Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Schönchen


Schönchen
csendes tag

Általában minden videon, vagy TV-n találsz RCA, vagy Scart bemenetet. Lehet, hogy a te videodon scart van. Ez egy 21 szöges csatlakozó. Vehetsz párszáz forintért RCA - scart átalakítót. Ha meg sem a videodon, sem a TV-den nincs AV mód, akkor dobd ki :)) . A szabvány meg lehet NTSC, vagy Pal-B, ezeket a legtöbb TV ''ismeri.

(#252) fumarola


fumarola
csendes tag

Akkor a probléma még1x:

Az új TV-n látom a DivX, MPEG filmeket ablakos és teljes képernyős módban is.
A régi TV-n viszont csak a Windows XP asztal jelenik meg, és egy sötét ablak, ahol a DivX videónak kellene mennie. Teljes képernyős videólejátszásnál már az egész képernyő fekete.

A videónál majd megpróbálom a SCART csatlakozót!

De mi lehet a baja a régi TV-knek?

(#253) Muxy válasza fumarola (#252) üzenetére


Muxy
csendes tag

Üdv.

Nem lehet, hogy felbontás problémád van? Állítsd vissza 480x640-be vagy még ez alá nállam ez volt a megoldás egy ilyen problémára.

(#254) lordsatan


lordsatan
csendes tag

Akinek az a baja hogy nem latja a divx filmet a tv-n (mert feketet jelenit meg), viszont minden mast lat,
es monitoron meg tokeletes, akkor az pipalja mar ki azt a kur.a ''ez az eszkozlegyen az elsodleges monitor'' + ''az asztal kiterjesztese erre az eszkozre'' gombot a tv-nel!!!!(ez ati-ra vonatkozik, de gondolom nvidia-nal is hasonlo)

(#255) PeliScan


PeliScan
addikt

[BOCS MINDEN JÓÉRZÉSŰ EMBERTŐL!:DDD]

Eléggé szorít az idő, különben végigolvasnám az egész topicot. Azt is tudom, h már sokor felmerült a kérdés, de eddig nem érintett a dolog és most pedig ninc s kereső. Nagyon hálás lennék a segítségért!

Tehát, GF4, Tvout, szépen meg Klone modban, csak a videó helyett ugye fekete semmi van. :( Van erre megoldás?

Nagyon-nagyon (NAGYON;)) megköszönök minden segítséget! Üdv!

[/BOCS MINDEN JÓÉRZÉSŰ EMBERTŐL!:DDD]

(#256) rog válasza PeliScan (#255) üzenetére


rog
addikt

nem bocsajtunk meg.
azthiszem nvidiaknal a tv-tool nevu programot szoktak ajanlani elso korben..
mar probaltad?

(#257) PeliScan válasza rog (#256) üzenetére


PeliScan
addikt

Roger that. Most keresek. Köszi. 1-2 perc. :)

(#258) PeliScan válasza rog (#256) üzenetére


PeliScan
addikt

Ígéretemhez híven nagyon-nagyon (NAGYON;)) köszönöm a segítséged, már müxik is! TV tool, beony! :D

(Ha valaha eljutok egy PH! talira, és Te is, majd még meghálálom. :) )

(#259) PeliScan válasza PeliScan (#258) üzenetére


PeliScan
addikt

Mégse. :(

Mármint mégse müxik. Beszarok. Az egyik kis, vmi poénos avit lejátsza, a T2-t meg nem. Há tökönszúrom magam. :(

(#260) PeliScan válasza PeliScan (#259) üzenetére


PeliScan
addikt

.aviból eddig 1 db-t játszott le... és .mov-ból is csak párat. Mi lehet a gáz?

(#261) Tejberizs


Tejberizs
tag

Lehet, hogy a fórumban már felmerült ez a kérdés, de semmi kedvem meg időm végigolvasni! Bocsesz!
A gáz az, hogy megy a 9500-ös Radírom TVOUT-ja csak ha vmi filmet kilövök tv-re akkor csak egy üres ablak fogad! WHY??? Codec baj lenne? (AceMCP van fennt!)
HELP PLEASE!!!

