Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40251) aag válasza zed01 (#40247) üzenetére


aag
őstag

...dehát nekem azt mondták, hogy ilyesmire nincs szükség, a linux alapból biztonságos. Most akkor nekem hazudtak?

(#40252) rum-cajsz válasza aag (#40251) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Szerinted melyik a jobb?

A.) Azt mondják neked, hogy okos vagy, és elfogadod, örülsz neki?

B.) Azt mondják neked, hogy okos vagy, ezért tovább olvasod/pallérozod magad?

Nem kell válaszolni ;)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#40253) hcl válasza aag (#40251) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tegyél fel egy Debiant :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40254) Tele von Zsinór válasza #16820480 (#40235) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A megosztott mappa kell neked - ilyenkor az megjelenik mindegyik felhasználónál (sajnos eszi mindkettő quotáját), és ha valaki módosít, kb. azonnal látszik a többieknél is.

Jogosultságokat nem lehet állítani (de csak idő kérdése), azaz mindenki írni-olvasni tudja.

Ki mit lásson: kivel mit osztasz meg :)

[ Szerkesztve ]

(#40255) Atapi válasza aag (#40251) üzenetére


Atapi
senior tag

ezek önmagukban nem jelentenek biztonsági kockázatot. a három közül a legveszélyesebb talán a portscan, mert a segítségével a támadó megtudhatja, hogy fut-e valamely porton szolgáltatásod, amit esetleg lehet támadni. de nem maga a portscan a veszélyes, hanem a támadás, ami esetleg követi.
a flood meg csak lelassítja a rendszert, bizonyos funkciókat időlegesen esetleg megrogyaszt, de biztonsági kockázata gyakorlatilag nincs.

(#40256) hcl válasza Atapi (#40255) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És ezek winnyózon is léteznek... Sőt...

Mutogatni való hater díszpinty

(#40257) qamu74


qamu74
őstag

sziasztok!

cairo dock-ot hogyan kell telepíteni?

(#40258) zed01 válasza aag (#40251) üzenetére


zed01
őstag

100 %-os védelem nincs. Az igaz, hogy a linux az egyik legbiztonságosabb operációs rendszer, de mint minden rendszer, ez is támadható.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40259) Kendek válasza qamu74 (#40257) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy csomagkezelő segítségével, mondjuk a Szoftverközpontban rákeresel...

<-ƘƘ->

(#40260) aag válasza zed01 (#40258) üzenetére


aag
őstag

Amikor kb 1 évvel ezelőtt szinte szó szerint ugyanezt írtam itt, kitiltottak. Vajon mi változhatott azóta? :F

(#40261) hcl válasza aag (#40260) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A moderátor... :DDD Vagy ott sem az volt a baj, amit írtál, hanem ahogy? :F :U

Valaki a Nvidia driveres furcsaságomra tud valamit esetleg?
Közben találtam gúglival hasonló eseteket, de mind nagyon régi, és nem tűnik azonosnak a kiváltó ok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40262) sh4d0w válasza aag (#40251) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A felsorolt dolgok nem azt gátolják, hogy betörhessenek a gépedre, hanem azt, hogy ne floodolják le az internetkapcsolatod.

Amikor régen ezt a témát feszegetted, akkor egyrészt mindig ugyanazt szajkóztad, másrészt nem csak azért tiltottak ki, hanem azért is, mert beszóltál a moderátoroknak - ahogy az ubuntu.hu-n is.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#40263) sh4d0w válasza zed01 (#40247) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én mondjuk az icmp echo requesteket azonnal dobnám (illetve dobom). Nem kell annak ott lennie, egy basic nmap scan máris azt mondja rá, hogy host down.

https://www.coreinfinity.tech

(#40264) rybank válasza zed01 (#40247) üzenetére


rybank
senior tag

Köszönöm!

(#40265) kovaax válasza sh4d0w (#40263) üzenetére


kovaax
őstag

Én mindent eldobok, amit nem én kezdeményeztem...

-=- There's no place like /home -=-

(#40267) sh4d0w válasza kovaax (#40265) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én is, de az icmp echo requestre csináltam külön szabályt.

https://www.coreinfinity.tech

(#40268) sh4d0w válasza kovaax (#40266) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Elkezdtem beleolvasni a bugreportba, egyvalamit azonban nagyon elfelejtenek azok, akik állandóan szidják a Unity-t: a szoftvernek a következő LTS-re kell kiforrnia. Nyilvánvaló, hogy egy vállalati felhasználásra szánt rendszerbe nem lehet beletenni a jelenlegi állapotban, tehát rá kell feküdni.

