Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46301) IO.sys válasza zsolnai25 (#46300) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor jobb választ nem tudok adni, mint hogy keress rá arra, hogy 8700k overclock. Legalábbis így találsz egy receptet. Ha a tuning módszertana érdekel, az keményebb dió.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46302) vukjoe


vukjoe
újonc

Üdv!

Kéne egy kis segítség egy i7 3770K processzor overclockolásában.

Konfig:
Asus P8Z77-M alaplap
Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB
650 Wattos táp
RAM1: Corsair Vengeance CMZ16GX3M2A1600C10 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
RAM2: DIMM4: Kingston HyperX KHX1866C10D3/8G 8 GB DDR3-1866 DDR3 SDRAM
-----
Szóval az asus TurboV evo 4.1 GHz-ig programja beállítja a dolgokat, voltage növelés nélkül ráadásul azt hiszem.

Ilyenkor 4.1 GHZ ( 4223 MHz ) megy a chip 1.180 Voltage-en ami felmegy 1.304-re terhelés alatt
Load-Line Calibration: High de Regular-ba sincs gondja
CPU Current Capability 120%
CPU Voltage Frequency 250Khz
Temp: 60 körül

Ahogy olvasgattam elég jól húzható a proci nem most próbálom először de eddig csak 4.3 ig húztam és nem próbáltam a határait feszegetni de 4.3 ettől a chiptől nem kéne nagy durranásnak lennie mert valakik nevetséges voltage-en 4.7-4.9 is jutottak. Most elkedztem feszegetni és 4.4 GHz-nél (4532 MHz) tovább nem tudok jutni ráadásul azt úgy, hogy 1.516 és 1.540 közötti voltage-el tudja csak különben kifagy a windows. A hűtés rendben van a chip 85 foknál nem lesz melegebb 4.4 Ghz-en ilyen magas voltage-el sem, de nem tartom elég egészségesnek ezt a magas voltaget ahhoz képest, hogy valaki 1.35 el érték el vagy még kevesebbel. Az értem, hogy nem minden chip egyforma de ekkora különbségnek szerintem nem kéne lennie.

4.4Ghz
CPU Voltage 1.350 -> 1.520/1.540 terheléssel
Load-Line Calibration: Ultra High
CPU Current Capability 120%
CPU Voltage Frequency 250Khz
Termp: 80-85 között

Valami ötlet? Ez offset beállítás, de fixel is próbáltam az is ugyanúgy nagy voltage-en bírta csak. Esetleg másnak a voltage-t is kéne állítani nem csak a CPU-ét?

Jelenleg a szoftveresen húzogattam nem BIOS-ból mert itt gyorsabban betudtam a állítani de lehet valamit ki kéne kapcsolni a BIOS-ban vagy nem tudom. Esetleg van program ami megmutatja overclock közben mitől fagy ki a windows?

Itt van pár kép:

(4.1 Ghz)
https://i.imgur.com/ybdCRem.png
https://i.imgur.com/QUGyDo5.png
https://i.imgur.com/FcezC77.png
https://i.imgur.com/Oa5EWxy.png

(4.4 GHz)
https://i.imgur.com/Z2ILHcI.png
https://i.imgur.com/bZfdCnY.png
https://i.imgur.com/uiLseYN.png
https://i.imgur.com/eE1azhq.png

BIOS:
https://i.imgur.com/vbC8RpD.jpg
https://i.imgur.com/7iMU0AE.jpg
https://i.imgur.com/kfuLEHr.jpg
https://i.imgur.com/kPH9qUu.jpg
https://i.imgur.com/yC9iPFK.jpg

Remélem valakinek lesz ötlete :))

[ Szerkesztve ]

(#46303) IO.sys válasza vukjoe (#46302) üzenetére


IO.sys
őstag

Ennek a procinak ez a határa, ritka a jobb húzhatóság. Tuningolni nem Windowsban szoktunk, hanem szigorúan biosban. A BlueScreenView meg tudja mutatni, mi halt le legutóbb, a hibakódra rákeresve lehet következtetni a problémára. A "Voltage"-t hívjuk már szép magyarosan feszültségnek!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46304) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Vásároltam egy non-K 3770-et egy ASUS P8P67 lap mellé és tudomásom szerint ezeket a procikat lehet húzni.
Mivel teljesen amatőr vagyok ebben a témában, ezért szeretnék segítséget kérni az alapoktól, mert lövésem sincs, hogy hogyan lehet húzni egy procit. :)

Köszönöm előre is! :R

(#46305) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
AMD vagy Intel?
Melyik processzort lehet jobban tuningolni, és melyiket egyszerűbb?
Semmi nincs hozzá!
220v a konnektorba!

