Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) joecontra válasza mario1997 (#6000) üzenetére


joecontra
addikt

Azok a komponens csatik kimenetek és nem bemenetek. Arra nem fogod tudni bekötni a gépedet.
Ha TV-den van SCART, akkor elvileg szóba jöhet az RGB, ami minőségben ott van mint mint a komponens.

Üdv,
J

(#6002) Jakuu válasza hamormota (#5998) üzenetére


Jakuu
őstag

Ertem. Most mar processing alatt van a termek, ugy hogy gondolom mar nem lesz gond es elobb vagy utobb megerkezik. Ellenben lenne meg egy utolso kerdesem, nem tudom milyen VGA-d van (nekem egy ATI). Szoval az erdekelne, hogy a CCC-ben vagy az Nvidia vezerloszoftvereben, megjelenik a kijelzo (analog TV) nalad ami a konverter mogott van ? Felismeri a VGA vezerlo szoftver ?

(#6003) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok!

Remélem nem kérdezek túl nagy hülyeséget, sajnos nagyon analfabéna vagyok e téren...

Egy 7300 GT 128 MB DDR3-as kártyám van (a típusra nem emlékszem, talán ASUS), melyet szeretnék rákötni egy ILYEN televízióra, Windows 7 alatt.

A legfrissebb Nvidia driver van fent. Próbáltam svideo és rca kábellel is, de sehogy sem sikerült életet csiholnom a televízió képernyőjére.

Milyen kábellel és mit kellene tennem?

Igyekeztem visszaolvasni a 7300 GT és a TV-out topicban is, de nem lettem okosabb. Az nvidia eszközkezelőjében nem találtam utalást a tv-out-ra. Esetleg fel kell telepíteni valamilyen plusz programot? Olvastam clone-ról is a topikokban, de fogalmam sincs, az mit takar, ez hiányzik esetleg?

Előre is köszönöm a segítséget, elnézést a buta kérdésért.

u.i.: Videóm és DVD-lejátszóm sajnos nincs.

Üdv,
Peti

[ Szerkesztve ]

(#6004) hamormota válasza Jakuu (#6002) üzenetére


hamormota
csendes tag

Most egy ATI HD 3200 integrált VGA-n megy.
(HDMI és kompozit kábellel).

A jelenlegi ATI HD 4670 TV-OUT-os VGA DVI kimenetén is volt.
(gyári DVI-HDMI átalakítóval és kompozit kábellel).

HDMIBOX-901 digitális-ként jelenik meg a CCC-ben, külön mást nem jelez.
Szerintem nem is kell felismernie még az analóg TV-t is pluszként.

Fontos lehet még:
Teljes képhez nálam nem volt elég a "Színház mód", csak a
DTV(DVI) 1/Méretezési beállítások alatt a "Használja méretezési értéketek ......"
beállítás bepipálása segített.

[ Szerkesztve ]

(#6005) joecontra válasza Peterhappy (#6003) üzenetére


joecontra
addikt

Milyen kimenetei vannak egészen pontosan a kártyádnak? Egyébként, ahogy nézem, a legjobb minőségű megoldás az RGB összekötés lehet esetedben, de a CVBS-t is meg lehet oldani, persze annak fényében, hogy milyen kimenetek is vannak a kártyádon.

Üdv,
J

(#6006) Kyro_


Kyro_
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémához keresek megoldást (már lassan másfél éve), remélem lesznek köztetek olyanok, akik tudnak nekem segíten.
Drága Édesapámnak van egy remek kis számítógépe, benne egy ATI 3650, valamint egy telepített Win XP. Össze van kötve HDMI kábellel a kártya és a TV, amin tökéletesen átmegy a kép és a hang is. TV-n mint második monitoron megy minden remekül. Sajnos az XP megadta magát, ezért elkerülhetetlen lett az újratelepítés. Mivel megjelent a Win7, ezért már inkább amellett döntöttünk, így ez került fel inkább. A TV és a számítógép közötti kábel nem lett megbontva, tehát a működő kapcsolatra csak operációs rendszer frissítése lett telepítve.

A probléma most az, hogy a kép ugyan átmegy, de a HDMI audio azt jelzi, hogy nincs összeköttetés és persze nem lehet aktiválni. A CCC kijelez egy hülye üzenetet, miszerint az ATI 2xxx sorozat nem támogatja a HDMI audio-t (köszönjük az infót) és kössem össze egy külön kábellel, ha akarok hangot is.

