Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) luciferc válasza Chub (#1100) üzenetére


luciferc
őstag

@60Hz? :Y nálunk 50hz-en kellene menni a dolgoknak, a 60hz az ámerika, meg a fos NTSC. próbáld meg áttenni 50hz-re. ebben a gépben nint TV-out, így csak otthon tudom majd megnézni ha addig neked nem sikerül.

(#1102) Chub válasza luciferc (#1101) üzenetére


Chub
tag

Az az igazság, hogy rohadt sokat kerestem és sehol se találtam, hol lehetne beállítani ezeket a paramétereket a TVre. Van vmi funkciója a videókarinak, hogy automatán felismeri s ez találta neki ezt a 60Hzet is. Holott be van lőve a részletes beállításnál hogy Pal B. Bár most nézem, hogy lehet hülyeséget mondtam. 'Max támogatott frissítési freki'-re van írva a 60Hz. Sza fogalmam sincs, mennyin megy valójában.

iAudio U2, Shure E2c

(#1103) Chub válasza Chub (#1102) üzenetére


Chub
tag

Most, hogy már jó pár napot szívtam ezzel a gonddal, észrevettem, hogy mintha 'lassabban' is menne a film a TVn. Mintha 'akadozna' vagy ilyesmi. Talán lehet összefüggés a hibával. Monitoron nézve sokkal folyamatosabbnak tűnik az egész.

iAudio U2, Shure E2c

(#1104) luciferc válasza Chub (#1102) üzenetére


luciferc
őstag

a megjelenítő eszközök fülnél a TV részben elvileg kiírja a felbontást és a frekvenciát is, amin aktuálisan üzemel.

(#1105) Chub válasza luciferc (#1104) üzenetére


Chub
tag

Ott 1024x768, Pal B van kiírva. Ha pedig bemegyek ugyanitt a Tv részletes beállításába, ott van hogy max 1024x768 és max 60Hz. Akkor ezexerint 50Hzen fut, sza nem ezzel van a gond?

iAudio U2, Shure E2c

(#1106) luciferc válasza Chub (#1105) üzenetére


luciferc
őstag

úgy tűnik, hogy nem ez a gond. újabb kérdés: minden filmnél csinálja, vagy csak egyes filmeknél? tudom, hogy nem mindig ugyanott jön elő, de van olyan film, aminél egyáltalán nem jön elő?

(#1107) freeadmin


freeadmin
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy olyan gondom, hogy az ATI RADEON X850 -es VGA kartyammal
szeretnek egy avi -t kimasolni VHS kazettara.
A rendelkezesemre allo video -n csak RCA (1 video, 2 audio) in/out kimenet
talalhato. A TV -n csak egy SCART csatlakozo van. A video adast a
TV -n egy SCART-RCA (IN: 1 video + 2 audio OUT: 1 video + 2 audio)
atalakitoval oldom meg. A video -n az RCA out -ba kotottem a VGA kartya
kompozit csatlakozojat es a hangkartyarol az audio jeleket (L-R). A TV -t
AV -re allitottam, de a videot nem tudtam melyik csatornara tegyem (nincs 0,
csak 1 - 99 -ig van)?
Arra is gondoltam, hogy a TV -hez veszek egy olyan speci SCART csatlakozot
amibe be tudom dugni az RCA -t vagy az S-VIDEO -t. Igy a TV -re ki tudom
rakni a VGA kepet, de ezt hogyan veszem fel video -val? A video -n kene
beallitani a TV AV csatornajat.
Segitsetek, pliizz

FreeAdmin

(#1108) luciferc válasza freeadmin (#1107) üzenetére


luciferc
őstag

A video-n biztos nincs scart csatlakozó? Az RCA csatlakozású video és audio helyek most akkor kineteke vagy bemenetek? mert te ''in/out kimenet''-et írtál, ami nem teljesen értelmes. Ha a videonak van akár scart, akár RCA alapú bemenet, akkor azt 99%, hogy AV1 néven fogod megtalálni a csatornák között. Szóval először tisztázni kellene, hogy pontosan milyen bemenetek is vannak a video-n, mert pl ilyet írsz: A video -n az RCA out-ba. Ez felvételnél elég érdekes.

