Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) neduddki válasza neduddki (#50) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha mar az elson van doboz akko rlegyen a masoikon is:- )))
[kép]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#52) brombadeg válasza neduddki (#50) üzenetére


brombadeg
tag

Megkérdeztem Pap Ádámot, lehet menni magánszemélyként is.
Amiket rendeltél (1-es, 7-es fullos) milyen árban voltak?

(#53) neduddki válasza brombadeg (#52) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

20 rugo volt az 10db1 meg az 1 db 7-es aszem 1000 nakker netto korul vot a 1-es ebbol mar kiokumulalhatod:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#54) Dexter68


Dexter68
addikt

Na, gondolkodtam én is egy ilyen cuccon. De mielőtt vettem volna, kaptam egyet ajándékba. A dolog hátránya, hogy semmit nem tudok a cuccról.
Van rajta valami master dugaszoló aljzat, meg 11 db slave... én már itt leakadtam. Gőzöm sincs, hogy mi a jelentősége ennek a master slave cuccnak. Persze telefon ki-be, meg koax ki-be ill. van még egy csavar, amivel lehet állítani 8W és 80 W között. Ez gondolom a tolerancia lehet... Tud ezekről a dolgokról valaki valamit?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#55) lazydog


lazydog
addikt

A sok hasonló című, közel zéró információtartalmú topic közül még ez a legpörgősebb, így ide írok.
A többségtől eltérően, én nem a villámoktól parázok, mivel eddig még soha károm nem keletkezett erre visszavezethető okból.
Annál inkább bosszant a gyakori, néhány tized másodperces hálózati feszültség kimaradás, illetve ezek sorozata. Ez nem csak durva égzengéssel járó viharos időjárás, hanem kicsit élénkebb széljárás esetén is előfordul.
Tehát vettem egy MGE NOVA 600 AVR típusú szünetmentest, ami kiválóan teszi a dolgát. A következő időjárási front alatt jött a szokásos feszültségkimaradás, gép ugyanúgy újraindult, mint UPS nélkül.
Rögtön átláttam a helyzetet. Nem elég az UPS, kell még elé egy túlfeszvédő/zavarszűrő is. Ez majd kiszűri a villamos hálózatra ülő, a gép reset-elését okozó feszütség impulzusokat is. Tehát beruházás történik egy Belkin SurgeMaster-be. Ennek a csodának 1 ns a reakcióideje és 43 dB-es a zavarelnyomása a 150 kHz-100 MHz tartományban.
Ma 15h 20m körül eljött az igazság pillanata. Villámlás, mennydörgés, net, kábeltévé megszűnik, gép még mindig működik, felhasználó örül.
Újabb néhány perc elteltével jön a szokásos, tizedmásodperces feszültségkimaradás, gép újraindul, felhasználó bosszús.
Hogyan tovább? Talán Diesel aggregátor?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#56) lazydog


lazydog
addikt

Senki más nem küzd hasonló gondokkal, ilyen ítéletidőben sem?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#57) #67688960 válasza lazydog (#55) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kérdezd meg az áramszolgáltatódat.
Nem lehet hogy rosz a szünetmentesed?

(#58) helkis válasza lazydog (#56) üzenetére


helkis
addikt

szerintem is nézesd meg a szünetmentest, mert ott lesz a hiba..
2éve, miután tönkrement a VGA-m tv-outja (9800xt) vettem egy APC surge arrest E-25-öt arra gondolva, hogy valami áramzavar végzett vele, kiderült egyből miért is ment tönkre, ugyanis az aljzatban nem volt bekötve a védöföld!!! mivel a kari és a tv össze volt kötve és a kábeltvnek más a földpotenciálja nem is csodálkoztam. :( (egy isolátort is beszereztem gyorsan.) egy albiról van szó, tulaj se tudta.. pech. azóta elköltöztem, az új helyen minden ajzatot átvizsgáltam a surge-ével egyből, és itt is azt tapasztaltam, hogy nem mindenhol van védöföld kialakítva. a gépet egy védöföldesbe raktam, de ebben az albiban pedig gyakoriak az rövid-áramkimaradások ill hosszabb áramszünetek, nosza rendeltem egy APC BR800i-RS-t [link] ami 2 hónap után egyszerüen töntrement valamitől, nem voltam otthon, mire hazaértem csak azt láttam, hogy az overload led világít. se resetelésre se semmire nem tudtam beindítani úgy hogy normálisan müködjön, a gépet lekötve simán ment tovább tehát a feladatát elvégezte, testörként ugrott a túláram elé megvédve munkaeszközöm! :R garanciában kaptam helyette egy APC-BR1000i RS-t [link] azóta is megy szakadatlanul! :R

[Szerkesztve]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#59) lazydog válasza helkis (#58) üzenetére


lazydog
addikt

A szünetmentes működik, ezt a legegyszerűbb kipróbálni, csak ki kell húzni a hálózati csatlakozót.
Tehát nem a feszültség kimaradása, hanem a vihar keltette hálózati zavarok okoznak resetet, illetve újraindítást. Ezért tettem a szünetmentes elé egy zavarszűrős elosztót.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#60) twollah


twollah
nagyúr

Hulye kerdes tudom.

