Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45351) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Elég régen foglalkoztam tuninggal, az i5 2500k-mnál találtam egy stabil beállítást alacsony fesszel, 4ghz-en járattam, nem is nagyon melegedett és nem volt gond sohasem. Most lecseréltem egy 3770k-ra (annak reményében hogy egy újabb 4-5 évvel kitolnám a platformváltást... :P ) az alaplap maradt Asrock E3G3. Bios update megvolt, hogy támogassa a Ivy Bridge procikat.

Tudnátok adni itt is olyan értékeket amit érdemes megcélozni és a proci sem lesz túlfeszelve? Esetleg valami tutorialt? Egy olyan 4.4-4.5ghz-en simán el kell majd mennie nem?

Anno a 2500k-hoz is itt kaptam tuti tippeket.

(#45352) Kean_Sorbo válasza BaLee (#45351) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Tessék.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45353) BaLee válasza Kean_Sorbo (#45352) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi! :R

(#45354) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok
Gépem win 10 64 bit alaplap asus P8Z77V
Most volt tápcserre corsair rm 750i került bele .
Auto tuning volt cpu frequency emelés , a kérdésem , hogy kaptam néha felvillanó figyelmeztetést (corsir táp monitorozó programja által) mégpedig Warning Vcore 1.67v , de el is tűnik pár másodperc múlva . Kell vele foglalkoznom ?

(#45355) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok
Gépem win 10 64 bit alaplap asus P8Z77V
Most volt tápcserre corsair rm 750i került bele .
Auto tuning volt cpu frequency emelés , a kérdésem , hogy kaptam néha felvillanó figyelmeztetést (corsir táp monitorozó programja által) mégpedig Warning Vcore 1.67v , de el is tűnik pár másodperc múlva . Kell vele foglalkoznom ?
Sorry a proci lemaradt i5 3570 k

(#45356) Kean_Sorbo válasza fecke78 (#45355) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Hát nem ártana, ugyanis ezeknek a processzoroknak az optimális Vcore értéke 1.2-1.3 volt között van.
A másik, hogy nem AUTO tuningolunk, mert abból jön ki ez a sok szélsőséges, hardvert tönkretevő érték.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45357) fecke78 válasza Kean_Sorbo (#45356) üzenetére


fecke78
senior tag

És az létezhet ,hogy ez a probléma már régóta fent áll , mert a régi tápom alatt(enermax) is volt"auto" tuning , és nem volt semmi gond , vagyis nem volt jelezve , mert a corsairnak van ez a monitorozó funkciója
https://www.asus.com/hu/support/faq/100588/
ez rám vonatkozhat?

(#45358) Kean_Sorbo válasza fecke78 (#45357) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nézd meg a CPU-Z programmal terhelés alatt, mennyi a Vcore értéked. Ha az is tényleg ilyen magas értékeket mutat, akkor sürgősen át kell térned a rendes BIOS tuningra, vagy rövid időn belül nézhetsz egy másik processzor után.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45359) espeke


espeke
tag

sziasztok,

sose tuningoltam még semmit különösebben, csak érdeklődésképp írok. van egy Hp gépem asszem 350w-os táppal (állítólag megbízhatóak), benne egy hd 7750 meg egy q9300. Nézegettem, hogy erre a kártyára még lehetne frekit rakni, bár nem valószínű, hogy érdemes. Mindenesetre azért próbálkoznék vele, csak kíváncsiságból, de nem akarom, hogy sok legyen a tápnak a plusz 100mhz, stb és elszálljon az egyetlen gépem. Akkor elvileg leáll magától es nem történik baj?

Na, de a kérdés: ha a bármilyen chip hőmérséklet növekedésével nő a fogyasztás, akkor ugye nekünk az a jó, ha minél kevesebb a Celsius. Mert akkor rárakom akár 75%-re a ventit (mivel 39% fölé nem akaródzik menni), DE ha felrakom a ventit akkor meg az fogyaszt többet, ha pörög jobban. Csak azért kérdem, mert foglalkoztat a fogyasztás-hőmérséklet viszonya. Mert akkor ennyivel -erős táp híján- mindig az lenne a cél tuningba, hogy lent tartsuk a celsiusokat, mert magasabb hő, több fogyasztás.
Egyáltalán mennyit képes egy gpu-hűtő fogyasztani?

Remélem nem kérdek hülyeséget.. :)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#45360) holozis_HUN válasza espeke (#45359) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Jól értem, hogy a VGA-t akarod húzni?

Szerintem szerezz be inkább egy 7790-et, azzal már előrébb vagy.