Ha a video bemenetére kötöd a kártya kimenetét, akkor a video megfelelő (AV1) csatornáján meg kell kapnod a képet.

(#1109) Chub válasza luciferc (#1106) üzenetére


Chub
tag

Igen, minden filmnél ez van. Divx3, Divx5, Xvid 1aránt ugyanazt a hibát produkálja. Eddig nem találtam olyan filmet aminél 1általán nem jött volna elő. Viszont volt már, hogy 1 egész film során nem jött elő, aztán már megörültem hogy megoldódott a dolog, de este újra belenéztem ugyanabba a filmbe s már jött is a hiba. Mintha néha elkapná a fonalat a technika s jól működne, aztán 1 mozdulat, mondjuk beletekerés a film közepébe és mindjárt újból ott a hiba.

iAudio U2, Shure E2c

(#1110) luciferc válasza Chub (#1109) üzenetére


luciferc
őstag

halovány gőzöm nincs mi lehet az oka. nem tudod kipróbálni a kártyát másik gépben? illetve meg lehetne próbálni feltenni egy második windowst és azon is megnézni. én ezeket tenném.

(#1111) freeadmin


freeadmin
csendes tag

Szia luciferc,

> A video-n biztos nincs scart csatlakozó?
Nincs. Most neztem meg es a kovetkezo RCA
csatlakozokat vannak:
- RCA IN (1 video, 1 audio)
- RCA OUT (1 video, 1 audio)
A video egy osregi Panasonic NV-L20.

> Ha a videonak van akár scart, akár RCA alapú bemenet, akkor azt 99%,
> hogy AV1 néven fogod megtalálni a csatornák között.
Lehet, hogy En vagyok a balf..., de AV1 neven sem talaltam csatornat
(1-99 van szamozva), de holnap elokeresem a dokumentaciojat es
megnezem ha benne van...

> Szóval eloször tisztázni kellene, hogy pontosan milyen bemenetek is vannak
> a video-n, mert pl ilyet írsz: A video -n az RCA out-ba. Ez felvételnél elég
> érdekes.
Ezt nem a felvetelre irtam, hanem arra, hogy a videot es a TV -t nem koax -on
kotom ossze, hanem a video RCA out -bol kanoc a TV scart csatlakozojaba...

> Ha a video bemenetére kötöd a kártya kimenetét,
> akkor a video megfelelo (AV1) csatornáján meg kell kapnod a képet.
En is igy gondolnam, de nem akar osszejonni. Na holnap atolvasom a doksit
es talan okosabb leszek...

FreeAdmin

(#1112) luciferc válasza freeadmin (#1111) üzenetére


luciferc
őstag

Aha, kezd világosodni a dolog. Az AV1-et nem biztos, hogy a programok között lépkedve megtalálod, lehet, hogy a távirányítón van egy külön gombja! Nem szentírás az, hogy a 0. csatornán kell lennie, vagy hogy be legyen sorolva a csatornák közé. Egy csomó TV-n is külön gomb választja az AV bemenet(ek)et. A TV-outot meg tudod tesztelni, ha még nem tetted, csak kösd rá a TV-re közvetlenül.

(#1113) Cool Ink


Cool Ink
csendes tag

Bocs ha már volt róla szó de van egy gondom:

Van egy laptop aminek van tv (s-video?) kimenete. De nem a sok tűs, hanem a kevesebb :) szóval a ps/2-höz hasonló csati. Rádugom a tv-re egy svideo-rca átalakítóval és a tv-n fekete fehér lesz a kép. Próbáltam már mindent állítani, de csak nem változik...mi a gond?

(#1114) luciferc válasza Cool Ink (#1113) üzenetére


luciferc
őstag

s-video rca átalakító? bolti vagy te csináltad? akkor szokott s-video kimenet esetén fekete-fehér lenni a kép, ha
1) a TV megkapja az s-video jelet, de nem érti (régi és/vagy olcsó TV)

2) a TV már kompozit jelet kap, de az s-video-kompozit átalakítás hibás.

