Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46101) IO.sys válasza Vadászmenyét (#46099) üzenetére


IO.sys
őstag

Annyit hozzátennék, hogy a tuning nem egy ennyire egzakt valami, hogy deszkákra, procikra és hűtőkre van egy-egy beállítás, amit elmondunk és megy. Persze van, de annak az elmagyarázása is kell, hogy valamilyen tapasztalatra épüljön. Az alapelvet már párszor leírtam itt a közelmúltban, keress rá alulfeszelésre és megtalálod.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46102) Vadászmenyét válasza ricsi99 (#46100) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Köszönöm szépen.

(#46103) bot1978 válasza ricsi99 (#46095) üzenetére


bot1978
senior tag

Ettől tartottam. Oké, hát ez van. Azért az Asrock az nem Gigabyte akkor ezek szerint, nagyon régen (15+ éve) volt egyszer Asrock lapom, ami egy igazi szégyen szutyok volt, aztán kerültem a márkát. 20-as éveim közepétől dilim volt a PC építés, szóval prémium giga meg asus lapjaim voltak, ilyen áfamentes új okosba, de még úgy is pénzkidobás volt, bár ne költöttem volna arra és vettem volna helyette valami értelmeset, mindegy, szóval elszoktam viszont az ilyesmitől.

Úgy 3 éve láttam egy Asus lapot ismerősnél, ami egy igazi retek volt, így aztán azt gondoltam hogy eljutottunk akkor oda, hogy már tökmindegy. Innentől már tényleg az olcsóbbat kell venni aztán kész
Nem is igazán változott a véleményem, elvagyok ezzel az Asrock-al is, de ilyenek viszont azért prémium lapokkal nem voltak jóval komolyabb tuning mellett sem azt hozzá kell tegyem.

(#46104) ricsi99 válasza bot1978 (#46103) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez van... Asrock... kicci és ócó... :D
De annó 2 éve valami 10e ft vettem meg , azóta elkocog :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46105) IO.sys válasza bot1978 (#46103) üzenetére


IO.sys
őstag

Ha a dolog művészi oldala érdekel, akkor nyergelj vissza LGA1156-ra, ott a Xeon X3480-at addig húzod, amíg nem szégyelled, persze szerencse kell a jól sikerült procihoz. Ha ezt a konfigot akarod húzni, akkor egy bármilyen K-s procival boldog leszel.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46106) bot1978 válasza IO.sys (#46105) üzenetére


bot1978
senior tag

Kinőttem már a dologból, csak annyit azért szedtem fel az évek alatt, hogy ránézek, ha kell a tuningra is és a Rift-ben az ED a 3570K-mal alap órajelen beszaggat nekem néha, ha viszont megrántom 4GHz-re akkor nem.
Szerintem ez ilyen Oculusos lehúzás, hogy vegyél erősebb procit, vagy lehet a speedstep kavar be, ami alapon engedélyezve van nekem mittomén, lusta vagyok utána nézni, de nagyon a pénzre mennek VR-nél mindenhol, szóval nem lennék meglepve, ha direkt úgy lenne a szoftveres része kitalálva, hogy azért ne legyen elég az ilyen régi i5 hozzá.
Tökmindegy így 4GHz-re húzva tökéletes hozzá, szóval marad így.
Biztos menne 4,3-at is, láttam képeket a neten, amikor kerestem az USB-re a megoldást, de annyira mindegy nekem, hogy teljesen…

(#46104) ricsi99

jahh, van egy kis kehéje, hát Istenem, ezt leszámítva nekem is tudja, amit kell. Teljesen stabil emelt órajelen is a rendszer, végül is ez a lényeg. Mondjuk droppol szépet, de hát kit érdekel, nincs még szétfeszelve, csak 1,312V idle 1,296 és 1,28 közé bezuhan néha 100% alatt, azt akkor mi van? Lehet menne egyébként kevesebbel is. Kb. 3. próbálkozásom volt, de lusta vagyok vacakolni vele. Víz van a procin szóval a hűtés miatt sem érdemes nézegetni, hogy most mennyi az a minimum amivel tudja a négyet.

