Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) flash-


flash-
veterán

sziasztok

ezek a ('hosszabbítós)túlfeszültségvédelmi elosztók érnek bármit?
mit ajánlott mégis venni ha akksisat nem szeretnék?
pc-t szeretném védeni minél jobban..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#802) BB9000 válasza flash- (#801) üzenetére


BB9000
senior tag

Igen. Jó minőségű túlfeszvédős elosztót érdemes használni. Pl. ezt: APC PM8GR
Kérdésed kicsit hasonlít ahhoz a kérdéshez, hogy a biztonsági övet érdemes-e használni a kocsiban? Érdemes, de csak akkor veszed észre az előnyét, ha ütközöl. Ez viszont szerencsére elég ritka eset.
Itt is csak akkor veszed észre az előnyét, ha villám csap be a környékeden. Védelem nélkül tönkrevágja az áramlökés amit ér, védelemmel, pedig ép maradhat a védett eszköz. Az elosztót valszleg cserélni kell.

(#803) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Tévét, Xbox SXet és egy PS4et szeretnék ellátni túlfeszültség védelem elosztóval.Egy tévéállványon vannak.
Mit ajánlotok? :R

[ Szerkesztve ]

(#804) BB9000 válasza ProEvoFan (#803) üzenetére


BB9000
senior tag

APC PM8GR -t ajánlom. Nekem is ilyen van. A védelme 2690 J Jó. Formája kissé szokatlan, mondhatni bumfordi, de nem nézegetni vettem. :)
Az APC-PM5B jobban hasonlít egy sima elosztóhoz, de abban sokkal gyengébb a védelem.( 618J ) Kapcsoló is van rajta.
Az APC PM6-GR 6 aljzatos. A védelme 1836J.
Válaszd azt, amelyik neked megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#805) modflow


modflow
veterán

Hello!
A PC, a TV, az Xbox SX, az erősítő, a médialejátszó egy túlfeszültségvédő elosztóra van kötve, egészen pontosan egy APC Performance -ra.
Este mindig lekapcsolom. (Ugye csak az egyik sort, mert egy fagyasztó is innen kap áramot)
Néhány hónapja azt vettem észre, hogy ki/bekapcsoláskor szikrázik/pattan egyet az elosztó. :F De minden rendben ment.

Most este kapcsolnám le, de lekapcsolom, erre ugyan úgy világít és adja áramot. :F

Ilyenkor most mi van? A kapcsolója romlott el?
Érdemes ezzel foglakozni?

Vagy tudtok ajánlani egy mai darabot?
Mert lehet inkább veszek újat, mert egy vagyon, ami rá van kötve.

Olyan kellene, amin min. 8 dugasz van, és min. 1 db lekapcsolt állapotban is áram alatt maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#806) ProEvoFan válasza BB9000 (#804) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

APC PM5GRt vettem.[link]Kb ennyit szántam rá. :R

(#807) modflow válasza modflow (#805) üzenetére


modflow
veterán

Nem szeretném, hogy leégjen a ház, így kiiktattam a túlfeszvédőt.

Így néz ki, szerintem a bibis rész a kapcsoló:

Így most sürgősen szükségem lenne egy újra.
Ami fontos:
- min. 8 db dugalj legyen rajta, normális hozzáféréssel
- a főkapcsoló lekapcsolása után legyen rajta min. 2 db olyan dugalj, ami feszültség alatt marad.

Azaz egy olyat szeretnék, mint amelyen van, bár ma már biztos jobb védelműek.

Kérem aki tud, segítsen.
Köszönöm.

(#808) modflow válasza modflow (#807) üzenetére


modflow
veterán

Egyedül egy ilyet találtam:
[link]

Csak ezek nincs áram alatt maradó ág a kapcsoló lekapcsolásakor.

(#809) Palesztin994 válasza BB9000 (#804) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Szia! Esetleg ugyanilyen tudásúból van olyan, ami szimpla 5 dugós és minőségi is? Egyrészt amit linkeltél feleslegesen sok csatlakozós, másrészt így túl nagy is. :D
Egyébként az milyen megoldás, ha csak 1 dugaljt veszel ami tulfesz. védelmes és abba dugsz egy sima elosztót? Így gyengül a védelem?
Még 1 kérdés lenne: zavarszűrős elosztó mit tud még pluszban, mire jó?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#810) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy létezik olyan, hogy mondjuk egy mostanában épült házban van túlfeszültség védelem, ezért nem kell külön ilyen elosztót venni? Ha létezik, akkor annak is van joule értéke, mint az elosztóknak?

