Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Maladar válasza gandhy (#700) üzenetére


Maladar
tag

Sziasztok !

Amit leírok az nálam és egy haveromnál bevált, de nem hiszem hogy ez normális és az okát sem tudom csak így működik. Próbáld ki, nem 100% hogy segít, de én is mindent állítgattam, kötögettem annak idején mire ezt kitaláltam.

Szóval. A zavart a tv n szerintem valamilyen földhurok okozza. Húzd ki a konektorból a számítógéped kábelét és szigszallaggal tekerd körbe úgy hogy a védőföldelést megszűntesd. A lényeg az hogy szorosan tekerd rá, hogy a duci csatlakozó szélén lévő 2 védőföld érintkezőn a szigszallag ne szakadjon át ha bedugod a konektorba. Ugyanezt csináld meg a monitorod csatlakozójával is ha a konektorba van dugva és nem a gépen át kapja meg az áramot. Ha a védőföldet kiiktattad szerintem jó lesz a kép a tvden. (De felelősséget nem vállalok) :)


Ha ez mégsem segít akkor nálad más a gond. Viszont hozzáértők megköszönném ha ezzel kapcsolatban írnának hogy ez mitől meg miért van. A gépem konfigját nem írom mert már a régivel is ez volt, most az újjal úgyszintén (ez egyébként dtk ház és táp), valamint a haverom gépén is u . ez a gond volt. Az egyetlen közös bennünk (mert már nem tudok másra gondolni minth itt a védőfölddel szar valami) hogy ugyanazon a lakótelepen u. olyan lakásban lakunk. Ha neked is beválik a fent leírt , írd meg légyszi h lakótelepen laksz-e és ha igen kb mikori építésűben. Ha valaki tud valami okosat erre ne tartsa magában! Sziasztok

(#702) alázógyík válasza gandhy (#692) üzenetére


alázógyík
őstag

Húzd ki az antennát a tv-ből!
1 próbát megér!

(#703) gandhy válasza alázógyík (#702) üzenetére


gandhy
csendes tag

Kihúztam az antennát és csoda történt. Tökéletes!
Köszönöm.

(#704) I_Am válasza gandhy (#703) üzenetére


I_Am
veterán

Földhurok. :)

De viszont nem volt egyértelmű, mert az zavart okoz, nem mászik oldalra a kép.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#705) rdi


rdi
veterán

hali,
létezik olyam átalakító, hogy rgb >>svideo ???

Fej! Tor! Potroh!

(#706) alázógyík válasza gandhy (#703) üzenetére


alázógyík
őstag

Örülök hogy segíthettem!:D
Próbáld meg nagyobb ellenálású tv-antenna kábellel,van rá esély hogy utána nem kell kihúzogatni!

(#707) I_Am válasza alázógyík (#706) üzenetére


I_Am
veterán

Nagyobb impedanciájú kábel? Az esély egyenlő a nullával. A földhurok nem impedanciafüggő, ráadásul ha 75Ohm helyett pl 300Ohm-os kábelt használsz: 1. a kábel csillapítása az 5xösére nő, ezáltal a TV-n a kép zajosabb lesz (még a teletext is hibázhat) 2. az impedancia illesztést nem biztos, hogy a TV tunere megfelelően viseli.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#708) Lippah


Lippah
csendes tag

A következő lenne a kérdésem: meghalhat a vga tv-out-ja ha bekapcsolt gép és tv mellett széthúzom, majd újra összedugom a kábelt?

(#709) I_Am válasza Lippah (#708) üzenetére


I_Am
veterán

Igen meghalhat.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#710) gandhy válasza alázógyík (#706) üzenetére


gandhy
csendes tag

Semmi gáz, úgysem sűrűn nézek tv-t.
De ha már ennyire topon vagytok a témában:
most egy panasonic 100hz-es tv-m van, ennek a problémája ismert, előtte egy bang & olufsen(cca15 éves) tv-m volt, amelynél ha videót akartam nézni ki kellett húzni az antennakébelt a videóból, mert szintén problémái voltak. Recsegett, ugrált, futott, vibrált. Arra is csatlakoztattam a szg-t a videón keresztűl, de ott már előtte kihúztam az antennát, úgyhogy ez a lehetőség fel sem merülhetett. Erről teljesen megfeledkeztem, csak most, hogy ajánlottad, jutott eszembe.

