Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45701) savior


savior
őstag

Egy Phenom II x4 955 procim van. Tuningoltam kicsit és is 80 fokos 100%-n járatva a proci.
Nem sok ez? Meddig lehet a hőfokot felengedni? Merjem még fentebb tuningolni? Van ebben túlmelegedés elleni védelem?

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#45702) taknyí válasza savior (#45701) üzenetére


taknyí
senior tag

62 C mennyin jaratod nekem 4 Ghz CM Hyper TX3 mar keves volt a hutesere, ez minimum kell ra

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#45703) taknyí válasza taknyí (#45702) üzenetére


taknyí
senior tag

Ja es GTX660 mehet melle

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#45704) taknyí válasza taknyí (#45703) üzenetére


taknyí
senior tag

Bocs most neztem a cuccod tokeletes a 460 hozza az oreg roka ennyit bir 7 ev utan... ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#45705) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Egy kis segítség kellene, mégpedig a 7700k mat be szeretném állítani 24/7 re 4500mhz re, és ezt a legkevesebb feszültséggel

na már most eddig beállítottam 4500 ra de az energiagazdálkodási szarokat alapon hagytam, fesz 1,8 al IBT high very high lefutott gond nêlkül

és most jön a csavar :D kitaláltam hogy teljesen fix, terheléstől függetlenül lenne jó a 4500Mhz, kikapcsoltam minden energiagazdálkodási sémát a biosba, próbáltam a windowsba is teljesítménycenteikusra rakni de nem engedte, így a minimális cpu teljesítményt 100% ra állítottam, ekkor se volt fix 4500, hanem 4200 fix és 4500 turbóval, aminek elvileg nem így kellene lennie

és ezt IBT vel teszteltem, viszont 1,2 V al is kékhalált dobott...

tehát kérdés
1, ez normális hogy így működik vagy valami gixer van
2, mit kéne csinálnom hogy fix 4500 legyen mindenhogy?

Xbox One: bandymnc

(#45706) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

I7 6700K és I5 6600K? Mekkora különbség van közöttük?

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#45707) Cr00py válasza Rico45 (#45706) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv.

Elviekben elenyésző viszont sosem lehet tudni .
Manapság a 7700k a bestbuy szvsz, igaz cca 1 deákkal drágább.
Én anno 4690k-rol váltottam 5930k-ra, majd 7700k-ra. így utólag ég és föld. Akinek van, az biztosan tud nyilatkozni. :)

(#45708) Rico45 válasza Cr00py (#45707) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ!

:R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#45709) zsolti1debre válasza Cr00py (#45707) üzenetére


zsolti1debre
tag

Micsoda?

Jol ertem,h a 7700k 4 magjaval jobban meg vagy elegedve,mint a high-end konfig 6 magos haswell-e procijaval (ami a 5930k volt)??? Szamodra praltikusabb a 4 mag (illetve 8 szal) magasabb orajele,mint a 6 mag (12 szal) kicsivel kevesebb orajele?

(#45710) Cr00py válasza zsolti1debre (#45709) üzenetére


Cr00py
senior tag

A jelenlegi feladatokhoz, munkához, játékokra nálam jobban bevált a 7700k. Az 5930k sem ment messzire, átkerült az asszony gépébe.
Ezután már valszeg váltok LGA-2066-ra, de jelenleg még bőven elég ez is.
1080Ti van mellette egyébként.

(#45711) Rico45 válasza Cr00py (#45707) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!

Megint én :B

i5 6600K után mekkora előre lépésre lehet számítani egy i7 7700k-val + 35ezerért?
Érdemes?
Játékra használom a gépet,és gtx 1060 6gb vga-val.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#45712) Cr00py válasza Rico45 (#45711) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Ezt így eléggé nehéz lenne megmondani, mivel nem használtam olyan cpu-t előtte, illetve magát az igényeket sem ismerem.
Viszont! .. A 6600k elég egy 1080 mellé is, + ugye mivel szorzózármentes, így még lehet is húzni rajta. Bőven megy 4Ghz főlé a tapasztalatok alapján,ki kell tesztelni. Játékokra, ha még kiszolgál, akkor szvsz jelenleg felesleges váltani.