(#811) BB9000 válasza Palesztin994 (#810) üzenetére


BB9000
senior tag

Az, hogy a ház "mostanában épült" önmagában nem jelenti azt, hogy ki van alakítva a túlfesz védelem. Igen, a túlfesz védelemnek már a betáp házba belépésekor van létjogosultsága és már a villanyóraszekrényben lehet/kell róla gondoskodni.
Az elosztó csak kiegészíti a fenti védelmet. Ez sem felesleges, mivel a házban vezetett vezetékekben is keletkezik áramlökés egy közeli villámláskor. Ez a jelenség a"villámcsapás másodlagos hatása" nevet viseli.
Egy dugaljas védő továbbosztása elosztósorral nem ajánlott megoldás. A védelem utáni szakaszon jelentkező túlfesz bejut a készülékbe. Másrészt az egy dugaljas védelem egy fogyasztóra van méretezve, tehát gyengébb is.
5-ös elosztót is linkeltem. Annak a védelme gyengébb. Van még a 6-os: APC PM6GR. Ezek vannak, ezekből próbálj meg választani. Philips is gyárt jó minőségű túlfeszvédőket, azok közül is nézhetsz.

(#812) Palesztin994 válasza BB9000 (#811) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

köszi szépen! :)

(#813) UHHH válasza ProEvoFan (#806) üzenetére


UHHH
senior tag

Nagyon rossz véleményeket olvastam erről az APC Essential SurgeArrest 5 Plug Switch (PM5-GR) -ről. Így nem merem megvenni. :(

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#814) BB9000 válasza UHHH (#813) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem több is van belőle. Nem tapasztaltam problémát a kapcsolóval. Egyes külföldi fórumokon is megjelentek a kapcsolóproblémával kapcsolatos bejegyzések.
Nem tudom miért mehetett tönkre az a kapcsoló ott ahol tönkrement, de feltételezem, hogy nem rendeltetésszerű használat is közrejátszott.
Terhelés alatt én nem kapcsolgatom. Csak akkor kapcsolom ki, ha már a rádugott eszközöket kikapcsoltam és készenlétiben vannak, így az áramfelvételük minimális.

(#815) UHHH válasza BB9000 (#814) üzenetére


UHHH
senior tag

Köszi a választ, kipróbálom az eszközt! :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#816) ProEvoFan válasza UHHH (#813) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Eddig semmi probléma.
Persze csak kb két hete használom.
Én nem kapcsolhatom ki-be.A tévé állandóan be van dugva.

(#817) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Sziasztok! Néztem [egy ilyen] túlfeszültség elleni elosztót. Tv-t, soundbart, egy világítós órát, és talán majd egy playstation lenne használva róla. Kérdésem hogy, ezen ugye van koax védelem is, érdemes e ezt venni? Nem gyengítí az adás jelét? Nemsokára optikai kábelen jönne a jel, ami egy ontba megy bele, és onnan kb 8méter koax a tv-ig.

(#818) Bubaaa válasza Bubaaa (#817) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

És felmerült még egy kérdés. Jelenleg egy 3dugaljból álló elosztóm van, ebbe bele van téve 2 T elosztó. Ez befolyásol valamit ha túlfesz védős elosztóba teszem őket?

(#819) BB9000 válasza Bubaaa (#818) üzenetére


BB9000
senior tag

Földelt T elosztót használhatsz, az nem gond.
A koax védelem hasznos dolog, de befolyásolhatja a tv-be érkező jel szintjét. Az esetek nagy részében nem okoz problémát, de ha már eleve gyenge jel érkezik, akkor előfordulhat, hogy a tv képminőségén meglátszik ha közbeiktatod a túlfeszvédőt.
8 méter koax kábelen, ha nincs törés a kábelen és jók a kötések, akkor tökéletes és erős jelet kell kapj. Azzal nem lehet gond, még akkor se, ha beiktatod a túlfeszvédőt.

