Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) BullZeye


BullZeye
veterán

Jó minőségű túlfeszvédős Master Slave elosztót keresek, ami:
Legalább 3 slave
Legalább 2 always on
Legalább 1-2db USB-vel

Tudtok ilyet esetleg ajánlani? Neten és itt topicban se találtam egyenlőre.

10 éves AEG master-slave része megadta magát ma, és ha már vennem kell, vennék valami jobbat.

(#652) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Még a nyáron sajnos úgy jártam, hogy a mögöttünk lévő utcában az egyik házba becsapott a villám. A UPC kábeltévén végigment, és nálunk is tönkretett két UPC beltéri, a rákötött két TV, UPC Modem, számítógép hálózatikártya és egy Switch egyik portja. Ugye nem a áram hálózaton jött be hanem a UPC koax kábelén, és azon keresztül csapott szét majdnem minden rákötött eszközt. Azóta a UPC már feltett a kábel végére egy galvanikus leválasztót nem tudom pontosan mire jó, nem értek hozzá, de azt hiszem ez a neve.

Most vettem új TV-t, és szeretném elkerülni hogy egy esetleges villám ezt is tönkretegye. Olyan elosztó kellene, amin legjobb lenne minimum 7 védett aljzat, valamint védené az antenna kábelt és a hálózati kábelt is.

Mit tudnátok ajánlani?

(#653) BB9000 válasza kisspepe (#652) üzenetére


BB9000
senior tag

APC PMh63. Ez csak 6 aljzatos, de van rajta koax védelem.

(#654) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Kontaset-től már magánszemély nem rendelhet? Miért nincsenek már kiírva az árak? :F

Vagy mit ajánlanátok ha legalább 12 aljzatra lenne szükség? És persze jó volna ha túlfeszültség védett lenne. :R

(#655) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
tök laikusként minden extra igény nélkül keresnék ilyen elosztót, 5-6 aljzattal. A gép, modem, router, külső hangkártya lenne bele dugva, semmi extra. Most ment tönkre a régi noname elosztóm. Árban vmi best buy kéne, nem tudom mennyire reális 5k mondjuk... Előre is köszi!

(#656) Orgi


Orgi
őstag

[link] egy ilyet választottam, remélem nem lőttem mellé és a márka garancia vmiféle minőségre :)

(#657) BB9000 válasza maestro87 (#654) üzenetére


BB9000
senior tag

Két 8-as APC? PM8-GR Ha mindenképpen egyben kell, akkor túlfeszvédelem nélkülit tudsz venni : Link

(#658) BB9000 válasza Orgi (#656) üzenetére


BB9000
senior tag

A linked nálam nem nyílik meg, de látom a típust: APC PM5-gr. Jó választás.

(#659) maestro87 válasza BB9000 (#657) üzenetére


maestro87
őstag

Kétszer 7-es vagy 8-as is lehet jó lenne (vagy jobb), de ezt az APC-t biztos nem, nem vágom hova találták ki ilyen elrendezésben. :N Meg 20 ezer már kicsit sok lenne érte.
A másikhoz is azt írják, hogy védelemmel ellátott. Vagy az nem megbízható? Honnan lehet tudni melyik a jó?

Esetleg védelem nélküli + egy 1 aljzatos túlfeszültség védő amibe a hosszabbító menne?

(#660) Orgi válasza BB9000 (#658) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, nálam se nyílik meg, nemtom mit csináltam :)
De megvettem és nagyon masszívnak tűnik, bizalomgerjesztő és a boltban is azt mondták, hogy a tapasztalataik szerint remek választás.

(#661) BB9000 válasza maestro87 (#659) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Armac, amit másodiknak linkeltem az -szerintem- csak túláramvédelemmel van ellátva, ami attól véd meg, hogy a hosszabbító elfüstöljön, ha beledugsz 12 vasalót.
Azzal nincs személyes tapasztalatom. Az APC-vel van. Abban a cégben megbízom, emiatt ajánlom másnak is.