(#46306) IO.sys válasza cooi11 (#46305) üzenetére


IO.sys
őstag

Mennyit szánsz rá?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46307) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Corsair Vengeance Ram-ot. 3200Mh-es. Szoftverben csak 1060-at ír (ezt megszorzom kettővel, úgyse 3200 :) ). Be kell valamit állítani Biosban?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#46308) IO.sys válasza atila4 (#46307) üzenetére


IO.sys
őstag

Intelnél XMP profil, AMD-nél D.O.C.P. Ezt keresd a biosban.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46309) cooi11 válasza IO.sys (#46306) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
150k videokártya nélkül.

(#46310) IO.sys válasza cooi11 (#46309) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor AMD. Meg mostanában amúgy is AMD.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46311) cooi11 válasza IO.sys (#46310) üzenetére


cooi11
senior tag

A Ryzen 3; 5; 7? Ami jóbban bírja vagy kevézs érzékeny a bakizásomra!

(#46312) IO.sys válasza cooi11 (#46311) üzenetére


IO.sys
őstag

Minél erősebbre van pénzed, annál jobb. A Ryzen topikok valamelyikében tudnak amúgy segíteni húzásban, ott az idő felében arról van csak szó.
Akaplapnak az ASUS PRIME B350M-A-t ajánlom, építettem vele és tetszett.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46313) cooi11 válasza IO.sys (#46312) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#46314) IO.sys válasza cooi11 (#46313) üzenetére


IO.sys
őstag

Egyébként az Intel a kevésbé érzékeny a bakizásra, az AMD-ben még a dolgok nevét se értem, mondjuk nem is volt még dolgom vele. Viszont abban az ASUS lapban, amit írtam, van auto tuning. Alapvetően ezt nem szoktuk használni, ezzel ellentétes a topik célja :D, de a méréseim alapján egy 2400G keményebb lett vele, mint a kézzel húzott saját 3770K-m.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46315) NdrewSunix válasza IO.sys (#46308) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nekem AMD-nél, az MSI B350 lapon A-XMP

(#46316) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A Memóriát minden lapban lehet állítani?

(#46317) IO.sys válasza cooi11 (#46316) üzenetére


IO.sys
őstag

A "minden" alatt mit értesz?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46318) cooi11 válasza IO.sys (#46317) üzenetére


cooi11
senior tag

A PC-m:
Kingston HyperX Fury 120GB 2.5"/SATA3
Intel Dual Core G4400
ASRock 1151 H110M-HDS
Be Quiet SFX Power 2 300W +80 Bronze
AeroCool CS-101
Kingston DDR4 2133 2x4GB
A memória itt mekkora sebbésségél megy?
Hol lehet megnézni?
Ha 2133MHz akkor számomra megfelelő.

(#46319) IO.sys válasza cooi11 (#46318) üzenetére


IO.sys
őstag

Az AI Tweakerben nézd meg, valószínűleg ott van az XMP profil meg a többi sebességgel kapcsolatos dolog.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46320) NdrewSunix válasza cooi11 (#46318) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A BIOSban nézd meg vagy egy egyszerű kis szoftver a CPU-Z is kiírja neked akár. (Ott kettővel kell szorozni annyi a lényeg.)

(#46321) cooi11 válasza IO.sys (#46319) üzenetére


cooi11
senior tag

Igen ott minden automatán van,
nem tudok semmit a memóri sebességéről
amúgy nálam megvan a 2133MHz?

