Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45051) Kean_Sorbo válasza pixta78 (#45050) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az enyém is produkált ilyen dolgokat tuning alatt. Nekem a PLL és memóriavezérlő feszültségemelése oldotta meg, de ez is csak egy tipp.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45052) pixta78 válasza Kean_Sorbo (#45051) üzenetére


pixta78
senior tag

Mi az a pll?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#45053) mitisz válasza Kean_Sorbo (#45049) üzenetére


mitisz
tag

Értem, köszi! A level 2 llc már biztonságos és stabil beállítás? Level 2-őn eddig stabil a rendszer, érdemes kipróbálni level 3-as beállítással is, az még jobb lenne?

(#45054) Kean_Sorbo válasza mitisz (#45053) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy optimális. Egyébként lehet, hogy meg kellesz emelni az offset értéket egy lépésnyivel így, mert kevesebb a Vcore terhelés alatt, de az idle körüli állapot stabilabb lesz.

Pixta78: Kb.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45055) pixta78 válasza Kean_Sorbo (#45054) üzenetére


pixta78
senior tag

Kössz!:-)

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#45056) mitisz válasza Kean_Sorbo (#45054) üzenetére


mitisz
tag

Köszi!

Level 3-ra állítva az LLC-t az előző vcore feszültség beállítással valóban instabil lett Prime95 alatt.

10 mV-vel megemeltem a feszültséget, LLC-t beállítottam level 3-ra. Most stabil újra a rendszer Prime 95 alatt is.

Akkor ez így optimális beállítás, level 3 LLC-vel és kicsit magasabb vcore feszültséggel? Rendben leszek így hosszútávon, vagy érdemes még állítgatnom tovább? :)

[ Szerkesztve ]

(#45057) mitisz válasza mitisz (#45056) üzenetére


mitisz
tag

Update:

4200 mhz, level 3 LLC, +40 mV offset vcore feszültség mellett a Prime 95 2 óra után hibát dobott.
Hogyan tovább? Emeljem még a vcore-t, vagy játsszak inkább az LLC beállításokkal?

(#45058) Apollo_21 válasza mitisz (#45057) üzenetére


Apollo_21
addikt

Bocs hogy belevau de most mit kap 4.2-n? 1.2V? 1.25V? Nem láttam hogy írtad volna mihez képest offsettelsz mihez nem...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45059) Kean_Sorbo válasza mitisz (#45057) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Emeld meg +45-re. Ennyi. Nem kell órákat tesztelni, használd azért vetted. Nem szabad vele ennyit foglalkozni, mert a végén már ezzel fogsz álmodni. Ennyi teszt után a +45-tel jó lesz.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45060) mitisz válasza Apollo_21 (#45058) üzenetére


mitisz
tag

Nem tudom mennyi a gyári feszültség beállítás sajnos.

Ezek a pontos beállítások, amiket most tesztelek: Az offset beállítás +60 mV, LLC: level 3. Jelenleg hwinfo alapján a vcore 1.184 V Prime95 alatt, mely néha felmegy 1.200 V-ra, de többnyire 1.184-en marad.
Hőmérséklet Prime95 alatt átlagban 58,9 celsius fok, a maximum hőmérséklet 65 celsius fok volt, de amúgy amikor ránéztem szinte mindig 60 fok alatt volt Prime95 alatt. Ha kibírja a 2 órás prime95-öt blend tesztet, akkor rendben van?

Kean_Sorbo: Igazad lehet, de szeretnék stabil rendszert. :D A biztonság kedvéért +60 mV-re vettem fel (llc level 3). Ez még rendben van szerinted? 1.184 V vcore hosszútávon jó egy 6600k procinak?