[ Szerkesztve ]

(#45713) Rico45 válasza Cr00py (#45712) üzenetére


Rico45
őstag

Köszönöm a választ!

Nézegettem videókat a tuningról de nem merek nekiállni :-) Hátha valami galibát csinálok.

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#45714) nyul105


nyul105
senior tag

Sziasztok,

egy ryzen 1600-as procim van egy b350 tomahawk MB kíséretében.

Az LLC-vel, vdroop-pal kapcsolatban szeretnék kérdezni. LLC beállítástól függően extrém esetben akár a beállított érték felett is adhat feszültséget. biosban auto, mode1...mode8 van lehetőség.

Szóval pl.
- 1.25V idle, 1.27V load (extrém LLC, "negative" vdroop = vboost)
- 1.27V idle, 1.27V load (normál LLC, 0 vdroop)
- 1.29V idle, 1.27V load (0 LLC, vdroop)

beállítások esetén hogyan alakul a peak voltage? egy positive overshoot után, melyiknél lesz a legmagasabb?
http://www.masterslair.com/wp-content/uploads/2010/09/cpu-voltage-with-vdroop.jpg
Szóval mit érdemes használni, ha a peak voltage-t szeretném csökkenteni és a load feszültség az érdekes?

Ha valami kell még a kérdés megválaszolásához, szóljatok. Kezdő vagyok proci tuning terén.

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#45715) Cr00py válasza Rico45 (#45713) üzenetére


Cr00py
senior tag

Csak elsőre tűnik bonyolultnak. Itt a leírásban is van hozzá egy kis leírás. A lényeg az, hogy csak fokozatosan, apró léptékkel szabad csak haladni, mivel nincs 2 ugyanolyan cpu. Pl.: Lehet, hogy van aki ( maradjunk akkor a 6600k-nál ) 4,5Ghz, vagy fölé tudja túzni stabilan, de van akinek csak mondjuk 4,1-4,2-ig megy.. ez változó. Tuning esetén szinte kötelező egy normális, minőségi hűtő, illetve paszta. Minden egyes fsb/voltage emelésél - csökkentésnél ( van, mikor alul kell feszelni ) érdemes, sőt ajánlott stabilitás teszteket lefuttatni. Én Prime95-t használok/használtam elsősorban. Ha hiba nélkül megy 1-2 órát, akkor nincs gond. A hőmérsékletekre is figyelni kell.

(#45716) Rico45 válasza Cr00py (#45715) üzenetére


Rico45
őstag

Értem!

Akkor kezdetnek kell egy jó hűtést beszereznem.Mert ami van állítólag nem nagy szám.[link]

Milyen hűtést ajánlanál?Ami jó minőségű?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#45717) Cr00py válasza Rico45 (#45716) üzenetére


Cr00py
senior tag

Igazság szerint ez egy picit összetettebb kérdés.
1.) Egyrészt a hely maga. Kellene a gépház pontosabb méretei, mekkora az a max cooler, ami még belemegy.
2.) Milyen árkategóriában?
3.) A megfelelő hűtés mellé kell egy minőségibb paszta is. Ha van, akkor nincs gond, ha nincs akkor érdemes beszerezni.
Én jelenleg Thermal Grizzly Conductonaut-t használok, viszont ez fém alapú, tehát alu hűtőkkel nem használható. Ez is a "drágábbik" kat. viszont nálam épített vízzel az 5930k @4,5Ghz-n megy jelenleg. Előtte mx4-t használtam, az volt itthon. Majdnem 20 fok különbség volt a Grizzly javára.