(#46322) NdrewSunix válasza cooi11 (#46321) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szerintem ha egyáltalán nem ismered az uefi biost, használj telepíthető programot:
AIDA64, HWInfo vagy CPU-Z stb.
Mindegyik kiírja neked a számítógépedben található alkatrészek tulajdonságait.

[ Szerkesztve ]

(#46323) cooi11 válasza NdrewSunix (#46322) üzenetére


cooi11
senior tag

1
2
Ez mit mondd neked; nektek?

(#46324) IO.sys válasza cooi11 (#46323) üzenetére


IO.sys
őstag

A 2. képen látszik, hogy megvan a 2133 mhz, sőt eggyel több is.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46325) NdrewSunix válasza cooi11 (#46323) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Mindkettő képen látszik, hogy jelenleg 2133-on ketyeg.

(#46326) cooi11 válasza NdrewSunix (#46325) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm a segítséget!
:R

(#46327) LP700-4


LP700-4
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy az OC-t érdemes úgy beállítani a procin, hogy idle állapotban vissza veszi a feszt és az órajelet? Egy i7 5930K 4,5 GHz 1,225V-on megy így, hogy nem veszi vissza a dolgokat idleben. Olvasgattam, hogy valaki azt mondja, felesleges, de valaki meg azt mondja, hogy hosszútávon érdemes úgy használni, hogy vissza veszi az értékeket.
Ebben szeretném kikérni a véleményeteket.
Válaszokat előre is köszönöm! :)

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#46328) IO.sys válasza LP700-4 (#46327) üzenetére


IO.sys
őstag

Szia! Érdemes az aranyközéputat választani. Az oc a speedstep és cstates bekapcsolt állapota mellett történjen. Nem vicces, ha 300+ wattot eszik a gép csak azért, mert be van kapcsolva. Energiatakarékos beállítások mellett nem fogod elérni az abszolút maxot, de nem is az a cél, mert ott már irreálisan nagy a fogyasztás és a hőtermelés amúgy is. A sweet spot megtalálása az egészséges a gépnek.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46329) LP700-4 válasza IO.sys (#46328) üzenetére


LP700-4
tag

Értem, köszönöm! Akkor állítgatok rajta és meglátom, hogy mi sül ki belőle :D
Mondjuk tegnap bekapcsoltam a c-statest, de nem vette vissza a feszültséget.

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#46330) IO.sys válasza LP700-4 (#46329) üzenetére


IO.sys
őstag

Állítsd vissza gyárira és figyeld, hogy a tuning beállítása közben melyik konkrét beállításnál veszíti el az energiatakarékos képességeit.

Az se baj, ha van egy konnektorba dugós teljesíménymérőd, sokkal egzaktabbá válik a tuning és a cél is könnyebben körvonalazódik annak fényében, hogy mekkora teljesíményt vesz fel az egyes lépcsőknél. Egy első generációs xeont pl sikerült addig nyektetnem, amíg önmagában 350W-ot felvett. Az már megmelegíti a pörköltet is.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46331) LP700-4 válasza IO.sys (#46330) üzenetére


LP700-4
tag

Közben sikerült beállítanom, csak a manual voltaget kellet offseten állítani és így vissza veszi a feszt is és az órajelet is. Sajnos nem rendelkezem teljesítménymérővel, de ezzel a beállítással biztos kevesebbet fog fogyasztani idle módban. Ugyan úgy megy 4.5GHz-en és 1.225V-on max terhelésen. Elég ha, akkor megy ennyit amikor kell neki szerintem. Játék alatt a magok 65-67 fok között mozognak maxon.
Ennek a processzornak alap állapotában 140W a fogyasztása ilyen oc-val elv. 180-200W körül kell lennie.

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#46332) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Csak érdeklődök!
A Ryzen processzoroknál hogy lehet elérni a max. turbó sebességet?
A folyamat hogy zajlik? :F
Szájba rágósan :U 1; bekapcsolom a PC-t.
________________2;?
Vagy esetleg hol van leírás arról hogy hogy érjük el a Ryzen 3 2200g
gyártó által megadott max turbó sebességet :3.7GHz
:R :R :R

(#46333) IO.sys válasza cooi11 (#46332) üzenetére


IO.sys
őstag

Ryzen topikban érdeklődj!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46334) NdrewSunix válasza cooi11 (#46332) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Hello!
Azért ez alaplap fuggő is.
Nálam MSI lapon pár kattintás csupán.

