Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) tothbe válasza korcsi (#2998) üzenetére


tothbe
addikt

igazad van, kicsit kapkodtam. De a dual link nagyjából csak elmélet, mert valójában nem sok átlagmonitor támogatja. Vagy tévednék?

By(e) Tothbe

(#3002) tothbe válasza nfsu17 (#2999) üzenetére


tothbe
addikt

Nézd meg inkább a Hama direkt pc-tv kábelét, azzal menni fog simán az s-video+jack ->scart átalakitás egyböl a tv-re. A dvd-t ne keverd bele, azzal tényleg csak a gond lesz, ahogy már irták, mert egyel(illetve kettövel) több helyen keresheted a hibát.

By(e) Tothbe

(#3003) nfsu17


nfsu17
veterán

Oké, köszi.
:R

(#3004) enamessias


enamessias
aktív tag

Segítsetek!

Van egy Shneider 100Hz-es crt tv-m. Ezt kellene a géppel öszekötni. Eddig Nvidia 7900GT karim volt xp-vel, már ott is gondok voltak. Ott se akart megjelenni a kép. Miután telepítettem a Tv Tool programot már volt kép, működött, de percenként elment a szine és fekete-fehérre váltott. NV ikonra katintva villan egyet a kép és kb huszadikra újra szines lett.
Ezt a kártyát eladtam, most 9600GT-m van 64-bites vistával. Ugyanolyan komponens és svideós kábelcsokrot adtak a vga-hoz, mint az előző karinál. Ugyanúgy összekötöttem (Vga -> svideo kábel - > svideo - scart átalakító), de most nem jelenik meg kép. Most az NV ikonra katintva 1 másodpercig jelenik meg a kép, majd teljes sötétség. Tv tool progi nem fut 64bit-es vistán.

TV-n és a gépen is kipróbáltam több pal és ntsc szabványt is. Monitorom már raktam alaplaphoz közeli és távoli csatlakozóba is. Driverből új, a 174.16 van fenn. A gyári driverel a monitor be se kapcsolt....
Még egy észrevétel: Fissitéshez a tv-nek 25hz-et ir a control panel :F :(((

Komponen kábelt és komp. scart átalakítót ki lehetne próbálni, de feleslegesen nem akarok ennyi kábelt venni!

Várom az ötleteket....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#3005) enamessias


enamessias
aktív tag

Tv-n 3 scart van + front panel (kompozit és szereo audio).
Előkerestem egy házilag tákolt kábelt minek egyik fele svideo, másik kompozit. És működik!
Annó azért vettem svideo-svideo kábelt, mert ez nem volt jó 7900gt-vel :F :Y :W
Ez miért van?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#3006) bananagirl


bananagirl
csendes tag

Sziasztok!
Nagy problémám van...abszolút nem értek a számítógéphez, de szeretnék filmet nézni a Tv-n és nem a számítógépen.
Régen lehetett de most már nem és nem értem miért... :W
Amikor át akarom küldeni a képet Tv-re akkor nincs ott a Tv szimbólum csak a monitor?

Tudna nekem valaki8 segíteni? Előre is köszi :B

[ Szerkesztve ]

timi

(#3007) metallus


metallus
csendes tag

Üdv analog videokameráról s-video kábellel tudok-e asztali pc-re áttolni felvételt és ha igen akkor miért nem tudok?

(#3008) tothbe válasza enamessias (#3004) üzenetére


tothbe
addikt

javaslom a visszaolvasást és/vagy neten keresést a vista és a tv-kimenet dolgában, de elárulhatom nem leszel boldog attól amit találsz majd.
Ha valahogy életet tudtál lehelni belé, akkor pedig nagy szerencséd van...

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#3009) tothbe válasza metallus (#3007) üzenetére


tothbe
addikt

ha van hozzá drivered és szoftvered, na meg s-video-s tunered, akkor mindent lehet.
Csak egy s-video-s videókártya viszont kevés lesz hozzá, mert azon csak kimenet van.

