Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40451) #16695808 válasza hcl (#40450) üzenetére


#16695808
törölt tag

vagy egyszerűen proci? én arra tippelek. 1 mag már manapság kevés. saját tapasztalat.

(#40452) zed01 válasza D@niel (#40033) üzenetére


zed01
őstag

Az új windows 8 rendszerindítója annyira védett hogy oda akármilyen grub nem fog tudni írni. Ezt úgy magyarázza a MS, hogy ezzel csak csak védettebbé akarják tenni a windowst a különféle kártevőktől.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40453) rybank válasza Kendek (#40449) üzenetére


rybank
senior tag

Köszönöm!
(#40450) hcl Köszönöm! Ennek függvényében variálgatok valamit!

(#40454) Kendek válasza zed01 (#40452) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valamit félrenéztél vagy félreértelmeztél ezzel kapcsolatban...

<-ƘƘ->

(#40455) fradi81 válasza aag (#40446) üzenetére


fradi81
veterán

xfce-re: Linux mint XFCE(debian), az egy jó rendszer.

moto g72, Ninebot d28e

(#40456) RBJ


RBJ
addikt

Ha valakit érdekel már lehet leszedni a Linux Mint 12 Lisa rc t .
Teszek egy próbát live ba.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40457) redsas


redsas
tag

csá!

Emeraldot hogyan tudom telepíteni kubuntura 11,10-re?

thx

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#40458) fradi81 válasza redsas (#40457) üzenetére


fradi81
veterán

google: Talán így lehet: [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#40459) hcl válasza Kendek (#40454) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem az UEFI-s brand gépes dolgot akarta...

Mutogatni való hater díszpinty

(#40460) redsas válasza fradi81 (#40458) üzenetére


redsas
tag

:R

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#40461) RBJ


RBJ
addikt

Lehet úgy néz ki a Mint 12 vel nagyot alkottak.
Nekem Első próbálásra egyből olyan érzetem van mintha ezer éve használnám és tudnám mi merre. Jó ötletnek tartom az mgse és gnome 3 egybegyúrva.
Egyelőre fekszik. Igaz ehhez azért kell az ubuntu s tapasztalat . :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40462) aag válasza RBJ (#40461) üzenetére


aag
őstag

Lehet úgy néz ki a Mint 12 vel nagyot alkottak.
Nekem Első próbálásra egyből olyan érzetem van mintha (...)

Na-nemár, még kész sincsen. Az legalább még két hét, de lehet, hogy 5, vagy 6. Te akkor valószínűleg a 11-esről beszélsz. Az nekem nagyon nem jött be. Baromi lassú volt valamiért. Rákattintottam egy program-ikonra és vagy háromig tudtam számolni amíg méltóztatott elindulni. Ugyanazon a gépen egy ubi 10.10-el 1-ig sem tudok számolni, csak úgy vágódik be a program. Nem tudom mi okozza náluk ezt a hibát, de nálam nagyot buktak vele...

Kipróbáltam a 11.10-es KUBUNTUT is. Két nap után töröltem. Vissza a jóöreg 10.10-es ubihoz.

Most jön majd az új suse. Azt is le fogom csekkolni. Ezeket nem csinálnám, eszembe sem jutna ilyesmi, ha nem szarták volna el a 11-est az Ubuntuék. De elszarták és még ragaszkodnak is a hülyeségükhöz. Így hát marad az útkeresés...

[ Szerkesztve ]

(#40463) hallari válasza Kendek (#40454) üzenetére


hallari
tag

Én is olvastam erről egy cikket kb. 1 hónapja, tényleg be akarják vezetni.

(#40464) rtom válasza Kendek (#40454) üzenetére


rtom
senior tag

Pedig én is valami ilyesmit olvastam... :(((

(#40465) hallari válasza rybank (#40442) üzenetére


hallari
tag

Én ilyenkor be szoktam kapcsolni a rendszerfigyelőt. A folyamatoknál általában látszik, melyik progy használ sok cpu időt.

(#40466) Kendek válasza rtom (#40464) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez rendben is van, csak ő nem erről beszélt (még ha arra is gondolt).

<-ƘƘ->

(#40467) zed01 válasza aag (#40462) üzenetére


zed01
őstag

Ezeket nem csinálnám, eszembe sem jutna ilyesmi, ha nem szarták volna el a 11-est az Ubuntuék. De elszarták és még ragaszkodnak is a hülyeségükhöz. Így hát marad az útkeresés...

