Zk = - válasza Gézengúz (#580) üzenetére


- = Zk = -
félisten

stabilan? hmm...
14,9/0,9 :Y

:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#582) sasa311 válasza Gézengúz (#580) üzenetére


sasa311
veterán

Jogos a kérdés, most megint visszaesett 0,5 / 0,2 -re.

Mitől ingadozik így a server?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#583) Gézengúz válasza sasa311 (#582) üzenetére


Gézengúz
addikt

nálam is, nálam is.... :)

(#584) - = Zk = - válasza Gézengúz (#583) üzenetére


- = Zk = -
félisten

holvan VladimirR? :U
:R :C

#585) VladimirR: :R
akkor várjuk lobo reakcióját...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#585) VladimirR válasza - = Zk = - (#584) üzenetére


VladimirR
nagyúr

most nalam igencsak visszaesett a sebesseg

Download Speed: 46.80 (0.00) kB/s
Upload Speed: 37.70 (0.00) kB/s
Total Speed: 84.50 (0.00) kB/s
Connections: 249 (0)
Drive Space: 226.09 GB
Server Load: 9.55

korabban volt ettol lenyegesen jobb is (1-1.5 MBps korul), viszonylag tartosan is

lobo: a load mindig ilyen magas volt?

[ Szerkesztve ]

(#586) lobo67


lobo67
tag

Nem tudom, mi történt, nagyon lelassult, pedig nem csináltam semmit, és nem is látok semmi rendelleneset.
Azért még kutakodom...

(#587) sasa311 válasza lobo67 (#586) üzenetére


sasa311
veterán

Amúgy szabad kérdezni a servergépen mi fut még "rajtunk" kívül?

mod.: most megint alakul a molekula!

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#588) Gézengúz válasza lobo67 (#586) üzenetére


Gézengúz
addikt

megjavult... :C

(#589) lobo67


lobo67
tag

Úgy látom megjavult, szerintem a szolgáltatónál volt valami hálózati gubanc.
Egyébként a szerveren futnak még viruális szerverek, meg vállalati alkalmazások. A prioritás náluk van, de sem a hálózat, sem a diskrendszer nem szokott feküdni.

(#590) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

1208 / 98 ....

szerk: fele:U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#591) VladimirR válasza lobo67 (#589) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem tudom, hogy ilyen esetben a legjobb otlet-e seed szervert uzemeltetni ugyanazon a gepen (pl valakinek nem tetszik/tetszel, feljelent, a vegen meg elviszik a gepet)
emellett abban sem vagyok egeszen biztos (bar ennyire nem ertek a linux lelkivilagahoz), hogy a prioritas allitasa segit azon, ha a torrentkliensek megfektetik a hattertarakat (bar ha kulon hasznalsz ionice-ot is, akkor gondolom nem veszes annyira)

szerk.: amugy most nalam is rendbejott (kiveve a load, de az a legelejetol 10 korul van es nem is nagyon lattam ingadozni - bar ha 15 perces erteket mutat, nem is nagyon fogom)
Download Speed: 516.20 (0.00) kB/s
Upload Speed: 1,091.40 (0.00) kB/s
Total Speed: 1,607.60 (0.00) kB/s
Connections: 305 (0)
Drive Space: 225.61 GB
Server Load: 10.70

[ Szerkesztve ]

(#592) lobo67 válasza VladimirR (#591) üzenetére


lobo67
tag

Természetesen üzemeltetni nem itt fogom, ez csak a teszt, hogy mire kell majd figyelni az igazi szerveren. A szerver többi része nem nagyon érez ebből semmit.

(#593) - = Zk = - válasza lobo67 (#592) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lassan kiszállok:U
holnap meló. hagyhatom a szervert éjszakára?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#594) lobo67 válasza - = Zk = - (#593) üzenetére


lobo67
tag

Persze, nyilván éjszaka is megy.
Mostantól, hét közben én is kevesebbet tudok vele foglalkozni, de azért majd rendszeresen benézek. Mindenesetre, ha írtok valamit, nem tudok azonnal válaszolni.

(#595) Gézengúz válasza lobo67 (#594) üzenetére


Gézengúz
addikt

esetleg gyorsabb a kérdésre a válasz ha ott a felületen írok üzit? Ahogy eddig is...

[ Szerkesztve ]

(#596) - = Zk = - válasza lobo67 (#594) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R
örülök, hogy segítségedre lehetek!
jó8 mindenkinek. holnap 4-5-6 körül jövök:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#597) VladimirR válasza lobo67 (#594) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ket dolog, az egyik inkabb flux-szal kapcsolatos:
elofordulhat, hogy csak ugy ujraindult(ak) a flux mogott futo bittornado(k)? (raadasul mind egyszerre)
a torrent-ek java resze hash ellenorzesbe kezdett es a fel-/letoltes szamlalok lenullazodtak (egyet kiveve, ott a letoltes szamlaloja nem lenullazodott, "csak" meghulyult)

a masik, hogy ezzel egyidoben a load felment az addigi 10-es ertekrol 30 kore (nem tudom, ez normalis-e a rendszereden, vagy osszefugghet-e esetleg a tobb parhuzamos hash ellkenorzesel)

Other Server Stats
Download Speed: 16.90 (0.00) kB/s
Upload Speed: 89.70 (0.00) kB/s
Total Speed: 106.60 (0.00) kB/s
Connections: 105 (0)
Drive Space: 196.11 GB
Server Load: 29.79

[ Szerkesztve ]

(#598) Wallz


Wallz
tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni,hogy Utorrentnél nem lehet valahol beállítani,hogy a fileoknak ne csinálja meg a méretét előre mikor pakolja bele a darabokat hanem szépen folyamatosan töltse?

Mert így fizikailag már kitölti valamivel és ez nem túl helytakarékos megoldás. :(

(#599) lobo67 válasza VladimirR (#597) üzenetére


lobo67
tag

Sajnos a teszt részben sikeres lett, rá kellett jönnöm, hogy így nem fog menni, más klienst kell keressek. Az újraindulás azért volt, mert reggelre megint megtelt a memória, újra kellett indítani az egészet.
Még valameddig hagyom így, de hamarosan jelentkezem valami más megoldással.
Addig is használjátok úgy, ahogy megy, köszönöm az eddigi segítséget, és számítok rátok később is.

(#600) VladimirR válasza Wallz (#598) üzenetére


VladimirR
nagyúr

eleg egy helyen is megkerdezni

lobo: igen, sajnos a flux nem eroforrastakarekossagarol hires

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.