Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) ubulci


ubulci
csendes tag

Hi,

Van egy ATI9800 Pro-n erről van analóg átalakítóval meghajtva és RGB bemeneten vezérelve (S-Video-val is próbáltam az eredmény ugzanaz) egy plazma kijelző, megy 1024x768-as felbontáson és 85Hz-en teljesen jól, viszont ha videót indítok el (PowerDVD->DVD film, MdeiaPlayer->avi) átvált 60 Hz-re és megjelenik a ''téli hóesés'' villódzó fehér pontok össze vissza az egész képernyőn.
Ha kimerevítem a képet akkor a pontok is megálnak.

Na most: tök nulla vagyok a Plazmák és a másodlagos videokimenet beállításához.

A következők ami miatt az VGA kártyámra gyanakszom:

- Másodlagos módban kezelt plazmánál:
- Szabványos->Plazmára nem ad film jelet egyéb kép jelet ad, CRT-n a kép jó
- Színház módban->Villogás a plazmán, CRT-n a kép jó
- Mindegyiken azonos->Villogás a plazmán és a CRT monitoron is jelentkezik a villogás

- Kiterjesztett módban, ha áthúzom a PowerDVD-t vagy a Mediaplayer-t, jó képet ad le a plazmán csak nem teszi ki 16:9-be csak 4:3 játsza le

A villogás minden esetben csak és kizárólag a filmen jelentkezik, tehát ha ablakban fut, az ablak körül hibátlan a kép, az ablakon belül pöttyös.

Ezek ismeretében lenne valakinek ötlete, hogy mivel próbálkozzak?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1252) Tiboo88


Tiboo88
csendes tag

hi all ! Remélem tud vki segiteni nekem... Összekötöm a gépet a tv-vel és a tv-ben a kép mászkál fölfele (vagyis fut). Geforce 6600 GT előre is köszi

(#1253) luciferc válasza Tiboo88 (#1252) üzenetére


luciferc
őstag

NTSC/PAL jól van beállítva?

(#1254) luciferc válasza ubulci (#1251) üzenetére


luciferc
őstag

mi lenne, ha letiltanád, hogy áttegyék 60hz-re? esetleg másik lejátszó (pl zoomplayer, BSPlayer)

[Szerkesztve]

(#1255) origeri


origeri
csendes tag

Hali Tiboo88 !
Nemtom segít-e, de nálam is futott a kép nagyon durván. Már mindent kiprószáltam amit csak lehetett, rengeteg időt pepecseltem vele meg minden. Aztán jött unokatesóm és egyszerűen kihúzta az antenna kábelét és megjavult a kép!!! Szóval ha a scart mellett a kábeltv zsinórja is be volt dugva azt valami miatt nem szerette!!

NA lehet nálad nem jön be de gondoltam hátha!!

Üdv.: Origeri



[Szerkesztve]

(#1256) lowrider


lowrider
csendes tag

A történet...

Ment a gép, ment a tv... rca-t bedugtam a videokariba... elment a tv-n az adás.
Azóta sem jó... hiába húztam ki mindent, visszadugtam mindent és próbáltam az előbbiek minden lehetséges permutációját... akkor sem jó.

Biztos hogy volt már hasonló probléma, de nem olvastam végig 1300 hozzászólást... bevallom férfiasan.

Ötlete/Megoldása/Jótanácsa valakinek?

Köszi előre is!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1257) lapa válasza lowrider (#1256) üzenetére


lapa
veterán

tévészerelohöz tévé elvivése szerintem bejáccik. legközelebbre pedig: DUGDOSÁS ELOTT TÉVÉ GÉP KIHUZ, PÉNZET MEG TÉVÉCIPELÉST JÓL MEGSPÓROL.

(#1258) luciferc válasza origeri (#1255) üzenetére


luciferc
őstag

Szóval ha a scart mellett a kábeltv zsinórja is be volt dugva azt valami miatt nem szerette!!
Lásd 1. hozzászólás...

