Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ahhoj válasza Den (#50) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

a tv-n van scart csatlakozó, de nincs használatban.
a madzag egyik vége rca, a másik scart. rca megy a géphez, scart a videóba.
és sima antennakábellel kötöttem össze a videót és a tv-t.
és a videó kapcsol ki.

(#52) Den válasza Ahhoj (#51) üzenetére


Den
veterán

Akkor a scart menjen a tv-be, és a 8-as lábra varázsolj egy 12 voltot.

ez a rca-scart-tvout-tvin a lehető legrosszabb megoldás, nagyon sokat romlik a minőség.

vagy vegyél egy távirányítót.

www.simson4t.hu

(#53) Ahhoj válasza Den (#52) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

de nekem kell az is, hogy tudjak felvenni, ezért marad ez a megoldás. :(
továbbá szvsz nem romlik, mert a scart csatlakozós rész kell, és amit tv adásnál megfigyeltem, ott mindegy, hogy videón keresztül megy-e, az adás, vagy sem :))

meg a hangfalnál is azt mondtátok, ha sok csatlakozó lesz, romlik a minőség. hát nem romlott semennyit :))
na, a távirányítós dolgon azért gondolkodom, mert éppen csak akkor kell a videó, amikor veszek fel, és nem hinném, hogy felvétel közben is kikapcsolna :D
akkor köszönök mindent, azt hiszem mindent tudok, ami kezdő szintű dolog lehet :)

(#54) Den válasza Ahhoj (#53) üzenetére


Den
veterán

Na itt egy kis félreértés van. nem egyszerűen több kábelen megy a jel, hanem a vigeóba bemegy a szgépből egy kompozit videójel, amit_átalakít_a videó egy negyfrekvenciás rf jellé, azt koaxon átnyomja a tv-be, az pedig_viszaalakítja_ video jellé. Szal van két fölösleges jel átalakítás.

Az antennakábelt a videóba dugva azért nem romlik a minőség, mert rf megy be, ami rá van kötve a kimenetre, ahol_ugyanaz_ az rf megy ki (esetleg erősítve).

A videóra mit veszel fel? Ami az szg-ről jön?

Hidd el érdemes közvetlenül kötni a tvt és a gépet. Már az svideó és a kompozit között is óriási a különbség.

www.simson4t.hu

(#55) Ahhoj válasza Den (#54) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

hmm. és akkor hogy oldjam meg, hogy tudjak felvenni, ha közvetlen a tv-re kötöm?
a tv-n nincs semmilyen egyéb kimenet :(
igen, azt akarom felvenni, ami a szgépből jön. val.szeg főleg filmeket :)

(#56) Ahhoj válasza Den (#54) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

hú, pont most jutott eszembe egy lehetséges megoldás.
a hangot még nem kötöttem rá erre a rendszerre, az szimplán a szgép hangfalon hallani. és lehet pont a hang hiánya miatt kapcsol ki, nem?
viszont abban már nem vagyok biztos, hogy nem rontja-e a hangminőséget, ha a hangkártyából kijövő front-ra dugok egy elosztót, ami egy jack-re (szgép hangfal) és két rca-ra (rca-scart átalakító) oszt? ez így jó?

(#57) Den válasza Ahhoj (#56) üzenetére


Den
veterán

Na, kezdem érteni mit akarsz. Ha a felvétel a lényeg akkor télleg a videóra kell kötni, és a felvételnél természetesen nincs átalakítás, csak a tv felé menő jelen. A hangot a videóhoz ne a front, vagy bármelyik más hangfalkimenetről vedd, hanem biztos van a hangkártyának egy line out kimenete, azt kapcsold a videóra.

www.simson4t.hu

(#58) Ahhoj válasza Den (#57) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

center/sub, rear, mic-in, line-in, front/line out van :(

(#59) Den válasza Ahhoj (#58) üzenetére


Den
veterán

Front/line out , ez kell neked valszeg be lehet állítani, hogy milyen jel jöjjön ki, fevételhez line outot válaszd, videóval úgysem tudsz 5.1-es hangot fölvenni, felvétel alatt meg a tv-n hallod a hangot és kész.

