Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45407) Raggie


Raggie
őstag

Sziasztok!
Lehetséges, hogy ráadnám a fejem, hogy kupaktalanítsam és egy jóféle TG Kryonaut-ra lecserélném a pasztát a kupak alatt az i7 3770K processzoromon. 1,27 V-al megy a 4,5 GHz ugyan, de prime blend teszt alatt is 90 fok fölé megy a hőmérséklet pár perc után.

Szóval a kérdésem: tudtok valami megbízható step-by-step leírást a kupaktalanításhoz? :)
A legjobb volna a "hülyebiztos", de sejtem ,hogy valószínűleg ilyen nem lesz, lévén ez már eléggé extrém műtét. :D

Clint Eastwood FTW

(#45408) customer114 válasza Raggie (#45407) üzenetére


customer114
senior tag

1151 topicban egyébről sincs szó, ott tuti találsz valakit hozzá, ha itt nem írna senki. :)

[ Szerkesztve ]

(#45409) Raggie válasza customer114 (#45408) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi!! :R

Clint Eastwood FTW

(#45410) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Kedves segtők!

Más topikok nem ennyire aktívak, mint ez, úgyhogy kérdéseimet itt tenném fel... (Illetve a más topikokban való screen-shootok és e-pénisz mérések nem nagyon segítenek számomra...) Adott tehár egy Asus X99-es konfig egy 6850K procival. Nemrég ezen procit 4.2GHz-en járattam, csak pár dolog elállítódott és most visszaállt eredeti állapotára a 3.6GHz-re. Mivel sajnos a tuning paraméterei nem lettek külön elmentve, így sajnos nem tudok őket visszaállítani és rekonstruálni a régi állapotot. A Windows 8.1-es oprendszerem alá feltelepítettem a mindenki által javasolt és ajnározott "dual intelligent processor 5" progit, de az a telepítés után nem indul. Valamilyen dll problémára hivatkozik, amely javításán már dolgoznak, mivel más felhasználónál is fennáll a probléma. Sajnos az uefi-s biosban kézzel nem szíven állítatnék semmit sem, mert nem akarom elrontani, illetve kézzel úgysem tudnám elérni az óhajtott 4.2GHz-et... Milyen más olyan célprogram van, mint az említett "dual intelligent processor 5"? Ami olyan intelligens, hogy a beállítgatások után automatikus stabilitástesztel, stb.? Illetve mit célszerű használni? (Hallottam egy Inteles tuningprogiról is, de nem tudom, hogy mi a neve, illetve, hogy az igényeimnek megfelelő-e?) A hűtőrendszerrel nincs gond, az bírni fogja a tunigot.

Köszi a választ előre is,
Zsolt

Ui.: Illetve ha van itt debreceni, tuningban jártas szakember, akkor vele szívesen váltanék pár szót személyesen...

(#45411) Johni5 válasza zsolti1debre (#45410) üzenetére


Johni5
őstag

Ha a fészen K.G. a haverod,akkor megy a segítség. :)

(#45412) Johni5 válasza stigma (#45316) üzenetére


Johni5
őstag

Írok privit,mert látom nem friss téma.187 ! BLCK-nál fekszik le a lap nem 103 -nál.Bios meg jó a gyári utolsó is.Nem vették ki a bclk tuningot belőle.6-os széria BCLK-zható.A 7-es nem!!Intel kivágta a prociból. :(

(#45413) Harambee


Harambee
tag

Sziasztok az i5-4690khoz kérnék segitséget hogyha esetleg valaki jártas ebben a prociban vagy a hozzá hasonlók húzásában mi a sweetspot ami maximálisan elérhető ennél a fajtánál.
Az a baj hogy ne mtudom a hűtőm mennyire felel meg annak hogy tudjam huzni mondjuk 4.3ghz fölé.
A gépem adatait az adatlapomon láthatjátok.
Annyi infót adnék hogy most 4.2őn van 1.16volt feszkó mellett
És intelburntestel stresszelve képes 80-81fokra melegedni ami ha jóltudom ennek a procnak a max limit.
Sok lenne a feszkó amit adok? mert bárhol olvastam utána mindehol 1.2 és a felet használják ilyen ghz adatok mellet. Vagy a hűtő lenne gyenge? (bequite pure rock)
Előre is köszönöm ha valaki segit :) :R