(#46335) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Nemrég olvastam, Skylake-nél különvált a PCI-e és a BCLK sebessége, így újra lehet mostmár a szorzón kívül az órajelet is tuningolni, Z170 lapokhoz létezik ilyen letölthető BIOS, amivel sima nem K procikat is lehet húzni.
Érdemes lehet ezzel foglalkozni, vagy olcsóbb benevezni egy újabb generációra?
Z270 és újabbakra miért nincs?
Azt is olvastam, hogy bizonyos Skylake/Kaby Lake lapokban tudtak futtatni 8-9-es szériájú procikat. Gondolom ehhez is speciális bios kell? Gondolom az már az elképzelhetetlen kategória, hogy a kettő egyszerre működjön, tehát Coffe Lake és BCLK tuning Sky/Kaby lapban? Illetve Coffe lapokhoz nincs ilyen?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#46336) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

LLC beállításával kapcsolatban kérnék egy kis segítséget! Szóval volt egy lapcserém (MSI-röl jöttem ASUS-ra) és sajnos a korábban szépen működő Ryzen 2600 CPU 4.0GHz-es órajel Vcore fesz értéke nem stabilizálódik úgy ahogy korábban, függetlenül attól, hogy mekkora LLC értéket állítok be. Többnyire tartja a 1.35 voltot de kisebb/nagyobb loadok alatt ingadozik...

CPU vCore: Fixed, 1.35v
CPU LLC: Level 2
SOC Voltage: Fixed, 1.1v
SOC LLC: Auto
RAM Voltage: 1.35v
CState: disabled

Fagyás az egylőre nincs, viszont elég csúnyán ingadozik, ezt szeretném fixálni. :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46337) IO.sys válasza Archttila (#46336) üzenetére


IO.sys
őstag

Milyen tápod van és hány éves? Egyébként Ryzen topikban tudnak segíteni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46338) Archttila válasza IO.sys (#46337) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Milyen tápod van és hány éves?
Corsair SF450 SFX Gold kb 2 éves de mint írtam az előző lappal stabilan tartotta magát a Vcore szóval táp kizárva.

Egyébként Ryzen topikban tudnak segíteni.
Gondolod? :N

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46339) IO.sys válasza Archttila (#46338) üzenetére


IO.sys
őstag

Semmi sincs kizárva, amíg nem bizonyított az ellenkezője. :)
Alapvetően egy új lap nem jelenti azt, hogy jobb az előzőnél. Például nem tudjuk, hohy hány fázisa volt a régi lapnak és hány az újnak, milyen típusúak.
Spread spectrum kikapcsolása szokott jót tenni Intel platformokon, AMD-hez nem értek.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46340) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy hol van a bottleneck a rendszeremben. Iszonyú lassú az After Effectsben a renderelés, és nem tudok rájönni, hogy miért. A proci 30% körül megy, és egyik mag sem százon, a RAM 50%-on van, a lemezhasználatot 0%-nak mutatja a task manager, a GPU-használatot pedig 20%-nak az Aida (pontosabban a GPU TDP-t, mert csak azt látom). A rendszer:

Ryzen 7 2700 @4 GHz
32 GB RAM @2933 MHz CL14
RTX 2060

A hőmérsékletek 70 °C alatt vannak. Csak arra tudok gondolni, hogy az AE van szarul optimalizálva – de hát ez egy Adobe szoftver, az nem lehet! ;]

(#46341) IO.sys válasza kelna91 (#46340) üzenetére


IO.sys
őstag

Ryzen topikban érdeklődj

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46342) Archttila válasza IO.sys (#46341) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ennek a topiknak így van értelme? :) akkor miért nem Intel tuning kezdőknek a címe? :)

Nem egy Reddit ez a PH! :DD :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46343) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, van egy i7-3770-em egy Asus P8P67-es lap mellett és szeretném 4,1 Ghz-re felhúzni a procit, ugyanis ahogy olvastam addig még biztonságosan meg lehet tenni.

