Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) luciferc válasza Bandus99 (#1300) üzenetére


luciferc
őstag

a kimenet PAL-B? mivel kimenetet váltottál, így lehet, hogy a korábi beállításod visszaállt alapértelmezettre, ami ki tudja, hogy micsoda

(#1302) Bandus99 válasza luciferc (#1301) üzenetére


Bandus99
őstag

Kimenet Pal-D magyarorszag

[link]

kiprobaltam PAL-B is az is ugyanaz a kep majd megprobalom lefotozni meg1x hatha meg tudom mutatni miurol is beszelek

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1303) Bandus99 válasza luciferc (#1301) üzenetére


Bandus99
őstag

na meg1x nekifutok
Csinaltam par kepet remelem visszaadja mi a gondom.
elso kep

[link]

indulasnal nem tudom mennyire kiveheto de a bal also felirat pl nem feher ahogy kellene, hanem szivarvany szinu

masodik kep

[link]

a rozsak mellet levo zold nem zold hanem feheres lilas mindenfele szinu

harmadik kep

[link]

ezt mar belinkeltem sajnos ezt rovid expozicioval csinaltam igy benne van kepfrissitesi csik de nem az a lenyeg benne hanem az ablak szelen szepen latszodo lilas csikok

Aztan itt egy kep amikor RCA kabellel csatlakozom a TV RCA bemenetere

[link]

Itt lathato, hogy a rozsak mellet levo zold zold szinu az ablak szele nem csikozodik, tehat ez egesz jo kepnek monhatom. Az eredeti monitoron lathatohoz kepest sokkal kontrasztosabb kep, de a szinek kb ott vannak ahol kellenek.



Azota kozben talaltam egy megoldast az Svideo kabellel csatlakozom, ennek ellenere Composit kimenetet valasztok a beallitasoknal, igy ugyanazt a kepet kapom, mintha RCA csatlakozoval csatlakoznek tehat a szinek kb jok. Persze miutan igy nem veszek eszre minosegbeli elterest a gyari cernavekony RCA kabelhez kepest a vastag aranyozott vegu S-video kabellel, kerdes van e ertelme egyaltalan. Meg annyit Nvidia 8.3.1.0 driver, 2005.12.08 regebbivel nem tudom mi lenne meg nem neztem meg.


Sorry ha hosszura sikeredett.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1304) luciferc válasza Bandus99 (#1303) üzenetére


luciferc
őstag

részemről akkor egyelőre passz. mondjuk nekem nvidia kártya TV-outjával jó tapasztalatom még nem volt (rossz viszont annál több), ati viszont eddig mindig kiválóan működött, persze ez neked nem vigasz.

(#1305) kovasz válasza luciferc (#1299) üzenetére


kovasz
senior tag

normalis kartyaval ugy nez ki mintha modnitor lenne...

(#1306) Kukkéro


Kukkéro
tag

Üdv mindenkinek!
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Van egy Asus radeon 9600XT káryám és amikor összekötöttem a Tv-vel (3éves Lg) akkor nagyon homályos és sötét lesz a kép. A régi 9550 kártyával tökéletes volt minden.
Scart megy a tv-be, a videokártyába már minden féle kábelt dugtam (átalakítókkal).
Kifogytam az ötletből! Esetleg létezik valami program ami segíthet?
Tanácsok közül mellőzzétek a Tv cserét! :)

(#1307) Kukkéro válasza bladd (#1294) üzenetére


Kukkéro
tag

Üdv!

Egyszerű a megoldás! Nekem is volt egy Abit 4200 -as kártyám és egy program segítségével 100%-os képet kaptam.
Mivel régen volt nemtom fejből otthon megnézem és ha szerencséd van akkor mail-an el is tudom küldeni. :C

(#1308) Kukkéro


Kukkéro
tag

Most olvastam vissza hogy többeteknek probléma van az Nvidia-val.
Ha megtalálom a programot akkor leírom a pontos nevét, esetleg letöltési lehetőségeket.

(#1309) luciferc válasza Kukkéro (#1308) üzenetére


luciferc
őstag

nem a tvtoolsra gondolsz?

(#1310) Kukkéro válasza luciferc (#1309) üzenetére


Kukkéro
tag

DE!!! Igen! :R
A kép nem lesz tökéletes tehát arra senki ne számítson hogy olyan jó képet kap mint a monitor de filmet nézni jó!
Köszönöm a segítséget.

(#1311) luciferc válasza Kukkéro (#1306) üzenetére


luciferc
őstag

a kimeneti formátum jól van beállítva? a TV kimenet tulajdonságlapján ha állítgatod a csuszkákat, akkor nem javul?

