Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) luciferc válasza zoduly (#746) üzenetére


luciferc
őstag

PAL-ra van állítva a kártya?

(#752) futrinka válasza shteer (#747) üzenetére


futrinka
csendes tag

Ha van türelmed, kicsit később (6 körül) leírom, nálam (ATI 8500) hogyan megy. Ez gondolom hasonló az új kártyákkal is.

(#753) shteer válasza futrinka (#752) üzenetére


shteer
titán

Azt megköszönném, ha leirnád!!!!:C
Az előző kérdésre a válasz PAL-ra van állitva!

..szerintem jónak tűnik

(#754) futrinka válasza zoduly (#746) üzenetére


futrinka
csendes tag

Nálam egy sima zavarszűrős elosztóból kellett a sz. gépet hajtani (a két fázisból táplálás miatti földhurok elkerülése), hogy a csíkozódás megszűnjön. A TV pl. kapcsolódik a kábelTV-hez is, és onnan is zavar jön be, ami a videobemeneten hullámzás/csíkozódás képében adódik a jelhez.

(#755) shteer válasza futrinka (#754) üzenetére


shteer
titán

Hűűű...ez lehet hogy jó lesz mert volt egy időszak,mikor csikos volt a kép....aztán teljesen eltűnt!Előfordulhat,hogy a zajtól teljesen elmegy a kép???:Y

..szerintem jónak tűnik

(#756) futrinka válasza shteer (#753) üzenetére


futrinka
csendes tag


1, clone módban (a desktop nincs kiterjesztve) a TV outnak megfelelő monitor mindíg 1024*768-ba vált, és az egérrel scrolloz a területen, ahol a monitor (1280*1024) képét másolja. Abból kb. 800*600 látszik. Alul 1 cm-es fekete csík, nem lehet teljesen kihúzni a képet lefelé. (Az egyik könyvben említenek egy tvoutoverscanenable, vagy hasonló rejtett kapcsolót, de szerintem hibásan adták meg, vagy nem működik...)
Ebben a módban kapcsolható be a theater mode (ovarlay, vagy átfedés) teljes képernőn (alul a csíkkal), ahová kiteszi az esetleges overlay video képét (a Total commander F3-ra megjelenőt pl. nem.) fullscreen-ben.
2, ha kiterjesztem a desktopot a 2.ra (TV out képernyője), a mérete 800*600-ra is beállítható lesz, és ha frissítési freki 60Hz vagy több (!), akkor tényleg fullscreen lesz!, de nincs overlay, azaz ide csak átvontatható a lejátszó ablaka a képpel együtt.
Ebben a módban IMHO nem szabad a lenti képen látható két-két kék (négyszögletes) gombokkal váltogatni az üzemmódot, mer egyszer csak megáll a monitor és csak a TV-n lesz kép. Arról meg nehéz lesz visszaállítani, mert a szövegek olvashatatlanok. (TV szabvány vs. SVGA...)


(#757) shteer válasza futrinka (#756) üzenetére


shteer
titán

Én a kiterjesztett desctopot nem is tudtam megcsinálni, mert amikor ezzel próbálkoztam akkor már elment a kép...és minden tök sötét a Tv-n!Az a baj hogy nem tudok képet varázsolni rá!

..szerintem jónak tűnik

(#758) futrinka válasza shteer (#757) üzenetére


futrinka
csendes tag

Sajna a gépem otthon én meg 120 km-re... Nem tudom próbálgatni.
Most abszolút nincs kép, vagy csak néha elmegy, mert ezen megyek tovább.

(#759) shteer válasza futrinka (#758) üzenetére


shteer
titán

a TV-n abszolút semmi :(

..szerintem jónak tűnik

(#760) bublik


bublik
csendes tag

Sziasztok.
Van nekem egy szitu, amire megoldást keresnék. Videóra szeretnék felvenni CD-n, DVD-n lévő filmeket a GeforceMX VGA-ból a TV-out-on keresztül..
Beruháztam egy kis dobozszerű átalakitóra, aminek az egyik fele scart, a másik oldalán meg van 3 RCA (2 audio, 1 video) meg egy SVHS csatlakozó. Ezt csatlakoztattam a videóba, mert csak scart van rajta. Aztán egy másik scarton a videóból megy a tv-re. Az átalakítóba egy 4tüskés (svideó?) kábel megy a számítógépből.
A gondom az, hogy a videó fekte-fehérben veszi fel a filmet, a tv menüjéből át tudom állítani VHS-t SVHS-re, és színes lesz a kép, amit látok de, akkor is fekete-fehérben vesz fel.