[Szerkesztve]

(#712) I_Am


I_Am
veterán

Ha ati-d van akkor az overlay-t is engedélyezni kell klón módban a másik megjelenítőre, vagy egyszerűen tedd azt át elsődleges megjelenítőnek.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#714) I_Am


I_Am
veterán

Akkor majd reméljük jön valaki aki nVidia-s és elmondja.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#716) Maladar


Maladar
tag

A klón módnál állítsd elsődleges kijelzőre a tv-t. A filmet csak az elsődlegesen játsza le.

(#717) Manngo


Manngo
csendes tag

Hello!

Én is összekötném a Számítógépet a TV-vel, de már az alapoknál elakadtam. Nem tudok kábelt venni hozzá. 7-tűs s-video van a gépen (Connect3D Radeon 9600). A TV-n van 2 db scart, composite, S-VHS (ez ugyanolyan mint a videokarin, de csak 4 tűs). Szóval megoldás lenne egy 7-tűs S-Video hosszabbító, hozzá egy Scart átalakítóval?
Tudtátok, hogy ilyet nem lehet kapni?
Ha valakinek van valami tippje, igazán megköszönném.
Vagy ha valaki összedobja nekem, az árban megegyezünk.
Előre is köszi!

(#718) delta9 válasza Manngo (#717) üzenetére


delta9
senior tag

nah, itt vok.

nos: rad9500-öm van, a gyári soklábú video-out kábelt elraktamjól a fiókom mélyére, bementem egy elektronikai boltba, vettem egy s-video -> scart kábelt, összedugdostam a gépet a videomagnoval, beállítottam a catalyst-ot és kész is. szal nyugodtan vegyél egy olyan csatlakozót, aminek az egyik vége s-video, az megy a vga-ba, a másik vége meg legyen olyan, amilyenre szükséged van. ez működni fog.

a másik megoldás, hogy a 7tűs gyári kábel másik vége kompozit (jasszem). ebben az esetben egy kompozit -> [neked megfelelő] kábelt veszel, a gyári 7pin kábelt felhasználva összekötözöd a tv-vel a vga-t és úgy is mennie kell.

[Szerkesztve]

(#719) Manngo


Manngo
csendes tag

ezek az oroszok jó fejek :)
Bővebben: link

Tehát a 7 pin S-video nem más, mint egy ''kettő az egyben'' csatlakozó, ami produkálja az S-video és a Composite jelet is. A 4-pin S-video közvetlenül bedugható, a Composite levételéhez a 6 és 7 lábakat kell bekötni, ez van megoldva a mellécsomagolt 20 centis kábelkében. Azaz az a kis kábel nem S-video -> Composite átalakító.

Ezek után én fogok egy 5 méteres 4 pin S-video kábelt (amit minden sarkon árulnak) és bedugom a gépbe, meg a TV oldalába és meg is vagyok. Szerintem.

(#720) awd


awd
csendes tag

Sziasztok!

Egy inno3d gef 6800 gt-m van es szeretnem a tvre kotni, ez mind sikerult is, kep van csak csikos... van benne 1-2 csik mikor hogy, es az igy szep lassan megy lefele ami kurvara idegesito :) vegigprobaltuk osszes beallitast kb de nemjo... es nem a tv szar mert haver laptopjan amibe 9700 mobility radeon van bedugtuk es tokeletes... amikor ugyanazon a felbontason volt ugyanazon a kepfrissitesen meg minden... vmi otlet esetleg hogy mi lehet a gond?

