Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) rt06 válasza PowerOfSeed (#1600) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

megkerdezhetem, hogy debian-on milyen klienst (milyen frontend-del) hasznaltok, illetve, hogy miert arra esett a valasztasotok?

Udv: VladimirR

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1602) PowerOfSeed válasza rt06 (#1601) üzenetére


PowerOfSeed
csendes tag

utorrent 2.0.4 hozzá webui 0.380. vagy rtwi. bár utóbbit sokan még nem ismerik sajnos! pedig nagyon jó... talán a legjobb!
persze, ez választható... lehet kérni downgrade-t ha úgy döntenek.
hogy miért erre? sokan windózzal csinálnak seedszervert, ami nem éppen a legjobb választás. ismerve azt a rendszert...
alapban nagyon jó a debian, biztonságos, stabil könnyen alakítható, ha jól össze van hozva a kliensel akkor csodákra képes. ;)

[ Szerkesztve ]

May the seed be with you.

(#1603) rt06 válasza PowerOfSeed (#1602) üzenetére


rt06
veterán

jujj

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#1604) Kekmen válasza PowerOfSeed (#1600) üzenetére


Kekmen
senior tag

2-3 nap? :DD

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#1605) PowerOfSeed válasza Kekmen (#1604) üzenetére


PowerOfSeed
csendes tag

hurrá :DD

May the seed be with you.

(#1606) Mr.Skynet válasza Kekmen (#1604) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Már vagy 2x írtam hsz-t ide, de végén csak nem küldtem el, ne hogy valakit megsértsek, de most már rányomok az OK gombra... szóval amellett, hogy én is inkább Windwos párti vagyok, sok emberrel együtt mondhatom, hogy használok linux-ot is, viszont aki azt mondja, hogy az egyik szar, a másik jó, az 99%, hogy nem tudja azt megfelelően beállítani... az egyikhez ért a másikat legfeljebb felhasználói szinten kezeli, vagy csak szimplán előítéletei vannak a másikkal szemben.

Én elimserem, hogy a linux stabil és bizonyos szempontokból egyet értek azzal, hogy a Windows nem a legmegbízhatóbb op.r. de ettől függetlenül nem sz@r. Ezt akár azzal is igazolhatnánk, hogy Desktop esetében hányan használnak Win-t, Linux-ot, Almát stb... de mondhatja bárki, hogy Szervernél más a helyzet, mégis rengetegen használnak Win-t is és Linux-ot is, az meg még érdekesebb helyzet, aki mindegyiket használja, talán éppen azért amire próbáltam utalni is, tehát az egyik talán erre jobb választás a másik arra...

Szerintem ezen felesleges veszekedni, hogy kinek van igaza, ilyen alapon politizálhatnánk is... :DDD

De, hogy ne csak OFF legyen, a kérdés mindenki felé irányul, nincs rossz arányom átlagos felhasználok vagyok az oldalakon, de már gyakran magamtól is megkérdezem, hogy minek seed-elek egyébként :F Szóval Ti nagy PRO Seeder-ek tudtok bármi indokot mondani, hogy miért jó, hogy mondjuk 10Tb feltötlés helyett 200Tb-otok van? Viszont ennek eléréséért szép összegeket fizettek havonta. Azokat még próbálom +érteni akiknek az otthoni net sebessége nem túl kielégítő, de igazából őket sem értem, mert több ezret dobnak ki ők is szerverre, ilyen alapon Digi-seket meg hasonló emberkéket mondjuk megkérne valaki, hogy töltsön fel egy terrát modnjuk 1000FT-ért tuti belemenne... :U

(#1607) headhunter válasza Mr.Skynet (#1606) üzenetére


headhunter
addikt

"Szóval Ti nagy PRO Seeder"

Nem vagyok "nagy Pro Seeder", de 2007-től van szerver előfizetésem. Elsőnek az alacsony DSL sávszél miatt rendeltem a megfelelő aránytartás miatt. 10 TByte alatt vagyok a legtöbb oldalon, átlagban 2-8 TByte feltöltéssel.

Nekem is eszembe jut, minek a szerver?!