By(e) Tothbe

(#3010) tothbe válasza bananagirl (#3006) üzenetére


tothbe
addikt

kicsit részletek kellenének, hogy mi a régen, mi az uj, mi változott, föképp a konfiguráció lenne fontos meg az oprendszer. Esetleg a kábelezés és a tv tipusa is jól jöhet, ha az is megy.

By(e) Tothbe

(#3011) metallus válasza tothbe (#3009) üzenetére


metallus
csendes tag

Köszi az infót, utólag már látom rajta, hogy out:)))

(#3012) vampire17


vampire17
addikt

hali . egy alaplapi geforce 6150 esem van. svideo kabellel van osszekotve a tv-vel a cucc. a kov a problema. fol raktam a GTA san andreast. a monitoron indul is a jatek mint allat, szupi minden. de ha atrakom a tv re a kepet akkor nem indul a jatek. ez miert lehet???? mas jatekkal mukodik csak ezzel nem. klonozni nem tom a kepet, mivel a 6150 egyszerre az analog kimenetet meg az svideo-t nem tudja meghajtani, csak dvi + svideo vagy dvi + analog.(dvi atalakito sem jo, mert dvi-d van rajta.)

(#3013) citkar


citkar
addikt

üdv

szeretném a gépemet egy tévére kötni, filmnézés céljából, kérdésem elég alapvető, de nem értek hozzá

a VGA-n milyen kimenet kell legyen, olvastam h van TV-out és vmi S-video talán
az én VGAmon (7300GT) van egy fekete kis dugasz,kerek s benne sok kis lyuk, hely a tűknek ( régi VGAmon ati 7500-n is hasonló dugasz de kevesebb lyuk a tűknek)

kérdésem egyszerű, melyik mi s ezzel rá tudom e dugni a tévére, ha vmi üzletben szerzek hozzá kábelt

a TV Panasonic TX-29PM11P, ha ez számít

előre is köszi a segítséget

citkar

(#3014) vampire17 válasza citkar (#3013) üzenetére


vampire17
addikt

egy svideo kabelt kell venned ha a tv-d tamogatja az svideo-t. asszem amugy hogy ez a tv tamogatja.
[img]http://www.csatlakozok.hu/images/kabelek/3323614.jpg[/img]
valami ilyesmi.
kell meg egy scart - svideo atalakito [img]http://www.csatlakozok.hu/images/kabelek/1979658.jpg[/img], ezt sok helyen lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#3015) vampire17 válasza citkar (#3013) üzenetére


vampire17
addikt

ha a tv-n tobb scart aljzat is van akkor meg kell nezned hogy melyik tudja az svideot. ezt ugy tod megnezni , hogy atkapcsolsz av re. a taviranyiton ha minden igaz akkor a szines gombokkal tudsz az av-k kozott valtani. piros, AV1, zold AV2 sarga AV3(ez az elol levo RCA bemenet amugy) valszeg az AV2 on lesz az svideo. ez ugy derul ki hogy ketszer megnyomod a zold gombot. ekkor azt irja ki hogy AV2S ebben a modban hagyd. es ilyenkor ertelemszeruen az AV2 re kell dugni az atalakitot.

a szamitogepen vagy clon modra allitsd a kartyad vagy egy megjelenitore, es az a tv legyen. a felbontas 720*576 legyen mivel ez a tv felbontasa is, ha nagyobbra venned elmosodott lenne. a tv norma pedig PAL-G legyen. ha filmet nezel en ajanlom az egy megjelenitot, ugy nem kell baxakodni a video atfedes beallitasokkal. meg ugyis egyszerre csak egy megjelenitot nezel gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#3016) tothbe válasza vampire17 (#3012) üzenetére


tothbe
addikt

állitsd át még a monitoron futtatva a felbontást 1024x768-ra, mert az a max. az s-video-n. Utána inditsd újra a tv-vel és már menni fog.