www.simson4t.hu

(#60) Ahhoj válasza Den (#59) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

nem lehet állítani, de szvsz ha simán a frontból szedem a hangot, akkor a videó cak sztereó ejelt kap, és kész, jó lesz :))

(#61) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Bocs, ha belezavarok :D Nekem az a gondom, hogy fekete-fehér a kép a Tv-n! Hiába váltok felbontást is elvileg szines csak gyakban nem. Bootolásnál is bejön a kép ahogy kell de már akkor is fekete-fehér. Próbáltam az Nview-val is klón-ként beállítva a Tv-t de akkor sem ok. Minden szép- minden jó csak épp fekete-fehér. Hibás volna a Tv-out? HELP!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#62) Pacák válasza Hun'reeth (#61) üzenetére


Pacák
senior tag

Állítsd át a tv szabványt PAL-B vgagy G-re és kész. Nem t'om fejből hol van, mert az új nview progiban eléggé el vannak dugva a dolgok. De talán valahol a TV-kijelző képén egy jobb klikk és properties... :)

Nuclear launch detected

(#63) rog válasza Hun'reeth (#61) üzenetére


rog
addikt

nem semmi alairas. ez most valami divat lesz?

az a kerdes hogy csatlakozol a tv-re. mert a gubanc itt lesz. a valasz meg egy olyan masik topicban aminek a neveben szinten szerepel a tv-out.

(#64) Pacák válasza Hun'reeth (#61) üzenetére


Pacák
senior tag

Ja! A szabványok között <országnév,szabvány> a felsorolás rendszere. Nekem a Németország,PAL B vagy a Németország,PAL G van beállítva. Nem tudom fejből.

Nuclear launch detected

(#65) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nos:
PAL-B-n van.
A casatlakozás a lehető legegyszerűbb svideo-(svideo-rca átalakító)-TV (rca video in bemenet). Nem vagyok lama csak épp nem akar menni.
az aláírás pedig azért ez mert így nem kell magyarázni a konfigot. (Más fórumokon szinte ez az alap.)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#66) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

akkor kipróbálom a PAL G-t.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#67) rog válasza Hun'reeth (#65) üzenetére


rog
addikt

nem ertem, miert kene magyarazni a configodat?

(#68) Hun'reeth válasza rog (#67) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Jelen esetben nem kell (bár szerepel benne a videokártya és ez már info lehet) más problémáknál viszont jól jöhet. De ha gondolod átírom :DDD

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#69) Pacák válasza Hun'reeth (#66) üzenetére


Pacák
senior tag

Így működik már?

Nuclear launch detected

(#70) Hun'reeth válasza Pacák (#69) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Sajna csak ha hazamegyek tudom megmondani, ugyanis a gép otthon van. Én meg sajna melóhelyen. Holnap megmondom.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#71) rog válasza Hun'reeth (#68) üzenetére


rog
addikt

ne ird at! csak ha veletlenul az eletben nem lesz semmi gond a gepeddel, akkor hiaba van kiirva tobszazszor :)

(#72) Hun'reeth válasza rog (#71) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Köszi, ezt jókívánságként fogom fel, de sajna ez nem így volt, van. Legutóbb az alaplapom szállt el pl.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#73) rog válasza rog (#71) üzenetére


rog
addikt

neha ugy utalom megem. ez most pl mire volt jo?

(#74) localhost válasza rog (#73) üzenetére


localhost
Közösségépítő

tőled ezt is elfogadjuk! Tolerance van vagymi... :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#75) Hun'reeth válasza rog (#73) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ne tedd (!) csak marhulok :DD

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#76) rog válasza localhost (#74) üzenetére


rog
addikt

de most tenyleg! neha nagyon kibirhatatlan amit csinalok?
marmint pl most is. tiszta agressziven nekimentem szegenynek az alairasa miatt.
pedig semi alapom nem volt ra.. :(

(#77) rog válasza Hun'reeth (#75) üzenetére


rog
addikt

oh. akkor jo.
öö ize.. egyebbkent csak en is am :)

(#78) localhost válasza rog (#76) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Engem is megszólnak azzal, hogy gyakran lehurrogok valakit, de mi már csak ilyenek vagyunk, nem ????
Spongyát rá! :) Jószándék rulez!!!!!
Spongya ON!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#79) Hun'reeth válasza rog (#77) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Hiába ilyenek az ős(tag)-ök!!! :DD Bár én is elég öreg vagyok. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#80) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

És nem csak a képen! :))

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#81) Pypec


Pypec
tag

Sziasztok , Boldog Új Évet Mindenkinek !!!

