Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) tigerleslie válasza codec (#900) üzenetére


tigerleslie
tag

Nah akkor megprobálom: Szóval én vettem egy S-video kábelt, egy scart áttalakitóval. Nem tudom te hogy szeretnéd de nekem a TV-n direkbe nem ment csak FF-ben. Bedugtam scart-ot a videoba és ugy már szines lett. Nos ha az összedugás megvan akkor asztal-tulajdonságok-beálitások-speciális, és ott van olyan fül hogy Geforce5200-katt és az új ablaknál baloldalt megjelenik még egy kisabalak ott asszem a második a sorban a nwiew, arra katt és klón. aztán már csak be kell álitgatni. Ha nem megy kérdezz még ha tudok segitek.

HONDA-The Power of Dreams

(#902) luciferc válasza tigerleslie (#895) üzenetére


luciferc
őstag

ez egy kis 55cm-es samsung, ez tuti nem tud s-video jelet fogadni, viszont a videód valószínűleg valami 6 fejes képződmény, és az igen.

(#903) tigerleslie válasza luciferc (#902) üzenetére


tigerleslie
tag

63 centis és valszeg tényleg nem tud mert a videon keresztül meg megy. Igen az 6 fejes hifi-sztereo. Thx.

HONDA-The Power of Dreams

(#904) codec válasza tigerleslie (#901) üzenetére


codec
senior tag

Ezt az nview-ot hogy tudom előhozni?
vagy az nview desktop manager-re gondolsz??

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#905) tigerleslie válasza codec (#904) üzenetére


tigerleslie
tag

nekem mikor rákat a geforce5200 ablakra akkor azon az ablakon baloldalt van egy kis zöld nyíl ami balra mutat katt.

HONDA-The Power of Dreams

(#906) codec válasza tigerleslie (#905) üzenetére


codec
senior tag

Érdekes...
Látom a bal oldali menüsort, de ezt az Nview menüt nem látom benne.
Figyu tudnál screeneket küldeni a beállításokról?
mail: codec@vipmail.hu

Előre is köszi!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#907) tigerleslie válasza codec (#906) üzenetére


tigerleslie
tag

föntröl a második

HONDA-The Power of Dreams

(#908) codec válasza tigerleslie (#907) üzenetére


codec
senior tag

Ez a menü drivertelepítés után egyből ott volt, vagy kellett valami tvdetect vagy hibakeresés, vagy valami varázslót elindítani, esetleg valahol valamit kipipálni?
Nálam a második(fenntről :Display mode Timing)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#909) tigerleslie válasza codec (#908) üzenetére


tigerleslie
tag

Jah most hogy mondod, elinditottam vmi varázslót vagy mi a szart és lett vmi nview kiegiszités vagy mi.

HONDA-The Power of Dreams

(#910) codec válasza tigerleslie (#909) üzenetére


codec
senior tag

Igen-igen, ez az amire szükségem lenne....

Mit és hol kell elindítanom, hogy legyen ilyen Nview menüpontom a driveren belül?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#911) tigerleslie


tigerleslie
tag

hábazz nemtok képet beszúrni

[Szerkesztve]

HONDA-The Power of Dreams

(#912) tigerleslie


tigerleslie
tag

nah mind 1 megkeresem neked

A tálcán nincs neked olyan hogy Nvidia media Center? Ott a varázsló inditása.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

HONDA-The Power of Dreams

(#913) codec válasza tigerleslie (#912) üzenetére


codec
senior tag

Sajnos nincs ilyen media centerem :(

Forceware 71.24-es drivert telepítettem, ezt nem szívesen cserélném le, végre valami ami jól müxik, millió xar verzió után.
De ha tudsz ajánlani egy tutira működő verziót akkor azért megpróbálom azzal is.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#914) tigerleslie válasza codec (#913) üzenetére


tigerleslie
tag

na figyusz akkor probáld meg ezt Start--Vezérlőpult--NVIDIA nView asztalkezelő, katt és ott a varázsló. Vagy ilyened sincs?

HONDA-The Power of Dreams

(#915) codec válasza tigerleslie (#914) üzenetére


codec
senior tag

Igen ez van.
Tehát ha ezen értelemszerűen végmegyek, akkor lesz ilyen Nview menüpontom, ahol belőhetem a klón módot és a tv-n is bejön a monitor képe.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#916) tigerleslie válasza codec (#915) üzenetére


tigerleslie
tag

igen valszeg, én is igy csináltam. Utána meg amit leirtam.