(#1259) HD


HD
csendes tag

Hello,

Segitségeteket szeretném kérni
A problémám a következő...
Adott egy ATI RADEON 9600Pro videkártya svideo tv kimenettel. Megvan mar több mint 1 éve nem volt vele semmi gond. Tegnap szereltem a gépet és kivettem a kártyát is majd vissza. Nem is volt semmi gond bekapcs monitoron minden szép és jó, de az videokártya svideo kimenetén ha ártakom tvre a képet akkor egy sötét, túl erős fals szinű képet kapok. Sima svideo kábellel van összekötve a kártya a tv svideo bemenetével. Érdekesség, hogy a kártyához adott gyári átalakitó kábel ami svideoból csinal RCA-t, szoval ha ezt az RCA-ra átalakitott jelet dugom a tv rca bemenetére ott jo a kép, persze az RCA minöségének mefeleően. (megfelő a világosság a szinek normálisak). Garnacia lejárt a kártyára
Ha valakinek van ötlete légyszi segítsen
előre is köszi

(#1260) Emprise


Emprise
tag

Kovetkezo a problemam, adott egy 7800GT kartya es keptelen vagyok szines kepet elocsalogatni belole a TV-n, only feher-feher. A Tv-n scart bemenet van, probaltam rca-scart, svideo-scart, svideo-rca-scart, forrasztgattam a scart csati 20-as labat a 15-oshoz, de csak nem akar szines lenni :((( De szerintem szoftveres lehet a problema, mert a windows bootolaskor meg szines, es elotte ugyanezzel az osszeallitassal egy 9700pro kartyaval szinesben elvezhettem a filmeket. Valami otlet?

(#1261) Emprise válasza Emprise (#1260) üzenetére


Emprise
tag

Hmm?

(#1262) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

Szokásos probléma, új ati kártya fekete fehér képernyő. Scart-ot szétszedtem, utána összekötöttem a 15 20-as lábat, majd lőn szinesség. Ezzel semmi gond, azonban megjelent egy zavaró jel, ami van amikor függőlegesen, van amikor vízszintesen csíkoz. (Alig zavaró, de zavaró)
Ha nincs összekötve a két láb, akkor a kép fekete fehér, de kristálytiszta, semmi zavarás.

Sok hozzászólást végigolvastam, de ilyet nem találtam. (természetesen a tv-ből kihúztam az antenna kábelt)

Esetleg valaki tudna adni egy jó linket s-vhs - scart összekötéshez?
(ATI 9550-es vga, 6 lábas svhs)
(Eddig amennyit néztem mind más volt... :( )

[Szerkesztve]

(#1263) OddMan


OddMan
őstag

Hol lehet Magyarországon gyári antenna izolátort venni? :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1264) repvez


