Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) MasterMark válasza joecontra (#7000) üzenetére


MasterMark
titán

És a kéken kompozit jel jön? :F

Switch Tax

(#7002) joecontra válasza MasterMark (#7001) üzenetére


joecontra
addikt

Igen, ha csak az van bekötve.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#7003) MasterMark válasza joecontra (#7002) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, ezt jó tudni köszi. :R

Switch Tax

(#7004) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok

Lett egy problémám, miután beszereztem egy HDMI kábelt.
Eddig a PC-re volt kötve egy monitor ( Komoly :-) ) és egy tv.

A monitor DVI kábellel, a tv vga kábellel volt csatlakoztatva. A HDMI kábelt a tv bekötéséhez vettem (nem jól azonosította, és állította be a Win analóg csatlakozáson keresztül).
Azóta a tv lett a (win+P gomb) számítógép, a monitor pedig a kivetítő
.
CCC jól látja. Ott a monitor az 1, a tv a 2 megjelenítő.
Ha a win képernyőkezelését nézem, ott a tv az 1, a monitor a 2-es kijelző.

Valahogy rendet lehet tenni a megjelenítőkavalkádban, vagy meg kell barátkoznom a monitor-kivetítő állapottal.

Köszi előre is.

(#7005) MasterMark válasza Lacpac (#7004) üzenetére


MasterMark
titán

Cseréld meg a kábeleket.
De azt hiszem, a Win-ben is meg lehet cserélni, valami ilyesmi gombbal, hogy ez legyen az elsődleges megjelenítő.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7006) Lacpac válasza MasterMark (#7005) üzenetére


Lacpac
őstag

Kábelt nem tudom megcserélni, a tv 4-5m-re van.
A monitor az elsődleges.

(#7007) MasterMark válasza Lacpac (#7006) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy értem a csatlakozóban cseréld meg.

Ha a Win a monitort látja elsődlegesnek akkor mi a probléma?

Switch Tax

(#7008) Lacpac válasza MasterMark (#7007) üzenetére


Lacpac
őstag

A win nem a monitort látja elsődlegesnek. Az a tv-t.
A Catalyst control center látja elsődlegesnek.
A csatlakozó cserével kezdtem. Ezeket az alapvető dolgokat már megcsináltam. Valami regisztrációs bejegyzéses buhera nincs?
Mert szerintem ezt csak ott tudnám megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#7009) Zoli986


Zoli986
tag

Sziasztok!

Én is arra adtam a fejem,hogy összekötöm a gépet a tv-vel.
Egy régebbi géppel próbálkoztam amiben egy ATI radeon 9550 videókártya van a tv kimenete egy kerek csatlakozó ha jól tudom s-video a pontos megnevezése.Van is hozzá egy kábelem aminek mind a két végén ez a kerek csatlakozó van,össze is tudtam vele kötni a tv-vel mivel a tv-n is van olyan csatlakozó.
Az asztal ki van terjesztve a másodlagos képernyőre ami "le van klónozva' a tv-re.a képpel semmi gondom nincs,viszont a hangot is szeretném átvinni a tv-re és itt a probléma.
Olvastam,hogy vannak olyan videókártyák amikben vagy össze lehet kötni a kártyát az integrált hanggal vagy van integrálva a kártyára egy hangkártya ilyen esetekre.
Az első kérdésem az lenne,hogy olyan csatlakozót kell e keresnem amilyet az optikai meghajtókhoz szokás használni ha alaplapi hanggal össze akarjuk kötni?
Ha sikerül összekötnöm a videókártyát az integrált hanggal ezen a négy tűs csatlakozón amivel össze tudtam kötni át tudom e vinni a hangot is a tv-re?
A másik lehetőségem egy másik gép lenne amiben egy Ati Radeon 4830 videókártya van,ezzel még nem próbálkoztam és nem is tudom,hogy esetleg van e benne hang integrálva :B
Szóval a kérdésem az lenne,hogy hogy tudom megoldani,hogy a hang és a kép a tv-ről menjen,ha egy mód van rá nem vásárolnék rca,scart stb átalakítókat.
A másik lehetőség talán az lenne,ha működik,hogy svideo-rca kábellel átvinném a képet és külön jack-el az audiot,mert ilyen csatlakozó is van a tv-n.
Mivel mindenképp vásárolnom kell egy kábelt az lenne a kérdésem,hogy szerintetek melyik megoldás lenne a legjobb?

(#7010) MasterMark válasza Zoli986 (#7009) üzenetére


MasterMark
titán

Az S-video nem továbbít hangot.
Azon a kártyán nincs lehetőség hang leadására.
A legegyszerűbb egy Jack - RCA kábel, és a TV megfelelő hangbemenetére dugni. (A kép maradhat S-videon, ha a TV-n meg van oldva.)