(#1312) Kukkéro válasza luciferc (#1311) üzenetére


Kukkéro
tag

Megnézem otthon, de úgy emlékszem igen.
2 német forumon is olvastam, hogy 9600Xt-s kártyával tanácstalanok.

(#1313) tkazmer


tkazmer
addikt

Tudna valaki segíteni, hogy mit csináljak, ha a TV képernyőjén a kép csak fekete-fehér, és a lejátszott film még így sem látszik. Próbáltam visszavenni a színmélységet, de az sem segített

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1314) Kukkéro


Kukkéro
tag

Tegnap megnéztem! TV TOOL segít a homályos képen + fekete csíkok ''mozognak a képernyőn'' problémán
Ezt próbáljátok meg letölteni vagy írjatok nekem e-mailt és átküldöm.6.8 azt hiszem a legújabb verzió.

(#1315) Kukkéro válasza luciferc (#1311) üzenetére


Kukkéro
tag

Tegnap mégegyszer átnéztem a beállításokat sőt az ATI tray tools nevű programot is átböngésztem és SEMMI!!!!!!!!!!! :O :O :O :O :O
Esetleg ha vennék egy tv tunner kártyát azzal sikerülne kirakni a tv-re?

(#1316) gery1


gery1
csendes tag

Sziasztok,

A következő kérdésben kérném segítségeteket:
Ha egy 16:9-es képet jelenítünk meg egy 4:3-as monitoron az ugyebár alul felül ''csíkkal'' jelenik meg, mivel 16:9-es a kép. Ugyanez a 16:9-es TV képernyőjét teljesen betölti. ''Egyes esetekben'' viszont a TV-n is 4:3-as (csíkkal) képként jelenik meg ugyanez. Akár milyen beállítást, vagy code-et próbálok variálni, baszottul nem akar megjelenni 16:9-ben (full kép). Esetleg valami szoftver szükségeltetik ehhez?
Ez igaz DVD filmre és DVD-ből készült rip/avi stb.-re. A videókártya S-video-val van összekötve a TV-vel.

Előre is köszi!

(#1317) luciferc válasza Kukkéro (#1315) üzenetére


luciferc
őstag

a TV tuner kártya a TV adás vételére van, azzal nem lennél előrébb. driver reinstall-t próbáltad már? meg ne kérdezd, hogy ez hogy segíthet...hátha

(#1318) luciferc válasza gery1 (#1316) üzenetére


luciferc
őstag

ez csak egyes esetekben van így? nem lehet, hogy nem 16:9-es a film, hanem mondjuk 2.35:1 vagy hasonló?

(#1319) -adam-


-adam-
csendes tag

Légyszi segítsetek, CCC 5.13-am van, és egy ATI R 9800Pro-m, és ha arra nyomok hogy ''Scale to full screen'', nem húzza szét a képet a tévén! Néha széthúzza de legtöbbször nem! Így pedig nyomottak az emberek egy csomó filmben! Mit csináljak? (S-Video bemenet)
Köszi előre is, elég fontos lenne... (kurvára zavar :) )

(#1320) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Ati Ax550 -es videókarim van és az istennek sem képes a tv-re kiadni a képet. Hang az van, de kép nuku. Aki érti miért lécci árulja el, hogyan tudnám ezt a problémát megoldani.
Előre is köszi a segítséget!

(#1321) luciferc válasza parkasz (#1320) üzenetére


luciferc
őstag

bootoláskor sem látszik a kép?

(#1322) Kukkéro válasza luciferc (#1317) üzenetére


Kukkéro
tag

Megkérdeztem hátha van olyan Tv tuner aminek van ilyen funkciója.(Boltokban nem találtam)
A 5.11-es van fönt ma fölrakom az 5.13-t. De félek hogy nem fog segíteni mert tavaly 2-szer próbálkoztam már és akkor má-más driverek voltak fönt.Most azért lenne fontos mert akkor megoldottam azzal hogy a 9550-es gépet használtam de most már ez nem mükszik!

(#1323) gery1 válasza luciferc (#1318) üzenetére


gery1
csendes tag

Igen csak egyes esetekben, leginkább a DVD-ből készült cuccoknál(DivX, Rip,...).
A legtöbb DVD általában frankó 16:9.
Miből lehet megbizonyosodni arról hogy milyen a film eredeti képmérete?

(#1324) parkasz válasza luciferc (#1321) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Sikerült megoldanom, igaz vagy 2 órámba került, de végre müködik. Amúgy az xp hátteret látta, azaz a virtuális monitort, csak a filmeket nem rakta ki. De most már műxik!

(#1325) luciferc válasza parkasz (#1324) üzenetére


luciferc
őstag

látod látod, ha értelmes kérdést tettél volna fel, vagyis közölted volna, hogy az asztal látszik, csak a film nek, akkor lehet, hogy még válasolni is tudtam volna...

