Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) tope válasza mcs10 (#1999) üzenetére


tope
addikt

Általában a TV-Tuner csak befele vesz jelet, kifelé nem ad, tehát amit a TV-Tunerrel látsz azt nem tudod a TV-Tunerrel kivezetni a TV-re, arra a videókártyád TV-kimenete kell (pl. én csináltam olyat szórakozásképen, hogy Tunerrel néztem az adást a videókártya kimenetén keresztül a TV-n, persze csak kiváncsiságból :DDD )
Tudni kéne, hogy milyen a videókártyád, TV-kimenetes vagy sem?

(#2002) TommoT válasza Cors (#1981) üzenetére


TommoT
csendes tag

Hi!

Összekötöttem egy nvidia vga-t a tv-vel, de a tv-n a kép fekete fehér és csak a win betöltéséig látható, utána már csak a monitoron jön be a win. Ötlet?
Előre is köszi!

TommoT ;)

TommoT

(#2003) TommoT


TommoT
csendes tag

Bocs Cors ez nem a tiedre volt válasz, bocsi véletlen volt. :B

TommoT

(#2004) tope válasza TommoT (#2002) üzenetére


tope
addikt

Mivel kötötted össze?

(#2005) TommoT válasza tope (#2004) üzenetére


TommoT
csendes tag

Vettem egy ilyen Hama ''kütyüt'', ami egy kisjacket meg egy s-videót alakít scartba és ha jól nézem aranyozottak a csatlakozói (de ez nincs ráírva a dobozára). A vga-hoz meg van egy kábel, ami a tv-outját alakítja rca-ba és s-videóba.

TommoT

(#2006) TommoT válasza tope (#2004) üzenetére


TommoT
csendes tag

Vettem egy ilyen Hama ''kütyüt'', ami egy kisjacket meg egy s-videót alakít scartba és ha jól nézem aranyozottak a csatlakozói (de ez nincs ráírva a dobozára). A vga-hoz meg van egy kábel, ami a tv-outját alakítja rca-ba és s-videóba.

bocs véletlen volt :B

[Szerkesztve]

TommoT

(#2007) tope válasza TommoT (#2006) üzenetére


tope
addikt

Van egy olyan pont a képernyőbeállításnál, hogy Speciális, ez alatt pedig Geforce X, majd Eszközök. Itt látnod kellene egy olyat, hogy TV-észlelés kényszerítése ezt pipáld ki (sajna, most nem tudom megnézni az enyémnél, erre mit hoz ki, mert kábelt nem tudom, hogy hol van)

(#2008) csigi válasza csigi (#1976) üzenetére


csigi
addikt

Na ez megoldódott, mások okulására beírom ide...
Szóval nvidia Forcware volt a hibás, meg jómagam is. A hagyományos nézetet használtam eddig, és nem az újat. Az új design pedig tartalmaz egy fontos ablakot:
Teljes képernyős videóbeállítások módosítása
Itt kijelöltem, hogy HDTV-n jelenjen meg teljes képernyőn, és voilá tudok filmet nézni a TV-n! :C
De hogy ez a beállítás a régi fajta nézetből miért hiányzik? :F

nofene

(#2009) spirit007


spirit007
senior tag

Van egy 9200SE kártyám amivel TV-n nézném a filmeket ... most jön a DE :)
Szóval a fényerőt csak a TV-n tudom szabályozni , de ha maxra veszem akkor is nézhetetlen .
A mostani driverben nem is lehet állítani , csak kontraszt/telítettség/világosszűrés -t .[link]
Van valamilyen driver vasgy HW/SW mód amivel lehet világosítani ?

(#2010) Cors válasza csigi (#2008) üzenetére


Cors
tag

Mit jelent az , hogy új , és hagyományos nézet ?

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#2011) csigi válasza Cors (#2010) üzenetére


csigi
addikt

Hát van a klasszikus nvidia control panel meg az új nvidia control panel

Ugyanazok (ezek szerint nem egészen :(), csak más a design.

nofene

(#2012) Cors válasza csigi (#2011) üzenetére


Cors
tag

És azt hol tudod beállítani?