(#662) Thermaltake


Thermaltake
tag

Sziasztok!
Van ~ 10éve egy Apc P5BV-GR túlfesz. védőm. Kb 1 éve a védelemről tájékoztatást adó jobb oldali LED nem világít. ( vagy csak nagyon halványan, vagy a mellette levő földelt aljzat jelző fénye szűrődik be mellé ). Eddig káromra nem nagyon foglalkoztam :W vele. Októberben jött kettő 1 másodperces áram szünet, ( Debrecen). A tv-m alaplapja, meg 18.000 Ft-om bánta. Vasárnap tudatosult a buksimba, hogy.... mégis csak cserélni kéne az elosztót. Rendeltem egy PM5V-GR-t. ( még nem jött meg).
A kérdésem végre:
olvastam a netes felhasználóiba, ha nem világít akkor elvesztette a védelmi funkcióját.
Javítható az eszköz? Ha igen, kihez kéne fordulni? Megéri foglalkozni vele?
Segítségeteket előre is köszönöm. :R
üdv

(#663) BB9000 válasza Thermaltake (#662) üzenetére


BB9000
senior tag

Ezek az elosztók nem a javításra vannak tervezve. A védelem kimerülése esetén a csere a megoldás. Elosztónak továbbra is használható a termék, de védelmet már nem nyújt. Ezzel együtt lehetséges, hogy egy ügyes elektronikai műszerész meg tudná javítani, de nem ismerek senkit, aki ezzel foglalkozna.
Az általad választott új termék, ugyanúgy mint a régi az élettartama alatt összesen 980J energiát tud elnyelni. Ha ennyit már elnyelt, akkor nem véd tovább. Ezt jelzi a zöld led kialvása.
A PM8-GR már egy kicsit komolyabb cucc, az 2680J -t képes elnyelni.
Az APC-n kívül a Philips termékek közt is vannak egész jók.
Pl a PHILIPS-SPN4085B/58 már 3600 J elnyelésére is képes a specifikációja szerint.

[ Szerkesztve ]

(#664) Thermaltake válasza BB9000 (#663) üzenetére


Thermaltake
tag

Értem. Köszönöm szépen a segítséged. :R

(#665) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

Szeretnék egy túlfesz védőt a cuccaimnak, sajnos megfeleló túlfeszes elosztó nem fér el, ilyet használok [link] a konnektorba néztem hozzá egy ilyet [link] . Ez megfelelő biztonságot nyújtana a cuccaimnak? Egy tv, xbox, ps4, mini pc, egy 3,5-es HDD dokkoló mennek és az elosztó usb-jébe egy fejhallgató-adó van dugva. Javaslatokat szívesen elfogadok.

Köszönöm!

(#666) BB9000 válasza frankdelgado (#665) üzenetére


BB9000
senior tag

A termékre rákeresve a neten találtam adatokat róla. Ez a kis Belkin 306J energiát tud elnyelni - spec alapján-. Ez több a semminél, de én a "cuccaim" ennél erősebb védelemre bíztam. A két hsz-sal korábbi bejegyzésemben is ajánlott APC PM8 GR-re. Ebből van kettő és további kettő PM5 GR, valamint egy Philips 8 portos védi a mosógépet és a kazánt. Neked is inkább egy az általad választott Belkinnél sokkal erősebb védelemmel bíró eszközt ajánlanék.
A "nem fér el" a hosszabbító/elosztó problémán valahogyan túl kell lendülni. Kösd be úgy, hogy elférjen. Ennél jobb tanácsot nem tudok adni. :)

+1 tanács:
A védőföld megléte és helyes bekötése a konnektorokban a védelem szempontjából alapvelő fontosságú. Ha nincs védőföld, akkor mindegy milyen túlfesz védős elosztót iktatsz közbe az nem fog megvédeni az áramlöketektől.

[ Szerkesztve ]

(#667) frankdelgado válasza BB9000 (#666) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszi!

Köszi, sokat segítettél abban, h mire figyeljek! [link] Ez is elnyel 900 joule-t az adatok szerint. Ez már jó lehet? Esetleg olyan konnektor van-e, ami megfelelő védelmet biztosít? Azt úgyis ki akarom cseréltetni....