Nekem épített vizem van, így elég nehéz. CM Hyper 212 EVO-t szeretik. Ez viszonylag kicsi, így az ára is barátibb.

Noctua DH15 ami léghűtésben szerintem a legjobb, viszont árban ez húzósabb, illetve méretben is.. sokkal. Ez egy bitang nagy dög.

Itt tudnak segíteni a választásban biztosan. Aprón akadhat barátibb árban, ha nem feltétel hogy új legyen.

(#45718) Rico45 válasza Cr00py (#45717) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ! :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#45719) Cr00py válasza Rico45 (#45718) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ha valami konkrétabb infó kellene, szívesen segítek. Akár privátban is :)

(#45720) Rico45 válasza Cr00py (#45719) üzenetére


Rico45
őstag

Rendben!
Keresni foglak.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#45721) Kenny1323


Kenny1323
csendes tag

Sziasztok, gondolkodok egy x5650 beszerzésén egy dell t3500 workstation konfigban és az érdekelne igazából hogy az ebben lévő lappal meddig ehet húzni a procit ha lehet egyáltalán és ha lehet akkor azt is leutdna valaki írni hogy léghűtéssel ki lehet-e hozni belőle 4ghz-et ?

(#45722) perfegor17 válasza Kenny1323 (#45721) üzenetére


perfegor17
senior tag

Helló szerintem ha a lap engedi a tuningot akkor nem lehet probléma elérni a 4gz-t.Nekem az msi x58m sli-ben is sima ügy volt igaz x5670-el de nem sok különbség van közte.De a giga lapot valahogy jobban szereti :)

(#45723) Tibal


Tibal
tag

Sziasztok, kellene egy kis segítség. Legutoljára 2 éve húztam a procit stabil 4.4 ghz-re, de már nem emlékszem mit állítottam. Merre felé kéne próbálkoznom a beállításokkal?

[ Szerkesztve ]

<<Samsung Galaxy A52S 5G>> <<Processzor : i5 14500 Ram : 32 GB 6000 DDR5 GPU : asus strix gtx 1070 8g>>

(#45724) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna adni infót, hogy pontosan hogyan tevődik össze egy processzor tuning?
Kell-e feszültséget emelni?
Memória mennyire határolja be?
Alaplap mennyire határolja be?
Ilyenekre gondolok...
Konfigom:
Asus P8 P67 alaplap
I5 2500 K processzor
Memóriát 8 Gb 1600 Mhz (később pontosítom)

A gondom az, hogy simán a bios-ba átállítom teljesítmény centrikusba, akkor 2-3 szor újra indul és visszaállítja a régit. Csak szorzóval húztam a processzort akkor ugyanez volt.
Valaki tud segíteni egy részletes leírással, hogy pontosan mit hogyan kellene csinálni?

Előre is köszönöm.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#45725) Tibal


Tibal
tag

Cpu core voltage 1.340 így pörög 4.6 ghz. Ez mennyire overkill? Passmark 10155 pontot adott rá.

[ Szerkesztve ]

<<Samsung Galaxy A52S 5G>> <<Processzor : i5 14500 Ram : 32 GB 6000 DDR5 GPU : asus strix gtx 1070 8g>>

(#45726) Lacy6 válasza Lacy6 (#45724) üzenetére


Lacy6
senior tag

Alaplap: ASUS P8 P67
Processzor: Intel Core i5-2500K
Memória: Vengeance Pro Series — 8GB (2 x 4GB) DDR3 DRAM 1600MHz C9
Táp: Corsair Gold AX750

Na kicsit pontosítottam.
Valaki tud segíteni?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#45727) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Az volna a kérdésem, hogy lehetséges-e egy normál G3460-as CPU-t, egy T-s verzió szintjére (max. 35W TDP) downgradelni? Egy MSI H81M-P33 a rendelkezésre álló lap.