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#2013) mcs10 válasza tope (#2001) üzenetére


mcs10
tag

Sajnos nics tv kimenetem!

milyen kártyát-kat ajánlsz nékem?

mcs10

(#2014) csigi válasza Cors (#2012) üzenetére


csigi
addikt

Át lehet köztük váltani bármikor.

A klasszikus nézetben a legalsó menüpontban van.
Az új nézetben nem tudom, csak kerülőúton. Jobb klikk a képernyőn, tulajdonságok, beállítások fül, speciális gomb, GeForce fül.

Ezt az új nézetet (ami már az alap, csak nekem új) még szoknom kell, de a TV kimenet miatt nincs más választásom... :O

nofene

(#2015) Cors válasza csigi (#2014) üzenetére


Cors
tag

Azt értem , de hol álítod hogy klasszikus , vagy új nézet legyen?

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#2016) csigi válasza Cors (#2015) üzenetére


csigi
addikt

Amit alább írtam, ott lehet az adott nézetet átváltani a másikba... :U

nofene

(#2017) tope válasza mcs10 (#2013) üzenetére


tope
addikt

Milyen videókártyát ilyen árban totyikok nézd meg, és kérdezzél, mert ott szakszerű választ kapsz.

(#2018) GamerPro


GamerPro
csendes tag

Hello mindenkinek.
3hete megadta magát az új 6600GT-m (2hetet használtam :D ) és becserélték egy 7600GS-re :C . Fél napig szórakoztam a tvkimenetével hogy szines kép legyen a tvmen (arab pal-tól a vietnámi pal-ig) de nem jön szín rajta. :F Kábelnek semmi baja, eddig mx440el színes volt.. :D (egyik vége s-video másik scart)
Mit csináljak h színes legyen? :F

(#2019) spirit007 válasza GamerPro (#2018) üzenetére


spirit007
senior tag

dugd rá a 7600gs kábelét és jó lesz .

(#2020) GamerPro


GamerPro
csendes tag

7600GS dobozában csak 1 DVI átalakító van 1RGB kábel meg 1 olyan ami s-video-ból 1ilyen sárga nemtommilyet csinál. A tvmen pedig csak 1 antenna meg 1 scart csatlakozó van... (nem mostani tv)
Ilyenkor mi van? :D :F

[Szerkesztve]

(#2021) spirit007 válasza GamerPro (#2020) üzenetére


spirit007
senior tag

Hát nem tom' ...
Nekem még sosem jött össze színes kép SCART csatlakozón , csak FF . Pedig vettem vagy 3 félét .

(#2022) csigi válasza GamerPro (#2020) üzenetére


csigi
addikt

A TV-vel is játsz egy kicsit... Szerintem nem az s-video bementét látod most, azért fekete-fehér. Nem lehet valahogy átkapcsolni, hogy s-video jelet kell fogadnia?
Az én TV-m is csak fekete-fehér (AV1), de ha átváltom a bemenetválasztót s-videora (AV1S), akkor színes lesz.

nofene

(#2023) tothbe válasza coolmpi (#1985) üzenetére


tothbe
addikt

[link] itt van ilyen, de jól tanulmányozd át a leirásokat mert nem egykönnyü bekonfigolni és nagyot lehet szivni, ha elrontod. Szóval csak óvatosan.

By(e) Tothbe

(#2024) tothbe válasza GamerPro (#2020) üzenetére


tothbe
addikt

Az lesz a jó: ''van 1RGB kábel meg 1 olyan ami s-video-ból 1ilyen sárga nemtommilyet csinál''
Az a sárga nemtudodmi az egy RCA. A hangot is átalakitod jack-röl stereo RCA-ra (Az egy piros és fehér(v. fekete) pont ugyanolyan csati, mint a sárga nemtudodmi.
Ezek után már csak egy RCA->Scart átalakitó kell és kész is a dolog. Ilyet meg kapsz kábeles változatban és sime kocka csatlakozóban is.