Ezt azonban megígérték a floridai UDS-en. Nyilatkozták, hogy sajna kevesebb erőforrás jutott rá, mint szerették volna, de az LTS-ig nagy ráfexenek a témára. Ők azonban csak arra tudnak koncentrálni, ami reportolva is van, azaz nagyon helyes, hogy a köztes kiadásokban ott van, így lesz idő a hibákat kiküszöbölni.

https://www.coreinfinity.tech

(#40269) kovaax válasza sh4d0w (#40268) üzenetére


kovaax
őstag

Olvasd előbb végig, meg a másodikat is, mert abban jobban kidomborítja a csóka, hogy nem (feltétlenül) a junitiról szól a vita.

-=- There's no place like /home -=-

(#40270) sh4d0w válasza kovaax (#40269) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez már az elején is látszik, mivel a folyamatok átláthatatlanságát hiányolja. Ettől függetlenül Mark Shuttleworth-nek igaza van: akinek nem tetszik az Ubuntu, ne használja.

Amint a blogomban is megírtam: az Ubuntu sorsa most fog eldőlni. A Linux Mint megelőzte a DW-listáján (ami persze nem feltétlenül jelent bukást), ami nagy valószínűséggel köszönhető a Unity-nek. Az igazi kérdés az, hogy ha valóban csökkenésnek indult az Ubuntu felhasználóbázisa, képes lesz-e visszaszerezni a csalódottakat és új felhasználókat rábírni az Ubuntu használatára.

Volt már rossz Ubuntu (9.10), ahol nem volt ennyi változás, így nem is vesztett az érdeklődésből annyit. Én akkor is Linux Mintet használtam, meg most is, de mivel a váltás a két rendszer között fájdalommentesen megy, nekem tökmindegy, melyik van fent.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#40271) PuMbA válasza hcl (#40261) üzenetére


PuMbA
titán

"Please see the system's kernel log for additional error messages"

Mi van a kernel logban?

(#40272) hcl válasza PuMbA (#40271) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindjárt mondom, csak közben leszűkítettem a dolgot a modulra, mert ha indítás után kilépek, rmmod nvidia, modprobe nvidia, ezután megy a KDE.

Kernel log :
[ 48.004337] NVRM: API mismatch: the client has the version 285.05.09, but
[ 48.004339] NVRM: this kernel module has the version 195.36.24. Please
[ 48.004340] NVRM: make sure that this kernel module and all NVIDIA driver
[ 48.004340] NVRM: components have the same version.

Wáá, most esik le...(vak vagyok, hogy eddig nem), hogy nem ugyanaz a verzió...
De amúgy mit ért kliens alatt? (Az az ezelőti Nvidia driverem verziója, az tiszta, hogy valami ott maradt belőle.)
És miért lesz neki jó, ha kiveszem a modult, és visszateszem? :D
(És insmodra vissza se teszi, de a modprobe az jó...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40273) floatr válasza sh4d0w (#40270) üzenetére


floatr
veterán

Én amondó vok, hogy ez a vetélkedés nem is létezik igazán. Shuttleworth el tudja adni a bubit, mint-ék meg nem (de fixme ha van esetleg valami link). Aki el tudja adni, annak van rá pénz a továbbiakban is, aki meg nem tudja, annak elfogy.

BTW, használhatóság, és sebesség tárgykörével kapcsolatban olvastam nemrég valami olyasmi pletykát, hogy a vala irányában mozognak a canonical-nél, szóval nem igaz az, hogy nem figyelnek a kritikákra.

(#40274) sh4d0w válasza floatr (#40273) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem, a Canonicalnak pont ez a legfájóbb pont, hogy nem tudja eladni az Ubuntut szolgáltatáscsomaggal együtt - márpedig a pénzt ez hozza. 1-2 éve a Wikipedia minden szervere (~400) átállt Ubuntura, de támogatási csomagot nem vettek hozzá. A mostani Unity-s mizéria is pont ide vezet vissza: olyan felületet akarnak csinálni, ami minden platformon ugyanaz: tablet, notebook, desktop, tökmindegy. A desktop LTS-ek támogatásának kitolása ugyanezt a célt szolgálja.