Egyszerűen nem tudom már mit csináljak. Már kipróbáltam a következőket:
- ATI driver csere, frissítés a legújabbra ----> nincs változás
- olvastam, hogy esetleg az ATI hang vezérlő driverjének a cseréje ----> nincs változás
- másik DVI-HDMI átalakító ----> nincs változás
- másik HDMI kábel ----> nincs változás
- mintha azt olvastam volna, hogy a Win7 SP1 tartalmazná ennek a hibának a javítását, ezért ezen is túl vagyok ----> nincs változás

Egy dolgot nem próbáltam, másik kártyát. Mivel a saját otthoni gépemben egy ATI 3870 van, ami hasonló operációs rendszer csere után is kivállóan működik. Eppen ezért nem hiszem, hogy egy egyidőben gyártott, ráadásul egyazon gyártó (Asus) és egyazon driver mellett kártyaprobléma lenne egy oprendszer csere miatt.

Kérlek benneteket, hogy mondjatok valami használhatót, mert megőrülök :W

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#6007) joecontra válasza Kyro_ (#6006) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

A Vezérlőpultban a Hangok, hangeszközöknél (vagy hasonló) kell beállítani valamit, de azt ott már látni fogod.

Üdv,
J

(#6008) Peterhappy válasza joecontra (#6005) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia Joe!

Köszönöm szépen gyors válaszod! Svideo kimenete van a videókártyának.
Próbáltam tegnap este is SVIDEO-ba, illetve átalakítóval és hosszabbítóval a SCART-ba és az RCA-ba bedugni, de nem jártam sikerrel.

Amire rájöttem: az nvidia vezérlőpultban egyáltalán nem ismeri fel a készüléket, bármire is dugtam, akár újrandítottam, akár nem. Azt tudom tehát, hogy itt van a gubanc, azt viszont nem, hol szúrom el. Van esetleg ötleted?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!
Peti

(#6009) joecontra válasza Peterhappy (#6008) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem az az svideo az komponens kimenet nem igaz? Nem adtak hozzá véletlenül egy kábel csokrot, aminek az egyik vége svideo a másik meg 3 rca (piros, zöld, kék)?

Mert ha igen, akkor mákod van, a kékből kompozit videó jön ki, amit a tv-d tud fogadni SCART-on.

Üdv,
J

(#6010) Peterhappy válasza joecontra (#6009) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia Joe!

Bevallom Neked férfiasan, fogalmam sincs, mi az a komponens kimenet...

Kábelcsokrot nem kaptam, viszont van ILYENem, amire rákötöttem egy RCA-t, amit bedugtam a TV-be, de semmi... Nem ismerte fel a win a televíziót... igaz, nekem piros-fehér-sárga végű van, de egyik végét sem ismerte fel.
Elszúrok valamit? Vagy szoftveresen nem oké minden?

Remélem nem írtam nagy hülyeséget :-) Köszönöm a segítséget!

Üdv,
Peti

[ Szerkesztve ]

(#6011) joecontra válasza Peterhappy (#6010) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Rákerestem a kártyádra a neten. Ez lenne az, ha nem tévedek. Ennek az svideo kimenetén nem svideo jel van, hanem YPbPr ill. kompozit.

Hány pines az svideo kimenete a kártyádnak? Találtam egy ilyen sémát, e szerint az 5-ös lábon jön ki a CVBS (kompozit jel), de S-Video is jön ki rajta, ha minden igaz.

Sima s-video összekötő kábellel mennie kéne, a TV-d a második SCART-ján tud s-videot fogadni, nem kell az RCA átalakítókkal vacakolni.

Üdv,
J

(#6012) Peterhappy válasza joecontra (#6011) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia Joe!

Valóban ilyen kártyám van, nagyon szépen köszönöm fáradozásodat!

Ha jól látom, 7 pines a kártya kimenete (ÍGY néz ki) és a kábelem is. Sajnos nem működött az a módszer (sem), amit leírtál.

Leírom pontosan hogy tudtam kivitelezni, ne röhögj ki kérlek:
A videókártyából kimegy 7-pines S-VIDEO átalakító. Abba egy 6 pines DIN-RCA átalakító-féleség (olyasmi mint EZ, csak van egy fehér csatlakozó is rajta és a fekete színű van beledugva). Abba megy a 6 pines SCART.

Az lehet a gond, hogy ennyiszer "hosszabbítom"? Vagy az RCA-féle kábel nem jó?

Ha vennék egy normális kábelt, szerinted működne? ILYET kellene vennem?