By(e) Tothbe

(#3017) tothbe válasza vampire17 (#3014) üzenetére


tothbe
addikt

ennél egyszerübb egyben egy Hama direk pctv kábel, mert az viszi a hangot is pluszban és csak egy kábelt kell bekötnie, ráadásul el sem rontható módon.
És az tud átalakitani is s-video-ról tehát composit bemenetre kötve is müködik.

By(e) Tothbe

(#3018) vampire17 válasza tothbe (#3016) üzenetére


vampire17
addikt

mar megoldottam. a monitor nalam alapbol 1024x768. ugy csinaltam hogy elinditottam a jatekot, taskvaltas, atallitottam tv re a kijelzot, taskvaltas a jatekba, ott a felbontast 720x576 ra es mar jo is volt.

(#3019) citkar


citkar
addikt

köszönöm a segítséget

ez pontosan mit is jelent?
"a szamitogepen vagy clon modra allitsd a kartyad vagy egy megjelenitore, es az a tv legyen."

a gépen 1280*1024es felbontás van,de akkro átváltok 1024*768ra

az a HAMA kit, s-video kimenet scart tv bemenet nekem szólt, h nem kell átaalkító?

másik: ha sima S-video kimenetre teszek kábelt, arra átalakító scart csatiba,ezen csak kép, vagy hang is megy-e?

gyakorlatilag filmnézésre kellene a dolog, ennek tükrébe kérdezem

(#3020) tothbe válasza citkar (#3019) üzenetére


tothbe
addikt

azon csak a kép fog menni, amit irtak, azért javasoltam neked a hama kábelt.
Kapsz belöle 3,5 vagy 10 méterest is akár a "hüje azért..." boltban, akár pl. e-bolt-ból a neten rendelve.

By(e) Tothbe

(#3021) citkar válasza tothbe (#3020) üzenetére


citkar
addikt

aham,jól hangzik
szóval ez a Hama direkt pc tv kábel a neve a csomagnak? vagy vmi spéci neve lehet?
minél hosszabb annál jobb,szal 10 méter asszem :)
kb árat tudsz mondani? pár ezres gondolom

(#3022) tothbe válasza citkar (#3021) üzenetére


tothbe
addikt

Kikerestem helyetted

By(e) Tothbe

(#3023) citkar válasza tothbe (#3022) üzenetére


citkar
addikt

köszi szépen, azt hiszem már meg tudom majd oldani

(#3024) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Kis tanácsot szeretnék kérni. Eddig s-video kábellel kötöttem össze a gépet a tv-vel (katódsugárcsövessel :DDD )
Viszont most már a vidijókártyám és a tv is változott. A tv-n van, d-sub, hdmi, rgb rca, scart és s-video persze.
Videokártya 8800gt
Video-Features: HD-Output
Connectivity: DVI-I + DVI-I
A kártyához van s-video alapból kijövő rgb rca (3db ugye), dvi-hdmi fordító.
Kábel nem lényeg, azt intézek. :)
A kérdés, hogy dvi/hdmi vagy pedig svideo-rgb?
:R

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3025) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

sziasztok

van egy 9600XT karim, TV outal, amibe ugye ha bedugom a hozzá adott átalakitot kapok 4RCA-t és egy Svideo-t , namost bedugtam a ZÖLD RCA-ba a hozott 5méteres Philips RCA kábelem, ezután kaptam egy kissé csikos fekete-fehér képet, hogyan tovább hogy ugyan ezen a kb 5,5-6méteres szakaszon végre szinesbe élvezhessem a képet?:D Amugy catalist megismerte sikerült minden más, csak ezzel van bajom.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3026) rzerge válasza TexT-BoY (#3025) üzenetére


rzerge
aktív tag

helyedben s-videoval próbálnám inkább, kisebb interferencia,szebb kép

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3027) tothbe válasza rzerge (#3024) üzenetére


tothbe
addikt

egyértelmüen a dvi-hdmi, mert azzal nagyobb felbontást szebben tud kezelni. Viszont érdemes utánanézni, hogy a tv támogatja-e a pc használatát a hdmi bemeneten (azaz pl az 1:1 pixel mappingot) és érdemes a nativ felbontásában hajtani (1360x768 HD-s tv-nél vagy 1920x1080 fullhd-s tv-nél).
De a 8800-al fogsz szivni rendesen, ha sikerül is valaha.