Minték nem akarják eladni a saját rendszerüket, egyszerűen csak egy használható, sok eszközt támogató rendszert faragnak az Ubuntuból. Valószínűnek tartom, hogy a DW-listán történt helycsere is a Unity-nek köszönhető (noha megismétlem: a DW csak az adott honlapok egyedi IP-kről látogatottságát méri, semmi egyebet).

Az is nyilvánvaló, hogy a fórumokon és a Launchpaden is azokat látjuk/halljuk, akiknek bajuk van a felülettel, nem azokat, akik elégedettek.

A vala az micsoda?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#40275) kovaax válasza sh4d0w (#40270) üzenetére


kovaax
őstag

"If someone dislikes Unity, Shuttleworth suggests, then don't use it."

Egyébként ja. Mondjuk én meg Debiant használok már sok éve, meg az utóbbi időben egy kis Fedorát.

-=- There's no place like /home -=-

(#40276) PuMbA válasza hcl (#40272) üzenetére


PuMbA
titán

Nem PPA-ból tetted fel a drivert és nincs DKMS-ed (Dynamic Kernel Module Support) feltéve. Tedd fel a csomagkezelőből a DKMS-t és használd ezt a PPA-t. Itt mindig fent van a legfrissebb driver és ha jön frissítés akkor be fog fordulni az új kernel modul is és nem lesz ilyen hibád.

[ Szerkesztve ]

(#40277) floatr válasza sh4d0w (#40274) üzenetére


floatr
veterán

Egyre több és nagyobb üzletet ütnek nyélbe (amazon, hp, különféle eu-beli és dél-amerikai országok szervei) Egyelőre Shuttleworth arról beszél, hogy még nem térült meg a beruházása.

A DW listán történt helycsere egy dolog, nézd meg a google trends-nél h milyen különbség van. Az meg h nem akarják eladni a minték... Ettől csak kockázatos hobbiprojekt lesz.

A vala egy script-szerű új nyelv, amiből natív kód készül. Egyfajta python replacement lehet később.

(#40278) PuMbA válasza PuMbA (#40276) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem Ubuntun vagy akkor csak a DKMS-t tedd fel és amikor teszed fel a drivert újra fog fordulni a kernel modul.

(#40279) qamu74


qamu74
őstag

Cső!

Kezdő vagyok UBUban,van e olyan alkalmazás ,amellyel a vid karcsit lehet húzni(tuningolni).
Előre is kösz az amatörizmusom megértését!

Thx!!!!!!!!!

(#40280) sh4d0w válasza floatr (#40277) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nyilvánvaló, hogy nagy a különbség, hiszen a Mint nem mozgósít még akkora marketingkampányt sem, mint a Canonical. Ettől függetlenül az Ubuntu görbéjén az látható, hogy lassan, de biztosan erodálódik a részesedése, miközben a Minté elmozdult a mérhetetlenségről - ami csak megerősíti azt, hogy az Ubuntu felől a Mint irányába változik az érdeklődés.

https://www.coreinfinity.tech

(#40281) Kendek válasza qamu74 (#40279) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Van is meg nincs is. Mert vannak erre való szoftverek, de ugye nem létezik olyan általános program, amely minden hardvert kezel. Amúgy ez így van minden operációs rendszer esetében.

<-ƘƘ->

(#40282) hcl válasza PuMbA (#40278) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nem, van fent DKMS, most néztem :( Viszont tényleg nem PPA-ból tettem fel, mert csak letöltöttem, és felraktam (jó régen kellett már, így jól el is felejtettem, hogy van erre progi :U )
A jelenség ugyanaz, feltettem a DKSM fakesyc csomagot.
Na most megpróbálom a PPA-t felvenni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40283) hcl válasza PuMbA (#40278) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sikerült végre :) Driver leszed, újraindít, a régi driver aktiválódott, azt is leszedtem, és feltettem az újat.
Szívatós, én sokkal nagyobb gázra gondoltam már :S

Köszi a segítséget!

Mutogatni való hater díszpinty

(#40284) hallari válasza floatr (#40277) üzenetére


hallari
tag

Most néztem meg a Google trends-et, és nem az Ubuntu-t hozta ki győztesnek.