repvez
addikt

Hali!
Lenne egy nagy problémám amiben a segitségeteket kérném.A nyáron vettem sulinetben egy sima ATI 9600VIVO kártyát.Sajnos azt csak késöbb vettem észre hogy a VIVO kábelt nem adták hozzá vagy lenyulták igy már késö volt visszamenni a boltba reklamálni meg a szerzödésen is aláirtam hogy hiánytalanul átvettem.Na már nem is ez a lényeg.Nagy nehezen sikerült egy olyan kábelt beszereznem ami 9tüs csatlakozojü hogy a kártyával össze tudjam kötni.A másik vége kétfelé válik egy S-videora és egy RCA-ra.Itt jönnek a problémák:
Ha S-videon keresztül kötöm össze a tv-vel(a tv-re SCART-RCA-S-video átalakitoval kötöm össze), akkor csak fekete-fehér képet ad,ha RCA-n keresztül akkor semmilyen képet nem látni söt a gép fel sem ismeri hogy össze van kötve.Probáltam felvenni is vele hátha az RCA a felvevö ága az S-video a kimenö,de igy sem volt semmilyen eredmény.Közben megtaláltam az interneten a vivo kábel bekötési sorrendjét is, hogy majd itthon elkészitem, de egész M.O-n nem lehet kapni 9 tüs MiniDin csatlakozot.Csak 8-as van aminek pont az a lába hiányzik amin a felvételhez szügséges jel menne.
Bár kaptam egy házi készitésü kábelt is amin egy 8tüs csati van az egyik végén egy RCA van a másikon, ha ezzel a kábellel kötöm össze akkor nincs kimenö jel, de tudok felvenni a tvröl,igaz hogy ez is csak fekete-fehér.
Mi lehet a probléma hogy nem akar szines lenni a kép.Azt irták valahol hogy a scart átalakito nem mindig müködik jol s-video átalakitásakor mert a 15 és a 20-as lábat kéne összeköni hogy szines legyen, de RCA-n mindenképpen kéne szines képnek jönni.Még átalakito nélkül sem jön rajt semmilyen kép.
itt van a bekötési leirás hátha ez segit valamit a megértésben.
Minden csalakozót szemből (nem a kábel felől) nézem.
9 pólusú: alul legyen a fémben a bemetszés, számozása:
1 2
3 4 5 6
7 8 9

S-Video: alul legyen a kis fém pöcök, felül a kis téglalap alakú mélyedés, számozása:
1 2
3 4

Bekötések:
9/külső fém kör - SV in + SV out külső fém kör
9/1 - SV-in/4
9/2 - SV-in/3
9/3 - SV-out/2
9/4 - SV-in/1 + SV-in/2 + RCA-in/külső
9/5 - RCA-in/belső
9/6 - SV-out/1 + RCA-out/külső
9/7 - SV-out/4
9/8 - RCA-out/belső
9/9 - SV-out/3
Bocs a hosszu hsz-ért, de jol lenne már valami megoldás.Köszi elöre is.

(#1265) mclord


mclord
aktív tag

problémák eszközök :
asus a8n sli X800 , x800xl, 6600gt
ati 5.10, 5.11 ,nvidi 7.77
tv : 55 stereo/50hz
scart : svideo/hang átalakító

Aza aproblémám hogy akármit csinálok a vga-kal csak fekete fehéren lesz kinn és nem lehete a tv-t állítani a gépről : 1024*768 60hz-et ír ki....
ugyan ezzel a cuccról Notiról mobiliti 9600-al megy na akkor amire rájöttem nem lehet hardveres mert a lapba 3 vga volt és egyikkel se ment csak fekete-fehéren 1024*768 60hz, a 640*480 50hz helyett. AZt hittem egyedi baj , de miután kiderült a 5 haveromnál is ez van akkro most már elkezdtem kutakodni .....

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1266) mclord válasza mclord (#1265) üzenetére


mclord
aktív tag

+2 féle alaplap +2 féle tvvel is volt tesztelve :O és változatlan

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1267) somodisoma válasza mclord (#1266) üzenetére


somodisoma
senior tag

hehe, nekem is 6600GT-m van, és az elején nekem is csak fekete-fehér képem volt a TV-n. (S-video kimenet, átalakítva RCA-ra, és úgy be a TV-be), aztán kb 2 óra állítgatás után eljutottam odáig, h majdnem felrúgtam a gépet. (Mert a végén már képet sem adott, csak bootolás alatt) aztán még egy-két állítgatás, semmi. Kikapcsoltam, és lefeküdtem aludni. reggel persze baszogatott a dolog, bekapcsoltam a gépet, és láss csodát, színes kép! A mai napig nem tudom, hogy mi volt a megoldás. Szóval próbálgasd még egy kicsit... :)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#1268) mclord válasza somodisoma (#1267) üzenetére


mclord
aktív tag

háát az a baj nem igazán tudsz mit állítani.... :O , és már végig küzködtem több napot..