[ Szerkesztve ]

(#45061) Apollo_21 válasza mitisz (#45060) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én úgykezdtem volna hogy inkább túlfeszelem még ésszel..egy egészséges 1.25V-ra..aztán onnan csökkentem, bár lehet úgysem volna meg könnyedén az aranyközépút.
De valahol 1.2 és 1.22között lesz az.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45062) mitisz válasza Apollo_21 (#45061) üzenetére


mitisz
tag

Lehet, hogy jobb lett volna úgy. Én úgy vagyok vele, ha stabil 1.184 V-on, akkor maradok ennél. Azért 4200 mhz-re való tuningolás nem extrém, és ha lehetséges, szeretném 1.2 V alatt tartani a vcore-t (kevésbé melegszik, és az jobb hosszabb távon a chipnek, nem?)

[ Szerkesztve ]

(#45063) Kean_Sorbo válasza mitisz (#45060) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha +60-nal is csak ennyi, akkor ez nagyon jó. Maradhat. Sokan 1.4 körül is járatják ezeket a processzorokat, ez ahhoz képest szanatórium.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45064) mitisz válasza Kean_Sorbo (#45063) üzenetére


mitisz
tag

Jónak tűnik. :) A max hőmérséklet 68 fok volt eddig Prime 95 alatt, az átlag most 60 fok körül van most ezzel a beállítással 100%-os terhelés alatt 1 óra futtatás után. Ez így okés szintén szerinted? Ha 3 órát kibírja a Prime Blend teszt alatt, akkor én stabilnak ítélem! :D

[ Szerkesztve ]

(#45065) Kean_Sorbo válasza mitisz (#45064) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Jó. Az a 3 órás teszt meg a te döntésed.
Elmondom én hogy szoktam. Beállítom azt az értéket, amin egy tesztprogram hiba nélkül fut kb. 10 percig. Majd adok neki +5-öt. Ennyi. Nem szoktam cifrázni, nem pályagörbéket számoltatok a NASA-nak. Ha esetleg elhasal később, kap még +5-öt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45066) Szattila83


Szattila83
tag

Üdv mindenkinek!

Néhány véleményre lennék kíváncsi mielőtt nekilátok a finomhangolásnak. Véleményetek szerint mennyi feszt kellene kapnia, illetve mennyi lenne az optimális feszültség egy i7 6700K- nak 4.2 Ghz- en? Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#45067) mitisz válasza Kean_Sorbo (#45065) üzenetére


mitisz
tag

Azóta újabb tesztelések után azt tapasztaltam, hogy elég gyakran megáll 68 foknál a proci, amit én már egy kicsit magasnak találok. Most a BIOS-ban beállítottam egy custom cpu fan profile-t, azonban sokat nem változott a helyzet. Lehet, hogy a hátsó kifele fújó és az elülső befele fújó ventilátort is be kéne állítanom? Állítsam ugyanolyanra a ház ventik profilját, mint a CPU profilt? Hogyan érdemes beállítani a ventiket?

[ Szerkesztve ]

(#45068) Kean_Sorbo válasza Szattila83 (#45066) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

1.16-1.20 közötti Vcore.

Mitisz: Ez teljesen jó hőmérséklet. Örülj neki, mert vannak olyanok akiknek delid nélkül, alapon is 90-100 körül áll meg egy tesztnél. Ezek pasztázott processzorok, nincs mit tenni ez van. Vagy nekiesel egy satuval, szikével, vésővel stb.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45069) Szattila83 válasza Kean_Sorbo (#45068) üzenetére


Szattila83
tag

Köszönöm a választ. :R Az lenne még a kérdésem, hogy amit ebben a videóban látunk beállításokat [link] ezeken kívül kell még valamit állítani BIOS- ban? A videóban 4.5 Ghz- re állítja a sebességed, de én csak 4.2 Ghz- en hagynám ezért kérdeztem, hogy mennyi lenne az optimális feszültség neki.Úgy gondoltam, hogy 1.25 v- ról indulok lefelé 0.01 v- ként, gondolom ez megfelelő lesz. Továbbá az lenne még a kérdésem, hogy ami az Aida 64- ben található rendszer stabilitás teszt megfelelő arra, hogy leteszteljem a rendszert? Az alaplap egyébként: ASUS Maximus Formula VIII
Előre is köszönöm a választ! :R

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#45070) vond válasza Kean_Sorbo (#45037) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi!

