Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) JohnnyX válasza tothbe (#1848) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Projectoros tv-nel is 50Hz-re kell allitani? :F

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1852) tothbe válasza paramparya (#1839) üzenetére


tothbe
addikt

Mert a frekvenciát nem ott kell beállitani, hanem a monitor tulajdonságoknál, ahol a felbontást is beállitod. Ott bemész a 2. monitor(TV) kiválasztása után a Speciális(Advanced) gomb megnyomásával majd a monitor fülnél átteszed 50Hz-re.
És máris kész, csak okézni kell mindent.

By(e) Tothbe

(#1853) tothbe válasza lackó76 (#1844) üzenetére


tothbe
addikt

Pedig valahol a videokari szoftverében kell, hogy legyen egy ilyen lehetöség.

By(e) Tothbe

(#1854) tothbe válasza JohnnyX (#1851) üzenetére


tothbe
addikt

Nos, ez jó kérdés. Amit tudok, hogy azon tutira megy. És hogy egy crt, még ha 100Hz-es is alapból elszáll, ha nem jól csinálod, mert defaultban ált. 60Hz-et nyom ki a vga-ra.

By(e) Tothbe

(#1855) [w] válasza tothbe (#1848) üzenetére


[w]
őstag

ahogy elnézem az interlaced mód csak valamiféle különleges progival állítható be, mert alapból nincs benne a window-zos driverben.

jól sejtem? ha igen mit használjak?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1856) paramparya válasza tothbe (#1852) üzenetére


paramparya
őstag

Néztem már, ott is csak 60hz-et enged... :(

(#1857) tothbe válasza [w] (#1855) üzenetére


tothbe
addikt

mint ha a powerstrip tudna ilyet.

De itt egy [link] egy ilyen projektröl.

By(e) Tothbe

(#1858) tothbe válasza paramparya (#1856) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor kell valami speckó driver vagy program amivel átállithatod.
Pl. az elöbb emlitett powerstrip-nél rémlik a dolog, de még check-olom.

By(e) Tothbe

(#1859) tothbe


tothbe
addikt

Na még egy kis segitség a VGA -> Scart (PAL) konvertáláshoz: [link]

By(e) Tothbe

(#1860) maddog


maddog
tag

a problemam a kovetkezo

oszze van kotve a tv meg a gep s video to scart

ti4200 kartya(nem rohog)

clone viewba rakom es szar a kep (nehez leirni milyen csak szar minosegu)

be kell allitani hogy a tv legyen a full screen device es akkor fasza a kep

viszont:
ha ezt teszem akkor a bs player a nem ful screen devicera (ti: a monitorra) teszi a feliratot a tv-re nem

ha kivalasztom a monitor full screen device-nak akkor a tv-re teszi a feliratot viszont szar lesz kep

nem tudja valaki mit kell tenni ebben az esetben???



hilfe!!!!!

(#1861) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Gef 6600gt-m van, amin van s-video kimenet. A kisszobaban van a gep, a nagyszobaban a tv. Este kiprobalom en is osszekotni oket.

Megpedig igy:

A kartyahoz jart ''s-video -> rca'' atalakito kabel.
Vettem olyan csatlakozot (anyat es apat is), amivel a tv koax kabel vegere lehet szerelni rca csatlakozot. Igy persze csak a kep megy at, de pl fenykepeket (meg nema filmet) lehet nezni a tv-n is. Remelem mukodni fog. :C

[Szerkesztve]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1862) tothbe válasza maddog (#1860) üzenetére


tothbe
addikt

directvobsub pl. segit. ;)

By(e) Tothbe

(#1863) tothbe válasza JohnnyX (#1861) üzenetére


tothbe
addikt

mi az, hogy a tv koax kábel végére? Ugye nem az antennacsatlakozóba fogod bedugni az rca-t? :Y

By(e) Tothbe

(#1864) JohnnyX válasza tothbe (#1863) üzenetére


JohnnyX
senior tag

hat nem a fali csatlakozoba, mert a kabel csak at van vezetve a nagyszobabol a kisszobaba, szoval egy kabel, egyik vegen a tv- masik vegen pedig a gep lesz.

