Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) james74 válasza eins-zwei-3 (#149) üzenetére


james74
csendes tag

Jól gondolod, ezek mind TV-s szabványok.
A standard PAL felbontás 768x576 képpont, a DV jelnél ez 720x576, mert ott nem négyzet alakúak a pixelek. Ha az általad említett nagyfelbontású (1440x1152) videót szeretnél megnézni TV-outon, akkor a HDTV áll ugye legközelebb hozzá. Az a TV viszont ami a HDTV szabványt támogatja, igen drága.

A legjobb minőséget úgy éred el, ha a Lightwave-ben eleve olyen felbontásúra számoltatod az animot, amilyen TV-n később bemutatják.
Ha átlagos TV-re, akkor 720x576 D1 PAL stb.

(#152) szalasz


szalasz
csendes tag

Hello!
Segítséget szeretnék kérni, TV out ügyben. Van: Geforce 2 -es kártya svideo és kompozit kimenettel, video csak egyetlen scart csatlakozóval és egy TV csak antenna bemenettel. Hogyan tudnám a képet kitenni a tévére, milyen kábelre lesz szükségem hozzá, és milyen beállításokat kell csinálnom?
Előre is köszönöm a segítséget. Szalasz

(#153) Petester válasza szalasz (#152) üzenetére


Petester
senior tag

Hi!
A tv-t felejtsd el, csaka video marad. Végy mondjuk egy s-video kábelt, meg egy olyan átalakítót, ami s-video-t, meg rca-t csinál scart-ba (ezen van audio bemenet is, bár érdemesebb hifire kötni a hangot) , a videon beállít a bemenet, a tv-n meg a videot és megy is. Ja, a gépen megjelenítés tulajdonságai, beállítások, speciális, és van egy fül, ahol betudod állítani, hogy clonozza e amit a monitoron is lácc, vagy külön kezelje a tv-t, és akkor csak a tv megy. Pontosan nemtom hogy mi, mert már rég volt ilyen karim. De asszem ha nem kötöd rá a monitort, csak a tv-t, akkor is megy beállítás nélkül. Nekem legalább is müködött.
Sok sikert!

(ó\_!_/ó)

(#154) Petester válasza szalasz (#152) üzenetére


Petester
senior tag

Még annyi, hogy nekem az s-video nem ment csak fekete fehérben, mert nem volt normálisan megforrasztva a kimenet, de rca-n ment minden frankón.
De ha nagyon tv-n akarod nézni a filmeket, akkor inkább Ati kártyákat javasolnék. Nekem is az van és nagyon baró a kimenet. Az nvidiánál azt nem szerettem, hogy volt egy fasza fekete gyászkerete. Az Atinál nincs ilyen.

(ó\_!_/ó)

(#155) szalasz


szalasz
csendes tag

Hello!
Kipróbáltam.
Tv out ból rca-scart átalakító videóba onnan koax kábellel a tévébe. De amikor bekapcsolom a tévét és a számítógépet egyszerre kivágja a biztosítékot. Nem tudom mi lehet a hiba?
Szalasz

(#156) dferee


dferee
tag

Bocsi hogy bepofátlankodok a lúzer kérdéseiimel de sehol nem találtam választ.

SZal TVout csak videoval együtt lehetséges???
Nekem a tvmen csak video bemenet van, oda kell a kábelt a kártyából dugni?


thx!!!

(#157) hezso válasza szalasz (#155) üzenetére


hezso
aktív tag

A tv meg a gép egy biztosítékon vannak? Sztem túl sok neki egyszerre a kettő.
Fogd a tv drótját, és egy hosszabbítóval hosszabbítsd meg, majd dugd be egy másik konektorba.

(#158) JC válasza dferee (#156) üzenetére


JC
tag

Nem. Ha a videokártyádnak van kompozite kimenete (RCA) akkor azzal kell összekötnöd a tv-t. Ha kártyán nincs ilyen csak SVHS és nem is adtak ilyen átalakítót (SVHS- komposite) akkor is meg lehet oldani.