By(e) Tothbe

(#3028) tothbe válasza TexT-BoY (#3025) üzenetére


tothbe
addikt

ha a tv-d tud rgb jelet(komponens) fogadni scart-ról vagy akár komponens bemeneten, akkor érdemes lenne azzal összekötni, mert az a legjobb variáns, ha az nem megy, akkor s-video, ha az sem, akkor marad, amit irtál, de akkor állitgatni kell sokmindent vagy kell pl. egy hama kábel ami átalakitja az s-video-t scart-on compozit jelre és akkor szines is lesz meg nem lesz csik sem.

By(e) Tothbe

(#3029) Dean


Dean
tag

Sziasztok!

Az említett kártya és driver kombinációval szeretnék hagyományos tv-n filmet nézni.
Az S-VIDEO kábelen kimenő jel nem felel meg a tv felbontásának, de sebaj.

7600 gt esetében a driver-ben volt 1 beállítás mely a monitoron futó filmet a tv-n teljes képernyőn jelenítette meg, függetlenül attól, hogy a monitoron ablakban néztem.

Ezt a beállítási lehetőséget nem találom az adott driver esetében.
Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan oldhatom meg a problémát illetve melyik drivert kell használni?!

Köszi!

(#3030) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok!

Probléma a következő: Ügyfél utólag szeretné a kész irodába a szgépet összekötni plazma tv-vel. MIvel a madzagnak már nincs hely, ezért wireless jeladóval lőnénk át a képet... . A vga egy ATI 9250s-video outtal, ezt összkötöttem a wireless szutyival majd a tv-n a vevőt scart-al . ELvileg mindennek klappolnia kellene, de a 2 kütyü nem látja egymást. (Ugye különben mért írnék ide :B ) Hogy kell egy ilyen kártyán normálisan beállítani a tv out-ot? mit csinálhatok rosszul Adjatok 5leteket légyszi mert megőrjít ez a sz... 38.5 fokos lázzal itt szívok... :O

(#3031) Dean


Dean
tag

up

(#3032) gorgo25


gorgo25
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget kérek!
A problémám, a következő adott egy ATI 2900GT két DVI és egy s-videó és képet szeretnék a tévére is sima crt van kábel meg minden, eddig is ment csak nvidia kártyával.A problémám az, hogy ha a tv-t az alapértelmezettnek állítom be a gyorsbeállításnál a catalyston akkor ok a jel csak a monitoron nincs, ha a monitor az alapértelezett akkor nem tudom engedélyeztetni rá az asztalt mert 2mp fekete kép és minden az eredeti nincs kép a tévén valaki segítsen ha volt már ilyenetek.A catalyst 8.3-as. :O

A világon két dolog végtelen a világegyetem és az emberi hülyeség bár az elöbbiben nem vagyok teljesen biztos.

(#3033) frankie!


frankie!
őstag

Valaki közületek csinált már VGA_SCART kábelt?

Hogy lehetne kiszűrni a hibát hogy miért nem működik? Egy régi 55 cm-es Daewoo TV-vel próbáltam. ;]

(#3034) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!
Help me, pls!
Van egy 88GT-m, és meg tudom e azt oldani, hogy a TV-n más felbontás legyen, mint a monintoron!
Nevezetesen! Tudom e egyszerre futtatni a TV-t 1024x768-on míg a monitort 1280x1024-en?
:R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#3035) tothbe válasza toth_janika (#3034) üzenetére


tothbe
addikt

max. kiterjesztett asztallal, de akkor meg nem ugyanaz lesz a kettön.
Viva la nvidia!

