Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) tothbe válasza Gaabe (#1798) üzenetére


tothbe
addikt

általában nincs nekik,néhány notinak van ilyenje, de ritka.
Árakról gözöm sincs, de pci-e nem valami olcsó és nagyon gagyit nem is kapsz belöle.
Gondolom agp-d meg nincs, hogy betegyél pl. egy 9500-as radeont vagy ilyesmit.

By(e) Tothbe

(#1802) tothbe válasza cslala (#1799) üzenetére


tothbe
addikt

arra nem is fogod tudni az életben sosem, mert a videókártyádon a kimenet Komponens nem pedig kompozit.
Vegyél hozzá egy Komponens ->scart átalakitot és menni fog a dolog.
Az s-video csatihoz pedig olvass vissza, rengetegszer linkeltünk már egy oldalt, ahol ez teljesen részletesen ki van fjtve, meg linkeltem többször is egy hama kábelt, ami tökéletes az (S-video+jack=hang) -> scart átalakitáshoz.

By(e) Tothbe

(#1803) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Van egy 7600GST-m HDTV ki(be?)menettel, továbbá van egy Sony RDR-HX710-es DVD felvevőm. [link]
Meg lehet azt csinálni hogy amit felvettem a DVD felvevővel azt a gépen nézem meg?

"Csak úgy mondom"

(#1804) cslala válasza tothbe (#1802) üzenetére


cslala
csendes tag

Szia.
Már vettem olyan hama kábelt amit belinkeltél de azzal se megy.
Ilyenkor mi van?
Mondtam hogy már mindent megprobáltam.
Dobnál esetleg 1 képet vagy linket arrol a componens-scart átalakítórol?

[Szerkesztve]

(#1805) tothbe válasza Csapi007 (#1803) üzenetére


tothbe
addikt

mivel a vga-don a hdmi csak kimenet (amúgy is ez csak videókártya és nem digitalizáló cucc), ezért csak kifelé müködik a dolog, azaz pl. a tv-be bekötheted bemenetnek, de forditva nem megy. Vszleg a dvd felvevöd is csak hdmi kimenetes, tehát azt sem tudod összehozni, hogy a pc-röl kinyomott cuccost rögzitsd az asztalival, bár ha az asztalin választható a hdmi, mint bemenet a felvételnél, akkor ezt meg tudod csinálni.

By(e) Tothbe

(#1806) tothbe válasza cslala (#1804) üzenetére


tothbe
addikt

nos, itt a [link]
de ha a hama sem segitett az gáz, mert abban ilyen átalakitó van beleintegrálva.
Be is kapcsoltad a konvert opciót és úgy sem lett szines?

Szerk:
Ilyened van?
[kép]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#1807) tothbe válasza tothbe (#1806) üzenetére


tothbe
addikt

Csak mert a leirás szerint ez a kártya az s-video kimeneten tud hdtv-t és composite-ot is kiadni.És ezt valahol a driver-ben állitani lehet/kell. Át kéne nézni a users manual-t, hátha az emlit valamit, meg pl. a Pal BG, 50Hz, stb. beálitások is fontosak lehetnek.

By(e) Tothbe

(#1808) cslala válasza tothbe (#1806) üzenetére


cslala
csendes tag

Szia.Ilyen a karim.
De nem csak az a baj,hogy nem szines a kép hanem egyáltalán nincs kép csak nagy feketeség.
Pedig állítóttam klón,dual modot meg mindent amit lehet de semmi.
Az átalakítón bekapcsoltam a konvert módot.

(#1809) Csapi007 válasza tothbe (#1805) üzenetére


Csapi007
veterán

Ok, de nem digitalizálni akarok cask megnézni...
Akkor ez nem megoldható?
Van egy TV tunerem is (adataimnál) esetleg azzal meg lehetne oldani?

