Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Shadows válasza tothbe (#1550) üzenetére


Shadows
senior tag

ja megoldotta a problémát utaltam a pénzt ugyhogy abszolult megérte

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1552) Chili7


Chili7
őstag

Hahó!

Egy notebook VGA kimenetét össze tudom dugni a TV-mel?
Nincs a notin s-video!
Ha valami átalakítóval össze tudnám dugni, akkor egy osztott képernyős megjelenítés esetén tudnám egyszerre a TV-n nézni a winyón lévő filmet, és használni a notit közben másra?
Köszi

[Szerkesztve]

(#1553) lackin


lackin
csendes tag

Sziasztok!

vettem egy gf 7600-ast és összekötöttem a tv-vel. A video helyén meg is jelenik a kép, de csak fekete-fehéren. Mi lehet a baj, hogyan tudom megjavítani?

(#1554) tope válasza lackin (#1553) üzenetére


tope
addikt

Esetleg nem PAL-ra állítottad a kimeneted, vagy nem RCA, Svideo-ra így hirtelen ezt nézd már meg.

(#1555) lackin válasza tope (#1554) üzenetére


lackin
csendes tag

A TV-formátum kiválasztásánál A Pal-D van kiválasztva. De végigpróbálgattam az összeset.

(#1556) lackin válasza lackin (#1555) üzenetére


lackin
csendes tag

Az lehet, hogy a TV miatt van? A felbontása 1024-re van rakva (még 800x600-ra lehet) frissítés csak 60 Hz.

(#1557) lackin válasza lackin (#1556) üzenetére


lackin
csendes tag

Na, megnéztem más tv-vel és videón keresztül is. A kép mindíg bejött, de fekete-fehér maradt.
A tv-n ugye nem tudom változtatni, hogy Pal legyen-e vagy sem?
Valszeg a kimenetnél kell valamit átállítanom. De vajon mit?
A tv-be euro kábel megy be.

(#1558) tothbe válasza lackin (#1557) üzenetére


tothbe
addikt

ha kicsit visszalapozol, akkor találsz majd egy linket, ahol a tv kimenetek leirása van.
Abban pont van egy szép rajzos fejezet, ami leirja és meg is mutatja, mi ilyenkor a teendö.

By(e) Tothbe

(#1559) lackin válasza tothbe (#1558) üzenetére


lackin
csendes tag

Kinek a postja, a Tiéd?
Arra már rájöttem, hogy a videókártyából s-video csatlakozó megy a TV scart csatlakozójába.
Keresem a linket ;)

(#1560) lackin válasza lackin (#1559) üzenetére


lackin
csendes tag

Megtaláltam a linket, nekem is ez a hiba, köszi.
Átalakítót vennem kell? vagy nekem kéne megcsinálni? Ezt nem egészen értem.

(#1561) lackin válasza lackin (#1560) üzenetére


lackin
csendes tag

Na, asszem megvan a teendő: a kábelem scart végződését szétszerelem, és a 15-ös és a 20-as kimentelt összekötöm, ugye?

(#1562) tothbe válasza lackin (#1561) üzenetére


tothbe
addikt

Bingo :C ;)

By(e) Tothbe

(#1563) Chub válasza tothbe (#1547) üzenetére


Chub
tag

Az első oldal nekem nem jött fel, mivel konkrétan a 9600XThez kerestem. A 2. oldalt azóta már megtaláltam és le is töltöttem a Catalyst centert. Még azóta nem volt alkalmam eleget tesztelni, hogy tapasztaljam a fentebb leírt hibajelenséget. Csak 1 filmet néztem, annál rendben volt a képminőség. Ami persze sajna nem jelenti, hogy megoldódott gond, de hát a remény hal meg utoljára.

MÁS: Észrevette már más is, hogy amikor overlay üzemmódban használja a 2. megjelenítőt, pl a TVt, akkor a képpozicionálástól függetlenül a kártya túlhúzza a képet minden oldalon a TVn? Plusz valamilyen rejtélyes oknál fogva nálam vízszintesen jobban kihúzza, ami nem csak azért gond, mert kilóg kb 2 centi mind2 oldalt a filmből, hanem mert láthatóan torz is lesz. Ugyanez persze nem jön elő, ha a TVre kiterjesztem az win desktopot és ott játszom le a filmet, kinagyítva max képernyőre. De azért az igazi az volna, ha overlay üzemmódban se nyújtaná ilyen ökör módon szét a képet. Ezzel van vkinek tapasztalata? Lehet vmit tenni? Mindezt a legújabb Ati catalyst control center és driver csinálja. Amugy a régi driver is csinálta... Ötletek?

iAudio U2, Shure E2c

(#1564) tothbe válasza Chub (#1563) üzenetére


tothbe
addikt

5let sajna nincs, nálam is ezt csinálta, ezért nem eröltettem.

