Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) luciferc válasza Extremdigita (#1050) üzenetére


luciferc
őstag

na jó, de hátha ott tudnak tanácsot adni. ugyanis jó lenne kipróbálni, hogy mondjuk nekem is csinálja-e, de nincs TV tunerem. A tunereseknek meg jó eséllyel van Tv-outja.

(#1052) ISZOLE válasza Blue Eagle (#1044) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nem. A videokártyákon nem alakítanak át semmit hanem külön kihozzák a kompozit jelet is. Ha megnézed a kártya csatlakozójában több luk van mint az s-video dugón. Az ''átalakító'' csak a nem szabványos helyen lévő kompozit jelet teszi normálisan hozzáférhetővé. Egyszerű csatlakozó spórolás.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1053) Blue Eagle válasza ISZOLE (#1052) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Oksa, igazad van! De nem sok olyan kártya van, amin ott a komposit kimenet, sajna.
''Ha megnézed a kártya csatlakozójában több luk van mint az s-video dugón.'' -ezt , hogy érted? A D-SUB-ot mondod?

(#1054) luciferc válasza Blue Eagle (#1053) üzenetére


luciferc
őstag

nem, arra gondol, hogy a mostani vidkártyákon gyakran 1 db 7 pólusú alj van, az s-video meg ugye 4 pólusú. Így simán elfér egymás mellett az s-video jel, meg a kompozit. Az én radeonomon is így van, ráadásul az VIVO-s, így a csatlakozókábelem egyik vége megy a kártába, a másik vége meg igazából 4db: 1 s-video out, 1 s-video in, 1 comp out, 1 comp in. Jól megférnek.

a kombó kimenet: Bővebben: link

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1055) Blue Eagle válasza luciferc (#1054) üzenetére


Blue Eagle
őstag

jaja! vágom! De talán a 7 pines sem nagyon gyakori. Nekem sima 4-es asus v9570 td öcsémé 7 pines az meg asus v8170.

(#1056) harley


harley
senior tag

egy kis infós segítség kéne...

eddig minden frankón működött a tv-n..
most vettem új tv-t, de a kép fekete-fehér...

most mi van?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1057) luciferc válasza harley (#1056) üzenetére


luciferc
őstag

Hát öcsém, ez elég ízi rájderes kérdés lett :) szóval az van, hogy nem tudsz kérdezni :P

Na akkor pontosítsunk: milyen kártya, milyen kábellel van kötve a milyen TV-hez (kis olcsó, nagyobb drága, stb), illetve eddig milyen TV volt.

(#1058) harley válasza luciferc (#1057) üzenetére


harley
senior tag

szóval::DDD

volt egy giga 9600pro és egy loewe tv...

S-videó és RCA ment bele a scart átkapcsolható átalakítójába és az a tv-be..

most vettem egy MSI 9600xt-t és egy thomsont...

a kábelek maradtak ugyanazok, de a kép fekete-fehér....

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1059) luciferc válasza harley (#1058) üzenetére


luciferc
őstag

a thomson komolyabb darab (értsd: nagy, nem a legolcsóbb)? Azért érdekel, hogy tud-e s-video jelet fogadni. Illetve ha több scart is van rajta, akkor amelyikbe dugtad, az tud s-videot fogadni? Ugyanis ha olyan scartba adsz s-video jelet, ami nem érti azt, akkor fekete-fehér lesz a kép.

(#1060) bnorci71


bnorci71
addikt

hát lehet láma a kérdés ,de.. szoba rendezés után a tv messzebb lett
1. megoldás: régi 5m s-video kábel közdarab +10m új kábel(ha létezik)
2.megoldás: új 15m kábel (van egyáltalán
3.megoldás: valami okosabb-jobb ??


[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#1061) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

hali
1-2 kérdés..naggyából olvasgattam itt a dolgokat
adva vagyon 1 9200 es radeon excalibur
SVHS kimenetre rá dugó 5m kábel SVHS-SCART átalakító..be a TV be..
egész tuti a képe kiéveve, hogy fekete fehér
erre írtátok, hogy a 15-20as láb összeforrasztása
namos..nemépp közeli jobarát ez a 2 láb..tud vki vmi tanácsot adni ebben, hogy mégis hogyan?..sajna még nemnagyon forrasztgattam ilymódon.;)

mégjobb lenne vmi emberibb megoldás persze ha van..várom válaszotokat..
:R

Nos Omnes Una Manet

(#1062) luciferc válasza ^Bundi^ (#1061) üzenetére


luciferc
őstag

nincs a kártyának kompozit kimenete? egy darab (sárga) RCA formájában. Nincs a TV-n másik scart, ami tud s-video jelet fogadni?

ha mindenképp forrasztani kell, akkor fogsz egy 2-3 cm-es drótot, végeit megpucolod és beleforrasztod a csatlakozókba. kész.