Ha HD 4830 gondolsz, ott S-videon ugyanúgy nem lesz hang.

Switch Tax

(#7011) Zoli986 válasza MasterMark (#7010) üzenetére


Zoli986
tag

Köszi a gyors választ.
A gond az,hogy hiába kötöm össze a gépet jack rca-val és a képet svideoval ahogy írtad,nincs hang,a tv svideora van állítva,mert csak így van kép.lehetséges,hogy ilyen módban nem foglalkozik az rca csatlakozókra érkező jelekkel?
Ha így van mennyire megbízható megoldás egy olyan kábel aminek az egyik vége egy 4 tűs svideo a másik vége egy darab rca csatlakozó és mellé raknék egy jack rca kábelt a hangnak.
úgy értem,hogy ilyen átalakításhoz szükséges valamilyen elektronika,vagy csak a csatlakozó megfelelő lábaiba vannak forrasztva a vezetékek és működik?

(#7012) MasterMark válasza Zoli986 (#7011) üzenetére


MasterMark
titán

S-video átalakítható RCA-nak, menni fog, ilyet adnak is a videokártyákhoz alapból.

A bemeneteknél a TV-hez nincs oda írva, valamelyik bemenethez, hogy az az S-video hang bemenete? Ilyenkor általában több bemenethez tartozik az a hang. Milyen TV-ről van szó?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7013) Zoli986 válasza MasterMark (#7012) üzenetére


Zoli986
tag

Nincs megjelölve egyik bemenet sem. Van egy sárga,egy fehér és egy piros rca.
Egyébként a tv-re annyi van írva,hogy UNIVERSUM virtual dolby surround,egy egyszerű régi tipusú tv.Nem tudom milyen gyártmány lehet.

(#7014) MasterMark válasza Zoli986 (#7013) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor egyszerűbb ha RCA-val mindet egy bemenetre teszed.
Scart nincs rajta? Kapni egybe kábeleket is, aminek csak a vége válik ketté S-video-ra, meg jack-re.

Switch Tax

(#7015) Zoli986 válasza MasterMark (#7014) üzenetére


Zoli986
tag

Van scart is,de azzal nem tudtam működésre bírni,úgyhogy akkor szerintem maradok az rca megoldásnál.
Köszönöm a segítséget!

(#7016) laca000


laca000
őstag

Sziasztok!

Adott egy Nvidia VGA, egyik kimenetről(DVI) a monitoron a kép, a másik kimetről, HDMI-n keresztül összekötve a Plasma TV-vel.

Viszont a TV-n az istennek nem tudom megjeleníteni a képet, nem jelenítődik meg.

Hogyan kell?

Majd 10 éve volt utoljára Nvidia kártyám..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7017) joecontra válasza laca000 (#7016) üzenetére


joecontra
addikt

Szia!

Ha W7-ed van, akkor az asztalon jobb klikk -> Képernyőfelbontás. Itt látszania kell. Ha nem látszik, akkor nyomd meg az "Észlelés" gombot.
Ha megtalálta, utána már lehet klónozni, kiterjeszteni, stb.

a másik kimetről, HDMI-n keresztül összekötve a Plasma TV-vel.
A HDMI csatolófelületen biztosan ad információkat/adatokat magáról a TV, így az említett módon fel kell hogy ismerje a kártya.

Üdv,
J

(#7018) laca000 válasza joecontra (#7017) üzenetére


laca000
őstag

Win7-em van, de kész röhej ez az egész!

ATI Catalyst-el semmi probléma nem volt, kapásból, mindenféle állítgatás nélkül, önmagától kitette a képet.

Szóval, felismeri a tévét, tipusát, stb, de csak fekete kép fogad annak kijelzőjén, aztán pedig vagy marad a monitoron, és a tv-n nem, vagy pedig a monitorról is elmegy a kép!

Aztán indíthatom újra a gépet!

Hiába próbálkozom Control Panelből!

Nem mindegy, melyik DVI-ba dugom a HDMI-t, vagy mi?

HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7019) laca000 válasza joecontra (#7017) üzenetére


laca000
őstag

Most meg, csak ha kihúzom a tv-ből a HDMI-t, akkor látom a monitoron a képet!

Aztán ha visszadugom, a tv-be a kábelt, a tv-n sötétség, a monitoron ikonok nélküli háttérkép fogad, semmit nem tudok csinálni!

Mi a jó franc ez?

Emlékszem, anno, 5600ultraval ugyanez volt a gond, az Nvidianal mai napig nem sikerült megoldani ezt?

Akkor is valami segédprogrammal varázsoltam képet a tévére, emlékszem..