[ Szerkesztve ]

(#820) Bubaaa válasza BB9000 (#819) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

A koax védelmet azért kérdezem,hogy kell e,mert a lakáson belüre be fog jönni az optikai kábel,és ha jól tudom azon kizárt hogy túlfeszültség jöjjön be. A kérdéses szakasz a 8 m Koax,képes e összeszedni annyi áramlökést egy közeli becsapódó villámtól,hogy az kárt okozzon a tv ben.

(#821) BB9000 válasza Bubaaa (#820) üzenetére


BB9000
senior tag

Az optikán tényleg nem jön be túlfesz.
8 méter kábelen tudna keletkezni akkora áramlökés, ami tönkretehetné az eszközöket, de ha a koax földelése jó, akkor azon levezetődik és nem megy tönkre semmi.

(#822) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Most néztem,a szobába ahová terveztem a Túlfesz védős elosztót,nincs földelt konnektor. :Y Gondolom így semmit sem ér az elosztó. A konyhában,és a fürdőn kívül mindenhol sima ajzat van. Vajon miért így csinálták annó a szakik?

(#823) BB9000 válasza Bubaaa (#822) üzenetére


BB9000
senior tag

Földelt konnektor alap! Anélkül nem mész semmire egy túlfeszvédős elosztósorral.
Ha nincs kiépítve védőföld, akkor hívj villanyász szakit, aki megcsinálja. Anno sok helyen spórolásból hagyták el a védőföldet. Általában ezeken a helyeken a csövezést is kispórolták és a vezetékeket közvetlenül a vakolat alá tették a falba. Ilyenkor vésni kell, vagy ha ez nem opció, akkor marad a falon kívüli kábelcsatornában vezetett kábel.

(#824) voorhees


voorhees
csendes tag

Sziasztok! Van egy Mac Minim, amiben valószínűleg nincs elég nagy szűrőkondi, mert amióta használom a rákötött erősítő és hangfalakon pattogás észlelhető. Biztos a mini a gyenge láncszem, mert laptoppal nem volt ilyen probléma, és másik erősítővel is csinálja. De semmi más a háztartásban. A klasszikus hűtő kompresszor kapcsolgatáskor is hallható, de ezek általában csak kisebb tüskék, de van hogy óriásit pattan teljesen random (vagy hát lehet nem random, de mivel társasház nem tudom honnan szedi éppen össze a zajt). Vettem egy Philips SPN5144A/58 túlfeszültségvédett hálózati elosztót [link] , de nem oldotta meg a problémát. Azt az infót kaptam hogy az APC jobb lenne [link] , mert abban ECC-s zavarszűrő is van. Ez lehetséges, érdemes ezzel is tenni egy próbát?

[ Szerkesztve ]

(#825) BB9000 válasza voorhees (#824) üzenetére


BB9000
senior tag

Hova kötötted a túlfeszvédőt? A laptop elé, vagy az erősítő elé?
Milyen erősítőről van szó?

[ Szerkesztve ]

(#826) voorhees válasza BB9000 (#825) üzenetére


voorhees
csendes tag

A mac mini és az erősítő is a túlfeszvédőbe van kötve. Ez egy Denon, de előtte egy Pioneer-ral ugyanez volt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#827) BB9000 válasza voorhees (#824) üzenetére


BB9000
senior tag

Kérdésedre válaszolva: Nem érdemes, mivel -leírásod alapján- a pattogás oka a MAC-en belül van.

(#828) voorhees válasza BB9000 (#827) üzenetére


voorhees
csendes tag

Igen, a mac-en belül van, valószínűleg nem tudja szűrni ezeket a tüskéket, ezért gondoltam, hogy a túlfeszvédő segíthet neki ezen, de akkor ebben az esetben ez nem megoldás.

(#829) altrix18


altrix18
csendes tag

Szép estét kívánok, sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.