Egy apró kérdésem lenne.

Lehet kapni S-VHS>>RCA átalakítót ?

Ekkor sem lesz hang a TV-ből?

Otthon ment,de külön trafóról (mert a hang nagyon zajos volt)

Azt kell tennem,hogy a TV-outból S-VHS kimeneti kábel bele egy S-VHS>RCA átalakító onnan RCA kábel a haver TV-jének RCA bemenetébe?

De ekkor ugye nincs hang,csak kép? Eddig jól mondom?

(mellékesként: otthoni TV-n van RCA bemenet is de nem próbáltam ki,mert nem volt átalakító és nem tudtam,hogy egyáltalán lehet-e ilyet csinálni)

Most havernál szeretném kipróbálni,de nála csak RCA van és gondolom csak 1.

Ekkor ugye még az eddig kérdéses S-VHS>RCA átalakító mellé még valahogy a hangot is meg kellene oldani(kivinni kis hi-fi-re,de szerintem akkor olyan búgás lesz belőle,mint állat)
Erre a búgásra lenne megoldás?

Mit kellene csinálnom a tápommal vagy az egyenlőre alaplapi hanggal(AC97) vagy más bevált ötlet????

Köszönet mindenkinek!

Üdv

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#82) Den válasza Pypec (#81) üzenetére


Den
veterán

S-videón nem jönk ki hang ezért bármilyen átalakítót rax rá nem lesz hang, azt külön kell vinni.

Búgás akkor is lesz ha hangot nem kötsz a tv-re, legalábbis nálam van. Ez nem a tápod miatt van. Húzd ki a tv-ből az antenna kábelt és megszűnik.

www.simson4t.hu

(#83) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

nincs hang. kvitelezés:
hang a hangkártyából (front) jön, scart-on be a videóra, onnan antenna kábellel a tv-re
és nem szól :(

(#84) silvio


silvio
csendes tag

Hi! Az nvidia-s videokártyámról mért nem tudok képet csalni a Tv-m re?
Az nview-n átállítottam klonra, viszont nem engedi kijelölni a Tv-t kimenetnek.
Ha tud valaki segítsen vagy kihajítom az egészet az ablakon!!!!!

(#85) Pypec válasza Den (#82) üzenetére


Pypec
tag

Hello Den !

Köszönet a válaszért.

Lehet,hogy nem jött ki a levelemből,de az átalakító nem azért kell,mert nincs hang az S-Vhs kimeneten hanem azért ,mert a heveromnak nincs S-Vhs benete a TV-n csak RCA meg külön a videónak gondolom (a szokásos). Egy átlagos TV-t alapul véve kell gondolkozni ebben az esetben.

Az antenna kábelt pedig ki fogom próbálni az elkövetkezendő hetekben valamikor,mert mostanában kicsit sűrűsödnek a dolgaim.

A hangra visszatérve: ha a kis hi-fi-re a hang(kártyáról)-alaplapi- kiviszem akkor nem lesz búgás?


Üdv

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#86) Hun'reeth válasza Pypec (#85) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Nálam így van megcsinálva. Alaplapi hangkariról egy technics erősítőre. Semmi búgás. Azért nézd meg a TV-t jól, mert nálam a tv-n a video-in (RCA) mellett van egy audio-in is! Bár én nem azt használom.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#87) medve_ válasza silvio (#84) üzenetére