Illetve: A win7 felismeri a 7300 GT kártyát, de pontosabban (ASUS stb) nem. ez még közrejátszhat a problémában?

Elnézést a sok linkért, gondoltam így talán könnyebb kiigazodni rajtam. Meg nekem is :-) Nagyon szépen köszönöm a türelmet és a segítséget, legyen szép estéd!

Peti

[ Szerkesztve ]

(#6013) joecontra válasza Peterhappy (#6012) üzenetére


joecontra
addikt

Valamit tuti nem jól csinálsz. Próbáld meg a következőt: ez egy séma a 7 pines s-video kimenetű nv kártyákhoz (itt pl. 7900, de nálad se lehet nagyon más).

Eszerint a kártyád elvileg ad ki sima s-video-t magából, a TV-d pedig a 2-es SCART portján tudja is fogadni. A sok átalakítót hagyd a fenébe, valami biztosan elkutyulódik közben miattuk, és próbálkozz egy mezei s-video -> scart kábellel és sikered lesz jó eséllyel.

Üdv,
J

(#6014) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Nagyon amatőr kérdésem lenne, de eddig 3 boltban próbálkoztam, egyben tudtak segíteni, de ott is rossz kábelt adtak. Van egy egyszerű normális TV-m, van rajta SCART csatlakozó meg az elején olyan videó és hang kimenet is. A videókártyám egy Nvidia 7600 GS AGP-s változata, nem nagyon tudom milyen kimenetek vannak a hátulján név szerint, annyi, hogy van egy amibe a monitort dugom meg egy ami a monitorénál szélesebb és fehér színű. Ehhez milyen kábelt kell hogy vegyek? A tv itt van 2m-ren belül és csak annyit szeretnék, hogy a filmet tudjam így is nézni és ne kelljen mindent dvd-re nyomni :)

Köszi előre is!

(#6015) Peterhappy válasza joecontra (#6013) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia Joe!

Ma vagy holnap vásárolok hazafelé egy ilyen kábelt, amint van eredmény, azonnal jelentkezem!

Nagyon szépen köszönöm a türelmedet és a segítségedet! Legyen szép napod,
Peti

(#6016) joecontra válasza Babetta-X (#6014) üzenetére


joecontra
addikt

Neked RGB kábelre lesz szükséged valószínűleg. Előtte azonban meg kéne győződnöd arról, hogy a TV-d tud RGB-t fogadni.

vighpeter
amint van eredmény, azonnal jelentkezem!

Várom! :)

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6017) DonCosta válasza joecontra (#6011) üzenetére


DonCosta
tag

Szia!

Hasonló problémám van nekem is: Galaxy 7300 GT kártya és síkképcsöves CRT TV (Toshiba). Kb 3 hónappal ezelőtt még működött együtt a kettő az alábbi felállásban: a videokártya S-Video kimenetére egy a kártyához adott komponens átalakítót tettem majd a megfelelő kábellel a TV komponens bemenetére kötöttem. Szép képe volt, minden oké.
Időközben döglődött a monitorom, de mire rájöttem hogy azzal van a gond, már frissítettem egy videokártya drivert.Azóta nem sikerül a TV-re képet varázsolni. Egyszer kb 5 órán át próbálgattam (a kábel és minden hardver maradt a régi, nem vettem ki, ahogy előtte működött úgy van) és a legtöbb az volt hogy fekete-fehérben sikerült látni a kiterjesztett asztalt. A probléma az, véleményem szerint, hogy mindenképp valami HD TV-t akar keresni a kábel túlsó végén. Ilyenkor csak villog a TV-m és láthatóan nem jó neki. :)
Analóg, CRT lehetőséget nem találok az Nvidia szoftverében. Manuális beállításokra van lehetőség, de nem értek hozzá és egyszer sikerült annyira elkutyulni, hogy a monitoromon sem látszott semmi. :)
Igaz ilyenkor bootolásnál a TV-n szépen látszott minden, sőt még a Windows XP bejelentkező képernyője is színesben, de ezt követően összeomlik a kép (gondolom a felbontás váltás után) hatására.
Van valami javaslat, milyen beállítások, illetve milyen más szoftver oldaná meg a problémát? Vagy az Nvidia egyáltalán nem támogatja mostantól a régi tévéket? Köszi előre is a segítséget!

(#6018) joecontra válasza DonCosta (#6017) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Ez egy érdekes probléma. Első körben azt javasolnám, hogy tedd vissza azt a drivert, amivel még jó volt a felállás.