Mivel amatőr vagyok ezen a téren, ezért kérdezném, hogy elég a BIOS-ban a szorzózárat 41-re felvenni? Vagy kell még mást is állítgatnom?

(#46344) IO.sys válasza Archttila (#46342) üzenetére


IO.sys
őstag

Leszámítva a 46000 korábbi hsz-ben levő mérhetetlen tudásanyagot, amiben a betévedő Tisztelt Közönség képtelen keresni, mert a mai rohanó társadalmunkban nulla utánajárást követően az "Ide Az Egy Kattintásos Tuningot Most Azonnal" mentalitás dívik, annyi kevés kis értelme van a topiknak, hogy van néhány dolog, amire páran lökjük a választ, illetve én egyelőre annak is örülök, hogy hosszú álom után beindult a topic, mert volt idő, amikor csak én kérdeztem, válasz nem jött senkitől.

A Ryzen topikokba azért irányítom az embereket, mert amikor infót gyűjtöttem az új vashoz - és nagyon szemeztem a Ryzennel, sokat jártam ott és azt láttam, hogy szinte csak tuningról van szó. Azóta nem tudom, merre ment a társaság/színvonal. Esetleg ott is érdemes keresgélnie annak, aki a témában érdekelt, mert bizonyára a technikája a dolgoknak nem változott. Az biztos, hogy én nem értek a Ryzen tuninghoz és egy ideig nem is fogok, de a lehetőség mindenkinek biztosítva van itt is, hogy válaszoljon az ilyesmire.

A topik címét én változtattattam meg, de nem ez lett volna a cél, hanem Tuning haladóknak, ebbe nem mentek bele. Ettől függetlenül fel akartam és most is fel akarom rakni azt a tudást, ami a helyes mentalitáshoz és a "null tuninghoz" kell, azaz manuál mód, alulfesz, teszt, szorzó+1, fesz belő, teszt... (ezt én is többször leírtam részletesen), és linkeket, amikből én is sokat tanultam.

Egyelőre az új apaszerep foglal le, de ami késik, az jön.
A Redditen mostanában sokszor futok bele 2 oldalnyi veszekedésbe technikai kérdések alatt. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46345) IO.sys válasza fogirobi (#46343) üzenetére


IO.sys
őstag

Üdv!
Ha tudod emelni a szorzót, akkor emeld eggyel, stressztesztelj mondjuk LinX-szel, Real Temp-pel figyelve a hőfokokat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46346) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Adott egy régebbi rendszer a következő paraméterekkel:

CPU: i7 - 860 (2.8GHz) Lynnfield 1156
Hűtő: Zalman CNSP9900A
MB: Asus P7P55D pro
Mem: 2x 8GB Kingston Hyper X Fury DDR3 1866MHz
GPU: MSI Geforce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128bit

SSD: Crucial MX500
Táp: Be Quiet pure power 11 500w

Elkezdtem játszani a Biossal.
Jelenleg az alábbi beállításokkal fut akadás mentesen max. 60-65°C-on (üresjárat 45°C környéke):

A kérdésem, hogy van-e ami nagyon nem jó, esetleg át kellene állítanom?
Főleg a feszültségekkel kapcsolatban vannak kétségeim.

Láttam másokat 4GHz felé húzni ezeket a procikat.
A cél nálam nem a CPU végletekig való húzása, hanem hogy ezen a GHz-en szépen dolgozzon.
Tanácsaitokat előre is köszönöm.

(#46347) IO.sys válasza Jamboo529 (#46346) üzenetére


IO.sys
őstag

Szia!
Kényelmesen el lehet érni a 4GHz-et, de ha tényleg nem akarsz többet, akkor csak feszeld alul. Csökkented a feszültséget és stressztesztelsz LinX-szel vagy IntelBurnTesttel vagy Prime95-tel, az első a legjobb erre. Addig kell csinálni, amíg el nem hasal. Ha elhasalt, adni kell a CPU-ra feszültséget, hogy ne a szakadék szélén táncoljon. Az IMC-vel is érdemes megcsinálni, de akkor biztos kell legyél benne, hogy a CPU fesz nem kevés, különben nem fogod tudni, hol a hiba. Ha ezzel a kettővel megvagy, nem lesz forró a CPU. Üresjáratnak a 45 °C kicsit sok.