(#668) maestro87 válasza BB9000 (#663) üzenetére


maestro87
őstag

Elvileg csak a varisztor(okat) kellene kicserélni benne.
Mondjuk ez nekem eszembe se jutott, hogy ez így nem lesz örökéletű.
Akkor inkább egy védelem nélkülit keresnék és vennék hozzá egy, a felettem linkelt egy csatlakozós APC túlfeszvédőt és inkább azt cserélgetem/javítom x évente.

(#669) Benito


Benito
csendes tag

Helló, lenne egy pár kérdésem a témával kapcsolatban remélem tudtok segíteni.

Van egy APC PM5-GR elosztóm, bele van dugva egy PC, monitor, hangfal, lámpa. Előző lakásban oké volt, mostani helyen (panel), mikor a gép tápját felkapcsolom, kikapcsol a "ground OK" led. Ez akkor azt jelenti hogy nem jó a konnektor földelése, szóval nem is ér semmit az hogy van egy ilyen elosztóm? (Nem tudom számít-e, de mikor csak mondjuk a lámpa világít és a hangfal szól, akkor még világít a visszajelző.)

Kipróbáltam, a szoba minden konnektorjával ez a helyzet, viszont ha másik szobából hoztam áramot, akkor jó volt, úgyhogy a másik kérdésem, hogy 5 méteres sima hosszabbítóba dugni az apc elosztót, mennyi működik, mennyire nem javasolt?

Illetve harmadik kérdésként, ha nem földeltek a szoba konnektorjai, mit lehet tenni? Újrakábelezés, biztosítékcsere?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#670) Maczbal


Maczbal
csendes tag

Sziasztok!

Túlfesz védelmes elosztó vásárlás előtt állok, olyat szeretnék venni, ami a koax és ethernet vonalakat is megóvja. Ezzel a termékkel szemezek:

https://www.distrelec.de/Web/Downloads/he/et/ag6000007745_ger_datasheet.pdf?pid=11053127

Gigabites hálózatban szeretném használni, azonban se a termék datasheet-jében, se másutt nem találok információt arról, hogy milyen ethernet sebességre alkalmas az eszköz. Azonban más készülék esetén (https://www.apc.com/shop/hu/hu/products/APC-ProtectNet-%C3%B6n%C3%A1ll%C3%B3-tranziens-elleni-v%C3%A9delem-10-100-1000-Base-T-Ethernet-vonalakhoz/P-PNET1GB) ez feltüntetésre kerül, így gondolom nem mindegy.

Kérdésem az lenne, hogy ez a kinézett AEG hosszabbító alkalmazható-e gigabites hálózatban?

(#671) BB9000 válasza Maczbal (#670) üzenetére


BB9000
senior tag

A kinézett AEG hosszabbító egyáltalán nem alkalmas LAN védelmére. A rajta lévő RJ45 ös csatlakozó telefon vagy fax adatvonal védelmére van kitalálva.

A LAN védelmére a másodiknak linkelt APC PNet1GB van kitalálva.

(#672) BB9000 válasza Benito (#669) üzenetére


BB9000
senior tag

Az APC PM5-GR általad leírt jelzése arra utal, hogy nincs minden rendben a hálózatodban, de hogy mi okozza a gondot, azt ellenőriztetni kell egy villanyszerelővel.
Ha nincs bekötve, vagy ha nem megfelelően van bekötve a védőföld, akkor semmit se ér az elosztóban lévő túlfeszvédelem.
Hogy mit kellene tenni, azt is a villanyszerelő fogja tudni megmondani. Védőföld nélkül üzemeltetni a háztartási elektromos berendezéseket kifejezetten életveszélyes. Pl. vasaló, hűtőgép, mosógép, mikrósütő, stb. Mindenképpen szánj rá pénzt és energiát, hogy rendben legyen az elektromos hálózatod.
Saját tapasztalat: nekem egy hűtőgépem lett testzárlatos pár éve. Természetesen nálunk van védőföld és működik a fí relé is. Le is kapcsolta a hűtőgép áramkörét azonnal. Emiatt vennem kellett új hűtőt, de legalább nem rázott meg a családban senkit se az áram. Első körben nekem is a javítás ötlete merült fel, de alapos tájékozódás után rá kellett döbbennem, hogy a javítás esetemben nem a legjobb opció, mivel a testzárlat legvalószínűbb oka a kompresszor. Annak cseréje pedig a hűtőközeg újratöltésével jár. Kiszállás, beszállás, anyagköltségek, plusz munkadíj már megközelítette volna egy új készülék árát.