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1269) csanee


csanee
tag

Sziaszok!
Lenne egy kérdésem illetve problémám. Van egy tv-out-os gef4ti4200-am és ki szeretném másolni vele egy házi videót videokazira. Az a baj, hogy eléggé rossz minőségben megy ki a kép a tv-re. Sokszor mászkál benne egy csík, meg mintha el lenne folyva a kép teteje vagy az ajla, mikor melyik. De van, amikor jó a kép. Ez lehet a vidkari vagy a tv-out hibája? Vagy a kábel a hibás? Esetleg egy újabb kártya (pl: ati 9550) javítana a helyzeten, vagy nincs akkora különbség tv-out és tv-out között, hogy ez látszana?

(#1270) csanee válasza csanee (#1269) üzenetére


csanee
tag

Plz help!! Sürgős lenne!!! Köszi! :O

(#1271) lapa válasza csanee (#1270) üzenetére


lapa
veterán

a videora kötve is rossz? elméletileg normális kábellel meg csatikkal működnie kéne. kínai típusú átalakítót használsz esetleg? nekem volt olyan ami ilyen jelenséget produkált...

ja: esetleg kábeltévé kábele előtte kihúz? mesélhetnél hogyan van összekötve.

[Szerkesztve]

(#1272) csanee válasza lapa (#1271) üzenetére


csanee
tag

A kábel a kártyához volt (mondjuk inno :DDD ). A vga-ból s-video kimenet van, abból van átalakító rca-ra. Ez megy a TV-be. Tv-ből scart megy a videóig. Majd megpróbálom akkor úgy, hogy a kábeltv kábelét kihúzom.
Szóval akkor újabb vid.kártya nem ad jobb képet?

(#1273) lapa válasza csanee (#1272) üzenetére


lapa
veterán

elméletileg mindegyiken jó minőségű, élvezhető képnek kell kijönnie, zavaró bigyók nélkül. nem lesz tűéles meg talán lesz 1-2 centi fekete csík a szélen de nem vészes.

(#1274) csanee válasza lapa (#1273) üzenetére


csanee
tag

A szélén a fekete csík megvan, de az nem zavaró. Inkább az, hogy vagy lent vagy fent mintha pofonvágták volna a képet egy kb 8-10 cm-es sávban. Esetleg az rca körüli elektromos cuccok (hifi, stb) nem okozhatnak ilyen torzulást?

(#1275) lapa válasza csanee (#1274) üzenetére


lapa
veterán

ha jó a kábel akkor nem. de ha kihúzod az összes gyanús elemet kiderül ugyebár... kábeltévét kihúztad?

(#1276) csanee válasza lapa (#1275) üzenetére


csanee
tag

Most sajna nincs idő, majd délután megnézem, mingyá mennem kell.
Köszi szépen a segítséget, délután írok, hogy mi lett.
:R

(#1277) csanee válasza lapa (#1275) üzenetére


csanee
tag

Helló! Nah, kábeltv madzag kihúzva, és sokat javult a helyzet. Megszűnt az, amiről beszéltem, de még nem tökéletes a kép. De így már sztem használható lesz. Köszönöm még1x a segítséget!

(#1278) Dragbajnok


Dragbajnok
tag

Sziasztok!
Lenne egy igen egyszerű kérdésem.
Hogy kell többképernyős módra váltanom nvidia kátyáknál?
Gf5700+LG Flatron 795ft+Sony TV
Rávan dugva a Tv is a kártyára de mindig az egyképernyős beállítás él és és ott ahol átkéne váltani az egyről a kettőre lenyitom a fület és nincs csak egy képernyős mód.
Külön külön megy de úgy hogy a Monitor + a Tv egyszerre úgy nem.
Mit és hol lehetne még megpróbálni beállítani?
:F

(#1279) Darken


Darken
aktív tag

Üdv!
Egy kis problémám lenne, amire várnám az ötleteket. Átolvsagattam az egész topikot, de nem igazán találtam megoldást.