Várnékk mindenféle hozzászólást, ami közelebb visz a megoldáshoz.

(#761) Pompi válasza bublik (#760) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

RCA-n nem próbáltad a képet átvinni a TV-be?
Az nv kártyákhoz mellékelnek egy ilyen 4 tűs s-video - rca átalakítót. Meg kellene próbálnod rca-n csatlakoztatni a pc-t ahhoz a scart dobozhoz.

Egyébként elég ha egy helyen felteszed a kérdést, nem kell neki külön topicot nyitni.

Feel Good Inc.

(#762) szesa


szesa
senior tag

A fekete-feher kep a tvn mitol van?

Regebben mar hasznaltam a video kimenetet az atinak akkor meg szines volt...

:F

-

(#763) bublik


bublik
csendes tag

Bocsi a topic-ért. Nincs rá magyarázat.

Nem próbáltam rca-n, mert a hang.megy azon bele felé a dobozba.
(Nem kaptam vezetéket a kártyához. )

Lehet, hogy a tv-be kéne vezetni elősször a számítógépből?
És a videó aztán már, mint egy adást tudná kezelni.
Persze ahhoz az kéne, hogy a 4 tűs vezetéket át lehessen alakítani valahogy, hogy be tudjon menni a tv sárga (video) aljzatába.

Lehet, hogy ez megoldaná?
Vagy esetleg más?

(#764) futrinka válasza Pompi (#761) üzenetére


futrinka
csendes tag

Az ilyen RCA-SCART átalakítók nem ''transzkódolnak'' Svideo jelből kompozitra. Az S-video jel világosságjele van oda kötve=nincs szín.
Erre nálam pl. az a megoldás, hogy az ATI-ból s-video bele az átalakító s-video aljzatába, a TV(video) pedig az RCA-ra (sárga). Az átalakító Scart oldalába nyomok egy olyan dugót, amiben belül a világosságjelre egy kondi+ellenállással rá van vezetve az s-video színjele. a megoldás, bár működik, azaz színes a kapott kép, de a nagyfokú illesztetlenség miatt homályossá válik az eredeti (fekete-fehér)-hez képest.
Ha a video által felvett kép nem csak színtelen, hanem kissé mákosnak is tűnik, akkor NTSC-vel van etetve. A TV-n, mivel azok már többnyire multinormásak, színesben mutatják. Az NTSC-t könnyű meghallani, mert gyorsabban fut a TV, az 50 Hz helyett 60Hz-el berreg.

(#765) PoKoK


PoKoK
csendes tag

Sziasztok!

1 kis segítség kéne... ATI Radeon 9600-ost használok, összekötöttem tv-vel minden ok volt kb 1 hónapig (ATI saját átalakító->RCA->TV av bemenet)... Jelen pillanatban hiába van ugyanúgy! összekötve nem lehet bekapcsolni a jelet a tv-re...azt jelzi, minha össze se lenne kötve (piros x a kábelen)...se drivert, se kábelt nem cseréltem...most bármit csinálok u.a..
Igazából azt akarom kideríteni, h hardverhiba-e (TV-out) vagy a tv-m a szar...mind2 még garis...minden más tökéletesen megy mind2 készüléken...csak 1ütt nem hajlandó...
Olvastam valamelyik topic-on, hogy elvileg bekapcsoláskor amíg tölt az XP addig mind2 képernyőnek látszani kell...nekem csak a monitoron látszik...
Van valami 5letetek, hogyan teszteljem ki, hogy mi a szar??

Előre is köszi....

ja, és ha force mode-ba kapcsolom a tv detektálást akkor kinyomja a képet, de nagyon silány minőségbe...nem ilyen volt...

köszi....

(#766) Katonadolog


Katonadolog
csendes tag

Sziasztok!
Segítsen valaki! Tökéletesen működött a TV-Out, de most hirtelen (minden változtatás nélkül) nem jelenik meg a medialejátszón futó film a TV-n. Az asztal háttérképe látszik a TV-n, hang is van. Tanácstalan vagyok. HELP!