Látod ezért kell maradni minden esetben az LTS-eknél. Azok atom stabilak voltak eddig mindig. Mert hiába mondja azt a Canonical hogy a normál kiadásokból is van végleges verzió, azok csak béták. És tudod miért? Mert az Ubuntu a Debian testing ágát használja és amire azt mondja a Debian hogy béta, arra azt mondja az Ubuntu hogy release. Az LTS-ekben általában nincs nagy újítás, csak addigi meglévőt csiszolgatják a fejlesztés fél éve alatt.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40468) RBJ válasza aag (#40462) üzenetére


RBJ
addikt

Linux Mint 12 rc ről beszélek. amúgy november 20 jön tervek szerint.
[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40469) rum-cajsz válasza redsas (#40457) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nekem (gonme) Ubuntu alá nem sikerült. Próbáltam git-ből fordítani, és úgy sem sajnos.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#40470) RBJ


RBJ
addikt

Na feltettem a Mint rc t. 5 perc se volt felszaladt. Érdekes ez az első Mint ami nem cseszte el a grub omat , értelmesen rákérdezet, hogy hova telepítse hogyan még a firefox fiókját is áthozta. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40471) zed01 válasza RBJ (#40470) üzenetére


zed01
őstag

Én majd az LTS Mintet fogom feltenni, de akkor már fő rendszernek és leváltom az Ubi 10.04-et.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40472) RBJ válasza zed01 (#40471) üzenetére


RBJ
addikt

Hát az még odébb van sajna míg kijön az lts mint.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40473) hcl válasza PuMbA (#40427) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na végre volt időm, eltávolítottam, töröltem, újra felraktam...
...most ott tartok ahol eddig : VDPAU-s lejátszásnál kiakad a VLC, és nem ad képet az Mplayer :D
Na jó, szerintem amíg nem lesz újrarakva a cucc, addig nem lesz hw gyorsításom, de a jelenség baromi fura...

Mutogatni való hater díszpinty

(#40474) aag válasza zed01 (#40467) üzenetére


aag
őstag

Látod ezért kell maradni minden esetben az LTS-eknél.

Ok, lehet-hogy ha a mostani 10.10-esem helyett a 10.04 LTS-ből indulok, akkor nem lesznek meg azok az idegesítő hibák, amik frissítésekkel jöttek be? Nah-ezt kipróbálom! :K

(#40475) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

Azt akarom kérdezni, hogy elolvastam a fórumot is, de egyszerűen nem tudok feltelepíteni, sem exe-t sem pedig adobe-t semmit! Szoftverközpotban feltelepítettem adobe-t de nem tudok videot nézni neten, azt írja mint ha nem lenne fenn!

Kérek valaki csak magyarázza el hogy kell linuxos fájlokat meg exe-t feltenni!!

Köszi

(#40476) fradi81 válasza kkrisi (#40475) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
exe az windowsos, felejtsd el. flashpluginra meg keress rá.

moto g72, Ninebot d28e

(#40477) Kendek válasza kkrisi (#40475) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Exe kiterjesztésű fájlokat a Wine segítségével próbálhatsz futtatni. A Wine egy szoftveresen emulált környezetet hoz létre az ilyen alkalmazások számára. A két operációs rendszer különbségei és a szabadalmak miatt csak igen korlátozottan alkalmas Windowsos programok helyes futtatására. Ez körülbelül azt jelenti, hogy csak az igen egyszerűeket tudsz használni vele, komolyabbakat, összetettebbeket nem. Ez persze nem probléma, hiszen nem azért használ valaki Ubuntut, hogy aztán Windowsnak nézze.
A Debian csomagokat egy csomagtelepítővel tudod feltelepíteni, ez most alapértelmezetten a Szoftverközpont. Egyéb futtatható fájlokat pedig futtatni lehet terminálban.
Ha az adobe-flashplugin nevű csomagot telepíted, akkor utána indítsad újra a böngészőt, addig nem fogja használni a kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#40478) kkrisi válasza Kendek (#40477) üzenetére


kkrisi
senior tag

Van most egy tar kiterjesztésben lévő adobe-m amit megynit és ott vannak mappák, meg minden megnyitom bármelyiket, de hibát ír ki! Az amit szoftverközpontban telepítettem gépet is újraindíthatom, nem lesz jó!

Am exe-ket miért felejtsem el? A Wine-al ugyan úgy lehet telepíteni őket mint mindows alatt, pl: játékokat programokat...stb

(#40479) Kendek válasza kkrisi (#40478) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs értelme a targizis csomaggal szórakozni, a tárolóból szépen telepíthető a legfrissebb flashplayer. Amúgy a tömörített csomagban levő fájlokat a helyükre kell másolni, nem valami telepítőről van szó.
Ha megmondod hogy milyen oprendszerről van szó, eddig milyen ezzel kapcsolatos csomagot telepítettél és melyik böngészővel próbálkozol, akkor lehet kiderül, hogy mi a probléma forrása nálad.
Látom a Wine nagy szakértője lettél egyből, de hiába magyarázod nekem, majd rájössz magad is, hogy amit állítasz az nem fedi a valóságot...