Szóval van nékem egy ASUS 6600GT-m. Amikor megvettem annó, megdöbbenve tapasztaltam, hogy fekete-fehér a tv-n a kép. Asus hivatalos site-ról letöltött új bios orvosolta a problémát. Akkor a 77.72-es nvidia drivert használtam. Tv és a gép között a következő az összeköttetés: kártyában s-video kimenetre rádugva a dobozban találta s-video/rca átalakító erre pedig egy 5 méteres rca/rca kábel(vagy akinek jobban tetszik kompozit) és ez megy a tv-be.

Minden szép és jó volt a bios frissítés után. A jelformátum beállítások az nvidia driverben: PAL-D, jelkimenet: automatikus volt, ha jól emlékszem. Nem foglalkoztam vele, mivel szép volt a kép, szines volt és örültem magamnak mint majom a farkának.

Aztán eljött az idő driver frissítésre, ami után ismét fekete/fehér lett a kép.
Nvidia 80.95-ös(asszem).

Amit látok a driverben történő állítgatás után:
- s-video jelkimenet -> fekete-fehér (hogy lehet mikor ott az átalakító???)
- kompozit jelkimenet -> így már szines a kép, de mintha a szinmélység alacsony lenne. Fimon szinátmeneteknél vonalakban jelenik meg az átmenet, szóval idegesítő.(tv szinmélység a driverben 32 bit) Tehát szar.
- scart (nincs scart bemenet a tv-men), amúgy fekete/fehér

Természetesen próbáltam visszatenni a 77.72-es drivert, de hiába. A probléma maradt.

Volt már antenna lehúzás, összes pal formátum választás és továbbra is fekete-fehér s-video kimenet esetén, kompozit esetén pedig a kép szines, de csúnya és szar. Nem olyan mint a driver frissítés előtt.

Ha van valakinek ötlete, akkor ne tartsa magában. Köszi.

http://darken.hu

(#1280) Darken


Darken
aktív tag

napi 1 fel

http://darken.hu

(#1281) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tippe mi lehet a Gigabyte 6600GT-mmel?
Gondoltam mérek egyet a régebbi driverrel.... Minden jól ment.
Leszedtem a 81.95-ös drivert. Visszaraktam a 78.01-est. A TV OUT-on fekete/fehér. Szenvedek a video outokkal (Composit/Svideo). Fekete/fehér marad. Ha nem aout selectre állítom, néha beszínesedik a compositon de a színek torzak. a zöld lila, a sárga piros stb. Végül restart után már elmegy a kép. Sajna Svideo nincs a TV-n de eddig jó volt RCA-n is. Visszaraktam a 81.95-öst és sikerül színeket kihoznom nagynehezen, Ehhhh PAL-ban sehogysem, M/NTSC-ben lilás színek jelennek meg és az egész kép rezonál ugrál. Néha megáll. Driver cleanerrel leszedek mindent. TV kikapcs, gép kikapcs. Gyári lemezről driver vissza és a helyzet ugyanez. Vagy feketefehér, vagy van egy kis szín de nagyon torz. Van valakinek valami ötlete? Eddig minden jó volt

Jah azt el is felejtettem, hogy miközben az outputokat váltogattam olyan is előfordult, hogy teljes feketeség lila kocka ugrálással. Ilyenkor TV-PC kikapcs és restart után fekete/fehér lett. Én hardveres problémára gyanakszom, de nem tudom. Holnap megnézem egy másik gépben.
Van valakinek valami ötlete? Help pls !!!!!