Nem kapok sehol T-s verziót, viszont van egy normál CPU-m, de a paneltáp nem viszi el nagyobb terhelésen. Kíváncsi vagyok, hogy alulfeszeléssel vagy valamivel, meg lehet-e akadályozni, hogy a proci "maxra járassa" magát és bármilyen körülmények között beleférjen 30-35W-ba?
Vagy ez felejtős?

A tudomány a valóság költészete!

(#45728) Mantin


Mantin
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Ryzen 3 1200-asom, amit most fix 1,25V-on és 3700Mhz-en járatok.
Az normális, hogy AIDA64-ben a CPU hőmérséklet és a CPU dióda hőmérséklet között van amikor 15-20 C° is van mikor elindítom a stress test-et?
Pár perc alatt beáll 68°C-ra a CPU dióda hőmérséklet, míg CPU hőre csak 51°C-ot mutat.
1,2V/3,7Ghz-n ezek rendre 63, 48°C de így Witcher 3 alatt kifagyott a rendszer.

Szerintetek ez így rendben van, vagy kicsit meleg már a mindennapi használathoz? Illetve melyik a mértékadó hőmérséklet?

Witcher 3 közben 51-54°C körül jár. MSI afterburner szerint, ami ugyancsak a Dióda hőt látja.

CPU Vcore-nál csak 0.64V-ot lát AIDA, ez hiba vagy direkt van osztva kettővel az 1,25V?

Még egy: vannak pillanatnyi tüskék a dióda hőben - 10C os ugrások, amik el is tűnnek, de ez a CPU hőn nem is látszik meg. Szenzor hiba?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#45729) mihione


mihione
őstag

Hali!Kicsit elrontottam a Ram tuningot es folyamatosan Bsodot dob a gep.Nem kapott semmi extrem feszt csak szimplan a win fileok serulhettek szerintem.Mar visszatettem mindent alapra de par restartig OC modban volt ennek ellenere max a bejelentkezos ablakig jutottam csak el de ott is narancssarga hattert latok semmi mast.Van ra valami mod h ne kelljen ujratelepiteni az egesz rendszert?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#45730) flash-


flash-
veterán

van valami tipp-tanács? gőzöm sincs hogy jók e az értékek( a hőfok azért 60 mert videót renderelek vegas-al:))

húzható még? miket állítsak még esetleg?

köszi a segítséget előre is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#45731) Tarill


Tarill
őstag

üdv! olyan kérdésem volna hogy I5-7500-at lehet-e bármilyen módon tuningolni? tudom hogy nem k-s proci de abból kiindulva hogy a saját i7 3770-em szorzóját 24-ről 41-ig fel tudom emelni biosban és megy is 4100-on, ez a funkció jelen van még a 7. generációs non k prociknál is? :R

(#45732) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy delid-elt 6600K cpu-m. Mi a véleményetek, vissza kell ragasztanom a kupakot, vagy maradhat csak rátéve a magra. Ugye a lefogató picit mozdít rajta visszazáráskor, nem tudom ez mennyire lehet problémás.

(#45733) foxxmotor


foxxmotor
tag

Sziasztok!

Még új vagyok a témában, és a segítségeteket szeretném kérni.
A procimat szeretném tuningolni. Főképp munkára használom a gépet meg néha játékra. Amit sokat használok, az az Adobe Lightroom és úgy vettem észre hogy nagyon pozitívan hat a teljesítményére, ha megemelem a proci órajelét.
A probléma a következő:
Felemeltem a szorzót 44-re, így 4,4 GHz most a magórajel. A feszültséget Offset értéket +0,06 Voltra tettem, így most 1,37 V a Vcc (de próbáltam 1,4 v-on is, de semmi változás).
Teszteltem Aida 64 stressz tesztel. A hőmérséklet nem megy 85 C fölé. A rendszer stabil, nem fagy. Mondjuk az CPU-Z -ben látszik, hogy a stressz teszt alatt egy idő után visszaveszi a frekvenciát 3,5 GHz-re (ez az alapórajele a procinak), de csak pár másodpercere, aztán megint megy 4,4 GHz-en. Aztán ez ismétlődik.
Teszteltem a Mafia 2 benchmark-jával, amit vagy húszszor lefuttattam, de a rendszer stabil volt, nem akadt, nem fagyott...
Teszteltem GTA V -el. Annak a benchmark -jával, valamint játszottam is vele pár órát próba képpen. A rendszer stabil volt, nem akadt, nem fagyott...
Teszteltem Adobe Lightroom-al is (1-2 óra képszerkesztés/retusálás...), mert az a tapasztalatom, hogy elég jól igénybe veszi a procit, de a rendszer stabil volt, nem akadt, nem fagyott...