<-ƘƘ->

(#40480) kkrisi válasza Kendek (#40479) üzenetére


kkrisi
senior tag

De azokat hova kell másolni? :O

Amúgy 64 bites 10.04 ubuntu csücsül eme remek gépsárkányon, és még annyi gondom lenne hogy nekem telepítésnél kért jelszót, és bármilyen parancsot akarok terminálba meírni, pl tweak-et le szeretném tölteni, nem tudom mert kéri a jelszót, de nem tudom beírni neki! ezt nem lehetne valahogy kiiktatni? mert amúgy nem mint ha hiányozna, de addig nem ngedett tovább a telepítésnél amíg nem írtam be neki valamit.

(#40481) Kendek válasza kkrisi (#40480) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A könyvtárat közvetlen a gyökérbe (de ezt nem is muszáj szerintem megtenni), a libet pedig a /usr/lib/firefox/plugins könyvtárba (de persze 64 bites legyen a cucc).
Minden kezdő ezen a jelszóbeíráson bukik. Pötyögd be a jelszavadat, majd nyomd meg az Entert. Közben nem fog semmilyen karaktert írni, látatlanban kell beírni. Ennek biztonsági okai vannak.
A sudos jelszókérést kilehet iktatni, igen, de a saját érdeked, hogy kérje. Amúgy meg Lucid alatt még 15 percig megjegyzi, így nem kell minden egyes parancs után megadnod (amúgy ez biztonsági rés, most már nem él).

<-ƘƘ->

(#40482) PuMbA válasza hcl (#40473) üzenetére


PuMbA
titán

"Na jó, szerintem amíg nem lesz újrarakva a cucc, addig nem lesz hw gyorsításom"

Szerintem is :DDD

"de a jelenség baromi fura"

Én sem értem és sosem láttam még ilyet. Lehet azért, mert mindig friss rendszert telepítek és nem upgrade-elek.

Más: Már elegem is lett a KDE-ből, mert csomó szart nem tudok rendesen kiszedni (pl. akonadi meg nepomuk háttérfolyamatok). Lubuntu-t próbáltam ki és nagyon bejön, aki gyorsaságot akar annak tökéletes választás. Alap indulás: 105MB RAM használat, megnézem a folyamatokat: nagyszerű, itt tényleg nincsenek felesleges dolgok, csak ami a működéshez kell. Ablak minimalizálás: egy pillanat az egész, nagyjából 3x gyorsabb, mint KDE alatt (Dual Core AMD, 2GB RAM). Nagyon pörgős minden, hozza a 8.04.4 LTS gyorsaságát, amit azóta is keresek.

[ Szerkesztve ]

(#40483) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na a másik kínom...
Marvell 88E8056 LAN chip (sky2 modul, 1.25), és nem megy a Wake On Lan. Windózzal megy. (Csak sleepből mert az alaplap nem támogat mást.)
Addig jutottam, hogy ethtool -s eth1 pg (eth1 az alaplapi lan, mert van egy PCI-os is, de az se ébreszt :S ), mert a p és g módot supportálja a chip. Acpitool -lal engedélyeztem az ébresztést (Kb. ez az a két jelölőnégyzet, amit Windózon is be kell kattintani.)
Kinyomom a gépet sleepbe, hálókártya OFF. (Az acpitool meg nyilván poénból írja ki, hogy ébreszt az eszköz...) Természetesen nem ébred fel, poer gombra szépen ébred, és megy tovább...

Mi okozhatja még, hogy kikapcsolja a hálókártyát...?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40484) qamu74


qamu74
őstag

ubu 11,10 ben hogyan tudok themát változtatni?

Csőváz!

(#40485) Kendek válasza qamu74 (#40484) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Rendszerbeállítások -> Megjelenés -> A felülethez használandó téma

<-ƘƘ->

(#40486) aag válasza Kendek (#40485) üzenetére


aag
őstag

Hogyan lehet kicserélni a Mawerickben az Openofficot 3.4.4-es libreofficra?

(#40487) qamu74 válasza Kendek (#40485) üzenetére


qamu74
őstag

:R mester :R

(#40488) rybank válasza PuMbA (#40482) üzenetére


rybank
senior tag

Én is feltettem és nem is mozdulok tőle egy tapodtat sem. Könnyűsúlyú minimális rendszer hiper gyorsasággal. És minden szükséges dolgot ugyanúgy meg tudsz csinálni! A design nem ment a rovására a nagy teljesítmény hajhászásnak!
ÉÉS! Még a meglévő rendszert is lehet tovább gyomlálni a futó szolgáltatások egy részének kiiktatásával: Nálam végeredmény 70-80 mega fogyasztás üresjáratban! Minden buheráció nélkül VGA gyorsítással 720p! Gyakorlatilag a windows 98 sebességét hozza a legújabb technológiákkal

Na jó sokat ajnároztam, de bejött nagyon :B

[ Szerkesztve ]

(#40489) rybank


rybank
senior tag

Kinézet is első osztály!

