Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28899) ubyegon2 válasza growler (#28897) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ó a manó csípje meg, ezt hogyan tudtam így elírni? Ezerszer írtam már be ill. a CTRL+R segítségével hívom elő általában. Akkor csak pár betűt kell beírni és megjelenik a sudo apt update && sudo apt upgrade! Bocsi, remélem senki nem gondolta, hogy volt értelme annak, amit beírtam. ;]

Mondjuk nekem még a sudo apt-get áll a kezemre inkább

(#28898) Thocy a ZAGY

Soha semmit nem állítgattam az oprendszer alapbeállításain felül, minden az SSD-ken van, mégsem akar megpusztulni egyik sem.

Nem tudom miről beszélsz most, m,ert azt szerintem senki nem állította, hogy megpusztul, ha csak használják!

Attól, hogy valaki tudatlanságból* vagy nemtörődömségből nem foglalkozik velük, nem csinálja meg az ellenőrzéseket és nem optimalizálja, az az ő baja, de legalább ne légy büszke rá.

5 éve még bizony a TRIM nem is működhetett neked, de ha neked úgy is jó volt, hogy lelassult....

Van, aki meg szereti tudni, hogy minden rendben van az eszközén és szereti optimális teljesítménnyel használni, biztosan ez utóbbiak a marhák! :D

a *-gal jelölt szó nem pejoratívként értelmezendő

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.