Hogyan lehet muszer nelkul megallapitani, hogy egy foldelt dugo tenyleg foldelve van?

Semmi kedvem es penzem nincs arra, hogy egy osszetakolt aljzat miatt kelljen kicserelnem a gepem felet.

(#61) Gazsó válasza twollah (#60) üzenetére


Gazsó
csendes tag

Primitív megoldás (tájékozódásra):
Egy elem és hozzá való izzó, + némi vezeték kell hozzá. Összekötöd az izzót az elem egyik sarkával, az izzó másik érintkezőjét egy biztosan földelt testre (pl.vízvezeték) kötöd. Az elem másik pólusát a kérdéses dugalj föld csatlakozójához érinted. Ha földelve van, záródik az áramkör a földön át, és világít a lámpa. Pontos ohm-értéket nem ad, de földeletlen dugaljak kiszűrésére megteszi.
Kissé kevésbé primitív megoldás:
veszel <1k-ért egy olcsó ellenállásmérős multimétert, ezeken szokott lenni 1 ohmos beállítás földmérésre. Ezzel elvégzed az előbbi próbát (biztos föld és kérdéses föld csatlakozó a műszer két kimenetéhez érintve) és pontos értéket kapsz a földelés jóságáról.

Ha hibás a módszer, légyszi, javítsátok ki, én így szoktam csinálni.

Peace

(#62) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

én már 3 éve MGE terméket használok, és eddig nem is panaszokodhatok rájuk, hibátlanül működik minden...

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#63) neduddki válasza Gazsó (#61) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En beledugom a powerware9120-as akonektroba es ah nin csfoldeles akkor nagyon hisztizik:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#64) lazydog válasza Mr.Skyline (#62) üzenetére


lazydog
addikt

Gondolom nálad nem jelentkezik az a probléma, mellyel én küzdök viharos időjárás esetén?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#65) Mr.Skyline válasza lazydog (#64) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

nem mert nekem nem szünetmentes tápom van
hanem csak egy túlfeszvédőm, pontosan:
MGE Pulsar CL8 TelTV:
[link]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#66) Csorbi


Csorbi
addikt

Azért ez se piskóta: [link]
Nekem a legalsó van, isteni! :R

(#67) Fori23 válasza Csorbi (#66) üzenetére


Fori23
őstag

Nekem is APC van [link] , E20

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#68) lazydog válasza Mr.Skyline (#65) üzenetére


lazydog
addikt

Az én túlfeszvédőm ez: [link]
A szünetmentesem meg itt van: [link]
Jól látom, hogy a TV-kábelre rá van húzva valami ferritgyűrű-szerűség? Ez is zavar, illetve túlfeszvédő lenne? Nekem is kéne ilyesmi, mivel már csak itt kerülhet be zavarfeszültség. Vagy esetleg még a telefonkábelen.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#69) helkis válasza lazydog (#68) üzenetére


helkis
addikt

meg kéne nézni a gyártónál, hogy milyen átkapcsolási sebességgel dolgozik a szünetmentesed, vagy az ide-oda kapcsolási sebességét is ha van adat róla.
sokszor nálam van olyan, hogy pár ms-re megy el az áram a lámpák villannak egyet mintha pislognék, az apc software-e sem jelzi, hogy lett volana valami, de maga a készülék hallhatóan átkapcsol 1pillanatra az aksikra.. :F :R
modemmel vagy hálókarin keresztül is kaphat a cucc zavart (ezért célszerű egyből olyan szünetmentesbe fektetni a lét ami tudja ezeket is szűrni/védeni), de szerintem ott nem tudja lekapcsolni a géped hacsak nem engedélyezted ezt a biosban az energagazdálkodásnál (de ha jól emléxem ott is csak bekapcsra van mód)
a túlfeszvédelem és zavarszűrő egyébként bele vannak építve egy mezei jobb minőségű szünetmentesbe is, a szünetmentes jóesetben a gép számára kívánatos zavamentes szürt-szinusz-áramot ad a tápnak (a tápokban is van általában túláramvédelem 2kg fölött ;)) a probléma az lehet nálad, ha minden jó, hogy hiába a belkin 1ns-es kapcsolási ideje, nem kapcsol semmit mert ő csak a túlfeszt érzékelve kapcsolná le a fogysztókat, de mivel valszeg kevesebb áramot kap a rendszer adott viharban, ezért így ez a funkció nem él, vagyis innentől a szünetmentes ''áramhiányfelismerő elektronikája'' dolgozik (ha van ilyen.. :D) és lehet az lassabb a kelleténél.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#70) #67688960 válasza helkis (#69) üzenetére


