Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40551) Kendek válasza alfa20 (#40550) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Muon csomagkezelő -> Beállítások -> Szoftverforrások beállítása -> Egyéb szoftver -> Canonical partnerek, pipáld be. Majd kattints a frissítések keresésére ha nem frissítené magától a csomaginformációs adatbázist. Ha végzett akkor keress rá a Skype-ra. Ha nem találja akkor zárd be és nyisd meg újra a csomagkezelőt. Ha még így sem találja, akkor konzolba írd be ezt:

sudo apt-get install skype

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#40552) hcl válasza Kendek (#40548) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

#!/bin/sh -e
#
#<szokásos szöveg, hogy mire jó ez>
#

echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth1 -j MASQUERADE
.
többi iptables szabályom
.
dhcpd3
acpitool -w 1
acpitool -w 2
acpitool -w 9
acpitool -w 9
ethtool -s eth1 wol g

exit 0

A dhcp még elindul.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40553) Kendek válasza hcl (#40552) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na látod, itt a probléma. Amíg a dhcp nem zárul be, addig nem fut le így a többi parancs. Helyesen így néz ki:

...
dhcpd3 &
acpitool -w 1
acpitool -w 2
acpitool -w 9
acpitool -w 9
ethtool -s eth1 wol g

exit 0

<-ƘƘ->

(#40554) qamu74


qamu74
őstag

Na megoldottam a compiz kockát.......

(#40555) PuMbA válasza Fooler89 (#40531) üzenetére


PuMbA
titán

""memóriaéhes" elhihetitek nem teleszemeteli a ramot hanem hasznos dolgokat tölt be ami gyorsabb működést eredményez."

Az Ubuntu One meg még egy pár automatikusan induló dolog szerintem nem gyorsítja a gépet :) Kubuntu-nál sem hasznos a timidity, a nepomuk és az akonadi. Foglalja az erőforrást, de sztem alig használja valaki a KTimeTrackert.

Amúgy nekem semmi bajom a KDE 200MB-os memóriahasználatával, amit el tudtam érni, de még így is lassú a Lubuntuhoz képest egy 2 magos gépen 2GB RAM-mal gyenge VGA-val.

[ Szerkesztve ]

(#40556) hcl válasza Kendek (#40553) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pffff, nem gondoltam, hogy eben is elrontottam valamit valamikor rég :D Köszi!
(Amúgy kipróbáltam, kikapcsolásból is ébred a gép, ami főleg azért LOL, mert az alaplap elvileg nem támogatja :D )

@PuMbA, Fooler89 : Azért igazából nekem csak a P3-as laptopon szoktak memóriagondjaim lenni, ami 256Mb esetében még az Lubuntunak is éppencsak elég. Manapság meg nem szokott gond lenni, hogy 2-4Gb legyen minden gépben. Az Ubi meg egy sima asztali Linux, ha durva dolgokra használja az ember, akkor úgyis a Debian az értelmes választás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40557) PuMbA válasza hcl (#40556) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem csak az a furcsa, hogy volt régen a GNOME2 és tökéletesen ment. Kattintottál és egyből megjelent a menü stb. Mivel gyenge VGA-m van aztán mentem a Unity 2D-re. Ahhoz képest, hogy mennyire mondták, hogy gyengébb gépekre ez való, hát nálam majdnem olyan lassú volt, mint a Unity 3D (tiszta telepítésű rendszer volt). Kattintottam és minden iszonyat lassan jött be, ablakműveletek nagyon lassúak. Most KDE volt, elsőre jónak tűnt (szintén tiszta telepítés), de például a "start menü"-szerű valamiben mi az, hogy ha belemegyek egy menüpontba akkor szaggatva scrollozódik be az animáció és mutatja az almenüket. Meg ha minimalizálok, átméretezek és szaggat minden. Egy 700Mhz-es Celeronnal vaj simán ment a WinME-ben mindez. 2011-ben meg egy 2 magos gép már nem elég egy alap desktop folyamatos futásához? Én nem tudom, hogy ezt valami viccnek szánják-e. Vagy ennyire a 3D-s cuccokkal foglalkoznak?