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#1810) tope válasza cslala (#1808) üzenetére


tope
addikt

Valami ilyesmivel kötötted össze a gépet a tv (videó)-val [link]
közte persze egy SVHS (SVideo) kábel

(#1811) cslala válasza tope (#1810) üzenetére


cslala
csendes tag

Nem hanem amilyet tothbe kolléga mondott.
Miért mert ezzel az átalakítóval működik?

(#1812) tope válasza Csapi007 (#1809) üzenetére


tope
addikt

Tunernek pont ez a célja, hogy rákössél külső forrásból videó jelet, tehát már csak a megfelelő kábel a kérdés..., de ebben gondolom segít majd tothbe, mert annyira én nem vágom, mint ő

(#1813) tope válasza cslala (#1811) üzenetére


tope
addikt

Elvileg igen, de amit vettél azzal is kellett volna mennie. :(

(#1814) cslala válasza tope (#1813) üzenetére


cslala
csendes tag

Szerintem akkor halott a Tv kimenet a karimon.
Visszaviszem mert még garis.

(#1815) tope válasza cslala (#1814) üzenetére


tope
addikt

Ne csak a vidkarit vigyed, hanem az egész gépet, mert ha netalán tán értenek a boltban hozzá, akkor esetleg kiderítik a problémát is, mert ha valaki látja is, akkor könnyebb a ''helyzete''.

(#1816) tothbe válasza Csapi007 (#1809) üzenetére


tothbe
addikt

A VGA-d az csak kimenet, a digitalizálás és a megnézés is input(bemenet) lenne, tehát azt nem tudod megcsinálni.
Igen, a tunerrel müködhet a dolog.
Már csak az a kérdés milyen tunered van, meg hogy milyen csatlakozási lehetöségei vannak, de ezt már a tipusból is ki tudom deriteni.

By(e) Tothbe

(#1817) tothbe válasza cslala (#1814) üzenetére


tothbe
addikt

Tv-n csak 1 scart bemeneted van? Mert ha van másik, akkor azon is próbáld meg azért. Vagy esetleg egy másik TV-vel, ha van otthon.
De ha az sem, akkor tényleg halott lehet a tv-out a kártyán, szóval cseréltesd, max. ha a másikkal sem jó, akkor tovább nyomozzuk, mi lehet mégis a hiba.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#1818) cslala válasza tothbe (#1817) üzenetére


cslala
csendes tag

Szia.
A TV-n 2 scart bemenetem van de már probáltam mindegyiken.
Másik TV-n is probáltam de semmi.
Köszi addig is a segitséget mindenkitöl.

(#1819) Csapi007 válasza tothbe (#1816) üzenetére


Csapi007
veterán

PixelView BT878FM TV Tuner

"Csak úgy mondom"

(#1820) fireball7400 válasza cslala (#1818) üzenetére


fireball7400
tag

Sajnos most én is hasonló cipőben járok.Neked egyáltalán érzékeli a tv-t?Mert nekem azt sem.Geforce 6600 amiről nálam szó van.

[Szerkesztve]

(#1821) tothbe válasza Csapi007 (#1819) üzenetére


tothbe
addikt

Nos, mivel azon van S-video bemenet és a dvd-den meg s-video kimenet, igy én elsö körben egy S-video <-> S-video kábellel és a hangnak egy 3,5''jack <-> 2 RCA kábellel próbálkoznék összekötni öket. A tuner progijában meg ki tudod választani, hogy a tv helyett valamelyik bemeneti jelforrást mutasa, azt meg kell keresni.
Ha az s-video nem kompatibilis, nem megy, stb., akkor a tuneren van egy kompozit RCA videobemenet is. Ehhez egy sima RCA <-> RCA kábel kell csak.és a dvd-n a sárga kimeneti kompozit video csatiba kell dugni.
Azért irtam elöre az s-video-t, mert azon kicsivel jobb a jel, mint a kompoziton.
Kb. ennyi.