By(e) Tothbe

(#3036) toth_janika válasza tothbe (#3035) üzenetére


toth_janika
őstag

Egy ATI-val meg lehet ezt csinálni?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#3037) tothbe válasza toth_janika (#3036) üzenetére


tothbe
addikt

némi trükközéssel igen, de nvidia-nál semmi trükk nem segit. Ott van a Klón meg a kit. asztal aztán kész, ráadásul a klón se megy mindig és mindenhogyan.

By(e) Tothbe

(#3038) Dean


Dean
tag

Sziasztok!

9600 GT drv 174.74

Az említett kártya és driver kombinációval szeretnék hagyományos tv-n filmet nézni.
Az S-VIDEO kábelen kimenő jel nem felel meg a tv felbontásának, de sebaj.

7600 gt esetében a driver-ben volt 1 beállítás mely a monitoron futó filmet a tv-n teljes képernyőn jelenítette meg, függetlenül attól, hogy a monitoron ablakban néztem.

Ezt a beállítási lehetőséget nem találom az adott driver esetében.
Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan oldhatom meg a problémát illetve melyik drivert kell használni?!

Köszi!

(#3039) tothbe válasza Dean (#3038) üzenetére


tothbe
addikt

Amit keresel, azt szinház módnak hivják, de nem fogod már megtalálni és nem is találsz olyan drivert, ami ismeri már a kártyád, de még kezeli a szinház módot, vagy ha igen, azon csak fekete kocka lesz a film helyett.

By(e) Tothbe

(#3040) Dean


Dean
tag

Köszi a választ!

Ez engem mélységesen elszomorít!

(#3041) rzerge válasza tothbe (#3027) üzenetére


rzerge
aktív tag

Ne szomoríts el!
Most próbáltam beizzítani a dvi-hdmi kábellel a dolgot.
Beindítottam a gépet, és nem adott ki jelet a pc monitorra. Ez azért lehet, amit írtál? :F
2 hdmi port van a tv-n, az egyik csak támogatja. Igaz van d-sub is a tv-n, de hát csak jobb lenne hdmi-n sztem...
Szted mi lehet a bibi?
Nem úgy kell csinálni, mint egy sima s-video beállításnál?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3042) fugafree


fugafree
csendes tag

Sziasztok!
Problémám akadt a Gigabyte Radeon 2400XT kártyámmal. Nem sikerül kitenni tv-re sehogyse. Próbáltam már svideo-val, meg AV-val is. Egyszerűen olyan, mint ha be se lenne dugva. Rámegyek, hogy rakja ki, és nem csinál semmit. Pedig a control centerben kiírja, hogy van valami csatlakoztatva, csak épp nem csatlakozik.
Itt egy kép!
Valaki segítsan plííz.
(Amikor először megpróbáltam kirakni, vista újratelepítés előtt, nem a gyártótól kapott elosztóba dugtam az svideo csatlakozóz, hanem közvetlen a kártyába, mert ugye belepent. Nem tudom, ennek van e vmi köze hozzá.)
Üdv.: FugaFREE

(#3043) Sonny C. válasza fugafree (#3042) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Próbáltad, hogy ráklikkelsz a a bekarikázott TV ikonra és a felette lévő üres négyzetbe húzod? Utána jobb egérgomb és ki tudod választani, hogy klón vagy kiterjesztett asztalt akarsz!