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#45414) tooolz válasza Harambee (#45413) üzenetére


tooolz
tag

Hali..mien a ház szellőzése..sz tem azon kellene javítani..nem igen ismerem a procod a 7 gent fedezgetem fel..de a fesz jó lehet nekem pont ennyin megy 7600 k 4.4 ...1.24 körül már 10 12 c melegebb..sz val az jónak tünik..de maxon nem tudod ugy leterheli mint a teszt..én akár mit csinálok a teszt alatt vagyok 10 c al...ui lehet h egy izmosabb hűtő jobb lenne..be quiet dark rock pro 3 tuti 8-10 c alámenne ..hasonló hütőm volt előtte nekem is és ennyit vitt le..

[ Szerkesztve ]

(#45415) Apollo_21 válasza Harambee (#45413) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nekem volt ilyen procim, nincs vele baj, egész jót tudnak menni.
Viszont mivel silány hővezető lapul a "sapka" alatt, emiatt ezek a hőfokok kb normálisak.
Ezt csak azért írom le mielött belevetnéd magad bármilyen +20 ezres lég vagy kompakt vásárlásba.
Felesleges!
Tudni kellene a házat, hogy biztos már most szükség van arra a többlet mhz-re, gari van..pl ez is fontos.
Mivel a fentebb leírtak után jön a kínos kérdés hogy "delid-et szeretnéd? mert lehet csak így lesz jobb.."
Az enyém delid elött is tudta pl a 4.5et de bekajált 1.25-1.275V között, de itt már limitált a hűtő 90fok körül mozgott, aztán lett delidelve és lett rajta épített víz is, úgy elvoltam 60környékén, viszont ugrott a gari róla.:(

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45416) tooolz


tooolz
tag

Delid előtt mindenképpen rádobnák 1 izmosabb hűtőt..az nem árt később sem..nem kér kenyeret..

(#45417) Harambee válasza Apollo_21 (#45415) üzenetére


Harambee
tag

commander msII-es házban van. Gari van és nem akarom megpiszkálni.
most 1.25voltra lőttem be 4.5ghzre a 980ti-m mellé. igazábol magasabbra nem huznám alapbol sem mert igyis minden játékban megfeelő értékeket mérek fpsben.
Csak az zavart hogy a hőfok néha surolja a 80°c vagy néha afölé is kúszik

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#45418) KisBundi


KisBundi
őstag

Intel Core i5 4570 és ASUS H87i Plus lappal van lehetőség valamilyen tuningra. Tudom, hogy "K"-s proci és "Z"-s alaplap kellene a szorzó állításához, de sajnos én itt még CPU frekvencia állításra sem találok lehetőséget. :U

(#45419) Johni5 válasza KisBundi (#45418) üzenetére


Johni5
őstag

H87M-Pro ban ment a 3258(K) szorzó állítása.Mondjuk ez eléggé bios függő.H81M HDS Asrock ban megy a szorzó állítás,míg H81M-K Asusban például nem.Ha BIOS-ban F7 et nyomsz,és Ai Tweakerben az Ai Overclock Tunert átrakod kézibe,akkor kellene hogy tudd állítani a szorzót.

[ Szerkesztve ]

(#45420) KisBundi válasza Johni5 (#45419) üzenetére


KisBundi
őstag

Ez rendben van , de hogy órajelet sem lehet állítani. :(

(#45421) Johni5 válasza KisBundi (#45420) üzenetére


Johni5
őstag

BCLK nem megy rajta emlékeim szerint.H87 nem engedi.
User Manuálod szerint sem.

[ Szerkesztve ]

(#45422) KisBundi


KisBundi
őstag

Ez szívás. :( Na jo lesz az alapon is. :)

(#45424) KisBundi válasza endreeee (#45423) üzenetére


KisBundi
őstag

Hát te sem sokáig leszel köztünk! :U

(#45425) Dragon27


Dragon27
senior tag

Csak (AUTOMATA) Tuning használok vagyis ASUS Dual Intelligent Processors programot....
1.a TPU I mi történik ha kettest használom :F
2.Van a CPU és DRAM világos kék és sötét kék kör
3. CPU frekvencia ha jól tudom csak 1 mag van 3.9GHz ha 2mag 3.8GHz és így csökken.....
4.digi+vrm itt gyári optimálison van
Érdemes ezeken állítgatni :F nem akarom elégetni a gépet,. de ha jobb hatásfokkal működhet akkor mit érdemes átállítani :F
ASUS Z170 PRO GAMING
Core i5-6600K
Cooler NOCTUA NH-U12S
HyperX 4x8GB 2666MHz CL15 HyperX Fury 32GB ezt annyira nem piszkálnám (időzítést és V)
ezeket a beállításokat használom:




(#45426) Kean_Sorbo válasza Dragon27 (#45425) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha nem akarod elégetni a gépet: [link]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45427) Dragon27 válasza Kean_Sorbo (#45426) üzenetére


Dragon27
senior tag

köszi

(#45428) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

3570K + P8Z77-V LX + Hyper TX3 (de-lid valószínűleg lesz hamarosan)

Eljött az ideje hogy kicsit húzzam a CPU-t. Jelenleg kb. default-on van minden, egyedül a Turbo (thread) szorzóit zártam össze és állítottam kereken 4GHz-re... ezt a 4GHz-et tartja is stabilan, viszont már így is 80°C köré melegszik a processzor... mindent egy stress-test indítását követő 1 másodpercen belül, kb. mintha nem is adná át a hűtőnek a melegét. (MX-4 van köztük, ezért is kezdtem a de-lid-en gondolkodni)
http://i.imgur.com/qgMuCqE.png

Az érdekesség ill. egyben a kérdés is viszont az lenne részemről, hogy a feszültséget ilyenkor felemeli 1,28 - 1,30 Voltra ami nekem soknak tűnik - persze lehet nincs igazam. Ezt mi a francért csinálja és hogy tudom kikapcsolni / szabályozni?
http://i.imgur.com/Xo7FSJd.png

Turenkarn

(#45429) Kean_Sorbo válasza Tyrel (#45428) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az teljesen normális ha ilyen gyorsan emelkedik a hőmérséklet.

A Vcore-t csökkentheted, ha mínusz Offset módot állítasz be, és ott addig csökkented az értékét amíg stabil marad. Ez 4GHz-nél kb. 1.1-1.15 volt.

Long/Short Duration értéket ne felejtsd el 200-200-ra állítani.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45430) Tyrel válasza Kean_Sorbo (#45429) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi!

Erről van itt valahol egy leírás? (merthogy témaösszefoglaló nem nagyon van)
Tudom hol vannak ezek a duration-ok, ill. láttam már őket, de fogalmam sincs mi az... na meg mi mást kellhet még beállítani?...

Turenkarn

(#45431) Tyrel válasza Tyrel (#45430) üzenetére


Tyrel
őstag

Közben sikerült beállítani 1,15V-ra, rögtön hidegebb is lett úgy 10°C-al, viszont üresjáratban nem akarja visszavenni az órajelet - akkor is 4GHz az Aida64 és a CPU-Z szerint is.

Ez különösen azért érdekes mert az alap CPU szorzót nem bántottam egyáltalán, SpeedStep, C1E is be van kapcsolva, nincs megerőszakolva semmi, csak a feszültség lett Manual - 1,15-re állítva meg az a 2 Duration 200-ra. Arra próbálok kilyukadni hogy a 4GHz nem az alap (az ugye maradt 3,4) hanem a Turbo órajel - hogy a francba lehet hogy mindig azon jár?
Vagy ezek a programok érzékelik rosszul?

Hogy 1,6-ra nem veszi vissza magát az is zavaró már, de hogy 3,4 helyett is mindig 4,0-n jár ha kell ha nem, azt nem is értem :F :F

http://i.imgur.com/V6IB1TR.png

Ez az ASUS alaplap ennyire gyökér vagy a SpeedStep alapból meghal ha elkezded cincálni a CPU bajszát?

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#45432) Kean_Sorbo válasza Tyrel (#45431) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

A BIOS-ról kellenének képek, mert így nem látom mi hogyan van állítva. Ezek a lapok jók, nem azzal lesz a gond, hanem valamelyik beállítással.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45434) Kean_Sorbo válasza Tyrel (#45433) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

EPU - Disabled
C3,C6 - Enabled

Egyébként jó minden.