(#1282) Zebu válasza Darken (#1280) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem is ilyesmi a gondom:(

(#1283) mclord válasza Zebu (#1281) üzenetére


mclord
aktív tag

nekm is ez van PCI-ex X800, X800Xl, 6600gt -nél = nállam svideo : scart átalkítóval = fekete /fehér : noti 9600 mobility tökéletes ezzel a cuccal ,tehát ha vannak ötletek én is figyelek :B ,

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#1284) Hequila


Hequila
őstag

Lehet, hogy feltették már előttem a kérdést, de:

Hogyan lehet megcsinálni, hogy a TV-n és a monitoron egyszerre menjen a film is, szóval a lejátszó (Media Player, Windvd, stb) ne csak az egyik eszközre rakjon képet, a másikra meg a film ablakába feketeséget, hanem hogy mindkettőre teljesen ugyan az a kép jusson?

A kimenet a videókártyán S-VIDEO, utána van egy S-VIDEO -> Composite átalakító, és Composite-ként csatlakozik a TV-re a gép.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1285) Zebu válasza mclord (#1283) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem kártyacsere kellett.
RCa kábellel 81.95-ös forceware és most jó.

(#1286) (jan)


(jan)
őstag

hello!

az lenne a kérdésem hogy nem lehetne e valahogy megoldani azt hogy kiseb felbontás legyen a tvn mint az gépen (ati 9250)

és hogy most menyi lehet 1 ojan földhurokmentesítő izébizé :)

[Szerkesztve]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1287) gykarcsi válasza (jan) (#1286) üzenetére


gykarcsi
tag

földhurokmentesítő izébizé=galvanikus leválasztó. 3-4 ezer forint körül van. Antenna szaküzletben, vagy elektronikai boltban keresd.

(#1288) (jan)


(jan)
őstag

hát nekem nem érene 3000 ft ot aza luxus hogy ne kejen kihuzgálni a kábeltvt

de azért csakj jó lenne mert elégé lusta vagyok nahzoval hogy nem tud valaki valami értelmes lehetöleg magyar rajzot amialapján lehet csinálni 1 kicsit olcsoban ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1289) (jan)


(jan)
őstag

utánajártam 1 kicsit és találtam leirás ami szerit galvanikus leválasztót azaz isolátort ,földhurokmentesítöt 1cerü épiteni kel hozzá két kondi azt szevasz

már csak azt kéne megoldani hogy a tvn kisebb felbontás legyen mint a monitoron de hogy??

valaki segicsen már lécives

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1290) 16Geri


16Geri
csendes tag

Én S-videóval szeretném összekötni a Tv-t és a gépet.
A Tv Egy Pana. Nincs rajta s-video. Ezért egy scart átalakítót használok. Kép van de csak fekete-fehérban. A színes kép egyszerűen nézhetetlen.
Kérem, valaki segítsen.

(#1291) Jarod1


Jarod1
addikt

Amító a tesómnak kinyírta videókártyáját az hogy a TV-re rákötötte azóta nem is foglalkozom a gondolattal hogy rádugrjam a pc-t a tv-re :Y :DD
19 LCD moncsin minden látszik :R :))

(#1292) Bubu79 válasza 16Geri (#1290) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

[link] ebben a hsz-ben esetleg találhatsz hasznos infókat.
Esetleg a videokártyád típusa sem ártana ;) ( ahgyan azt már máshol is írtam :B )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1293) kovasz válasza zLegolas (#1239) üzenetére


kovasz
senior tag

akkor allithato, ha az eq2-es filter be val toltve, egyebketn inkabb ront a kepen, mint javit...

