Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) JohnD válasza BB9000 (#849) üzenetére


JohnD
tag

Nem viccnek szántam, de akkor a Kontaset lesz majd. :D

[ Szerkesztve ]

(#852) JohnD válasza BB9000 (#850) üzenetére


JohnD
tag

A csak egy csatlakozós, sima, 5m-es hosszabbítóból melyik fajta a jó? Kontasetet ebből nem találok egyelőre.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#853) BB9000 válasza JohnD (#852) üzenetére


BB9000
senior tag

Én az egyes hosszabbítóból szereltet használok, amit én szereltem. Az pont olyan hosszú ami az adott helyre kell és legalább tudom, hogy jól van kötve. :)
Természetesen sokkal kényelmesebb, ha készre szereltet veszel és azok is ugyanúgy használhatóak.
Kész hosszabbító kábelből itt keresgélnék: ÁK link , Lumenet link
Felhasználástól függő a választás. Ha beltérre kell, akkor jó lehet a Delight 20503 (1644 Ft-tól) vagy a REV Ritter Düwi (1862 Ft-tól). Kültérre természetesen kültérit : pl: Schwabe 5m (Outdoor) 60350 (3868 Ft-tól). Ezekkel nincs személyes tapasztalatom, de kép és ár alapján jó választásnak tűnnek.

(#854) JohnD


JohnD
tag

Köszi! Beltérre kell.
Gondolom a Somogyi Electronic itt is gagyi akkor.
Illetve még ezt néztem ki: https://eloszto-hosszabbito.arukereso.hu/steck/1-plug-5m-sh-5-p291018339/ [link]
Erről mi a véleményed? Ez is gagyi?

(#855) BB9000 válasza JohnD (#854) üzenetére


BB9000
senior tag

Amit linkeltél azt azért nem vettem számításba, mert ha rámész a boltokban az adott linkre, akkor mindenhol a narancs színű "fűnyíróhosszabbítót dobja ki" annak ellenére, hogy az Árukeresőnél még fehér kábeles kép van.
Somogyit biztosan nem vennék.

(#856) JohnD válasza BB9000 (#855) üzenetére


JohnD
tag

Valóban nem mentem bele a boltokba :) csak a leírást és a képet néztem.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#857) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy tönkrement szüleim szobájában lévő TV. Elég gyakran vannak villámok a környékünkön (átlagosan évente 1 komolyabb van). Az én szobámba szeretnék egy komoly védelmet, mert az alábbi eszközök vannak:
-Számítógép kb 300-350w fogyasztással (Bitfenix Formula 650W Gold)
-Monitor max 39W
-Monitor átlag 45W
-TV 85W lenne? :DDD "Bekapcsolt üzemmód energiaigénye HDR esetén: 85 kWh/1000 óra"
-Hangszóró kimeneti teljesítménye 42W, felvétele nem tudom.
-Playstation 5 (jelenleg ez még beszerzés alatt).

Úgyhogy 6 nem sokat fogyasztó, de érzékeny eszköz lenne rákötve. Jövőre gondolva jobb lenne már akkor 7-8 lyukas elosztó. Mit lenne érdemes vennem? A szobám elrendezése katasztrófa, mert ellentétes sarokban vannak a konnektorok és a számítógép. Az ajtó felé nem lehet sajnos elhozni a kábelt, úgyhogy a szoba másik felében van körbefuttatva. Ezért egy elosztón (amin csak a telefonom töltőm van) és egy hosszabbítón megy el az áram a 3 méter hosszú elosztómig. Ezt kéne rendbe szednem. Mitévő legyek?

Vegyek egy 6-7 méteres hosszabbítót, amire mondjuk rádugok egy APC PM8-GR elosztót? A 382-es kommentedben írtad BB9000, hogy "3./Földelt fali aljzatba kell bedugni, más gyártótól szárma hosszabbító használata nem megengedett". Ezt valaki kijön és leellenőrzi ha gond lenne? Ha ez a PM8-GR megfelelő számomra, akkor nem lehet olcsóbban beszerezni? Egyébként optikai netünk van, az UTP kábelen 10-15 méteren csak nem szed fel akkora feszültséget, hogy a gépben valamit tönkretegyen. Csak nem lesz közvetlen villámcsapás.