#67688960
törölt tag

nálunk is volt már olyan hogy pislantott a lámpa, nincs szünetmentes és nem történt semmi, mindkét gép ment tovább mintha misem történt volna :P

(#71) helkis válasza #67688960 (#70) üzenetére


helkis
addikt

így van, de meddig? ezek az ''árammutációk'' biztos nem használnak egy gépnek sem..
egyébként most, hogy mondod a tv sem ment le stndby-ba, de ezzel pont arra akartam utalni, hogy már egy ilyen ''semmiségre'' is tud reagálni egy jól kalibrált szünetmentes elektronika...

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#72) #67688960 válasza helkis (#71) üzenetére


#67688960
törölt tag

;] hogy meddig lessz még jó?
Nem vagyok jós. A tápomat 2004 Márciusában vettem, több mint 11év az üzemidelye. Mivel kb. csak napi 10 órát megy, majd valamikor 2024 után esedékes a halála.
Majd ha megdödlik valamelyik táp esetleg szólhatok, de jobb ha idönként(félévente?) inkább megkérded, mert biztos el fogom felejteni. ;)

[Szerkesztve]

(#73) lazydog válasza helkis (#69) üzenetére


lazydog
addikt

innentől a szünetmentes ''áramhiányfelismerő elektronikája'' dolgozik (ha van ilyen.. ) és lehet az lassabb a kelleténél..

Nem látni sehol adatokat az átkapcsolás sebességéről.
Ugyanakkor egy LineInteractive és AVR fícsör-ökkel felruházott UPS-ről van szó. Tehát annak ellenére, hogy nem egy akkora márka, mint az APC, mégis gyorsabbnak kell lennie egy egyszerű APC Back-UPS-nél. Ezen felül még ott van az Automatikus Feszültség Szabályozás képessége (AVR).
Mindezen túl miért működik akkor, ha én csinálom az áramszünetetet és miért nem, ha a vihar csinálja ugyanezt?

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#74) helkis válasza lazydog (#73) üzenetére


helkis
addikt

sajnos nem vagyok szaki a témában, csak a tapasztalatomat mondom segítségképp hátha kis okoskodással orvosolhatjuk a problémádat! :B
nem mondom hogy rossz a szünetmentesed és csak az apc jó egy szóval sem, mert nem ismerem azt a tipust. de mielött döntöttem a márka mellett rengeteg oldalt fórumot végigolvastam (nem csak magyart) sok elvileg hozzáértő embert megkérdeztem és két máraka maradt APC és a Belkin, az apc-t könnyebb volt beszerezni, futáros garanciaügyintézésük szimpatikus volt papíron. sajnos nyilt is rá mód, hogy kipróbáljam de inkább a helyi kiskereskedőre hárítottam eme szép feladat megoldását! :D

közben meglestem a programját a szünetmentesemnek és sok érdekességet észrevettem! állítható az érzékenyságe a cuccnak! ill hogy milyen feszültégszintek között avatkozzon be! :R
[link] [link]
nálad lehet ilyesmit állítani?
juteszembe, mennyire van leterhelve a szünetmentesed?
réz vagy alukábeleken megy az áram a lakásban?
milyen tápegységed van?
lehet hogy valami apróság a gáz..

valahogy csak megoldjuk! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#75) lazydog válasza helkis (#74) üzenetére


lazydog
addikt

Nálam semmit sem lehet állítani, illetve felügyelni, nincs soros, vagy USB csatlakozó az UPS-en.
Minimális a terhelés, nem az adataimnál szereplő gép van rajta, hanem egy P2 Tualatin 1200+Radeon 7500+3db vinyó+1db DVD író. A monitor nem az UPS-ről megy.
A hálózat rézvezetékkel van megoldva, és földelt aljzatok vannak.
A táp tényleg a leggyengébb láncszem a rendszerben. Noname, még címke sincs rajta, lehet névlegesen vagy 300VA-es.
Fentiek alapján tervezem a táp cseréjét, ezen kívül a telefonkábel zavarszűrével lehetne még próbálkozni. Ugyanis hiába van a túlfeszvédőmön zavarszűrö/villámvédő erre a célra, a telefontól távoli helyen üzemel a gépem. (Az ADSL modem kimenetére csatlakozom kb. 15 m UTP kábellel.)
A sarkalatos kérdésem még mindig a következő:
Mindezen túl miért működik akkor, ha én csinálom az áramszünetetet és miért nem, ha a vihar csinálja ugyanezt?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#76) lazydog


lazydog
addikt

UP!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#77) helkis válasza lazydog (#75) üzenetére


helkis
addikt

a szünetmentes gyártótjától/forgalmazójától is megkérdezted már?
nem tudom mitől lehet a jelenség.. :(