By(e) Tothbe

(#1565) Ferenc.


Ferenc.
tag

Szép napot! Én már szenvedtem annyit hogy az nemigaz. Egyszerűen csak azt akarom megcsinálni, hogy amit a monitoron látok azt lássam a Tv-n is. Van egy Ati radeon 9600PRO kártyám, és egy 100Hz-es Thomson síkképcsöves Tv. Scart csatlakozón összekapcsoltam a tv-t a géppel. Asztal jobb egér Megjelenítés tulajdonságainál elkezdtem álligatni, van az 1 és 2. megjelenítés, az 1 a monitor a 2 a tv, és ha bepipálom azt hogy „a Windows asztal kiterjesztése erre a monitorra” akkor megjelenik a tv-n de csak a windows háttér semmi más, és hiába álligatok nem látszik az amit a monitoron csinálok, vagyis 2 esetben igen. 1. ha csökkentett módban jövök fel(eekor bezzeg minden megy ami csak kell), 2. ha a másodlagos monitort letiltom és újraindítom a gépet, ilyenkor „Több monitor” a képernyő neve, NA ekkor már minden látszódik a Tv-n amit csinálok a monitoron, nade ilyet-> egyedül a film nem jelenik meg a tv-n, meg a tv tuner kártyát is ha elindítom akkor minden ikon stb megvan minden ami kell csak a kép hiányzik.. a windows media playerben is csak feketeség van a tv-n a filmkép helyén közben a monitoron pedig jól látom a filmet.. szóval hihetetlen nem értem miért van ez, ugyanis ezt az egészet azért szeretném hogy működjön, mert a filmeket a tv-n szeretném nézni nem a monitoron, mert régi a monitor a tv-hez pedig nincs dvd lejátszó. MI a megoldás?? A másik pedig hogy tovább tesztelgettem addig eljutottam a Catalist új szoftverét használom amúgy hogy végre megy a film képe mind a két helyen de a monitoromat ilyenkor visszabassza 50 vagy 60Hz-re.. A tv-re pedig azt írja max felbontás 1024x768@60Hz, na de ez a tv 100Hz-es! A monitor is annyi, azt szeretném ha minden menne a tv képernyőn mint a monitoron és ne változtassa meg a monitor felbontását és Hz-ét. Na erre írjatok valamit, mert kezdek meghülyülni sehogysem megy.

(#1566) Ivan15 válasza Ferenc. (#1565) üzenetére


Ivan15
senior tag

Látom ATi kártyád van, a következők Nvidia-nál tuti jó módszer, gondolom az ATi-nál is van vmi hasonló (talán ugyanígy is hívják). A varázsszó: VMR (Video Mixing Renderer) amit nvida-nal pl. be kell állítani -pipálni- a driver beállításai között van. Még vmi: a VMR csak akkor működik rendesen, ha az asztal színmélysége 32bit.
Németül az nvidia honlapjáról:
''Wie kann ich DVDs unter Windows Media Player anschauen, wenn ich zwei Monitore an den PC angeschlossen habe?
Wenn Sie mehrere Bildschirme verwenden, muss Video Mixing Renderer für die Videowiedergabe verwendet werden. Die Einsatzmöglichkeiten der gängigen Hardware-Overlay-Technik sind eingeschränkt; im Allgemeinen kann sie nur in Verbindung mit einem einzigen Bildschirm verwendet werden. Wenn Sie also mehrere Bildschirme für die DVD-Wiedergabe verwenden möchten, müssen Sie Video Mixing Renderer verwenden, um diese Einschränkung zu umgehen.''
[link] vhol középen.
Szóval keresd a VMR-t és állítsd be +32színmélység. Remélem tudtam segíteni. ;)

(#1567) tothbe válasza Ferenc. (#1565) üzenetére


tothbe
addikt

Nos, nekem pont ez a konfigom(tv-ben is :D) és tökéletesen megy a dolog.
Nemrég linkeltem itt valakinek, azt nézd meg te is, mert a végén van egy beállitási folyamat 9600-hoz leirva. Kulcsszava a ''Theatre mode'' de az elsö variációdra a ''Clone'' is jó lehetne, viszont akkor tényleg leveszi a frekvenciát.
Javaslom inkább a színház módot, akkor a media player meg az egyéb videólejátszók képét látod a tv-n full screen-ben a monitoron meg pl. ablakban.