(#858) BB9000 válasza csuzda (#857) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha körbeviszed a szobában az egyes hosszabbító kábelét, és abba dugod bele az APC PM8 GR-t az működő megoldás. Amit idéztél, azt az APC garanciájára írtam. Azt úgy kell érteni, hogy a védendő készülék és az APC elosztó közé nem lehet további hosszabbítót tenni, mert az az APC garanciavesztésével jár.
Elolvastam a másik topikba írtakat is. A biztosító sajnos ilyen. A biztosítási szerződésben megnevezett esetekben, az ott lévő feltételek szerint teljesít. Igyekszik a kockázatait minimalizálni, ami ilyen esetekben neked nem jön jól.
Az áramszolgáltató felé pedig csak akkor tudnál kárigényt érvényesíteni, ha bizonyítani tudnád azt, hogy az ő oldaláról érkezett áramtüske okozta a meghibásodást és azt is bizonyítanod kellene, hogy a szolgáltató felelősségi körébe tartozó gondatlanság okozta az áramtüske megjelenését. Ez a bizonyítás elég nehéznek látszik.
A megfelelő feszültségvédelem kialakítása a jó irány. A védelem egyik eleme a túlfeszvédős elosztó, de ezen felül még az is szükséges, hogy a védőföld megfelelő legyen mindenhol, és további védelmi berendezések is szükségesek. (legalább egy FI relé)
Ha nagyon nagy értékű számítógép védelmét szeretnéd megoldani, akkor érdemes elgondolkodni egy APC SmartUPS beszerzésén. A Back UPS-ek sokkal olcsóbbak, de nem véletlenül. A Smart az, ami folyamatos szinuszos jelet ad és rendelkezik olyan túláramvédelemmel, ami biztosítja azt a védelmi szintet, ami neked kell.
Emellett -esetleg helyett- a számítógép tápegységét is érdemes úgy megválasztani, hogy aktív PFC-s legyen. Cikk itt.
Az APC SmartUPS-ek új ára elég magas, de az aprón ki lehet fogni olyan használtakat, amibe új akkupakkot téve már megkapod azt a védelmet amit megcéloztál. Vannak cégek, ahol még garanciát is adnak a használt és felújított Smart-UPS ekre. Ha azokban jobban bízol, akkor ott is beszerezheted.

(#859) BB9000 válasza BB9000 (#858) üzenetére


BB9000
senior tag

Habár ez nem a tápegység topic, de ide tartozó dolog a PC tápegységekkel kapcsolatosan, hogy az előzőekben általam linkelt 2013-as cikk szerint :
". . .lényegében a mai termékek már nem használnak passzív megoldást."
Ez sajnos egyáltalán nem így van. Az olcsó tápegységek közt igen sok passzív PFC-s található. Például ezek: Kerülendő tápegységek link
Az áruk miatt népszerűek, de sajnos sok galibát tudnak okozni gyakori áramingadozás esetén.

(#860) csuzda válasza BB9000 (#859) üzenetére


csuzda
aktív tag

A tápegységgel nincs gond, mert ez a lista alapján néztem ki [link] Multi rail-en belül a 3. az enyém (Bitfenix Formula Gold 650w).

"APC elosztó közé nem lehet további hosszabbítót tenni, mert az az APC garanciavesztésével jár."
Ezt értem. De honnan tudnák meg, hogy én raktam be hosszabbítót?

A kismegszakítók helyére kéne berakni FI relét? Vagy az hogy működik?