Valaki?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7020) joecontra válasza laca000 (#7019) üzenetére


joecontra
addikt

Aztán ha visszadugom, a tv-be a kábelt, a tv-n sötétség, a monitoron ikonok nélküli háttérkép fogad, semmit nem tudok csinálni!
Akkor valószínűleg kiterjesztett asztal módba kerül, ahol a TV az elsődleges megjelenítő (gondolom ott lehetnek az ikonok) és a monitor a második.

Üdv,
J

(#7021) laca000 válasza joecontra (#7020) üzenetére


laca000
őstag

De hogyan kerül abba?
Ráadásul elsődlegessé a tv!
Ki mondta neki? :)
Senki nem állította úgy :W

Arra én is rájöttem, hogy valszeg kiterjesztett módba kerül, ezen nem filozofáltam sokáig, de miért?

És ha már egyszer kiterjesztett modba teszi, miért nincs kép?
Miért csak feketeség?
Pedig jel az van!

Hogyan tudom megoldani, hogy legyen kép a tv-n?

Istenem, adj egy hozzáértőt, karácsony van :W :W :W

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7022) joecontra válasza laca000 (#7021) üzenetére


joecontra
addikt

Hogyan tudom megoldani, hogy legyen kép a tv-n?
HDMI1 port, PC mód megvolt?
Ha csak a TV van rajta, azt próbáltad?

Üdv,
J

(#7023) laca000 válasza joecontra (#7022) üzenetére


laca000
őstag

No, én nem azt szeretném, hogy csak a tv-n!
Hanem azt, hogy klikkelek egyet, aztán voila, ott a kép a monitorról a tv képernyőre.

Ez a "HDMI1 port, PC mód ", ez mit takar?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7024) joecontra válasza laca000 (#7023) üzenetére


joecontra
addikt

No, én nem azt szeretném, hogy csak a tv-n!
Azt én tudom, csak kipróbálni gondoltam, hogy akkor mi történik.

Ez a "HDMI1 port, PC mód ", ez mit takar?
Hogy a TV-n a HDMI1-be kötöd a kábelt és a menüből átállítod PC módba a TV-t.

Üdv,
J

(#7025) laca000 válasza joecontra (#7024) üzenetére


laca000
őstag

Próbáltam. Semmi.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7026) laca000 válasza joecontra (#7024) üzenetére


laca000
őstag

Véletlen nem itt kell valamit babrálni?

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7027) joecontra válasza laca000 (#7026) üzenetére


joecontra
addikt

Nálad melyik eset áll fenn? Ha két DVI van a kártyán próbáltad már megcserélni a TV-t és a monitort?

Üdv,
J

(#7028) laca000 válasza joecontra (#7027) üzenetére


laca000
őstag

Értem én amit kérdezel, csak azt nem, hogy minek kéne megcserélni!???

Az egyik DVI nem ugyanaz mint a másik?

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7029) joecontra válasza laca000 (#7028) üzenetére


joecontra
addikt

De, csak lehet hogy az az elsődleges amin a TV van és kiterjesztett módban arra teszi az elsődleges asztalt meg az ikonokat stb.

Ha arra tennéd a monitort lehet, hogy legalább asztalod lenne, ha a TV-n nincs is kép.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#7030) laca000 válasza joecontra (#7029) üzenetére


laca000
őstag

Akkor mégiscsak az egyik elsődleges, a másik másodlagos, nem?

Hiszen ezt akarod magyarázni.

Bocs, de már nagyon ideges vagyok..

Kipróbálom úgy.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7031) laca000 válasza joecontra (#7029) üzenetére


laca000
őstag

Ok, jó lett.

A problémám az volt, hogy a Catalyst után nem tudtam elképzelni, hogy van olyan, hogy "elsődleges"-"másodlagos"..

Kösz a tanácsokat+++!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7032) joecontra válasza laca000 (#7031) üzenetére


joecontra
addikt

Örülök, hogy működik. :))
Nincs mit.

Üdv,
J

(#7033) laca000 válasza joecontra (#7032) üzenetére


laca000
őstag

De tényleg egy vicc.
Oké, a saját hülyeségem is, nade az ATI-nál nem számít, mit hova dugsz, itt meg igen?
Ott akármelyik DVI, HDMI portba dugtam a csatlakozót, mindig működött, bárhogyan, nem volt ilyenre gondom, de ilyen kis dolgok is ki tudják akasztani az embert..
Őrület.
Szóval, Boldog Karácsonyt!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#7034) joecontra válasza laca000 (#7033) üzenetére


joecontra
addikt

Hát igen.