Itt a link, kikerestem: [link]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#1568) Ferenc. válasza tothbe (#1567) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi szépen tényleg sikerült, mostmár megy minden! A színház módnál kellett beállítani a dolgot és már ment is minden. Jó éjt! Viszont más probléma lépett fel, de erre másik topikot kell keresne, ugyanis van Tv tuner kártya is a gépben, amire a kábel tv-t rákötöttem, és a tv adókat teljesen szépen hozza, de a rádiók recsegnek ropognak, élvezhetetlen és finonhangolással sem lesz jobb pedig a kábel tv adja a rádiókat is azaz nem antennáról hangoltam be.

(#1569) tothbe válasza Ferenc. (#1568) üzenetére


tothbe
addikt

örülök, hogy müködik. ;)
A tunernek ehhez a részéhez viszont nem konyitok, én erre asztali rádiót használok. :DD

By(e) Tothbe

(#1570) grais válasza Chili7 (#1552) üzenetére


grais
csendes tag

#1552
Chili7 Tudtommal van ilyen átalakító. :R

(#1571) grais válasza lackin (#1553) üzenetére


grais
csendes tag

http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=7733&start=1552&len=1

Last a #1539-es hozzaszolast talan segit

(#1572) hightower


hightower
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség, VGA-t szeretném összekötni a TV-el. A VGA-n ezek vannak VGA kimenet: 15-pin D-sub (átalakítóval)
TV kimenet: S-VHS és kompozit
DVI Kimenet: 2xDVI-I
TV bemenet: S-VHS és kompozit
Volt itthon, S-VHS+ stereoJack - EuroScart átalakító, de a TV-n fekete-fehér a kép,
Ha a kompozit (sárga) kimenetet kötöm össze a TV-el (EuroScart) bemenetével akkor színes,
A kérdésem, hogy nálam is megoldás lehet a Scart csati 15-20 lábának összekötése?
Vagy használjam a kompozit kimenetet.
Az RGB kimenetet összelehetne kötni a TV Scart bemenetvél?
Melyik megoldás lenne a legjobb minőség-megvalósíthatóság szempontjából?
Ha tud valaki segítsen előre is köszi! :R

(#1573) tope válasza hightower (#1572) üzenetére


tope
addikt

Nekem RCA-n (kompozit) megy (ment) ki a kép a Tv-re, de a Tunerkártyámnál is bemenetre kompozitot használok, így azt merem mondani, hogy kompozitnak megfelelő a minősége ahhoz, hogy tv-n nézd a filmeket, játsz játékokkal... .

(#1574) hightower válasza tope (#1573) üzenetére


hightower
tag

Hi! Közben összekötöttem a, scart 15. és 20-as lábát így már színes a kép, bár egy kicsit alig láthatóan de hullámzik a kép, valószínűleg gagyi az átalakító (1000ft-os kínai).Ki fogom próbálni, jobb minőségű 75ohm-os kompozit kábellel+ külön RCA-n viszem be a hangot a kompozit-scart átalakítóba.Nem tudom, RGB-Scart átalakító létezik-e, érdemes lenni azzal is kipróbálni.
Köszi a tanácsot . :R

[Szerkesztve]

(#1575) tothbe válasza hightower (#1574) üzenetére


tothbe
addikt

Létezik, de én a kinai olcsó fajtából még nem láttam, csak a drágábbakból.