3) a TV-kimenet van fekete-fehérre állítva

4) beteg a TV kimenet

mivel te RCA csatlakozást írtál a TV-nél (biztos nem scart?), így nagy valószínűséggel a 2. esetről van szó. Ki kellene próbálni egy másik átalakítóval.

(#1115) Cool Ink válasza luciferc (#1114) üzenetére


Cool Ink
csendes tag

Bolti átalakító, a TV egy egész új Philips...

(#1116) nagydee válasza Cool Ink (#1115) üzenetére


nagydee
tag

attol, hogy svideo csatlakozó, még feltétlenül svideo jel jön le róla.

ha már mindent állítottál, akkor elég szűk a mozgástér, de a következőket nézd meg:

a tévé vagy video, vagy svideo jelet vár (általában nem ismeri fel magától)
éppen ezért az AV kapcsoló sokszor három állású, TV-video-svideo

nézd meg, hogy mit ad ki a gép és nézd meg, hogy mit vár a tv, ha nem ugyanaz a kettő, akkor az okozhatja a feketefehér képet.


szerintem inkább az első, ha bolti kábel, és a kátyán állítható általában, hogy milyen jelet adjon ki

[Szerkesztve]

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#1117) luciferc válasza Cool Ink (#1115) üzenetére


luciferc
őstag

az átalakító valahogy így néz ki? Bővebben: link

(#1118) Grisha


Grisha
tag

Nagy kérdés. Meg tudnátok mondani, hogy honnan tudnék szerezni egy újabb szériás radeonhoz TVout kábelt. Aminek az egyik vége ilyen [kép]

a másikon meg egy svideo és egy composit van. Meg is csinálnám a kábelt, ha lehetne valahol ilyen spec csatit szerezni.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#1119) Grisha


Grisha
tag

Ha esetleg a kép helyett az angelfire **arsága van akkor Bővebben: link

Dictim dabit ipsam findet res!

(#1120) luciferc válasza Grisha (#1119) üzenetére


luciferc
őstag

nyertél, de a bővebben linked sem jobb, ott is azt látom. angelfire helyett valami más host?

(#1121) Grisha


Grisha
tag

Bővebben: link

remélem most már jó lesz.

[Szerkesztve]

Dictim dabit ipsam findet res!

(#1122) Grisha


Grisha
tag

Nem lehet hostolni az angelfire-ről. Fulladjanak meg. Az előző linkem már elvileg működik.

Szóval? Tudja valaki, hogy honnan lehet ilyen kábelt/csatit szerezni?

Dictim dabit ipsam findet res!

(#1123) luciferc válasza Grisha (#1122) üzenetére


luciferc
őstag

szvsz bármelyik csatlakozókat áruló szakboltban, ez egy egyszerű 7 tűs s-video csatlakozó, íme a kiosztása Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#1124) Grisha


Grisha
tag

Ja. A kiosztást már lemértem róla. Minden esetre egy sima 4tűs Svideo kábellel helyettesíthető. Hála az Ati lusta mérnökeinek (vagy rendes) 4 tű kiosztását nem cserélték fel. Az alsó sor 3 tűjének középsője az Composite jel. Veszek egy 4tűs-4tűs Svideo kábelt, meg egy Svideo-RCA átalakítót és meg van oldva a helyzet. Minden esetre köszi a gyors választ.

Dictim dabit ipsam findet res!

(#1125) luciferc válasza Grisha (#1124) üzenetére


luciferc
őstag

a TV-d nem eszi meg az s-video jelet? mert ha igen, akkor kár átalakítani kompozittá.