Ezzel a csatlakozoval oldom meg: [link]
Egyik vege koax, a masik vege rca.
:))

[Szerkesztve]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1865) ZéGé


ZéGé
csendes tag

Sziasztok. Egy kis helpre lenne szükségem! A laposomon meghalt azt s-video kimenet. De emelett van egy monitor kimenetem. Ebből a működő kimenetből szeretnék eljutni egy tv-be (video vagy scart bemenetre). A kérdés az, hogy ez hogyan lehetséges? Milyen kábel vagy átalakító létezik ennek megoldására? Aki tud, pls segítsen. Előre is köszönöm! Gábor

Füstbe ment terv....

(#1866) JohnnyX válasza ZéGé (#1865) üzenetére


JohnnyX
senior tag

1859-es hozzaszolasban van segitseg...
Illik picit visszaolvasni. :(((


Vagy:
[link]


[Szerkesztve]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1867) tope válasza JohnnyX (#1864) üzenetére


tope
addikt

Ilyen csatit se láttam még.
Nincsen Scart csati a tv-den, mert akkor megoldható lenne a hang is?!

(#1868) tothbe válasza JohnnyX (#1864) üzenetére


tothbe
addikt

Na azt megnézem, amikor antennán befogod a számítógép jelét.
Ez igy nem fog menni, az fix.
Vagy simán elszáll a tv RF egysége vagy visszanyom a vga-ra és az fog elszállni.
Inkább próbálkozz azt az RCA-t RCA-ként bedugni a tv-be, vagy alakitsd scart-ra.
Legjobb megoldás pedig ez lenne: [link] Létezik 3 és 10 méteresben is.
Kapható pedig szinte mindenhol, de MM-ban biztosan. Ott 1990/3990/6990 az ára.

By(e) Tothbe

(#1869) paramparya válasza tothbe (#1858) üzenetére


paramparya
őstag

Azzal nem tudtam sehogy, volt radiobutton 3, de disabled volt mindhárom, először pont a pal60-on volt, aztán átkerült pal-ra, de nem oldott meg semmit, maradt a 60 hz.. valahol a driver-ben speckó beállításoknál lehetett felbontást állítani 1024x768 és 640x480 közt, valahol (asszem 720xnemtudommennyinél) lehetett 50hz-et is állítani, de visszaállt 60-ra, és alul is a ''Legutóbb próbált mód'', vagy valami ilyesminél is 60hz volt változatlanul..

(#1870) tothbe válasza paramparya (#1869) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor a linkelt site-on is irtak szerint nem fog ez menni, mert a videókártyád nem támogatja az 50Hz-et. :(

By(e) Tothbe

(#1871) paramparya válasza tothbe (#1870) üzenetére


paramparya
őstag

Melyik linkelt site?

(#1872) tothbe válasza paramparya (#1871) üzenetére


tothbe
addikt

bocsi, már keverem a két problémát, a linkelt site-oknak semmi köze a tiédhez.
Vszleg csak a nativ (720x576)-on engedné 50Hz-en, a többin monitorként kezeli és ezért a 60Hz.
De amúgy rossz a képfrissités, vagy miért erölteted azt az 50Hz-et?

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#1873) paramparya válasza tothbe (#1872) üzenetére


paramparya
őstag

Aha, vmi rangasz tv-m van, és lassan mászkál lefelé a kép, és kb. 4-5 centis csíkokban pár centit jobbra-balra is csúszkál, 75hz-nél mégjobban, ebből sejtem. Az előző (inno) 7600gs-emmel nem volt ilyen gond, most kaptam garanciában helyette gainward-ot, és így nem fain...

(#1874) JohnnyX válasza tothbe (#1868) üzenetére


JohnnyX
senior tag

De miert szalna el? Na jo, akkor a kabel mind2 vegere rca-t teszek, es a tv av-jan hozom be.

Igy ranezere nekem mind2 variacio olyan, mintha a video-recordert kotnem ra koax-al tv-re.

A szamgep kimenetet miert ne lehetne behangolni tv-n? A videoet is megtalalja a koaxon.

Azert gondolkodom ebben, mert a koax kabel mar ki van epitve a fal-parketta melleti szegelylec alatt, nem kene ujabb kabelt kihuzni erre a celra, es akkor miert ne tudnam mar ezt kihasznalni valamire. :F

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1875) tothbe válasza paramparya (#1873) üzenetére


tothbe
addikt

annak vacak a kimenete, szerintem ne is erölködj rajta, hanem cseréltesd ki, hogy ez neked nem jó.

