Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) BB9000 válasza Zοltta (#950) üzenetére


BB9000
senior tag

A Kontaset márkát ajánlom figyelmedbe. Olvass vissza párat: link

(#952) Zοltta válasza BB9000 (#951) üzenetére


Zοltta
senior tag

A kérdésem óta már irtam nekik köszi :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#953) andaman


andaman
tag

Üdv.
BELKIN SURGEMASTER
a Power outoff led ég a protected nem.
Ez milyen állapotot jelez?

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#954) BB9000 válasza andaman (#953) üzenetére


BB9000
senior tag

A védőföld nem megfelelő. Forrás: Belkin

(#955) andaman válasza BB9000 (#954) üzenetére


andaman
tag

Protected
If this light goes out at any time, it means that your surge protector has served its purpose on protecting your equipment against damaging voltage fluctuations, surges, or spikes. If this happens, your surge protector should be replaced.
Ezek szerint lehet cserélni kell?
Több földelt konnektorban kipróbáltam...

The man is a snowflake on the river.

(#956) BB9000 válasza andaman (#955) üzenetére


BB9000
senior tag

Earth Indicator shows that your
electrical wiring is properly earthed.
A több konnektor, amiben kipróbáltad ugyanabban az épületben volt?

(#957) andaman válasza BB9000 (#956) üzenetére


andaman
tag

Egy épületben, ellenőrzött földelt konnektorok.
Power outoff felirattal van ellátva nálam a jelzett "sárga" led, és mint jeleztem világít is...

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#958) andaman válasza andaman (#957) üzenetére


andaman
tag

Az már más kérdés, hogy világít a földeletlen konnektorban is... :F

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#959) Assimilator


Assimilator
őstag

Sziasztok!

Túlfeszültség védős elosztót szeretnék venni. AEG illetve Belkin márkák mennyire megbízhatóak?

Előre is köszi! :R

(#960) Zοltta válasza Assimilator (#959) üzenetére


Zοltta
senior tag

Apc-t ajánlom.

[link]

Én csak ezt használom

A Második a Philips, amit emlitettél felejtsd el.

Most utoljára ezt vettem Tv és Ps4 mellé és nagyon jó [link]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#961) Dr. Szilikát válasza BB9000 (#946) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

"Hosszabbítót lehet használni a védelemmel ellátott elosztó után, de az azon a szakaszon fellépő túláramot nem fogja kivédeni.

Fizikailag meg tudod ezt indokolni? Mit értesz túláramon?

(#962) BB9000 válasza Dr. Szilikát (#961) üzenetére


BB9000
senior tag

A közeli villámcsapás erős mágneses teret gerjeszt, amely feszültséget indukál minden vezetékben, amely a mágneses tér vonalait metszi. A tranziensvédelmi eszközök ezt a feszültséget levezetik a védőföldre. A védelmi elektronika utáni vezetékszakaszon keletkező feszültségtüskét nyilvánvalóan nem tudja levezetni. Ez a feszültség meg fog jelenni a védendő eszköz betápján. Egy nagyobb áramtüske tönkre tudja tenni azt. Az áramtüske mérete függ a becsapódó villám távolságától, annak energiájától, a vezeték elhelyezkedésétől és jellemzőitől, (pl. a hosszától, irányszögétől, stb). A fenti paraméterek közül az érintett vezetékszakasz hosszát tudjuk csak megválasztani, a többire nincs ráhatásunk. Emiatt kell arra törekedni, hogy a védelemmel ellátott elosztó utáni vezetékszakasz minél rövidebb legyen.

(#963) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Van egy "APC Essential SurgeArrest, 8 aljzat koaxiális vonalvédelemmel és RJ11".
Korábban is ilyen volt, ez már a második. A kapcsolója miben egyes kapcsolásnál szikrázik, néha ijesztően még szikrázik is. Nem akarom, hogy egyszer csak leégjen a ház. Ez egy fos termék, mert ugye 2-ből kettő ezt csinálta. Előzőt szét is szedtem, a kapcsoló körül tisza fekete volt az egész...

Tudnátok ajánlani egy megbízható terméket?
Legyen legalább 8 dugalj, és kb. min. 2 db legyen olyan, hogy lekapcsolva is áram alatt legyen.