Tejberizs forever!

(#262) Tejberizs válasza lordsatan (#254) üzenetére


Tejberizs
tag

És mi van ha inaktívak a rádiógombok? Ha?

Tejberizs forever!

(#263) Mazlee válasza PeliScan (#255) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Jól értem? van amikor fekete a kép van amikor meg lejátsza a filmet?

mert ha mindig fekete van akkor egyértelmü. a klón után még be kell állitani a tévét elsődleges display-nek.

ha nem mindig fekete van akkor passz

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#264) Spongya Bob


Spongya Bob
tag

Hali mindenkinek. Találkoztatok már olyan problémával, hogy ha egy filmet, akármilyen lejátszó prg-vel, csak a monitoron látszik a TV-n nem. Minden megy ( hang, a lejátszo prg is látszik ) csak amit lejátszik az egy nagy feketeség...
Driver??? Codec??? Más????

(#265) Spongya Bob válasza Spongya Bob (#264) üzenetére


Spongya Bob
tag

hupsz... kimaradt egy nézek.
Sorry

(#266) mura81 válasza Spongya Bob (#265) üzenetére


mura81
senior tag

ja az codec probléma lesz. Próbálkozz az ACE mega codecs pack-kel

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#267) Mazlee válasza Spongya Bob (#264) üzenetére


Mazlee
aktív tag

pont most irtam le miért van... :(

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#268) PeliScan válasza Mazlee (#263) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi, igen, úgy megy, h beállítom elsődleges display-nek, de nem leeht úgy megoldani, h ''szimplán'' csak klón legyen, és úgy IS menjen?

Érdekes, eddig kipróbáltam vagy 10-20 .avit, és eddig egy(!) teljesen jól ment, a többi nem. QuickTime-ből pár ment, de azért abból sem sok... érdekes.

(#269) Mazlee válasza PeliScan (#268) üzenetére


Mazlee
aktív tag

passzolok.


ugy akarod hogy a filmet itt is ott is lásd?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#270) PeliScan válasza Mazlee (#269) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát... nem lenne rossz. :)

(#271) Mazlee


Mazlee
aktív tag

kancsal vagy? :))

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#272) Shodan


Shodan
addikt

Lenne egy gondom!
Van egy radeon 9600pro tv-outos kártyám, a hátulján s-video kimenettel.Na most én csináltattam
egy olyan 15m-es kábelt amelyiknek egyik vége s-video a másik pedig RCA.Ha én ezt a kábelt öszzekötöm az 51
cm-es Daewoo Tv-vel akkor színes képet ad PAL-ba,viszont ha összekötöm az 55-ös Thomson-nal akkor csak úgy ad
színes képet ha a gépen átállítom NTSC-re, így viszont sokkal rosszab a képminősége.Már megpróbáltam úgy is
hogy rádugtam az asztali DVD-re,ami a TV-vel egy Scart átalakítón keresztül van összekötve,sőt már úgy is
próbáltam hogy hogy simán a Scartba,de mindenhogy csak B&W képet ad PAL-ba.Az lenne a kérdésem hogy akkor
esetleg lessz e változás ha én a Scart átalakító (azt hiszem 15 és 20as)lábát öszzekötöm???Esetleg ebből nem e lehet
valami baj?? :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#273) PeliScan válasza Mazlee (#271) üzenetére


PeliScan
addikt

Ha nem is kancsal, de pl a monitoron elég homályos a kép, ami videónál kifejezetten jó, mert nem látszik h nem DVD minőség ;) de amíg beállítom a filmet v ilyesmi, azt sokkal jobb lenne monitoron nézni.

Szóval, tud valaki megoldást arra h Klón módban is lejátsza filmeket? :F

Thx előre is! :)

(#274) code1005


code1005
senior tag

Hi!