By(e) Tothbe

(#2025) spirit007 válasza tothbe (#2024) üzenetére


spirit007
senior tag

nincs a TV-jén csak SCART bemenet ...

(#2026) csigi válasza csigi (#2022) üzenetére


csigi
addikt

Ja nem írtam, elébb végig egy SCART csatis TV-ről beszéltem...

nofene

(#2027) tothbe válasza spirit007 (#2025) üzenetére


tothbe
addikt

olvasd már el mégegyszer rendesn, amit irtam. A végén a tv-be egy scart-on megy be minden. Csak igy már kompozit jel megy a scart-ra nem az s-video és azt több tv is képes kezelni szinesben. :P

By(e) Tothbe

(#2028) spirit007 válasza tothbe (#2027) üzenetére


spirit007
senior tag

Te sem olvasol . Írtam , hogy vettem vagy 3 félét (SVHS/RCA/akármi variációkban) de csak FF kép volt . De akkor , hogy egyértelmű legyen : színes képet nem tudtam SCART bemeneten összehozni .

(#2029) spirit007 válasza spirit007 (#2009) üzenetére


spirit007
senior tag

Válaszolok má' magamnak .
Probléma megoldva :DDD

(#2030) tothbe válasza spirit007 (#2028) üzenetére


tothbe
addikt

csakhogy én nem neked válaszoltam. De örülök, hogy megoldottad, persze érdekelne a megoldás, ha nem titok. ;)

By(e) Tothbe

(#2031) GamerPro


GamerPro
csendes tag

Kösz a segítséget,de még mindig ff. a tvmen van av1+av2, av1en ff av2-n nincs kép... :D Az rca (a sárga végű :D )kábel meg 1 méteres amit adtak a kártyához, a tv meg 4méterre van :O ugyhogy ezt sajnos nem birom kipróbálni. :W
De amugy találtam otthon egy ilyen átalakítót: Scart az egyik fele másik felén meg van 2audio piros-fekete , 1 svideo meg rca bemenet (sárga .. :D ) ezek közt meg 1 kapcsoló (input/output) még az mx440-emmel ezt használtam és volt szín.. (ugyanezen a tv-n)
Ha ezt a rejtvényt valaki megfejti és az eredmény színes kép lesz akkor annak örök hála :DD

[Szerkesztve]

(#2032) tothbe válasza GamerPro (#2031) üzenetére


tothbe
addikt

Az az átalakitó pont jó lesz. Input-ra kapcsolod, és összekötöd.
De ezek után meg kéne nézni a tv leirásában vagy a menüjében, hogy a scart-on milyen módokat tud (magyarul melyik scart-on milyen jelet tud fogadni és azok között utomatikusan vált, vagy menüböl kell váltani). Ha meg minden kötél szakad és semmi sem jó, még mindig ott a HAMA kábel. 5m-esben elég neked és azzal tuti müködik.

By(e) Tothbe

(#2033) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Nincs időm, sem energiám végigböngészni a topik közel 2000 hozzászólását, ezért ha már szó volt a témáról, előre is bocs.

A következő a problémám: egy Abit Siluro Ti4200-as kártyával vezetem ki egy közönséges VHS videóra a képet (Philips 7104 dekóder, kompozit kimenet). Onnan a jel scart-on keresztül megy a TV-re.

Minden szép és jó, egészen addig, amig dvd-zni nem kezdenék (PowerDVD 7.0) - ugyanis amint elinditom, a TV képe lassú hullámzásba kezd (mintha a gammát lassan lehúznám, vissza, ismét le, majd megint vissza és igy tovább...) és elfakul. Van egy olyan gyanúm, hogy ez másolásvédelemmel van összefüggésben (annál bosszantóbb, hogy a saját, eredeti dvd-imet akarnám TV-re kikötve nézni).