[ Szerkesztve ]

(#673) m.lala válasza BB9000 (#672) üzenetére


m.lala
aktív tag

Esetleg nekem tudnál segíteni?
Monitorom csinál olyat, hogy egy pillanatra elsötétül áram nem megy el csak elsötétül. Leszervizeltettem, alaplapot cseréltek benne a hiba megmaradt. Felhivták a figyelmem itt a forumon, hogy zavar keletkezhet a hálózaton akár egy laza konnektornál de akár egy hűtőszekrény kompresszorának kapcsolásakor is. Ez most szöget is ütött a fejeembe a pc az emeten van. Lent van egy termosztát és bizony bizony mikor kattan be vagy kikapcsol elmegy a kép a monitoron..el se akarom hinni, de nem az első eset....van ötleted ezt hogyan lehet kiszürni, kiküszöbölni? :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#674) BB9000 válasza m.lala (#673) üzenetére


BB9000
senior tag

Elsősorban az áramrongáló termosztáttal vezérelt elektromotor megjavítása/cseréje hozhatja a megoldást. Nem maga a termosztát a hibaforrás, hanem az a motor, amit a termosztát vezérel illetve annak az előtétkondija(i). Ha ez az irány nem járható vagy túl drága lenne, akkor ideiglenes megoldást jelenthet egy jó minőségű szünetmentes áramforrás. Például az APC Smart UPS sorozat bármely tagja alkalmas erre. Elég drága, de használtan ki lehet fogni jó vételt.
Másik irány, hogy békénhagyod a motort, nem veszel szünetmentest se csak átkötöd/átkötteted a PC áramkörét másik fázisra.

(#675) TPimi


TPimi
csendes tag

Sziasztok

A közeljövőben PC-t szeretnék összerakni, és egy túlfeszültség védő elosztót tervezek elé rakni. Ebben kérném a segítségeteket. Az alábbiakat néztem ki:
-APC PM5-GR
-APC PM5T-GR
-Philips SPN5144A/58
Nem tudom mennyire lehet fontos a koax védelem, milyen gyakran fordulhat ott elő túlfeszültség, valamint hogy lassít-e az internet sebességén?
Nekem egy kicsit az APC a szimpatikusabb a visszajelző ledek miatt, de nekem a 4 aljzat untig elég és pl a Philips nagyobb energiát képes "megfogni" papíron.
Kicsit összezavarodtam, nem tudom melyik lehet a jobb választás.
Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#676) BB9000 válasza TPimi (#675) üzenetére


BB9000
senior tag

Koax védelmet a tévé védelmére szoktak alkalmazni. A számítógépnél erre nem lesz szükséged. Ha koax-on jön az internet, akkor az a koax kábel a szolgáltató eszközében van végződtetve. Ha azon jön egy áramtüske, akkor a szolgáltató eszköze megy tönkre, a szolgáltató pedig ki fogja neked cserélni. Elé nem is köthetsz be semmit, mert az még a szolgáltató hálózata.

A választáshoz:
* A Philips SPN5144A/58 1800 Joule
* Az APC PM5-GR 918 Joule
* Az APC PM8-GR 2690 Joule
energiát képes elnyelni a teljes élettartama során. Egy többszázezres számítógép védelmére inkább a PM8-GR at ajánlom. Nekem is az védi a gépemet. A formája kissé szokatlan. A képeken nem látszik, csak élőben. Elég nehéz normálisan elhelyezni. A kinézett Philips szebb, de gyengébb védelme van.