(#767) Zozzo


Zozzo
csendes tag

Hi all. Használom az Sapphire Ati 9800 Pro TV kimenetét. A színház mód beállításával már video alkalmazás alatt megfelelő a kép, de az asztal minden része csak az egér mozgatásával érhető el. Van valami megoldás, hogy akkor is teljes képernyőt mutasson? Thx

''Az élet az utolsó nagy játék a halál előtt.''

(#768) Zozzo válasza Katonadolog (#766) üzenetére


Zozzo
csendes tag

Nvidia kártya? Ha igen, a beállításoknál van, hogy teljes képernyős videó megjelenítése. Azt állítsd a másodlagos kijelzőre.

''Az élet az utolsó nagy játék a halál előtt.''

(#769) Zozzo válasza PoKoK (#765) üzenetére


Zozzo
csendes tag

Ez akkor jött elő nálam, amikor a kábellel vagy az átalakítóval gond volt. Volt rá példa, hogy két látszólag azonos S-VIDEO<>RCA átalakító közül csak az egyikkel ismerte fel, hogy a tv csatlakoztatva van bár, ha neked eddig működött érdekes. Cserélj kábelt és átalakítót ill. telepítsd újra a driver, az előző eltávolításához használd a cat-uninstaller-t. Ha megnézed az S-VIDEO végén a tüskéket, nem mindegyik szabványos. Próbáld meg azzal amelyikben nem csak 4 tüske van.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Az élet az utolsó nagy játék a halál előtt.''

(#770) dvdmester


dvdmester
csendes tag

Segítség!

Abit 9600XT kártya tv kimenetével következő a probléma:
Van a PC-ben egy Tuner kártya, SVideo bemenetén nézem az SVideo jelet.
Kamerát rárakom, színes a kép. Tv kimenetet rárakom, ugyanazzal a kábellel, fekete-fehér a kép.
A kompozit kimenetén viszont kijön a színes kép. A kártyán ugyanabból a csatlakozóból jön ki a kompozit és az SVideo is, csak más pin-eken.
Szerintetek mi lehet a gond?
PAL Bios van a kariban, minden jól van beállítva.
Catalyst 4.12-vel és 5.1-gyel is kipróbáltam, ugyanez a helyzet.
Help Please!

(#771) rudi


rudi
nagyúr

apdélteltem a TV-kimenet bemutatós részt a VGA.nfo-n egy Sapphire 9550 összekötésével. Ez a kártya két RAMDAC-os, az összes 9500/9550/9600/9700/9800 kártáyt így kell (lehet) TV-re kötni Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#772) Somydemy


Somydemy
senior tag

üdv.
AZ a gondom a 9800pro.n, hogy (eddig nem szoktam) összekötöttem a tv-vel, hogy azon nézzem a filmet, de ott csak fekete fehér.
Miért nincs szin???
a megjelenitésnél átkapcsolom tv-re, de szin nincs.
Ötletek???
fontos lenne megoldani.
Köszi

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#773) Somydemy válasza Somydemy (#772) üzenetére


Somydemy
senior tag

hali. semmi segitség ilyenkor?

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#774) Somydemy


Somydemy
senior tag

valaki, nem tudna segiteni?

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#775) rudi válasza Somydemy (#774) üzenetére


rudi
nagyúr

Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#776) luciferc


luciferc
őstag

Beleszaladtam valamibe amivel nem bírok.

Adott egy gép, egy Radeon9200 meg egy TV, minden jól működik. A beállítások: a TV klón módban, színház mód bekapcsolva, teljes képernyős opció és 16:9 megjelenító, lévén a TV akkora. Lejátszó a ZoomPlayer Overlay mixer-re beállítva. Minden jól megy, a 16:9-es filmek szépen teljesen kitöltik a TV-t.

DE! Ez elromlott. Feltettem az Ati MMC-t, és mintha ezután romlott volna el, de nem 100%.
A hiba az, hogy amíg az asztal látszik a klónozott TV-n, addig az szépen kitölti a függőleges méretet (tehát be van kapcsolva az overscan), de amint elindul a lejátszó és a filmet kiteszi overlay-ként a TV-re a függőleges méret lecsökken. Mégpedig úgy, hogy ha megnézem a Megjelenítő eszközöknél filmlejátszás közben, akkor 720x480-as méretet ír ki a TV-re, ami nem éppen ideális... Amíg nem megy videó, addig 1024x768 van beállításként.