(#159) dferee


dferee
tag

Köszi!!!

Tehát ha jol értem megnyugodhatok ha a TVn csak video bemenet van???

(#160) JC válasza dferee (#159) üzenetére


JC
tag

Nem tudom milyen bemeneted van a TV-n.
Ha SCART csatlakozós (kb. 6x2 cm és 20 db lyuk található benne), vennned kell egy SCART- komposite (RCA)átalakítót.
Ha videokártyádon van kompozite kimenet akkor össze kell simán kötnöd, a hangot pedig a hangkártyádról kell átvinned a tv-be 1 jack-RCA kábelen. Ahngot viheted akár erősítőre is.
Ha S-VHS (ps2-höz hasonlít, olyan mint qa bollentűzet csatlakozója) akkor egyilyen svhs kábelt kell venned, és a kell egy olyan átalakító amely S-VHS- SCART amit a tévébe csatlakoztatsz. A hangot az előbb le írtak szerint kell átvinned.

(#161) delta9


delta9
senior tag

szóval: az nem s-vhs, hanem s-video. az egy video szabvány. az s-videon (4tüske) úgyanaz a jel jön ki, mint a compositon (RCA) csak négy felé van osztva a jel, nem két felé, ezzel némi képminőségjavulást tudtak elérni. nálunk minden sarkon lehet s-video -> scart csatlakozót kapni. az egyik végét bedugod a videokártya Tv-out-ba, a másikat pedig a video v. tv scart aljzatba. figyelni kell, hogy némely készüléknél több scart aljzat van, itt megfelelően az IN-t kell választani. beállítod, hogy pal rendszer legyen a TV-out kimeneten (B/G v D/K) a tv-t a video csatornájára hangolod, a videon kiválasztod, hogy most nem az RF-en jön a jel, hanem a scarton (ha ez nem automatikus). ha a tv-n nincs más, csak RF csatlakozó, természetesen nem tudod egyből rákötni a PC-t, mert a videokártyád nem fog az úristennek sem rádiofrekvenciás (RF) jelet adni. általában automatikusan érzékelik (az ATI-k), hogy Tv-out is használva van, szal a képet látnod kell rögtön ezek után. előfordulhat az, hogy fekete-fehér kép jelenik meg mindezek ellenére a TV-n, akkor a scart csatlakozón két lábat egyszerűen rövidre kell zárni, de ezt csak otthon tudnám megnézni, mert séróból nem vágom a lábkiosztását. remélem segítettem. üdv.

(#162) Santses


Santses
aktív tag

hi all..nagyon fontos és sűrgős hogy aki hozzáértő az segítsen nekem..
szeretnék venni 1 Tv Tunert...leginkább Rádióhalgatásra használnám (tehát ez minőségi legyen...) de azért tv t is lehessen vele nezni és ne legyen azé ez se gyagyi..és ha lehet akkor felvenni is lehessen vele...
max 20at adok érte de talán még a 25 elmegy..de ár az sok...előre is thx..

(#163) Santses


Santses
aktív tag

azé köszi a segítséget...:O

(#164) Protoss válasza Santses (#163) üzenetére


Protoss
senior tag

Na ide értem:D

Ha csak rádió, akkor irány a depon usb rádió :D 9000 Ft körül van.
Tunnerban Pinnacle vagy pixelview.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#165) Protoss válasza Santses (#163) üzenetére


Protoss
senior tag

Szerintem az usbset vedd!!! lásd a másik topickban!

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#166) Santses


Santses
aktív tag

Aham de adjad a pontos címet hogy hol van az az usbs mert így most nemtom miről beszélsz..
amúgy az a digitalizálás amikor a camerát (nem webcam hanem normál kamera)
bedugom a gépbe és aviba akarom áttenni a felvételt???
Amúgy ha nem ez akkor ehhez kell tv tuner...vagy ha nem akkor milyen progi kell..???
HEEEEEEElpp

(#167) Santses


Santses
aktív tag

az usbs nél semmit nemraknak bele a gépbe??