(#677) HellGreg


HellGreg
őstag

Üdv mindenkinek. Új vagyok ebben a topikban, és elég dilettáns is. Az asztali PC-m 2 éven belül már a 4. tápegységet fogyasztja, és úgy tűnik, valami pár hónap alatt tönkreteszi a tápegységeimet (pedig nem gagyikat használok, Corsair, Chieftecnél alább sose adtam). A tünet mindegyiknél ugyanaz volt, játékból való kilépésnél kikapcsolja a gépet (nem mindig, de előfordul).
Szeretném kizárni azt a lehetőséget, hogy esetleg az elektromos hálózat lenne a ludas, így szeretnék venni valami megbízható és jófajta ingadozásvédő elosztót. Ebben kérnék tanácsot, milyet és mennyiért, hol érdemes venni. Nem vagyok tisztában az árakkal, de olyan 20K-m lenne rá kb.
Köszönöm előre is!

Közben látom, hogy lentebb egy Az APC PM8-GR 2690 Joule ajánlottak, akkor vegyem úgy hogy nekem is ilyet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#678) TPimi válasza BB9000 (#676) üzenetére


TPimi
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ, nagyon hasznos volt. :R
Esetleg még azt meg tudod mondani, hogy valahogy tudom érzékelni, hogy a lakás ahol lakok mennyire van kitéve ilyen veszélynek? (Pl áramkimaradás, pislákoló fények, stb.)
Csak azért kérdezem, mert az igazat bevallva nem a 10ezres kategóriát nézegettem, de elgondolkoztam rajta.
Köszönöm a válaszod :)

(#679) BB9000 válasza TPimi (#678) üzenetére


BB9000
senior tag

Magyarországon általában nagyon jó minőségű az áramellátás. Ma már ritkák az áramkimaradások és stabil a frekvencia is. Régen (kb 40-50 évvel ezelőtt) nem így volt.
Az egyik nagy veszélyforrás a sok rossz elektromotor: Ezek szinte bármilyen eszközben lehetnek: szivattyú, kávédaráló, turmix, fűnyíró, fúrógép, hűtőgép, sövényvágó, flex, stb.
Akár saját eszközök ezek, akár a szomszédban üzemelnek ugyanúgy "rongálják" az áramot. Ezt a "rongálást" legjobban egy oszcilloszkóppal lehet látni. Ha nincs otthon ilyened, (miért is lenne) úgy veszed észre, hogy amikor ki-bekapcsol, vagy amikor folyamatosan működik a hibás eszköz, akkor recseg a rádió, vagy a régi hagyományos izzók ilyenkor pislákolnak.
Ha már behatároltad a hibás eszközt, akkor célszerű azt mielőbb kicseréltetni, megjavíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#680) BB9000 válasza HellGreg (#677) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha már a negyedik tápegység megy tönkre ugyanabban a gépben, akkor gyanús a betáp (is). A villámvédő (zavarszűrővel ellátott) hosszabbító beiktatásától ez esetben nem várnék túl sokat. Igazán stabil betápot egy jó minőségű szünetmentes áramforrás képes biztosítani. Ilyen pl. az APC Smart UPS sorozatának bármely tagja. Időnként a hardveraprón is árulnak ilyeneket. Ezek más kategóriába tartoznak, mint a BackUPS sorozat, mert sokkal gyorsabban képesek átkapcsolni és szinuszhullámú táplálást adnak akkuüzemben is.

(#681) HellGreg válasza BB9000 (#680) üzenetére


HellGreg
őstag

Csak ezek a 180 ezresek jöhetnek szóba? Látok ott 20-60 ezres szünetmenteseket, azok gondolom nem megfelelőek? Nem értek hozzá, mit kell nézni a paraméterekben?
Villanyszerelő meg tudja oldani ha a hálózatból jön a gond?

(#682) BB9000 válasza HellGreg (#681) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem kell 180 ezres cucc neked! Azt kell nézni, hogy APC Smart UPS. Mert ez a legjobb, ha hálózati probléma van. A használt is ugyanolyan jó, csak abban akkucserével kell kezdeni. Egy akkucsere se vészesen drága. Az APC Back UPS is kiváló, de most nem az kell neked.