Na most megyek DVD-ézni, ha van még vmi irj.

[Szerkesztve]

HONDA-The Power of Dreams

(#917) Lord Zero válasza codec (#913) üzenetére


Lord Zero
addikt

naakkor mondanám: ha nincs nview menüd, az attól lehet, h a gép (pontosabban a kártyád) nem látja mindkét eszközt egyszerre (tv + monitor), ergo a klón módnak így ebben a formában lőttek
van dvi kivezetés az fxeden? ha igen, tedd arra a monitort (má unom leírni :DDD)

szerk: az nview desktop manager az teljesen más (ha ez disabled, attól a clone mode és tsai még lazán működnek)

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#918) tigerleslie


tigerleslie
tag

Jah igen, mondjuk nekem azért egyértelmü volt hogy össze van dugva a TV-vel. Ha nincs vagy nem látja akkor nincs nview.

HONDA-The Power of Dreams

(#919) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Hello

régi gépemben (Intel P3 Celeron 667@950Mhz, 384MB SDRAM, ASUS P3BF lap )
muzsikál egy Leadtek GeForce2 GTS videókari. S-Video TV kimenet (4 tüskés) is van rajta, de rádugva a TV-t eddig csak fekete-fehérben tudott működni. Egy új Panasonic TV-re kötöttem rá aminek van S-video bemenete.
Nem tudom mi lehet a baj, Már sok programal próbálkoztam, meg néztem a NTSC-PAL-SECAM módokat, de semmi változás nem történt. Kábel probléma lehetséges? Vagy szerintetek mivel van a gond? Valakinek volt hasonló problémája?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#920) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

up

Valaki egy egyszerű megoldással tud szólgálni?

(#921) tigerleslie válasza Törzsfőnök (#919) üzenetére


tigerleslie
tag

Nekem volt ilyen, de nekem a TV nem birta.Átdugtam videon keresztül és ugy jó lett. De azért sz*vtam vele vagy 2 napot én is.

HONDA-The Power of Dreams

(#922) Törzsfőnök válasza tigerleslie (#921) üzenetére


Törzsfőnök
tag

hát nem túl bíztató. Nem szeretnék videómagnót is közbeiktatni, csak van valami egyszerűbb megoldás: szoftver vagy kábelátalakító vagy valami kártya BIOS frissítés :O

(#923) tigerleslie válasza Törzsfőnök (#922) üzenetére


tigerleslie
tag

Hát még a driver frissitést probálhatod meg, vagy veszel S-video-scart áttalakitót és ugy. De ha van S-video bemenet a Tv-n akkor nemtom mi lenne az értelme.

HONDA-The Power of Dreams

(#924) 24thmoment


24thmoment
aktív tag

üdv mindenkinek
van 2 problémám: egyik az hogy a nemrég vásárolt videókártyámat ha összekötöm a tv-vel igencsak zajos lesz a kép a tvn.értsd: élesség, színek ok minden szuper lenne de nagyon nagy a zaj, olyan nagy hogy engem zavar.
a másik problémám az hogy egyáltalán nem értek a dologhoz. volt már gforcemx4 és 5500am de ott csak kicsit csíkos volt a kép a zajjal egyáltalán nem volt probléma.
tehát a résztvevők: club3d radeon 9800se 7pines svideo kimenettel egy samsung tv. a tv-n van olyan sárga video-in dugó illetve a scartba van egy s-video, sárga, fehér, piros ''dugó''... aszzem ezek az rca csatlakozók.a videókarin meg van egy s-video out.... nem 7pines:((

amit eddig próbáltam: vga svideo--> tv rca (tv oldalán)
vga svideo-->tv rca (a tv scart-jában lévő csatlakozón kersztül)
vga svideo-->tv svideo (a tv scart-jában lévő csatlakozón kersztül)

a kábelek amiket használtam:
svideo(7pin)-rca átalakító majd innen sima rca kábel (2m)
svideo(4pin)-rca kábel (7m)
svideo kábel (1,5m)

az előző kártyáimhoz is detto ugyan ezeket a kábeleket használtam úgyhogy nem értem!

a tud kérem segítsen!

(#925) luciferc válasza 24thmoment (#924) üzenetére


luciferc
őstag

a kártya kimenete át van állítva PAL-ra? alapból lehet, hogy NTSC-n van.