[ Szerkesztve ]

(#40558) floatr válasza PuMbA (#40557) üzenetére


floatr
veterán

Erre lesz majd jó a wayland, de egyébként tényleg mókás ez az egész. Egy i5-ös gépen gnome2 alatt szaggatva scrolloz az eclipse. Egy xfce kell hozzá h működjön normálisan.

(#40559) hcl válasza PuMbA (#40557) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te, akkor ott valami gáz van (vagy el lett kefélve az új KDE4 verzsön), mert nálam ha 2D a desktop, akkor mint a villám...

Mutogatni való hater díszpinty

(#40560) rybank


rybank
senior tag

Flash player mehet a francba. A youtube-omat viszi a HTML5 is.

(#40561) erhas01


erhas01
tag

Kubuntum van fenn 2 éve, nem tudom milyen verzió. Megkopott az emlékezetem.
A parancsot sudo is beírva, ha elég nekem nem tudok pl. frissíteni programot.
Elfelejtettem volt e jelszóm, és ha igen mi.
Pár programot kipróbálnék, és egy párat cserélnék.
Ennyit tudok összevadászni:
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; hu-HU; rv:1.9.0.7) Gecko/2009030422 Ubuntu/8.04 (hardy) Firefox/3.0.7
Szétszedve: p4 cerka 2GHz, 1GB ram, integrált vga, 40GB HDD
köszönettel: erhas01

(#40562) Kendek válasza erhas01 (#40561) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most pontosan mit is szeretnél?

<-ƘƘ->

(#40563) fradi81 válasza Kendek (#40562) üzenetére


fradi81
veterán

Gondolom elfelejtette a jelszót, így nem tud telepíteni semmit.

moto g72, Ninebot d28e

(#40564) Kendek válasza fradi81 (#40563) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát akkor nincs mese, ki kell cserélni egy aktuálisabbra. Ott a helyreállítási mód, a Live CD, lehet választani. Csak mondja meg melyiket szeretné, és, hogy tényleg ez e a problémája. Amúgy meg érdemesebb lenne esetleg egy újabb kiadást, mondjuk a következő LTS-t telepíteni.

<-ƘƘ->

(#40565) PuMbA


PuMbA
titán

Nem állítom, hogy minden konfigon előjön, de ez a 2D-s megjelenítés a 2.30-as GNOME körül/után lett nekem ennyire lassú. Legfőképp ATI-n és Intelen van, de NVIDIA-n is gyalázatos volt nekem a Unity és a Unity 2D teljesítménye. Elszúrni nem szúrhattam el semmit, mert tiszta telepítéssel nyomtam és semmilyen előző beállítást nem vittem át a profilom mappájából. Valamit véletlenül jól elrontottak az ablakkezelőben, de nem vették észre. A hiba biztos nem nálam van, mert a Lubuntun meg minden ablakművelet és scrollozás instant működik.

[ Szerkesztve ]

(#40566) fradi81 válasza PuMbA (#40565) üzenetére


fradi81
veterán

Csak a unity lassú nálad, más nem?

moto g72, Ninebot d28e

(#40567) PuMbA válasza fradi81 (#40566) üzenetére


PuMbA
titán

Azt hiszem, hogy a 10.10 még jó volt, de már lassabb, mint a szokásos. 11.04 és a 11.10-nél próbáltam Ubuntut (Unity-vel és Unity 2D-vel is), Kubuntut. Most meg a 11.10-es Lubuntu száguld, mint a szél pedig ugyanazt az alap komponenseket használja, mint a (K)Ubuntu. Tehát nem driver vagy ilyesmi hiba. Az ablakkezelőben van valami. Az is különös, hogy az Ubuntusok eddig észre se vették és az se biztos, hogy az LTS-re javítva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40568) fradi81 válasza PuMbA (#40567) üzenetére


fradi81
veterán

Az ablakkezelő a compiz, szerintem azzal nincs baj, mert én xfce-vel használom és gyors, csak unity-vel vannak belassulások.

moto g72, Ninebot d28e

(#40569) n00n


n00n
őstag

Igaz, hogy még csak kicsit több, mint 8000 ember válaszolt, de én itt nagyon nem azt látom, hogy annyian utálnák a Unityt, a válaszolók majdnem fele azt használja 11.10 alatt.