(#964) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Túlfesz.védő elosztó vásárlásban kérek tanácsot.
A padlástérben van jelenleg egy 8-as switch + Wifi AP, ezek egy sima elosztóban lógnak. A lakásban van a router, onnan megy egy LAN kábel a switchbe a padlásra, a switchből pedig fali aljzatokba, amiben PC, tv, konzol, set-top-box van.
A kérdésem az lenne, hogy ha "rendes" védelmet szeretnék, jól értelmezem, hogy azon kívül, hogy minden LAN kábeles eszközhöz tennék egy túlfesz.védős elosztót, a LAN kábelre is kellene egy védelmi megoldás. Tehát jobban járnék LAN-os túlfesz.védő elosztóval a PC-nél, tv-nél és a padlásra a switchhez meg a routerhez 1-1 sima(lan nélküli) túlfesz.védő elosztó kelelne?
Illetve nagyrészt a LAN kábelt és koaxot kihúzom a fali aljzatból, ha nem vagyok itthon/vihar van, akár elég lenne akkor sima ezekhez is?
A padláson amúgy most egy majd 10 éves D-link switch van és eddig hiba nélkül üzemel, pedig sok vihar van errefelé (Alföld), csak 100-as és 1000-esre akarom cserélni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#965) BB9000 válasza garga01 (#964) üzenetére


BB9000
senior tag

A túlfesz védős elosztókba nem építenek LAN védelmet. A kombinált elosztókban az RJ45 csatlakozóban telefonvonal védelmére szolgálnak.
A javasolt megoldás az, hogy a drágább eszközök LAN portját véded egy-egy céleszközzel. [link]
Ezek a LAN-védelmi eszközök elég drágák. Csökkenthető a kár bekövetkezésének esélye úgy is, hogy viharban kihúzod a LAN kábelt belőle.

[ Szerkesztve ]

(#966) garga01 válasza BB9000 (#965) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi, kezd összeállni a fejemben a dolog. A fali aljaztos eszközöknél marad a kihúzós módszer inkább :DDD Találtam egy ilyet, ez jó lehet nekem?
Azt nem írtam, a szolgáltató a digi, optikán jön be minden, az ONT-ba, onnan megy a koax szétosztva, meg 1 db 50 centis LAN a routerba, onnan meg a switchbe és szét a lakás pontjaira. Itt a switch és a router közé lenne érdemes tenni egy ilyen LAN-os védőt?
Illetve van egy céges laptop+dokkoló, ez az amit nagyrészt LAN-on használok, itt a fali aljzat és a dokkoló közé kellene tennem?
És ráadás kérdés, hogy ennek a lan-os védőnek a kábelét hova kössem be? A padláson van egy külön földelő kábel, ami a házfalon viszi le. Ez jelenleg nincs használva, erre ráköthetem? Na és a laptopnál hova kellene, a 230-as hálózat földeléséhez kellene? Bocsánat a sok kérdésért, ezen a téren eléggé láma vagyok...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#967) BB9000 válasza garga01 (#966) üzenetére


BB9000
senior tag

Az APC PNET1GB, -amit találtál- alkalmas LAN védelemre. Egy kis gond van vele: az ára. [link] :)
A switch értéke szerintem nem akkora, hogy megérné azt ilyenekkel védeni. Kellene jópár darab !
A számítógép elé már szoktak tenni, mert azt már megérheti megvédeni. Ott a számítógépház egyik pontjához kell kötni a zöld-sárga vezetéket. A földelt dugalj itt is alapkövetelmény! Arra is figyelni kell, hogy a számítógépház és a tápegység fémesen érintkezzen egymással.
A laptop csak akkor legyen a dokkolóban, ha használatban van. Viharos időben vedd ki belőle. Az is egy lehetőség, hogy a laptopot nem kötöd LAN-ra, hanem a dokkolóban is WiFi-vel használod. Ha a fentiek közül egyik se tetszik, akkor a dokkoló elé is tehetsz védelmet. A védelmi eszköz földelését a hely egyéni adottságainak megfelelően kell megoldani. Kreatívan, a biztonságot szem előtt tartva! A végeredménynek annak kell lennie, hogy a zöld-sárga vezeték a védőföldre van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#968) garga01 válasza BB9000 (#967) üzenetére


garga01
senior tag

A switch védelme jogos kérdés.
Viszont a saját routeremet mindenképp szeretném védeni, mert bár használtam vettem, de nehezen beszerezhető német gyártású. Az új ára 10x-ese egy ilyen védőnek.
Szóval ha a saját routerem akarom védeni, ott hova kell ez LAN védő? Elég a switch-router közé? Az ONT-router közé is kellene? Optikai kábelen nem jöhet be semmi se elvileg. Az ONT-t meg routert meg egy túlfeszvédős elosztóba dugnám.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#969) BB9000 válasza garga01 (#968) üzenetére