medve_
csendes tag

Összefoglalnék pár fontos tudnivalót a TV kimenet használatához (van itt olyan, hogy FAQ?):
A videokártyákon általában SVHS kimenet van. Ha a TVn van SVHS bemenet, akkor nem probléma az összekötés, ha viszont csak RCA vagy SCART, akkor kétesélyes a dolog:
1. Az SVHS kimenet a kártyán tulajdonképpen egy álcázott kompozit kimenet, ebben az esetben egy egyszerű átalakítót kell venni.
2. Az SVHS tényleges SVHS kimenet, ez már problémásabb, ugyanis ebben a szabványban külön szedik a szín és a fényesség jelét. Az üzletben kapható kábelek jó részében csak a fényesség van bekötve, ezért a megjelenő kép fekete-fehér lesz (lásd pl. újabb ATI kártyák). Ezen csak úgy lehet segíteni, ha
- veszünk egy rendes SVHS csatlakozós TV-t :-)
- próbálunk olyan kábelt szerezni, ahol a szín és fényesség össze van kötve (vagyis kompozit = összetett (innen a név) jelet kapunk). A dobozos kártyákhoz ez szokott járni, egyéb esetben több utánjárást igényel.

Ha SCART csatlakozóval van összeköttetésünk, akkor figyelni kell arra, hogy néhány driver (például ATI Radeonnál is) csak akkor engedi bekapcsolni a TV kimenetet, ha jelet érzékel. Ehhez viszont az kell, hogy kétirányú, de legalábbis kapcsolhatóan kétirányú legyen a SCART csatlakozó. Vagyis ha a SCART-ból négy zsinór lóg ki legalább, vagy van rajta egy IN/OUT feliratú pöcök, akkor nyert ügyünk van, egyéb esetben be kell szerezni egy ilyet. Ha az irányokhoz külön lógnak a zsinórok, akkor amíg be nem kapcsoltuk a kimenetet, addig a VIDEO-OUT-ot kell rákötni a kimenetre, amikor átvált, akkor át kell dugdosni a VIDEO-IN-re, hogy kép is legyen.
Az RCA (kompozit) csatlakozónál sajnos ez nem mindig működik, itt nem lehet megmondani a kábelnek, hogy kétirányú legyen, vagy működik, vagy nem. Az én TV-men van SCART és RCA bemenet is, és mindkettőhöz kábel, de csak a SCART-os változatot tudtam működésre bírni.
Megoldást jelenthet egy olyan driver, vagy segédprogram, ami akkor is engedi bekapcsolni a TV out-ot, ha nincs jel, körül kell nézni a neten (van ilyen?).

Ha már átment a jel, de valamiért nem tökéletes, akkor még a beállításokat érdemes kicsit birizgálni, elsősorban a kimenő jel formátumának PAL-B-t ajánlok 50 Hz-cel, illetve az ATI-nál létrejövő alsó-felső kb. 1 cm-es fekete csíkot is el lehet valahogy tüntetni, de ennek már nem jártam utána, mert engem nem zavar.

medve

(#88) rog válasza medve_ (#87) üzenetére


rog
addikt

azt tudod, hogy az svhs-kimeneten. az s-vhs es a kompozit jel is kijon.
az s-vhs a helyen, a kompozit meg az egyik ''raadas'' tusken.

az a scart atkapcsolgatas erdekes otlet. :) tenyleg nem mukodik neked maskepp?

(#89) Den válasza Pypec (#85) üzenetére


Den
veterán

Elméletileg nem lesz búgás a hifin. Több tv-out-os topicban előjött ez a búgás és végül úgy néz ki hogy egy ú.n. földhurok okozza abból adódóan, hogy a az antenna kábel árnyékolása a kábel szolgáltatónál is földre van kötve, és a számítógép is földelve van, és a két föld közti potenciál különbség okozza a búgást. Ez hevenyészett megfogalmazás, de a lényeg hogy valahogy galvanikusan le kéne választani z antenna kábelt aminek legegyszerűbb módja ha kihúzod a tv-ből.

Nekünk régen (15-éve) volt az antenna kábelen a trafó asszem ilyen céllal, azt fogom előkeresni és kipróbálom segít-e.

www.simson4t.hu

(#90) Pypec


Pypec
tag

Hi !

Akkor most van S_VHS>RCA átalakító vagy nincs?

Elnézést,de egy kicsit feszült vagyok!

Igyekszem februárban megnéznia tv-t.