(Új kategória : "Seedszerver előfizetés függő" :Y )

(#1608) Kekmen válasza Mr.Skynet (#1606) üzenetére


Kekmen
senior tag

Mivel a kérdés mindenki felé irányult és a válasz az én hozzászólásomra érkezett, megpróbálok röviden, tömören válaszolni:
- Én személy szerint már réges régen nem a feltöltés miatt seedelek, holott a feltöltésem, mindössze 2 oldalon haladja meg a 10TB-ot, annak ellenére, hogy közel 4 éve rendelkezem szerverrel. A legfőbb ok, hogy más is hozzá tudjon férni az adott tartalomhoz, lehetőleg gyorsan. Én még emlékszem amikor "Egy gésa emlékiratai " című filmet 5 évvel ezelőtt 4 hétig töltöttem PirateBay-ről, átlag 3-4 kb/s-el. Na ezt elkerülendő maradok seedelni, ha a szükség megkívánja.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#1609) Mr.Skynet válasza Kekmen (#1608) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hát igen a régi szép idők, míg asztali géppel toltam volt is egy P1-es letöltőgépem külön, mert valahogy a 200-250W fogyi a crt-vel karöltve nem volt túl baráti :DDD Laptop 9W már okésabb a mai világban, bár már nem is 1 hónap leszedni valamit, egyébként nekem tetszik, hogy 1Kb/sec alá nem tudják lassítani a feltöltést, így azért még ma is 0,9-el gyakran töltök valakitől :))

(#1610) headhunter válasza Mr.Skynet (#1609) üzenetére


headhunter
addikt

"bár már nem is 1 hónap leszedni valamit, egyébként nekem tetszik, hogy 1Kb/sec alá nem tudják lassítani a feltöltést, így azért még ma is 0,9-el gyakran töltök valakitől "

(eDonkey) eMule-ról, negatív csúcsom : 6-8 hét / 700 MByte-s fájl! :Y

(Ritkaságokat kénytelen vagyok ott is keresni és legtöbbször megtalálom.)

(#1611) adamboy19


adamboy19
csendes tag

Hellósztok felszabadult egy 500 gb-s hdd a szerverünkön jelenleg 5-en a gépen akit érdekel pm

(#1612) honda23 válasza adamboy19 (#1611) üzenetére


honda23
aktív tag

Nah, a pofám leszakad, az ember agya elszáll tőletek. Hihetetlen, hogy megint áll az S7!!!!!!!!!!!Ment kemény 8 napot!
És még meritek itt magatokat reklámozni. Elérni senkit sem lehet sem msn-en, sem máshol.
Akit érdekel, privátban elmondom, mik a fekete listás szerverek, ahol ne béreljetek soha!

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#1613) adamboy19 válasza honda23 (#1612) üzenetére


adamboy19
csendes tag

halod nekem semmi közöm a greenhez és nem tudom hogy mért áll nekem saját szerverem van és én arra keresek embert nem greenhez ha elolvasnád a feljebb lévő bejegyzéseimet rájönnél itt a honlapom www.orangeseed.net/uj

[ Szerkesztve ]

(#1614) honda23 válasza adamboy19 (#1613) üzenetére


honda23
aktív tag

Bocs, azt hittem, greenes vagy.
Mégegyszer elnézést. :)

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#1615) adamboy19 válasza honda23 (#1614) üzenetére


adamboy19
csendes tag

semmi gond

(#1616) Fercsa


Fercsa
senior tag

Ujra lett par kiado hely, keressetek priviben vagy mailen.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#1617) adamboy19


adamboy19
csendes tag

Új gép indulására keresek 6-7 fős csapatot 2 hónap előrefizetéssel csak így indul a gép érdeklődni pm be

távasztal webui ftp elérés korlátlan slot 1 gépünk már üzemel 2 hónapja

300gb: 18e 2 hó 9e/hó
1Tb-s: 20e 2 hó 10e/hó
gép:

Proci: Intel® Xeon® 5600 4 magos
Ram: 6gb ddr 2
Hdd: 3db 300gb-s
Hdd1: 4db 1Tb-s
Net: 1gb dedikált giga

[ Szerkesztve ]

(#1618) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv!

Tudnátok ajánlani egy MEGBÍZHATÓ seedserver hostingot? :)

(#1619) KTomi1


KTomi1
csendes tag

Sziasztok!