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#78) lazydog válasza helkis (#77) üzenetére


lazydog
addikt

Erre még nem gondoltam, de azt hiszem nem sokra mennék vele.
Egyrészt még anyanyelvi szinten sem egyszerű elmagyarázni a problémát, nemhogy Shakespeare nyelvén. Másrészt nem gyanakszom az UPS hibájára, a gyártó még kevésbé tenné ezt. Pro tercio, az egész ezzel járó herce-hurca többe lenne, mint egy másik UPS ára.
Köszi a segítő szándékot.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#79) lazydog


lazydog
addikt

UP!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#80) #67688960 válasza lazydog (#79) üzenetére


#67688960
törölt tag

(#81) lazydog válasza #67688960 (#80) üzenetére


lazydog
addikt

Szerinted mire panaszkodjam náluk?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#82) #67688960 válasza lazydog (#81) üzenetére


#67688960
törölt tag

Én leírnám a jelenséget és megkérdezném, hogy tudnak-e segíteni.

(#83) Rive válasza lazydog (#59) üzenetére


Rive
veterán

Tehát nem a feszültség kimaradása, hanem a vihar keltette hálózati zavarok okoznak resetet, illetve újraindítást.
vs.
...Villámlás, mennydörgés, net, kábeltévé megszűnik, gép még mindig működik, felhasználó örül.
Újabb néhány perc elteltével jön a szokásos, tizedmásodperces feszültségkimaradás, gép újraindul, felhasználó bosszús.

Nekem ebből kifejezetten az jön le, hogy itt biz' a feszültségkimaradás okozza a gubancot, nem a hálózati zavar.

Mindezen túl miért működik akkor, ha én csinálom az áramszünetetet és miért nem, ha a vihar csinálja ugyanezt?
Milyen hosszú áramszünetet csinálsz Te, és milyen hosszút a vihar?

Szerintem két irányba kellene továbbmenned a hiba keresgélésével. Egyrészt próbaidőre el kellene cserélned a szünementesedet valakivel, másrészt a teljes rendszert a védett zónába kellene raknod egy ideig. (Említetted, hogy az ADSL-modem meg a monitor nem a szünetmentesről megy- ez még azt is felveti, hogy vajon azonos fázisról mennek-e?)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#84) helkis válasza Rive (#83) üzenetére


helkis
addikt

reméltem, hogy idetalálsz egyszer! :R (még didyman jöhetne :D)

hogy működnek ezek a bejövőfesz/áram figyelő áramkörök? (minden cég saját magának fejleszt, vagy veszik a cuccot és azt építik be?)
mitől függ a kapcsolási sebességük?
áramhiányt is lehet lassan és gyorsan csinálni?

kivácsi vagyok mi lesz a probléma megoldása.. ;)

[Szerkesztve]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#85) Rive válasza helkis (#84) üzenetére


Rive
veterán

Az UPS-ek belsejéhez lövésem sincs, ha ilyen problémám adódik, akkor azt én is mással intéztetem el. Pl. Stol vagy Didyman :)

Áramhiány: amire az alapkérdés vonatkozik, az valószínűleg egy néhány miliszekundumos kimaradás. Amit (kézzel) csinálni lehet, az meg fél- egy másodperc körül van.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#86) helkis válasza Rive (#85) üzenetére


helkis
addikt

szerintem lazydog megtanult az utóbbi időben gyors áramhiányt csinálni! :D sajnos..
a kormány meg államhiányt! :(

visszatérve : akkor simán lehet, hogy nem is hibás az UPS, hanem csak ennyit tud! :F (átkapcsolási sebességre gondolok..)

lazydog - valahonnan meg kellene tudni ezt a paramétert, mi is a pontos tipusa a szünetmentesednek?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#87) #67688960 válasza helkis (#86) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szerintem lazydognál a tápegység a bűnös.

