Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) tothbe válasza uriel83 (#1698) üzenetére


tothbe
addikt

nos, ez sokmintdentöl függ, de leginkább attól, hogy nem jó felbontást adsz a tv-nek.
Próbálj meg egy másikat beállitani, azzal javul a helyzet, használj minöségi kábelt, azzal tovább javul a dolog. Elsöre kb. ennyi aztán majd folytatjuk, ha mégsem jó.

By(e) Tothbe

(#1702) uriel83 válasza tothbe (#1701) üzenetére


uriel83
csendes tag

a felbontast mar az elejen probaltam 640*480-tol egeszen a magas felbontasokig
!

probaltam az osszekotest s video csatin keresztul scart csatin keresztul es sima video bemeneten keresztul az eredmeny ugyanaz! egyebkent hozzafuzom hogy a filmek tokeletes minosegben jelennek meg mintha rendesen a tvben adnak vagy dvd lejatszorol futna! a jatekokkal az a baj hogy kicsit mintha fatyolosak lennenek de ez sem oly szamottevo! maga a windows olyan kasas hogy nem lehet a feliratokat olvasni!

kerdes:

jartam erre a bizonyos ecdl tanfolyamra egyszermeg kb 2 eve es a problema mar akkor is fent allt nalam! azon csodalkoztam hogy a tanfolyamon hibatlan kepet produkaltak a tvre! minden elesen kirajzolodott wordben powerp-ban excelben stb!
meg is kerdeztem a tulajt hogy hogyan lehetseges ez mikor nemkem nem sikerul!
o erre azt valaszolta hogy olyan tv kell hozza!!!!!! azt mondta sima mezei tv-n ami magan felhasznaloknak van sossem lessz jo a kep a windowsban! abban a gepben ott egy sima mezei 8 mb-os integralt vidijo kartya figyelt!

jah meg valami! van egy jumper a kartyan azt is probaltam! kat allassa van pal es ntsc es ra van meg irva hogy tv de ahhoz uresen kell hagyni a jumpert azt mondtak nekem! megmondom oszinten ezt meg nem probaltam! lehet ez a baj???

uriel

(#1703) matyee válasza tothbe (#1700) üzenetére


matyee
őstag

nem vettem és a 750 Ft-os földhurok kábel is tökéletes. Más konektorokat használtam (PC,TFT, TV), gyanítom itt lehet a megoldás kulcsa. :R

(#1704) tothbe válasza matyee (#1703) üzenetére


tothbe
addikt

igen, az is fontos dolog, hiszen ott is találkoznak a földpontok a konnektorban. Örülök, hogy végül megoldódott.

By(e) Tothbe

(#1705) tothbe válasza uriel83 (#1702) üzenetére


tothbe
addikt

ha a filmek tökéletesek és a játékok sem túl rosszak(ráadásul ott másfajt hibajelenségre utalsz) és csak a windows desktop képe rossz, akkor ott vmilyen felbontás/frekvencia/beállitás probléma van a monitor tulajdonságok között.

By(e) Tothbe

(#1706) matyee


matyee
őstag

ilyet vki csinált már, hogy billentyű kombinációval váltson megjelenítési módot? Alapból clon mód fut nálam, de ha filmezek akkor csak tv-re szeretnék váltani, így tudom futtatni a mediaPC softvert. Ezt régebben tvtoollal oldottam meg, de most nem szeretném belekeverni (nem ismeri fel 6600GT tvchipet) és driverből oldanám meg ha lehet. ATI driver tud ilyet. thnx

(#1707) Brian_GT válasza tothbe (#1694) üzenetére


Brian_GT
őstag

640x480 at mert csak ennyit enged valamiért.
előtte ha jl tudom engedte a 800x600at is a csúszkán de amint rámentem a 640x480ra azóta nem tudom visszarakni semmire csak ebben az állásban engedi a felbontást.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#1708) Norbur