Tehát tapasztalat alapján a rendszer stabil és gyors, viszont!!! Ha a Prime95 -öt futtatnám (mindegyik módban próbáltam), gyakorlatilag pár másodperc alatt kifagy a gép, vagy kékhalálozik. A hibaüzenet amit a kékhalál dob az: CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT

Miért csinálhatja ezt, hogy látszólag minden jó, de Prime95 alatt még is kifagy a gép?
De próbáltam 4 GHz-en is amit simán bírnia kell a procinak, de az eredmény ugyan az lett. Minden ment szépen csak a Prime95 -el fagyott ki. Ha visszavettem full alapra mindent a procin, akkor nem fagyott a prime95 -el sem.

Játszani sajnos csak nagyon ritkán van időm a géppel, mint említettem főképp munkára használom, ezért fontos, hogy stabil legyen a masina.

Válaszaitokat és segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

A konfigom:
i7 2600K
Be quiet! Pure Rock BK009
ASRock Z77 Pro4-M
16 GB Corsair DDR3
Gigabyte GeForce GTX 780 OC
Táp: FSP 700W Hyper 700

(#45734) koti199204


koti199204
tag

Sziasztok! Kellene egy kis proci OC egy 4770K-m van és feljebb kéne tolni az órajele, olyan 4,2-4,5 körülire.
Ti milyen proci hűtőt javasolnátok hozzá ami lebirná hűteni ilyen teljesítményen?
Köszi a választ előre is!
:R

(#45735) Hyena


Hyena
senior tag

Kedves tuningban jartas topictarsak!
Segitseget szeretnek kerni azon "kollegaktol" akik eredmenyesen overclockoltak Core I7 8700K processzoros rendszerueket!
Nekem egy Asus TUF Z370-Pro Gaming alaplapban van ez a proci G.Skill Ripjaws 3400-as ramok tarsasagaban.
Egeszen pontosan a helyes bios beallitasokra (legjobb lenne ha szinten asus alaplapbol) lennek kivancsi,
Az is erdekes ki milyen stabil frekvencia ert el leghutessel. ( nekem egy be quiet dark rock pro 3 van rajta)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#45736) Cr00py válasza Hyena (#45735) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv.

Nos, mivel nincs 2 ugyanolyan rendszer, illetve nincs 2 ugyanoilyan cpu sem, ezért eltérőek lehetnek az eredmények. Ezt leginkább rengeteg próbálkozással, teszteléssel lehet elérni. Fokozatosan, lépésről lépésre szabad csak tuningolni, nem egyből a közepébe. Mondok egy példát. Pistikének van egy 8700k cpu-ja.. lehet, hogy az ő példánya stabilan fog menni mondjuk 4,8Ghz-n.. de egy másik szintén 8700k már csak mondjuk 4,5-n megy stabilan.. ez egy eléggé többismeretes egyenlet, mivel nincs 2 olyanolyan cpu.