(#861) BB9000 válasza csuzda (#860) üzenetére


BB9000
senior tag

Kár esetén az APC megvizsgálja az elromlott készüléket és az azt védő APC elosztót. Mindkettőt be kell küldeni nekik. Akkor téríti meg a kárt, ha az elosztó nem az elvárható módon védte meg a készüléket, és minden egyéb ott felsorolt feltételnek megfelel a kárigény. Ha a túlfeszvédős elosztó és a készülék közti szakasz túl hosszú és azon keletkezett egy áramtüske ami tönkretette a készüléket, akkor arra nem fognak fizetni. Hogy ezt hogyan állapítják meg, annak részletes menetét nem tudom.
- - - - - -
A Fi relé másik neve életvédelmi relé. Ezt az épületben villanyszerelést végző szakember építi be az elektromos hálózatba. Elsődleges funkciója az emberi élet védelme. Úgy védi az életeket, hogy ha észleli, hogy egy készülék testzárlatos lett, akkor leold és ezzel áramtalanítja a hálózatot. Abból veszi észre, hogy olyankor "megjelenik" a védőföld vezetéken egy méréshatárnál nagyobb áram. (30 mA a szabványban meghatározott áramerősség)
A Fi relé a kismegszakítók előtt szokott elhelyezkedni. Közvetlenül a bejövő áramkörre van kötve. A túlfeszvédős elosztó működési elve az, hogy az áramvezetéken észlelt feszültségemelkedés esetén a túlfeszt a védőföldre vezeti. Ennek egyenes következménye lesz, hogy a Fi relé le fog oldani és leválasztja az elektromos hálózatodat. Ilyenkor a védőföld vezetéke nem szakad meg, tehát az áramtüske a föld vezetékre továbbítódik. (Földelődik)

Személyes tapasztalat:
Nekem néhány éve (4-5 kb.) már van a házban 6 darab túlfeszvédős elosztóm. Minden értékesebb elektromos berendezési tárgyam védve van APC- PM8, PM5 és Philips 8-dugaljas elosztókkal.
Egy alkalommal fordult elő azóta, hogy a Fi relé leoldott egy viharban egy villámlást követően. Ennek magyarázatát lásd fent. Nem ment tönkre semmi ! Korábban ugyanitt nekem is ment már tönkre TV és videomagnó is, de akkor még nem voltak túlfeszvédős elosztóim.

(#862) csuzda válasza BB9000 (#861) üzenetére


csuzda
aktív tag

Van általad javasolt oldal? upsakku.hu-t néztem, azon belül 1db [APC PM8-GR] és 2db [APC PM5V-GR] elosztót néztem ki. A 8as az én szobámba, a másik kettő egy-egy TV és a hozzájuk tartozó boxot védené.

Gondolkozok, hogy mi kerülhetne a konyhába... 1 hűtő és 1 fagyasztó van egy konnektorra kötött elosztón, egy tűzhely egy másik fali csatlakozón, illetve kávéfőző + mosogató + kávéfőző + NDK-s kenyérpirító + rádió van egy másik fali csatlakozón lévő elosztón. Ezeknek soha nem esett bajuk (eddig), pedig pár villámcsapás volt a környéken az utóbbi években.

2014-ben az utca elején (6 házzal feljebb) csapott be a villám egy oszlopba, én pont akkor húztam ki testvérem szobájában az elosztót. Pont elkéstem, így a TV meghalt, de a villámlás pillanatában az elemről működő, kábeles külső érzékelővel ellátott hőmérő csippant egyet. Van benne egy picike hangszóró és amikor megnyomok egy gombot rajta akkor csippan egy ilyet.

(#863) BB9000 válasza csuzda (#862) üzenetére


BB9000
senior tag

Nincs konkrét preferált webshop. Én az Árukeresőn szoktam árakat nézni és az általam kedvelt néhány bolt közül megveszem ott, ahol épp a legolcsóbb. Az árhoz hozzá szoktam még számolni a kiszállítás díját. Van pár hely, ahová el tudok menni a cuccokért, mert útba esik, azok egy kis előnyben vannak.
Nálam a mosógépet, hűtőgépet, az összes konyhai kisgépet és a kazánt is védi egy-egy túlfeszvédős elosztó, mert nem szeretem a váratlan kiadásokat.

[ Szerkesztve ]

(#864) SophieAnne


SophieAnne
csendes tag

Sziasztok!

3-4-es elosztót szeretnék venni, lehetőleg fehéret, de ha a feketék jobbak, azzal is meg tudok barátkozni.