Viszont ha ragaszkodsz az új driver-hez, akkor kicsit trükkösebb a dolog, mivel PC-TV komponens összekötést még nem láttam élőben, így azt sem tudom, hogy mit kellene a driverben mókolni, hogy menjen is.

Manuális beállításokra van lehetőség,
Talán egy screenshot-ot adhatnál, hátha látok benne valami okosat. A felbontást nem tudod elállítani komponens módban, hogy az a TV-nek is jó legyen?

Amikor ment a dolog, akkor milyen felbontásban használtad?

Üdv,
J

(#6019) Babetta-X válasza joecontra (#6016) üzenetére


Babetta-X
senior tag

És erről hogyan tudok meggyőződni? Saturnban vagy egyéb helyeken tudok kapni ilyen kábelt? :)

(#6020) joecontra válasza Babetta-X (#6019) üzenetére


joecontra
addikt

Például megnézed a TV-d SCART portját, vagy azt, hogy van-e RGB csatornája, vagy keresd meg a manual-t és abban nézd meg.
Ilyen kábelt sajna nem igen kapni boltban. Webes boltokban árulnak, de azoknak nem jó a bekötésük.

Üdv,
J

(#6021) DonCosta válasza joecontra (#6018) üzenetére


DonCosta
tag

Szia!

Köszi a választ. Most nem otthonról írok, ezért nem tudok screenshotot linkelni. A driverhez annyiban ragaszkodok, hogy még néhány játék elmegy ezen a gépen is és azoknak nem árt ha frissebb van fent (bár azt hiszem a régebbivel is ment). A nagyobb baj az, hogy fogalmam sincs melyik volt a jó driver. :)
Manuálisan lehet felbontások meg képfrissítési lehetőségek közül választani, de nem tudom mi a jó a tévémnek. A másik, hogy amikor rákérdez arra, hogy mivel van a tévé a PC-hez kapcsolva mindig gondban vagyok, hogy mit válasszak: S-video vagy komponens? Mert a VGA-ból s-video kimeneten jön ki és egy átalakító után komponenssel folytatódik és megy be a tévébe. Tehát most akkor melyiket válasszam?
Amikor ment automatikusan ismerte fel és nem tudom milyen felbontás volt. Annyit kellett csupán tegyek, hogy kicsit összébb húzom a képet (az nVidia szoftverében néha ezt felajánlja, hogy átméretezheted egy csúszkával). Ezt azonban nem mindig ajánlja fel.
A hétvégén otthonról teszek fel majd néhány screen-t hátha az plusz infóval szolgál. Addig is köszi a segítséget.

(#6022) joecontra válasza DonCosta (#6021) üzenetére


joecontra
addikt

de nem tudom mi a jó a tévémnek
720x576 vagy 720x480, bármelyik jó lehet.

A másik, hogy amikor rákérdez arra, hogy mivel van a tévé a PC-hez kapcsolva mindig gondban vagyok, hogy mit válasszak: S-video vagy komponens?
Egyértelműen komponens, mivel csak külsőleg s-video a csati, igazából komponens.

Üdv,
J

(#6023) Peterhappy válasza joecontra (#6016) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia Joe!

Szeretném megköszönni a segítségedet!

Vásároltam ma egy kábelt és így felismerte a számítógép a televíziót, némi nehézség árán pedig a képet is sikerült ráapplikálni.

Köszönöm a türelmedet és a segítségedet, remélem most már minden rendben lesz, ha mégsem, feltétlen zargatni foglak, és ezt veheted nyugodtan fenyegetésnek is :)

Kellemes hétvégét, jó pihenést kívánok!
Peti

[ Szerkesztve ]

(#6024) joecontra válasza Peterhappy (#6023) üzenetére


joecontra
addikt

Örülök, hogy sikerült, ezért van a fórum! :K

Üdv,
J

(#6025) Babetta-X válasza joecontra (#6020) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Akkor mitévő legyek, cseréljek videókártyát? :S Van a két hosszúkás mellett egy kör alakú kimenet is, egyik barátom tegnap áthozott valami TV-s kábelt, de ő azt mondta, hogy az valami más kimenet lesz szerinte, de ő sem nagy szakértő igazándiból.

[ Szerkesztve ]

(#6026) joecontra válasza Babetta-X (#6025) üzenetére


joecontra
addikt

A két hosszúkás-ból az egyik az D-SUB, a másik meg a DVI. A kör alakú pedig egy s-video kimenet.
A kártyádhoz nem adtak egy kábelcsokrot, aminek az egyik vége s-video (kör alakú), a másik vége meg 3 darab rca (piros, kék, zöld)?