[ Szerkesztve ]

(#46107) IO.sys válasza bot1978 (#46106) üzenetére


IO.sys
őstag

Megy az többet is, de az a sweet spot, jó az, ha rendben megy.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46108) bot1978 válasza IO.sys (#46107) üzenetére


bot1978
senior tag

Jó hát, mondják, hogy semmi értelme emelgetni az órajelet, oké tényleg nem sok értelme, de azért melóban elég halál böngészni tuning mentes gépen. Otthon megszokom, hogy 4GHz-en jár fixen bent meg speedstep szépen leveszi olvasás közben a cerkát, aztán kattintok egy linkre azon persze lesz valami összecsapott script, valami fincsi java, de elé azé’ kell a teljes képernyős flash reklám én meg csak fojtogatom a patkányt a markomban, hogy mi a tosz van már. Semmit nem ér az optikás net ilyen energiatakarékos vackokon. Értem én, hogy zöld bolygó, csak ha eleve egy cerka proci annak miért kell levenni az órajelét is könyörgöm? Amikor amúgy is jó ha 30W. Legalább egyetlen magja mehetne max órajelen 24/7-ben. Mese, hogy egyből kapcsol a speedstep és nincs különbség, állandóan várni kell. Már tiszta cipőtalp a ház széle, pedig nem is rugdosom. Annyit. :)

(#46109) IO.sys válasza bot1978 (#46108) üzenetére


IO.sys
őstag

Reklámok ellen AdBlock.
A gép a windowsban lévő rengeteg szeméttől is lehet lassú. Ki lehet pucolni elég gyorsan.

A cmd-be rendszergazdaként: cleanmgr /sageset:1
Itt be kell pipálni mindent a Letöltések mappán kívül.
Aztán cmbe rendszergazdaként: cleanmgr /sagerun:1
Ez kipucolja a szemetet, eltart egy darabig.
Utána cmd-be rendszergazdaként: defrag c: /B /H /U /V
Ez komolyabb defragot végez, a boot területet is beleértve.

Ezzel a módszerrel gépek tucatjait mentettem meg.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46110) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Adott egy I7 3770k 4.4Ghz-en Asrock Z77 Extreme 4 lapban, prime95 mind három tesztje futtatva 1órán keresztül semmi hiba, még is vannak olyan játékok amikből random kilép, kék halál, vagy csak szimplán lefagy a rendszer, ez mitől lehet? (pl.: tom clancy's the division 2napig ment hiba nélkül órákig, ma meg 2x összeomlott a játék, illetve egyszer lefagyott a rendszer...) és tele van az esemény napló ilyen hibaüzenettel:

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46111) IO.sys válasza nyozo (#46110) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem a prime95 a legkeményebb - próbáld ki a LinX-et. A BSOD okát a bluescreenview-vel tudod megnézni, ott lesz hibaazonosító. De ez a whea-logger is közelebb vihet a megoldáshoz, ha rákeresel.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46112) nyozo


nyozo
aktív tag

LinX-et, hogy érdemes futtatni?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46113) IO.sys válasza nyozo (#46112) üzenetére


IO.sys
őstag

A beállításokban állítsd a threads számát annyira, ahány szálas a proci. A főképernyőn nyomd be középen a ramra, hogy All, és hadd szóljon.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46114) nyozo válasza IO.sys (#46113) üzenetére


nyozo
aktív tag

egyenlőre nyomtam egy ilyet 5120MB ram-ra állítva

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46115) IO.sys válasza nyozo (#46114) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor átment. Az a baj a szintetikus tesztekkel, hogy nem okoznak semmi meglepetést. Aztán megnyitod az intézőt és a gép letérdel. :) Fesz vagy/és LLC emeléssel vagy a turbo fesz állításával, spread spectrum kilapcsolásával, esetleg clock skew állításával finomíthatsz a tuningon. Legutolsó nekem még sose segített.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46116) nyozo válasza IO.sys (#46115) üzenetére


nyozo
aktív tag

de igazából változó, Division-nél csak most kezdte el, 2napig hibátlanul ment órákig, most 10-20perc után vége... meg igazából 10-ből 3-4 játéknál csinálja, böngészés, film nézés közben soha

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46117) ricsi99 válasza nyozo (#46116) üzenetére


ricsi99
addikt

Memoria oké? Az is tud ilyesmiket alkotni....
Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46118) nyozo válasza ricsi99 (#46117) üzenetére


nyozo
aktív tag

Winfos-os memória teszt elég letesztelni?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46119) IO.sys válasza nyozo (#46118) üzenetére


IO.sys
őstag

Ramra is lehet adni kakaót.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46120) nyozo válasza IO.sys (#46119) üzenetére


nyozo
aktív tag

LinX-el?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46121) IO.sys válasza nyozo (#46120) üzenetére