Már próbáltam full uninstallt, rendszer visszaállítást, totál ATI takarítást, de semmi hatása. Van valakinek valami épkézláb ötlete? Nagyon utálnám újrarakni a rendszert.

(#777) rudi válasza luciferc (#776) üzenetére


rudi
nagyúr

Próbáld ki a driver cleanert (keress rá így a gugliban) az le szokott venn imnden ATI-s és NV-s szemetet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#778) luciferc válasza rudi (#777) üzenetére


luciferc
őstag

egy driver cleaner pro nevűvel már végigmentem a gépen, erre utalt az ati takarítás, nem csak a sima uninstallra, abban már rég nem hiszek...

erre gondoltál?

esetleg meg tudnád nézni, hogy overlay-es lejátszás esetén a lejátszás alatt a megjelenítő eszközök fülnél milyen TV felbontást ír ki? már ha ati-d van...

(#779) luciferc válasza luciferc (#778) üzenetére


luciferc
őstag

Úgy tűnik az új Catalyst-tal van gond, mert 4.1-essel jó. Azért van még egy kérdés. Amikor overlay-es videót nézek a már leírt beállításokkal, és megnézem a Megjelenítő eszközök fülön a TV felbontását, akkor 640x480 látszik. Van ennek jelentősége? Meg tudná valaki nézni, hogy neki mennyit ír ki?

(#780) Perjel


Perjel
tag

Hali!
Vettem egy használt r9700pro-t sajna használtan, gari nélkül stb. A tv kimeneten nincs kép, legalábbis azzal a kábellel amit adtak hozzá (szerintem gyanús hogy nem az eredeti kábel, legalábbis ezen egy s-video és egy rca anya is van, nem csak rca, belemegy ugyan a kártyába, de nem egészen olyan az anya csatlakozó, mint ez a dugó... ezen 9 tüske van (felülről 2, 4, 3) az aljzatban meg felül egy széles téglalap alakú lyuk, alatta meg 4 és 2
kis kerek lyuk:) Mondjuk eddig nem számoltam sosem lehet. hogy ez így jó...
akkor viszont más gond lehet, mert nem lehet használni a tv-kimenetet,
azaz nincs kép... Hiába akarom engedélyezni másodlagos monitornak OK vagy Apply után kiszürkíti.. szóval nyilván nem látja a tv-t.
Kábel ugyanúgy van bedugva, ahogy eddig, csak a régi kártyámat (szintén ATI) eladtam, sajnos az átalakító kábelt is odaadtam vele, pedig azzal lehet hogy menne... :(

(#781) Zool1981


Zool1981
tag

Hali!Van egy olyan problémám:a windows töltésénél színes a kép a TV-n,miután a windows betöltődött,fekete-fehér lesz a kép.MIÉRT????SEGÍTSETEK PLEASE!

(#782) luciferc válasza Zool1981 (#781) üzenetére


luciferc
őstag

üdv :) s-video vagy kompozit a csatlakozásod?

(#783) Zool1981


Zool1981
tag

Hello!Geforce 6600 GT-m van.Azt mondta valaki,hogy a rajta lévő kimenet nem S-video,hanem valami multis akármi,mivel az új kártyákon már ilyen van.Tehát,úgy néz ki,mint az S-Video,de mégsem az.:)

(#784) luciferc válasza Zool1981 (#783) üzenetére


luciferc
őstag

de engem az érdekel, hogy a TV-be mint s-video megy a jel, vagy mint kompozit?

a kártyához nincs adapterkábel, aminek egyik vége megy a kártyába, a másikon meg több csatlakozó is van?

(#785) Zool1981


Zool1981
tag

De van.Bedugtam a kártyába az egyik végét,a másik vége 3 kimenet.Az egyikbe bedugtam egy sárga rca-t,és a tv-be is szintén egy sárga rca-t.Ennyi

(#786) Perjel válasza Perjel (#780) üzenetére


Perjel
tag

up

(#787) SworD! válasza Zool1981 (#785) üzenetére


SworD!
tag

milyen videokarid van?

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#788) SworD!


SworD!
tag

nezd meg, hogy a kepernyod e az elsodleges kepernyo!

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#789) SworD!


SworD!
tag

ha nem akkor nezd meg a PAL - NTSC beallitast, ha igen akkor is! :)

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#790) gsxr750k3


gsxr750k3
csendes tag

Hello mindenkinek!!