Sajnos ez az offset-es móka nem jött be, mindenhogyan fagyást kaptam, nem tudom lejjebb vinni az automata feszültséget, még -0.01-gyel sem. :( A többi dolgot is beállítottam, nem tudom, mi lehet a gond.

Viszont fix fesszel azt elértem, hogy 4.2 GHz-en, 1.15 volttal stabil a rendszer 8 órás stresstest után is (1.14 már kevés volt neki). Aida64-gyel, InteBurnTest-tel, meg több egyidejű ffmpeg encode-dal néztem. A CPU hőmérséklet max. 60-65 °C, a package meg 70-75 körül alakult, a magok egyenként sem nagyon mentek 65-70 fok fölé. Idle 35-40 fokos a proci.

Ez így még rendben van? Nem lesz gondom abból, hogy fix 1.15 voltot kap a processzor, ugye? Az energiafogyasztás miatt nem is kellene aggódnom (céges gép), de alapjáraton az órajeleket szépen leviszi, így olyankor 30-40 W a proci fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45071) mitisz válasza Kean_Sorbo (#45068) üzenetére


mitisz
tag

Szia!

Rendben, köszi! 1.184-1.216 V között van a Vcore, ez is rendben van?

(#45072) Kean_Sorbo válasza mitisz (#45071) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ez teljesen rendben van.

Vond: Valószínűleg a fagyást az alacsony idle feszültség okozza. A fix vcore egyáltalán nem gond, valaki csak így tuningol. Semmi baja nem lesz.

Szattila83: Nem lehet tudni egy processzor feszültség igényét, mert mindegyik más, de az 1.2 volt körüli értékek ezeknek gyakorlatilag a "gyári" beállítása. Sokan 1.35-nél húzzák meg a lélektani határt, másoknak meg az 1.5 sem zavarja a szemét. Tesztnek meg talán jobb a Prime95, de szerintem nem kell órákat tölteni vele. Fél óra, ha jó, akkor használd.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45073) vond válasza Kean_Sorbo (#45072) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, én is erre gyanakodtam. Köszi, akkor tolom neki a 4.2GHz 1.15-öt. :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#45074) Szattila83 válasza Kean_Sorbo (#45072) üzenetére


Szattila83
tag

Köszönöm a választ. :R Olyasmi előfordulhat, ha nagyon alúlfeszelem a procit, hogy a bios sem tölt be?

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#45075) Kean_Sorbo válasza Szattila83 (#45074) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Van. Sőt olyan is előfordulhat, hogy egy CMOS reset segít csak rajta. Egyébként elég sok olyan dolog van, amit úgy ellehet állítani, hogy ez lesz a vége (pl. ilyen a memória is).

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45076) Szattila83 válasza Kean_Sorbo (#45075) üzenetére


Szattila83
tag

A Cmos clear gombot megtaláltam az alaplap hátsó részén de még sosem csináltam. Gondolom bekapcsolás után csak simán megnyomom. Vagy tévedek? Nem nagyon találtam erről semmilyen leírást.

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#45077) Kean_Sorbo válasza Szattila83 (#45076) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

CMOS resetet kikapcsolt állapotban kell végrehajtani (arra azért figyelj, hogy ekkor minden alapállapotba kerül).

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45078) Szattila83 válasza Kean_Sorbo (#45077) üzenetére


Szattila83
tag

Gondolom nagyjából abba az állapotba mint mikor bios frissítést csinál az ember.