Tud vki olyan megbizhato szervert,ahol van Min! 1-2hèt probaido?
Minimum kell ennyi,mert mar tobb nagyon jo szervernek mondottat bereltem es kivetel nelkul mind szar volt! Eloszor ment felfele 20mb-ekkel,majd hirtelen visszazuhant 10kb-re. (igazi lehuzas!)
Voltam mar a warpseednel -ok is szarok,ezt sajat magukrol irtak...- voltam mar a boxerseednel -elso 2-3honapban a legjobb volt! utana 2 fillert nem ert!- voltam mar a seedeleknel -egy az egyben boxerseed!- +targyaltam meg 2-3 szerveressel,de mar ott megdolt a dolog..
Szoval olyan kellene,ahol szinte eloszor hasznalom szervert es utana fizetek.
200gb kellene korlatlan slottal es 15-25mb garantalt sebesseg.
Ha tud vki ilyet,irjon ram.
Nekem tenyleg hosszutavon kell.
((azert azt le kell irnom,hogy a warp-,boxerseed es seedelekben volt annyi ver,hogy Visszaadtak a penzt! Mondjuk ez volt a minimum..))

(#1620) #32682496 válasza KTomi1 (#1619) üzenetére


#32682496
törölt tag

Ha ennyire kell a sáv, akkor ketten beraktok egy gépet egy szerverterembe osztott gigára, fejenként 15-16K-ból megvan.
1-2 hét próbaidő? Ugyanmár.

(#1621) headhunter válasza KTomi1 (#1619) üzenetére


headhunter
addikt

1-2 hét próbaidő, vicc kategória! :Y (max .1-2 óra)

Seedeleknél milyen csomagod volt és mi nem felelt meg?

Nálam eddig ő a "Number One" szolgáltató, 9db, kipróbált és több hónapon(éven) keresztül használt, Seedszerver szolgáltató közül! (2007-től van seedszerver előfizetés)
_____________________________________________________

"15-25mb garantalt sebesseg kellene"

15-25 Mbit/sec vagy 15-25 MByte/sec?

Amennyiben nem e-penis növelésre alkalmas sebességet akarsz (pillanatnyi screenshot 80-90 MByte/sec Up-ról), akkor van bővebb választék is.

"200gb kellene korlatlan slottal"

Ár = kb.: 5 számjegynél kezdődik! :U

[ Szerkesztve ]

(#1622) Mr.Skynet válasza KTomi1 (#1619) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia!

Hasonló igényeid vannak, mint egy nem is olyan rég író kollégának, szóval a neki szóló válaszomat linkelném neked is: [link] szóval headhunter-nek igaza van "Ár = kb.: 5 számjegynél kezdődik!"

(#1623) KTomi1 válasza #32682496 (#1620) üzenetére


KTomi1
csendes tag

Ha tudnam,hogy hogyan kell berakni egy gepet egy szerverterembe,mar megcsinaltam volna. De sajnos gozom sincs.
Esetleg ha tudnal segiteni azt megkoszonnem!
Ha nem lesz senki,aki igy kiadna szervert (1-2het probaido) akkor sem esek ketsegbe. Mindenhol jo aranyom van.
Headhunter:
a seedeleknel ugyanaz a problemam volt,mint a boxernel a vegen.Sebesseg -egy-ket kb!+winchester gondok..-.
A sebesseg nekem nem "e-peniszre" kell.Nem kocka vagyok,aki ejjel-nappal a gepet bassza. Szimplan feltoltesnek. A boxernel elso idoben ennyi volt az atlag. Csakhat aztan az utobbi idoben nagyon gaz lett.Es ezt nem csak en mondom...
Az 5szamjegy nekem masodlagos dolog -pedig nem vagyok teljesen tele loveval.Vannak tolem gazdagabbak-,nekem a legfontosabb a megbizhatosag lenne,de ugy latom ez a mai vilagban sehol nincs. Mki Csak a penzre megy..a hirnev senkit nem erdekel.

Esetleg hallottatok mar a rapidpeer.com-rol? Mennyire megbizhato?

(#1626) adamboy19


adamboy19
csendes tag

elindultunk szeretettel várunk mindenkit http://orangeseed.net/ vagy érdeklődj pm be

(#1627) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok!

1-2 dolog lenne amit nem értek a seed szerverekkel kapcsolatban ugye adott mondjuk egy 100 Mbit/s kapcsolat 20Gb tárhely 2 embernek 6 slottal. Pontosan sose értettem hogyis működik ez. Tehát a feltevésem nekem úgy érné meg a seed server ha ftp kapcsolaton keresztül tudnám lehúzni max sávszélességel (de ők nem tüntetik fel hogy az annak a kapcsolatnak , vagy a saját net sebességével szedi le otthonra).
Másik a 20 Gb tárhely az nem sokmindenre elég ha megtelik akkor mi van ??