(#168) Gero


Gero
tag

Szóval jó pár órát eltöltöttem a topicok elolvasásával, és a megoldást is elolvastam valamelyikben, csak nem értem... :))

Szóval fekete-fehér kép estén miyen színjelet és honnan kössek át és hová a SCART csatlakozóra??????????????????????????????????

ATI kártya s-videó kábel bele SCART csatiba...

Ennyi lenne a kérdésem, mert értem én , hogy villanymotor, de mi hajtja :DD

cramstuff.com

(#169) Gero


Gero
tag

Senki??? :(

cramstuff.com

(#170) delta9 válasza Gero (#169) üzenetére


delta9
senior tag

elkűttem neked a scart lábkiosztását mélben. a 15 és a 20-as lábat kösdd össze.

(#171) vallas


vallas
senior tag

Helló!

Én tegnap szívtam otthon egy ideig ezzel,Nvidia GF MX440-es kártyával,rca kábellel + scart rca átalakítóval a tv video csatornáján semmi..
s-video kábel +scart rca átalakítóval a tv video csatornáján ment a kép ,de fekete fehér volt.
végül s-video és rca kábellel együtt+scart rca átalakítóval a tv video csatornáján ment mnden szinesben, de csak 44.03-as detonatorral,újabbal még nem sikerült.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#172) Gero válasza delta9 (#170) üzenetére


Gero
tag

Köszönöm!!!

Este megpróbálom ha hazamegyek melóból :))

cramstuff.com

(#173) Dokibá válasza delta9 (#170) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Én is épp most szívok ilyesmivel... ATI AIW rage 128, és csak a kompoziton színes a jel.:0 Tegnap vettem 5m-es S-video kábelt, este összedugom: fekete-fehér. Na, biztos rossz a kábel. Átrakom az asztali dvd-re(mármint az új kábelt), ott is FF. Kezdem örülni, biztos kábelhiba. Behoztam a melóhelyemre a kábelt, összedugok két videót, színes:F Most akkor mi van? Ja, otthon próbáltam S-video-Scart átalakítóval is, úgy is FF volt. Általában nem vagyok hülye a technikához, de ettől kezdek kiborulni. Mindenesetre ezt a lábösszekötősdit még kipróbálom. Vagy más ötlet?

Dokibá

(#174) rog


rog
addikt

tudom, hogy parszor mar le lett irva, de ebben a topicban meg talan nem, szoval:

ha valakinek ff a s-video->scart atalakitas utan a kep, az szinte biztos hogy azert van mert a tv nem tamogatj a scart-on keresztul az s-video jelet.
viszont ha a kartya es a scart csatlakozo kozott levo kabelen van egy s-video->rca(kompozit) atalakito is, egybol lesznek szinek.



(#175) Dokibá válasza rog (#174) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Sajnos az én TV-men van S-video bemenet is, és ott is FF volt :(

Dokibá

(#176) Gero válasza rog (#174) üzenetére


Gero
tag

Ezt is kipróbálom, ha a másik nem működik, csak lassan már többet költök átalakítókra, kábelekre, mint amennyibe a VGA zsuga került :))

cramstuff.com

(#177) rog válasza Dokibá (#175) üzenetére


rog
addikt

nalad mas gond lesz.
en a scart csatlakozoroval produkalt leggyakoribb hibarol beszeltem. visszaolvasva a topicot egy jopar embernek is ez okoz(ott) gondot.

(#178) vallas


vallas
senior tag

Helló Mindenkinek!

az lenne a kérdésem, hogy milyen hosszú kábelen megy el a kártyából nehezen kicsikart jel?
Ha falatfúrok, amit albérletben nem nagyon akarok.akkor kb 6m,ha körbevezetem,akkor min 15m

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#179) Dokibá válasza vallas (#178) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Ha 6 méter, akkor lehet kompozit vagy S-video de 15-nél inkább S-videoban gondolkozz, az viszont nem olcsó.