(#1063) ^Bundi^ válasza luciferc (#1062) üzenetére


^Bundi^
senior tag

áhh..sajna nincs...van rajta 1db bemenet az antennának 1 meg a SCART nak azt sanyi :(
szóval akkor forrasztok..csak remélem nem lesz túl bumszli, hogy ne férjen utána be a csatiba ;)

Nos Omnes Una Manet

(#1064) luciferc válasza ^Bundi^ (#1063) üzenetére


luciferc
őstag

és a kártyának kompozit kimenete? az szokott lenni.

(#1065) Castor2


Castor2
csendes tag

Nincs valakinek 1 rajza, hogy a scart csatlakozónak hogyan van a számozása? Kipróbálnám azt a 15-20-as láb összeforrasztást...

HP Compaq nx9010 notebook: P4 2.8GHz, 256 RAM@133MHz, Ati Mobility Radeon 7200

(#1066) luciferc válasza Castor2 (#1065) üzenetére


luciferc
őstag

google: scart pinout

és lőn világosság: Bővebben: link

(#1067) harley válasza luciferc (#1059) üzenetére


harley
senior tag

persze, tudja fogadni az s-videó jelet három helyen is...

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1068) luciferc válasza harley (#1067) üzenetére


luciferc
őstag

Ha gondolod tudok tovább ötletelni, aztán hátha bejön. Szóval azt a 3 helyet végig is próbáltad? Gondolom 2 scart meg egy előlapi. Mind a 2 scarton megnézted? Nekem a Pana TV-n az s-video-s scart (a masik scart RGB-s) esetében lehet távirányítóról is választani, hogy az adott bemenet kompozit vagy s-video bemenetként működjön (ha átteszem kompozitra, akkor s-video jel mellett is fekete-fehér). nem ezt kell nálad is megnézni?

(#1069) harley válasza luciferc (#1068) üzenetére


harley
senior tag

igen, ezen gondolkodtam én is

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1070) luciferc válasza harley (#1069) üzenetére


luciferc
őstag

na, és megnézted? a loewe TV már nincs meg?

[Szerkesztve]

(#1071) harley válasza luciferc (#1070) üzenetére


harley
senior tag

de megvan...

még nem néztem

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1072) luciferc válasza harley (#1071) üzenetére


luciferc
őstag

no, akkor nézd meg amit írtam, és ha nincs meg a baj forrása, akkor tessék visszatenni a régi TV-t, hogy tudjuk hol keressük a hibát.

(#1073) harley válasza luciferc (#1072) üzenetére


harley
senior tag

a régi tv-t nem tudom visszatenni...
ezt szó szerint mondom:DDD

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1074) luciferc válasza harley (#1073) üzenetére


luciferc
őstag

mit csináltál vele?

(#1075) harley válasza luciferc (#1074) üzenetére


harley
senior tag

semmit, csak az új tv-t egyedűl megemelni se bírom, ahoz pedig hogy visszategyem a régit, az újat el kell onnan venni:DDD

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1076) luciferc válasza harley (#1075) üzenetére


luciferc
őstag

hát akkor tedd le valahol a szőnyegre, ahova elér a kábel. odabízom, a lényeg, hogy próbáld ki, azzal a TV-vel színes-e a kimenet.

(#1077) harley válasza luciferc (#1076) üzenetére


harley
senior tag

azzal a tv-vel szines volt a kimenet, de ugrált a kép legutóbb..

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1078) luciferc válasza harley (#1077) üzenetére


luciferc
őstag

hm. tehát a régi TV-den az új kártya a változatlan kábellel színes képet adott? Akkor szvsz érdemes lenne átböngészni az új TV leírását, illetve a biztonság kedvéért ki lehetne próbálni újfent a régi TV-vel. De ezek alapján úgy vélem, hogy nem TV-out gondod van.