(#3044) alexir


alexir
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Egy HTPC-t próbálok összealítani (vagy is inkább beállítani) és ennek a gépnek nem lenne más valódi kijelző csak a TV ( 4:3 CRT) ezen a kéjezőn csak DVD lejátszottam volna és PCI-s műholdvevő kártyáról a TV-csatornákat, nézném. Ezen a PC-én, egyéb műveleteket szeretnék egy másik gépről LAN-halózaton kereszttől távoli asztalon végezni. Van egy problémám: nem tudom jól beállítani TV-t, hogy nem monitor-ként működjön, hanem úgy, mint egy TV. A kép nem a teljes képernyőn van, hanem mindig van fent és lent egy-egy sötét csík (a felbontástól függetlenül). Kép minősége is rosszabb, mint az, ami maga a TV kábelről mutat. Ha rákötöm (HTPC-re) rendes monitor akkor a TV is jól működik, a hogy kell, szépképpel (ilyenkor TV megjelenik, mint egy második kiterjesztett monitor). Sajnos nem tudom csak e-miatt még egy monitort tartani a TV mellett, viszont ha leveszem a monitort, akkor TV csak rosszabb képet tud mutatni. Köszönöm a segítséget. :W
A HTPC összeállítás:
Asus M2A-VM HDMI, AMD X2 4200+, 2GB memória,
VGA integrált Radeon X1250, SkyStar2 sat tuner
TV Scart bemente a s-videó PC kimentre van kötve

Bicycle forever!

(#3045) gorgo25 válasza Sonny C. (#3043) üzenetére


gorgo25
csendes tag

Én is ugyan ilyen gondal küzdök mint amire válaszoltál nekem nem csinál vele semmit miután engedélyezem a klón üzemmódot.

A világon két dolog végtelen a világegyetem és az emberi hülyeség bár az elöbbiben nem vagyok teljesen biztos.

(#3046) Sonny C. válasza gorgo25 (#3045) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Ilyenkor általában elő szokott jönni egy ablak, hogy a megjelenítéskezelő újra-állította a beállításokat. Meg akarod-e tartani ezeket a beállításokat? Vagy valami hasonló szöveg. Itt egy OK-t nyomsz és kész. Ha nem nyomod meg az OK-t akkor 15 másodperc múlva visszaáll a beállítás előtti (tehát nem engedélyezett) állapot.

(#3047) methyl


methyl
tag

Helló mindenkinek

Kicsi, de számomra új, bár nem túl nagy , de idegesítő problémába ütköztem a Vista (SP1) 64bit-es verziójának a használatánál.
ATI ccc 8.3 driver fenn van. De filmezésnél ha TV-re átlököm a képet, filmnézés közben állandóan lekapcsolja a TV-n is a képet, <szerintem az energia gazdálkodási beállítások szerint.>
Ezt nem értem, mert XP-n automatikusan értelmezte ha teljesképernyős video-t rakok át TV-re akkor ott nem kapcsolja le a képet a TV-ről.
Nem tudjátok miért lehet ez hogy fullscreen videozás alatt is bekapcsol az energia-gazdálkodási képernyőkikapcsolás?
Már próbáltam BSPlayer-rel is, NeroShowTime-al, és JetAudio-val is a lejátszást.

Van vmi ötletetek?

''Nem én vottam''

(#3048) LLKobe válasza tothbe (#3039) üzenetére


LLKobe
veterán

Üdv Mester! Csak érdeklődnék van-e már megoldás a Vista+nVidia+tv-out problemára? Ha jól tudom mostanság kijött vmi új driver, van benne valami pozitív változás?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3049) tempx


tempx
tag

Sziasztok,

Szokásos probléma, TV-re szeretném kötni a video kártyámat... Eddig az ezeréves 9550-ATI kártyámmal gyönyörűen ment, az új konfiggal nem tudom megoldani. Ami adott:

-Gigabyte GV-NX88T512HP (GeForce 8800 GT) S-Video OUT
-Vista x64
-Forcaware 169.25 (64 bit)
-Sima analóg katódsugárcsöves samsung TV

Nvidia controlpanelban le van tiltva a force detection on startup opció, nem érzékeli hiába van rádugva a TV. Semmi beállítást nem találtam. Ez az egész NV control panel nagyon szegényesnek tűnik az ATI után....

előre is köszönöm.

(#3050) gorgo25 válasza Sonny C. (#3046) üzenetére


gorgo25
csendes tag

Ezzel csak az a bajom, hogy mindent így csinálok de nem jó nem értem. :F

A világon két dolog végtelen a világegyetem és az emberi hülyeség bár az elöbbiben nem vagyok teljesen biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.