Nálam a kártya feszültség emelés nélkül ment simán 1100 MHz-n a memória meg 1200-on (hd 7770 ghz edition) és több hőt sem termelt. Mondjuk max kaptam +2 fps-t.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#45361) adise


adise
őstag

[link]

a core voltage-t meddig szabad csökkenteni?

(#45362) espeke válasza holozis_HUN (#45360) üzenetére


espeke
tag

Hello,

Jól, aha. Csak az volt a félelmem, hogy a 350-es HP tápot, ami 5-6 éves kicsinálhatom ezzel, ha több áramot kérek tőle. Azért talán nem :) Inkább 70%-ra rakom a coolert, és 50 alatt tartom.
Az jó 7770-el, amit írsz.
Gondolom gpu-nál csak a túlfesznel lehet baj, anélkül viszont én 10% tuningtól nagyobbra stabilitásvesztés nélkül nem vagyok képes rakni :)
A kérdés az volt, hogy ha nagyobb hő->nagyobb W, akkor ha hűvesen tartanak mindent alkatreszünk a pc-ben, jó szellőzés ergo kevesebbet is fogyasztana? üdv

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#45363) holozis_HUN válasza espeke (#45362) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem. Attól a W ugyan annyi marad, a kártya ugyan annyit fog kérni. Hűvösen tartás annyi, hogy hőt veszel el tőle. Ha egy kályhát kiraksz a -20 fokba, attól még ugyan annyi energiát éget el, de maga a kályha hűvösebb lesz, mint a 20 fokos szobában :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#45364) espeke


espeke
tag

Erre gondoltam:

egy elektrós lehet jobban meg tudná mondani. Elvileg a szilikon chipek úgy vannak összerakva, hogy nagyobb hőn több W kell neki, hogy fent tartsa a működést.

itt egy hosszú cikk angolul, aki tényleg bele akar menni cpu tesztel :)

de amúgy legtöbbünket ez nem érinti, csak érdekességként :)

javítás: ja, asszem itt arról van szó, hogy növekszik az ellenállás nagy hőmérsékleten, tehát több áram(erősség) kell ugyanahhoz. bar nem vagyok elektrós, csak tipp

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#45365) holozis_HUN válasza espeke (#45364) üzenetére


holozis_HUN
veterán

A lényeg:

Tegyük fel a kártyád kér 100W-ot 1000 MHz-hez. És a kártya max 70 fokos. Te adsz neki plusz feszültséget, mondjuk 110W-ot kér 1400 MHz-hoz. A kártya lehet verdesi a 85-öt, ugyan azzal a hűtéssel.

Ha növeled a ventilátor sebességét lehet hűvösebb lesz a kártya, azaz 110W-on lesz 70 fokos, de attól még 110W-ot kell lehűteni, ugyan annyit fog zabálni. Sőt, nagyobb fordulaton picikét a venti is többet fogyaszt, meg hangos.

A lényeg az, hogy lényegi tuninghoz feszültséget kell emeln ami hővel jár.

És nem is a GPU hőmérséklet a lényeg, hanem a VRM, ez tud igazán megsülni, és sok esetben sajnos nem is írja ki, ez hány fokos, és néhány kártyánál nincs jól lehűtve.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#45366) Adzo82


Adzo82
tag

Üdv!

Van egy Asus P5Q alaplapom és nem sokára jön hozzá egy Q9650-s. Szeretném húzni kb 3.5-4ghz közötti értékre. Ha valakinek lennének biztos, stabil beállításai hozzá, vagy szimplán néhány tanács azt megköszönném. Amúgy 4x2 gb Corsair XMS2 rammal üzemelne, mivel a mai gamék bekajálják a ramot rendesen. 850 Evo ssd + 750W Evga táp, Evga GTX 980ti vga. Nagyjából ez a tervezet, amiből már csak a cpu hiányzik.

(#45367) hemaka


hemaka
nagyúr

Sziasztok, 775-os E5800-at lehet delidelni vagy ott forrasztott a kupak?

(#45368) espeke válasza Adzo82 (#45366) üzenetére


espeke
tag

Még 775-ből érdemes gamer gépet csinálni?

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#45369) Kean_Sorbo válasza hemaka (#45367) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Azt nem kell delidelni, és meg se próbáld.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45370) Tito30


Tito30
tag

Sziasztok.