Nem tud valaki bővebb infót a SAA 7114h Philips chipről? Valami tuning progi is érdekelne. Az a gond, hogy a digizésnél nem hajlandó tömörítést használni.

Üdv.

plata o plomo

(#275) iwu


iwu
addikt

hali emberek!
olyan van, hogy tvout úgy romlik L , hogy ff a kép...
gyönyörű tüéles a kép (ati 9500) de ff.akárhogyan állítom...nem ma kezdtem, de nincs már több tippem.Ötleteket tud adni valaki? catalyst 3.4-3.6ig mindet próbáltam már...
thx előre is!

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#276) Vikthor válasza iwu (#275) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ff?? az mi? Nekem 9700 sima és tök jól megy a tvoutja.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#277) Szalma válasza iwu (#275) üzenetére


Szalma
őstag

S-Video -> kompozit közdarab van a kártya és a TV között? Lehet, csak a kábel lett rossz... (Fekete fehérben minden élesebb lesz, mert a színinfók szétmossák a képet... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#278) iwu válasza Vikthor (#276) üzenetére


iwu
addikt

ff : fekete-fehér
egy ideig ennek is szines volt:(((

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#279) iwu válasza Szalma (#277) üzenetére


iwu
addikt

van.
gyári közdarab (1 hónapos kb, megtörve nincs elvileg) és egy fullos aranyozott rca kábellel (a hifimből) megy a tvbe a cucc, de ha a videomba meg először, akkor is ff. pal ban és ntscben is.:((

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#280) Mazlee válasza PeliScan (#273) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Hi!

van egy megoldás de nem szoftveres.

lehet kapni egy külsö dobozt ami elosztja a képet.

monitorkábel be és svideo,monitor,rca ki.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#281) Vikthor válasza iwu (#279) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor ott vmi nagy gáz lehet, mert mondom az én Club3D 9700 TVoutjával semmi gond nincs. Alázza az nVidia Tvout-ot. Nekem színes. :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#282) Mazlee válasza Vikthor (#281) üzenetére


Mazlee
aktív tag

ezt az alázz a dolgot nem értem. miben jobb? elmeséled? :((

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#283) iwu válasza Vikthor (#281) üzenetére


iwu
addikt

hát ez az...
nekem is wolt szines egy ideig, csak sokáig nem használtam, és nem tom mitől ment L a szin (asszem visszadobom az eredeti biost, meg a 3.2 catalystot, ha lesz rá időm)

amúgy tegnap vittem ügyfélhez egy noname gef4mxet, és meglepően szép volt a tv képe!

na üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#284) Vikthor válasza Mazlee (#282) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nincs fekete keret, nincsenenek csíkok, nincsenek homályos csíkok->Ti4200

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#285) Vikthor válasza iwu (#283) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jaaaa, hozzányúltál a Bioshoz? Az lehet, hogy akkor azt nem szerette?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#286) Mazlee válasza Vikthor (#284) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Nekem Gf4-em van de se keret (csak maga a szélesvásznú filmnek az alsó csik) se homályos csik se semmi. csak tökéletes full élvezhető kép

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#287) Szalma válasza Vikthor (#284) üzenetére


Szalma
őstag

(Az utolsó karcsú tv-outos nVidia kártyák a TNT sorozaból kerültek ki. Azóta teljesen elfogadható a mind a kompozit, mind az s-video kimenet jele. Az FX-ek minősége kifejezetten jó, még ATIval hasonlítva is...)