Üdv

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#91) Den válasza Pypec (#90) üzenetére


Den
veterán

Van. :)

www.simson4t.hu

(#92) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

#83-as hozzászólás :)

(#93) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Topic Up

(#94) Kain


Kain
senior tag

Sziasztok!Lehet amit kérdezni fogok kicsit OFF lesz ezért előre is bicsi!
Na a problémám hogy kéne egy olyan progi amivel lehet a Tv-re nagyobb felbontásban is kirakni képet nem csak 800x600-ban(mint a TVtoolnál),hanem pl 1280x1024 mint az 40.72-es detonátorban,plusz Duálview featurel is rendelkezik!Van nekem egy Tvcc nevű progim ,de azt nem tudom bekonfigolni:(.Ja amúgy egy Gef3 Ti200-am van
Előre is kösz!

(#95) Den válasza Kain (#94) üzenetére


Den
veterán

Nem fogsz akkora felbontásban semmit látni a tv-n. Ha van is ilyen szoftver az mintenképp ''lebutítja'' a képet kisebb felbontásra, vagy csak egy részletét teszi ki, a tv nem bír mit kezdeni egy ekkora felbontással.

www.simson4t.hu

(#96) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szóval rákötöttem a gépemet a TV-re. Sőt még kép is volt! (az előzményeket ismerve ez csoda) Ráadásul semmi gond nem volt vele! (egyre jobb mi?) Egészen addig, amíg nem akrok én, vagy valamilyen játék felbontást állítani. (na jöhet a fekete leves) Ekkor ugyanis elmegy az egész kép, és csak feketeség marad. Azután vagy vissza lehet imádkozni a képet, vagy csak a reset segít(általában ez van) :( Maga a windows múűködik, csak kép nincs. Sőt hang is van. Ha hosszas imádkozás után visszajön a kép, és utána kilépek a programból, akkor gond nélkül visszaáll a régi felbontásra, de ha rögtön újraindítom a progit, akkor megint nem jó.
Monitor nincs, a TV, mint elsődleges megjelenítő van.
Szóval az első kérdés: mi a gond?
Második kérdés: azt mondtátok, hogy TV-nek az a legjobb, ha 640x480 van beállítva neki. Csakhogy az XP-ezt nem engedi, minimum 800x600-ra rakja :(

WinXP, Radeon9000Pro, DX9, legújabb Catalyst 3

(#97) jojojo válasza Cathfaern (#96) üzenetére


jojojo
senior tag

Hát nálam ugy van beállitva a Tv,hogy 1024*768 igy nézek filmet,játékot stb.
Semmigond igy vele.
Nem lehet ,hogy a kép frissitést nem birja a Tv 50Hz ugye??

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#98) tomcs válasza Kain (#94) üzenetére


tomcs
őstag

amennyire en tudom nem is fog sikerulni ugyanis gf3 ti200on nem le7 1xe tobb kepernyot hasznalni (ne kerdezd miert, nem tudom.. a mx400asomon meg le7... haverom nezett is nagyokat 3xannyiba kerulo kartyajan nem le7...)

viszont az en bajom.. abit t400-am van ami 1 gf2mx400 tvkimenettel. na ezt a kimenetet nem le7 ugy beloni hogy ''fedesben legyen'' a tvvel... azaz akar felfele akar lefele viszem nview-el mindig a kep fele kilog a kepernyorol. de van amikor meg normalisan megy, ugy fokent tok veletlenszeruen. es regebben is jo volt. ez most valami sw nyavaja vagy micsoda? nem alltam neki drivert cserelgetni de talalkozott mar valaki ilyennel?

(#99) Cathfaern válasza jojojo (#97) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt külön be kell állítani? Ezt majd megpróbálom, lehet, hogy ez a gond.

(#100) Elek


Elek
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy kissé off leszek, de ha van vkinek Pinneacle PCTV kártyája, ugyan súgja már meg nekem, hogy csak a távirányító infravevője túl érzékeny, vagy ez minden infrás távirányítónál potenciálisan fennál.
Na most magyarul: használhatatlan a távirányító, mert amint aktivizálom, megbolondul a program. minden jel szerint a vevőnél van a gáz.

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e rá gyógymód? pl új érzékelő, új program?

Előre is kösz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.