Ha abszolút kezdőként vág bele valaki a tuningolásba, akkor nem árt előtte alaposabban utánanézni.
Az, hogy más beállításait átültetni a sajátunkba azt nem tartom teljesen jó ötletnek, pont az előbb említett példák miatt. Inkább csináljuk magunk.
Ami fontos, az az , hogy legyen egy minőségi táp, normális paszta, illetve hűtő. Léghűtéssel nyilván nem lesz olyan tuningpotenciál, mint mondjuk vízzel.. ezzel számolni kell. Van itt is egy összefoglaló, amit átolvasgatva elég sok hasznos információt tud meg az ember. Persze, ha valahol elakadnál..szívesen segítünk..de a helyes ( STABIL ) beállításokat magadnak kell megtalálni. Minden egyes változtatás után javasolt huzamosabb ideig tesztelni ( Prime95-t használják sokan ) illetve folyamatosan ügyelni a hőmérsékletekre. Ha az adott változtatások után stabil marad a rendszer, akkor lehet még fentebb mászni..de sosem javasolt egyszerre nagyobb lépésekben haladni..de ez az összefoglaló cikkben is benne van. Elsőre rémisztőnek tűnhet..illetve rengeteg idő..de a stabil működés miatt elengedhetetlen.

(#45737) Hyena válasza Cr00py (#45736) üzenetére


Hyena
senior tag

Koszonom szepen a segitseget.
Nem vagyok abszolut kezdo csak eleg regen nem csinaltam mar ilyet es nem vagyok kepben a jelenlegi helyzettel.
Az alabbi video alapjan fogtam hozza a dologhoz es egyelore ugy tunik , hogy stabil 4.8ghz elerheto 1.255 volt magfeszultseggel prime95ot futtatva pedig a max maghomersekletek 70 fok alattiak.
Alacsonyabb feszultsegen a teszet inditva instant pofara eses.
5ghz 1.35 volton sem stabil, talan magasabb feszultsegen az lenne, de ott mar eleg meleg a helyzet valoszinuleg delidelni kellene.
4.9et 1.275 volton probaltam ugy par perc utan kek halal, magasabb feszen nem probaltam de talan menne, kerdes , hogy mennyi ertelme van.

[link]

Kerdes az, hogy ezek az eredmenyek nagyjabol megfelelnek e az altalanos tapasztalatnak?

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#45738) KOMPHONE.HU


KOMPHONE.HU
csendes tag

Sziasztok!

Egy ilyen konfigom van:

Asus Z170 Pro Gaming/Aura | Intel Core i7 6700K | Thermalright True Spirit 140 Direct | 16GB Corsair Vengeance LED 3000MHz | EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING ACX 3.0 8GB GDDR5X | 500GB Samsung 750 EVO | Phanteks Eclipse P400 Window | Corsair RM650X

Régen sokat tuningoltam még C2D idejében, de úgy látom már eljárt felettem az idő.

Semmi extrát nem akarok, alapfeszen a legtöbbet kihozni a CPU-ból és a RAM-ból, ehhez kérnék segítséget.

Előre is köszönöm.

üdv, KomPhone

www.komphone.hu - Használt és ÚJ Apple termékek, Gamer számítógépek, notebookok, konzolok, mobiltelefonok, tabletek számlával, garanciával, termékbeszámítással! Kövess minket a Facebook-on ( KomPhone ), hogy időben értesülj akcióinkról!

(#45739) Krisztina87


Krisztina87
tag

Üdv

Van egy i7 6700HQ CPU-m egy HP Pavilion notebookban. A leírásában az szerepelt, hogy 2.6Ghz alapon és 2.9Ghz Turbo mode-al.
De BIOS-ban sehol nem látok opciót ahol engedélyezni lehetne a turbó módot.
Nem tud erre valaki megoldást? Vagy az egész csak hazugság volt?