BB9000
senior tag

Az ONT a szolgáltató eszköze. Annak védelmét nem neked kell megoldani. Ha elfüstöl, a szolgáltató ad neked másikat. Optikán nem tud túlfeszt kapni. A tápellátás felől érkező túlfesz általában csak a tápegységét teszi tönkre. Azt azonnal cserélik, ezt tapasztalatból tudom.
A routered minden olyan ethernet portján kaphat túlfeszt, ahol 3 méternél hosszabb ethernet kábel van csatlakoztatva. Ahány ilyen portja van, annyit kell védeni. /ha van értelme/
A tápellátás felől érkező túlfesz a te routerednek is csak a tápegységét fogja tönkretenni, aminek pótlása nem a százezres kategória.

(#970) rallyeati


rallyeati
újonc

Sziasztok!

Két darab klíma külső egységéhez kellene egy elosztót vennem, mert csak 1 konnektorom van. Gondoltam érdemes lenne túlfeszültség védőset venni.

Ahogy látom a topicban főként az APC ajánlott. Viszont nekem elég lenne 2 dugalj. Ahogy látom minimum 4 van. Igaz fedett helyen van, de azért például por előfordulhat, főleg a szomszéd építkezés miatt, így nem tudom mennyire lenne jó, ha több üres hely maradna.
Esetleg ilyen "félig kinti" helyekre mit ajánlanátok?

Köszönöm előre is :R

(#971) BB9000 válasza rallyeati (#970) üzenetére


BB9000
senior tag

Kültérre csak olyan elosztót használj, ami "kültéri" kivitel, vagyis teljesen víz és porvédett. A túlfeszvédős elosztók között ilyet én nem láttam még. Azok beltéri használatra alkalmasak.

(#972) DavTitan


DavTitan
csendes tag

Sziasztok, mi a véleményetek erről az elosztóról? Megérte megvásárolnom?

Link: https://www.lidl.hu/p/barkacs-ajanlataink/tulfeszultsegvedo-eloszto/p129010

Köszi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#973) garga01 válasza DavTitan (#972) üzenetére


garga01
senior tag

"Hoppá! Nem létező oldal."

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#974) garga01 válasza BB9000 (#969) üzenetére


garga01
senior tag

"Az ONT a szolgáltató eszköze. Annak védelmét nem neked kell megoldani."
Értem én a hozzáállást, csak ilyen estben én fogok szívni, mert nincs net a munkához, mutter meg a tv miatt :D

"A tápellátás felől érkező túlfesz a te routerednek is csak a tápegységét fogja tönkretenni, aminek pótlása nem a százezres kategória."
Nem tudom, ezzel nem értek teljesen egyet. Fater javít elektronikai eszközöket és láttam én már panelről elégett alkatrészeket meg elgőzölt rezet.

Végül 3 Belkin elosztót vettem: tv-hez (műholdvevő, házimozi), PC-hez (laptop+2monitor) és a "routerhez" (szolga ONT+saját router). Plusz a padláson lévő switch és router közé vettem egy APC-s LAN-os védőt, csak ennek kell behúznom külön földelést még, az nincs bekötve. A switch meg remélem sokáig fogja bírni, ezzel együtt azt is cseréltem. A régi 10/100-as D-Linket egy Tenda TEG1008D-re, elvileg ebben is van beépítve villámvédelem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#975) wwhy válasza DavTitan (#972) üzenetére


wwhy
veterán

Utólag nem tökmindegy?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#976) DavTitan válasza garga01 (#973) üzenetére


DavTitan
csendes tag

Tegnap még elérhető volt az oldal. Itt egy másik link: https://www.lidl.de/p/parkside-steckdosenleiste-8-fach-mit-uberspannungsschutz/p100343672

Csupán érdekel, hogy mi a véleményetek róla. :)) :R

(#977) BB9000 válasza DavTitan (#976) üzenetére


BB9000
senior tag

Az ebben lévő védelem nem túl acélos. Ennyit írnak róla: "Megvédi az elektromos készülékeket akár 2000 voltos túlfeszültségtől"
Vesd össze egy APC túlfeszvédős elosztó specifikációjával. pl: ezzel

(#978) kress


kress
aktív tag

Olyan elosztot keresek aminek kulon kapcsolhatoak az aljazatai, es legalabb 5 van rajta belole.
Ahogy neztem az ajanlott APC-bol nincs ilyen, csak a nem igen ajanlott somogyi, hama meg a noname renkforce, brennenstuhl markakbol talaltam ilyet.
Ha jol lattam visszaolvasva, az sem igen jarhato, hogy valmai kisebb elosztot valamelyik ilyen nem vedett sok-kapcsolos ele kotok.