Ubuntu
http://www.google.com/trends?q=ubuntu+linux&ctab=0&geo=all&date=all&sort=0

Mint
http://www.google.com/trends?q=linux+mint&ctab=0&geo=all&date=all&sort=0

Sokkal inkább úgy tűnik, hogy a Mint drasztikusan növekszik, az Ubuntu pedig folyamatosan veszít a jelentőségéből.

(#40285) RBJ


RBJ
addikt

Nem is tudom mi ez a hirtelen ubuntu lejáratás. Nincs azzal semmi gond tessék lassan megszokni az új irányvonalat. Ez van ezt kell szeretni. Akinek meg nem tetszik használjon mást. :DDD
Mondjuk az új Mint 12 re kíváncsi vagyok, hogy mit sikerül kihozni nem is tudom minek nevezem talán hibrid gnome 3 nak. :DD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40286) Nowhereman válasza sh4d0w (#40280) üzenetére


Nowhereman
őstag

Bocs de a mindenhova unity pont akkora baromság, mint a világmotor: (ugyan az a motor menjen minden autóba)
1/ a dokkoló egy mobiltelón praktikus, de két harminc inches monitoron olyan fájdalmasan nagy baromság, mint egy sportkocsiban egy egyhengeres 50köbcis motor.
2/ a dokkolókból már előtte is léteztek használható darabok, amik mai napig is messze jobbak a unity rendszerénél. Vagyis a működőképes dokkolós rendszer=gnome+awn(cairo, docky) nem pedig a unity!
3/ A Linux lényege a személyes igényekre szabhatóság, nos erre csuláztak egy hatalmasat a unityvel.
4/ Amióta a unity a mániájuk, azóta zuhan az alaprendszert nívója. A 9.10-es max a bronzra hajthatna a legutolsó két eresztés mögött.

ps: 12.04LTS is követi a tendenciát, a jelenlegi 10.04LTS utódja nálam Mint vagy Debian lesz.

Utánam a kondenzcsik!

(#40287) aag válasza RBJ (#40285) üzenetére


aag
őstag

Lisa

„Ami jól kezdődik, rosszul fog végződni. ” /Murphy törvényei/

;]

[ Szerkesztve ]

(#40288) Nowhereman válasza RBJ (#40285) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ha valaki komálja a diktátumokat, az zárt szoftvereket használ a véget nem érő tejeltetésekkel, kényszerített hardver és szoftvercserékkel, gyakran betarthatatlan Háború és Béke terjedelmű licencszerződésekkel. A szabad szoftver arról szól, hogy mindent a szabadon saját ízlésedre szabhatsz.

Utánam a kondenzcsik!

(#40289) ZCoyote válasza Nowhereman (#40286) üzenetére


ZCoyote
őstag

A 3-assal abszolút egyetértek :K

aag: Ha kiveszik ezt a mint-re szabott keresőt a böngészőkből, akkor asszem nálam a mint lesz a nyerő. De utálom!

Romani ite domum.

(#40290) hallari válasza Nowhereman (#40286) üzenetére


hallari
tag

"3/ A Linux lényege a személyes igényekre szabhatóság, nos erre csuláztak egy hatalmasat a unityvel."
Na ez az, ezért (sem) rakom fel a 11.04-et. Amúgy semmi bajom nem lenne a Unityvel, de nekem a compizos 3d kocka és a cairo dock sokkal inkább bejön és a kocka pl. nem teljesen kompatibilis a unityvel, leszedni meg nem lehet. Hát micsoda eljárás ez kérem?! :) Nem azért használom dual-booton elsőként a Linuxot, hogy mindenféle korlátokat támasszon, arra ott a win. Sőt, a win majdhogynem kevésbé korlátoz, ami elég abszurd, hiszen a Linux a "szabad szoftver".

(#40291) sh4d0w válasza Nowhereman (#40286) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem én találtam ki, rossz helyre adresszáltad :)

Az első két pontoddal nincs mit kezdeni, lévén sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom. A 3-as pontod egyszerűen nem igaz, épp ma láttam egy blogon, hogy a Unity-n kívül 9 egyéb felület is rendelkezésre áll, tehát személyes igényekhez szabható. Szerinted a Windows userek ekézik a Microsoftot, mert Aero-val szállítja a rendszert? Nem, ott is lecserélheted a megjelenést. A 4-essel egyetértek, az LTS-re viszont ki kell forrnia magát a Unity-nek, különben nem lesz, aki megvegye.