(#1628) Mr.Skynet válasza F34R (#1627) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szia!

"20Gb tárhely 2 embernek 6 slottal" ez picit furcsa, de egyébként szerintem teljesen egyértelmű az egész:
100Mbit kapcsolat = 100Mbit osztott vagy dedikált internet kapcsolat van a szerveren.
20Gb tárhely = nyitnak mondjuk a user neveddel megegyező mappát, abba töltheted, mondjuk utorrent kliensel a dolgaidat, ugyan ez a mappa van FTP tárhelyként elérhetővé téve ugyan azon a gépen, amelyiken "nagy sebességgel" futtatod a torrentet is.
6 slot = kliensben szabályozzák, egyszerre 6 torrent futhat maximum.
2 embernek = hát most nemtom, hogy ezt a 20Gb tárhelyre érted-e ami valószínűtlen, vagy az, hogy a szerveren lehetnek maximum 2-en, de leggyakrabban azt jelölik, hogy ha mondjuk van a szerver gépben 5db 250Gb-os vinyó, akkor mondjuk 1 vinyón max 2user osztozhat, pl. 120-120Gb tárhellyel vagy hasonló....

Tehát az FTP sebességet soha nem fogod látni, amennyi éppen marad a szerver 100Mbit kapcsolatából illetve amennyit még a vinyók bírnak, annyival fogsz tudni letölteni az FTP-ről. Az 1 vinyón elhelyezett userek száma stb. azért fontos, mert ha Te futtatsz 6 torrentet, egy másik user is van még ugyan azon a vinyón amin Te vagy, ő is futtat még 6-ot akkor a vinyó olvasó/író feje úgy fog zakatolni, hogy azt már sajnálja az ember, ilyenkor lassul be a végletekig akár 1Mb/sec körülre a vinyó --> legjobb megoldás, SSD meghajtó ott ez kizárható, nincs olvasófej, csak rohadt drága :DDD

FTP-re egyébként még szokás megadni, hogy hány aktív kapcsolatod lehet az FTP-vel, ha csak 1 van megadva és otthonról elindítottál letötlést, munkába érve úgy gondolod ott gyorsabb a net, töltöd onnan is majd hazaviszed, akkor ez nem fog menni, mert nem lehet 2 kapcsolat, de ez is tök logikus.

Amúgy az FTP-zésnek sose értettem mi értelme, hiszen a szerver is torrentről szedte a cuccot, otthon is le tudod szedni torrentről, ha meg azzal jön valaki, hogy nem akarja még1x letölteni otthonra is az anyagot, akkor az nem érti, hogyan működik a torrent oldal tracker szervere. Elindítod a torrentet, vársz míg megkapja a kliensed a trackertől a peer -ek elérhetőségeit, megkapta stop gomb, tracker törlés, hogy ne legyen hova elküldeni a fel-le stb. tötlés infóit, és hurrá kapásból nem számolt semmit a torrent oldal. (utorrent 1.7.7 verziónál újabb esetében nem működik).

Szerk: a mi van ha átléped a 20Gb helyedet résszel kapcsolatban: szerintem ha csak 1-2Gb-al léped át nem szólnak érte, ha csak nem ezzel csorbítod egy másik user tárhelyének méretét :D

[ Szerkesztve ]

(#1629) Kekmen válasza Mr.Skynet (#1628) üzenetére


Kekmen
senior tag

Az FTP értelme többek között:
- Nem kell 2X letöltened a torrent oldalról az anyagot. (a tracker megkerülésedről majd később)
- Szépen sorba rendezed, mit akarsz letölteni és mivel nincs visszatöltés közben, nincs lassulás, fix sebesség.