Ezeket találtam APC-ből, nem tudom mi a különbség közöttük:
https://www.bestmarkt.hu/apc-pm5v-gr-tulfeszultseg-vedo-p287613
https://www.bestmarkt.hu/apc-220v-5-aljzatos-tulfeszultseg-vedo-halozati-eloszto-18m-p288627
https://www.bestmarkt.hu/apc-essential-surgearrest-5db-aljzat-tulfeszultsegvedo-p326828
https://www.bestmarkt.hu/apc-pm5t-gr-tulfeszultseg-vedo-p287612
https://www.bestmarkt.hu/apc-pm5t-fr-essential-tulfeszultseg-vedo-eloszto-p324623
https://www.bestmarkt.hu/apc-pm5v-fr-essential-koax-tulfeszultseg-vedo-eloszto-p324621

Egyéb:
https://www.bestmarkt.hu/philips-spn3140a-4-csatlakozos-tulfeszultsegvedo-eloszto-p490005
https://www.bestmarkt.hu/belkin-bsv400vf2m-surge-suppressorprotector-p281013

Légyszi segítsetek, melyiket érdemes megvenni, vagy ha tudtok más termékeket, azt is szívesen fogadom.

(#865) BB9000 válasza SophieAnne (#864) üzenetére


BB9000
senior tag

Alapvetően kétféle APC túlfeszvédős elosztót ajánlok: APC PM5-GR és APC PM8-GR
Mindkettőnek léteznek változatai, amik az alapváltozattól abban térnek el, hogy van rajta kiegészítő védelem hagyományos telefonvonalra, vagy koax -os tv antennakábelre. Olyan is van, amibe pluszként be van építve egy-vagy két USB töltőport is.

A termékek ára webáruházanként nagyon eltérő. Kisebb forgalmú webáruházaknál előfordulnak túl alacsony áron megjelölt termékek is. Pl: itt. Ezekkel vagy az szokott történni, hogy megrendelés után derül ki, hogy azon az áron már nem tudják odaadni, de még nem javították ki az árlistában; vagy egy régebbi olcsóbb beszerzés miatt nagyobb készlettel rendelkeznek és azt árusítják ki jó áron.

(#866) BB9000 válasza BB9000 (#865) üzenetére


BB9000
senior tag

Az APC PM5 és a PM8-asok két dologban különböznek: a dugaljak száma, és a védelem mértéke. A 8-as kb háromszoros védelemmel rendelkezik. Ennek megfelelően az ára is magasabb.

(#867) Tiger. válasza ProEvoFan (#806) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Szia, megtudnád mérni, milyen hosszú a kábele ami a doboz végétől a dugoig?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#868) BB9000 válasza Tiger. (#867) üzenetére


BB9000
senior tag

Az APC PM5-GR 1,8m kábellel szerelt. Az pontosan 180 centi. :)

(#869) Tiger. válasza BB9000 (#868) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Tényleges hosz a 160 centit sem éri el.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#870) laca891


laca891
aktív tag

Sziasztok!
Vettem 2 db túlfeszültség védőt. (PM1W-GR)
[link]
A kérdés az lenne, hogy nem földelt konnektorba dugva is védi-e az elektronikai eszközöket?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#871) asdf_ válasza laca891 (#870) üzenetére


asdf_
veterán

RTFM ;)

Telepítés
1. Kizárólag földelt konnektorba dugja a túlfeszültségvédőt

(#872) laca891 válasza asdf_ (#871) üzenetére


laca891
aktív tag

:R

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#873) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ahogy nézem léteznek SPD T3 (régebben "D" osztály) túlfeszültség finomlevezetők sínre sorolható kivitelben (mondjuk OBO vagy Pröpstert nem találtam, pedig tőlük jött a rendszer java része). Kazánházba az ilyen sorolható az ideális volna, a konnektorba tehető kevésbé. Az alábbi termékek valamelyike megfelelő lehet? Ez azért tán korrektebb, mint egy konnektorba tehető, cserélhető "patronos". Leírása szerint D osztály.

Elmark
Tracon

*Itt az elnevezés szeirntem nem helyes, nem lehet 2.-es típusú, hogyha D, ami 3.-as típusú "T3" a jelen megnevezési rendszerben. Persze lehet tévedek ezügyben.

*Van a villanyóránál kombinált B+C (T1+T2 védelem...)

[ Szerkesztve ]

(#874) Truman


Truman
senior tag

Szasztok!