Kérdésem lenne a következő,hogy szeretném kipróbálni az intel 7-es szériát,de megéri vajon váltanom :F
A jelenlegi konfig: Asus Rampage Gene II, Xeon 5650 6/12 (4400Mhz) gtx 1050Ti ,12gb ddr3 (1600mhz) Antec 1200W
Lenne gyorsulást észrevehető különbség a sata 3,és a pci-e 3.0-és a fogyasztás miatt?

Köszi a választ előre is. :R

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#45371) Kean_Sorbo válasza Tito30 (#45370) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Minden téren gyorsabb lesz, egy mai I7-es.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45372) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Alulfeszelni szeretném a i5 4570-et. Első nekifutásra ennyi sajnos. :( 0,988 magfeszültségnél már a Windows bootnál kifagy, de 0,990-en stabil. Lehet még valamin visszavenni kicsit? Offset-el mit lehet még kezdeni? Még a VRIN-en próbálok, de nem fűzök hozzá ezek után semmi komolyabb reményt. :( Érdekes, hogy csak a core3-on látom a 0,990V-ot de a többi magnál 0,993V. :U

(#45373) Kean_Sorbo válasza KisBundi (#45372) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Most ezt viccnek szántad, vagy hűtő nélkül akarod használni a processzort?

Ui. A VID az nem a Vcore. Azt a CPU-Z írja majd ki neked.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45374) KisBundi válasza Kean_Sorbo (#45373) üzenetére


KisBundi
őstag

Miért is lenne vicc? A kettő nálam ugyan azt mutatja. :U

[ Szerkesztve ]

(#45375) customer114 válasza KisBundi (#45374) üzenetére


customer114
senior tag

Arra célzott, hogy már így is elég szép eredményt értél el. :)

(#45376) KisBundi válasza customer114 (#45375) üzenetére


KisBundi
őstag

Jah értem! :)

(#45377) tooolz


tooolz
tag

Jó estét m kinek..
Adott 1 asus z-170 vs 7600k valamint beQuilet dark R Pro3..hyperx fury ddr4 2666 mhz
amit tartós ill hosszú távon szeretnék használni 4.4 4.5 ghz mellet..
Jelenleg amit elértem de nincs semmi kiindulási alapom -uj és ismeretlen a konfig-

xmp ddr4-2666
bclk 100
cpu core ratio sync all core
Core limit 44
cpu core voltage offset mode 1.024 v

I B test alatt 15 kör..cpu z max 1.226 de tartosan 1.200 v igy max 63 c a magok
és ennyi..

1 pontosabb megbízható beállítás érdekelne mint szorzó és volt terén + az ehhez kapcsolódó beállítási lehetõségek-értékek..

köszönöm.. :R

(#45378) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45377) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nézz be ebbe a topikba..

Nincs még itt tapasztalata senkinek ilyen processzorral. Amit linkeltem az viszont elég meggyőző.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45379) tooolz válasza Kean_Sorbo (#45378) üzenetére


tooolz
tag

Köszönöm szépen az infót...de sajnos 5 nap alatt sem segített senki..mint látható az ottani feltöltött képeim stb..ha jól láttam mindenki csak a pillanat képekért élnek..segíteni no... Sajnos szomorú de így van ...

(#45380) syberia válasza espeke (#45368) üzenetére


syberia
veterán

Ha kompatibilis a lapod az aprópénzért dobált xeon-quad procikkal, akkor kevés pénzből egész vállalható játszós gépet lehet fejleszteni, viszont azt is figyelembe kell venni hogy még tuningolva sem fognak a közelébe érni az az újabb generációs prociknak és az erejük maximum 1050Ti szintű kártyákhoz lehet elég.

https://howbad.info/

(#45381) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45379) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Sajnos ezek a topikok sokszor elmozdulnak a magamutogatás és nagyzolás felé, ezen nem tudunk változtatni.

Így megnézve a számokat, szerintem jók az értékek (legalábbis a 6-os sorozathoz viszonyítva). Nagyon mást nem is kell állítani.
Egyet viszont nem láttam, a TDP limit kitolását. Ezt a Shor/Long duration menüben tudod állítani, aminek 200-at adhatsz.