Norbur
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy hogy tudom össze kötni a tv-met a sz.gépemmel, ha nem engedi, hogy elsődleges képernyővé tegyem a tv-t? Radeon 9200 Series videokártyám van, és van rajta tv-out. Össze akarom kötni a tv-vel, hogy filmet tudjak rajta nézni. De amikor összekötöm, nem ajánlja fel azt a lehetőséget, hogy a tv legyen az elsődleges képernyő, és a monitor a 2. . SVideo kábel átalakítóm van sima videokábelre, és úgy kötöttem össze. A sima képet átviszi, de a mozgóképhez elsődleges képernyővé kéne alakítanom, hogy ne egy sötét hátteret lássak film helyett. Amikor egy másik tv-vel volt összekötve, megjelent 2 piros gomb, és azzal lehetett beállítani, hogy melyik legyen az elsődleges képernyő. De most nem jelenik meg. Úgyh nem tudom mivel lehetne előhívni. Azt is megjátszottam már, hogy a másik tv-vel összekötöttem, megjelent a gomb, beállítottam elsődlegesre a tv-t, és utána csak átdugtam a másik tv-re (amin eddig nem ismerte fel) a kábelt, és ment a film rendesen. Szóval a beállítást tudja érzékelni, de mégse tudom beállítani, mert ha csak rádugom a tv-mre, nem ajánlja fel az elsődleges képernyő módot. Ennél a videokártyánál meg nem tudom, hogy hogy lehet klónozni. Úgyh ha vki tud segíteni, akkor azt megköszönném!!!

(#1709) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
DualView beállításnál az elsődleges kijelző a monitor 1280X1024-ben hajtva, a másodlagos kijelző a TV 1024X768-ban hajtva.
A gondom az, mivel nem ugyanaz a két felbontás, TV-nél a képből veszítek egy keveset.
Van lehetőség egyéni felbontások beállítására, de a kérdéseim:
-merjem felvenni a TV-nél a felbontást 1280X1024-re?
-ha igen, akkor az olyan beállítások mint: impulzus eleje, impulzus vége, mire jók, kell e őket állítgatni?

A segítséget előre is köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1710) tothbe válasza Brian_GT (#1707) üzenetére


tothbe
addikt

pedig vissza kéne, hogy tudd.
Tegyél fel hozzá egy újabb driver-t.

By(e) Tothbe

(#1711) tothbe válasza Norbur (#1708) üzenetére


tothbe
addikt

volt itt már többször linkelve egy oldal a tv kimenet beállitásához radeon kártyáknál.
Keresd meg és használd az ott leirtakat. Azzal tuti menni fog.
De amúgy a képernyö tulajdonságai ablakban is lehet beállitani, hogyha a 2-es monitor képére kattintasz majd utána beikszeled a ''legyen ez az elsödleges...'' gombot.

By(e) Tothbe

(#1712) tothbe válasza csapos2 (#1709) üzenetére


tothbe
addikt

nos, a dualview-nak pont az a lényege, hogy egyforma a két kép, ezért célszerü egyforma beállitást is használni.
Próbáld meg a tv-t fölvenni, ha nem megy, akkor marad a monitor levétele.
Az impulzusossal meg nem babrálnék, bár elrontani nem tudod, de elkavarni nagyon. :DDD

By(e) Tothbe

(#1713) korcsi


korcsi
veterán

Hali!

Most váltottam Atix800-ról Nvidia 7300Gt-re, ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy hol lehet, illetve be lehet e állítani a tv kimeneten, hogy a teljesképernyős lejátszás eredeti kép méretarányba menjen, ne pedig full screenbe? Az x800-as tudta ezt.

Előre is köszi.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1714) Eagl3


Eagl3
veterán

Hi!

Kéne egy kis segítség... Össze van kötve a videókari a géppel, de csak feketefehérben hajlandó működni. Csatornákat végigpróbáltam, de egyiken se jön be szinesen. Régebben is használtam és akkor működött. Clone-ra van állítva.

(#1715) Pimpa28


Pimpa28
tag

Sziasztok!

Adott egy 6800GT, egy két éves Panasonic tévé, a kettőt összekötő (aranyozott) SVideo-RCA kábel és egy 84.21-es ForceWare.

Beállítom, hogy klónmód (nview-ban) meg is jelenik a tévén is a kép és a monitoron is marad. A gép okosan rákérdez, hogy maradjon-e így, vagy 15 mp múlva visszaállítja az eddigire. Mondom igen. Erre leveszi a tévéről és csak a monitoron hagyja kinn a képet.

Bármi tipp? Párszor megpróbáltam, mindig ez történik. Ha a nem-et választom, akkor is. :)

Előre is köszi
ps.: csak azért aranyozott a kábel, mert nem volt 5m-es hosszúságban másik fajta. :)

(#1716) tope válasza Pimpa28 (#1715) üzenetére


tope
addikt

Nézted másik driverrel, hátha a kis ördög

(#1717) hati válasza Pimpa28 (#1715) üzenetére


hati
addikt

Probáltad már a force tv detection-t?