Nem rég vettem egy APC PMF83VT-GR típusú elosztót, RF és Telefon védelemmel.
A PC, a TV a beltéri és az antenna van rákötve. Vezetékes telefon nincs. A net optikán jön.
Faterom szerint, aki erős áramú berendezés szerelő. Ezt még körbe röhögi a villám, ha valahova a közelbe csap be. Simán át fog húzni rajta az ív.
Igaza lenne? Továbbra is csak a teljes áramtalanítás segít egy komolyabb vihar esetén? Mik a tapasztalatok? Volt már közületek, akinek kivédte, és ami nem volt rajta az meg tönkrement?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#875) BB9000 válasza Truman (#874) üzenetére


BB9000
senior tag

"Az ellen nem véd, csak a vízbűű veszi ki a zoxigént. Teccikérteni?" :-) /Szalacsi/
Faternak részben igaza van. Ha a házba/lakásba becsap a villám, akkor teljesen hatástalan a túlfeszvédős elosztó. De nem is arra való! Arra ott a villámhárító.
A túlfeszvédős elosztó a túlfeszültségtől véd, ami az elektromos hálózatban keletkezik. Több kiváltó oka lehet a túlfeszültségnek. Az egyik gyakori ok a villámcsapás a közeledben. 100-200 méteres körzeten belül, ha becsap a villám, akkor annak másodlagos hatása érvényesül. Ajánlom figyelmedbe ezt a 2002-es cikket: VL.hu cikk
Előzőeken kívül okozhat még túlfeszt egy hibásan működő elektromotor, trafó (pl. hegesztő berendezésé) és még sok egyéb dolog is. Az ilyen áramtüskék is tudnak kárt okozni a drága elektromos berendezésekben. Pl. Tv, számítógép, stb.
A másodlagos hatás is lehet olyan erős, amit már nem tud kivédeni egy túlfeszvédős elosztó. A PM8 GR "csak" 2860 Juole energia elnyelésére és közömbösítésére képes a teljes élettartama során. Hogy ez mire elég? Az APC vállal eszközgaranciát is 50 ezer EUR értékig, tehát nem lehet annyira gagyi. Erről már írtam korábban. keress vissza.
Védekezési lehetőségek:
1./ Köthetsz biztosítást és akkor rettegjen helyetted a biztosító a villámok miatt. :) Egy jó lakásbiztosítás klassz dolog, de a biztosítók limitálják a kockázataikat és nem minden esetben térítik meg a teljes károdat.
2./ Használhatsz túlfeszvédős elosztót. Erről szól ez a topik.

[ Szerkesztve ]

(#876) BB9000 válasza Truman (#874) üzenetére


BB9000
senior tag

Konkrét kérdésedre válaszolva: 2006 óta lakom itt. A villámok elég gyakran csapnak be a közelben. Amíg nem volt túlfeszvédős elosztóm, addig egy TV-t és egy videomagnót tett tönkre a viharokat kísérő villámlás.
Mióta van (4 APC túlfeszvédős elosztóm is van és emellett van Philips is) azóta nem ment tönkre semmi. Előfordult, hogy a fi relét levágta a villámlás pillanatában, mert ezek úgy működnek, hogy a túlfeszt a védőföldre vezetik. Ezt azonnal észlelte a fí relé és leoldott.
Hogy mi ment volna tönkre, ha nincs védelem, azt nem tudom, de nem is akarom megtudni.

(#877) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
szeretnék egy hálózati elosztót 5-6 dugalj számára. Mivel PC-t is használok egy ideje, ezért gondolkozom egy túlfeszültség elleni elosztón. A Brennenstuhl stabil márkának tűnik, jókat hallottam róla: [link] vagy [link]
Ez alá ne adjam ha nem muszáj? :R Illetve PC mellé mindenképp ajánlott túlfeszültségvédelmes elosztót használni, vagy van olyan javallat hogy ne is foglalkozzak vel? :B Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

meg

(#878) peugeotmate válasza peugeotmate (#877) üzenetére


peugeotmate
őstag

Esetleg Xiaomiról van tapasztalatotok? [link]

meg

(#879) BB9000 válasza peugeotmate (#877) üzenetére


BB9000
senior tag

Sima, védelem nélküli elosztóból a Kontaset-et ajánlom. Minőségi magyar termék fém házzal.
Ha túlfesz védelem is kell, akkor olyat vegyél, amelyikről legalább tudni lehet, hogy milyen védelmet várhatsz tőle. Sajnos az általad kinézett Brennenstuhl nem közöl a benne lévő védelemről semmi mást a specifikációban, mint, hogy 15KA a levezető áram. Ez az adat számomra nem mond semmit. Jó nagy szám, mókusvakításra kiválóan alkalmas, de a tényleges védelemről semmit se árul el.
Fentiek miatt én az APC túlfeszvédőit többre tartom. Az APC PM8GR az ajánlott.
Hogy kell-e neked túlfeszvédelem, az attól függ, hogy milyen gyakoriak és mennyire stresszelnek téged a feszültségingadozások és a viharok a környékeden.