RBJ: nincs ekézés, csak tények.

https://www.coreinfinity.tech

(#40292) csakacod


csakacod
csendes tag

el akarom indítani a call of duty-t de nem megy, és ezt írja ki.

CODUO MP 1.51 build win-x86 Dec 6 2004
----- FS_Startup -----
Current language: english
Current search path:
C:\Program Files\Call of Duty\uo\uomappack00.pk3 (143 files)
C:\Program Files\Call of Duty\uo\DM701.pk3 (8 files)
C:\Program Files\Call of Duty/uo
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak_hsm_v2.0.pk3 (44 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pakz.pk3 (18 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\paka.pk3 (41 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak9.pk3 (149 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak8.pk3 (235 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak6.pk3 (3 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak5.pk3 (4858 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak4.pk3 (1668 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak3.pk3 (1992 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak2.pk3 (694 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak1.pk3 (2642 files)
C:\Program Files\Call of Duty\main\pak0.pk3 (12816 files)
C:\Program Files\Call of Duty/main
C:\Program Files\Call of Duty\main\localized_english_pak9b.pk3 (53 files)
localized assets pak file for english
C:\Program Files\Call of Duty\main\localized_english_pak3.pk3 (7 files)
localized assets pak file for english
C:\Program Files\Call of Duty\main\localized_english_pak2.pk3 (9 files)
localized assets pak file for english
C:\Program Files\Call of Duty\main\localized_english_pak1.pk3 (3736 files)
localized assets pak file for english
C:\Program Files\Call of Duty\main\localized_english_pak0.pk3 (1204 files)
localized assets pak file for english

File Handles:
----------------------
30320 files in pk3 files
execing default_mp.cfg
couldn't exec language.cfg
execing uoconfig_mp.cfg
couldn't exec autoexec_mp.cfg
========= autoconfigure
configure_mp.csv: using configuration 2000 cpu MHz 256 sys MB 256 vid MB
execing configure_mp.cfg
fs_basegame is write protected.
fs_basepath is write protected.
fs_homepath is write protected.
Hunk_Clear: reset the hunk ok
...detecting CPU, found Intel Pentium III
Measured CPU speed is 3.01 GHz
System memory is 1024 MB (capped at 1 GB)
Video card memory is 256 MB
Streaming SIMD Extensions (SSE) supported

Winsock Initialized
Opening IP socket: localhost:28960
Hostname: xxx-5f9a3f3c694
IP: 192.168.0.111
----- Client Initialization -----
----- Initializing Renderer ----
-------------------------------
----- Client Initialization Complete -----
----- R_Init -----
Initializing OpenGL subsystem
...initializing QGL
...calling LoadLibrary( 'C:\WINDOWS\system32\opengl32.dll' ): succeeded
...setting mode 6: 1024 768 FS
...using colorbits of 32
...calling CDS: ok
...registered window class
...created window@0,0 (1024x768)
Initializing OpenGL driver
...getting DC: succeeded
...GLW_ChoosePFD( 32, 24, 8 )
...53 PFDs found
...hardware acceleration found
...PIXELFORMAT 5 selected
...creating GL context: succeeded
...making context current: succeeded
ATI detectedInitializing OpenGL extensions
...ignoring OpenGL 1.2 draw element range
...using OpenGL 1.3 texture add environment mode
...using OpenGL 1.3 texture combine environment mode
...using OpenGL 1.3 texture dot3 environment mode
...using OpenGL 1.3 cube map textures
...using GL_ARB_vertex_program
...GL_NV_texture_shader not found
...GL_NV_register_combiners not found
...using WGL_EXT_swap_control
...using OpenGL 1.3 multitexture
...using GL_EXT_compiled_vertex_array
...using OpenGL 1.2 normal rescaling
...GL_ATI_pn_triangles not found
...using GL_ARB_vertex_buffer_object
...GL_NV_fog_distance not found
...GL_NV_vertex_array_range not found
...GL_NV_fence not found
...ignoring GL_ATI_vertex_array_object
...using GL_ATI_fragment_shader
...ignoring GL_EXT_texture_filter_anisotropic