A kérdésem az: mi okozhatja (nView)? Kiiktatható e? A válaszokat előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

(#2034) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#2033) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Közben sikerült kideritenem, hogy a macrovision protection okozza, tehát a sejtésem jó volt... a kérdés már csak az: ezen a kártyán hogyan iktatható ki...

(#2035) Cors


Cors
tag

Sikerült képet varázsolni képet az ld-tv-re.
A dvi-re tettem a monitort , a vga-ra az lcdt.
Így be tudom állítani a klon módot is.
Nem tudom , hogy a kapott kép igy is olyan e mint ha dvi-re kötném.

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#2036) bacc


bacc
csendes tag

Hello!
Volt régebben egy Gigabyte ATI 9600-os VGA-m, ami a régi catalyst driverrel szépen kitette a képet a TV-re, sajna meghalt a Tv-outja és többek között ezért is vettem egy (szintén ATI) Sapphire X1650 Pro-t. Mellékelve hozzá egy S-videó --> kompozit videó átalakító (a videokártyába dugandó) és egy nem túl hosszú videókábel (kompozit --> kompozit).
Telepítettem a melléklet Catalyst-et (6.14-es ha jól néztem) fullosan Hydravision-nel, AVIVO-val.
Összegdug TV-vel, TV bekapcsol, utána számítógép bekapcsol. A monitor tök fekete, TV-n látszik a boot képernyő, egészen addig amíg az ''Üdvözöljük'' képernyő be nem jön.
Na itt fordul a kocka, TV-ről kép eltűnik, monitoron megjelenik.
Próbáltam bűvészkedni a CCC-ben de semmi eredmény.
Valszeg pofonegyszerű a megoldás, csak én nem jövök rá, mert a régi driver-hez nem nyúltam hosszú ideje, ezen a nyüves újabbon meg nem ismerem ki magam :O

Aki tud segítsen legyenszíves!

(#2037) tothbe válasza Johnny Cage (#2034) üzenetére


tothbe
addikt

pl. kihagyod a videó-t és direktben a tv-re nyomod a cuccot.

By(e) Tothbe

(#2038) Johnny Cage válasza tothbe (#2037) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Már megoldottam, elég egy macrovision-t kiiktató program (pl. TV Tool vagy DVDregion+CSSfree).

(#2039) VigO


VigO
tag

Sziasztok!

VGA(RGB) kimenetre (laptop, nincs tv kimenet) szeretnék rákötni TV-t. Megtaláltam, hogy létezik VGA => Scart átalakító (csak, ha a tv tud RGB-t fogadni scart-on). Valamit kell még tudni a témáról (veszély, beállítás, nem alapdolgok)?
Ha nincs Scart-bementem TV-n, vagy nem tud rajta RGB-t fogadni, létezik Magyarországon kapható VGA => kompozit(RCA) átalakító is? Itt a fórumban már találtam linket összetákolható cuccra, de sajna nincs időm szerelgetni (meg nem is kockáztatnék). Ehhez veszélyek és beállítások?

Javítsatok ha valamit rosszul írtam, és létgyszi segítsetek, ha tudtok.

Kössz

(#2040) rayman2006


rayman2006
tag

Hello

Nekem olyan problémám van Galaxy 8800gtx van nem tudom rárakni sima tv-re a képet.
A kártyához csak HDTV csatlakozot adtak amin 3 kimenet van ''kék piros zöld''
Hogy lehetne megoldani hogy sima tvre is müködjön?
Előre is köszönöm segítséget.
Üdv.

(#2041) bacc


bacc
csendes tag

#2036-ra valami okosság?

Teganap lekaptam a drivert és feltelepítettem az ATI honlapján található legfrissebbet, de ugyanaz az eredmény --> boot kép a TV-n utána meg a monitoron.

(#2042) ghostie


ghostie
tag

Sziasztok!

Szeretnék videó lejátszásra összerakni egy számítógépet (főleg mpeg2, de időnként divx is lenne). A TV amire kötném egy elég régi, de jó képminőségű modell, csak composite videobemenet van rajta.