(#40465) hallari A már említett VGA lesz a gond szoftverszinten. Az erőforrások szabadok a programok mégis túlzott késésekkel jelennek meg a képernyőn!

[ Szerkesztve ]

(#40490) kkrisi


kkrisi
senior tag

De ezt nem vágom....Ez azért kicsit gáz, hogy pl nyomtató drivert akarom feltelepíteni, de a wine az nekem minden exére azt írja h blocked és hibát ír ki.... az rendben van ha egy COD3 esetleg nem boldogul, de egy alapvető dologra amire szükségem lenne...Segítsetek pls!!

(#40491) G4bi89


G4bi89
senior tag

Wine nem erre való ...
Nyomtató drivert amúgy is hiába telepítesz szerintem Wine alól mert azt nem érzékeli szerintem az Ubi.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#40492) hallari válasza rybank (#40489) üzenetére


hallari
tag

Nagyon jó. Ez a déli összekötő vasúti híd? Iphone-nal fényképezted?

(#40493) kkrisi válasza G4bi89 (#40491) üzenetére


kkrisi
senior tag

Akkor lényegébe mindenki nagyon szereti meg nagyon jó, de semmire nem jó? én úgy hallottam hogy itt is fel megy minden mint winfos-ra csak kicsit problémásabb. De ezek szerint még több baj van vele....

(#40494) hallari válasza rybank (#40489) üzenetére


hallari
tag

Amúgy ilyet nekem is csinált a gép újratelepítés után (Nvidia). A megoldás: zárt meghajtó telepítése (legújabb) ÉS aktívvá tétele. Ezt ugyanis valamiért nem csinálta meg automatán.
Rendszer>Adminisztráció>Eszközmeghajtók> majd a fenti ablakban kiválasztani a legújabb meghajtót és jobbra lent "Aktiválás" gombra katt. Ekkor vált szürkéről zöldre a kis lámpa és kiírja, hogy ez az illesztőprogram aktiválva és használatban van.

(#40495) G4bi89 válasza kkrisi (#40493) üzenetére


G4bi89
senior tag

Vannak dolgok amik felmennek (még játékok is) ,de nagy hiba a linuxot úgy használni mintha windows lenne.
Pl. Ne rakj fel egy Total Commadert vagy egy Winampot mikor van ár linuxot alternatíva. Említett két program amúgy pont futtatható minden hiba nélkül wine alól is (tudtommal)

Vagy ha Windowsos progikat akarsz használni szinte csak linux alatt akkor minek a linux?
Nyomtató pedig biztos működik valahogy a windowsos driver nélkül is.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#40496) kkrisi válasza G4bi89 (#40495) üzenetére


kkrisi
senior tag

De akkor minek van kitalálva a linux? mire jó egyátalán?

(#40497) G4bi89


G4bi89
senior tag

Feladtam valaki magyarázza el neki :D

Exe az windowsos kiterjesztés ami linuxon nem is kellene, hogy tudjon futni de mégis fut. Fordítva ez nem mondható el a linuxos .deb csomagok,tar,bz2,.run stb még véletlen nem működnek windows alatt.

Olyan ez mint a kocsikból is több márka van és mindegyik más - más tulajdonságokkal bírj de alapjaiban hasonlóak mivel autó mindegyik :D

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#40498) kovsol válasza kkrisi (#40496) üzenetére


kovsol
titán

szerintem tisztázd le magadban elsőként az operációs rendszer fogalmát

May the Force be with you!

(#40499) G4bi89


G4bi89
senior tag

ha már így összejöttünk xD egy gyors kérdés.

A FF stable tárolóját (ppa:mozillateam/firefox-stable) használom és elvileg már van 8.0 -ás verzió de sudo apt-get update ... és szerinte nincs mit frissíteni az FF-en :D Ja igen Ubi 10.04. van fent.

Pedig az oldalon (https://launchpad.net/~mozillateam/+archive/firefox-stable) már ott van a csomagok közt:
Firefox 8.0+build1-0ubuntu0.10.04.1~mfs1

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#40500) qamu74


qamu74
őstag

Csá!

Jó reggelt!

Valaki tud segíteni compizban, 11,10-es verzió alatt sehogy sem akar működni!
Aki tud segíteni az teamwieverrel bejöhet a gépembe és beállíthatja amit kell!!

THX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.