(#721) luciferc


luciferc
őstag

most nincs érkezésem végignézni a topikot, de talán még nem volt ilyen kérdés.

Adott egy Sapphire Radeon 9200 VIVO. Van rajta kompozit és s-video kimenet is olyan módon, hogy bedug az ember egy képződményt a kártyába, amin van a kompozit be, kompozit ki, s-video be és kimenet, vagyis van 4 csatlakozóm. Kérdés, hogy elbír-e a kártya 2 TV-t oly módon, hogy az egyiket az s-videoról hajtom, a másikat pedig kompozittal. Na?

(#722) Calogero válasza awd (#720) üzenetére


Calogero
addikt

Ha a TV-bol kihuzod az antennat akkor is csinalja?

(#723) luciferc válasza awd (#720) üzenetére


luciferc
őstag

halovány kis csík, ami mászkál le vagy felfele? az földhurok lesz szerintem. vagy kihúíod az antennát mindig, vagy szerezni kell egy galvanikus leválasztót a kábelTV-hez, csak azt még sehol nem láttam... Csinálni is lehet, próbáltam is, de nem frankó, mert a csík ugyan megszűnt, de az adások is romlottak

Laptoppal meg azért volt jó szerintem, mert ott van galvanikus leválasztás, a trafó (ha konnektoron volt egyáltalán)

(#724) awd válasza luciferc (#723) üzenetére


awd
csendes tag

nah.. kihuztam az antennat es most jo... szoval akkor igazabol naon mas megoldas nincs mit a ki-be dugdosas? mert kicsit korulmenyes bemaszni a tv moge allandoan >: ) es naon tudnek neki orulni ha ezt eltudnam kerulni ahanyszor kedvem tamad vmit megnezni >: )

(#725) luciferc válasza awd (#724) üzenetére


luciferc
őstag

nézz szét itt, főleg Bővebben: link

főleg fentről az ötödik hozzászólást javaslom, ott vannak boltok felsorolva, ahol lehet elvileg leválasztót venni. én még nem tudtam, de nem pesten vagyok, talán holnap sikerül.


(#726) tonesz


tonesz
tag

Szeva!

Olvastam a topikot, meg a vganfo.uw.hu -n található tv out cikket is, és kicsit megijedtem. Ugyanis írják, hogy a tv out használatával esetleg gallyra vághatom a tv-t ill. a vid.kártyát. Ez milyen esetben fordulhat elő?
Nálam folyamatosan össze van kötve a két egység (vidkari (ati 9550) svideo->átalakító rcara->rca kábel->rca bemenet a tv-n). Fent áll ez a kockázat? Meg tudná valaki magyarázni ennek a technikai hátterét is esetleg?

Kösz

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#727) doeme_A64


doeme_A64
csendes tag

Sziasztok!

Nekem eddig egy geforce4mx karim volt, amin rca kimeneten és rca\scart átalakítóval néztem a filmeket.Nemrégiben vettem új kártyát(9600XT) amin csak svideo kimenet van. Ezt svideo\rca átalakítóval és a régi rca kábellel használom.
Viszont észrevettem egy kis minőségromlást a tv képen, mert ha nagyobb homogén felületek vannak a képen, akkor nagyon látszanak a színátmenetek, vagy pixelek, szóval nem olyan élethű a kép, mint a monitoron. Ez a svideo\rca átalakítótól lehet? Esetleg hogy lehet ezen segíteni ?
köszike

(#728) aurum válasza awd (#724) üzenetére


aurum
senior tag

en ket 100nF-os kondit forrasztotta a koax arnyekolaslaba e smeleg erere. azota nincs foldhurok. praktikusan a fali koax csatalkozoban lehet megcsinalni.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#729) aurum


aurum
senior tag

radeon kartyad van es nem mukdik a dual head tv-out-al? csak forced modban hajlando a kepet kirakni a tv-re?

nekem is ilyen gondom volt senki meg az ati support se tudott segiteni.

aztan rajottem, ha a tv-out-ot 75ohm-os ellenallassal rovdre zarom, a kartya deteketalja hogy van tv es bekapcsolja force mode nelkul is a tv kimenetet.

most 30m 75ohm-os feher koax van a tv es a pc kozott a kepminioseg kivallo, kb mint a monitoron. sajnos a divx-ek hibai is latszanak, de dvd-vel, vagy digifotokat nezegetve tokeleteles.

azota divx helyett kenytelen vagyok dvd .iso-kat letolteni :U

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#730) gregreg


gregreg
csendes tag

Valaki HELP Please!