(#979) BB9000 válasza kress (#978) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha csak elosztónak kell, és nem érdekel a túlfesz, akkor bármelyiket megveheted, amelyik tetszik. A Somogyi is jó valamire, de ne várj tőle sokat. Az Ehmann pedig elég drága.
Ha úgy kötöd egy túlfesz védett elosztó után bármelyik kapcsolgatósat, hogy előtte lerövidíted a kábelét, akkor a túlfeszvédelem is érvényesül.

[ Szerkesztve ]

(#980) kress válasza BB9000 (#979) üzenetére


kress
aktív tag

Rendben, koszonom.

(#981) marcell92


marcell92
újonc

üdv.
Egy buta kérdés. Van az APC-nek egy lyukas túlfesz védelmes aljzata.
Link: https://aqua.hu/tulfeszultsegvedok/apc-pm1w-gr-tulfeszultsegvedo-aljzat-t487624
Ha ezt bedugom a fali konnektorba, akkor ebbe csak egy eszközt érdemes csatlakoztatni, vagy bedughatok egy mezei hatos elosztót is? (laptop, mobiltöltő, asztali lámpa lenne bedugva ebbe).
Vagy vegyek inkább APC öt lyukas túlfesz védelmes elosztót?

(#982) Tibcsó


Tibcsó
aktív tag

Sziasztok!
Nekem 10 aljzatra lenne szükségem az asztalomnál,
ez az elosztó biztonságos lehet?
https://pauer-land.hu/lakossagi-termekek/eloszto/halozati-eloszto/vedett-eloszto/tracon-negyzetes-10es-eloszto-kapcsolovaltulfesztularamkoaxtel-hnktm103mkt--vedett-eloszto-13184

ha nem mi az amit ajánlanátok?
:R

[ Szerkesztve ]

(#983) BB9000 válasza Tibcsó (#982) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerintem 2 db APC PM8-GR-rel , vagy 2 db PM5-GR-rel nagyobb biztonságban lennének az eszközeid. Az általad linkelt Tracon elosztóban megbújó védelmi elektronika vagy jó, vagy nem. Én nem bíznám rá az eszközeim védelmét.

(#984) Tibcsó válasza BB9000 (#983) üzenetére


Tibcsó
aktív tag

Nagyon köszönöm, akkor a két darabot minden gond nélkül összekapcsolhatom.
:R Tibcsó :R

(#985) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

8-10db túlfeszvédős aljzattal rendelkező elosztó-hosszabbítóra van szükségem, 3 méter kábellel, fekete színben. Tudnátok ajánlani valamit? PC-k szerverek, szünetmentesek lesznek rákötve. 16A terhelhetőségű kellene, minimum 3x1,5-es vezetékkel.

(Van egy ilyen APC szünetmentesem, de rossz az akkuja. Jó még ez valamire? Esetleg akkucserével, már ha kapható hozzá.)

A tudomány a valóság költészete!

(#986) BB9000 válasza Vesa (#985) üzenetére


BB9000
senior tag

Akkucserével valszleg még használható lesz az a szünetmentes. Ilyen akku kell bele: 12V 7Ah
Saját tapasztalat szerint a CSB ár/értékben nagyon jó. Link
A csere menete videón: YT
Elosztó hosszabbítónak pedig ezt ajánlom: APC PM8-GR

[ Szerkesztve ]

(#987) Vesa válasza BB9000 (#986) üzenetére


Vesa
veterán

Nagyon köszönöm, ez nagy segítség! :R

A túlfeszvédős elosztóból feketét nem tudsz véletlenül? Minden fekete a helyiségben, nagyon virítana egy fehér elosztó és sajnos látható helyre kerül.

A tudomány a valóság költészete!

(#988) BB9000 válasza Vesa (#987) üzenetére


BB9000
senior tag

Van feketében is, de abban van koax és telefonkábel védelem is emiatt "kicsit" drágább: APC Performance SurgeArrest 8 Plug + TEL/TV (PL8VT3-DE) Link

[ Szerkesztve ]

(#989) Vesa válasza BB9000 (#988) üzenetére


Vesa
veterán

Nagyon köszönöm, ez tökéletes lesz! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#990) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Az APC PM8-GR és a PM5-GR között csak az aljzatok számában van különbség ugye?

www.smart-bus.hu

(#991) Calogero válasza -Solt- (#990) üzenetére


Calogero
addikt

APC PM8-GR : Túlfeszültség-energia osztályozás: 2690 Joule
APC PM5-GR:Túlfeszültség-energia osztályozás: 918 Joule