Ha már a trackerről szó esett nézzünk egy példát: Kell egy anyag aminél van 1 seeder. Szerverrel beállsz 0-24-ben tudod tölteni, otthon nem megy a villanyszámla és lehet 4-5 nap is mire leér, ez után mire is jó az FTP? :)
A tracker megkerülés pedig nem szép dolog és ha ennyire értesz hozzá, tudod, hogy szűrhető az oldal részéről, sokan repültek már ilyesmi miatt és nem is értem, hogy miért is akarna bárki ilyesmihez folyamodni. (egyébként meg pause gomb és nem stop, azzal elhagyja a peereket is) Tölts vissza 100%-ig, ha meg gyenge a neted bérelj szervert. Adok 3000FT-ért olyan csomagot egy hónapra, hogy ha okosan van használva, jó sokáig nem lesz gond az arányoddal. Mivel ingyen jutsz mindenhez, szerintem nem nagy összeg.
A tárhely általában mappakvótával van megoldva, én legalábbis így szoktam.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#1630) Mr.Skynet válasza Kekmen (#1629) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szerintem az FTP-vel kicsit félre értettük egymást. Azzal egyet értek, hogy van amit napokig is kell néha nonstop tölteni, és ez idő alatt a szerver eszi az áramot, nem a drága villanyomat az otthoni gépem. De ha a szerver ígyis úgyis letölti az anyagot napok alatt, akkor teljesen mindegy, hogy nekem azt magáról a torrentről tölti fel a szerver mint seed amit én otthon letöltök szintén torrentel, vagy FTP-ről küldi nekem...Sőt így időnként ha megy a gépem, akkor a még nem 100%-osan letöltött tartalmat is már le is töltheti a gépem a szerverről ezzel időt spórolva nekem. Jó tudom az FTP is tud hasonló dolgot, de szerintem kevesebben tudnak profin FTP-zni, mint nyomni egy "start-ot" egy torrenten Ezért nem látom sok értelmét az FTP-nek. Persze ha neked ennyire nem tetszik a tracker kijátszása, akkor sem áll semmiből kézzel bírni egy IP-t és egy port számot, Te is tudod.

A tracker-es lebukás és a többi, ha én stop-ot nyomok, akkor a kliens elküldi az infókat a trackernek mi szerint ő leállt mindennel és kész. Ha pause-t nyomok, akkor nem küld semmit és közbe ketyeg az idő a tracker frissítésig is stb. Tehát amit én mondok, az épp olyan, mint hogy elindítok egy film letöltést, csak a sample-t leszedem, megnézem, nem tetszik a minőség, nyomom a stop gombot és törlöm is az adatokat. Stop után a trackernek gőze nincs, hogy én most töröltem, vagy mit csináltam vele azt látja, hogy nem töltöm se fel se le, ezt követően ha kitörlöm a tarcekrt akkor úgy töltök a többi embertől, mint ha privátba torrenteznék, mert pl. át szeretnék küldeni egy családi videót egy barátomnak.
Szerintem így működik, ha tévedek akkor sorry de több oldalon is így töltögettem 5-6évig gond nélkül, míg 5-6kb/sec feltöltésem volt (azok a régi szép idők :DDD ) most már nem nagyon érdekela dolog pedig most sincs eget verő sebességem csupán 10Mbit, nonstop megy a laptop kikapcsolt kijelzővel energiatakarékos módban fogyaszt 12W-ot 1 hónapban ~750Ft az, hogy megy a noti, és napi 70-80Gb mindig felkúszik. Egyébként kicsit feljebb írtam is, hogy nem értem kinek miért jobb az, hogy mondjuk 10Tb helyett 50Tb feltötlése van vagy mégtöbb, ne történjen meg soha, de elviszik úgy istenigazából a torrentoldalt valami zűr lesz a mentéssel és akkor egy sok éves 250Tb-os user veri majd a fjeét a falba, hogy ezért fizetett havonta sok sok pénzt... nekem ez a véleményem :B

(#1631) Mr.Skynet válasza Mr.Skynet (#1630) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Egyébként szerintem így töltögetnek azok is (bár akiről biztosan tudom az csak 1 fő) akiknek sok sok milliós arányuk van, 10kb letöltéssel meg több Tb-al feltöltve. Be ne meséljék már, hogy évek alatt csak free cuccot töltöttek le, meg más oldalról letöltött cuccal álltak be újraellenőrizve XY oldalra seed-elni... csőkamu az egész :U

(#1632) F34R válasza Mr.Skynet (#1628) üzenetére


F34R
nagyúr

Köszönöm mostmár érthető :R

(#1633) szondag3


szondag3
csendes tag

Sziasztok!

seedszerver.com-ről tudnátok véleményt mondani?

kizárólag külföldi sávszél érdekel és emailben azt írták hogy a prémium csomagnál hogy idézem:
"korlátlan külföldi sávszélesség van. osszesen 3gbit osztott külföldi
sáv van a szolgáltatónál ami maximum 50%on szokott menni."

nagyon jól hangzik, de biztonságképpen gondoltam rákérdezek mivel nem olcsó (10e/hó,250G,korlátlan slot)

Köszönöm!