Vettem egy Powercolor Ati Radeon 9600 pro video karit!
Az a gondom hogy az alábbi video kártyával ha összekötöm a tv-t fut rajta a kép, és el is van mosódva, torzulva, mikor a bios bejön már akkor is, hiába állitom a driverbe a felbontást a régio -t a frissitést, nem lesz jobb a kép!
Legtöbbet ezen a felbontáson probálkoztam 640 x 480 ; 60 Hz; Pal - B;
Valakinek volt hasonló tapasztalata?
(Ezelőtt egy Ati 9200 SE kártyám volt azzal müködött rendesen a tv-out, ugyhogy a vezetékekkel meg a tv vel sincs gond szerintem.)
email: ge@wap.hu
:O:O:O

...vagymi ...

(#731) Manngo


Manngo
csendes tag

Sziasztok!

Sapphire Atlantis 9600 Tv-re kötéskor nem ismeri fel a TV-t. 5m-es Svideo-Svideo kábellel kötöttem össze, a Tv Svideo bemenetét használva. Semmiképp nem akarja megtalálni a TV-t. Pedig először a TV-t kapcsoltam be, aztán a gépet. Meg próbáltam a 'Detect' funkciót is a Catalyst-ban de nem találja. Meg vagyok lőve. Mellesleg az Svideo mellé bedugom a hangot is és próbálok lejátszani mp3-at, az se hallatszik a TV-n. Lehet, h a TV-n kell valamit állítanom?
Ha scarttá alakítom az Svideót akkor megy, van kép is, csak minőségi gondok vannak, de erről nyitottam egy topikot: Bővebben: link

Tulajdonképp nekem mindegy, h melyik módon, csak szeretnék szép képet.
Nagyon megköszönnék minden segítséget.

(#732) Majstor


Majstor
senior tag

HI!
Itt egy hasznos link: Bővebben: link
Remélem segít!
:)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#733) DESKTOP3


DESKTOP3
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült összekötnöm a gépet a TV-vel, és minden rendben múködik, de a gépről lejátszott videó helyett csak egy fekete kocka látszik a tv-n.

Mi lehet a gond?

(Catalyst 4.8)

(#734) tonesz válasza DESKTOP3 (#733) üzenetére


tonesz
tag

Hi!

overlay. olvass vissza kicsit, vagy a fentebbi linket. le van írva.

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#735) Snowcat


Snowcat
tag

Sziasztok!
Még abszolút kezdő vagyok ilyen téren, de olvasgattam a fórumot, meg máshol is, tehát az elképzelésem:
Adott egy gef3ti500-as kártya, ha minden igaz, van rajta egy 4 tűs s-video foglalat. Ebbe beledugom az s-video kábelt, elviszem a tv-ig, ott egy s-video->scart átalakító, amit bedugok a tv-be és jó lesz? Van olyan s-video->scart átalakító, amibe az s-videó mellé be lehet dugni a hangot is?
Holnap akarom beszerezni a megvalósításhoz szükséges cuccokat, szóval lécci javítsatok ki, ha tévedek valamiben! Köszi.

(#736) Fauszt válasza Snowcat (#735) üzenetére


Fauszt
senior tag

Jó lesz, ha megfelelően konfigurálod a tv-outod, pl. dual view, vagy klón, olyan átalakító pedig igen, kapható :)

(#737) M3nt0R


M3nt0R
tag

Hali!