Egy önkormányzati szálláson lakom, ahol nagyon régi a villanyhálózat.
Leírnám a részletes problémámat:
Az illető konnektorban korábban használtam már nagy teljesítményű fogyasztót sosem volt gond. (Pl. hajszárítót.)
Decemberben sikerült vásárolnom egy új asztali számítógépet. (Ha szükséges leírom a teljes konfigurációt is, de bízom benne, hogy nem az lesz a hiba okozója.)
A gép mellé vásároltam egy túlfeszültségvédős elosztót is:
Gembird SPG5-C-5 1,5m 5-ös elosztó a pontos típusa.
Az első problémám, hogy a két visszajelző lámpa közül csak a piros világít (ami a túlfeszültségvédelem), úgy gondolom, hogy a zöldnek is kellene. (Ha jól látom az lenne a földelés visszajelző.)
Az elosztóba az alábbi eszközök vannak bedugva:
Asztali számítógép (Thermaltake 600 W-os tápegységgel.)
Samsung SF 350 LED monitor (25 W maximális fogyasztással)
Egy nagyon alap Technika 2.1-es hangszórószett.
Egy elvileg maximum 12 W-ot fogyasztó Behringer Xenyx 802-es minikeverő.

A keverőnél egyértelműen áramsercegés hangot hallok. Mi okozhatja a problémát?
Korábban nem volt gond a konnektorral. Elképzelhető lehet, hogy az elosztó a hibás?
Konnektor és kábelmelegedést nem tapasztaltam.
Ha a kérdést rossz helyen tettem volna fel, akkor elnézést kérek.

Előre is köszönöm a véleményeket!

(#830) Teaway válasza altrix18 (#829) üzenetére


Teaway
veterán

Van olyan konnektor a szálláson, amelyikbe dugva az elosztót, zöld lámpája is világít?

Nincs itthon csokid??

(#831) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogyha pl. közelben villám csap be, és bekerül a tulfesz a vezetekekbe a lakasban, akkor csak azokat a gépeket üti ki, amik be vannak kapcsolva? Tehát pl. kávéfőző, mosógép, szárítógép, indukciós lap amik nem standby üzemmódban mennek, hanem ténylegesen ki vannak kapcsolva azok megússzák? Nem tudom pl sütővel mi a helyzet, ha elektromos és az óra pl. folyamatosan a kijelzőjén van, gondolom ott szetcsapja, bár lehet a többi kikapcsolt gépet is.

(#832) asdf_ válasza Palesztin994 (#831) üzenetére


asdf_
veterán

Mosógép szárítógép az -sajnos- pl. pont olyan, hogy standby-ban van, mert egy nyomógomb állítólag mennyivel kényelmesebb, mint egy ki-be kapcsoló. Úgy nézd, hogy ami nyomógombos az repülhet, aminek fizikai kapcsolója van (tehát kikapcsolás esetén le van választva a hálózatról), annak nem lesz baja.

(#833) Palesztin994 válasza asdf_ (#832) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Ahha, értem, köszönöm! :/ :)

(#834) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítség kéne. Ez az elosztó hány joulet bír, honnan lehet ezt megtudni? 3680W- van ráírva nem tudom ez mennyi átszámítva, netes kalkulátor szerint ez szintén 3680 joulnak felel meg, de ha jól látom a fotón a dobozán 3680 joule van írva. Fizikából mindig is szar voltam. :D :U
Illetve sokat emlegettétek az apc PM8-GR-t, ami 2690J-t tud. Arra elvileg több a garancia, de egyébként ha a philipsnek magasabb a védelme, akkor az a jobb, nem? Én philipset szeretném, mert sokkal jobban néz ki, de persze nem ez a szempont fog dönteni. Koax védelem mire jó és hogy működik? Egyik felén bedugom pl. a Digit, aztán a másikból tovább a TV-be? Ez is túlfesz. ellen véd?

[ Szerkesztve ]

(#835) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Egyébként ez ugyanúgy 3680-at tud, tehát ezt is érdemes megvenni, ha elég egy négyes, nem? A koax védelme ugyanolyan lehet, mint az előzőnek, amit linkeltem?

[ Szerkesztve ]

(#836) Calogero válasza Palesztin994 (#835) üzenetére


Calogero
addikt

[link]

doboza szerint 1800J

a 8-as elosztó meg 3600J

[ Szerkesztve ]

(#837) Palesztin994 válasza Calogero (#836) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

igen, kozben rajottem. csak nem ertem, hogy 3680w van irva mindkettore, de igen, a 4es 1800. mindkettőből fogok venni így akkor, mert több helyre is kell. amúgy akkor jó ez, nem? apc jobb bármiben?

