Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45901) IO.sys válasza Rick3D (#45899) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor rosszul olvastam. Milyen procid van? :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45902) IO.sys válasza Rick3D (#45899) üzenetére


IO.sys
őstag

berojocy kollégának hittelek és automatikusan válaszoltam, mert ő is írt delidet még az elején. Szóval félrement.
De azért tudod gondolom, hogy 4100 W-os fogyasztása nem lehet, ahhoz minimum 6000 W-os táp kéne. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45903) IO.sys válasza b3Ro (#45900) üzenetére


IO.sys
őstag

PLL, nem PILL.
A 210 szép, igen, a PLL-t kell fixálni ott.
A CPU szorzót akarod emelni? Akkor a BCLK-val lejjebb kell menni, nem fogja bírni. Minél magasabb a CPU szorzó, annál lejjebb kell venni a BCLK-t, mindegy, hogy a proci bírná-e még.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45904) b3Ro válasza IO.sys (#45903) üzenetére


b3Ro
senior tag

Tegnapi napom rament, de megvan a vegleges beallitas. Ami madj a mindenapi hasznalat soran kiderul, h mennyire stabil. Prime, Memtest es Cinebench volt tesztelve szamtalanszor.

3735Mhz 1.375V-on (196x19). Az IMC 1.23V. Max 78C (prime Large).
Ha fentebb mentem akkor, mar az 1.38 sem volt eleg, mig a hofok a 80-at surolta. A BCLK val pedig nem volt ertelme fentebb menni, mert pl.: 205-hoz 1.28V kellett.
A RAM is jo igy, mert 1570MHz-en mennek 9-9-9-24 idozitesekkel.
SpeedStep es C1 van meg beallitva.

Szerintem ez a ~50%-os OC is jonak mondhato, Koszonom szepen a segitseget !

------

"A delidet nem értem. A delid az Intel újabb cpui miatt lett kitalálva, amiknél a kupak nincs a magokhoz forrasztva, hanem paszta van alatta, ráadásul jó vastag. Ez 15 fokkal nagyobb meleget jelent terhelésnél, de delidnél folyékony fém kerül a kenőcs helyére és mindenki boldog. De az lga1156 sorozatnál még az összes kupak forrasztva volt, szóval nem értem. Eleve egy forrasztott kupakot kifejezetten macerás és veszélyes leszedni."
A Koma itt leszedi, igaz a masodik elhajlott, de mikor ilyen rocit hasznal, mindig satuba teszi. Tobb videojaban is lathato.

"Ezért sem értem, hogyhogy nálad az LLC feszültségcsökkenést okoz."
Teszteltem LLC Enabled, es Disabled opciokat is.
Bekapcsolva 1.37 ---> 1.36.
Kikapcsolva pedig 1.37 --->1.35

(#45905) IO.sys válasza b3Ro (#45904) üzenetére


IO.sys
őstag

Tudod még folytatni ha akarod, később leírom.
Az LLC nagyon érdekes nálad, ez van.
A delidet értem, de jobb a folyékony fém mint a hegesztés?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45906) b3Ro válasza IO.sys (#45905) üzenetére


b3Ro
senior tag

Folytatnam persze. Varom a kovetkezo lepest :)

Delid... nem fogom le dozerezni, jol van ez igy.

(#45907) IO.sys válasza b3Ro (#45906) üzenetére


IO.sys
őstag

RAM húzással lehet tovább menni. Mindenekelőtt nézd át, tudsz-e rárakni a frekvenciájára DRAM vagy QPI frequencyvel.

Biosban a DRAM Timing Mode-t állítsd 1N-re. Ez alapvető, nem ez a lényeg. Teszteld le a beállítást stressztesztekkel.

Pendrive-ra izzíts memtestet rufus-szal bootolhatóra.
Bootlj be róla, futtass egy tesztet. 50%-ig elég, addigra telefossa a képernyőt piros sorokkal, ha valami nem jó neki.

A folyamat során a DRAM feszt biztos, az IMC-t lehet, hogy feljebb kell állítani.