(#926) 24thmoment válasza luciferc (#925) üzenetére


24thmoment
aktív tag

igen, az rendesen be van állítva....
mondjuk a nvidia drivereknél volt valami olyan beállítás ahol ''s-video'', ''composit'' és automatic között lehetett választani. ha hasonló képpen zajos volt a kép akkor csak átállítottam compositra és ok volt. most bár nem annyira zajos a kép de ha most is lenne ilyen lehetőségem szerintem az megoldaná a problémát.

(#927) luciferc válasza 24thmoment (#926) üzenetére


luciferc
őstag

nem tudnál egy fotót feltenni a képről? hogy mégis milyen a zaj.

(#928) 24thmoment válasza luciferc (#927) üzenetére


24thmoment
aktív tag

azt nem, inkább megpróbálom leírni: olyan mint ha apró színes elektromos vibrálás lenne. nehezen észrevehető de ott van és zavaró. azért megpróbálok vhogy képet feltenni, küldeni.

[Szerkesztve]

(#929) kodani


kodani
tag

Sziasztok! :)

Be lehet azt állítani valahogy Ati Catalyst-ben, ,hogy át tudjak váltani egyetlen billentyűkombinációval 800 x 600-as felbontásról 1024 x 768-asra?

Előre is köszi :R

(#930) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok

Az lenne a problémám hogy ha összekötöm a gépet a tvmmel akkor a monitoromon a kép elkezd rezegni mintha gerjedne valamitől. Egyből ahogy a kábelt bedugom a tvbe.
A megjelenítőeszközöknél még be sincs kapcsolva a tv meg a herz se alacsony de nem is úgy vibrál.
Tudna nekem valaki segíteni hogy miért van ez?
Ja 9600 pro a kari és vivos

(#931) luciferc válasza Triumph (#930) üzenetére


luciferc
őstag

1. ugye nem bekapcsolt gép mellett dugdosod a kábelt a TV-be? mert az nem egészséges

2. van kábelTV-d? ha az kihúzod a TV-ből, akkor is van zavar a monitoron?

(#932) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok! Nincs valakinek egy felesleges tvout kártyája? :U :O

(#933) Triumph válasza luciferc (#931) üzenetére


Triumph
tag

Köszi a kábeltévé volt a gond.
Nem lehet valamit csinálni hogy ne gerjedjen össze a kábeltévével?

(#934) luciferc válasza Triumph (#933) üzenetére


luciferc
őstag

természetesen lehet. venni kell egy galvanikus leválasztót, általában izolátornak hívják és 1-4 ezer Ft között kapható antenna szaküzletekben. Ha a kábelTV izolátor hatására nem gyúl értelem a fejükben, akkor kérj földhurok megszüntetésére való kütyüt, így hátha értik. Ha még mindig nem, akkor vagy rossz boltban vagy, vagy túl csinos az eladó :DDD
Ez a kis mütyűrt a kábelTV drótjába kell betoldani, így otthon néz meg előre, hogy hol férsz hozzá csatlakozáshoz a kábel mentén, nézd meg, hogy milyen csatlakozók vannak, és annak megfelelőekkel szerelt izolátort kérj.

Ha érdekel a háttér, hogy miért gerjed össze, akkor keress rá a földhurok szóra ebben a topikban, ha jól emlékszem itt is beszéltünk róla. meg más topikokban is.

(#935) Triumph válasza luciferc (#934) üzenetére


Triumph
tag

Köszi szépen

(#936) Robert7x válasza Triumph (#935) üzenetére


Robert7x
aktív tag

Esetleg itt is van... Bővebben: link

Arduino, mikrokontroller, fejlesztőKIT-ek, szenzorok, robotika -> http://shop.tavir.hu

(#937) salazar


salazar
csendes tag

Tud valaki arra megoldást hogy a pc-ről szebb képet kapjak a tv-n mint az videókarin kijövő kép. Úgy értem nem vagyok megelégedve a tv képpel ami az x800-as kártyáról s-video-n keresztül kimegy a tv-re. Lehet ezen javítani valamilyen módon? Előre is THX

Haverok, buli, fanta

(#939) mehemed válasza salazar (#937) üzenetére


mehemed
tag

igen lehet kicsereled a kartyat. sajna az ati ngyon gany manapsag.

esetleg hasznalhatsz rgb kabelt de az egy csomo megkotessel jar.

aki nem hiszi jarjon utana...