(#880) Don.Corleone válasza BB9000 (#879) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Szia, Csatlakoznék a beszélgetésbe, mindenképpen szeretnék egy túlfesz ellen védő elosztót, anno sokszor elvitte a gépet, technikát, így most nem rizikóznék, főleg hogy áramingadozás, viharok jellemzőek. Az alábbi típust néztem ki ha már APC márka javallott, esetleg erről van tapasztalatod? :)

(#881) peugeotmate válasza BB9000 (#879) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi! Tetszik a Kontaset, viszont nem tudom bemerjek-e vállalni túlfesz védelem nélkülit, ha már vennék egy "komolyabb" elosztót. Habár a lakáson belül viszonylag új, vastag rézhuzalok vannak, sosem volt még áramparám. (Mondjuk pár hónapja költöztem csak.)
Don.Corleone APC-s példája is tetszik, elég lenne 5 dugalj nekem is bőven.

[ Szerkesztve ]

meg

(#882) BB9000 válasza Don.Corleone (#880) üzenetére


BB9000
senior tag

Az APC PM5 helyett védelem szempontjából sokkal jobbnak tartom az APC PM8-at. Abban kb háromszor erősebb védelem van.
PM8 Surge energy rating: 2690 Joule
PM5 Surge energy rating: 918 Joule
Ez azt jelenti, hogy a teljes élettartama során összesen ennyi energiát képes elnyelni a védelem. Ha elhasználódott, azt jelzi a zöld visszajelző led kialvása. Onnantól fogva már csak egy sima hosszabbító válik belőle.
Árak:
Pm5 GR az árukeresőn: mai napon 7130 Ft-tól. A PCX-nél ugyanaz a termék többször van "belistázva". Ha az Árukeresős linket használod, azon ma 7590 Ft. Az általad küldött linken pedig 9390 Ft ugyanaz a termék ugyanannál a cégnél.
PM8 GR az árukeresőn 13 990 Ft (AQUA)
de itt 11 440 Ft-ért is beszerezhető (1 db van csak).
Hátrány:
Egyetlen hátránya van a PM8-nak, a formája. Vásárlás előtt érdemes videón megtekinteni, mert a termékfotókon nem tűnik fel a "kissé szokatlan" formája. Ha meg tudsz vele barátkozni, akkor mindenképpen ezt javaslom a komolyabb eszközök védelmére.
Saját tapasztalatok:
Nekem mindkettőből több is van. A drágább eszközökhöz (tv, hifi, számítógép és perifériái) az erősebb védelemmel ellátott PM8-akat használom. Beváltak. A kapcsolójukra sok panaszt olvashatsz a neten. Tényleg nem egy nagy eresztés. Pár év után havi 1-2 ki-be kapcsolás után érezni, hogy nem a kapcsoló az erőssége. Most még mindegyik működik, de jobbnak érzem, ha nem kapcsolgatom őket.

[ Szerkesztve ]

(#883) peugeotmate válasza BB9000 (#882) üzenetére


peugeotmate
őstag

Én is köszi ezt a részletezést! :R
A PM5 GR és PM5 FR között van különbség? Alzán az FR egész jó áron van: [link] ja bocs megvan, a dugvilla

[ Szerkesztve ]

meg

(#884) Don.Corleone válasza BB9000 (#882) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm az információkat/segítségedet, meg is rendeltem a linkelt PM8 GR-t. :) Sajnos a legtöbb elosztóhoz nem írják oda a Joule-t bír, hanem egy hangzatos 2400 W vagy stb. A formája nem probléma, íróasztal alatt elfér, a nappaliba pedig maximum lesz egy PM5. :) Utóbbi egy tv+wifi+router-t elbír, vagy mekkora is ez a 918 Joule? Lehet buta kérdés, de nagyon zöldfülű vagyok ezen téren, emiatt is bátorkodtam segítséget kérni. :)

(#885) Hauptmann válasza BB9000 (#882) üzenetére


Hauptmann
addikt

A PM8-ból létezik olyan változat, amiben van USB töltőport? A másik, hogy én viszont használnám a kapcsolót, egyéni hülyeség, de mindent áramtalanítok, ha nincs használva. Vagy legfeljebb egy sima, kapcsolós hosszabbítóba dugom be, és kapcsolóprobléma megoldva.