[ Szerkesztve ]

(#838) Calogero válasza Palesztin994 (#837) üzenetére


Calogero
addikt

3680W az a max teljesítmény, amivel megterhelheted az elosztót egyszerre. 3680W/230=16A

(#839) Palesztin994 válasza Calogero (#838) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Értem, köszi. :)
Akkor jok lesznek ezek a philipsek azt hiszem.

(#840) Calogero válasza Palesztin994 (#839) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem van mindkettő APC és Philips. Mindegyik üzemel, az hogy melyik véd jobba azt nem tudom, mert szerencsére eddig még nem volt rá szükség a védelmükre. Bármelyiket is veszed jól jársz.

(#841) Palesztin994 válasza Calogero (#840) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

rendelem kettő-kettőt a philipsekbol. köszi! :)

(#842) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Esetleg még tudtok ajánlani ilyesféle 1-eset is? Ezek 918J-t tudnak, nem tudom mire jó ez, lehet kevés lenne, lehet nem. Hátha van jobb is, philipsnél nem láttam ilyet mondjuk,de még a hűtőhöz és a bojlerhez szeretnék valamit, mert egyiksem az olcsóbb fajta volt.

[ Szerkesztve ]

(#843) UHHH


UHHH
senior tag

Philips SPN5144A/58 túlfeszültségvédett hálózati elosztó (2 m, 4 aljzat 3 890 Ft 7 990 Ft (51%)
Vegyétek-vigyétek! :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#844) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.meg vettem az említett Philips túlfeszes elosztót. Sajnos a 2 méter rövid nekem.Az lenne a kérdésem hogy egy túl fesz védelemmel ellátott elosztónak a ha a kábelét hosszabítani akarom lehetséges e,vagy akkor úszik a túl fesz védelem?És hogyan csináljam?Természetesen mind 3 vezetéket hosszabbítanám,ráadásul vastagabb fajta kábellel, amiben nem sodrott ha nem merev három réz szál van.Úgy tudom ezek jobbak a sodrottnál. Sajnos az elosztót szét szerelni nem nem tudom,mert olyan csavar is van benne aminek nincs feje.Köszi előre is a választ?

(#845) kromatika


kromatika
veterán

Illetve kérdeznék még.Melyik a jobb megoldás?ha az említett Philips -et dugom rögtön a fali konektorba,és Phillips be dugnám be a megfelelő hossz elérése érdekebében pl ezt?Somogyi Elektronic 6 Plug + USB 1,4m (NVT 06K USB) [link] és ebbe közvetlen az eszközöket?Vagy fordítva ,hogy a philps be lennének az eszközök és a Somogyiba az eszközök./egyébként milyen ennek a Somogyinak a túl fesz védelme,mennyire ajánlott ez?/ Vagy hagyjam a francba a somogyit és hosszabbítsam meg a Philips vezetékét?

(#846) JohnD


JohnD
tag

Helló! A csak sima elosztók közül melyik a megbízható márka? 8-10 csatlakozósok közül.

[ Szerkesztve ]

(#847) BB9000 válasza JohnD (#846) üzenetére


BB9000
senior tag

Én ezt venném: Kontaset 8 plug
Műszakilag jó a Legrand is, de az sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#848) JohnD válasza BB9000 (#847) üzenetére


JohnD
tag

A Somogyi Elektronic az milyen? Gagyi? A Gembird?

https://eloszto-hosszabbito.arukereso.hu/somogyi-elektronic/10-plug-2m-switch-pnv-10k-p251864397/

[ Szerkesztve ]

(#849) BB9000 válasza JohnD (#848) üzenetére


BB9000
senior tag

Somogyi Elektronic = kínai olcsó cuccok átcímkézve. Minőség finoman szólva is kérdéses. Kerülendő.
Gembird ? :Y A kérdésed viccnek szántad? Általam megvételre nem ajánlott.
Nézz meg egyet szétszedve, hogy mi van belül és hasonlítsd össze egy Kontaset-tel. Utána rá se fogsz nézni többé.

[ Szerkesztve ]

(#850) BB9000


BB9000
senior tag

Azért ajánlom, mert a KONTASET hazai gyártó budapesti központtal és szentesi gyártóhellyel. Kontaset gyártás video: Link
Egy termékismertető video, ahol láthatod, hogy mi van az elosztóban belül: Link2

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.