(#1718) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

6600gt-m van, mukodik is a klon mod, csak az a baj, hogy a video kepe csak azon az eszkozon latszodik, amelyiket elsodlegesnek adom meg...ezert ha tv-n / kivetiton akarom nezni a tv + videokartya opciot kell valasztanom (merthogy 2 lehetoseg van klon modban is)
probaltam a 2 kepernyos modot is, ugy mukodik,
az ati kartyamnal mindegy milyen a sorrend, a video kepe mindket eszkozon latszodik
probaltam mas nvidia drivert is (2-3 felet) de azokkal sem tudtam jobb belatasra birni... :(
eddig egyik nvidia kartyam sem mukodott meg jol :(
vmi otlet? ha mar volt errol szo, akkor visszaolvasok :)

(#1719) korcsi válasza korcsi (#1713) üzenetére


korcsi
veterán

UP!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1720) #54715584 válasza korcsi (#1713) üzenetére


#54715584
törölt tag

ez a lejatszotol fugg, nem a videokartyatol

(#1721) tothbe válasza Eagl3 (#1714) üzenetére


tothbe
addikt

volt ebben a topic-ban már jópárszor linkelve egy oldal, ahol a komplett bekötés és beállitás ott van és azt is leirja, hogy mi a teendö a fekete -fehér kép esetén.
Mondjuk számit az is, hogyan van csatlakoztatva, meg az is, hogy ha pl. scart-on, akkor a scart tudja.e az rgb-t(nem mind tudja, egy tv-nél is van, amelyik scarton lehet, van amelyik nem lehet rgb jelet adni neki, érdemes átdugni másik scart-ba is)

By(e) Tothbe

(#1722) tothbe válasza #54715584 (#1718) üzenetére


tothbe
addikt

nos, ebben is van különbség az ati és az nvidia között. máshogy kezelik a tv-out-ot.
nvidia-nál elég nehéz összehozni azt amit te akarsz, ati-n jóval egyszerübb.
Viszont ahogy irtad, a 2 képernyös módban müködik, akkor azt kell használni. ;)

By(e) Tothbe

(#1723) Sir McMonk


Sir McMonk
aktív tag

Hi TV-szerelők! :R

Végigböngészgettem a topicot (vazze!), és számtalan szebbnél szebb(nek tűnő) megoldást találtam a problémámra, mégsem segített egyik sem.

A helyzet a már sokat emlegetett s-video to RCA. A karim egy Galaxy 7300GT DDR3. Gyárilag csak s-video--s-video (male-male) kábel van hozzá, a TV-men meg csak RCA és Scart bemenet. Korábbról van 15m RCA--RCA (male-male) kábelem, s nagy büszkén vettem hozzá (1k HUF) egy gyárilag épített s-video--RCA (male-female) kábeldarabot, a kép pedig fekete-fehér és kicsit szemcsés :O .

Nagy röhögve gondoltam, hogy OK, csak a PAL kódolást kell átállítanom az nVidia driverben (91.47), és jó lesz, de mégsem. Végigzongoráztam az összes PAL-fajtán, meg az NTSC-ken is - persze, közben egyeztettem a TV-t is - és mégsem jó :( .

Ezelőtt egy 6600GT-m volt, és azzal (persze) működött f.szán. Igaz, ahhoz egy olyan átalakító volt, ami az s-videoból vagy 5 különböző kimenetet ''alakított'', ezek közül pedig nekem csak a hülye gyerekek számára sárgával jelzett aljzatot kellett kiválasztanom és pont. Ez ma már sajnos nincs meg, elment a karival együtt.

Feltételezve, hogy a TV is jó, a videokari is jó, lehet különbség s-video--RCA átalakító és s-video--RCA átalakító között? :F

[Az említett s-video kábelek és kimenetek minden esetben 4 tűsek.]

Ha a böngészés során kihagytam valamit, és már vagy 50x megmagyarázták a konkrét problémát, akkor linkeljetek és b.sszatok le bátran.

Köszönettel,
Sir McMonk

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#1724) tope válasza Sir McMonk (#1723) üzenetére


tope
addikt

Az Svideo kábellel nem próbáltad össze kötni a gépet a TV-vel, vagy annál meszebb van a TV.? (színes-e akkor a kép)

(#1725) tothbe válasza Sir McMonk (#1723) üzenetére


tothbe
addikt

nos, a szemcsés miatt nekem a kábel hosszúsága és gynegesége is gyanús.
a fekete fehér-re pedig egy rca -> scart és esetlegesen a scart átforrasztása (15-20 láb kötése, 470pF kondi), ahogy a [link]en is olvashattad .
Én nem szenvednék ennyi kábellel, módositott s-video -> Scart átalakitót már a neten is lehet kapni. De leeht, hogy elég lesz egy rca->scart kábel is elég lesz alapból.