(#886) BB9000 válasza Hauptmann (#885) üzenetére


BB9000
senior tag

Az APC 8-as elosztót nem gyárt USB töltővel, de van hatos: APC-PM6U
Ez is elég "szokatlan" formájú. A benne lévő védelem erőssége kb. félúton van az 5-ös és a 8-as között. : Surge energy rating 1836Joule
Árban egy kicsit drágább, mint a 8-as: ÁK link Mai napon: 12 276 Ft-tól.
A a PM8-ast a kapcsolója gyengesége miatt én betettem egy kapcsolós Kontaset mögé és azzal áramtalanítom. A Kontaset kapcsolója örök élet +1 nap. :) ( és mindkét vezetéket megszakítja!! )

[ Szerkesztve ]

(#887) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Adott egy Kontaset (ilyesmi) rack szekrénybe tehető, szerelhető elosztó. Ide hogyan kell bekötni a kábelt? :B Amatőr vagyok de volt már dolgom szerelhető elosztóval, viszont ott egyértelmű volt, hova megy a két vezeték, de itt nem vagyok benne biztos. :N

Köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#888) BB9000 válasza bugizozi (#887) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha ez gondot jelent, akkor lehet, hogy nem neked kellene ezt bekötni .
A kérdésedben 2 vezeték helyét keresed. Jobb lenne, ha hármat kötnél be!
A képeden alul látható csavarra a védőföld kerüljön ! Az a sárga-zöld. A másik két vezeték helyének megleléséhez a képen láthatónál jobban szét kellene szerelni azt az elosztót.

[ Szerkesztve ]

(#889) asdf_ válasza BB9000 (#888) üzenetére


asdf_
veterán

Én lehet, hogy inkább a másik oldalát nyitnám ki. Így első blikkre ez nem az annak az oldalnak tűnik, ahol szerelni kell (vagy esetleg az első konnektort ki kell emelni, mert épp takarja a bekötést). De ha itt elakadsz és csak két kábelt akarsz bekötni, tényleg lehet, hogy ezt nem neked kéne szerelned.

(#890) bugizozi válasza BB9000 (#888) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Jogos az észrevétel, sajnos a hozzáértő kolléga szabin van.
Azt hiszem sikerült, tényleg jobban szét kellett hozzá szedni, ez az amire nem gondoltam, azt hittem elég ennyire. Találtam youtube-on egy videot róla, ott néztem hogy van. Persze a végére egy jó nagy baki, hogy az oldalát előbb rá kellett volna húzni a kábelra :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#891) BB9000 válasza bugizozi (#890) üzenetére


BB9000
senior tag

Örülök, hogy tudtam segíteni. Ha visszajön a szabadságáról a témában gyakorlottabb kolléga, azért nézzen rá és ellenőrizze, hogy jól van-e minden bekötve és összeszerelve. A képeken jónak tűnik amit csináltál. Egy dolgot nem látok: a kábelrögzítőt. Valami hasonló szokott lenni: Kép Ez arra jó, hogyha valaki a kábelnél fogva meghúzza a hosszabbítót, akkor ne tudjon belőle kijönni a kábel. Ha csak a bekötés tartja az nem megfelelő.

(#892) bugizozi válasza BB9000 (#891) üzenetére


bugizozi
őstag

Ez az észrevétel is jogos :D
Azon az oldallapon amit lehagytam annak a belső felén van kábelrögzítő :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#893) Micsurin


Micsurin
nagyúr

APC PM6-GR és a PM8-GR közt mi a különbség? Csak az aljzat szám?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#894) BB9000 válasza Micsurin (#893) üzenetére