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6027) cineman


cineman
csendes tag

Helló! :)
Olyan kérdésem van, amit máshol már kérdez(het)tek. De amiket én találtam azok nem oldották meg a problémámat.

Nvidia - Asus V7700 Ti Deluxe AGP / 64mb videókártya van a gépemben.
(Csatlakozók: RCA, S-Video)
Ezt össze kötöttem RCA (= kompozit) kábellel, a kis Grundig tévémmel.
(Csatlakozók: RCA, Scart)

Az Nvidia tálca beállításoknál csak az Egy Megjelenítős mód van. (Vagy PC, vagy TV)
(Így működik.)
Az Nview varázslóban beállítottam a DualView módot. (Külön felbontás és kiterjesztett asztal)
Semmi változás, ugyan úgy csak az egy megjelenítős mód van csak "szabadon".

Mit kezdjek ezzel? :F Segítsetek, köszönöm !! :R

[ Szerkesztve ]

(#6028) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem X1900GT van, VIVO-s, emiatt sokkal több tűs a csatlakozó. Ehhez van egy kukac, amin van s-video, meg két rca. A madzag másik vége scart, de sem Windows, sem Linux alatt nem tudom működésre bírni a tv-outot. Van vkinek ötlete?

https://www.coreinfinity.tech

(#6029) Steven88


Steven88
tag

Hali
Lehet nem ide tartozik de ezért raktam off-ba.
Az lenne a fura kérdésem, hogy van-e olyan átalakító ami RCA-HDMI vagy SCART-HDMI átalakító. Előre is köszi.

(#6030) joecontra válasza cineman (#6027) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Én első körben megpróbálkoznék a legújabb driver felrakásával.

Üdv,
J

(#6031) joecontra válasza sh4d0w (#6028) üzenetére


joecontra
addikt

Hali!

Úgy érted, hogy van egy TV-Out-os karid, hozzá egy vezeték, aminek az egyik vége s-video + 2 rca a másik vége SCART?

Megnéztem egy sémát, sima s-video-s kábellel mennie kell, ha kiszeded belőle azt a kis téglalap alakú pöcköt, hogy belepasszoljon a kari 9 pines csatlakozójába.

Üdv,
J

(#6032) cineman válasza joecontra (#6031) üzenetére


cineman
csendes tag

Nem. Tv-Out-os "kari", és csak felsoroltam a csatlakozókat. (ezért is off-osak)
A kábel RCA-RCA. A driver folyamatban van. Kaphatok egy linket a driverhez?

U.I.: O.S.: Windows XP SP3

(#6033) joecontra válasza cineman (#6032) üzenetére


joecontra
addikt

Úgy direktbe nem találtam a kártyádat, viszont itt egy link, nvidia, itt az option 2-nél a "GRAPHICS DRIVERS" gombra kattints és akkor majd felkínálja a kártyádhoz elérhető drivereket.

Internet Explorer-ben próbáld.

Üdv,
J

(#6034) cineman válasza joecontra (#6033) üzenetére


cineman
csendes tag

Találtam az Asus-nál és az Nvidiá-nál is egyet egyet.
Egyik se kifejezetten erre készült. Hol a Deluxe, hol a 64mb, hol meg a Ti a kakukk tojás.

Apropó! Mi is az a Ti?

(#6035) joecontra válasza cineman (#6034) üzenetére


joecontra
addikt

Az nem baj, próbálgasd őket, az egyik úgyis jó lesz.

Üdv,
J

(#6036) cineman válasza joecontra (#6035) üzenetére


cineman
csendes tag

Driver már van. Ugyan ott állok ahol el kezdtem. Minden driver ugyan azt adja.
Ajánlásra kipróbáltam a TVTool-t is. Azzal sem megy. :(

(#6037) joecontra válasza cineman (#6036) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor nem tudok tovább segíteni. Ha rendesen van össze kötve és több driverrel sem megy, akkor igazából tanácstalan vagyok.

Üdv,
J

(#6038) cineman válasza joecontra (#6037) üzenetére


cineman
csendes tag

Köszönöm, te mindent megpróbáltál. :) :R

(#6039) mcmester21


mcmester21
csendes tag

Sziasztok!
Ismerősömnek próbálok segíteni, van egy nvdia geforce mx400 videókártyája vga kimenettel, vett hozzá egy y video cable elosztót (vga), azért hogy a tv-t is rátudja kötni a videókártyára:

Az a probléma, hogy ha rádugjuk a kábelre a tv-t és a monitort egyszerre akkor csak a tv-n van jel, és nem tudjuk megoldani hogy a monitoron is, vagy csak a monitoron legyen jel.
Az lenne a kérdésem, hogy ez az y video cable (vga), hogyan müködik, és hogy tudok-e valahogy váltogatni a képernyők közt?