(#1079) harley válasza luciferc (#1078) üzenetére


harley
senior tag

na megoldottam:DDD

az AV1 nem támogatja az s-videót sztem, mert átdugtam az AV2-be és átállítottam a videó-t S-videóra...

szép színes és tiszta a kép:C


azért köszike a segítséget:R:R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1080) harley válasza luciferc (#1078) üzenetére


harley
senior tag

de ha már itt vagy megkérdezném, hogy eddig jó volt a dvd és a videó scarton keresztűl, de most csak s-videó kábellel jó..

ez mitől lehet?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1081) Chub válasza luciferc (#1027) üzenetére


Chub
tag

Szia!

A kábel eredeti, gyári. A videókártyához volt. Sikerült elcsípnem digitális géppel a hibajelenséget. Ha minden jól megy, itt látható alább a kép. Az universal U betűjén látszik elég jól, hogy mi a gond. Néha előjönnek ilyen vonalak a képen, amik mentél elcsúszik az egész és így olyan mintha túl lassú lenne a képfrissítés. Mintha kicsit villódzana, meg hát elég látványosan romlik a minőség. Remélem, mostmár tudtok segíteni, mi lehet a gond.
Bővebben: link
A részletesebb leírást ugy 3 oldallal előrébb találjátok a topicban: #943 hozzászólás

[Szerkesztve]

iAudio U2, Shure E2c

(#1082) harley


harley
senior tag

:F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1083) giba


giba
tag

Sziasztok!

Van egy ati 9600 xt vivo -s kártyám. His excalibur....
Felinstall egy csomó driverrel de az a fránya cinema mód nem akar működni.. aztán volt amikor működött de másnapra már megint nem.. Tehát a filmek nem igazán akarnak full képernyőbe menni a tv-n.. Ez csöppet zavaró.

Volt amikor dolgoztam a gépen a film meg ment a tv-n tökéletesen...

Mi a trükk?
Mit tegyek?
Mert a catalystban kapcsolgathatom Én azokat a színház módot de nem működik csak az asztalt látom meg a mediaplayert meg a filmet....

A következő problémám meg nem is a tv outra vonatkozik hanem a 2d videolejátszáshoz... Directx 9c van fent és ha a direct draw gyorsítást letiltom a dxdiagban akkor megy a mediaplayer lefagyás nélkül de ha be van kapcsolva akkor lefagy az egész gép.... Minden lejátszóprogival kodekekkel meg kodekek nélkül is...

valahol olvastam hogy ez a driver meg a directx hibája ez de volt ez a kártya uezekkel a driverekkel egy másik gépben és ott faja volt.
Mi tegyek. Directx uninstalll csak az oprendszer unistallal menne de én azt most nem akarom.

Kérlek segítsen valaki
Köszi
Bumbella

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#1084) luciferc válasza Chub (#1081) üzenetére


luciferc
őstag

egyelőre passz. használsz valamilyen kodekpakkot? ha igen, akkor érdemes lenne kipróbálni kodekpakk nélkül, vagy csak a legszükségesebb néhány kodeket felrakva a kodekpakkból.

(#1085) luciferc válasza harley (#1080) üzenetére


luciferc
őstag

hát én is :F, mi volt jó és most mi nem az? nem lehet, hogy a scart amit használsz nem támogatja azt a jelet, amit a dvd/video küld a kábelen?

(#1086) harley válasza luciferc (#1085) üzenetére


harley
senior tag

támogatnia kell, mert eddig scarton ment át a dvd és a videó jel is és jó volt...
most meg csak s-videó-n megy át

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1087) luciferc válasza harley (#1086) üzenetére


luciferc
őstag

de mi az hogy eddig? a TV cseréig, vagy egy ideig utána is jó volt?

(#1088) harley válasza luciferc (#1087) üzenetére


harley
senior tag

nem, már a tv csere előtt se volt jó hírtelen egyik sem..

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1089) luciferc válasza harley (#1088) üzenetére


luciferc
őstag

csak úgy, hozzápiszkálás nélkül megszűnt működni? hát most erre mit mondjak? elromlott vagy valamit valaki elállított. más nem nagyon lehetséges.

(#1090) harley válasza luciferc (#1089) üzenetére


harley
senior tag

ahogy mondod....
és csak a scart-on keresztűl..
s-videó kimeneten jó minden..:F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1091) luciferc válasza harley (#1090) üzenetére


luciferc
őstag

mondom, vagy nézd át a video/dvd beállításait, hátha lehet állítani a scart kimeneteit és valaki bekavart, vagy fogadd el, hogy van ilyen, elpukkan egy kondi, IC, ellenállás és vége. vagy a kábel is lehet beteg.