By(e) Tothbe

(#1576) grais


grais
csendes tag

Ez nagyon hasznos annak aki lusta visszaolvasni. Ide le van irva hogy milyen csatlakozok vannak, milyen atalakitos, es hogy kell a tV-re kotni stb: http://teka.t-online.hu/hogyanpctv.html :R :R :R :R :R :R :R :C

(#1577) Komplikato


Komplikato
veterán

Na, megpróbálom itt is, mert eddig sehol se sikerült válaszra lelnem:

Adva vagyon egy ősrégi SABA tévé, amin ugyan 1db Scart csati van (ez ek állítólag ilyen Hoteles tévék, amiken minden a Scarton jön be), eddig csak Composite és S-Video kábellel próbáltam, de mindkettőt fogadja. (Bár érdekes módon kézzel kell beállítani a bejövő jele típúsát.)
Na most jön a cseles kérdés!
Át lehet állítani a képformátumot HDTV-re (nem, nem írtam el), igaz csak a legkisebb 480-as felbontásra, de átkapcsolásnál úgy tünik mint ha nagyobb lenne a kép felbontása, és gondoltam DVD-hez, meg akár játékhoz jobb lenne a 720x480. Na de mivel lehet ilyen jelet ráküldeni??? :F
Normál videojel esetén HDTV módra kapcsolva csak a kép felső felén van a (teljes) kép, de jól láthatóan nem összenyomja, hanem olyan mint ha nagyobb felbontásban lenne.
Jelenleg arra tippelek, hogy VGA (DVI)-Scart átalakító kábellel menne, de jó lenne valaki olyan véleménye, aki ért is hozzá.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1578) Iginotus


Iginotus
őstag

Problémám van.
Találkozott már olyannal valaki hogy ha SLI-ben megy két 6600 GT (vagy bármilyen más kártya) akkor nincs tv-n kép? Tehát a tünet ha sli be van kapcsolva sehogy sem jeleníthetö meg tv-outon kép, (még a kényszerítés kényszerítése sem segít) 78.01 es driverben még ment sli-vel a tv-out ujjakkal már nem. Szóval amikor kikapcsolom sli-t akkor tök jó a kép és fut amikor meg jáccok sli vissza és jáccok csak épp tv-nincs. Ezzel nem is lenne gond csak épp zavaró.

Nem tud valaki egy progit ehhez, hogy ne kelljen nekem állandóan kikapcsolgatni?

Plug and Pray... :)

(#1579) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Igen olcsón sikerült hozzájutnom egy japán projektoros TV-hez, mondjuk úgy h ingyen volt :))
Állítólag meg lehet buherálni úgy, hogy működjön az európai szabványokkal is, ha jól tudom mindössze egy átalakító kell hozzá.
A TV típusa: Panasonic TH-43VS10

A neten keresgélve ezt találtam:
''Eladnék egy japán Panasonic projektoros tv-t, a típusa TH 43VS10. Van hozzá egy NTSC-PAL konverter hozzá, kb 4-5 éves, a konvergenciája egy kicsit elmászott, de aki ért hozzá az hamar be tudja állítani.Az ára 260 ezer Ft.''

Ezek szerint kivitelezhető, amire gondoltam, vagy mégsem?
Nemigazán értek a tvkhez, illetve a különböző jelek átalakításához, ezért várom egy hozzáértő segítségét. :)

Ha valóban megoldható egy átalakítóval, akkor milyet ajánlotok? Illetve tunerkártyára van-e szükség, vagy elegendő egy TV-out-os VGA?

Előre is THX!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1580) Iginotus válasza A_ScHuLcZ (#1579) üzenetére


Iginotus
őstag

A vgat be tudod állitani hogy PAL vagy NTSC jelet küldjön ki, ezért van az hogy ha PAL rendszerü tv re küldesz ki NTSC jelet akkor fekete/fehér lesz. Szóval megoldható ha számítógépre akarod kötni akkor csak ki kell választani, hogy milyen jelet küldjön ki neki.

Plug and Pray... :)

(#1581) A_ScHuLcZ válasza Iginotus (#1580) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Király!

De gondolom a japán tv se nem NTSC, se nem PAL jelet használ, hanem vmi egyedi lehet.
Tehát még akkor is szükségem lesz átalakítóra, ugye?

Átalakítóból milyet ajánlotok viszonylag olcsón?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1582) tothbe válasza A_ScHuLcZ (#1581) üzenetére


tothbe
addikt

Alapesetben a japánok is ntsc-t használnak szvsz elöbb próbáld ki, aztán ráérsz adaptereket venni.
Amúgy ha kell, akkor egy PAL ->NTSC konverter kell, amit pl. itt: [link] beszerezhetsz.