By(e) Tothbe

(#1822) cslala válasza fireball7400 (#1820) üzenetére


cslala
csendes tag

szia.
nem érzékeli a tv-t nekem sem.egyik haverom megmérte ő műszerész de nem megy ki semmi jel a kariról.már mindent végigpróbáltunk.
valószínű hogy az enyémen megdöglött a tv kimenet viszem vissza a boltba valszeg cserélni fogják a karit remélem.
nekem is volt 6600-s karim ugyan gt volt de az ment rendesen azzal nem volt baj.
sztm még próbálkozzál mert mennie kell neki.


[Szerkesztve]

(#1823) Csapi007 válasza tothbe (#1821) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
:R
Kösz, majd megpróbálom.

"Csak úgy mondom"

(#1824) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Hi

Azt meg tudná nekem mondani vki hogy 1 16:9-es filmet ha nézem a TV mért mújtja ki 4:3ra?Ufó fejük lesz az embereknek és a 4:3-as filmet a tv-n 16:9-re nyomja ossze.
Minden fordítva megy mint 1 monitoron.
A forceware 81.95-t használom
kép róla

[link]
[link]
[link][link]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1825) ssolitude válasza Andre1234 (#1824) üzenetére


ssolitude
őstag

Lejátszótól függ, nem a drivertől.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1826) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Ajanljatok nekem lszi vmi jo tvout-os PCIe vga karit ami korrektul mukodik es nem draga.
Eddig G550 matrox volt de gepcsere miatt az agp mar nem jo. Jatszani nem kell a kartya, csak filmnezesre. ATI/Nvidia lenne a jobb szerintetek?Ezek kozul is melyik. Lattam pl asus radeont de azon pl csak composit kimenet volt. Nekem svideo kellene. Ja es jo lenne ha passziv hutesu kartya lenne.
Koszi!
Udv: Balazs

(#1828) fireball7400


fireball7400
tag

Szerencsére megoldódott a probléma.

(#1829) tothbe válasza Blamazs (#1826) üzenetére


tothbe
addikt

miért kéne neked s-video a kompozit helyett? Hiszen az s-video-n is kompozit jel megy.
Szerintem gondolkodj inkább dvi-ben,hdmi-ben vagy komponens-ben.
Csak ha ezek egyikét sem tudod összehozni, akkor fanyalodj a kompozitra.

By(e) Tothbe

(#1830) Guerilla


Guerilla
csendes tag

Haliho!

köv a gondom eddig minden tökéletesen műkdött egy x700 van már rákötve s-videon ezer éve de eggyik pilanatról a másikra mintha ''szürke hályog'' telepedett volna a képre szal tök halvány és szürke lett a kép

megpróbáltam már mindent állítgatni driverben kábelt is megnéztem stb...

vki plz mondjon vmi tippet mert már kifogytam az ötletekből
talán meghalt volna az s-video kimenet a kártyán?

ja még 1 kérdés ha már ittvagyok :)
ha clone-ra van állítva és a 2 felbontás nem eggyezik azt hogy lehet beállítani hogy a tv-n ne csak a fél képernyö látszódjon szal zsugorítsa akkorára hogy ott is fullscreenben menjen?
nja és hogyha extenderöl clonra állítom akkor ne dobja vissza mindig a tv felbontását a monitorra?

[Szerkesztve]

(#1831) deter


deter
aktív tag

Helló!

Már a winamp saját topikjában is feltettem a kérdést, de nem érkezett reá válasz, szóval ezért itt probálkozom. :B

Hogy érem el, hogy a winamp vizualizáció a tv-re teljes képernyőt küldjön, míg az asztalon maradjon meg a kezelő felülete?

Előre is köszönöm, üdv:
deter

(#1832) Blamazs válasza tothbe (#1829) üzenetére


Blamazs
senior tag

Azert kell svideo mert kb 10meter kabel log aa tv es a gep kozott. Probaljad ki composit jelkent elvinni. Ugyanazon a kabelen svideoban meg tokeletes kepet produkal. Csupan csak ezert kell az svideo semmi masert!