[ Szerkesztve ]

Asus P5L-wm alaplap, Intel E2160 Processor, Sapphire HD2600XT DDR3 256Mb videókártya, 2gb Kingmax ddr2-es memória, 160GB-os Samsung winchester, Pioneer 110D DVD író

(#6040) joecontra válasza mcmester21 (#6039) üzenetére


joecontra
addikt

Milyen tv a próbálkozás tárgya? Elvileg mennie kéne a mind a kettőnek.
Driverben mit láttok?

Üdv,
J

(#6041) mcmester21 válasza joecontra (#6040) üzenetére


mcmester21
csendes tag

Egy sikképcsöves samsung-on próbáltuk, melyen van egy olyan képernyőmód hogy PC, arra átállítottuk. A driver nem mutat csak 1 monitort.

Asus P5L-wm alaplap, Intel E2160 Processor, Sapphire HD2600XT DDR3 256Mb videókártya, 2gb Kingmax ddr2-es memória, 160GB-os Samsung winchester, Pioneer 110D DVD író

(#6042) joecontra válasza mcmester21 (#6041) üzenetére


joecontra
addikt

Esetleg a videókarin nincs DVI-I kimenet?
A VGA-ra monitort, a DVI-ra meg egy DVI-VGA átalakítóval a TV-t nem tudnátok rákötni? Utána már csak be kéne klón módra a driverben állítani a dolgokat.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6043) mcmester21 válasza joecontra (#6042) üzenetére


mcmester21
csendes tag

Sajnos ezen a videókártyán nincs semmi más kimenet csak egy vga. Javasoltam neki hogy szerezzen be egy olyan kártyát, csak gondoltam elötte itt megkérdem ezt az y video cable-t.
Köszi azért. :)

Asus P5L-wm alaplap, Intel E2160 Processor, Sapphire HD2600XT DDR3 256Mb videókártya, 2gb Kingmax ddr2-es memória, 160GB-os Samsung winchester, Pioneer 110D DVD író

(#6044) joecontra válasza mcmester21 (#6043) üzenetére


joecontra
addikt

Olcsóért lehet kapni VGA-kat, amiken van natív VGA kimenet plusz egy DVI-VGA átalakítóval nyerhető VGA kimenet, szóval én más módot erre nem látok, ha az Y kábel nem akar jó lenni.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6045) Babetta-X válasza joecontra (#6026) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Adni nem adtak, de egyik barátomtól most kaptam egyet, aminek egyik vége S-video a másik vége pedig ilyen mint a te képeden, csak a színek mások, piros, fehér sárga.
Kaptam tőle egy hosszú kábelt is, aminek az egyik vége ebbe megy a másikat meg a tv-be tudom, de nem tudom melyik színt hova kéne, mert a hosszún van egy fekete meg egy piros.Próbáltam a pirost videóra(gondolom az is piros) a feketét meg a kimenő fehérhez kötni, de semmi nem történt.

A windows 7-en kell valamit állítani?

(#6046) joecontra válasza Babetta-X (#6045) üzenetére


joecontra
addikt

Sárgával próbáld.

Üdv,
J

(#6047) Babetta-X válasza joecontra (#6046) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Hiába dugdosok mindent mindenhova, egyszerűen nincsen semmi kép a tv-n. Mit kéne állítanom?

(#6048) joecontra válasza Babetta-X (#6047) üzenetére


joecontra
addikt

Megmondom, mit kéne tenned. Vagy szerezned egy ilyen kábelt, vagy kézileg csinálni/csináltatni egy kábelt az alábbi séma alapján, értelemszerűen.

Vagy megpróbálod RGB-vel, amennyiben a TV-d tud RGB-t.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#6049) Babetta-X válasza joecontra (#6048) üzenetére


Babetta-X
senior tag

De ez a kábel ami nálam van az elvileg ilyen mint a linken, csak más színűek a kimenetek.

(#6050) joecontra válasza Babetta-X (#6049) üzenetére


joecontra
addikt

De a bekötése nem biztos, hogy ugyanaz.
Driver-ben próbáltad a TV-t megkeresni?

Üdv,
J

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.