(#1294) bladd


bladd
tag

Sziasztok

Ezt a topicot is végig böngésztem és nem találtam megoldás vagy hasonló problémát sem egyáltalán, így itt is leírnám hogy mi a gondom.Tehát a probléma a következő.Van egy Abit siluro 4200 tv-out-os 64mb-os karim.Ha frissítem valamelyik 7x.xx vagy 8x.xx es driverral akkor a Tv-n lévő video kép alsó fele teljesen homályos és gyakorlatilag nézhetetlen.A problémát egyedül csak a 6x.xx valamelyik driver visszainstallálása oldja meg.Szeretném kihasználni a 8x.xx es driver nyújtotta lehetőségeket, de így nem tudom.Valaki már találkozott ilyennel.Még valami tudom nem új a kártyám, de melyik a legjobb drivere ennek a tipusnak?Az Abit honlapján egyedüli driver a 61.77es, de gondolom ennél azért van újabb is.Segítséget előre is köszönöm

(#1295) pöpö válasza Ahhoj (#1) üzenetére


pöpö
tag

Csak beléptem és már meg is van a problémám oldva!!!!! :R
KÖSZKE :R

(#1296) prak


prak
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagyon idegesítő problémám van, mégpedig: összekötöttem a TV-t a géppel, remek is volt minden. Mivel voltam olyan ostoba, hogy primarynak adtam meg a TV-t, ugye ott jelentek meg a felugró ablakok, esetemben a legfontosabb, a hangerőszabályzó is. Ezt egy sima egérmozdulattal visszahúztam a monitorra. A rendszer szétbontása után, ismét csak ''egymonitoros'' üzemmódban a hangerőszabályzót megnyitva a monitoron kívülre, valahová a nagy semmibe teszi ki. A guta megüt, mert nem tudom sehogy se visszacsalogatni, eképpen hangerőt sem állítani (max vakon) :O :O Hogyan lehetne a normál asztalra visszacsalogatni? :F

Üdv, prak

(#1297) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Picit visszaolvastam a topicban de nem talaltam ezt a problemat.

GainWard 6600GT kartyam van es egy Samsung 72cm es TV a kartyahoz van egy atalakito aminek van egy Svideo 1 sarga RCA meg 3 masik RCA kek zold piros

Eddig a sarga RCA-t dugtam be a TV be a TV RCA csatlakozojara . Mukodott is minden rendben jo volt a tv kepe ill nekem ugy tunt.
Aztan olvasgatva mindenfele forumot mindenhol azt irtak Svideo kabellel jobb eredmeny erheto el mindt a gyari cernavekony rca kabelekkel. Vettem is egy Svideo kabelt 10m aranyozott veg meg egy Euroscart csatlakozot, ugyanis a tvn sajna nincs SVideo bemenet csak a helye van meg :( szoval Svideo kabel beledug euroscart csatiba csatin kis pocok atkapcsol bedug TV es van kep szines mukodik csak a minoseg.....
A gond az hogy szinesnek szines csak a feher a konturok pl az eger kurzornal vibral picit csikozodik

[link]

mindent gyari driverbol allitok lehet vmi mas progit kellene hasznalnom?

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1298) luciferc válasza prak (#1296) üzenetére


luciferc
őstag

A kiterjesztett asztal opció nincs beikszelve? elvileg (szvsz) le kellene vennie, ha eltűnt a TV, de mivel az volt a primary, ki tudja.

(#1299) luciferc válasza Bandus99 (#1297) üzenetére


luciferc
őstag

Filmet próbáltál már? csak mert az a mérvadó szerintem. a windows asztal meg a programok soha nem lesznek túl szépek, nem TV-re vannak kitalálva. illetve csak a biztonság kedvéért, kábelTV-t (ha van) húzd ki első körben.

(#1300) Bandus99 válasza luciferc (#1299) üzenetére


Bandus99
őstag

Filmet most probalok az turheto, bar a felirat (directvobsub) borzalmas elvileg sarganak kellene lennie de majdnem feher es kicsit balra elhuzott csikos ( nem is tudom hogy irjam le mintha picit szellemkepes lennen balra csikok)

Az erdekesseg az, hogy az elvileg rossz minosegu RCA val osszekotve az asztal is jol nezett ki a feher feher volt. itt meg a vekony feher dolgok tiszta szivarvany szinben jatszanak az asztalnal.

Kabelen van levalaszto. Megprobaltam kihuzni akkor sincs valtozas

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.