Nekem ehhez a topichoz kapcsolódó kérdéssorozatom lenne.
Tervezem a gép és a tv összekötését.
Kérdéseim:
-Milyen kábel kell hozzá?
-Hogyan kell +csinálni?(részletesen légyszi)
-illetve ha azt akarom + csinálni h. bedobok 1 filmet, de más akar a gépnél lenni és ne azt mutassa amit az illető a gépnél csinál, hanem csak a filmet?
Ezekre várnám a segítőkész fórumozók válaszait.
vidkártya: GeForce fx5200 128mb tornado
tv philips 3 éves 72 cm
ha lehetne akkor légyszi a válaszokat a gsxr750k3@freemail.hu-ra küldjétek

köszi:F

[Szerkesztve]

(#791) wecky


wecky
csendes tag

hali!

van 1 tnt2 pro karim, eddig minden ment rendesen. aztánújrahúztam a win2k-t és most sehogy sem sikerül rábírnom, hogy a tv kimenetére (kompozit) adjon jelet. próbáltam már régi és új driverrel. be lehet állítani dualview, meg miegymás, de semmi. ha átkapcsolom tv-re akkor a moncsin jelenik meg a cucc. a tvtoolt használtam eddig, de az meg azt mondja, hogy nincsen tv chip a kártyámon. valami 5let??

(#792) Jim76


Jim76
aktív tag

Hali!
Lehet, hogy ilyen hülyeséget még nem talált ki senki, de az érdekelne, hogy ha csak 2xDVI+1x3Dstereo van a kártyán van-e esély valamikor is bárhogy is képet TV-re küldeni:F:F (Sajna a TV-n nincs VGA csatl.):)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#793) luciferc válasza Jim76 (#792) üzenetére


luciferc
őstag

Elvileg lehetséges, sőt létezik is VGA-TV konverter. Keresgess a guglin VGA TV converter meg hasonló szavakat, de szvsz sokkal jobban jársz ha veszel egy TV-out-os kártyát...

(#794) Haka


Haka
tag

Üdv!

Nekem is az volna a kérdésem, meg lehet-e oldani hogy a tv-n egy képernyő van, a monitoron meg egy mási???

Gondolom meg, mivek két vga driver van az eszközkezelőben, de nem sikerült még rájönnöm hogyan :(

VGA: Abit 9600XT VIO

Előre is thx mindenkinek.

(#795) luciferc válasza Haka (#794) üzenetére


luciferc
őstag

olvasd el a 775-öt...

(#796) zsül


zsül
csendes tag

Sziasztok!

Ven nekem egy alaplapi ATI Radeon 9100-as TV OUT-os video kártyám. Gyönyörűen letöltöttem hozzá a Catalyst 5.2-es szoftvert. Az az én nagy problémám, hogy a klónozott képig el sem jutok. Vagy a TV vagy a monitor között tudok váltogatni. Lehet hogy a klónozás még a Catalyst előtt bukik el. Ahhoz kell a kiterjesztett asztal beállítása vagy anélkül is menni kéne? Mert azt én hiába pipálom ki, és nyomok rá alkalmaz gombot, egy pillanatra elsötétül a monitor és utána marad minden a régiben. Már újra installáltam a video drivert, és a Catalyst-et is, de ott vagyok, ahol a part szakad. Windows XP van a vason. Végig bújtam a topicot, és rudi VGA.nfo oldalán is jártam. Biztos valami pitiáner dologról van szó, csak én vagyok a láma. Ezen gond megoldásában kérném a segítségeteket. Előre is köszi!

Ami nem kínai, az hamisítvány.

(#797) Haka válasza luciferc (#795) üzenetére


Haka
tag

Köszi

(#798) zsül


zsül
csendes tag

Up!

Ami nem kínai, az hamisítvány.

(#799) luciferc válasza zsül (#796) üzenetére


luciferc
őstag

klónozáshoz nem kell a kiterjesztett asztal funkció. A megjelenítő eszközök fülön be van kapcsolva mind a TV mind a monitor? Ha igen, akkor az egyes eszközök kis keretében kell kiválasztani az elsődleges illetve klónozott gombokat. és mennie kell.

(#800) Zool1981


Zool1981
tag

Végre színes a kép a TV-n!!!! :C
Már csak egy gondom van:a videókat miért nem ''mutatja'' a TV?HELP!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.