Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) aurum válasza Vaze (#639) üzenetére


aurum
senior tag

na ugyenez van nalam is van olyan driver amivel megyvan olyan amivel nem a clone mod. nem nforce chipset-ed van veletlenul?

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#652) aurum válasza Atlantis (#631) üzenetére


aurum
senior tag

dehogynincs. bellaitod a displays menuben hogy menjen a tvout. aztan rendelsz hozza egy billenytyu kombinaciot. pl alt+ctrl+f1 es ha ezt megnyomod bekapcsol a tvout. kikapcsohoz meg mehet ugyanez csak f2-vel...

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#653) Atlantis válasza aurum (#652) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, ezt bővebben légy szíves! Pontosan hol és mit kell állítanom...

Yarlath: tudom, hogy az átfedés alatt van, de nekem nincs Átfedés fül. Éppen ez a baj.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#654) I_Am válasza aurum (#651) üzenetére


I_Am
veterán

Csak Én nem a clone mode-ról irtam. Amikor átkapcsolosz tv-out-ra (tiltod a monitort is) alapértelmezésben ha jól emléxem a 3.9-es Catalyst óta ALT+F5 akkor a monitor felbontása érvényesül a tv-out-on is. (Catalyst driver esetén)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#655) aurum válasza I_Am (#654) üzenetére


aurum
senior tag

akkor igen. viszont te ezt irtad:

/*
A monitorodon beállított felbontás érvényesül a tv-out-on is. Tehát ha a monitorod átállítod 800x600-ba, akkor a tv-out is 800x600-ba fog működni
*/

a megoldas az, hogy a tv-t clone modban hasznalja es oylan felbontast allit be amilyen jolesik.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#656) aurum válasza Atlantis (#653) üzenetére


aurum
senior tag

displays/scheme ide beisrod hogy valami, aztan alatta a hotkey-nel, meg lenyomod a kivant gombkat. magyar xp-nel nem tudom milyen agyament neven nevezik.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#657) Atlantis válasza aurum (#656) üzenetére


Atlantis
veterán

Ebből még mindig semmit nem értek. :(
Egyébként maga a kimenet működik, csak éppen a filmek nem akarnak jól átmenni(nincs kép).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#658) zz77zz válasza Lord Zero (#637) üzenetére


zz77zz
csendes tag

Köszönöm mégegyszer, működik.

+

De volt még egy kis beállítási problem: a tv-t hiába érzékelte csak akkor lehetett normálisan beállítani, ha a ''nem érzékeli a sz.g. a TV készüléket'' pipát beraktam és újraindítottam a gépet.

Szóval volt vele macera, de megérte, k-va jó lett a képe az előzőhöz (440mx) képest.


üdv

''ami elromolhat, el is romlik''

(#659) pitom


pitom
tag

Nem biztos, hogy ide tartozik a dolog, de azért itt is megpróbálom: szerintetek a videókártya húzásakor megsérülhet-e a vk. biosa? Mégpedig úgy, hogy megszűnik a TV kimenet létezni (rivatuner)??

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#660) Lord Zero válasza Vaze (#642) üzenetére


Lord Zero
addikt

vazzeg vaze
azt se tudjuk milyen vga-d van, hogy segítsünk a bajodon?
ha fx, akkor pedig pontosan 1 db hsz-t kellett volna visszaolvasnod, mielőtt kérdezel
vaze

nem, mindegy

(#661) pitom


pitom
tag

Szerintem nem fontos a kártya tipusa, de azért elmondom: R9600XT/128MB
Én arra gyanakszom, hogy valami program belenyúlt a kártya bioszába, minta letiltotta volna a tv-out-ot. Be kellett pipálnom a drivernél egy (hibakeresésnél) jelölőnégyzetet, és azóta megint van kép a tv-n, de minden windows újraindításnál be kell kapcsolni a tv kimnetet, és ez eddig nem így volt. Na ennyi...

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#662) Lord Zero válasza pitom (#661) üzenetére


Lord Zero
addikt

az én hozzászólásom nem neked szólt
nem gond :)

nem, mindegy

(#663) zsozso259


zsozso259
csendes tag

hello! miért lehet fekete-fehér a tv-n a képem????