Dokibá

(#180) Gero válasza delta9 (#170) üzenetére


Gero
tag

Köszi delta9 végre SZÍNES :DD :C

cramstuff.com

(#181) Protoss válasza vallas (#178) üzenetére


Protoss
senior tag

Milyen kártya?

Más megoldás: Vidóba küld be a jelet és az rf (antenna) kábelt vezesd át a másik szobába. ;)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#182) Goose-T


Goose-T
veterán

Ehhh....
Lenne egy olyan láma kérdésem, hogy nVidia kártyáknál hogy lehet v. lehet-e egyáltalán eltüntetni a gyászkeretet? Egy elôttem felszólaló említette, hogy ez az nVidida kártyák sajátossága, és most készülök beruházni egy Gf4 ti4200 VIVO kártyára.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#183) Goose-T


Goose-T
veterán

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#184) zeitgeist válasza Gero (#180) üzenetére


zeitgeist
csendes tag

Hali!

Légyszi,nekem is küldd tovább,hogy a scart lábait hogy kell összekötni,mert nálam is ff a kép!!!
PLS!!!!

ASUS K8NE-Deluxe, AMD Athlon 64 3000+@3200+, Powercolor ATI Radeon 9800Pro, 2x512 DDR 400 Infineon, Western Digital Caviar 250 Gb PATA, Samsung 80 Gb PATA, Chieftec 420 W, LG F900P.

(#185) Thx1138Hu


Thx1138Hu
tag

Az S-Video ( Separate Video ) más néven S-VHS, ami mellesleg nem helyes kifejezés.

ATI OEM TULAJDONOSOK MOST FIGYELJETEK!!!!

AZ ATI kártyákon hátúl NEM CSAK s-video kimenet van. Úgyanis annak 4-láb kell. De ha megfigyelitek hátúl az aljzatban, nem 4, hanem összesen 7 láb van. Három felül négy alul és az a műanyag pilincka. A bal és jobb oldali alsó felső lábaljzat az s-video-nak a lábai, DE VISZONT A FELSŐ HÁROM LÁB KÖZÜL A KÖZÉPSŐ AZ A COMPOSITE KIMENET!!! Trükkös mi? Tehát annyit kell tenni hogy 5 lábú dugót kell venni, és a középsőt kell csak bekötni az rca-hoz. Persze a másik verzió és működik amikor 470pF-os kondenzátort kell rákötni, csak pl nekem akkor a radeon nem kapcsolja be a tv kimenetet mert úgy látja nincs rákötve TV.
Remélem segitettem!

Its always a pleasure to meet a Jedi

(#186) Gero válasza zeitgeist (#184) üzenetére


Gero
tag

meg vannak számozva a scart csatin a lábak, a 15-20 at kösd össze és kész.
én fogtam egy sima vezetéket, és mégcsak nem is kellet forrasztana, hanem egyszerűen mellényomtama lábaknak :)

cramstuff.com

(#187) delta9 válasza Thx1138Hu (#185) üzenetére


delta9
senior tag

Ne keverjétek már az S-videot az S-VHS-sel, mert nem ugyanaz!

(#188) Protoss válasza Thx1138Hu (#185) üzenetére


Protoss
senior tag

Valóban, talán ezért is adnak svideo -> rca átalkítót a kártyákhoz, tovább megyek svideo bementre is rakhatsz rca-t. ;) (Ez működik 4 lábas satival is.)

A 7 lábas csatlakozót az nVidia is használja (pl.: asus így csatlakoztatja a külső tunnerét), sapphire vivon is ez van ott pedig egy csatlakozó látja el a in/out svid/rca csatlakozókat is.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#189) Protoss válasza Protoss (#188) üzenetére


Protoss
senior tag

satival = csatival

Ja és a sapphire dobozos.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#190) delta9 válasza zeitgeist (#184) üzenetére


delta9
senior tag

na elküldtem neked is. kondnzátor nem kell bele, először kösd össze a 15 és 20 lábat, ha zajos a kép csak akkor kell a kondenzátor.