By(e) Tothbe

(#1726) Sir McMonk válasza tope (#1724) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Idézem ez előző hsz-em egy apró töredékét: ''a TV-men meg csak RCA és Scart bemenet''

Emellett, ha figyelembe veszed, hogy egy kb. 15m-es RCA--RCA (male-male) kábellel gurítok, hát igen: messze van. :)

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#1727) Sir McMonk válasza tothbe (#1725) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Értem, és köszönöm.

A linkelt oldal csodálatos, s lelkem rajta, egy szabad hétvégémen kipróbálgatom a dolgot, egyenlőre viszont csak Claire Forlani-t élveztem rajta igazán ;]

Előfordulhat tehát, hogy ha a hosszú RCA-m male végére teszek egy RCA--Scart átalakítót és azt küldöm be a TV-be, akkor jó lesz, s ha igem, miért ez a megoldás?

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#1728) tothbe válasza Sir McMonk (#1727) üzenetére


tothbe
addikt

valami olyasmi a lényege, hogy a kompozit rgb jelet a scart-on máshogy szedi a tv, mint az rca bemeneten. Ezért van a rövidre zárás a kondival is, mert ott még lehet alakitani kicsit átverve a tv fejét.

By(e) Tothbe

(#1729) Sir McMonk válasza tothbe (#1728) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Köszöntem szépen :R

Megpróbálkozom egy ''gyári'' RCA--Scart átalakítóval, s ha így sem megy, akkor Buhera Péter következik.

Lehet, hogy a fentebb emlegetett, Club3D által csomagolt hiper-szuper átalakítón ezt a problémát már kiküszöbölték, és érdemes egy teszt erejéig visszakérnem, csak belepróbálni... Előbbre leszek, kizárható vmi?

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#1730) tothbe válasza Sir McMonk (#1729) üzenetére


tothbe
addikt

nos, elvileg létezik olyan verzió is, ahol a négy tüs s-video kábelben van 470-es tranyó a két láb között, lehet, hogy ott azért ment minden, mert utána mind1 volt már mit kötsz.


Itt egy kép is erröl, de csak linkelem, mert nagy: [link]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#1731) korcsi válasza #54715584 (#1720) üzenetére


korcsi
veterán

Sztem ez nem lejátszó kérdése (media player classic) mert az átfedésbe a képméretarányt nem a lejátszó határozza meg, egyszerűen van egy terület amit áttesz tvre. (vagy megtartja az eredeti méretarányt és fekete csíkot tesz alá-fölé, vagy fullscreenbe kinyomja)
A lényeg, hogy a szélesvásznú filmeken hosszúak az emberek a tv-n, ha állítom a képméretarányt akkor az csak a monitoron változik, a tv-n változatlan a kép.

Esetleg másik driverrel jobb lehet (benne van ez a funkció) mostani 91.47.

Előre is köszi


referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1732) Eagl3 válasza tothbe (#1721) üzenetére


Eagl3
veterán

3hónapja nem nyúltam hozzá, ki se húztam a kábelt... és akkor még rendesen működött úgy ahogy kell.

(#1733) tothbe válasza Eagl3 (#1732) üzenetére


tothbe
addikt

valaminek pedig változnia kellett, attól még hogy nem használod nem fekete-fehéredik a kép.
Viszont milyen csatornákról irtál itt, hogy többön is próbáltad? Nem av-n kéne annak jönnie?

By(e) Tothbe

(#1734) tothbe


tothbe
addikt

Egy jó hir mindenkinek, aki tv-out-ot akar és a scart megfelel neki a tv-re.
Tegnap MediaMarkt-ban láttam egy kábelt, HAMA gyártmányú PC direkt TV kábelnek hivják. Egyik felén S-video és 3,5'' jack a képnek és a hangnak, másik felén pedig egy scart.
volt 3m-ben, annak nem tudom az árát, de az 5m-es 2ezer, a 10m-es pedig 4ezer volt.
És ami a speckó benne, hogy beleépitettét a váltókapcsolót a scart-ra, tehát, ha fekete-fehér a kép és azt átkapcsolod, beizzitja a potit belül és máris okés minden.
És ezzel nm kell szenvedni, kötögetni, bedugod, és már csak a gépedn kell engedélyezni, ennyi. Sztm nagyon jó, szóval vettem is egyet próbára és müködik is. az új tv-men nem kell a convert funkció, a régihez viszont kellett, igy azzal bekapcsolva is kipróbáltam és mindkettövel tökéletesen müködött.