(#683) TPimi válasza BB9000 (#679) üzenetére


TPimi
csendes tag

Köszönöm a választ. Látom nagyon értesz a témához, emiatt jobban elgondolkoztam az általad jobban ajánlott PM-8on, de lehet a pénztárca miatt majd a PM-5 mellett kötök ki. Mindenesetre nagyon köszönöm mégegyszer a sok segítséget :K

(#684) HellGreg válasza BB9000 (#682) üzenetére


HellGreg
őstag

És ott nézni kell hogy hány wattot tud igaz? Gondolom ha a gépem olyan 400W-ot fogyaszt akkor nem elég a 200w-os.

(#685) BB9000 válasza HellGreg (#684) üzenetére


BB9000
senior tag

A szünetmentes kapacitása akkor lehet fontos, ha az áthidalási idő növelése a cél. Nálad nem ez a helyzet, mert a cél a hálózati zavarok kiszűrése. A géped megvédésére bármelyik APC SmartUPS jó, kivéve a legkisebbet, aminek a típusszáma SC 420 VA, mert arra max 260W-os terhelés köthető. A régebbi gyártásúak közt van mégegy ami nem lesz jó. Ez a SU 450 VA, mert arra csak 280W-os terhelés köthető. Az összes többi ok.

[ Szerkesztve ]

(#686) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Ezeknek kell a védőföldeléses konnektor? Ha nincs védőföldelés akkor hibásan működnek?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#687) Teaway válasza tknof1871 (#686) üzenetére


Teaway
veterán

Persze hogy kell, anélkül nem működik a védelem.

Nincs itthon csokid??

(#688) tknof1871 válasza Teaway (#687) üzenetére


tknof1871
őstag

Nekem GM06/02 PC Elosztó van. ATC-Trade ZRt forgalmazta. Néha ki/be kapcsolgatta a monitort. Teljesen most se értem de azt hiszem csak az egyik slave aljazba dugott dolgokat kapcsolgatta, de lehet mindegyik slavet. Fülhallgatót használok, ezért nem hallottam, csak most jöttem rá.
Ma kipróbáltam lekapcsolt PC-vel, a PC-t ki is húztam belőle. Vártam és néha kapcsolgatott ki/be.
Azért csinálta mert nem volt védőföldelés?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#689) BB9000 válasza tknof1871 (#688) üzenetére


BB9000
senior tag

A kérdésben szereplő "GM06/02 PC" típusjelű hosszabbító elosztóról nincs személyes tapasztalatom. Ennyit találtam róla az árukereső oldalán.
Az ittt található infók közül fontos, hogy 2015 ben 3795 forintért árulták. -bár odaírták- de nem hiszem, hogy érdemi túlfesz védelem lenne benne. Az ár és a többi tulajdonsága alapján ez csak túláramvédelemmel rendelkezik. A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy ha a max terhelhetőségét meghaladó terheléssel próbálod használni, akkor nem fog leégni, hanem lekapcsol.
Az általad leírt rendellenesnek látszó működés oka egészen biztos, hogy nem a védőföldelés meglétében vagy hiányában keresendő.
A védőföldelés megléte és megfelelő működése alapvető fontosságú minden háztartásban! Ennek ellenőrzését hivatalosan egy érintésvédelmi szakember jogosult elvégezni, de egy jó képességű villanyszerelő is meg tudja állapítani és el tudja hárítani a gyakran előforduló védőföldelési hibákat. Az elosztó helyes, vagy hibás működéséből semmilyen következtetést ne vonj le a villamos hálózat védőföldelésére vonatkozóan!

(#690) domi007


domi007
őstag

Eddig minden hiba nélkül használtam egy Bachmann 330.104-est, azonban a 6 luk kevés lett idén már az összes eszköznek, ezért nézelődni kezdtem egy utódot keresve.
Ami számítana: 8 luk minimum, fekete szín (nappaliban van), és lehetőleg inkább legyen hosszú, mint széles, tehát egy oszlopba rendezve lenne jó.
Bachmannból létezik ilyen, de valami horror áron, úgyhogy elkezdtem másokat is nézegetni. APC nyilván játszana, mint minőségi márka, de nem nagyon találok a feltételeknek megfelelő modellt.
Mi a vélemény a futottak még kategóriából? Emos (általam nem ismert cseh 'remek'), Eaton? Felejtősek?