(#664) Angmar


Angmar
tag

Az lene a kérdésem, hogy össze szeretném kötni a Sblive 5.1 hangkártyát a tv-vel amin van két rca hang (left, right) bemenet csak abban nem vagyok biztos melyik a jó összekötési mód

1. A hangkártyból jack kábelel a tv-ig és ott elágaztatom jack-rca átalakítóval
2. A hangkártyába jack-rca átalakító, majd abból rca kábellel a tv-ig a végén rca elágazóval
3. Esetleg a hangkártyába jack-rca elágazó, és az rca elágazásairól 1-1 rca kábelel a tv-ig.

Bocs a láma kérdésért (remélem valamelyest érthető volt), de nem nagyon értek ezekhez a kábelekhez. :B
A válaszokat előre is köszönöm


[Szerkesztve]

(#665) Lord Zero válasza Angmar (#664) üzenetére


Lord Zero
addikt

nincs helyes és helytelen megoldás
attól tedd függővé, milyen kábeled van kéznél, hogy azt már ne kelljen venned

ha jack kábel, akkor az 1., megoldás
ha rca kábel, akkor a 3. a választandó kezelés (a 2. is tulképp ugyanaz)
ha sem kábeled, sem átalakítód nincs, tehát mindenképpen venned kell ezeket a segédeszközöket, akkor tulképp tetszés szerint kötögetheted

szerk: (nálam a 3. variáció van: hangkártya, jack-rca átlakító, rca ikerkábel, rca-dugaszok tv-be)

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#666) Martela


Martela
csendes tag

Hello!

Örülnék ha valaki tudna segíteni. SIS 651-es integrált videokártyám van. Összekötöttem a gépet a TV-vel. Scart csatlakozóból sárga kimenet, számítógép sárga kimenetébe. De bárhogy próbálkozom, a Tv-n semmi. Próbáltam a Tv-n Av1-et, AV2-t, meg videon keresztül is, de semmi. Van valakinek ötlete?
Olvastam valahol, hogy a képernyő tulajdonságok, beállítások, speciális menüpontban, kellen olyan fülnek lenni, hogy TV out. De nekem nincs, pedig már a videokártyát is újra telepítettem. Sőt letöltöttem a netről a legújabb hardverét is. Szóval nem megyek semmire.
Segítsetek légyszi!

Köszi előre is

(#667) Martela


Martela
csendes tag

A videokártya hardverét. :) Már teljesen hülye vagyok.
Szóval a driver-ét.

(#668) Ck.


Ck.
addikt

Van egy ATi 9600 XT karim. A TV-outját soxor használtam már, de egyszer csak egyik napról a másikra nem működött. 100% HOGY NEM LETT SEMMI SEM ELÁLLÍTVA! Elvittem szervízbe mert ugyebár garis még a gépem. Ott kerítettek egy tv-t, és lássatok csodát gond nélkül működött. Jóformán engem néztek hülyének. Nagy égés volt... Aztán otthon nálam természetesen ismételten nem működött. Pedig még direkt figyeltem is hogy a csávó hogy csinálja, de nálam nem jött össze. Pedig már soxor tv-outoztam, de nem jött össze. Próbálgattam mindenféle kábellel, másik tv-vel, közvetlen tv-ről, video-n keresztül, de semmi! Eddig úgyvolt hogy a kariból S-Video- majd rca átalakító-rca kábel. Kipróbáltam más kábeleket is, más átalakítókat. Egy másik S-Video-RCA átalakítóval sikerült képet csalni a tv-re, csakhogy feketefehéret. Sehogy sem lett színes, hiába állíotttam a szabványokat. Ráadásul amikor elindítottam egy filmet, a mozgóképet nem is mutatta csak a filmlejátszó proginak a keretét ahol van a film, azt koromfeketén. Elég érdekes volt. Kipróbáltam másik kábellal, átalakítóval ottmeg úgy ugrált a kép, hogy majd kisült a szemem... Próbáltam egy másik ugynaolyan gyári átalakítót amivel régen működött, de az újjal sem működik. Drivert rendszeresen frissítgetek, nemtom hol van a gond! Ami a legjobban idegesít, hogy a boltba jó volt, nálam meg nem. Pedig 2 tv-n is próbálva volt, tuti nem tv baj, mert akkor a video se menne AV-ról. Szal vmi más gond van, de vajon mi? Kérlek segítsetek! Előre is köszi!

(#669) Fauszt válasza Ck. (#668) üzenetére


Fauszt
senior tag

Ha még nem tetted volna próbáld meg úgy, hogy a tv legyen az elsődleges (és egyetlen) megjelenítő.