GL_VENDOR: ATI Technologies Inc.
GL_RENDERER: RADEON X550 x86/SSE2
GL_VERSION: 2.0.5279 WinXP Release
GL_EXTENSIONS: GL_ARB_multitexture GL_EXT_texture_env_add GL_EXT_compiled_vertex_array GL_S3_s3tc GL_ARB_depth_texture GL_ARB_fragment_program GL_ARB_fragment_program_shadow GL_ARB_fragment_shader GL_ARB_multisample GL_ARB_occlusion_query GL_ARB_point_parameters GL_ARB_point_sprite GL_ARB_shader_objects GL_ARB_shading_language_100 GL_ARB_shadow GL_ARB_shadow_ambient GL_ARB_texture_border_clamp GL_ARB_texture_compression GL_ARB_texture_cube_map GL_ARB_texture_env_add GL_ARB_texture_env_combine GL_ARB_texture_env_crossbar GL_ARB_texture_env_dot3 GL_ARB_texture_mirrored_repeat GL_ARB_transpose_matrix GL_ARB_vertex_blend GL_ARB_vertex_buffer_object GL_ARB_vertex_program GL_ARB_vertex_shader GL_ARB_window_pos GL_ATI_draw_buffers GL_ATI_element_array GL_ATI_envmap_bumpmap GL_ATI_fragment_shader GL_ATI_map_object_buffer GL_ATI_separate_stencil GL_ATI_texture_env_combine3 GL_ATI_texture_float GL_ATI_texture_mirror_once GL_ATI_vertex_array_object GL_ATI_vertex_attrib_array_object GL_ATI_vertex_streams GL_ATIX_texture_env_combine3 GL_ATIX_texture_env_route GL_ATIX_vertex_shader_output_point_size GL_EXT_abgr GL_EXT_bgra GL_EXT_blend_color GL_EXT_blend_func_separate GL_EXT_blend_minmax GL_EXT_blend_subtract GL_EXT_clip_volume_hint GL_EXT_draw_range_elements GL_EXT_fog_coord GL_EXT_framebuffer_object GL_EXT_multi_draw_arrays GL_EXT_packed_pixels GL_EXT_point_parameters GL_EXT_rescale_normal GL_EXT_secondary_color GL_EXT_separate_specular_color GL_EXT_shadow_funcs GL_EXT_stencil_wrap GL_EXT_texgen_reflection GL_EXT_texture3D GL_EXT_texture_compression_s3tc GL_EXT_texture_cube_map GL_EXT_texture_edge_clamp GL_EXT_texture_env_combine GL_EXT_texture_env_dot3 GL_EXT_texture_filter_anisotropic GL_EXT_texture_lod_bias GL_EXT_texture_mirror_clamp GL_EXT_texture_object GL_EXT_texture_rectangle GL_EXT_vertex_array GL_EXT_vertex_shader GL_HP_occlusion_test GL_NV_blend_square GL_NV_occlusion_query GL_NV_texgen_reflection GL_SGI_color_matrix GL_SGIS_generate_mipmap GL_SGIS_multitexture GL_SGIS_texture_border_clamp GL_SGIS_texture_edge_clamp GL_SGIS_texture_lod GL_SUN_multi_draw_arrays GL_WIN_swap_hint WGL_EXT_extensions_string WGL_EXT_swap_control
WGL_EXTENSIONS: WGL_ARB_extensions_string WGL_ARB_make_current_read WGL_ARB_multisample WGL_ARB_pbuffer WGL_ARB_pixel_format WGL_ARB_render_texture WGL_ATI_pixel_format_float WGL_EXT_extensions_string WGL_EXT_swap_control WGL_ATI_render_texture_rectangle
GL_MAX_TEXTURE_SIZE: 2048
GL_MAX_ACTIVE_TEXTURES_ARB: 8

PIXELFORMAT: color(32-bits) Z(24-bit) stencil(8-bits)
MODE: 6, 1024 x 768 fullscreen hz:60
GAMMA: hardware w/ 0 overbright bits
CPU: Intel Pentium III
rendering primitives: single glDrawElements
texturemode: GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST
picmip: 0
picmip2: 0
texture bits: 0
multitexture: enabled
compiled vertex arrays: enabled
texenv add: enabled
ATI truform: disabled
NV distance fog: disabled
Initializing Shaders
----- finished R_Init -----