(#88) lazydog válasza Rive (#83) üzenetére


lazydog
addikt

Az áramszünet hosszúsága közömbös, mert a szünetmentes teljesíti a 10-15 perces tartási időt. Maximum azon lehetne gondolkodni, hogy a vihar gyorsabban csinál áramszünetet, mint én,
Mindösszesen egy fázis van az egész lakásban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#89) lazydog válasza helkis (#86) üzenetére


lazydog
addikt

MGE Nova 600 AVR a szóbanforgó készülék [link]
Sehol sem találok adatokat az átkapcsolási időre vonatkozóan. Viszont ez mégicsak line-interaktív, ebből következöen gyorsabbnak kellene lennie, mint egy back-UPS-nek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#90) lazydog válasza #67688960 (#87) üzenetére


lazydog
addikt

Igazad lehet. Sőt, bár igazad lenne!
Ki fogom cserélni, csak a probléma jellege miatt, lehet hogy még hónapok múlva sem lehet a hiba okát behatárolni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#91) Skulo válasza lazydog (#90) üzenetére


Skulo
csendes tag

Én arra gondolok, hogy az egymás utáni áramkimaradásokkal van a baj.

Egyet megfog, reset. Egyet megfog reset. De, ha kettő túl gyorsan jön egymás után, akkor a második már átcsúszik, amíg a készülék reseteli magát.

Persze, ez csak egy tipp.

S.

(#92) Skulo


Skulo
csendes tag

Egyébként miért nem old le a kismegszakító ilyenkor? Márhogy egy villámcsapás túlfeszültsége esetén? Áthúz?

S.

(#93) lazydog válasza Skulo (#92) üzenetére


lazydog
addikt

Nem villámcsapásról, vagy túlfeszültségről van szó, hanem az azt kísérő nagyfrekvenciás zavarjelekről. (Mint például, amit egy szikrázó kapcsoló, vagy motor kelt.)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#94) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!
Épp most költöztem, és... megdöbbenve tapasztaltam, hogy az új szobámban lévő konektorokban, nincs benne a föld.... :( Teljesen kétségbeestem, hogy most mit tudnék tenni... Elvileg már 4 éve ment itt 3 gép gond nélkül... de azért én aggódom.. Kérdésem lehet viccesnek túnik, azonban nem értek a témához.. Egy túlfeszvédő véd vmit föld nélkül is? Vagy így teljesen felesleges vennem...? Valami ötlet, hogy most mitévő legyek?

(#95) #67688960 válasza CSorBA (#94) üzenetére


#67688960
törölt tag

úgy tudom, hogy nem ér semmit föld nélkül
kertes vagy emeletes házba költöztél?

[Szerkesztve]

(#96) lazydog válasza CSorBA (#94) üzenetére


lazydog
addikt

Egy túlfeszvédő földvezeték nélkül is nyújt némi védelmet. Ezzel együtt ajánlatos mielőbb kiépíteni a földelést.
Valószínű, hogy a lakás hidegpadlós, illetve vizes helyiségeiben (fürdőszoba, konyha) földelt dugaljak vannak. Ez esetben magad is tovább vezetheted a földvezetéket a szobai aljzathoz.
Ellenkező esetben ajánlatos villanyszerelőt keresni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#97) CSorBA válasza lazydog (#96) üzenetére


CSorBA
őstag

Kertesház emelete... Elég régi már, 20 éves, és nagyon gányok a vezetékek... De lehet szétnézek, hátha találok vhol földet... csak elég bonyolult lesz asszem végighúzni a kábelt....
És lehet, hogy azért még a biztonság edvéért beszerzek egy túlfeszvédőt...

(#98) #67688960 válasza CSorBA (#97) üzenetére


#67688960
törölt tag

á az nem nagy gáz(nem a gány vezetékekre értem), ha mégse találsz meg kell kérdezni egy villanyszerelőt, oda kell valami villámvédelem

[Szerkesztve]

(#99) lazydog válasza CSorBA (#97) üzenetére


lazydog
addikt

Sárga/zöld csíkos vezetéket keress, vagy pirosat. Ha van földvezeték és szabályosan szerelték, akkor erről lehet felismerni.
Családi ház esetén viszonylag egyszerűen megoldható a dolog házilag is. Lehetőleg a ház északi oldalán, ahol a legnedvesebb a föld, le kell verned a fal mellett kb. három méter vasrudat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#100) Csaba_20_ válasza Skulo (#92) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Túl nagy a megszólalási ideje és ezáltal lassú ahhoz, hogy a villámcsapáskor keletkező túláramkor aktiválódjon. Általában millisecundumokban mérhető a kismegszakító megszólalási ideje és mikrosecundumokban a villámcsapás keltette csúcsáramé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.