http://www.omgubuntu.co.uk/2011/11/which-desktop-environment-do-you-use-in-ubuntu-11-10-poll/

[ Szerkesztve ]

(#40570) hcl válasza PuMbA (#40567) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ott kezdődik, hogy a Kde-nek a kwin az ablakkezelője, ez felel a 3D-ért is, szóval ha a Kde lassú, akkor az Unitynek nem feltétlen kellene annak lennie.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40571) hati


hati
addikt

Ha vkinek sikerült már 11.10 alá lefordítania az mjpg-streamert az utolsó SVN-ből, kérem segítsen, mert nem jön össze. Sajna előre lefordított verziót meg nem találok. :F

(#40572) #16820480 válasza n00n (#40569) üzenetére


#16820480
törölt tag

én is most néztem a statisztikát, meg is lepődtem rajta. nem is igazán azért, mert a Unity vezet, hiszen azzal szállítják alapértelmezettként, hanem hogy a KDE mennyire le van maradva.
jelenleg még nem sikerült átálljak 11.10-re, mert sok dolog nem működik rajta rendesen, a gnome3 integrációja miatt, de ha használnám, akkor KDE-vel menne legjobban számomra. kár, hogy erre az ágra nem fordítanak szinte semmi figyelmet a Canonical-nál, meg úgy általában más Debiant használó kiadásoknál sem. mondjuk egy LMDE KDE kiadásnak örülnék azt hiszem :)

(#40573) RBJ


RBJ
addikt

a sudo update-grub tól se kerül előre az ubi a mint helyet. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40574) #16695808 válasza PuMbA (#40557) üzenetére


#16695808
törölt tag

xfce4 beír a szoftközpontba, - telepít, -személyre szab (nálam sikerült egy xp-hez hasonló ablakokat és menüszerkezetet és az asszony is boldog :)
és sokkal gyorsabb, mint a 2d.

(#40575) #16695808 válasza n00n (#40569) üzenetére


#16695808
törölt tag

ha a válaszolók fel használja az alapértelmezett asztali környezetet akkor 50%-nak váltania kellett, és azért ekkora arány elgondolkodtató, (egy szintén váltó)
UI.: a lassúsága miatt váltottam.

(#40576) #16820480 válasza RBJ (#40573) üzenetére


#16820480
törölt tag

akkor nézd meg, hogy bootoláskor melyik lemezről indul a rendszer (a bois bootsorrendjre gondolok), már ha van több vinyó a gépben. amúgy meg esetleg egy "sudo grub-install /dev/sdX", ahol az X a meghajtód betűjele (általában sda szokott lenni, ha nem variáltál nagyon vele), ilyenkor felül kellene írja a mint által telepített bootloadert.

(#40577) hcl válasza #16695808 (#40575) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aszony is azon nyüszögött, hogy ő szeretne Unityt, mert az milyen jó (az egyik laptopra, amit ő használ - P4/3GHz, 1Gb RAM, Ati Mobility Radeon) az XP mellé. Nagyon ritkán rúgja be azon a gépen a Linuxot, a Unityt talán egyszer ha használta, de az annyira tetű volt, hogy az borzalom. (Aztán megdöglött a gép, és most egy ideig a Lubuntus Lifebookot viszi, ha kell neki valamire :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40578) PuMbA válasza hcl (#40570) üzenetére


PuMbA
titán

Ez itt a poén :K A KDE sem áll a helyzet magaslatán 2D-ben.

(#40579) n00n válasza #16695808 (#40575) üzenetére


n00n
őstag

Ez elég rossz feltételezés. Régen se mindenki csak GNOME-al használta az Ubuntut. Arról nem is beszélve, hogy kb 30% pedig GNOME Shell-t használ. Ami megint csak érhető, hiszen a GNOME-nál pedig az az alap...