(#1634) adamboy19


adamboy19
csendes tag

Elindítottuk a szervereinket a gépek mennek szeretettel várunk mindenkit honlap

http://orangeseed.net

[ Szerkesztve ]

(#1635) KTomi1 válasza Mr.Skynet (#1631) üzenetére


KTomi1
csendes tag

Ezt a tracker kijatszast meg soha nem hallottam. Aki letolt annak nem is lehet olyan szar.. Viszont aki seedeli neki. ? Annak sem szamolja a feltoltest,ugye?Csak megy a sebesseg,feltoltott mennyiseg meg sehova.
Ez lenne az arnyekleecherseg? Ha igen,nem kis bukta lehet belole,mert mar amikor letoltod a torrentfajlt akkor a te sajat passkey-eddel es a te Sajat ip cimeddel! toltod le.Onnan viszont bizony siman lenyomoznak. Nezz meg egy "csalok bejelentese" topicot szinte barmelyik torrent oldalon.Ezzekkel van tele. Vki csinal egy screenshotot es onnan szepen utanad nyomoznak. Mert bizony Megjegyzi a torrent oldal az ip-t,barki barmit is mond! Ez mar bizonyitott...
Es annyit meg nem er egyetlen torrent sem,hogy igy szedd le.Egy komolyabb oldalrol biztos repitenek. (persze csak ha fix ip-d van)
Az meg ha vkinek nem valtozik az aranya,nem rogton azt jelenti,hogy ezt csinalja.Vagy masik oldalrol tolt vagy nem tolt semmit sehonnan. (ezt magamrol tudom)
Nem azert fizettem honapokig szervert,hogy utana meg "csalnom" is kelljen..
De ha leirtad,biztos van aki igy csinalja.

(#1636) PowerOfSeed válasza KTomi1 (#1635) üzenetére


PowerOfSeed
csendes tag

igen, ez az árnyékleecherség. és tényleg elég sok ember használja, de nem éri meg.
főleg annak nem aki feltölti neki, mert annak nem számolja

May the seed be with you.

(#1637) psycroptic


psycroptic
őstag

Szia Kekmen!

Decembertől szolgáltatót váltok. Nézegettem a honlap(otok)odat és lenne egy kérdésem:

miért jó megosztani a fel/le töltési sebességet max 8:2 vagy 2:8-as arányban, miért nem lehet 1:1-es arányban használni? Nem kötözködni akarok csak felvilágosítást szeretnék kapni, hogy mitől jobb az ilyen le/fel korlátozás?

Előre is köszönöm a válaszodat!

Üdv.:
psycroptic

PSNID: Tomy83PS

(#1638) Kekmen válasza psycroptic (#1637) üzenetére


Kekmen
senior tag

Kedves psycroptic!

Látom valóban olvastad, legföljebb nem elég alaposan. :)
A két arány között bármit lehet kérni, pl.: 8MB/s-t 4/4-nek, ami 1:1-es arány.
A két határ igazából az extrém felhasználást elkerülendő lett bevezetve.
Ahogy ott is le van írva: ..."így sokkal könyebben összeállíthatja mindenki
a neki megfelelő konstrukciót."

Remélem második olvasatra pontosan érteni fogod. ;)
Üdv.: Kekmen

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#1639) psycroptic válasza Kekmen (#1638) üzenetére


psycroptic
őstag

Vágom már... :) Tényleg figyelmetlen voltam.

Köszönöm! Úgy lehet, hogy december elején felkereslek vásárlás ügyben, teszek egy próbát veletek. Mert nekem már csak arra kellene, hogy amit leszedek azt osszam is vissza normálisan a többi felhasználónak. Nem akarok világot váltani. Asszem a 4MB-s jó is lesz.