(#992) -Solt- válasza Calogero (#991) üzenetére


-Solt-
veterán

Kétszer is megnéztem az összehasonlítást és ez nem tűnt fel, köszönöm! :)

Akkor már csak annyi, hogy a gyakorlatban is kijöhet a különbség? Nem vagyok képben, bocsánat, ha hülye kérdés... :)

www.smart-bus.hu

(#993) -Solt-


-Solt-
veterán

Végül egy PM6-GR-t vettem, viszont nekem ez fura egy kicsit. Nem volt a csomagolása leragasztva, karcok vannak rajta, a háza tele van "horpadásokkal", a széle egyenletlen, iszonyat gagyi hatása van... olyan mintha egy használt hamisítvány lenne... én gondolom ezt túl, vagy ez ilyen?

www.smart-bus.hu

(#994) BB9000 válasza -Solt- (#993) üzenetére


BB9000
senior tag

A kép alapján lehet, hogy használtat kaptál. Nem szokott ilyen csúnyán kinézni az új. Hol vetted? Ha neten rendelted, akkor "játszik" a 14 napos elállás.

(#995) -Solt- válasza BB9000 (#994) üzenetére


-Solt-
veterán

Visszaküldöm mindenképpen, már csak elvből is... az, hogy nem volt leragasztva, karcos, az adódhat abból, hogy valaki már használta, visszaküldte, de ami igazán meglepett, azok a horpadások és a háznak az öntési minősége... felül az az él olyan mint az ökör hugyozás, iszonyat bazári a kinézet.

Írtam a gyártónak is, kíváncsi vagyok mit reagálnak...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#996) k.mark87


k.mark87
tag

Sziasztok!

Rászántam vagy fél órát itt az olvasgatásra, de még mindig nem tudom mit kellene vennem.
Jön be a házba egy koax kábel (cabelcon 7.5 van ráírva), azon jön a net (tv nincs), bele megy egy ilyen akármibe, onnan meg másik coax kábelen a modembe:

Olvastam, hogy kétirányú kommunikációra képes levezetőt érdemes venni, de melyiket ? Amiket itt olvastam ott tvről volt szó mindig, engem meg kifejezetten az érdekelne, hogy a modem elé építsem be és a modemet védjem a koax felől.

Köszönöm ha tud valaki segíteni.

(#997) Dr. Szilikát válasza k.mark87 (#996) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Esetedben kihagyható szerintem, ami a képen van. Feladata a TV-részére a visszirányú jel szűrése, ami zavart okozhatna a TV-tuner működésében. Tehát, amikor a modem visszafelé küld a hálózatba rádiófrekvenciás jelet és nem alacsony szinten, hiszen el kell jutnia a legközelebbi erősítőig. Annak van egy bizonyos frekvenciája a sáv alján általában, amire a szűrő hangolva van.

Nincs TV, nincs mit kímélni. Mehet direktben is szerintem, vagy így hagyod, mindegy. A TV-s frekvenciák viszont nem zavarják a modemet, mert azt magának szűri. Ha találsz egy védett hálózati hosszabbítót (típust nem tudok ajánlani, nem használok ilyet), amin koax in-out csatlakozókat is látsz, azon átfűzheted, a lakásba bejövő kábelt.

(#998) garga01 válasza Dr. Szilikát (#997) üzenetére


garga01
senior tag

Én azt javaslom hagyja bent. Nem ismerem pontosan ezt a típust (maga a Teletronik minőségi cucc), mert ezek a multimédia splitterek szoktak tartalmazni bizonyos nagyságú túlfesz védelmet, direkt a modem irányában.

Én azt javaslom, a modemet a routerrel együtt egy túlfesz.védős elosztóba dugd, a modem és a router közé meg egy túlfesz leválasztós LAN védőt (APC PNET1GB).
Persze így nem garantált a modem védelme 100%-ra, de a routered már védve van. Egyébként a legjobb ha viharnál kihúzod a modemből a koaxot.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#999) garga01 válasza k.mark87 (#996) üzenetére


garga01
senior tag

Közben utána néztem, sajnos a hivatalos oldalon (11.oldal) nem írnak semmit, hogy lenne benne védelem.
Felénk a kábeltv-sek régen egy Tratec márkájú TRIS-210E splittert szereltek, ebben pl. van védelem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1000) kress válasza garga01 (#998) üzenetére


kress
aktív tag

a PNET1GB esetén azt a kis föld kábelt hova lehet kötni egy sima panel lakásban? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.