(#670) Ck. válasza Fauszt (#669) üzenetére


Ck.
addikt

Régen úgy csináltam hogy még a monitor be se volt dugva, gondn nélkül működött... De már sehogysem az igazi... Színesben meg végképp nem... :(

(#671) Rayman15


Rayman15
csendes tag

Sziasztok! A kérdesem a következő: létezik e olyan program ATI kártyáknál amellyel megoldható az hogy a monitoron a kép 1280*960-as felbontású legyen, míg a TV-re kimenő kép 1024*768-as? És ha igen akkor ez a játékokra is igaz? Tehát pl.: ha a játék 1280*960-as felbontásra van állítva, akkor ugye mindig vissza kell vennem az optionsban 1024*960-ra, hogy a kép a helyén legyen... Ezt nem lehet valahogy kiküszöbölni?
Előre is köszi: Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#672) BlackP


BlackP
csendes tag

üdv!

a következő gondom van:

adott egy ati radeon 9600-os kártya, dobozos, meg minden.
felpakolom a drivert, de a tv-t a világ minden kincséért sem hajlandó látni, inaktív a TV bekapcsolása gomb.
másik gond, hogy a capture sem akar működni, preview ok, ahogy elindítom a capture-t, lefagy a progi. ez az a progi, amit hozzá adnak.

(#673) PokolgepLC


PokolgepLC
csendes tag

Helló!
TV tool9 - cel van problémám. Rákötöm a gépet a TV-re, de a kép fekete fehér. Mi lehet a gond?

(#674) Ambrosia


Ambrosia
csendes tag

Sziasztok!
Ez a fórum az utolsó mentsváram, talán tudtok segíteni.
Van egy ATI RADEON 8500 SE kártyám, TV-out-tal. Vettem egy 10 méteres kábelt (nem olcsón), aminek az egyik végén a kábel kétfelé van osztva. Az egyik (rca) megy a hangkártyába a másik (4 tűs) a vid. kariba, a TV-be a másik vége Scart csatival.
A probléma az, hogy a PC-ről NTSC jel megy a TV-be (új Panasonic), ezt kellene átállítanom a vid. kártya megjelenítő eszközökben, csakhogy...!!!, nekem hiányzik az a fül a panelen ahol ezt át lehet állítani. Egyébként a kártya felismeri a TV-T, mert aktív lesz a beállításoknál, igaz hogy annak is ATI Rad. a neve. Sok embert megkérdeztem már és úgy tűnik egyedül vagyok ezzel a fogyatékossággal. Vagy 5 féle Catalyst-ot ráengedtem, köztük a legújabbat is, de semmi változás. Egyszerűen NTSC és kész. Nem tudom elképzelni, hogy ne lehessen a PAL/NTSC-t állítani. Ebből kifolyólag a kép némi kívánnivalót hagy maga után. Amikor először összekötöttem a TV-vel a PC-t színes volt ugyan, de nagyon halványan. A sokadik próbálkozás után már színek sincsenek. A kép halvány, kicsit homályos, és gyenge minőség, de nézhető. Azt hallottam azért az avi.-knak nem kéne ennyire gyatrának lenniük.
Mellékesen nem tudom mit takar, de a TV könyvében van egy megjegyzés: ''Ne csatlakoztasson a TV-hez TTL- szintű (5V) számítógép kimenetet''. Lehet hogy nem jelent semmit, nem tudom.
Kérem, ha valaki tud segítsen!
Köszönöm

(#675) Stitch


Stitch
őstag

Régebben írtam egy hibáról, ami fellépet nálam, meg másoknál is, arra lennék kiváncsi, hogy sikerült-e megoldani a gondot. A probléma az volt, hogy sötét lett a tv-out képe. Próbáltam kábelcserét, újraforrasztottam a csatikat, de semmi haszna. A kártya egy 9500Pro. Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék!

(#676) kamikaze boci válasza Ambrosia (#674) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Az én 9800 pro-mon egy jumperrel kell állítani az NTSC/PAL módot. Ráadásul alapból NTSC-n volt. Nézted már?

egyéb állatfajták

(#677) Amusing


Amusing
csendes tag

Szasztok
Eddig Nvidiás voltam, ott gond nélkül be tudtam állítani a klónozást, de a Radeon vmi miatt nem engedi, vagy Tv vagy moncsi :( hogy kell azt beállítani?
Már a kábelt kicseréltem, mert azt tudom, hogy ugyanaz a kábel nem jó a Radeonhoz, mint az Nvidiához. És most S-videó ->RCA ra viszem át a jelet
előre is köszönöm a segítséget

(#678) atosz


atosz
őstag

Sziasztok!
Lenne egy surgosen megoldando problemam! Filmet akartam nezni, es a lejatszo ablakaban a TV nem jelenit meg semmit sem, csak szimplan fekete. A desktop meg minden latszik, csak eppen a film nem. ATI 9000-es VGA S-Videoba csatlakoztatva. Korabban ha neztunk filmet nem volt ilyen gond. Mi lehet a megoldas? :F

(#679) delta9 válasza Ambrosia (#674) üzenetére


delta9
senior tag

nekem is volt 8500-öm. én átírtam a bios-át, onnantól kezdve pal volt.