Üdv.:
psycroptic

PSNID: Tomy83PS

(#1640) Kekmen válasza PowerOfSeed (#1636) üzenetére


Kekmen
senior tag

Már miért ne számolná a feltöltőnek? Ő "normális" kapcsolatban van a trackerrel, a kliens nem nézi kinek töltötte fel azt az X adatmennyiséget, csak küldi az adatokat.

szerk.: psycroptic: Elérhetőség kint van, várunk sok szeretettel :B

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#1641) KTomi1 válasza Kekmen (#1640) üzenetére


KTomi1
csendes tag

Akkor meg a seedelonek rizikos ez nem?
Van mondjuk 2seeder es 3leecher. A 3 leecher tölt lefele mondjuk 500kb/s-mal,viszont becsatlakozik egy arnyekleecher aki huzza lefele a dolgot 2mb/s-mal. A seedelok latjak,hogy 2.5mb/s-mal megy a dolog viszont az oldal csak a valos leechereket latja.Arrajar egy spicli es a normalisan seedelok mar repulnek is,mondvan,hogy csalnak. 500-zal toltenek toluk,ok meg 2.5megaval nyomjak.
Vagy azert ezt vhogyan kitudjak nyomozni,hogy igazabol mi is a helyzet?

(#1642) PowerOfSeed válasza KTomi1 (#1641) üzenetére


PowerOfSeed
csendes tag

küldenek egy képet peer listájukról és ott már ott mutatkozik a lopó ip címe

May the seed be with you.

(#1643) Mr.Skynet válasza KTomi1 (#1641) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Igen jól érted a seeder-nek rizikós sajnos!!! Pont úgy seed-el szegény ártaltlan ember, ahogy a tracker azokat látja akik RatioMaster-t meg hasonlókat használnak, kamu infót küld a program a tarckernek, hogy ő "X" mennyiséget töltött fel, csak a tarcker nem látja, hogy azt a mennyiséget ki töltötte le, hopp csaló dobjuk ki... :W
Egyébként gyakran nézem a teljes oldal statisztikát, hogy mennyi a fel-le sebesség, ha ez a 2 szám nem egyezik, akkor elméletileg valaki csal. De bármi miatt lehet tracker frissítési probléma, és már kapásból semmit sem ér ez a dolog, megint ártaltlan embereket dobnának ki.

Sample rá a legjobb példa, beállsz letölteni, sample videócska lejött, peer-ek címeit megkapta a klinesed a tracker-től, megnézed a kis videót, neked nem fele meg a minőség és leállítod a torrentet majd valószínűleg törlöd és keresel másikat, rengetegen teszik ezt...

Ki és milyen jogon vádolna meg, hogy Te talán nem törölted és nem álltál le a letöltéssel, hanem kitörölt tracker címmel töltsz tovább. Ezt az egészet 1 módon lehetne felügyelni, ha a seed-er akit tényleg lát a tracker, annak a kliense küldene infót a tracker-nek, hogy milyen IP címnek töltött fel, és a tarcker megnézné, hogy a nem rég csatlakozott leech aki leállt annak azonos-e az IP-je és Port száma a seeder-től kapott letöltőével. Ha egyezik, akkor elméletileg lebukott a csaló letöltő. Viszont ez több véletlenül kivágott embert eredményezne mint a mostani rendszer, hogy brutális mértékben csaló embereket dobálnak ki, akik vannak olyan hülyék, hogy 1 óra alatt a Top1 feltöltőt megelőzik :U

Amit már láttam nem egy alkalommal, hogy 2db seed szeró, 2 teljesen eltérő IP cím, a közelében sincsenek egymásnak, 2db különböző account, és free torrentet töltenek le majd vissza, olyan torrenteknél, ahol csak 1-2-3 seed és leech van de mondjuk a torrent mérete 200Gb amivel azért szépen lehet haladni. Nah most így elméletileg feltűnés nélkül, hihetően valós adatforgalommal töltenek egymásnak 3-4x feltöltés szorzóval 50Mb/sec-el. Így aztán gyoran lehet akár 1-2 óra alatt Tb-okat feltölteni. Átment az adat? Felcserélődik a felállás, egyik szerverről törlik az adatot, már mehet is visszafelé... Egy elég régi mindenki által ismert oldalon történt ez 1-2éve, csak pislogtam, de baromi jót nevettem :DDD

Egyébként az IP-kre kitérve, nem nagyon érdemes vele szórakozni, nézegetni, kitiltogatni stb. nálunk Komáromban egy elég népszerő de annál gagyibb kábelnet szolgálttaó az előfizetőket belső hálóban szórja meg IP-vel és egy szeró mögül megyünk ki a netre, 1db IP-ről megy ki az egész város, nem egyszer kerestek meg modik, hogy dupla reggem van stb... hát igen nem egy ember lép be az oldalra ugyan arról az IP-ről, más más accountal...
Más szolgáltatóknál meg talán megint csak nincs értelme, BP-n az albérletben majd kicsattantam az örömtől, hogy saját IP-m van, és ha váltani akarom csak átírom a MAC címem. Jó oké fix ip ellen jó lehet...