------- Miles sound system initialization -------
Attempting 44 kHz 16 bit stereo sound
2D provider initialized at 9969280 0 90439028
available 3D providers:
Aureal A3D Interactive (TM)
Aureal A3D 2.0 (TM)
DirectSound3D Software Emulation
DirectSound3D Hardware Support
DirectSound3D 7+ Software - Pan and Volume
DirectSound3D 7+ Software - Light HRTF
DirectSound3D 7+ Software - Full HRTF
Creative Labs EAX 3 (TM)
Creative Labs EAX 2 (TM)
Creative Labs EAX (TM)
RAD Game Tools RSX 3D Audio
Dolby Surround
Miles Fast 2D Positional Audio
using 3D provider 'Miles Fast 2D Positional Audio'
32 max 3D channels
------- Miles successfully initialized -------
----- CL_Shutdown -----
RE_Shutdown( 1 )
Shutting down OpenGL subsystem
...wglMakeCurrent( NULL, NULL ): success
...deleting GL context: success
...releasing DC: success
...destroying window
...resetting display
...shutting down QGL
...unloading OpenGL DLL
-----------------------
Hunk_Clear: reset the hunk ok
Unable to load a DLL. Possibly due to low memory, insufficient hard drive space, or missing DLL files.

mi a hiba? vagy mit kellene csinálnom?

(#40293) aag válasza ZCoyote (#40289) üzenetére


aag
őstag

:K

(#40294) hallari válasza sh4d0w (#40291) üzenetére


hallari
tag

De bizony a 3. pont teljesen igaz. Több videót is megnéztem a youtube-on pont azért, hogy ellenőrizzem a dolgot, és bizony a unityvel eléggé megerőszakolták a rendszert, mert a compiz (ami az egyik legnagyobb erősség a winnel szemben) csúnyán hanyagolva lett (a Linux Mint 11-en viszont prímán működik!).

http://www.youtube.com/watch?v=Lb2IxPx5sUE
leírásban:"...I'm upset with the lack of Compiz support for 11.04 Natty Narwhal (LINUX UBUNTU)."

Különösen annak fényében csúnya húzás ez, hogy a Windows 7 megjelenésénél egy magyar(!) srác csinált egy összehasonlító videót, és egyértelműen az Ubuntu került ki győztesen az összehasonlításból.

http://www.youtube.com/watch?v=-6uFxxlKa4g

A közel félmilliós nézettség pedig az egyik leglátogatottabb Linuxos videóvá teszi. Többen írták is, hogy szívesen váltanának, úgyhogy nem csodálkoznék, ha akkortájt erősen nőtt volna a felhasználók tábora. Ez inkább vonzerő, mint a Unity. Egy ilyen program támogatására nem fordítani gondot több, mint figyelmetlenség.

(#40295) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Ubuntu 11.10 SSD-re telepitessel volt valakinek gondja? Nem akarja particionalni a meghajtot a telepito.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#40296) Nagytalp válasza csakacod (#40292) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Unable to load a DLL. Possibly due to low memory, insufficient hard drive space, or missing DLL files.

Lehet, hogy keves a hely?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#40297) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Szar lenne az SSD vagy nem kezeli rendesen?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#40298) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Ubuntu 10.04LTS-szeretnék feltelepíteni, de nem indul el sem live cdről sem pedig telepíteni nem tudom. A 11.10-est feltettem többször, nem volt gond a telepítéssel.
A 10.04 telepítés indításakor, a cdről való boot után "Az Ubuntu telepítése a számtógépre" menüpontra bökés után a garfikus felület el sem indul, rögtön kidob promtba.

A cd jó, feltelepítettem a laptopra, oda felmegy.
Próbáltam úgy, hogy feltettem egy másik gépre, majd a vinyót visszatettem az eredetibe, így bootol, viszont nincs grafikus felület. Kicsit "morbid" megoldás, de gondoltam hátha benyeli. :)
Intel GMA X4500 integrált videókáryta van a gépben.
Akad ötlet?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#40299) fradi81 válasza tomy_cz (#40298) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Megpróbálhatod az alternate cd-ről telepíteni, az be szokott válni.

moto g72, Ninebot d28e

(#40300) hcl válasza csakacod (#40292) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valmi DLL-t nem talál (nabumm).
Winetricks fent van? Felpakoltál mindent, ami a CoD-hoz kell? (Winehq appdb-ben nézz körbe, ha még nem tetted, mert ott talán le van írva, hogy mi kell CoD-hoz wine-al.)

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.