By(e) Tothbe

(#1583) Komplikato válasza A_ScHuLcZ (#1581) üzenetére


Komplikato
veterán

Frászt nem, Japánban NTSC-t használnak, igaz saját verziót. A videokártyád beállításaiban vagy be lehet állítani országot, vagy pedig az NTSC J variánst. Jó esetben mindkettőt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1584) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Megnéztem a videokari beállításokat, nem találtam benne ilyen beállítási lehetőséget.

Igaz, csak a monitorra tudtam megnézni, mivel a tv helyileg még nincs itt, azzal max úgy tudom kipróbálni h berakom a kocsiba a gépet és elviszem.
A megjelenítőknél kerestem ilyen beállítási lehetőséget, de nemigazán találtam. Vagy nem ott kell?
Esetleg van erre a célza a videokarikhoz egy speciális progi?

Inno 6600GT-m van

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1585) Komplikato válasza A_ScHuLcZ (#1584) üzenetére


Komplikato
veterán

Hát basszus ha nincs TV rákötve, akkor nem is lelhetsz ilyen beállítást, mivel ez a TV beállításainál lenne, ha lenne engedélyezve a TV. (Ami TV hiányában ... macerás.)
De tuti kell lennie.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1586) Iginotus válasza A_ScHuLcZ (#1584) üzenetére


Iginotus
őstag

Fogsz egy tv-t mindegy milyen. Rádugod. És utána megjelenik pár uj dolog a gyári driverben is és ott tudsz mahinálni a kép jelével. Most pontosat nem mondok hogy hol találod a beállitást ugyanis minden driverben máshol van. Szóval megjegyezni képtelenség :)

Plug and Pray... :)

(#1587) A_ScHuLcZ válasza Iginotus (#1586) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Kipróbáltam az itthoni tv-vel, valóban sokkal több beállítást kaptam.
De elvittem a gépet, és kipróbáltam az említett tv-vel is. Sajnos nem olyan egyszerű a dolog, mint gondoltam. Igaz h full japán a tv, azért a csatornát megtaláltam, amin jönnie kell a jelnek :)
A hang tökéletes, a kép rettentő rossz, minden elmosódott, rosszak a színek, egyszóval nézhetetlen. De nem fekete-fehér! Ilyen volt, mikor a VGA PAL jelre volt állítva.
Mikor átállítottam NTSC-re, illetve NTSC(japan)-ra, akkor sem változott sokat, csak annyit h elkezdett még emellé ugrálni, rázni is a kép. Szóval rosszabb lett, mint PAL jelnél.

Kérdés, hogy akkor most hogyan tovább?
Elképzelhető, hogy a tv sem tökéletes, hisz mondom, kb ingyen volt. Költözünk, és az új házhoz kaptuk, amit vettünk. A tulaj aztmondta neki nem kell, ha nekünk igen, akkor itthagyja. Asszem ebayen vette 250ért. Náluk rossz volt a képe, azért nem kell neki. Dehát ahogy elnéztem szinte semmit nemért a számítástechnikához, csodálkoznék is, ha úgy tudná használni a japán tv-t :) Nem mondom, hogy rossz a TV, csak tippelgetek.

Van ötletetek? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1588) Iginotus válasza A_ScHuLcZ (#1587) üzenetére


Iginotus
őstag

Én nem tudok többet tipelni mint hogy végignézni az öszes jelet (amit már gondolom megtettél) hogy melyiken jobb a képe. Illetve ha egyik jel sem stimmel gyanakodhatsz hogy a tv is kakukk merthát elvileg ezt a vgat japánban is használják.

Szóval ha ott megy ottani tv-vel itt mért ne menne... :))

Plug and Pray... :)

(#1589) A_ScHuLcZ válasza Iginotus (#1588) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ahogy mondod, már végigpróbáltam az összeset. Ugyanazt tapasztaltam az összes PAL jelnél, és ugyanazt az összes NTSC-nél.

Esetleg ki lehetne más módon is próbálni, hogy nem-e a tv a rossz?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1590) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

UP!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1591) tothbe válasza A_ScHuLcZ (#1589) üzenetére


tothbe
addikt

max. ugy, ha szerzel egy asztali cuccot (dvd-t, videót, valamit) ami tud ntsc-t és azt kötöd a tv-re.