(#40580) floatr válasza #16820480 (#40572) üzenetére


floatr
veterán

Namost akárhogyan is csűrjük csavarjuk a dolgot, a bubi sem az a típusú rendszer, vagy a binugzos felhasználók jellemzően, hogy jön egy alapértelmezett szisztéma, és mindenki azt használja, mint a birkák. Itt is százszor el lett zsolozsmázva, hogy mennyire nagyon nagy igény van a mindennapi állítgatásra. A shell viszont valóban meglepő, gondolom a trend szakított magának egy elég nagy százalékot a közönségből. A KDE-vel kapcsolatban nem vagyok annyira meglepődve, mert folyamatosan megy ezzel kapcsolatban is a kampányolás, hogy a kubuntu egy nyomoronc, irány más disztró, viszont akik a gnome panelek mellett kardoskodnak, hogy az univerzum sírva kiált érte, azoknak van most min rágódni.

(#40581) zed01


zed01
őstag

Én nem tudom mit szenvedtek egy meg két giga ramokkal, mikor fillérekért lehet kapni memóriát. Most leírok egy történetet. Továbbképzésre jártam és feltűnt hogy a fősulin a számítógépek java része még mindig P4-es. Én ingyen adtam nekik egy C2D-t azért mert ha ezt a processzort el akarom adni akkor sz@rt sem adnak érte annyira elavult, mondom akkor már használják ők.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40582) floatr válasza zed01 (#40581) üzenetére


floatr
veterán

Az oktatásban a WC-papírra a pénzt is a szülőkkel fizettetik meg, FYI...

(#40583) hcl válasza zed01 (#40581) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ingyen nekem is adhattad volna, én örülnék annak a lóvénak, amit egy C2D-ért kapnék... :K :C

De amúgy az elv a lényeg. Egy jól megírt program okosan használja a memóriát. Ha kicsit tájékozódsz, látod, hogy pl. a szerveres világban a 100% kihasználtság a cél, mind procik, mind RAM esetén, mert a felesleges kapacitás is gáz, meg a kevés is. Kicsit lejjebb, asztali/mobil gépeknél is igaz ez; egy jó progi képes kihasználni a gépben levő ramot, és nem jó, ha kifut belőle. Ez egy sima netezés esetén nem gond, de pl. ha valaki komolyan rajzol, akkor az.
Barátnőm most egy újság oldalát rakja össze fotosopban, és az asztali gépe a 4Gb RAM-mal folyamatosan swappel a sok layertől (winnyóz). Egy kevesebb ramot zabáló oprendszerrel valószínű gyorsabban tudna dolgozni, mert nem várna állandóan a winyókerregésre.

Azon kívül igen, most éppen olcsók a RAM modulok. Máskor meg nem lesznek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40584) ZCoyote válasza zed01 (#40581) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez szép de sajnos ezt nem sokan tehetik meg :(

Romani ite domum.

(#40585) #16695808 válasza n00n (#40579) üzenetére


#16695808
törölt tag

erre csak azt tudom mondani, hogy 10.04 től használok ubit, és a 11.04-et próbáltam megszokni (kisebb-nagyobb sikerrel) , de 11.10 után a 3d egyszerűen gyalázatos, a 2d is lassú, így átáltam az xfce-re és minden ilyen problem megoldódott.

(#40586) #16820480 válasza floatr (#40580) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, nekem bejön eddig a kubuntu, igaz csak a 11.04-es megy rendesen, mert ott még mindeng gnome2-re épül, ami gtk. tudom, mostanában divat lett ekézni a kde-t, de szerintem messze messze kiforrottabb, mint a jelenlegi konkurencia (nem meglepő, így .7 táján, szemben a frissen kezdett unity-vel és gs-lel). az egyetlen dolog, ami zavar benne jelenleg, hogy a kicker menü, vagy hogy hívják, elég fapados már manapság, sokkal jobb lenne egy ilyen overview mód, mint a többieknél is kezd felbukkanni.