IO.sys
őstag

Dehogy. Biosban.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46122) nyozo válasza IO.sys (#46121) üzenetére


nyozo
aktív tag

félre értettük egymást, én a tesztre értettem :D winfos-os ram teszt szint úgy lefutott szépen

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46123) IO.sys válasza nyozo (#46122) üzenetére


IO.sys
őstag

Ja értem. Kakaó alatt feszültséget értettem. Ezen a platformon a x44 a határ, ezért rogyik össze játék alatt I/O műveleteknél. Valamire még kell adni (kakaót), vagy visszavenni a szorzót.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46124) bot1978 válasza nyozo (#46116) üzenetére


bot1978
senior tag

Ez drop hiba. A fesz a kellő szint alá zuhan átmenetileg, emiatt hibázik és javítja magát. Drop változó terheléskor van csak, ezért nem jön ki szintetikus teszt alatt.
Lényegében emelned kell a CPU feszt, csak ha nem adja a hűtés akkor lehet, hogy az emelt fesszel is baj lesz, csak más lesz a baj.
Szóval a CPU határos most esetedben, annak határait keresed, nem a RAM-ét. CPU fesszel vacakolj. (Már ha csak az a hiba, amiről a képet beszúrtad. A kékhalál az már komolyabb gond.)

(#46109) IO.sys

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#46125) bot1978 válasza nyozo (#46122) üzenetére


bot1978
senior tag

Szerintem a memóriát is változó terhelés mellett stresszeld inkább ezek után. Mondjuk Aida64 stabilitásteszt alatt böngéssz. A ramhiba szokott dobni kékhalált.
A képből, amit beszúrtál szerintem neked van egy CPU-d, ami azzal a fesszel amit adtál menne azon az órajelen stabilan, amit beállítottál, csak nem ebben a környezetben, ami nem lep meg, mert az én alaplapom is nagyon droppol. Ugyanaz a típus, mint a tiéd, csak mATX. Jobb LLC kéne.

(#46126) nyozo válasza bot1978 (#46125) üzenetére


nyozo
aktív tag

most úgy teszteltem, hogy AIDA64 CPU,FPU,Cache,RAM teszt, játék telepítés, illetve közbe böngésztem semmi hiba, esemény naplóban sincs az a "WHEA-Logger" bejegyzés . Az LLC: Level 1-en van, megpróbáltam level 5 LinX 10mp után kék halál

[ Szerkesztve ]

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46127) ricsi99 válasza nyozo (#46126) üzenetére


ricsi99
addikt

Kissebb szorzó? ill dafault beállitásokkal is hibázik a linx?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46128) nyozo válasza ricsi99 (#46127) üzenetére


nyozo
aktív tag

LinX csak akkor hibázott ha az LLC-t 5-re raktam amúgy az hiba nélkül fut, defaulton semmi gond nincs

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#46129) bot1978 válasza nyozo (#46126) üzenetére


bot1978
senior tag

Úgy értettem, hogy Aida-ban csak a RAM-ot stresszeld, hogy a CPU áramfelvétele jobban ingadozzon teszt alatt, de tökmindegy, mert egyre biztosabb vagyok benne, hogy ez drop lesz. Nyilván nem lehetek egy text alapú fórum végén biztos semmiben, mert minden együtt működik jól vagy rosszul, de nagyon tipikusnak gondolom.
Így szokott vége lenni sajnos sokszor a történetnek, hogy annyival kéne a drop miatt nagyobb fesz a CPU-nak, amennyi meg már a CPU nem szeret és akkor be kell látni, hogy az adott konfigurációhoz nem találni olyan BIOS variációt, amivel stabil játék alatt hiába jó idle meg 100%load mellett.
A CPU menne annyit, az látszik a terheléses teszten, de ebben a lapban mégsem elég a 4,4-hez ennyi fesz.

Szerintem egyelőre hagyd így és vedd lejjebb a szorzót nézd meg úgy, hogy a 4,3 okés e játék alatt. Játékkal élvezetesebb tesztelni,
gondolom mire idáig eljutottál már tele a répád a LinX és társaival. :)

(#46127) ricsi99

jaja, szorzó +1, már hogy szerintem is amúgy -1 :)

[ Szerkesztve ]

(#46130) IO.sys válasza nyozo (#46128) üzenetére


IO.sys
őstag

LLC-t 5-re raktam
Figyelted közben a feszültséget?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46131) bot1978 válasza IO.sys (#46130) üzenetére


bot1978
senior tag

Asrocknál az egyes a legmagasabb LLC szint sajnos.
Alacsonyabb hőmérséklet segíthet esetleg rajta, ha nagyon a határon van, de ez sajnos a "low-quality VRM" átok az egy ilyen.