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#45079) pixta78 válasza Kean_Sorbo (#45054) üzenetére


pixta78
senior tag

A biosban találtam egy Fast boot opciót, úgy tűnik ez átlépi az ominózus pontot. A 10.-ik start is rendben lezajlott!!! :-)

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#45080) Kean_Sorbo válasza pixta78 (#45079) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ez jó, akkor most is tanultunk valamit. Legalább ezzel is bővül a topikban megoldott problémák sora.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45081) pixta78 válasza Kean_Sorbo (#45080) üzenetére


pixta78
senior tag

Először Ultra Fast-ra állítottam, ilyenkor viszont az USB sem megy így csak Cmos resettel tudtam ismét a Biosba lépni....

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#45082) Toolss


Toolss
csendes tag

Sziasztok,

Kellene nekem egy kis support.

Van egy Gigabyte GA-Z170-D3H alaplapon egy Intel core i6700k társaságában és a hozzá vett.

Corsair Vengeance LPX - CMK16GX4M2B3000C15

A lap felismeri a memóriát és támogatott is rajta van a Gigabyte supported listáján. DS módban ajánla a 2-4-es slot ban a memóriát a következő timing mellett: 15-17-17-35 - ezt XMP-ben fel is ismeri a lap magától és tolja neki a 3000Mhz-t. Viszont ahogy mentem a beállítást nem bootol a gépezet. Kisípolja a memóriát.

Bios reset és alap beállításon megint szágúld 2133Mhz-n.

Bármi ötlet, hogy mivel lehetne ezt közelebb hozni a 3000Mhz-hez, vagy egészen pontosan annyin?

Előre is köszönöm a szakértők segítségét

Üdv

(#45083) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Nem volnék már teljesen kezdő,de intel vonalon majdnem mégis,főleg ilyen leppal,amiben millió az állítási lehetőség :B

Szóval: adott egy ASUS P8P67 DELUXE lap, és egy 2500K. Próbaképp adtam neki 1.3V-ot,és feltoltam 4.5GHz-re. eddig stabil. Viszont semmi mást nem állítottam,mert nem tudom,mit kéne? :B
Na meg persze mennék még feljebb,de csak majd ha minden a helyén lesz.

Köszi előre is! :R

(#45084) Kean_Sorbo válasza Toolss (#45082) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ne használd az XMP-t. Manuálisan tedd 3000-re.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45085) Kean_Sorbo válasza BRIKLY (#45083) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

TDP limitet kell még állítani.
Long, Short - 250

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45086) BRIKLY válasza Kean_Sorbo (#45085) üzenetére


BRIKLY
veterán

A többi (van vagy 10) fesz értéket nem kell fixálni? maradhatnak auto-n?
LLC,és a többi cucc?

[ Szerkesztve ]

(#45087) Toolss válasza Kean_Sorbo (#45084) üzenetére


Toolss
csendes tag

Szia,

Próbáltam a kézi beállításokat, a Corsair ajánlott értékei alapján de nem sok siker, ugyan úgy befagy a boot.

:(

(#45088) Kean_Sorbo válasza Toolss (#45087) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

1-3 slot. Ne állíts semmit manuálisan, csak a frekvenciát.
A memória feszültség manual: 1.35V

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45089) Toolss válasza Kean_Sorbo (#45088) üzenetére


Toolss
csendes tag

Sajnos ez sem sikerült :-( jelenleg F5-s BIOS van fent. Próbáltam F2-től a jelenlegi legutóbbi Bétáig mindet de az Xmp nem adja magát.

Bármi egyéb ötlet?

(#45090) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!

Egy olyan jellegű problémám lenne hogy próbálnám beüzemelni a 2 db KIT 8GB DDR3 RAM (KVR13N9S8HK2/8)-omat ami 1333MHz de az alaplap (Gigabyte GA-G41M-Combo) csak O.C.-val írja h lehetséges elérni!

Win10 Pro 64 bit,x64
Intel Celeron CPU E3300 2,5 GHz
RAM 3GB (DDR2)- a régi 1+2GB felosztva
NVIDIA Geforce 8600 GT
Gigabyte GA-G41M-Combo

Legutóbbi beállítás után:

Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm!