Volt egy Radeon 9200SEm ami rá volt kötve a TVre, scart - Rca kábellel és minden tökéletesen működött. Nemrég vettem egy Sapphire Radeon 9500 vidkarit, amin nincs rca csatlakozó, szal a dolog nem működik. kaptam egy átalakítót, amit rá is kötöttem, és egyszerűen nem tudok képet kicsikarni a tvből... a TVvel és a kábellel tuti nics probléma, a driverrel sem, mert ugyan ezt használtam a régi karinál is. (DNA 3.4.4.11) Bővebben: link
A dolog így néz ki, viszont nincs kép, egy darab se. ha a hibakeresésnél bekapcsolom a tvkeresést, csak akkor tudok ennnyit elérni, ha az nincs bekapcsolva meg se nyikan, nem talál semmit, mintha nem lenne rákötve se. Van valakinek bármi ötlete hogy mit lehetne ezzel kezdeni? vagy mi lehet a hiba?


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#738) klespo


klespo
csendes tag

Help!

Van a házban két PC ATI 9200-as kártyával, mindegyik ugyanazzal a módszerrel van rákötve a TV-re:
S-video átalakítva RCA-ra közvetlenül a kártya után, a TV-nél a szokásos RCA-Scart átalakító.
Ez azért van így, mert a TV-k régebbi típusok és az S-video kábel fekete-fehér volt a kép. Mindkettő egyformán jól működik, és elfogadható képe van.
És most itt van egy 9600SE és az a baj hogy a meglévő kábelezéssel nem tudok képet csalni a TV-re.
Pedig a kimenet műxik, mert az S-video kábellel nyomja a képet (ff) ugyanúgy, de ha rácsatlakoztatom az S-vid.>RCA átalakítót akkor nincs kép, és a ''megjelenítő beállítások'' sem funkcionálnak rendesen. >>M3ntOR Linkje pont idepasszol

[Szerkesztve]

(#739) M3nt0R


M3nt0R
tag

up, senki nem tud segíteni? :(

(#740) funeral


funeral
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sapphire 9600-as videókártyám és az a gondom, hogy akkor is érzékeli a TV-t mikor nincs bedugva a kártyába a kábel. :F Kicsit idegesítő, hogy minden bootoláskor 50 Hz-en jön be a kép ráadásul össze is van nyomva egy kicsit. Nálatok volt már ilyen, tudnátok segíteni valahogy, hogy csak akkor érzékeljen tv-t ha rá van kötve? Amúgy a TV kimenet jól működik.

Előre is köszi

Attack of the 300.000 Ojjects

(#741) Thyb válasza Snowcat (#735) üzenetére


Thyb
senior tag

Hi, ehez értek mert én is szivtam méghozzá heteken át.
Ha a TV-d nem ismeri az S-video jelet, akkor az átalakitó felejtős.
Lehet hozzá van S-video -> RCA átalakitót, de te is megcsinálhatod, mint anno én tettem.
Ha érdekel, akkor irj egz mailt, és elmondom, hogyan kell a kábeleket meghekkelni hogy be tudd hozni a képet. A hangot meg a fülhalgatóról tudod átvinni.:DDD:DD:DDD

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#742) Thyb válasza M3nt0R (#737) üzenetére


Thyb
senior tag

Mivel nem leszek a hétvégén igy inkább felteszem akkor a megoldást az
S-video -> RCA átalakitáshoz.
Kell egy 1/2 RCA kábel meg kell egy S-video kábel (ha az eredeti videokártyás kábeled van, akkor inkább vegyél egyet valamelyik üzletben 1 db feketét ez nem kerül sokba). Jön a vágás, mindkét kábelt el kell nyesni. az s-video ugy néz ki, hogy (o) +(o) vagyis dupla huzal van (két kábeled van, és ezeken belül is fut egy ér. Az RCA kábel pedig egy sima (o).
A jelölések a következõk, hogy megértsd a bekötést S -s-video , R - RCA
Az S-video belsõ ereit az RCA belsõ erével, a külsõ S-video ereket pedig az RCA külsõ erével kell összekötni.
A bekötésnek a köv képpen kell kinéznie :
S o+So +Ro és
S( ) S( ) + R( )

Jól le kell szigetelni mint antenna szerelésnél, és már szólhat is. Nem a legjobb design, de tuti mükszik. Ha van vele valami gáz, akkor irjatok.