(#45740) Cr00py válasza Krisztina87 (#45739) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. A turbo mode általában csak terhelés alatt aktiválódik. Idle állapotban feleslegesen pörgetné a cpu-t a gép, így csak az aksik élettartama csökkenne. A nagy teljesítményű programok/játékok használják, amennyiben szükséges. Elképzelhető, hogy az energiagazsálkozási sémák között a teljesítménycentrikus opciót kell hozzá aktiválni. Avagy ha van valami gyári program a géphez, akkor ott esetleg körülnézi.

(#45741) foxxmotor válasza Cr00py (#45740) üzenetére


foxxmotor
tag

Az én pár hozzászólással feljebb leírt problémámra tud megoldást valaki?

(#45742) matyifej


matyifej
tag

Sziasztok.

Van egy Ryzen 5 1600-am, MSI B350m Mortar, Gskill Ripjaws V 3000 MHz, és egy FSP 600 W-os tápom.

A biost most frissítettem, és amióta ez megtörtént, és próbálom feltenni a ramot az A-XMP segítségével 2800-3000 MHz-re, amit automatikusan beállít, gép indításkor van hogy bekapcsol, 2 mp-re rá kikapcsol, majd elindul rendesen. Mitől van ez a döcögés? 3 hónapos a gépem.

(#45743) sakkay


sakkay
aktív tag

Sziasztok. Van egy i7 8700k asrock gaming k6-os, alaplap. 3000 Mhz HyperX predator (2x8) rammal.
Szeretném kicsit húzni, de nagyon régen csináltam ilyet(5 éve) Segítene valaki atom szájbarágósan, hogy pontosan mit is kell csinálnom? Öcsém csinálta volna, de most jön a 2. számú babóca náluk, szóval lehet egy hónapig sem ér rá. Így inkább megpróbálom magam, ha segít valaki.
Köszi

(#45744) hdekakas


hdekakas
senior tag

Sziasztok!
A CPU Fan Step Up és Step Down sec mit jelent?

(#45745) sakkay


sakkay
aktív tag

Megcsináltam külső segítséggel, 4.7 nél álltam meg, a fölé már jobb hűtő kell. Szerencsémre kiváló procit fogtam ki.

(#45746) hdekakas válasza sakkay (#45745) üzenetére


hdekakas
senior tag

4,7 GHz már kiválónak mondható a 8700K-ból? :U
Akkor nem cserélem le a 7700K-mat, mert az megy szépen 4,9 Ghz-en. :)

(#45747) sakkay válasza hdekakas (#45746) üzenetére


sakkay
aktív tag

Dehogyis. Csak nekem egy 10k hűtő van rajta. Ahhoz képest szép. Meg alig kell feszt adni ehhez az eredményhez.

(#45748) draco31


draco31
veterán

Hello!

Van olyan program, amivel win10 alól tudom a procit visszabb fogni. Egy programmal akarok valamit kipróbálni, de a laptopom ( Vostra v130 ) biosában nincs semmi ilyen lehetőség.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#45749) korn válasza draco31 (#45748) üzenetére


korn
aktív tag

throttlestop

(#45750) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. 1150-es Asus lapok biosában, lelkivilágában tudna segíteni valaki?
Asus Maximus VII Formula deszkám van egy delidelt I7 4790k-s procival, amin épített vízhűtés van.
Én csak automata tuninggal próbáltam, itt megy 5-5.1 Ghz-et, csak az a baj, hogy szénné feszeli szegény procit, így vissza is raktam alapra mindent egyelőre.
Manual tuninggal szívesen eljátszogatnék, csak jó lenne kitapasztalni, hogy mit-merre-hogyan.
Bios fotókat tudok mellékelni, ha az segít.

VGA fotó Metro LL alatt, 5,101-en: órákig ment a game és stabil volt, mondjuk odaraktam az erkélyajtóhoz a gépet és kinyitottam rá az ajtót, ezért (is) az alacsony hőfokok, meg a vízhűtés miatt is...
Az automata tuninggal az a baj, hogy itt pl. 1.43 voltot ad neki, ami crazy. :Y

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.