A Windows energiagazdálkodását kellene megnézni, hogy nem-e állította magát teljesítmény centrikusra. Ha igen akkor kiegyensúlyozottra kellene visszaállítani.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45435) Tyrel válasza Kean_Sorbo (#45434) üzenetére


Tyrel
őstag

Átállítottam azokat is, de végül a Windows volt meghülyülve - köszi!
Nem is tudtam hogy ilyen szinten beleszólhat a CPU órajelébe, azt hittem azt a hardver dönti el. :B

Esetleg ha de-lid-elem a procit min kell változtatnom a 4,5GHz eléréséhez?
Csak simán emeljem a Turbo szorzóját és a feszültséget (amíg stabil nem lesz), vagy kell egyéb bűvészkedés is? Vagy ott már a Turbo-t jobb lenne kikapcsolni és az alap szorzót vinni feljebb, vagy hogy megy ez? :B

Bclk. húzásnak van gyakorlati haszna? (mármint oké biztos van, de meg is éri?)

Amúgy durván jót tett a hőmérsékleteknek a feszültség normális beállítása: http://i.imgur.com/jFTk1x2.png
Ha összehasonlítod a néhány hsz.-el korábbi screenshottal, elég kellemes.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#45436) Kean_Sorbo válasza Tyrel (#45435) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Elég a szorzót állítani, meg a Vcore-t.
Ha nem akarja az igazságot, akkor a PLL Overvoltage - Enabled.

Egyébként szerintem nem kellesz a delid, próbáld meg így a 4.5-öt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45437) Tyrel válasza Kean_Sorbo (#45436) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát nem akarja az igazat... :(

4,4-et akartam kipróbálni így első körben, de nem jutok túl a Windows boot-on.
A Turbo szorzóját tekertem 44-re, a Manual CPU fesz.-t meg így lépcsőzetesen felnyomkodtam 1,3V-ig, remélve hogy egyszer túl jut a boot-on, de nem, mindig belehalt.
Próbáltam azt is hogy PLL Overvoltage Enabled aztán CPU PLL +0,10V de nem segített rajta semmit.

1,3V fölé már nem mertem menni, bár hozzátartozik hogy a valós feszültség egy kicsit alacsonyabb lehet a beállítottnál:
Jelenleg 42-es szorzóval megy (PLL overvolt nélkül), egyelőre stabilnak tűnik, a Vcore 1,24V-ra van állítva... viszont ha elindítok egy CPU burn tesztet akkor Aida64 és CPU-Z is úgy látják, hogy 1,200 - 1,208 V közt ugrál a CPU feszültség, tehát az 1,24V igazából nincs meg neki - vagy rosszul méri??
Az alaplap VRM-je egyébként kb. 2 éves korában elkezdett ciceregni / sípolni, majd rá bő egy évvel egyszer csak elhagyta, pedig nem bántotta senki... de lehet hogy nem 100%-os már, szóval nem lepődnék meg ha nem a mérés lenne rossz...

A hőmérséklet így már boven a 70-80°C tartományban van, bár a 80°C-os lélektani határt azért nem lépi át mint a korábbi automata szabályzással, de ennél feljebb menni nem igazán szeretnék hőmérsékletben, így feszültségben sem kéne (max. ha visszatérek a de-lid ötletéhez).

Mekkora feszültségen kéne ennek tudnia 4,4 - 4,5 GHz-et? Ilyen anti-tuningos példányt fogtam volna ki annak idején?...

A fentiek fényében elképzelhető hogy az az 1,3V amit beállítottam igazából nem volt 1,3V, de meddig szabad elmenni? És mekkora hőmérsékletnél olvad el a cuccmák tokostul?
Egyszer kipróbálnám hogy stabil-e egyáltalán bármilyen feszültséggel is magasabb órajelen, mert ha nem a de-lid-el sokra ugye nem megyek...
...főleg hogy én nem is merem megcsinálni, 5 ropiba meg egy postázgatásba fájna.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#45438) Kean_Sorbo válasza Tyrel (#45437) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Terhelésre vdrop miatt esik a Vcore, lehet ez a gond. Ezt a LLC-vel tudod kompenzálni. Most neked közepesen van, állítsd a utolsó előttire (azt hiszem Very High).

Egyébként az is lehet, hogy több feszültség kell neki. Az én 2500K-m 4.6-on 1.4 voltot kért, másnak, meg elment 1.3-on. Ez sajnos lutri, de az is lehet, hogy az alaplap táprésze gyengélkedik.

Kell találni egy optimális frekvenciát, amihez még elfogadható Vcore értékek beállíthatók (ezt jórészt a hűtés szokta limitálni).