(#40587) RBJ válasza #16820480 (#40576) üzenetére


RBJ
addikt

Elvileg nem variáltam semmit. Mikor telepítettem az Ubuntu mellé csak megadtam a mint nek a hely méretét vagyis patriciót csinált a meglévő meghajtómón.
A mint /dev/sda6
az ubi on/dev/sda1
elvileg.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40588) RBJ válasza RBJ (#40587) üzenetére


RBJ
addikt

Na megoldódott. Valamiért mókolni akartam a rendszerbetöltéskezelő alkalmazásban a Mint bootscreen jét és mit találtam? alapértelmezett rendszer beállítása. No itt váltás az ubi sda1 re és lőn jó lett.
Na nem kell terminálban kavarognom. :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40589) rybank


rybank
senior tag

Virtual box-on láttam valami 3d gyorsítás bekapcsolást! Ez azt jelenti, ha feldobok egy windowst-t virtualba, mehet a call of dutiy mw3?

(#40590) rybank válasza rybank (#40589) üzenetére


rybank
senior tag

Kicsit utána olvastam! Egész komoly játékokat képes futtatni!

(#40591) Kendek válasza rybank (#40590) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért annyira ne éld bele magad.

<-ƘƘ->

(#40592) RBJ


RBJ
addikt

Nem találok olyat, hogy a firefox startpage je googlemotorját ki szeretném cserélni.
Van olyan esetleg, hogy firefox start page duckduckgo motorral menne? Nem találok ilyet.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40593) rybank válasza Kendek (#40591) üzenetére


rybank
senior tag

Windows telepítővel szerettem volna ext4 partíciót törölni. A végeredmény körübelül 200 db 2GB-os partíció lett. Nehezen de helyrehoztam, természetesen minden adat oda. Továbbra is akarok egy XP-t az ubi mellé, mert a Call of Duty-val szeretnék játszani! Csak most óvatosabban állok neki.

(#40594) n00n válasza RBJ (#40592) üzenetére


n00n
őstag

Miért nem jó, ha beállítod azt kezdőlapnak? :U

(#40595) MacCaine válasza rybank (#40593) üzenetére


MacCaine
őstag

"Windows telepítővel szerettem volna ext4 partíciót törölni."

Rossz ötlet volt. :(

Egyszerűbb, és kevesebb szopással jár, ha először a window$-t telepíted, utána a linuxot. Én még a partíciókat is előre létre szoktam hozni mondjuk egy LiveCD-ről indítva GParted-el (vagy Acronis Partition Magic-el).

(#40596) rybank válasza MacCaine (#40595) üzenetére


rybank
senior tag

Megtanultam a leckét :)

(#40597) >-48-<


>-48-<
aktív tag

Szép csendben olvasgattam a fórumot és addig promózták itt páran a lubuntut, hogy live usb-ről kipróbáltam. Gyors, parktikus, stb. Nem is ez a lényeg.
A kérédsem az lenne, hogy mi lehet annak az oka, hogy a lubuntu gnome Mplayer-el minden egyéb buherálás nélkül simán lepörgeti a madaras killa sample-t. Az ubuntum pedig csak a hangot adja be, azt is akadozva (vlc-t is próbáltam). :Y
A konfigurációm: Intel Core2Duo P7350 + 2GB RAM + azt hiszem egy nvidia gforce 9300gs kártya, ami ugye elvileg live módban nem is játszik alapból (lehet pont ez a megoldás, hogy a dedikált kártya rosszabbul kezeli a videót mint az integrált mag :F )

#!

(#40598) hcl válasza >-48-< (#40597) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A driverrel alapból jobbnak kéne lennie. Valami baja lehet a driverrel, vagy a kimeneti modulokkal... Mplayer megy? Mplayer -vo help? Másik videokimenettel?

Mutogatni való hater díszpinty

(#40599) rybank válasza >-48-< (#40597) üzenetére


rybank
senior tag

Engem is meglepett a dolog, gyakorlatilag minden buhera nélkül viszi a 720p-t nálam. A teljes rendszeren körülbelül semmit nem kell állítani; maximálisan használható. HDD-ről még gyorsabb :)

(#40600) PuMbA


PuMbA
titán

>-48-<: Ez is hasonló hiba lehet, mint az enyém, mert nekem Unity alatt NVIDIA-val is szaggattak a videók.

rybank: Nekem egy pulseaudio-t fel kellett tennem a Lubuntuhoz, mert nem volt hang Chromium és Audacity alatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.