(#45091) Kean_Sorbo válasza kismanobkv (#45090) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

A processzor FSB 200 MHz, így jön ki az alap DDR frekvencia 800 MHz-re. A legnagyobb FSB értékkel rendelkező processzorok 1066 MHz-en hajtják a memóriákat (ez 266-os alapfrekvenciánál lehetséges).
Ahhoz hogy elérd az 1333-at, neked az FSB-t 333 MHz-re kell állítanod.

A te processzorod esetében 67% túlhajtás kell ennek eléréséhez, ami 4160 Mhz-es processzor sebességet jelent. Na szerintem ez nem fog menni.

Annyi a szerencséd ezzel a memóriával, hogy tuningoláskor nem kell visszaosztanod mert biztos fogja bírni a megemelt órajeleket.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45092) kismanobkv válasza Kean_Sorbo (#45091) üzenetére


kismanobkv
tag

Akkor mit javasolsz?
Mit tehetek?

(#45093) Kean_Sorbo válasza kismanobkv (#45092) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha tuningolod a processzort, emelkedik majd a memória frekvenciája is. Ennyit. Majd később felhasználod egy fejlettebb konfigurációhoz.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45094) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Egy Asrock Z170M Extreme 4 lapban szeretnék alulfeszelni egy 6700K procit, a fogyasztás és hő javára.
Tudna valaki segíteni abban, hogy ehhez az UEFI-ben mit kell piszkálni?

Illetve van olyan fölösleges szolgáltatás, amit érdemes kikapcsolni a BIOSban? pl.: c1e, eist, stb. (léteznek még ezek?) szóval szükségem lenne némi update-re, mert utoljára egy C2D E8600at tuningoltam, ami elég rég volt, nem tudom mi a módi azóta (:

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#45095) #68216320


#68216320
törölt tag

6600K procit kezdtem picit túlhajtani. Egyelőre csak vcore és szorzó állítás történt. Jelenleg 4300MHz/1.2V ami elsőre stabilnak tűnik IntelBurnTest alatt ~60fok maghőmérséklet mellett. 4400MHz már nem volt stabil. Emelhetek még a vcore értéken vagy ilyen hőmérsékletnél inkább ne tegyem már?

(#45096) Kean_Sorbo válasza --Disztroj-- (#45094) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

BIOS alapra.

Majd:

LLC:2
Vcore: offset mode
Majd negatív értékkel addig mész le, amíg stabil a rendszer.

Ennyi.

PeachMan: 1.3-.1.32-ig nyugodtan mehetsz, ha a hőmérsékletek engedik (80-85 fok IntelBurn alatt).

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45097) #68216320 válasza Kean_Sorbo (#45096) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi, hőfok max 70C IBT alatt is.

(#45098) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok srácok!

Van egy ilyen, elvileg nem nagyon tuningolható konfigom:
MSI B150M Bazooka
INTEL Core I5-6500 3.2 GHZ
Hyperx 8GB FURY DDR4 2400 MHZ CL15 KIT
Gigabyte N970 EXTREME-4GD GTX970
EVGA Supernova 550GS

Külön Proci hűtőm nincs, de 60 fok fölé nem nagyon szokott játék közben sem menni
Van egy nagyon proci igényes modellező programom és sajnos kevés neki a procim. Az lenne a kérdésem, hogy valahogy meg lehetne-e húzni a nem k-s procimat, kb 4GHZ-ra. Olvastam, hogy valahogy a ram sebességéből kéne visszavenni, de annyira nem értek hozzá sajnos.

Tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#45099) Kean_Sorbo válasza tepenzed (#45098) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Venned kell alá egy Z-s lapot, és akkor is csak 3.7GHz lesz a maximum.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45100) kismanobkv válasza Kean_Sorbo (#45093) üzenetére


kismanobkv
tag

Tehát új procit is kell vennem?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.