(#1126) Grisha


Grisha
tag

Nem magamnak lesz, de azon a tv-n sajna nincs svideo in. A SCART meg már foglalt. Szóval az svideo-scart átalakítás sem járható. Pedig egyszerűbb lenne átalakítgatás nélkül. Meg ugye jobb minőségű is. Marad a composite. Nem mint, ha olyan nagy minőségbeli különbség lenne a kettő között. Én alig veszem észre. Annál inkább a videókarik között. Szegény nVIDIA még most sem tud valami jót alkotni. Bár én csak GEF4 TI 4200, FX5200 és FX5900at láttam. Az újabb 6-os és a 7es szériát még nem láttam. Nekem most Radeon 9600-am van. Ennek valamivel jobb az említett NV-knél. Bár köszönőviszonyban sincs a régi G550-es matroxoméval. Pedig abban még csak 360MHZ -es DAC volt a mostani karikban meg 400as.

Tényleg 9200SE Radeon képét látta már valaki. Milyen minőségű?

Dictim dabit ipsam findet res!

(#1127) TiMoN


TiMoN
senior tag

Hali all!

Lenne kis gondom érdeklődnék kinek milyen a tv-out képe, nekem ati 9600pro-m van. De a szinek eléggé gyengék (fakó) Ha jól emléxem nv kártyánál jó volt a kép. Itt bármit állítok semmi... :(

Valakinek valami 5let? vagy valami tv-tools? :D
válaszok jöhetnek ide meg a mailcimemre is előre is thx ...

-Timon-

-TiMoN-

(#1128) TiMoN


TiMoN
senior tag

UP!

-TiMoN-

(#1129) kodani


kodani
tag

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy hogy lehet azt megcsinálni, RADEON kártyánál, hogy ha egyszerre van kép a TV-n és a Monitoron is akkor a TV-n is látszódjon a Media Player-ben a lejátszott video??????

Előre is nagoyn köszi mert kezdek beleőrülni.....

(#1130) luciferc válasza kodani (#1129) üzenetére


luciferc
őstag

először is ne legyen kiterjesztett asztal, aztán a TV legyen klón módban, majd pedig az átfedést (angolul overlay) kell beállítani azt hiszem színház módra.

(#1131) Waterman válasza kodani (#1129) üzenetére


Waterman
aktív tag

1 perc különbséggel ugyanazt a választ kaptad mindkét helyen ahova beírtad a problémád.

(#1132) luciferc válasza Waterman (#1131) üzenetére


luciferc
őstag

hova írta még be?? mindjárt irgumburgum lesz.

ja, megvan. legalább nem új topikot nyitott, meg nem valami eldugott vacakba. de egy hely tényleg elég máskor, mégpedig Tv-outnak ez a topik


[Szerkesztve]

(#1133) Waterman válasza luciferc (#1132) üzenetére


Waterman
aktív tag

A Catalyst driver topicba.

(#1134) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

helósztok!
tvmen szeretném nézni a filmjeimet!
van egy agp msi 6600gt m és van hozzá egy kábel ami elágazik kismillió részre na ezt akkor rádugom a vgara ás a video out végződésre meg akkor a hosszú s video kábelt de akkor ugyebár kéne átalakító amivel meg a tv video in lyukába dugom na és az a kérdésem hogy az kb mennyibe van meg hogy inkább elektronikai üzletekbe vagy számítástechnikaiakban lenne érdemes próbálkozni?

(#1135) TiMoN


TiMoN
senior tag

hmm az én kérdésemre senki nem tudja a választ? :( :F

-TiMoN-

(#1136) luciferc válasza TiMoN (#1127) üzenetére


luciferc
őstag

Mivel nem írtad mi mindennell próbálkoztál, így az első kérdéseim: a TV kimenet beállításainál a kontraszt és színtelítettség csúszkákat birizgáltad? Az asztal képe is fakó, vagy csak a filmek? Milyen módon van összekötve a TV-vel? ha kábelTV-t kihúzod, akor változik valami?

(#1137) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

vki az 1134re???

(#1138) Waterman válasza Dying Fetus (#1134) üzenetére


Waterman
aktív tag

Válogass,még a székedből sem kell felálni hozzá.
Bővebben: link

(#1139) luciferc válasza Dying Fetus (#1134) üzenetére


luciferc
őstag

ha csak 1 rövid átalakító kábel is elég (mert már van hosszú s-video), akkor itt is nézz szét Bővebben: link, a kábeleknél van ilyen átalakító kábel.