(#1092) harley válasza luciferc (#1091) üzenetére


harley
senior tag

:R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1093) Fortis


Fortis
csendes tag

Sziasztok. Volna egy olyan kérdésem,hogy ha adot egy asus ti7700 as videokari és s-video kimenettel összekötöttem a tv-vel akkor az nvidia menüben miért csak a single display-t engedélyezi? Alatta választhatok,hogy a monitor vagy a tv legyen ,de ha a tv-re katt és leokézom akkor pár másodperc után megint a monitoron a kép és visszaugrik a beállitás a menübe a monitorra.

http://egyszeru.com/kepek/nvid.jpg

(#1094) Fortis


Fortis
csendes tag

(#1095) luciferc válasza Fortis (#1094) üzenetére


luciferc
őstag

nvidia-hoz nem értek, de máskor a képet csak linkeld, vagyis az img tag helyett az l-et használd. vonatkozik ez Chubra is!

(#1096) Steve 018


Steve 018
csendes tag

Helló mindenkinek!!
Most kaptam garanciális cserébe egy asus 9600 xt videokártyát. Az előző hibás volt(vpu recover-ezett). Na az új kártya jól műxik, vagyis azt hittem, amíg a tv-out-ot ki nem próbáltam. A kép a tv-n sötét de olyan mintha a színek élesek lennének és túl világosak a sötét fényerőhöz képest. A fehér szín sötétszürkének látszik. Ha a tv fényerejét maxa állítom akkor is aránylag sötét és élvezhetetlen képet kapok.
Van erre valami gyógyír vagy vigyem vissza cseréltetni? Az újbóli csere azért lenne fájó, mert az előző kártya is 6 hétig volt gariba, amíg hozták. :(
Várom az ötleteket!!

(#1097) luciferc válasza Steve 018 (#1096) üzenetére


luciferc
őstag

a megjelenítő beállítások speciális részében a megjelenítő eszközök fülnél a TV beállításait nézd meg, hogy a kontraszt és fényerő jól vannak-e beállítva, illetve azokkal játszva nem javul-e a dolog. Ja, és sima windows asztallal próbáld, ne filmmel!

(#1098) Steve 018 válasza luciferc (#1097) üzenetére


Steve 018
csendes tag

Mindent próbáltam már. A gammakorrekció sem segít. Ha feljebbviszem a gammát, akkor a tv-n a kép csak beszürkül.
Most a videóhoz kötöttem, ott világosabb a kép. Gondolom csinál vele valamit a videó, biztos felerősíti a jelet. De sajna azzal az erősítéssel a zajt is erősíti. Jó kis vonalkás képet kapok. Viszont a fényerő elégséges, a kontraszt és a szín már -már jónak mondható.

(#1099) luciferc válasza Steve 018 (#1098) üzenetére


luciferc
őstag

a kimeneti formátum PAL B? A vonalkás képről tudsz fotót feltenni valahova? (ide csak linkeld, ne szúrd be)

(#1100) Chub válasza luciferc (#1084) üzenetére


Chub
tag

Nem használok kodekpack-et. Csak a legszükségesebbek vannak fenn. DivX 5.2.1 Bundle felelős a képmegjelenítésért. Fenn van még XviD 1.0.2 (Koepi's Build) is, de ha ezzel nézem a filmeket, divx, xvid 1áránt furán viselkedik. Pl hiába van Theater módban a videókártya, a TVn pont ugyanaz jelenik meg mint a moniotorn. Ezért használom mindenféle formátumra az első kodeket. Mondjuk azután, hogy ezt írtam, kicsit beleástam magam és a compatibility renderer opciót bekapcsolva a 2. kodeknél, már az is szépen kiteszi nagyban a képet a tvre. Azonban a fentebb írt hiba így is megmarad. Idegesítően villódzik a kép attól hogy elcsúszik ahogy a képen is látszott, amit linkeltem. :( Lehet ez a TV hibája? Nem 1 mai darab.. Toshiba 2104XS. WinXpben Generic TV driverrel használom. Így 1024x768 @ 60Hz-en müxik. Valakinek van vmi 5lete?

iAudio U2, Shure E2c

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.