Annyit tehetsz még magadért, hogy a 2. kép alján lévő CPU és PCIE Spread Spectrumot kikapcsolod, hogy fixek legyenek a frekvenciák, és a memória időzítéseknél a Timing mode-ot fix 1N-re állítod, ezzel is fürgéb lesz a rendszer.
Az első képen lévő Intel Speedstep is legyen bekapcsolva és az utolsó képen lévő C1E és C states is, mert semmilyen tuning nem éri meg, ha folyamatosan 300 W-ot eszik a gép üresjáratban 30 W helyett.

Ha ezzel készen vagy, emelhetsz egyet a szorzón és a feszültségeken és be tudod állítani a jó feszt eggyel magasabb szorzóra, így lépésenként el tudsz jutni a legmagasabb elérhető frekvenciáig, ha egyszer úgy döntesz. A BCLK, CPU szorzó, CPU fesz és IMC fesz szinergiája adja a stabil tuningot. Minél nagyobb a CPU szorzó, annál kevesebb lehet a BCLK. A 200 fölötti BCLK már egzotikum.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46348) Jamboo529 válasza IO.sys (#46347) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi a hasznos infókat.
Elkezdem akkor először letornázni a CPU feszt. Ha abból megvan a legalacsonyabb stabil, akkor jöhet az IMC fesz csökkentés is.

A memória alapból 1.35V. Annak maradhat az 1.5?
Ha bekapcsolom a speedstepet és a C1E-t akkor ugrálni fog a szorzó. Ez nem jelent majd gondot a feszek esetében?
Gondolok arra, hogy most fix 19-es a szorzó. Ha feljebb megy mondjuk 21-22 re akkor nagyobb feszt is igényel, nem?

[ Szerkesztve ]

(#46349) IO.sys válasza Jamboo529 (#46348) üzenetére


IO.sys
őstag

Ha abból megvan a legalacsonyabb stabil, akkor jöhet az IMC fesz csökkentés is.
Ne a legalacsonyabb stabil CPU feszt állítsd be, hanem adj rá vissza egy kicsit, hogy legyen mozgástere. Bármikor jöhet egy extrém feszültségigény (mint nálam egyszer a fájlkezelő megnyitása), és már borul is össze minden.

A RAM-nak elvileg maradhat az 1.5V.

Otthonra az az egészséges tuning, ha az energiatakarékos funkciók mind be vannak kapcsolva közben. Az a beállítás, amit így találsz meg, tuning is lesz és nem is eszi a villanyt. A kikapcsolt energiatakarékosság melletti tuningot a hozzá nem értők erőltetik és a rekordot dönteni vágyók.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46350) Jamboo529 válasza IO.sys (#46349) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi a segítséget!

Egész délutáni tesztelések után azt hiszem megtaláltam a nagyjából elfogadható megoldást.
A LinX -es tesztelésekkel egyből kijött, hogy a Vcore fesz így is alacsony volt. Fel kellett tornázni,hogy stabilan lefusson egy 20 perces teszt, majd még adtam rá egy kicsit. Így eljutott 1.1875-ig.
Aztán jött az IMC. De abból meg nem tudtam leszedni, mert egyből omlott a rendszer (8 osztással lejjebb már be sem töltött a windows, 4-nél pedig a teszten hasalt el. Talán 2 egységet tudtam volna levenni belőle, de azt meg már inkább meghagyom itt is tartaléknak. Talán attól még nem fog elégni). Szóval az marad a helyén. Egyelőre a memória is marad 1.5V-on.
Így fél órás teszt alatt sem csuklott meg.
Beállítgattam, amiket még mondtál.
Így az üresjárat 95W helyett ~15W.
A 19X szorzót meg leviszi minimumra (9)
A hőmérsékletek is alakultak. Üresjáratban 39-42 fok között ugrál.

Szóval úgy néz ki egy darabig így marad.
Köszi még 1x.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.