By(e) Tothbe

(#1876) tothbe válasza JohnnyX (#1874) üzenetére


tothbe
addikt

na úgy már jobban hangzik, bár ezekkel a paraméterekkel még csak jó képet sem várnék a helyedben, mondhatni elég vacak lesz az a ''tv'' kimenet.

By(e) Tothbe

(#1877) ISZOLE válasza JohnnyX (#1874) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A ''video jele'' amire gondolsz az egy RF (rádiófrekvenciás) kimenetből jön, vagyis a video tartalmaz egy kis TV adót ami a videojelet egy vivőre modulálja, ezért lehet az antennabenetre kötni. Ami a videokártyádból kijön az meg egy alapsávi vidojel vagyis nem az antennabemenetre való (amit viszont az óriási jelszint miatt károsíthat). A koaxiális kábel elviszi bármelyik jelet csak a megfelelő bemenetre kösd.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1878) paramparya válasza tothbe (#1875) üzenetére


paramparya
őstag

A gainwardnak?

(#1879) paramparya válasza paramparya (#1878) üzenetére


paramparya
őstag

Közben gondolkodtam: sajna túl nagy procedúra lenne még ezt is lecseréltetni, az előző csere is kb. egy hónapig tartott, ebbe most nem mennék bele... van itthon viszont egy videó, aminek van rca bemenete, kiadná antenna-jelként, és azt már ugye tudja a tv értelmezni...
Nem egy fantasztikus minőségű tv, sokat nem vesztenék a képminőségből, és későbbiekben talán vennék egy normálisabb tv-t, ami már bírja a 60hz-et?

Tényleg, mennyire kell visszamennem az időben, hogy a tv legyen. 72 centis, és bírja ezt, és használtan nem túl drágán meg lehessen kapni? (nem kell semmi extra, a mostani is egy f*s, ha úgy nézzük, mégis elvagyok vele :)

(#1880) [w]


[w]
őstag

hmm... valaki látott már ilyen gyöngyszemet? :Y
[kép]

a lényeg látszik, teljes kép itt: [link]

[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1881) paramparya válasza [w] (#1880) üzenetére


paramparya
őstag

Nekem van itthon ilyen..

(#1882) [w] válasza paramparya (#1881) üzenetére


[w]
őstag

de te nem ezt használod, hanem a rendes tvout-ot, nem?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1883) paramparya válasza [w] (#1882) üzenetére


paramparya
őstag

Nem, ez csak hánykolódik, egy matrox kártyához kaptam, amit egy darabig használtam csak, most pihen és utána muter gépében lesz, tehát ez az alkatrész fölösleges...

(#1884) [w] válasza paramparya (#1883) üzenetére


[w]
őstag

majd elbizniszeled velem jól :D (egyeztessünk róla később :) )

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1885) paramparya válasza paramparya (#1879) üzenetére


paramparya
őstag

:U

(#1886) Sándor -P20- válasza paramparya (#1883) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Azzal a VGA fordítóval kapcsolatban lenne egy pár kérdésem.
Az RCA csati az kompozit videokimenet akar rajta lenni?
Ha az mennyiért válnál meg tőle?
Illetve a cstlakozót nem lehet óvatosan kihúzni a müa foglalatból? Jó lenne kirajzolni, hogy mi van benne. Sztem sokakat érdekelne...

[Szerkesztve]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1887) [w] válasza Sándor -P20- (#1886) üzenetére


[w]
őstag

arra pályázol, amire már én is bejelentkeztem kb. az előbb? :U

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1888) Sándor -P20- válasza [w] (#1887) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Álmodozni lehet... :U
Természetesen egy szóval sem vitattam az elsőbbségedet, csak jeleztem, ha neked nem kel, és szivesen fogadnám, bár magamat ismerve előbb lenne szétszedve mint kipróbálva... :F
Szal nekem tökéletes lenne egy térkép is a beléről, mert jó esetben pár perc alatt simán duplikálnám... :DDD Kivéve ha valami ''BOA'' van benne, bár ha az egészet belepíszírozták a müa házba, valszeg nem lehet egy nagy pukk...