Szeretettel:
Szalma

(#288) iwu válasza Vikthor (#285) üzenetére


iwu
addikt

csak frekit emeltem...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#289) kircipeti


kircipeti
senior tag

Hellosztok! Ma csináltattam egy kábelt: egyik vége svideo, a másik RCA. Azt mondta a csávó h rakott bele kondit is meg mindent :F semmi kepet nem ad a tv, meg a bootolás közben sem. Az ati control panelba nem is ismeri fel automatikusan a tvt! A kábel a szar ugye???? :O :(((

(#290) inkab válasza Szalma (#287) üzenetére


inkab
aktív tag

Az ATI kártyáknak azé van szép képe, mert a GPU-ba van integrálva a cucc, és nem valami külső gyártó gagyi encodere van rajta. Az nvidia csak az FX-ektől kezdve integrálta a GPU-ba. Előtte külső gyártó encoderét rakta rá az adott kártya gyártója. Namost a normális gyártó jó cuccost rakott rá, a gyagyi az meg gagyit. Én eddig 3 típusú encoderrel találkoztam: conextant, crhontel, philips. A conexant-nak borzalmasan fos képe tudott lenni, a crhontel nem volt vészes, a philips-nek meg kifejezetten kellemes képe volt.

(#291) kircipeti


kircipeti
senior tag

Srácok tudtok segíteni a #289 -be? Mert ha a kábel rossz, akko holnap visszaviszem. Koszi.

(#292) Szalma válasza inkab (#290) üzenetére


Szalma
őstag

(Igazad van, de sajnos a leglegOEMebb gyártó az Asus volt az nVidias tapasztalataim sorában. Jellemzően Leadtek, Gigabyte kártyákkal találkoztam...)

Szeretettel:
Szalma

(#293) RAM


RAM
őstag

Hali!

Van egy geForce 4 MX 460-as VGA-m,
TV-re kötve 4 bite iszonyat pocsék, foltokat mutat.
Lehet ezen orvosolni vmit, hogyan?

TV - Program - Detonator ?

Csak tisztán

(#294) alga


alga
tag

Üdv tudósok!

Tegnap összedrótoztam egy r9600-at a TV-vel.
A kártya S-video csatlakozóját egy 4 vezetékes, 10 méter hosszú hosszabbítóval elvittem a TV-ig, ott átalakítottam kompozit-ra, és bedugtam egy kompozit elosztóba, ami a videóból és a kártyáról jövő jelet is fogadja, az elosztó másik vége meg ment a TV-be. Az eredmény elfogadható, de nincs hang, és ha be van dugva mindkét készülék (video+szgép), akkor rosszabb a kép. Persze ez utóbbira számítottam.

Kérdéseim:

A gyári (mintegy méteres) csatlakozó, amit a kártyához adtak, 6 lábbal bír a kártya felőli oldalon, 4 lábbal a másikon, és lóg ott egy RCA is. Az RCA lenne a hang? Tartalmaz-e egyáltalán hagot a VGA kártyáról jövő videojel?
Ha akarok hangot is, akkor miféle vezetéket kellene barkácsolnom, hogy a 6 lábú S-videoból komposit legyen? Vagy lehet ilyet kapni valahol?

Alga

(#295) bcs válasza alga (#294) üzenetére


bcs
aktív tag

''Tartalmaz-e egyáltalán hagot a VGA kártyáról jövő videojel?''

nem.

(#296) Vikthor válasza Mazlee (#286) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nos, ha a Gef4 sorozaton a Philips TV chip van, akkkor nincs gond, mert messze az az egyik legjobb TV chip ami kapható a VGA tvoutjain. Nekem volt Conexant és Chrontel chipes tvout és azoknak siralmas a képminőségük... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#297) Vikthor válasza iwu (#288) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha csak a freqit emelted, akkor ahhoz minek kellett BIOS-t frissíteni?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#298) alga válasza bcs (#295) üzenetére


alga
tag

Köszi!

Akkor hogyan lehet megszólalásra bírni a TV-t, ha mondjuk filmet akarok nézni, és nem akarom, hogy a hang a szoba másik sarkából (a számítógéptől) jöjjön? Rá kell valahogy applikálnom a hangkártya kimenetét is a video (kompozit) bemenetére a TV-nek?

Alga

(#299) iwu válasza Vikthor (#297) üzenetére


iwu
addikt

mert a radclocker az istenért nem tartotta meg a beállításokat...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#300) iwu válasza alga (#298) üzenetére


iwu
addikt

és ez igaz!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.