De végül is ha minden megjelenítőn van kép, az asztalról lehet állítgatni az elsődlegességet. Mivel nálad ez nem volt adott, a kártya szerinti fizikai kiosztáshoz kellett igazodni.

Szóval, Boldog Karácsonyt!
Neked is viszont!

Üdv,
J

(#7035) regr


regr
csendes tag

Sziasztok!
A Samsung LE27S71BX/XEH tv-hez HP nx7010 laptopot vga kábellel csatlakoztatom dokkolón keresztül, hogy a hangot is összaköthessem, klón módban minden ok, kivéve a hang, hangja csak a laptopnak van, a hangkábelt már minden variációbann összekötöttem, dokkokoló nélkül is kipróbáltam fülhallgató kimeneten át vittem a tv hangbenetebébe. A tv összes hanbenenetét kipróbáltam erdemény= nincs hang. Működik a laptop fülhallgató kimenete és a a dokkoló hangkimenete is. A tv összes hangbemenete működik, pesrsze a "vga-"hoz tartozót nem tudtam kipróbálni, lehet, h az a rossz, de lehet,h van vmi penge ötletetek. Előre is köszönöm.
(A képeken a bemenetek-kimenetek tekinthetők át)

(#7036) MasterMark válasza regr (#7035) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lehet, hogy a TV-n kell állítani valamit hozzá?

Switch Tax

(#7037) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Helló!!!

Nvidia HDTV-out- al kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni!

A Felállás: Asus 8800GS - HDTV-OUT, hozzá az Átalakító és a KÉK lábát a TV kompozit (AV) bemenetére kötöm.

Nálam (GTX260 + LCD tv RCA AV bemenet) tökéletesen megy
Tesónál nem (Asus 8800GS + Hagyományos Grundig TV)

A probléma: Azonnal van kép, viszonylag szép, és arányos, de SZÜRKE!!! Nálam színes, mi lehet a probléma??

Segítséget előre köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7038) MasterMark válasza CocooN-z (#7037) üzenetére


MasterMark
titán

Szürke azaz fekete-fehér? :P
Próbáld állítani a driverében.

Switch Tax

(#7039) CocooN-z válasza MasterMark (#7038) üzenetére


CocooN-z
őstag

Ha Ha Ha :DD Igen :)

Mit állítsak rajta, mit keressek??

310-es friss van fent, és most nincs a környezet mellettem, nem tudom kipróbálni, most nálam kipróbáltam, és csak felbontást + frissítést tudtam állítani.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7040) CocooN-z válasza CocooN-z (#7039) üzenetére


CocooN-z
őstag

sikerült rájönnöm hol találom a driverben a PAL / NTSC beállításokat, lehet ezt kell :)

em áj rájt?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7041) MasterMark válasza CocooN-z (#7040) üzenetére


MasterMark
titán

Hát próbálgasd.

Switch Tax

(#7042) regr válasza MasterMark (#7036) üzenetére


regr
csendes tag

kösz a választ, de a tv manualjában semmi erre vonatkozó nincs és a menújében se találtam, sajnos a 3. képet rosszul tettem fel, az a dokkoló kellett volna legyen, dezt most pótlom.

(#7043) MasterMark válasza regr (#7042) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs digitális hangbemenete a TV-dnek? Akkor a dokkolón lévő narancssárga RCA-val összekötheted, hátha úgy lesz hang.

Switch Tax

(#7044) regr válasza regr (#7042) üzenetére


regr
csendes tag

köszönöm az ötletet, de nem tudom, h van-e, az ugyanolyan sárga lenne, mint a dokkolón? a küldött képről nem tudnád megállapítani, h van-e? köszönettel várom a választ

(#7045) MasterMark válasza regr (#7044) üzenetére


MasterMark
titán

A kép olvashatatlan, nem látom mik vannak rajta pontosan. De megnézed ahova az van írva, hogy SPDIF, vagy DIGITAL IN, az jó.
Esetleg egy fénykép segíthet.

Switch Tax

(#7046) regr válasza MasterMark (#7045) üzenetére


regr
csendes tag

sajnos egyik felirat sincs, mindjárt küldök fotót

(#7047) regr válasza MasterMark (#7045) üzenetére


regr
csendes tag

remélem ezek hassználhatók lesznek

(#7048) MasterMark válasza regr (#7047) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt kösd össze egy jack kábellel.

szerk: Illetve a HDMI-re is rákötheted a DVI kimenetet, melette a hangot pedig RCA-val. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7049) regr válasza MasterMark (#7048) üzenetére


regr
csendes tag

köszönöm, máris próbálom és visszaírok, h müxik-e

(#7050) regr válasza MasterMark (#7048) üzenetére


regr
csendes tag

nagyon háhlás vagyok M Ü X I K ! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.