By(e) Tothbe

(#1735) tothbe válasza tothbe (#1734) üzenetére


tothbe
addikt

Megtaláltam a Hama oldalán is a cuccost: [link]

Kódjai: 3 méteres: 41972, 5 méteres: 41973,10 méteres: 41974

[kép]

[kép]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#1736) korcsi válasza korcsi (#1731) üzenetére


korcsi
veterán

Tegnap kipróbáltam Bsplayer, windvd mindkettővel ugyanaz, a monitoron tudom állítania képarányt, de a tv-n fix.

Nvidiások ti, hogy néztek filmeket a TV-n???

Alternatív megoldásként, esetleg a TV-n átkapcsolhatok 16:9-be, de ezt nem tartom teljes értékű dolognak.

Ha van ötlet várom szívesen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1737) Sir McMonk válasza tothbe (#1735) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Nah! Hálistennek!

Ez kéne nekem vazze, csak megmarom magam, hogy akár 1k-t is fölöslegesen kib.sztam erre a köcsög S-video--RCA kábelre (ami egyébiránt pont Hama) :Y

:R

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#1738) tothbe válasza Sir McMonk (#1737) üzenetére


tothbe
addikt

Örülök, ha segithettem. ;)

By(e) Tothbe

(#1739) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Sziasztok! Egy sima vga-ból lehet csinálni s-videot?

(#1740) Eagl3 válasza tothbe (#1733) üzenetére


Eagl3
veterán

PAL\B, PAL\G ... ezekre gondolok. De még mindig nem akarja az igazságot. :(((

(#1741) korcsi válasza korcsi (#1736) üzenetére


korcsi
veterán

Hali!

Megoldás a TV out képarány problémára:
FFDSHOW video decoder -> resize & aspect -> specify aspect ratio 4:3-ra
és resize always kipipa.
Remélhetőleg állandó jellegel megoldja a problémát.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1742) tothbe válasza Eagl3 (#1740) üzenetére


tothbe
addikt

Ja, az nem csatorna, hanem kódolás. :)
Egyébként Pal-BG meg Pal-DK, de nálunk a BG a menö.
És nem értem, hogy ha tuti semmit sem változtattál, nem töltöttél le semmilyen frissitést, akkor miért nem megy. :F

By(e) Tothbe

(#1743) tothbe válasza korcsi (#1741) üzenetére


tothbe
addikt

szerintem inkább a 16/9 lesz jó neki de a lényeget jól irtad. ;)

By(e) Tothbe

(#1744) korcsi válasza tothbe (#1743) üzenetére


korcsi
veterán

Ha 16/9-es TV-d akkor igen :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1745) tothbe válasza korcsi (#1744) üzenetére


tothbe
addikt

nekem az van, de sztm ez alapján neki is, úgy sejtem:

''Alternatív megoldásként, esetleg a TV-n átkapcsolhatok 16:9-be, de ezt nem tartom teljes értékű dolognak.''

By(e) Tothbe

(#1746) korcsi válasza tothbe (#1745) üzenetére


korcsi
veterán

Ha a lejátszott tartalom 16:9-es vagy szélesebb akkor a tv-t 16/9-be kapcsolva csökkentem a torzulást, de ettől függetlenül 4:3-as a tv-m.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1747) Eagl3 válasza tothbe (#1742) üzenetére


Eagl3
veterán

Olyanom nincs is, h. Pal-BG...

(#1748) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok!

Adott egy noti mobility 9600-al, aminek a képét ki szeretném dobni a tévére, de a Win mediaplayer képét megfordítja fejjel lefelé. Mit kell állítanom, hogy megforduljon a kép?
( Tv-t nem tudom, marha nehéz :DDD )

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1749) Beaumont válasza korcsi (#1744) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Szia! Én is hasonló problémával küzködöm. A kép átmegy, szines, de teljes képernyőre rakja, hiába állitok bármit bárhol. Ffdshow nem segitett.

Más ötlet esetleg?

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#1750) tothbe válasza Dirtyz (#1748) üzenetére


tothbe
addikt

a catalyst control center ikonjára nyomsz a tálcán egy jobb click-et és a secondary display részen kiszeded a turn 180fok beállitást.

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.