Köszi!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#691) BB9000 válasza domi007 (#690) üzenetére


BB9000
senior tag

Eaton-ban is csak hatos túlfeszvédett hosszabbítót találtam. Az Eaton termékpalettája nagy. Sok cuccot gyárt, nem ismeretlen a hazai piacon. Ami miatt mégse venném meg hatos hosszabbítójukat (Eaton Protection Strip 6 FR) az a tény, hogy a gyártó saját oldalán nem közöl semmilyen információt a benne található védelemről. Személyes tapasztalatom a fenti okból nincs az Eaton-okkal. Ajánlani nem tudom őket.
Az Emos felejtős. Ők megadják a védelem mértékét: 150J a 8-as elosztóban. Pestiesen szólva "nem túl acélos"
A jelenlegi Bachmann is egy "fekete doboz" belülről. A gyártó annyit közöl a túláramvédelméről, hogy 6,5kA a max áramlöket amit két varisztorral oldanak meg.
Javaslom, hogy ha a védelem a fontos, akkor maradj az APC-nél: PM8-GR ( 2690 J ) + egy flakon fekete neolux. :)

[ Szerkesztve ]

(#692) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Az elektromos hálózatunk sajnos elég gyenge (40 éves panel), és amíg le nem cseréltetjük, szeretnék védelmet biztosítani az eszközeim számára.
A kérdésem az, hogy a hosszabbítóimat cseréljem e le túlfesz. védettekre, vagy elég ha az aljzatokat lecserélem mondjuk APC-kre, aztán abba dugom bele a nem túlfesz védett hosszabbítókat.
A választ előre köszönöm.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#693) BullZeye válasza hülyegyerek (#692) üzenetére


BullZeye
veterán

Létezik túlfesz védő aljzat? Tudsz adni egy linket?

(#694) hülyegyerek válasza BullZeye (#693) üzenetére


hülyegyerek
addikt

[link]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#695) Teaway válasza BullZeye (#693) üzenetére


Teaway
veterán

Rosszul fogalmazott, nem lecserélni akarja, hanem a fali aljzatba bedugni azt, amit linkelt.

Nincs itthon csokid??

(#696) BullZeye válasza Teaway (#695) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, link után rájöttem mire gondol aljzat néven, és sajna nem arra amire én :)

(#697) hülyegyerek válasza BullZeye (#696) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Teaway: Igen, rosszul fogalmaztam.
A kérdés még mindig adott, hogy megfelelő védelmet ad e, ha ebbe dugom a sima hosszabbítót

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#698) Teaway válasza hülyegyerek (#697) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, ha max. 2-3 m-es a kábele.

Nincs itthon csokid??

(#699) hülyegyerek válasza Teaway (#698) üzenetére


hülyegyerek
addikt

:R

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#700) BB9000 válasza hülyegyerek (#692) üzenetére


BB9000
senior tag

A régi panellakásokban gyakori, hogy nem vezetik oda a védőföldet a szobai konnektorokba. A konyhában és a fürdőben ott van, csak a szobákban nincs. Ha nálad is ez a helyzet, akkor ezen semmilyen villámvédő elosztó nem segít. Ezt úgy a legegyszerűbb megállapítani, ha - áramtalanítás után - megbontasz egy fali konnektort és ellenőrzöd a védőföld vezeték meglétét. A sárga-zöld színű védöföld vezeték megléte a konnektorokban még nem igazolja, hogy azok megfelelően be is vannak kötve, de azok teljes hiánya könnyen megállapítható.
A másik tipikus probléma a fi relé teljes hiánya. Ezt is mielőbb pótolni kell. Ez még könnyebben megállapítható a biztosítéktábla szemrevételezésével.
Kérdésedre válaszolva: A linkelt APC PM1W védelme 918 Joule, egy PM8-GR 2690 Joule védelemmel rendelkezik. Hogy melyik a "megfelelő" védelem, arra nincs általános szabály. Egyéni véleményem szerint a drágább eszközök : TV, hifi, és környéke valamint a számítógép és perifériái megérdemlik az erősebb -és drágább- védelmet. Nálam is így van kialakítva a védelem. 2 db PM8 GR + 2 db PM5 GR és egy Philips SPN3080B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.