(#191) Goose-T válasza Goose-T (#182) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezé' koptathatom a pofámat... :(((

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#192) Tomasz


Tomasz
csendes tag

Sziaszto! Én is megpróbáltam képet és hangot kicsikarni a PC-ből, hogy átvigyem egy TV-re. elsősorban filmeket szeretnék nézni. És épp ez a bökkenő. A TV képernyőjén szépen látszi minde, ami a monitoron is megjelenik. kivéve a FILM-et. A film képének helyén csak egy fekete téglalp látható. (Hang van). Ha tudtok segítsetek abban, mit ronthattam el, vagy mit szerezzek be, hogy működjön. A videokártya Geforce4MX440. Előre is kössz a segítséget

Tomy

(#193) Goose-T válasza Tomasz (#192) üzenetére


Goose-T
veterán

Az overlay-en kell valamit állítani! Hirtelen nem tudom, hogy hol kell, mert nem az otthoni gépem elôtt ülök. nVidia kártya?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#194) Tomasz válasza Goose-T (#193) üzenetére


Tomasz
csendes tag

Igen, a videokártya NVIDIA Geforce4MX440. Ha van valammi konkrét tipped, akkor légyszíves, amikor módod lezs rá, írd meg. Előre is kössz.

Tomy

(#195) RAM


RAM
őstag

Mire lehet használni a TV-OUT-ot?
Internetezésre nem.
Szövegszerkesztésre sem.
játék? videó: az nekem nincs.

Csak tisztán

(#196) Attila69


Attila69
tag

Gyerekek ! Nekem van egy nvidiás fx 5200-as kari.A kariból kivittem a tv video in-be a madzagot.Van kép de fekete-fehér.Mit kéne tennem hogy színesben lássam ? Esetleg filctoll ? :) De tényleg.... köszi előre is a segítséget.

A7N8x (nForce2),2500+ Barton,2x256 DDR 333 (Brand),NV FX 5200,Maxtor 80 Gb v.

(#197) Attila69


Attila69
tag

HOHÓ. Már ki is találtam. Az ntsc-t kellett átállítani pal-ra.

A7N8x (nForce2),2500+ Barton,2x256 DDR 333 (Brand),NV FX 5200,Maxtor 80 Gb v.

(#198) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!

igyekeztem végigolvasni a topicot, de elég hosszú, így elnézést kérek, ha a kérdésem már ffelmerült-e többször itt (valami volt, de válasz nem egyértelmű...).

Videokártyám: Ati R. 8500Le. Összekötöttem RCA kábellel közvetlen a TV-t a PC-vel. Ok, volt kép. Bár fura volt az arány, de TV-n megváltoztattam, ok volt.

1.- A TV úgye alacsony frekin megy, így a Monitor kicsit zavaró volt ( a ''Csatoló alapértelmezése'' volt berakva képfrissítésnek. Átrkatam manuálisan 85Hz-re, úgy jobb volt. De gondolom ez nem terjed ki a TV-re, ugye?TEhát ez íy jó?
Képernyőnek a Monitor volt beállítva, de ment a TV-n is. Ha próbáltam ráklikkelni a másik TV-re (az ''Alapértelmezett képernyő''-re, ami szürke és háttérben van, gondolom a rendes TV), figyelmeztetett a Win, hogy ez talán nem lesz kompatibilis minden programmal (mármint az, hogy 2 képernyő megy egyszerre, vagy ilyesmi...), tehát nem csináltam semmit. Ott érdemes átváltani? Vagy ez mi akart lenni?

2.- Néztem egy videót (CD, nem DVD) a gépen, a Monitoron ment, a TV-n látszott a Player panele (play gomb stb...), de a kép nem jött be. Ez miért? Hogyan lehet megoldani?

Köszönöm!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#199) DrSoul válasza DrSoul (#198) üzenetére


DrSoul
őstag

Heeeeelp...
Milyen progi az a TVtool?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#200) jojojo válasza DrSoul (#199) üzenetére


jojojo
senior tag

itt olvasshatsz róla:)

http://www.honositomuhely.hu/ism/kat2/tv/tvtool.html

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.