Ha nincs piros sor, menj biosba, a CL-t állítsd eggyel lejjebb, bootlj be memtestbe és teszteld. (8-9-9-24)
Menj vissza biosba, a tRP állítsd eggyel lejjebb, aztán teszt. (8-9-8-24)
CL-1 újra, teszt
tRP-1 újra, teszt
Csináld addig, amíg nem sír. Ha sír, emelj a DRAM feszen. Ha így is sír, egyet vissza arra a timingre, amelyiknél sírt. Aztán a másikat vedd eggyel lejjebb, teszt megint. Addig vidd lefelé, amíg nem sír.

Ha a CL és tRP megvan, tRCD-vel csináld. (x-8-y-24)

Ha megvan, tRAS. És így ki vannak rángatva a timingek is. Ha a jövőben a kész tuningod egyszer elhasal, hibát keresni úgy kell, hogy a timingeket 9-9-9-24-re állítod, és ha megvan a hiba, csak utána állítod vissza.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45908) b3Ro válasza IO.sys (#45907) üzenetére


b3Ro
senior tag

Rendben. elkezdem csinalni. De, van meg kis millio beallitas a ramnal. Azokat hagyjam auto-n, vagy allitsam oket arra ami szurkevel melletuk van ?
A masik kerdesem, h a ramnak mennyi a max fesz amit adhatok? Jelenleg 1.65V, ami a gyari.

(#45909) IO.sys válasza b3Ro (#45908) üzenetére


IO.sys
őstag

Az első négy érdekes és a DRAM Timing Mode. A többi maradjon auto.
1,7V nagyjából a biztonságos max. Van, ami meghal itt és van, ami 1,9V-ig is simán felmegy.
Nem tudom, hogy itt is él-e az a szabály, hogy az IMC-nek 0,5V-on belül kell lennie a RAM feszhez képest. Benne leszel, mert 1,35 körül van az IMC-d, ha jól emlékszem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45910) b3Ro válasza IO.sys (#45909) üzenetére


b3Ro
senior tag

Beallitottam mindent ugy ahogy szurken van mellette, es a gyari 9-9-9-24 et. Memtest 1 oran at ment, hiba nelkul. Szerintem hagyom oket, es az 4-re koncentralok, most ugy ahogy irtad.
IMC az 1.23125V

(#45911) IO.sys válasza b3Ro (#45910) üzenetére


IO.sys
őstag

A 4+1 timingen kívül minden legyen auto, mert állítódnak a 4 függvényében. Ha nem hagyod, fail lesz.
1 óra nem kell itt se, észre fogod venni, ha túl szűkre állítod valamelyik timinget. :)

Az lesz a vége nálad is mint nálam, hogy veszel egy jó vízhűtést, aztán procit, feszegeted a határokat platformon belül. Tavaly Karikor olyan cuccom volt (lett) mint neked, csak egy Maximus III Formula megy egy X3480 Kínából. Nem bírtam magammal, most Maximus V Formula van és 3770K, most meg ehhez nem értek...

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45912) b3Ro válasza IO.sys (#45911) üzenetére


b3Ro
senior tag

Most egyenlőre jo ez. 260x van mellette, ahhoz meg nem nagyon kell erosebb proci. A gépet úgyis inkább web-designra hasznalom. Max a vektor grafikus program izzasztja meg.

8-9-9-24 gyari fesz el is hasalt egyből. Hamar ki lesz igy maxolva az 1.7V

(#45913) IO.sys válasza b3Ro (#45912) üzenetére


IO.sys
őstag

8-9-9-24 gyari fesz el is hasalt egyből.
Az nem baj, a CL amúgy is egy macerás érték. Attól még a többi mehetne, de ha nem akarod, nem kell.