Szerintem a tuning meg addig mehet, amíg hűteni bírod (persze ésszerű Vcore mellet, ami 1.3 volt körül van), azt meg hogy hol a vége, majd megmutatja a processzor.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45382) tooolz válasza Kean_Sorbo (#45381) üzenetére


tooolz
tag

automata mind a kettő..short/long duration
köszönöm a segitséget... BCLk val kezdjek játszani v jó a 100 :R

(#45383) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45382) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

BCLK 100, viszont a Duration értékeket állítani kell tuningnál. Utána nézd meg a hőfokokat, mert eddig korlátozva volt a processzor a TDP limit miatt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45384) tooolz


tooolz
tag

oki rá is állitok.. kezdésnek mennyit írjak be kb.. v mihez viszonyítsak ill mit befolyásol...
azt tudom ellenörizni v hol h mikor jó? :R

[ Szerkesztve ]

(#45385) tooolz


tooolz
tag

(#45386) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45384) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az áramfelvételi korlátot állítja. Ha 200-ra teszed őket, akkor biztos nem fogsz korlátokba ütközni. Elrontani ezzel nem lehet, kb. 120 Wattnál úgyis megáll a fogyasztásod.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45387) tooolz


tooolz
tag

:R oki próba indul ... Köszönöm

(#45388) tooolz


tooolz
tag

Jó reggelt ..sort..long..duractiont 1-4091 közt állíthatom..rádobtam 3500 mind 2 re ..de tesztek szerint semmi változás nem történik..
+ alul fesz esetén ki tudja hajtani a max ot a proci magából... V jobb automata ...többet eszik és melegebb is...

(#45389) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45388) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

AVX2-es (0.6.5) LinX alatt láttad volna a különbséget, de az már a processzor teljes kapacitását használja.

A Vcore-t pedig offset-tel érdemes megkeresni (ami általában kisebb mint a VID), nem pedig automata beállítással, ahol annyit ad a lap amennyit ő kigondol. Egyértelműen a manuálisan megkeresett maximális Vcore a legkíméletesebb megoldás. Valamint offset esetén az LLC-t közepes szintre ajánlott állítani, így az IDLE vcore sem lesz nagyon alacsony.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45390) tooolz válasza Kean_Sorbo (#45389) üzenetére


tooolz
tag

:R

Vcore offset.. Mínusz 95 már leáll tesztek alatt 110 nél nem töltött be a win..
Én mínusz 50 re hagytam...igy IB lefut a 15 Kör max 1.136 v cpu z de főként 1.120 v
4.4 ghz max 62 C a magok.... Érdekes minden alap beáll. Max turbo 4.2 igy 1.248 v ill 79 C a magok..
Alul fesz esetén pl fentiekben ki tudja hajtani a max ot a cpu magából..
Úgy látom laikus szemmel ez igy szép..h magasabb ghz és hűvösebb is ..de tartósan ok ..lehet

Őszintén megvallva nem is matyiznák vele többet igy talán évekig elegendő és mégsem alap óra jel..

[ Szerkesztve ]

(#45391) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45390) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Hagyd így, nem kell tovább görcsölni. Ez egy tökéletes beállítás, mind Vcore mind hőmérsékletek terén.

Auto-n meg a magasabb fogyasztás miatt leszabályzott a lap (TDP keret), ezért jobb a manuális beállítás. Nem fogyaszt feleslegesen, nem melegszik stb., tehát minden téren ez a tartósabb megoldás.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45392) tooolz


tooolz
tag

Köszönöm a hasznos segítséget...további szép napot... :)

(#45393) tooolz


tooolz
tag

Bocsánat 1 dolog még nem tiszta real temp szerint nekm 99.85 X 44.00 jelen esetben..fórumon mindenkinek kerek érték van ott ..pl 100.00 x 45.00 ez miért nem kerek nekem..

(#45394) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45393) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Spread Spectrum-nál állítható a pontosság (Enabled/Disabled).

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45395) tooolz válasza Kean_Sorbo (#45394) üzenetére


tooolz
tag

:C
Thx a sok sok segítséget... :R

(#45396) tooolz


tooolz
tag

ui llc vel érdemes játszani...igazából még nem tálaltam meg. :)

(#45397) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45396) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha jó minden akkor nem.

Egyébként Load Line Calibration a rendes neve.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45398) tooolz válasza Kean_Sorbo (#45397) üzenetére


tooolz
tag

:DD oki...minden teszt szépen lefutott.. THX további szép napot.. :C

(#45399) Kean_Sorbo válasza tooolz (#45398) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Most már arra használd amire vetted, a teszteket meg felejtsd el. Ha véletlenül kiakad a hétköznapok során, akkor az offset értékkel emeld meg a Vcore-t egy lépéssel. Ez játékok, internetezés alatt előfordulhat, a dinamikus terhelésváltozások miatt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45400) tooolz válasza Kean_Sorbo (#45399) üzenetére


tooolz
tag

:R. Eddig tudja a dolgát. Megy a COD infinite war plussz net rádió plussz torent resident 7 töltés alatt..
Boldogságos...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.