(#1140) TiMoN válasza luciferc (#1136) üzenetére


TiMoN
senior tag

Egy RCA kábellel van összekötve direkt ehhez lett véve sztech boltba... Igen a csuszkákat próbáltam de több színt nem tudtam kicsalni belőle. Toom Nv-s kártyámnál ilyen gond nem volt... A kábel tv-t mindenképp ki kell húzni mert amugy nem lehet rendesen látni a képet, nagyon bezavar... Minden fako... nem olyan telitett... film, win desktop is...
Esetleg van ehhez valami progi külön? ...
a legujabb omega driver van fenn...

-TiMoN-

(#1141) lordring


lordring
aktív tag

Geforce 6800 GT-n be lehet valahogy állítani a TV kimenetet úgy, hogy a video ne csak az egyik kijelzőn- TV vagy Monitor- látszódjon? Mert így elég gáz.

[Szerkesztve]

(#1142) luciferc válasza TiMoN (#1140) üzenetére


luciferc
őstag

a TV-n nem lehet állítgatni hogy jó legyen? esetleg ha van a közelben másik TV, azon ki lehetne próbálni, meg esetleg másik madzaggal (gondolom adtak hozzá gyárilag is, nem?)

(#1143) pozsipeti


pozsipeti
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám LapTop ot szeretnék összekötni TV-vel, de a kép fekete fehér. Kábel S-video a végén egy Scart átalakítóval. Van valami program rá? Én csak a TVTool-t találtam, de az csak Nvidia Chipsetre jó!

TALAJ

(#1144) luciferc válasza pozsipeti (#1143) üzenetére


luciferc
őstag

a TV biztos tud s-video jelet fogadni? ha ugyanis nem, akkor a kép s-video jel esetében fekete-fehér lesz. milyen TV?

(#1145) pozsipeti válasza luciferc (#1144) üzenetére


pozsipeti
tag

Orion TV 32cm ctv 1414M

TALAJ

(#1146) pozsipeti


pozsipeti
tag

nem biztos hogy tudja fogadni, ilyenkor mi a teendő???

TALAJ

(#1147) pozsipeti


pozsipeti
tag

De a Scart csati nem alakítja át a jelet???

TALAJ

(#1148) luciferc válasza pozsipeti (#1147) üzenetére


luciferc
őstag

szvsz biztos nem fogadja, kicsi is, nem is nagy márka. a scart csatlakozó miért alakítaná át? igen idegesek lennének az s-videot fogadni képes TV-vel rendelkezők, ha a jó kis s-video jelüket a scart alapból lekonvertálná kompozitra :DDD

a megoldás: olyan s-video-scart csatlakozó kell neked, ahol a átalakítják a jelet kompozittá. nem tudom lehet-e ilyet kapni. ha nem, akkor olyan scart-scart vagy svideo-svideo csatlakozó kell, ami megteszi ezt, ekkor a meglévő kábelt használhatod. Vagy veszel új kábelt RCA-scart formában, és veszel egy s-video-RCA átalakítót, ami a jelet is átalakítja kompozittá.

ha a kábel házi gyártmány, akkor egy egyszerű forrasztással te is meg tudod ''javítani''

(#1149) TiMoN válasza luciferc (#1142) üzenetére


TiMoN
senior tag

Igen próbáltam másik kábellel, ez egy 10m es... de van egy 3m es kábelem... kipóbáltam mind2 a kép ugyanaz. Tv-n porbálok állítani végülis a film nézhető, de nem olyan telitett mint kéne...
Azon csodálkozom hogy mindenki nagyon dicsérte az ati tv-outját, holott az nv tulajoknak szebb a kép.

-TiMoN-

(#1150) luciferc válasza TiMoN (#1149) üzenetére


luciferc
őstag

olyan paszteles jellegű a kép?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.