Mértél amúgy közben valamivel, amin látod, hogy hány pontot nőtt a géped erőssége?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45914) b3Ro válasza IO.sys (#45913) üzenetére


b3Ro
senior tag

Probaltom most par tesztet. Felmentem 1.7 ig, es az IMC-re is adtam, de mindig error lett a vege. Szerintem hagyom igy.
Cinebenchet raktam fel wine al, mert linuxot hasznalok. 388 pontot adott alapon, majd 578 et a jelenlegi beallitasokon.

(#45915) IO.sys válasza b3Ro (#45914) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor hagy is. Az jó OC.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45916) b3Ro válasza IO.sys (#45915) üzenetére


b3Ro
senior tag

Marad is. Mar dolgoznom kell a gepen, nem csak prime-ot futtatni :) .

Köszönöm szépen a segítséget !

(#45917) IO.sys válasza b3Ro (#45916) üzenetére


IO.sys
őstag

Szívesen, a jövőben se vesd meg a jóféle OC-t! ;)

C3-on magasabbra is megy.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45918) b3Ro válasza IO.sys (#45917) üzenetére


b3Ro
senior tag

Mi megy magasabra c3-on ?

(#45919) IO.sys válasza b3Ro (#45918) üzenetére


IO.sys
őstag

Cpu freq.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45920) b3Ro válasza IO.sys (#45919) üzenetére


b3Ro
senior tag

De, gondolom c3 on is adni kell neki a feszt, szoval hofokkal ugyan ott leszek, vagy rosszul gondolom ?

(#45921) IO.sys válasza b3Ro (#45920) üzenetére


IO.sys
őstag

Ugyanazon a hőfokon több frekid lesz végeredményben, ha minden igaz.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45922) b3Ro válasza IO.sys (#45921) üzenetére


b3Ro
senior tag

Kiprobaltam 3800-on. 190x20, de befagyott a gep 20 perc utan. Szerintem hagyom ahogy van, ez igy elegge stabilnak tunik.

(#45923) gbela


gbela
senior tag

sziasztok,
nem teljesen tuningos kérdés. Miért van, hogy a procim folyamatosan max clockon megy? Idle módban is.
3770k, húzva van 4.3-ra. Tök 0 cpu használat mellett 5 mag folyamatosan maxon, 3 pedig néha bedroppol 1-2 mp-re 1600-ra, de aztán vissza.
Ha biosban turbo modot kikapcsolom akkor normálsan idle-zik, csak akkor visszaáll alap orajelre. De turbo mellett is normalisan 1600on kellene mennie ilyenkor.
- Speedstep bekapcsolva
- windows power settings balanced

(#45924) IO.sys válasza gbela (#45923) üzenetére


IO.sys
őstag

C-states hogy vannak bekacsolva?
Ha elmented a jelenlegi beállításokat profilba és betöltöd az optimal settings-t, akkor is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45925) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

A (régivacak) gépemet szeretném tuningolni, ehhez kérnék egy kis segítséget. :) Régen már csináltam ilyet, de elfelejtettem pontosan miként kell. :W
Minden alkatrésznév az adatlapomon! Vízhűtést használok, ami bár régen volt pasztázva, de azért még jónak tűnnek a hőfokok.
Elkezdtem magamtól beállítani egy két dolgot, kezdetnek amit megcéloztam az 400 FSB, 3,2Ghz. Ez eddig stabil prime95-el picikét tesztelve, de azért jó lenne kihúzni többet is belőle 3,5-3,8Ghz körül, vagy amennyi megy ;] .
Így néz ki most a BIOS:

-RGB-t nem tudtam átállítani auto-ról, mivel azon kívül már csak "Turbo" és "Fast" beállítások voltak. Vagy ezek közül kellene valamelyiket választanom? :F
- Advanced Clock Controlba kell bármit állítanom? Ahhoz nem nyúltam.
- (G)MCH Frequency Latch-ot mint látjátok Auton hagytam szintén, mert azon belül nem tudom mit kell beállítani. Ezeket lehet választani:

Akkor a következő kérdés. SPD beállítása hogyan? Mutatom alább a képet hogy állítottam be elsőnek. Így 1066 lett, mint látszik, amit a ramoknak bírniuk kellett volna, de volt egy kékhalál, így most visszaállítottam 800-ra (2.00B lett ha jól emlékszem), azóta megy a prime95 hibátlanul. Kérdés, hogy ezt az A,B,C,D dolgot mennyire kell nézni? Vagy elég, ha 800Mhz körülire állítom be és kész?