By(e) Tothbe

(#1592) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello! Lehet most hülyének néztek de nemtudom mit kellene csinálnom..
szóval van egy uj tv-m amin van rendes pc bemente ami olyan mint a videókarina monitor bemenete meg van bene játék mód is ..
na szal a videókártya efy FX5900 Geforce, van rajta egy s-videó , a monitor bemented meg valami scartszerű tűs bemenet.. a kérdés hogy hogy kösssem rá a tv-t a gépre..
ugy hogy nekeljjen mindifg a felbontás állitgatni meg le húzogatni a tvről a csati és vissza a monitorra stb.. egyzser úgy próbáltam másik tv.n hogy videókariba be az S-videó és a másik végén a 2 rca meg bele a két kép bemenetbe a tv-n az ugy jó is volt.. itt is jólenne na de akkor 2 kérdés :minke a rendes monitoros bemented a PC IN nél és ha rcaval rakom rá működik e a játék mód vagy mi ...
van egy olyan elképzelésem is hogy gép-->tv-->monitor és ugy kelen rákötni szal s-videoó rcaval tvre a tvből amonitorosn bemeneten a monitorra.. ?? nemtudom segitsetek
kösziszépen ugy lene jó hogy a kép osztot len vagyis hogy 1. monitor meg 2.monitor és átélehet vni az egret stb hogy ne kelejn külön állitagnti a felbintást stb..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1593) Kiskokó válasza Kiskokó (#1592) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na van a VGA-n egy TV out ahhoz volt egy átalakitom ami monitoros bemenetet csinált és ráraktam atvre.. de amikro a tvt áváltom fekete képernyő jön be.. a beállitásokknál nincs hogy 2. monitor és semmi se.. kel vlami progi hozzá vagy mi ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1594) Kiskokó


Kiskokó
veterán

ÓÓ SIEKRÜLt csak nwienben elfelejtettem beálitani !! ÁÁ de zsir geccc... már cska vezetéknélküli Bill kel és kész ..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#1595) csutak


csutak
csendes tag

sziasztok az lenne a kérdésem h van nekem egy nvidia geforce mx4000es videokarim s-video kimenettel,megy egy tv-m s-video bemenettel.naszóval összekötöttem őket egy szintén s-video kábellel állítgattam egy csomó szarságot de még mindig nem jött be semmi!ha vki tudna válaszolni v segíteni vegyen má fel msn-re ott 1szerűbben tudnánk kommunkikálni
előre is köszönet
csutak01@hotmail.com

(#1596) csutak


csutak
csendes tag

ja vagy icq-n is megtalálsz csutak néven
help me plz :O

(#1597) Zofren


Zofren
aktív tag

Hello!
Adott egy laptop (HP NX 9005) S-Video kimenettel és Ati IGP 320 vidkarival. Megcsináltam ezt ami ide le van irva : [link] , de semmi. A tv marad sötét. Viszont ha nem klonozást csinálok, hanem a kiterjesztést, akkor az egér eltunik a laptop kijelzojérol, de nem jelenik meg a tv-n. És még [kép] itt a TV-nél nincs az a két ikon, viszont a tv engedélyezve, bár ha rámegyek a Hibakeresésre ott ugye van egy pipa, hogy a TV ismerje fel, az ott van, ha nincs ott, akkor nem ismeri fel egyik tv-t sem. A laptop PAL jelet kuld a tvnek, vagyis ezt állitottam be. (PAL-B).
Kérdés: mit rontottam el?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#1598) Zofren


Zofren
aktív tag

Up, up and away

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#1599) tothbe válasza Zofren (#1598) üzenetére


tothbe
addikt

Mivel kötötted össze a tv-vel? Biztos, hogy a tv-t áttetted a megfelelö csatornára?
És melyik részt csináltad meg a linkelt oldalról, mert ott több kártyához is van leirás, és azok különböznek.

By(e) Tothbe

(#1600) Zofren válasza tothbe (#1599) üzenetére


Zofren
aktív tag

A laptopon 9 tus svideo kimenet van. Erre tettem egy svideo rca átalakitot, mert a tv-n rca bemenet van. A tv-t AV-re tudom csak tenni. SZoval ez csak nem gond. Mindkét modszerrel probáltam. Egyikkel sem megy.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.