BB9000
senior tag

A kérdésedre a választ ebben a hsz-ban találod: #804

(#895) Micsurin válasza BB9000 (#894) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm :R
Banyek pedig biz’ isten keresgéltem a topikban ezért is engedtem el a PM5-öt.
Egy sima 6-os és egy USB-s 6-os lett végül, 1-1 TV és 1-1 PC-hez mivel PM8-at mindenhol csak 2-5 munkanapra tudtak volna hozni... a tegnapi vihart meg nem győzött meg. :DDD
(Tavaly egy monitor - alaplap - táp trió már elköszönt :( nem villám közvetlen hanem valahol a városban de a hálózat szépen végig hozta. Az UTP-k már le vannak védve a házba bejövet, már csak a gépek maradtak. :) )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#896) draco31


draco31
veterán

Hello!
Épp elvonult egy vihar, szerencsére nem volt zűr.
Hamarosan át lesz húzva a ház ( falu, kertes ház ) villamos hálózata, egy része még a régi alu kábeles, és földelés sincs minden konnektorban.
A PC-nél már jó ideje teljesít egy APC szünetmentes, ebben van egy elosztó, amiben van a PC, monitor, WiFi, stb.
A net az necces még, mert mikrohullámos van, és az antenna a kéményen figyel. Ha esetleg az kapna be valamit, akkor borul az itteni védelem.
Másik kérdés, ez a cucc ér-e valamit? Vagy van-e más ilyen ami jó. Pl. fagyasztóláda esetén nincs más abban a konnektorban, így nem vennék fentebb említett sok elosztós védőket, ha nem muszáj, ha úgy is csak 1 dolog lesz benne.
Láttam még a fi relét is említettétek. Ezt a szolgáltatónak kel bekötnie, vagy a maszek villanyosnak, aki csinálja majd a hálózatot?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#897) draco31 válasza draco31 (#896) üzenetére


draco31
veterán

Közben találtam kettő APC terméket is. Mi a különbség közöttük?
Egyik
Másik
Illetve van egy harmadik, amin van két darab USB töltésre.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#898) BB9000 válasza draco31 (#896) üzenetére


BB9000
senior tag

A Hama 1 dugós túlfesz védőjében meglapuló védelemről semmi infó nincs. A termék valódi gyártója ismeretlen, a Hama rátette a logóját, de az számomra nem garancia a minőségre. Terméklapján csak általános információkat közöl.

Az APC PM1 GR-ben lévő védelemről a gyártó a termék honlapján közöl információkat. E szerint ez a termék 918 Joule energia elnyelésére képes.
A PME1 GR egy kicsit gyengébb védelemmel ellátott, "gazdaságos" változat. Terméklapján 680 Joule szerepel.

Az USB-s töltővel egybeépített modell azonosító száma: APC PM1U2 GR. A védelmi szintje azonos a PM1 GR ben lévővel. 918 Joule.

(#899) draco31 válasza BB9000 (#898) üzenetére


draco31
veterán

Gondolom minél nagyobb, annál jobb.
És melyik a jobb megoldás? Ilyenek, vagy pedig az elosztó szekrénybe egy bekötős túlfeszvédő?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#900) BB9000 válasza draco31 (#899) üzenetére


BB9000
senior tag

Igen, a nagyobb érték nagyobb védelmet is jelent, ami jobb. Ez nem váltja ki az elosztószekrénybe szerelhető túlfeszvédőt, hanem kiegészíti azt.
Az elosztószekrénybe szerelt túlfeszvédelem a lakásba-házba beérkező nagyobb áramlökéseket védi ki. Azokat, amelyek a hálózat felől érkeznek. A túlfesz.védős elosztó pedig közvetlenül a védendő készülék előtt kerül beiktatásra, ezáltal a saját hálózatban (lakáson, épületen belül) keletkezett áramtüskéket védi ki. Ilyen pl, a villámcsapás másodlagos hatására a falban futó vezetékben indukálódott feszültséglöket. Ezt az elosztó a védőföldre vezeti és megvédi a rá kötött fogyasztókat. Tehát a működéséhez elengedhetetlen a védőföld megléte a konnektorban. Ahol van védőföld, ott már lehet (és egy jó ideje kötelezően kell is) Fí relét bekötni az áramütéses halálesetek megelőzésére.
A túlfesz védelemnek csak az egyik eleme az, hogy mekkora áramlöketet képes elhárítani, a másik összetevő a gyorsasága. Minél gyorsabb, annál jobb. Az APC eszközökbe épített védelmi áramkörök nagyon jók és kellően gyorsak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.