A továbbiakban pedig az látható, hogy az összes létező feszültségértéket átállítottam Autoról Normalra. Ez így megfelel, vagy van ami jobb Auton?

Mindent meghallgatok. Jó-e ez így, hogyan tovább? A képek között van sok kérdés, aki tud kérem segítsen. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#45926) gbela válasza IO.sys (#45924) üzenetére


gbela
senior tag

Na megnéztem, minden c state enabled, c1e, c3, c6 és c7. Emelett ahogy irtam EIST is.
Optimal settings-szel nem csinálja, de ha optimal settingsről két dolgot állítok, multipliert 43-ra és minimális vcore-t 1120-ra, azaz sima OC-t akkor már beáll fix 4.3-ra.

Most olvasgatom, hogy c1e + EIST elvileg kb ugyanaz, lehet ki kéne kapcsolnom vmelyiket? Bár bios defaulton is mindkettő Enabled.

(#45927) IO.sys válasza gbela (#45926) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem tudom, nekem is 3770k-m van egy ASUS lapban, nekem nem csinálja. A legfrissebb bios fent van-e és amúgy milyen lap?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45928) IO.sys válasza AssAssynn (#45925) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát ööm... ez olyan, mintha összedobnál cementet, káposztát, vattát, meg egy marék rajzszöget és várnád, hogy csokitorta legyen belőle.

Gondolom nem sokat olvasgattad az alaplap manualját. Először legyél tisztában azzal, hogy mi mit csinál és adj valamilyen irányt annak, amit csinálsz. Összevissza állítgatással nem jutsz semmire.

A processzorról se tudtunk meg semmit, pedig fontos információ ebben a műfajban.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45929) AssAssynn válasza IO.sys (#45928) üzenetére


AssAssynn
őstag

Összevissza állítgatás? Fixen belőttem 3,2-re, szerintem ez annyira nem rossz kezdetnek. Vagy mit rontottam el?
Persze nem tudok mindent pontosan, hogy mi micsoda, de ez nem a "szájbarágós" topic? Reménykedtem majd itt segítenek. :B
Processzorról mit kell még tudni? Ott van az adatlapomon minden, ahogy írtam is. Ha valami nem világos és tudom a választ akkor persze elmondom.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#45930) IO.sys válasza AssAssynn (#45929) üzenetére


IO.sys
őstag

Adatlapod nem néztem meg. Azt rontottad el, hogy az opciók nagyrészéről nem tudod micsoda, mit csinál, de még el is állítod, hátha jó lesz. A 3,2 GHz akkor eredmény, ha tudod, miért jó. Ha nem, akkor csak egy random érték.
A szájbarágás nem azt jelenti, hogy megtanítom mindenkinek a fogalmakat, a módszertant, gyakorlatot, hanem azoknak segítek, akiknek van már összeszedett fogalmuk az egészről. Az eredeti tagokból senki sincs már itt, ezért beszélek egyesszámban.

A legutóbb betérő két kollégának egész jól elmagyaráztam a módszertant, azokat el tudod olvasni. Kb 30 hsz. Az opciók jelentését meg ki kell googlezni, gondolom nem vártad, hogy a közös kulturális alap kialakítása is az itteniek dolga lesz.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45931) firstman3333 válasza AssAssynn (#45929) üzenetére