(#1833) gyikhus


gyikhus
tag

Sziasztok! Közel 9 év után az ATI-ról visszatértem az nvidiára egy MSI 7600GS-sel. Kártya be, NGO opt. forceware fel, TV meg összekötve a géppel. Már földhurok gondok voltak az ATI-nál is, de egy elosztó és manuális lehúzással megoldottam a kérdést.
VISZONT:
Tegnap órákig szívtam, mire sikerült kicsikarni képet a TV-ből.TVTool-lal nem jött össze, az FW-vel igen. Aztán jött az a része a dolognak, amit az ati esetében tapasztaltam az ATI tray tools-sal - nevezetesen, hogy 1280x1024-es TFT felbontásnál (akár klónban, akár theater módban) lelóg a kép. Az nview-ben beállítom, hogy a TFT 1280x1024-ben, a TV 800x600-ban menjen... és eredmény ua. Csak akkor nyer, ha a monitort lekapom 800x600-ra. Most akkor mi a megoldás? Hogy lehet belőni, h működjön. Ezeket a beállításokat valahogy automatice menedzsmenttel (profilok, ilyesmi) ezt meg lehet oldani, hogy ne kelljen mindig össze/vissza állítgatni?
Még1, de lehet, h nem idevágó: hogy tudnám megoldani (végre...) hogy a két külön felh. profilom két különböző felbontással működjön? (nejem 1024x768-ra esküszik...)
Előre is kösz! :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#1834) tothbe válasza Guerilla (#1830) üzenetére


tothbe
addikt

1. kérdésre: igen, ez nagyon arra utal.
2.-ra: egyértelmüen nem lehet ilyet, max. a monitorét állithatod át olyanra, ami a tv-n full screen a klón módban és akkor mindenhol teljes lesz.
A második felét pedig úgy tudod elkerülni, hogy az elsödlegest fölcseréled a másodlagossal.

By(e) Tothbe

(#1835) tothbe válasza Blamazs (#1832) üzenetére


tothbe
addikt

ez ugye azért van, mert a kompozit együtt viszi a komplett jelet, mig az s-video 2 szálon viszi a brightness és a color jeleket ezáltal kicsivel tényleg jobb a minösége.
Viszont a komponens, de akár a d-sub is sokkal jobb képet ad 10 méteren mint az s-video, ekkora távolságra már nem nagyon érdemes a gyengébb jelátviteleket használni.

Kompozitot és s-video-t max. 5 méterig ajánlott, komponens-t és d-sub-ot 10-ig, afelett pedig csak digitális jelet, de inkább érdemes köztes erösitöt beépiteni 10 méter után.
Persze kábelek léteznek ennél hosszabbak is, és néha látszólag veszteségmentes a kép de valójában már minimális veszteséggel ezen méretek felett mindig kell számolni.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#1836) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Üdv.
Tud valaki valami kapcsolást VGA -> Kompozit videójel átalakításra? VGA -> RGB-t találtam, de kompozit kellene, hogy rá tudja kötni egy videóra, és annak az RF jelét már vihetem ahova akarom... :U
Esetleg van valakinek egy felesleges PCI-os vidzsugája amin van használható TV-OUT?
Egy HTPC-t akarok összerakni egy P-III -as gépből de csak PCI csatlakozók vannak, abba meg macerás lenne beletuszkolni egy AGP-s vidzsugát...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#1837) sirdond


sirdond
őstag

Hali
Van egy 9600 All in wonder kárytám,már elég régóta,de a tv tuneres funkcióit még nem igazán használtam rajta eddig! feltelepítettem az ati multimedia center és beüzemeltem rajta a tv-t,de hangom nincs a tv-hez? a kártyából kijövő audiót a line inba dugtam. tehát a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne rá hangot varázsolni??

(#1838) [w]


[w]
őstag

engem meg az érdekelne, hogy ha készen akarok venni VGA -> RGB (scart) átalakítót, akkor milyet keressek és hol vegyem meg? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1839) paramparya


paramparya
őstag

Valamiért az új gainward 7600gs-em csak 60hz-en akarja kitolni a képet tv-re, hiába állítom akármilyen pal-ra (tv-out->svideo/rca átalakító->rca kábel->tv front banel rca video bemenet...)