Régen a Gigabyte GA-Z77X-UD3H-at ajánlották ennyiért, kvázi az olcsók közül AsrockZ77Extreme4 árban. Azon jobb a VRM, mint az Asrock Z77Extreme4-en.

Én is utólag lőttem már használtan, mint a kolléga. Nem nevezném jó tuning alapnak. Nem nagyon szar, nem mondom, hogy kerülni kell, de nem nagy dobás. Szerintem teljesen normális, átlagos korlátokat feszeget a srác.

Na léptem, sziasztok. És kösz még egyszer a segítséget. :R

(#46132) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó Mindenkinek!

Adott egy kicsit régebbi konfig egy G31-es Chipsetes ASRock 4Core1333-GLAN/M

Van 2x2GB DDR2 666-os
E4600 proci.

Kerül bele egy SSD, de picit emelnék az órajelen.

Hogy érdemes belemenni a tuningba? :D Tudom hülye kérdés, régi gépeket nem tuningoltam.

Belőttem aszinkronba, PCIE maradt 100-on, a CPU-nál felnyomta 230-ra, így most 2,76-on megy, 15%-os overclock-kal

235-ön már nem indult, 232-nél állt meg a történet. Szorzót nem tudok külön állítani.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46133) IO.sys válasza Graphics (#46132) üzenetére


IO.sys
őstag

Szia! Az LGA775 téma már eléggé ki van vesézve. Például: CPU tuning segédlet

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46134) Graphics válasza IO.sys (#46133) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszönöm :R

Végül a tuningot elvetettem, került bele egy E8400-as, annél meg nem is nagyon tudtam emelni semmit.

Oda majd 1 pár memória kerül

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46135) Szöö


Szöö
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék kis segítséget kérni. Én eddig azt hittem, hogy egész jól tudok már tunningolni. Az összes régi gépemet húzva használtam. pl e6300 2100 helett 3800on járt, léghűtéssel.

Most egy asus z170-a alaplapban próbálok egy 6100asból némi többletet kihozni, de nem hajlandó elindulni már 102 bclk felett, tehát már 103 nál sem postol. Kezdek kicsit tulkonfigolni attól tartok, de továbbra sem postol. Több komponensnek állítottam több delejt, ipgu ki-be, turboboot, max, ne essen a vcore ha terhelik, stepping off, cpu c states off stb stb, nagyjából mindent beállítottam már, amit megtaláltam a neten.

A bios egy régi verzió 0504 x64 talán, még 2015 ből, viszont ebben benne van még minden állítási lehetőség. Igazából szinte biztos vagyok benne, hogy valami "gátat" nem veszek észre, mivel ha csak a bclk állítom 102 minden más autó akkor is elindul, ha pedig overkonfigolom akkor is 102 hajlandó csak elindulni.

Valakivel tudnék bár szót váltani privátban akinek ugyan ilyen konfigja van és sikerült 4.2-4.6 közé belőnie? Talán szükségem lenne egy új non-k specifik biosra? Esetleg tudnék bios beállítás képeket kérni? Asus z170-a, i3 6100, samsung 2400 8gb, rx470.

Köszi

G

(#46136) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Remélem jó helyre írok. Van egy ASUS ROG G751JY laptopom, aminek a biosa gyári. Kicsit bele néztem és láttam, hogy van elég sok beállítási lehetőség ami elvan rejtve így a CPU tuninghoz sem férek hozzá. EZ nem szokott probléma lenni nálam asztali gép esetén, de itt msot az lett számomra mert nem tudom a biost unlockolni így felfedve a rejtett beállítási lehetőségeket.

Van itt a fórumon olyan aki képes lehet ilyenre? :R

(#46137) IO.sys válasza Graphics (#46134) üzenetére


IO.sys
őstag

Akartam javasolni. :)

(#46135) Szöö: A tuning tehetségeddel nincs baj, viszont információhiánytól szenvedsz, azért nem megy. Az első generációs Core processzrok után már nincs BCLK tuning, csak szorzó emelés K-s processzorral. Azt tapasztaltad, amit kellett. A nagyon ügyesek 107-ig fel tudnak menni. Néhány lap tudja a BCLK tuningot külön chippel, 70.000 Ft fölötti árcédulával.