firstman3333
tag

Szia! Itt van egy kis segítség.
Mivel elég sokáig voltam Gigabyte/775/duo és quad vonalon,ezért azt mondom,hogy ha csak nem akarsz igazán extrém oc-t,akkor nem kell túl sok mindent állítgatnod. Én a következőkkel próbálnám stabilizálni az esetlegesen magasabb órajeleket: CPU Vcore (ezt szinte biztosan magasabbra kell állítanod,mivel kevés lesz a feszültség a magasabb órajel követelte teljesítménynövekedéshez)
DRAM Voltage (mivel 4 modult használsz,a helyedben a biztonság kedvéért ezt is beállítanám egy tized volttal a gyári érték felé,még akkor is ha a ram gyári órajelein belül maradsz 1,800=>1,900. 1066-hoz egyébként nem kellene nekik a 2.00v? :U)
Performance Enchance (Standard)
CPU Reference (0,780)
A többi értéket egyelőre normálon hagynám. Mivel azonban minden lap és cpu kombó másképp viselkedik oc alatt,ezért biztosat csak hosszas kísérletezések után lehet mondani. Előfordulhat hogy a CPU PLL,illetve az MCH feszültségeihez is hozzá kell nyúlni,de nekem például ezekre nem volt szükségem.
A PCI E beállításra,stb. azért nem tértem ki külön,mert az látom hogy jól belőtted.

[ Szerkesztve ]

(#45932) AssAssynn válasza firstman3333 (#45931) üzenetére


AssAssynn
őstag

Üdv!

Nagyon szépen köszönöm! :R
Elolvasom a bejegyzést és megfogadom a tanácsaidat. Sajnos nem tudom pontosan milyen feszültség kell 1066-hoz, mivel világ életemben 800-on hajtottam őket, de utánaolvasok még.
(G)MCH Frequency Latch szerinted jó Auto-n akkor?
Up.: látom a cikkben, hogy igen, akkor jó. :K

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#45933) chris0000 válasza dvd_R+ (#45830) üzenetére


chris0000
őstag

hi.
kíváncsiságból kérdezem,h ha biosban piszkálás nélkül csak simán átkapcsolsz oc profilra,akkor mennyire rántja meg a 8700K-t?az az M5 elég jó Z370-es lap,pont ezt nézegettem...meg hozzá a 8700K-t.
a 9-es szériát is tudni fogja bios frissítéssel elvileg...thx.üdv.

(#45934) rasotamas válasza Weareus (#39487) üzenetére


rasotamas
veterán

Amire válaszoltam az jó leírás lehet? Asrock Z77 Fatal1ty Performance+2600K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#45935) IO.sys válasza chris0000 (#45933) üzenetére


IO.sys
őstag

Az oc profil ad frekit, de nem tekinthető tuningnak szigorúan véve. Tuninggal sokkal többet ki lehet szedni bármiből, mint gyári profillal.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45936) IO.sys válasza rasotamas (#45934) üzenetére


IO.sys
őstag

Szerintem jó és tömör is.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#45937) chris0000 válasza IO.sys (#45935) üzenetére


chris0000
őstag

thx.elég az nekem... :) a 3570K is 4.2-n megy az OC profillal vagy 5éve... 3.4-ről.én nem értek hozzá,nem akarom piszkálni,meg a végletekig kihajtani...de legyen benne egy kis plusz,nekem az elég.most valszeg jön majd alá a 8700K v 9700K,9900K.üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45938) havri1


havri1
félisten

Hali!

Low tuningot szeretnék egy i7 3770S procin. Feszültséget venném a minimumra, hogy a lehető legkevesebbet fogyasszon, melegedjen. Tesztelgetem, de valamiért nem jutok dűlőre.
AIDA64 stress, és orthost probálgattam a hajtásra.
Első elvileg minden magot megküld, de amint indítom, a turbo nem kapcsol be, és csak 3.5ghzen pörög a cpu. AMint leállítom, felmegy 3.9ghz-re is néha..Valami blokkolja a program futásakor.
Orthos meg csak 1 magot hajt, hiába írja, hogy 2 magot stresszel..akár duplán is indítom, akkor is csak a cpu0 lesz 100% terheltség, a többi 0-4% között ingázik.
Képeken látható. Elsőn fut az aida, műsodikon nem,és pont elkaptam egy pillanatot, amikor 3890mhz-re ugrik a cpu.