(#1644) Mr.Skynet válasza PowerOfSeed (#1642) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Igen ez abban az esetben érvényes, ha mondjuk nem 50-100leech vagy 1-2ezer van hanem csak mondjuk 5-10db-ról van szó, de én még nem láttam olyan modit, aki képes lenne unalomból összeegyeztetni több száz leech IP címét képek alapján, az általa látott web-es környezetben közölt infókkal. Modik esetében ugye a peer-ek adatai mellett ott van az ip, port, dns... erre gondolok.
Nincs olyan mazoista a világon, aki annyira rá lenne állva a csalók keresésésre, hogy a kapott kép peer listáját egyesével leellenőrizné. Főleg úgy, hogy a peer lista szinte másodpercenként változik és talán akkor sosem teljes, mert valakinek időtúllépés miatt nem sikerült a tarckernek infót küldeni vagy bármi stb.......

Higyjétek el kevesebb fejfájás van a dolgoból, ha nem foglalkozunk vele...

ui.: írtam feljebb, hogy ha a seed küldene infót a trackernek arról, hogy kiknek tölt fel, akkor talán el lehetne csípni a csalókat, de így sem lenne igazán vádolható a leecher, mert mint mondtam bármi oka lehet, hogy nem tudott infót küldeni a trackernek. Ártatlanok kidobásának nagy esélye ismét.

Amivel 100% a lebukás, az a RatioMaster és társaik, online valós csaló az illető, IP-vel port számmal mindennel amit a tracker is lát és ez az eredménye :C

(#1645) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

A lényeg talán kimaradt, én eredetileg arra szerettem volna rámutatni, hogy a torrent nem csak arra jó, hogy XY oldalról valamit letöltsünk meg vissza, és ha pont egy seed szerverről van szó, akkor kikerülhető a plusz erőforrásokat igénylő FTP szolgáltatás, szvsz teljesen mindegy, hogy UDP vagy TCP forgalommal jön az a film... Senkiből sem akarok csalót csinálni. Sőt ha kicsit dúrván vizsgáljuk a dolgot, akkor az seed szeró FTP-jéről letöltés is ilyen alapon szabályellenes, mert másodszor szedem le otthonra is a filmet, csak azt a tarcker nem látja... én ezzel befejeztem és sűrűn elnézést kérek az OFF-os témáért :B

Éljenek a Seed Szerverek! Proart mentes időszakot mindenkinek!
Jah és Ákos albumokat a nehezen elérhető külföldi oldalakra :D

(#1646) toto79


toto79
csendes tag

Seed szervert szeretnék használni. Megbízhatót. Kezdő vagyok, használati útmutatót kérek :)

(#1647) Kantorpe válasza toto79 (#1646) üzenetére


Kantorpe
tag

Nezz korul a seedszerverek.info oldalon, talalsz parat.
Annyit mondanek, hogy erdemes elkerulni a tul nepszeru helyeket, es a kozepmezonybol szemezni, ok esetleg foglalkoznak kezdokkel, 50-100 felhasznaloval rendelkezo helyeken ez nem olyan biztos.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#1648) Kantorpe válasza KTomi1 (#1619) üzenetére


Kantorpe
tag

Irrealis igenyeid vannak hallod, az nem lehet ?

Esetleg valami "bloodsteve" erzesem van a leirasodbol ;] , az altalad adott gepek kozul nem egy kepes stabilan 15+ -al tolni a dolgot.

Tapasztalat.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#1649) infectedmann


infectedmann
őstag

Olyan szervert keresek ahonnan stabilan tudok külföldre 10Mbyte/s sebességgel feltölteni.

(#1650) moonguru válasza infectedmann (#1649) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Írtam PM-met!

Monitor Guru!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.