Amugy lehet kapni bizonyos üzletekben, ha nem vagytok az a csináld magad tipus.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#743) zottty


zottty
aktív tag

Hello! tudom hogy biztos le van írva de nincs időm átböngészni:

Van egy Radeon 9200SE-m TV outtal. Ehhez adtak nekem egy kábelt mindkét vége sárga és van rajta egy kiálló. a TV hátulján van egy nagyon nagy csatlakozó (abba a videó tud menni) meg az antenna,kábeltv csatlakozó. Namost mit hova dugjak mert nem igazán akart belemenni a kábelTV dugjába ez a kábel nem tudom feszegessem-e vagy semmi értelme nem sikerül vagy hogyan tudnám megoldani?sürgős!

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#744) zottty


zottty
aktív tag

UP

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#745) MAPE válasza Ahhoj (#20) üzenetére


MAPE
csendes tag

Sziaztok!
Egy kis segítség kell. KAptam egy videómagnót Philips VR410. kezelési útmutató nélkül.
Azért vagyok bajban mert ha a TV - vel antennabemeten összehangolom a C36 csat jön be a TV n. Ez csak azért baj mert ezen a csatornán van már egy sugárzott adás és zavarják egymást. A régi vmagnon hátul volt egy pótméter amit csavarva máshova lehetett hangolni egy Panasinic -on a távirányítón kelett nyomni hosszan egy gobot. Ennél nem tudok rájönni a nyitjára. Nagyon megköszönném a segítségét aki tudna ebben segíteni. Szeríntem a többi Philips magnónak is hasonló a hangolása nem muszáj csak ennek a tipusnak abeállítása. Nagyon várom a választ. Péter

(#746) zoduly


zoduly
csendes tag

Adj' Isten!
Már egy éve megvan a gépem ATI 9600-as kártyával, de csak most jutottam odáig, hogy aTv Out igénybevételére komolyabb kísérleteket tegyek. A probléma az, hogy ez úgy ahogy sikerül is, csak a kép csúszkál, vibrál, meg fura csíkok vannak benne. A beállításoknál sehol nem találtam, ahol a képfelbontást, meg a Hz-et be lehet állítani. S-video-Rca val megy, nem Scart átalakítóval, mert azzal a video van bedugva hátul. E zavarhatja?
pls help! :O

to die in harness...

(#747) shteer


shteer
titán

Hi!
Probléma:ATI 9550...nem megy a tv-out!Variáltam igy úgy...sikerült kitennem Clone-ba...aztán tovább variáltam az osztott képernyő érdekében...azt eltűnt a kép!Legyaktam mindent, azt újra fel...és nem nagyon akarja kidobni Tv-re!
[kép]
Igy néz ki a dolog...szerintem mennie kéne...vagy nem?

..szerintem jónak tűnik

(#748) Druglord válasza zoduly (#746) üzenetére


Druglord
csendes tag

Húzd ki a koax kábelt a tv-ből(Nálam ez megoldotta a problémát).

(#749) Druglord válasza shteer (#747) üzenetére


Druglord
csendes tag

Kicsit írd le bővebben a dolgot. Mit milyen kábellel kötöttél össze, stb.

[Szerkesztve]

(#750) shteer válasza Druglord (#749) üzenetére


shteer
titán

Nem tom...a TV-be Scart átalakítóval megy...eddig Nvidia kártyám volt és azzal is ment...és mint irtam ezzel is valameddig azt elbuzeráltam, vagy nem tudom mit csináltam de elromlott!

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.