Melyik az az app, ami tényleg megküldi az összes magot/szálat a cpu-n, hogy tudjam tesztelni a stabilitást?

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#45939) rasotamas válasza havri1 (#45938) üzenetére


rasotamas
veterán

A procid 1 magos turbója csak 3.5 ezért megy 3.5-ön ha mind a 4 csutkára le van terhelve. 3.9-et csak akkor tud, ha egy mag van terhelve. Használj IBT-t (Intel Burn Test) jobban elterheli mint ezek, Orthos elavult, Aida meg nem tekeri meg teljesen.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#45940) havri1 válasza rasotamas (#45939) üzenetére


havri1
félisten

Áhá! :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#45941) rasotamas válasza havri1 (#45940) üzenetére


rasotamas
veterán

De közben tudod az ajdával monitorozni szépen ahogy most is, csak ne indítsd a terhelést.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#45942) firstman3333 válasza havri1 (#45938) üzenetére


firstman3333
tag

Válts nézetet a feladatkezelőben így:

A turbo pedig valóban így van esetedben:

(#45943) havri1


havri1
félisten

Köszi, megvan a max minimum fesz a procinak már.
AMD FX-hez esetleg valami jó kis progi? Mert ez is elindul, de gyanítom intel program intel cpura van optimalizálva, mert igaz lefut, de nem az igazi, nagyon kevés pontot is kap :)

:R

havri

(#45944) firstman3333 válasza havri1 (#45943) üzenetére


firstman3333
tag

Nem gondolnám,hogy az ibt lesz a ludas. Esetleg még pl. a linx 0.6.5 (gflops),vagy vesd össze a procikat aida sebesség,illetve cpuz benc pontszámban.Ezek az egyszerűbbek,de persze 1000+1 program van az összehasonlításukra.

(#45945) Tito30


Tito30
tag

Hali.

Én meg azt csinálnám a helyedben, hogy bemennék a bios-ba, a turbót kikapcsolnám, és mint az intel lapok esetében gondolom nálad is van lehetőség arra,hogy hány magra terjedjen ki a változtatás.
Egyébként a legegyszerűbb kezdeti módja a dolgoknak, hogy a windows-ban beállítod az energiagazdálkodásnál az energiatakarékos üzemmódot, és kész. :C

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#45946) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

Asus P8Z77I Deluxe/WD + 3570K delidelt proci tuningjában szeretnék segítséget kérni.
Elegendő egy leírás is amiről elindulhatok, lehetőleg magyarul.

Üdv. Gábor.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#45947) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ryzen 5 2500u procit lehet valamivel tuningolni? Amd progik nem ismerik fel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45948) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

Sziasztok,

Egy q6600-at szeretnénk húzni, most stabilan 2,8on fut az 2,4 helyett. 3,6ra szeretnénk felhúzni, nyilván ha van értelme a húzásnak mert egy 750-et akarunk vele kihajtani, egy jobb hűtést vennénk rá gyárilag. Mekkora értékeket kell megadni, hogy stabil legyen, ha lehetséges persze?

konfig:

Q6600 alapon 1,327 V-on megy
8gb ram (nem tudom milyen típus)
gigabyte P35ds3 lap
táp valami 600 W-os csoda...N power vagy mi

válaszokat előre is köszönöm

(#45949) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Tegnap összeállt öcsém gépe, ma nézem és csak 2133MHz a ram, hmm gondoltam XMP aztán jó lesz, így most 2666MHz-en megy, lehet további állítgatással többet kihozni belőle vagy ennyit tud az alaplap meg a proci?

MSI B360 GAMING PLUS
DDR4 MEMORY: 2666/ 2400/ 2133 MHz

G-Skill F4-3000C15D-16GVRB

i7 8700
Memory Types DDR4-2666

Köszönöm előre is a tanácsokat ! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45950) IO.sys válasza ThodEE (#45949) üzenetére


IO.sys
őstag

Lehet.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.