(#680) delta9 válasza zsozso259 (#663) üzenetére


delta9
senior tag

csekk 335hsz

(#681) delta9 válasza Ck. (#668) üzenetére


delta9
senior tag

ha filmlejátszó alkalmazás megjelent az zsíír. már csak a theatre módot kell beállítani. a kábeleket meg nézd meg mégegyszer. s-video-rca összekötés fontos, vagy a scarton a 15 és 20-as lábak. asszem a 335hsz-ben eléggé jól leírtam. check

(#682) delta9 válasza Rayman15 (#671) üzenetére


delta9
senior tag

az, hogy milyen felbontást és képfrissítést állíthatsz be a montirra és ezzel egy időben a tv-outra, a ramdac sebességétől és darabszámától függ. és a video memória sávszélességtől is, mert lehet az is a szük keresztmetszet.

(#683) delta9 válasza atosz (#678) üzenetére


delta9
senior tag

335hsz-ben a theatre mód beállításait nézd meg, pls.

(#684) hemperge


hemperge
csendes tag

na csáveszek, mi van akkor amikor a jó öreg geforce 4mx clone-ba nyomja a filmet es en a TV-n es Monitoron is figyelemmel kísérném ? merhogy nem nagyon hagyja... Inkább csak az egyiket engedi es azalatt a masik matt süket.

csá

(#685) djsunny


djsunny
aktív tag

Sikerült rákötnöm a Leadtek videókártyámat a TV-re, de főleg a világosabb részeknél (pl.: égbolt) hullámzást látok a képben. Ennek ilyennek kell lennie?
Ha nem akkor mitől van és, hogy lehet eltüntetni?

(#686) djsunny válasza djsunny (#685) üzenetére


djsunny
aktív tag

Ja és most vettem észre, hogy a TV Tool visszavette a képfrissítési frekvenciát a játékok alatt 85Hz-ről 60Hz-re. Most megint beállítottam neki a 85Hz-t remélem nem álítgatja el többet.:(

(#687) Ambrosia


Ambrosia
csendes tag

Sziasztok

Köszönöm a tippeket, megvizsgálom a kérdést. :)

(#688) Moho_Dzsodzs


Moho_Dzsodzs
csendes tag

Hello! Olvasgattam a problémak... Az én problémám Ati Radeon 9600 series video kártyám van. Faszán rá is köttötem RCa kábelle müködött is. Vettem Egy hosszabbat azzal már nem. Utánna megint kibróbáltam a röviddel és láss csodát azzal sem müködött... Ez után a régi kábelemet (amit a geforce4 mx 440hez használtam,ez egyik fele svideo másik scart) Ezzel bejött csak vibrálzt a kép és a szinek rosszak voltak. Most beállitottam hogy képmerevités meg ntscre és igy jó. A problémám ott van elásva hogy fakók a szinek a tvn. Ha felnyomom a tvn maxra a szineket majdnem tökéletes... Kicsit darabos árhelyen
de ha filmet nézek vele akkor jó lenne, csak kicsit fakók a szinek :(( Nem tudja valaki mit tegyek??? Hogy ne kelljen minden bekapcsolástól a tvt állitgatni?

(#689) delta9 válasza Moho_Dzsodzs (#688) üzenetére


delta9
senior tag

ne a tv-n állítsd a színeket meg a kontrasztot, hanem az ati driverben.

(#690) rudi


rudi
nagyúr

Srácok!

gandhy fórumtársunknak a következő baja van:

ATI Radeon 9600xt 250mb Sapphire TV-re kötve nagyon ócska, zavaros, hullámzó képet ad vissza. Próbáltam ati driverrel, ati catalyst-tel, OMEGA catalystel minndel ugyanaz. A TV Panasonic 100Hz-es, a TV leirásában van egy felhívás:
Ne csatlakoztasson a TV-hez TTL szontű (5V) számítógép kimenetet. Hát ha valakinek lenne használható ötlete, az megköszönném, ha közölné velem.
Bővebben: link

Aki tud, lécci írjon valami okosat ide! THX!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#691) I_Am válasza rudi (#690) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor elsőnek megkérdezném azt, hogy a tv-n melyik AV csatlakozóra csatlakoztatta a számítógépet.