(#46136) zsolti_20: Nem a bios tiltja a tuningot, hanem a processzor. K-s processzor kell.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46138) zsolti_20 válasza IO.sys (#46137) üzenetére


zsolti_20
senior tag

De igen sajnos a BIOS mivel unlockolva van az a rész ami pont nekem kellene.

Sikerült addig eljutnom, hogy unlockoltam ami számomra kellett. Próbáltam WinFlashel újra írni, de azt a hibát kaptam hogy régebbi BIOS mint ami jelenleg fennt van. Találtam megoldást erre is, így vissza tettem az egyik régebbi BIOS-t. De moszt az a hibaüzenetet kapom hogy "Invalid BIOS-file.".
Ha WinFlasht használok akkor is, h BIOS-ból próbálom frissíteni akkor is. Itt elakadtam teljesen.
Ha nincs rá megoldás akkro csak 1 létezik még, hogy szétkell szednem a laptopot, kiforrasztani a BIOS chipet és azt közvetlenül felprogramoznom egy USB-s programozóval egy másik gépről.

Ami furcsa számomra az az, hogy ez az eljárás G752-vel pedig hibátlanul működik, de a G751 valamiért nem engedi hogy felülírjam a régi BIOS-t az unlockolt változattal. :F

(#46139) ricsi99 válasza zsolti_20 (#46138) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia.
Részleteznéd nekem ,hogy mi lehetséges unlockolva (pl egy asztali gépen) és ezt hogyan lehet kinyitni?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46140) IO.sys válasza zsolti_20 (#46138) üzenetére


IO.sys
őstag

Milyen proci van benne pontosan?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46141) zsolti_20 válasza ricsi99 (#46139) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Persze, most nem tudok videot mutatni mert telefonrol irok, de ha rakeresel hogy "laptop bios hidden menu" lathatsz sok olyan videot ahol millio beallitas valik elerhetove az unlock utan, amihez csak a fejlesztok fertek hozza.

Intel i7 4720hq cpu van a laposban. Ez egy Asus ROG g751jy.

A tuning az lehetseges es meglehet fogni vele akar a HP omen 17-et is amiben intel i7 7700 van. VgA teren mar sikerult megutni magasabb pontszamot mint a gtx1060 egy modositott vbiossal de ez a bios most kifog rajtam.

(#46142) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sikerült megoldani végül, linkelek egy előtte utána képet. Sajnso az előtte képről csak iylen picit találtam, de az utána már az én laptopomról készült.
Előtte:
előtte
utána:
utána

Most jön a tuning része aztán visszatérek. :))

[ Szerkesztve ]

(#46143) IO.sys válasza zsolti_20 (#46142) üzenetére


IO.sys
őstag

Gratula! Leírod a megoldást, hogy a jövő nemzedékei is okulhassanak belőle, na meg pláne én? :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46144) zsolti_20 válasza IO.sys (#46143) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Persze nem probléma. :R Annyit hozzá tennék a teljes sztorihoz, hogy nem ennyi a vége a stabil tuningnak, csak nem volt itthon gap padom a VRAM és hűtő közé így pasztát kellett tennem, ezért a VRAM-ok jobban melegednek és hamarabb elhasalnak. Így sajnos "csak" +450mhz tuningot tudtam adni a video memóriáknak, az elképzelt 550-600 helyett, amivel elérhetem a 10k pontot is 3dmark firestrikeban.
Na akkor jöjjenek a képek. Első helyen az MSI AfterBurner és GPU-z adatok láthatóak:
msi-gpu
A CPU-n is lehetett bőven tuningolni, így már alapból 3.6Ghz-en megy, 1.1v mellett:
cpu

Jöjjön msot az érdekes része, mert sok beálítás elvan rejtve alapból a laptopok BIOS-ban, hogy ne tudjunk olyan könnyen overclockolni és ne tegyék tönkre a laptopjukat az emberek. Ezeket a rejtett beállításokat ellehet érni a BIOS fájl módosításával és a BIOS chip újra flashelésével. Hogy lássátok miről van szó belinkelek ide pár képet a jelenelgi unlocked BIOS-ról, ahol rengeteg beállítás vált elérhető ami alapból nem látható.