[Szerkesztve]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1889) [w] válasza tothbe (#1857) üzenetére


[w]
őstag

megnéztem, hogy a powerstrip-pel mit tudok összehozni. odáig eljutottam, hogy a legalacsonyabb frekvencia 60 hz, amit ki lehet hozni az i815-ös chipsetből (640x480-on).

aztán látom, hogy a Ti4200-asom is ennyit nyomat a TV-kimeneten (1024x768-on), tehát úgy gondolom hogy ebből túl nagy baj nem lehet. elvileg.

vagy mégis? :F

[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1890) paramparya válasza Sándor -P20- (#1886) üzenetére


paramparya
őstag

sztem simán lehet kapcsolási rajzot találni erre a neten...

(#1891) Sándor -P20- válasza paramparya (#1890) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

VGA / RGB az van.
De VGA / Composit-ot csak ezt találtam: [link] és ezt az oldalt is itt a tórumon linkelte be valaki...
Szal olyant ami egy sima VGA dugóba beleférne, még nem találtam...

[Szerkesztve]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1892) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Én HD filmek lejátszásához, és azok TV-n való megjelenítéséhez szeretnék videókártyát, amin van hdmi kimenet.Számomra ennyi a lényeg, nem kell játék, meg ilyesmi. Ilyen kártyát hol, és milyen árban találnék?
Köszi

(#1893) tothbe válasza Boolash (#1892) üzenetére


tothbe
addikt

erre egy dvi kimenetes videókari is tökéletes, és a tv felé meg veszel egy dvi-d - hdmi kábelt.

By(e) Tothbe

(#1894) Boolash válasza tothbe (#1893) üzenetére


Boolash
aktív tag

Hű, köszi! Mert a mostani videókarimon van DMI kimenet, és most néztem ezeket a hdmi-s kártyákat, és ezek PCI-expresses foglalattal rendelkeznek, nekem meg csak pci ,agp van.
Ha ilyen kábellel kötöm akkor össze, nem lesz minőségromlás. (mert sima rca/svideo-val igen)
köszi!

(#1895) tothbe válasza Boolash (#1894) üzenetére


tothbe
addikt

nem, azzal nem lesz, mert a dvi-n kimenö digitális jel végig digitális marad és a hdmi-n meg bemegy a tv-be, ahol csak 1-szer alakul át analóggá a megjelenitéskor, tehát ez a legkevesebb minöségromlással járó eljárás.

By(e) Tothbe

(#1896) Boolash válasza tothbe (#1895) üzenetére


Boolash
aktív tag

Hű! Árban azért elég nagy eltérések vannak. [link]
[link] gondolom a drágábbik lesz a jó, ennél írják, hogy aranyozott. Vagy mire érdemes figyelni? Mit érdemes venni? Engem főleg a látható különbségek érdekelnének(mármint a tv-n megjelenő képben).
Köszi

(#1897) tothbe válasza Boolash (#1896) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, az aranyozottak általában jobbak kicsit.
Sztm a ProfiGold egy nagyon jó választás pl. [link] de akár a normál aranyozott HAMA is nagyon jó lehet [link]
Elöbbi tizenegykétezer, utóbbi 8-9 körül van.

By(e) Tothbe

(#1898) Hörpi


Hörpi
tag

sziasztok

nem éppen TVOUT, de remélem tudtok segíteni... következő problémámra keresek megoldást:

Helyi kábel tv-m van! A két szobába egy elosztóval van szétosztva a jel amit még anno a kábel tv szerelők hoztak magukkal (;])...
A gond az hogy míg az egyik TV-n tökéletes kép van, addig a másik TV-n elég zajos a kép. (hullám alakban futó halvány fehér csíkok jelennek meg).
Természetesen próbálkoztam finomhangolással,,, stb., sőt a két TV-t is kicseréltem és a jelenség így is fenn áll, tehát nem a TV hibája.
Az elosztó egy 2WAY SPLITTER (5-900MHZ) nevű szerkentyű, mivel nem értek hozzá gondoltam veszek egy ugyanilyet hátha bemondta az évek alatt az unalmast, de az új is ugyanezt produkálja.

Szerintetek mi tévő legyek, mi a megoldás???

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#1899) [w] válasza Hörpi (#1898) üzenetére


[w]
őstag

kérj a kábeltévésektől olyan splittert, amit ők használnak.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1900) paramparya válasza paramparya (#1879) üzenetére


paramparya
őstag

A tv-s kérdésre még mindig senki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.