Hogy lehetne azt 50hz-re varázsolni? a control panel-en sehol sem tudtam...

(#1840) jumbo 23


jumbo 23
csendes tag

Szevasztok volna egy kérésem.Van egy ABIT silurom TVkimenetes csak az agondom
hogy nincs hozzá eredeti TVkimeneti kábelem.Ha valaki tudna segíteni hogy hogyvan
bekötve a kivezetés nagyon megköszönném.A 9polus melyik pontjára van kötve az
RCA vagy az s-videó pólusai.Asegítségeteket előre is köszönöm. :

(#1841) gyerpi


gyerpi
aktív tag



Helo!

Volna egy kérdésem. Van egy ati 9600- osom és rákötöttem a tv-re de úgy szeretnék filmet nézni, hogy másvalaki pedig tudjon dolgozni a gépen és ne zavarják egymást. Lehetságes? ás persze hogyan?
Köszi gyerpi

:R

XFIRE : gyerpi steam:gyerpi543

(#1842) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.Plz segícsetek.Vettem egy laptopot és van benne tv out.Amugy Nvidia 7300 Go van benne.Az a bajom hogy nem észleli a gép hogy tv re van kapcsolva.Letöltöttem a tvtool-t és az meg azt mondja hogy nem talál kimenetet.A furcsa még az hogy tulajdonságok>megjelenítés>speciálisnál nincs ott az Nview,ahol tudnék állítgatni.A legfrisebb driver van fönnt.Régen is volt ilyen még asztalin ,hogy egyszerüen eltünk az a menü. :(

(#1843) fireball7400 válasza jumbo 23 (#1840) üzenetére


fireball7400
tag

S-video kábelt fogsz és kitöröd a középen lévő műanyag kockát.Így bele tudod dugni a tv kimenetbe.A csatlakozási pontok elvileg ugyanoda esnek bekötésileg is.

(#1844) lackó76


lackó76
csendes tag

Hi!

vettem egy DVD-romot, meg van egy régi savage4 videokártyám. Nyugati, gyári DVD-lemez behelyezésekor azt írja ki, hogy mivel a videokártyám TV-out-ja be van kapcsolva, a lemez meg jogvédett, ezért nem játssza le a lemezt. Kapcsoljam ki a TV-outot, akkor igen. Én megnéztem az eszközkezelő vonatkozó legmélyebb bugyraiban is, de igazából fogggalmam sincs hol lehet kikapcsolni. Ötlet?

(#1845) paramparya válasza paramparya (#1839) üzenetére


paramparya
őstag

:U

(#1846) tothbe válasza Sándor -P20- (#1836) üzenetére


tothbe
addikt

Avermedia Averkey 330 vagy 550 pl.

By(e) Tothbe

(#1847) tothbe válasza sirdond (#1837) üzenetére


tothbe
addikt

Mondjuk a hangkártyánál be kéne kapcsolni a hangbeállitások között a Line-in-t.

By(e) Tothbe

(#1848) tothbe válasza [w] (#1838) üzenetére


tothbe
addikt

www.tavir.hu vga(d-sub)-scart átalakító kábel bármely videókártyához 10m, 2600Ft
Csak arra kell ügyelni, hogy a video kártya 50 Hz-en menjen, interlaced módban.
Különben a TV el fog füstölni.

By(e) Tothbe

(#1849) tothbe válasza jumbo 23 (#1840) üzenetére


tothbe
addikt

Sima 4 pólusú S-video kábel pont belemegy és müködik is.

By(e) Tothbe

(#1850) tothbe válasza gyerpi (#1841) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, lehetséges.
A Catalyst-nak van egy szinház módja, ahol az 1-es képernyön ablakban van a film pl. és a másodikon pedig teljes képernyösre teszi.

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.