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45439) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok! egy 4690K szeretnék "tuningolni" 4Ghz-re turbó nélkül Msi Z97 G43-ban és egy Pure Rock Slim hütővel tudnátok segíteni hogy hogy fogjak hozzá?
Válaszotok előre is köszönöm :)

(#45440) Kean_Sorbo válasza SECTORnooB (#45439) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Állítsd a szorzót 40-re. A Vcore-t meg mínusz offset-tel vidd le ameddig tudod. Ennyi.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45441) SECTORnooB válasza Kean_Sorbo (#45440) üzenetére


SECTORnooB
addikt

ne haragudj még kicsit értetlen vagyok feltöltöttem pár képet, megtudnád mondani hol állítsak?
[link]
[link]
sorry a rosz minőségű képekért de valamiért nem akarta lementeni pendrive-ra :(

(#45442) Kean_Sorbo válasza SECTORnooB (#45441) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

CPU Ratio - 40

CPU Core voltage - Offset
Majd itt megjelenik egy érték, amit tudsz -/+ értékre állítani. Ezzel tudod az alap feszültségtől lejeb vagy feljebb állítani a Vcore értékét. Értelemszerűen a legkisebb Vcore érték elérése a cél, amin még stabil marad a rendszer.
Ennek az értékét a CPU-Z programmal tudod megnézni. Mivel terheléstől függően változik a feszültség, ezért egy tesztprogramot érdemes futtatni, hogy ténylegesen mi a maxium érték (pl. Intel Burn Test), illetve stabil-e a rendszer.
A Real Temp programmal pedig a magok hőmérsékletet illik ilyenkor követni.

4.0 GHz-re kb. 1.1 volt körül kellene lennie a Vcore-nak terhelés alatt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45443) SECTORnooB válasza Kean_Sorbo (#45442) üzenetére


SECTORnooB
addikt

[link]
auto-n ennyire tette manuálisan kb mennyire állítsam?

(#45444) Kean_Sorbo válasza SECTORnooB (#45443) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nézd meg, hogy a legkisebb - offsettel mennyit mutat CPU-Z alatt. BIOS-ban nem fogod látni, hogy mennyi a tényleges Vcore terhelés alatt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45445) SECTORnooB válasza Kean_Sorbo (#45444) üzenetére


SECTORnooB
addikt

[link]
ennyit mutat a legkisebbnek

(#45446) Kean_Sorbo válasza SECTORnooB (#45445) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Jujj. :DDD Hol van az áram? Ennek alapon 0.8 volt körül kellene lenni. Mit állítottál a BIOS-ban. Elég ha csak leírod az offset értéket.

Egyébként ha ez igaz, akkor világrekord. :)

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45447) SECTORnooB válasza Kean_Sorbo (#45446) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Igazából semmit sem állítottam mert nem ismerek nagyon állítgatni a szórzót 40 re raktam meg a turbót egyszer kivettem de akkor mindig 4ghzn járt vagy ezt mutatta a cpuz és visszaállítóttam auto-ra a cpu core voltage is auton van nem tudom mi az az offset de ahonnan nekem kezdődik a manuális beállítás az 0.800
de dobok pár képet a mostani setről
auto CPU Core Voltage-n BF1-ben 100% terhelés mellet 62 fok a max 4ghz-n
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#45448) Tomirallye


Tomirallye
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a témában, lassacskán közel teljes config cserém lesz, de addig is kíváncsi volnék, hogy a jelenlegiből mennyi pluszt lehet kihozni, amivel még biztonságosan üzemeltethető a rendszer.

A Configom:
CPU: Phenom II X4 980 BE
VGA: Gigabyte GV-N56GOC-1GI GTX 560 1GB
Alaplap: Asus M4A88TD-M EVO/USB3
Ram: Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury

Minden gyári értéken fut.
Állítani hol tudok, ill. mennyit? :D (Bios vagy külső program)

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv.:T.

(#45449) Kean_Sorbo válasza SECTORnooB (#45447) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ha jók a hőfokok és stabil, akkor nem kell állítanod semmit.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#45450) SECTORnooB válasza Kean_Sorbo (#45449) üzenetére


SECTORnooB
addikt

4.4 Ghz lett a vége 1.180-as Vcore-on ennyit még elbír ez a lütyő hűttő sajnos többet nem :D
Köszönöm szépen a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.