(#1326) parkasz válasza luciferc (#1325) üzenetére


parkasz
senior tag

Bocsesz, csak sajna tényleg láma voltam/vagyok ebben a témában, így nem tudtam mit kell beírnom ahhoz, hogy tudj érdemben válaszolni :B Azért köszi, mert a szándék a fontos :R

(#1327) JoHnni


JoHnni
senior tag

üdv

létezik olyan kábel aminek egyik végén monitor csatlakozó van, másik végén pedig scart vagy rca, ami a tv-be vagy videóba tudok dugni

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1328) lapa válasza JoHnni (#1327) üzenetére


lapa
veterán

ahogy te szeretnéd, úgy nincs. barkácskodni lehet viszont. [link]

(#1329) penge111


penge111
addikt

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni, szóval van egy 9800 pro karim és azt szeretném beállítani rajta, hogy a TV-én mondjuk az asszony nézze a számítógépről a filmet, miközben én játszok a számítógépen, tehát a flim az én moncsimon egyáltalán ne jelenjen meg csak a tv képernyőjén. Anno 9600 xt-m volt és egy srác meg tudta nekem oldani ezt, de sajna akárhogy próbálkozok nekem nem sikerül megoldani.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1330) luciferc válasza penge111 (#1329) üzenetére


luciferc
őstag

Ha magyar nyelvű a drivered, akkor az átfedés (overlay) fülön kell beállítani a dolgokat, miszerint színház módot szeretnél és meg kell adni a TV képarányát. most már ki lehet próbálni, hogy miközben a filmet kis ablakban játszod le, megjelenik-e a TV-n full screenben. ha igen, akkor kész vagy, nyugodtan futhat a játék, látszani fog a film a TV-n. ha nem jó a kimenet, akkor a videolejátszódban a videorender-előt overlay mixerre kell tenni. mondjuk ilyen szimultán dolgokhoz játéktól függően erős gép kell, illetve érdemes felvenni a videolejátszó prioritását, hogy ne szaggasson a film.

(#1331) penge111


penge111
addikt

Köszi! Ha hazamegyek megpróbálom! :C

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1332) penge111


penge111
addikt

Köszi! Ha hazamegyek megpróbálom! :C Bár én ilyen menüre nem emlékszem! Azt hiszem én az 5.11 es Catalystet használom!

[Szerkesztve]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1333) korneel


korneel
tag

hello

a követekző a problémám: a jó régi mx400-at lecseréltem egy radeon 9550-re de nekem sem megy a tv kimenet a pontos probléma az hogy csak a háttérkép látszik, nem teszi ki teljes képernyőre a filmet ahogy nvidiánál videótükrözéssel csinálta,az omega legújabb driverét használom, ebben az overlay menüben csak a színeket kontrasztot meg ilyen dolgokat lehetne állítani de ki van minden szűrkítve, valakinek vmi ötlete? kipróbáltam hogy bsplayerben desktop módban játszom le a filmet, de akkor a tv egyszín fekete..

(#1334) penge111


penge111
addikt

Nos Lucifer, sikerült megcsinálnom mindent ahogy mondtad, de!!!
Amikor a filmet indítom minden úgy történik, ahogy mondtad. Nálam kicsi a kép és a Tv-n pedig egész képes, és szöszmötölhetek az asztalon is a Tv-n nem látszik. Viszont ha játékot índítok, vagy ha egy mappába csak belépek akkor sajnos az már a tv-én is megjelenik, a film pedig ahogy a moncsimon , úgy a tv-én is csak a háttérben fut ilyenkor :O
Valami ötlet?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1335) luciferc válasza penge111 (#1334) üzenetére


luciferc
őstag

mit használsz lejátszásra? próbálkozz bsplayerrel vagy zoomplayerrel (ez még nem beszél magyarul, ha számít)

(#1336) penge111


penge111
addikt

Bsplayert és a koalaplayert használom! Mondjuk csak a Bsplayernél volt nekem overlay opció, de csak két lehetőség közül lehetet választani: mode 1; mode 2. Mindkettőt próbáltam, de egyikkel sem jött össze. Lehet leszedem a legfrissebbet a bs-ből, mert nekem nem volt az overlaynél ''mixer'' lehetőség. Azért köszi, hogy próbálsz segíteni! :DD







[Szerkesztve]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1337) luciferc válasza penge111 (#1336) üzenetére


luciferc
őstag

olvasd el figyelmesebben a bsplayer config ablakát. a mode 1 és mode 2 a VMR-9-re vonatkozik. felette van a rendering mód legördülő menü, na ott kell lennie az overlay mixernek másik 7-8 lehetőség társaságában.