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5

És itt lehet látni hogy a hozzáférési szintem Admisitrator:
kép6

És ebben az youtuben talált videóban láthatjátok hogy nézett ki előtte a BIOS-om:
video

A bios kinyitására azért van szükség, hogy aztán Intel Extreme Tuning Utilityben tudjuk változtatni kellően a feszt,órajelet és szorzót.
Ezek mellett elsőként a VBIOS-t módosítottam 125TDP-ről 135 TDP-re, mivel a kellő hűtés elbírta ezt az emelést bőven. A VBIOS módosításnál az órajelet állítottam 1038mhz-ről 1203 Mhz-re ami tovább tuningolható MSI AfterBurnerrel. De ez az alap mostantól ami a VGA biosában szerepel. Feloldottam a MHZ és a feszültség korlátot is, így kilehetett ptóbálni hol a határ.
Hűtésként egy ebay-ről rendelt kínai 5 ventis hűtőpadot használok, plussz MX4 hűtőpasztát, amit a későbbiekben érdemes lecserélni folyékony fémra a gap padot pedig grizli extremre.

És akkro a sok szöveg után jöjjön a végeredmény. :C

9541 pont 3dMark FireStrike-ban:
3d mark firestrike

Jövőhéten visszatérek, akkor már remélhetőleg meglesz az új gappad, és elérem a 10k határt. Ezekkel a beállításokkal is jobb vagyok már mint egy HP Omen GTX1060-al és Intel i7 7700hq-val, de van még szufla benne. :DD

(#46145) IO.sys válasza zsolti_20 (#46144) üzenetére


IO.sys
őstag

Részeredménynek is szép, de arra lettem volna kíváncsi, hogy hogy történt konkrétan a nyitás. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#46146) ricsi99 válasza zsolti_20 (#46144) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Ez az "eredmény" és nem a megoldás..
Honnét lehet tudni ,hogy a biosban vannak rejtett menupontok?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46147) bot1978 válasza zsolti_20 (#46144) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem értem, a 3,6 az a gyári turbo freki ennél a procinál mi ebben a tuning? Ehhez tutkó nem kell nagyobb TDP, eleve nem kapcsol fel tök magától? Ennél a laptopnál le van tiltva az Intel® Turbo Boost Technology vagy mi a tosz?
Nem lehet, hogy csak azért nem ment 3,6-on korábban terhelés alatt, mert valami energiagazdálkodási bizb@sz be volt kapcsolva a BIOS-ban?

Amúgy laptopnál instant BGA hiba, ha tuningolsz, mert a hűtés erősen korlátos, a hőtágulás meg keményen osztja a chip alatti forrgolyókat, mivel a fém chip bazira nem úgy tágul, mint a bakelit nyák alatta, ami (mivel hozzá van csavarozva a műanyag házhoz) még vetemedik is. Ki fogod nyírni. Én szóltam.

(#46148) ricsi99 válasza bot1978 (#46147) üzenetére


ricsi99
addikt

Itt az a tuning ,hogy a rejtett beállitási lehetőségeket kihozza a biosból.... gondolom
Azután lehet finomhangolgatni a dolgot... tuning nem csak a proci mhz emelésről szól

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46149) zsolti_20 válasza bot1978 (#46147) üzenetére


zsolti_20
senior tag

1. TDP emeles csak a gpu-nal tortent. Igen ez a turboja valoban csak nem ekkora fesz mellett, ami azt jelenti ha tulmelegszik throttingol.
2. Nemtudom milyen specialis hotagulasrol beszelsz de jelenleg nekem ez alacsonyabb mint azoknal a laptopoknal amik a gyarbol jottek ki, stabil terheles alatt sem eri el a 60 fokot, amig mas laptopoknal akar 90 fokot is eleri.
3. Tisztaban vagyok a tuningokkal nem ma kezdtem, igy az egeszet itt le is zarom
Koszi a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#46150) bot1978 válasza ricsi99 (#46148) üzenetére


bot1978
senior tag

Van az Intelnek programja, amivel kvázi "low level" lehet alulfeszelni a gyári CPU frekit, hogy hűvösebb legyen. Annak van értelme, odáig tudom követni, mivel ha stabil a CPU kevesebb fesszel is tovább bírja akksiról turbo frekin, meg egyébként is hosszabb élettartam, mert nem fűt annyira. Ez oké, de ehhez miért kell újraírni a BIOS-t?
Nem értem. :F
Újabban van valami gyári szívatás, amivel a notebook gyártó elérhetetlenné teszi az Inteles lehetőségeket? A CPU feszt nem lehet lefelé vinni csak BIOS herélés után? Ez komoly? Ide jutottunk?

(#46149) zsolti_20

Olyan szinten alulméretezett az Asus gyári hűtő, hogy nem bírja a gyári Inteles turbo frekit? De kemény. És így odaba.cák a vevőnek? Nesze.
Jó lehet az ilyen gamer laptop. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.