(#940) Jarod1


Jarod1
addikt

Kibaszhatja a vidokartyat ha TV-re van kotve?

(#941) jagada válasza Jarod1 (#940) üzenetére


jagada
őstag

legalább is a TV OUT-ot igen...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#942) luciferc válasza Jarod1 (#940) üzenetére


luciferc
őstag

pusztán az, hogy a TV-re van kötve, az nem, de ha a TV visszaküld valami kis feszültségtüskét, akkor akár az egész kártyát is kilőheti.

(#943) Chub válasza luciferc (#942) üzenetére


Chub
tag

Sziasztok!

Lenne 1 problémám: TV-outos kártyával küldöm a képet a TVre, videónézés céljából. Megy is minden jól, csak 1 a gond. Akár divxes filmet, akár dvdt nézek számítógépen, a TVn a kép nem az igazi. Nehéz leírni, pontosan mi a gond, de megpróbálom. Néha, főképpen a nagyobb mozgásoknál, vagy amikor az egész kép mozog a filmben, a TV képe torz lesz. Értsd ugy, hogy lesznek 1-2 centi széles, vízszintes csíkok, amik elcsúsznak picit. Mintha lassabban frissülne a képnek az a része. A hiba sajna nem determinisztikus, tehát ugyanannál a filmrészletnél néha előjön, néha nem. De azért elég jól elő lehet hozni, főleg a sok mozgást tartalmazó részeknél. Megérzésem szerint 1 kis idő után egyre gyakoribb a hiba. Filmnézés kezdetekor alig fordul elő, aztán 1re sűrűbben, picit mintha összefüggene vminek a melegedésével. De ez lehet, csak érzéki csalódás. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet ennek a hibának az oka? A rendszer paraméterei a következők:
Ati Radeon 9600XT TV-OUTal, S-video (asszem) - RCA átalakító, RCA-RCA 5mes hosszabbító, ez megy a videó RCA-IN-jébe. a videó RCA-OUTjából megy egy RCA-RCA kábel a TV RCA bemenetére, ami a videójelet viszi át. Tehát ugy tudom nézni, ha a videó be van kapcsolva és a TV a videocsatornára van állítva.
Kérem segítsen, akinek van ötlete/tapasztalata/tippje, hogy mi lehet a gond forrása!

Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#944) luciferc válasza Chub (#943) üzenetére


luciferc
őstag

Ha monitoron nézed nincs ilyen gond?

(#945) Chub válasza luciferc (#944) üzenetére


Chub
tag

Ott nincs semmi gond. Monitoron teljesen jó a kép.

iAudio U2, Shure E2c

(#946) luciferc válasza Chub (#945) üzenetére


luciferc
őstag

hát egyelőre tippem sincs.

bár úgy gondolom el tudom képzelni a gondot, de nem tudnál valahova feltenni egy fotót róla?

(#947) salazar


salazar
csendes tag

na akkor konkrétan tud valaki valami olyan megoldást a szebb tv kép érdekében amit valami új hardverrel meg lehet valósítani?

Haverok, buli, fanta

(#948) mehemed válasza salazar (#947) üzenetére


mehemed
tag

rgb komponens kabel akar 50m is lehet.

aki nem hiszi jarjon utana...

(#949) becksim


becksim
aktív tag

Csao!

No sikerült elbasznom a tv-nézőkét, és már órák óta szarozok vele, de nem jutok dűlőre...

A következő a gond: ati 9600xt tv out svideo-rca kábellel TVre kötve. Ment szépen hónapokig.
Nemrég feltettem egy újabb omega drivert, azóta beszart. Hiába teszem át a megjelenítőknél pal-b-re, annyira durván magas színerőt produkál, hogy nézhetetlen.

Ha a színt leveszem és a kontrasztot felteszem (ez mind a gépen az omega driver control paneljén) akkor meg bazi sötét.

Próbáltam a drivert kipusztítani, sima catalistot feltenni, de nem oldja meg. Bootoláskor már rossz a kép, sztem nem pal-b jelet ad, hanem ntsc-t.

Valakinek van valami ötelete?

Nindzsák?? Hol?

(#950) salazar válasza becksim (#949) üzenetére


salazar
csendes tag

Szerintem telepítsd újra a windowst, másképp nem hiszem, hogy menni fog.:((

Haverok, buli, fanta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.