(#1338) iiglo


iiglo
tag

Lehet hogy Off, de azér megkockáztatom...

Van egy asus s-presso barbone gépem, amiben az alaplapi vga-n keresztül működik csak a tv tuner funkció (illetve bootolás nélkül (na jó, linux azért bootol titokban) is lehet vele mediazgatni (dvd, tv radio, mp3), de ez mind csak integrált vga-n keresztül müxik... de szeretnék venni egy tft-t amit szeretnék dvi-vel használni. Van e arra mód szerintetek hogy megoldjam ezt a helyzetet, gondolok arra, valahogy sorba, párhuzamosan kötni az alaplapi cuccossal az agp-s karit...

Esetleg valami váltó, ami, mondjuk ahonnan jelet kap onnan továbbítja a jelet (a vga-ra persze tennék átalakítót) a moitor felé...

Ha valaki tud segíteni annak elmondok egy misét!

(#1339) Déry


Déry
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy miként tudok TV adásokat PC-n keresztül rögzíteni, lehetőleh mpeg2-ben. Létezik ilyen kártya esetleg laptophoz is?

(#1340) Bandus99 válasza Déry (#1339) üzenetére


Bandus99
őstag

Persze TV tuner kartyanak hivjak amit te szeretnel es letezik pl usb valtozatban is

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1341) ZakRob


ZakRob
senior tag

Sehogy sem sikerül átvinni a jelet a Tv-re a kártyáról, ezelőtt volt Ati-m, azon egyszerűen ment a dolog, azelőtt, pedig egy GF2-n a TvTool segítségével. Most a TvTool 9.7-es változatával próbáltam a képet átrakni, de sikertelenül.
Ezt írja ki a beállítsoknál:
[kép]


Valakinek volna estleg valami használható ötlete?

(#1342) penge111


penge111
addikt

Lucifer neked milyen verziója van meg a bsplayernek? Mert én többet is kibróbáltam és seholsem találtam rendering mód legördülő menüt ( és így persze azon belül mixer módot sem), szóval elképzelhető, hogy ez nincs benne minden verzióban? Lehet hogy elegendő, ha megadod a te lejátszód verziószámát és akkor megoldódik a probléma! :C

[Szerkesztve]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#1343) luciferc válasza ZakRob (#1341) üzenetére


luciferc
őstag

használd az nvidia saját driverének beállításait. szvsz. de nekem is ati van, nvidia meg tvout eléggé ellentétes fogalmak nálam...

(#1344) luciferc válasza penge111 (#1342) üzenetére


luciferc
őstag

egyszerű, a legújabb, ami letölthető :) a video beállítások Video renderelés fülén van a rendering mode legördülő. nekem eddig mindig ott volt. amúgy milyen az oprendszered?

(#1345) ZakRob válasza luciferc (#1343) üzenetére


ZakRob
senior tag

Próbáltam, de azzal sem ment, bár úgy még a GF2-t sem tudtam beállítani anno.

(#1346) luciferc válasza ZakRob (#1345) üzenetére


luciferc
őstag

innentől valami nvidias emberke kellene. a jövőre nézve meg érdemes feljegyezni, hogy ha kell emberi tvout, akkor ati. gond nélkül megy évek óta. és a beállítása sem volt több, mint fél perc.

(#1347) maflame válasza ZakRob (#1345) üzenetére


maflame
aktív tag

Én elmondom nálam, hogy működik aztán vagy segít vagy nem:
nView displaymode: clone
a Tv legyen a secondary display! A ''fullscreen Video''-résznél állítsd be a ''fullscreen device''-hez azt, hogy secondary display!
Így a monitoron kis ablakban, a TV-n pedig fullscreenben megy a film.

...kábé ennyi.
A Divx ek nálam alapból a Jetaudioval indulnak és a jobbklikkes menüben ott van, hogy
''play on my: monitor/TV -így divx esetében nem kell semmit a driveren beállítani csak rányomni a TV-re. ...a DVD-nél meg ahogy fent leírtam.

...esetleg még nézd meg driverben toolsnál, lehet, hogy bekell jelölni a force TVdetection-t, hogy megtalálja a TV-t.






[Szerkesztve]

(#1348) ZakRob válasza maflame (#1347) üzenetére


ZakRob
senior tag

Kösz a segítséget, majd kipróbálom, amit leírtál, remélem bejön.

(#1349) maflame válasza ZakRob (#1348) üzenetére


maflame
aktív tag

Be kéne jönnie, egyforma kártyánk van! Ha mégsem akkor írj vissza, csak kiderül mi lehet a baj.

(#1350) bnorci71


bnorci71
addikt

nem akartam az egész hsz-t ide is beírni igy csak linkeltem szóval van valakinek tanácsa a problémámra?

[link]
[link]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.