Mit javasoltok, milyen kártyát tegyek bele? A következő 2 lehetőségre gondoltam:

- Matrox Millenium Dualhead G450. Elvileg támogatja a windows xp, gyakorlatban működik így valakinek?
Nekem sohasem volt ilyen kártyám, de régen nagyon jókat mondtak a tv-out minőségéről. Van valakinek tapasztalata, hogy hogy állja meg a helyét az újabb kártyákkal szemben?

- ATI Radeon 9200.

Szóval mit javasoltok melyiket vegyem használtan, ha a TV-out minősége a legfontosabb?
Persze azért szeretném használni a kártyát általános windowsos programok futtatására is, de erre gondolom minden kártya alkalmas.

Köszi
Ghostie

(#2043) nguru válasza ghostie (#2042) üzenetére


nguru
tag

Szia!

Mióta az Nvidia beépítette a Cine fx 3-as motort a kártyáiba, sztem tud annyit, mint a radeonok. Sőt vhogy tisztább a képe, élesebb. Az előző vidkarim egy 9600 Radeon volt, most egy Gef6600 GT, tehát van összehasonlítási alapom. A Matrox tv outjai tényleg a legjobbak, de gondold meg! Tényleg ennyit akarsz kiadni, csak a TV out miatt? Mert pl a 3D teljesítménye enyhén szólva is 0. Ahhoz képest drága. Én inkább egy Gef kártyát javaslok az olcsóbb kategóriából! :C

(#2044) ghostie válasza nguru (#2043) üzenetére


ghostie
tag

Geforce nem is volt eddig a képben mivel mindenhol azt olvastam, hogy az ATI-knak jobb a képe. Egyébként most egy Gef. mx400-asom van, amivel nagyon sok baj van TV-OUT alatt. Pl. a keretet eltűntetni, a képet szinessé tenni csak a TV-TOOL-al tudom.

Egy használt matroxot esetleg meg tudok venni 2-3 e Ft-ért. Annyit sem ér meg?

Üdv
Ghostie

(#2045) morp


morp
aktív tag

adott egy geforce3 ti plusz a tv. az mitől van hogy fekete fehér a kép a tv-n?
kérdés hogy lehet e valami progival javítani a képminőséget ill. mi a jobb: a nvidia drivere vagy ha egy külön progival oldom meg (tv tools, vagy mi)?

(#2046) nguru válasza ghostie (#2044) üzenetére


nguru
tag

Annyiért másodlagos karinak jó! Az tény, hogy mikor még a gef mx szériák mentek, még az atiknak jobb volt a képük. De mára utolérték az atit (AMD-t ;) ), sőt..Azok a problémák, amik et írtál (keret pl) megoldódtak.

Morp:sztem PAL-Secam jumpert keress a karin (Atin már találkoztam vele) A PAL a jó, akkor színesnek kell lennie. :C

(#2047) tothbe válasza VigO (#2039) üzenetére


tothbe
addikt

nézd meg a www.tavir.hu -n ott találsz ilyen adaptert.

By(e) Tothbe

(#2048) tothbe válasza rayman2006 (#2040) üzenetére


tothbe
addikt

ezt komponens kimenetnek hivják, ehhez kereshetsz átalakítót pl. scart-ra.

By(e) Tothbe

(#2049) tothbe válasza bacc (#2036) üzenetére


tothbe
addikt

bemész a ccc-be.
Bal menüben Inormation Center/displays manager.
Jobb oldalon a display2-re kattintasz jobb clicket és Clone Desktop 1 with monitor.
Utána alul beállítasz az egyes display-nek valami olyan felbontást, amit mindkettö cucc tud, pl. 1024x768 és máris menni fog minden, ha igaz.

By(e) Tothbe

(#2050) tothbe válasza ghostie (#2044) üzenetére


tothbe
addikt

sztm az ati mellett az olcsó matroxxal is jól járhatsz. Kompozithoz böven elég jó képet ad.
Geforce meg továbbra is nehezen rakható pl. theatre mode-ba.

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.