Ha AV1-re akkor lehet csak annyi a probléma, hogy a tv menüjében a szinrendszer fix pal-ra és nem autora van állítva.

Ha AV2-re vagy front AV-ra akkor pedig nem kapcsolt S-Video-ra, amit szines teletext gombokkal megtehet.

Elsőre ennyi, ha majd jön akkor remélem sikerül megoldani a problémáját.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#692) gandhy


gandhy
csendes tag

ATI Radeon 9600xt 250mb Sapphire TV-re kötve nagyon ócska, zavaros, hullámzó képet ad vissza. Próbáltam ati driverrel, ati catalyst-tel, OMEGA catalystel minndel ugyanaz. A TV Panasonic 100Hz-es, a TV leirásában van egy felhívás:
Ne csatlakoztasson a TV-hez TTL szontű (5V) számítógép kimenetet. Hát ha valakinek lenne használható ötlete, az megköszönném, ha közölné velem.

(#693) gandhy válasza I_Am (#691) üzenetére


gandhy
csendes tag

A vga-n svideo adapter abba kompozit-kompozit kábel az a TV előlapján a TV kompozit csatlakozóba és A3 video beállítás.
De ugyan olyan S-video kábellel, ami a TV előlapon az s-vedeo csatlakozóba megy A3S beállítással, s a kép még rosszabb a tegnap estinél, mind két esetben.
És köszönöm, hogy válaszoltál.

(#694) I_Am válasza gandhy (#693) üzenetére


I_Am
veterán

A szinrendszer autora van állítva?

A vga driverében a megjelenitő eszközök fülnél a tv feliratra kattintva az utolsó fülön PAL-B-re van állítva a tv-kimenet? Valamint a Sapphire kártyák egyes darabjain van egy jumper (nem tudom, hogy a tiéden van-e, lehet hogy igen) ott ahol csavarral rögzited, ott ha van akkor pal állásra van jumperelve?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#695) gandhy válasza I_Am (#694) üzenetére


gandhy
csendes tag

Pal-B módban próbáltam, NTSC-ben sokkal rosszabb volt.

...A szinrendszer autora van állítva?... Ezt a TV-re vagy a szgépre értsem?




[Szerkesztve]

(#696) I_Am válasza gandhy (#695) üzenetére


I_Am
veterán

A tv-re. De már nem érdekes, mert irtad, hogy pal jelet küldtél.

Pontosan milyen a kép? Leírnád részletesebben, mert nem tudtam kihámozni mire gondoljak.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#697) gandhy válasza I_Am (#696) üzenetére


gandhy
csendes tag

Már nem fontos, de van a kártyán jumper és PAL-ra van állítva.
A kép szines, teliképernyös, de oldalirányba elcsuszkál és darabos, kockás, és van amikor fut.

(#698) I_Am válasza gandhy (#697) üzenetére


I_Am
veterán

A Monitorodon beállított felbontás nagyobb mint 1024x768. Ezért csúszkál, a darabosságon a többi beállítással / összetett képélesség, s-video képélesség, képpont elcsúsztatás tudsz hangolni.

És szvsz a teljes képernyős módot ne használd, ha ugy is szélesvásznű filmet nézel nem zavaró alul felül a kis fekete csík.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#699) gandhy válasza I_Am (#698) üzenetére


gandhy
csendes tag

Sajnos a felbontásom az általad is ajánlott, a beállítási lehetőségeket pedig mind végig próbáltam(sikertelenül), mielőtt segítség kérésre adtam a fejem.
És nagyon köszönöm a fáradozásodat.
Több kábelt is kipróbáltam, s kipróbáltam videóplayer-en keresztül is, ami scart-tal csatlakozik a TV-hez, a végeredmény mindig ugyanaz. Pedig azt hiszem, hogy ennek a kártyának ezt a szolgáltatását legalábbis jóminőségben kellene prezentálnia.

[Szerkesztve]

(#700) gandhy


gandhy
csendes tag

Még egy kérdésem lenne. Az ATI megjelenítő vélasztóban a TV-t fixen 60Hz-esnek veszi, lehen állítani, vagy nem is kell. A TV 100Hz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.