Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) BB9000 válasza djlolo (#500) üzenetére


BB9000
senior tag

Egy drága erősítő + a tévé + a DVD felvevő villámvédelmére költeni szerintem nem felesleges. Egy javasolt típus : APC PM6-GR.
A HiFi az egy külön világ! Akitől azt hallottad, hogy a zavarszűrő/villámvédő elektronika hatással van a hangminőségre az nem mondott valótlant, csak nem a teljes történetet mondta el.

Az erősítőre kötött hangszórók zsinórján is keletkezhet áramlökés egy közeli villámláskor. Ez tönkre teheti a hangfalakat és/vagy az erősítőt. Ez ellen is lehet védekezni. Ez a védelem hatással lesz a hangzásra is.

A zavarszűrős hosszabbító használata biztos, hogy nem okoz hangminőségromlást a HiFi cuccoknál.

[ Szerkesztve ]

(#502) djlolo válasza BB9000 (#501) üzenetére


djlolo
tag

Egy ilyen nem lenne jo? https://www.brennenstuhl.com/en-DE/premium-protect-line-60.000a-extension-socket-with-surge-protection-4-way-3m-h05vv-f-3g1-5
Es koszi a hasznos valaszt.

(#503) BB9000 válasza djlolo (#502) üzenetére


BB9000
senior tag

"Egy ilyen nem lenne jo?"
Ezt a terméket nem ismerem, nem tudok konkrét tapasztalatok birtokában nyilatkozi. Ami a képről és a leírásból látszik: Fémnek tűnik a ház. Ez jó. A védelem erősségét Amper-ben adja meg. Ez nem jó, mert nem így szokás. Sokkal jellemzőbb adat az energia egységében: Joule-ban kifejezni azt, hogy mennyi energiát tud közömbösíteni. A legtöbb gyártó ma már ezt az adatot közli. (APC, Philips, Belkin)

(#504) Imy válasza BB9000 (#503) üzenetére


Imy
veterán

Valami ismertebb márkát keress, APC, Philips, Legrand, Eaton. Én a többit hanyagolnám.

(#505) ariel96 válasza djlolo (#498) üzenetére


ariel96
tag

Nagyon köszönöm az okítást és a segítséget. :)

(#506) Pszicho


Pszicho
tag

Sziasztok!

Számítógéphez, nyomtatóhoz, asztali lámpához, 2.0 stúdió monitorhoz kellene nekem egy 6 aljzatos elosztó.
Milyet ajánlanátok?
IPON -ról akarom majd rendelni, mert több dolgot is rendelnék.

Belkin, Maclean, Legrand, stb. ?
Melyik márkát érdemes venni?

Köszönöm.

(#507) Imy válasza Pszicho (#506) üzenetére


Imy
veterán

Phillips esetleg Legrand, a többi nonamet felejtsd el.

(#508) Pszicho válasza Imy (#507) üzenetére


Pszicho
tag

Köszi. :)

Szerinted ez megtenné nekem? Megér ez 9000 Ft- ot?
Philips P54250 8 Plug 3m (SPN4085B)

(#509) Imy válasza Pszicho (#508) üzenetére


Imy
veterán

Az most jó árban van.

(#510) BB9000 válasza Pszicho (#506) üzenetére


BB9000
senior tag

Ipon-ról ez az ajánlott eszköz: APC PM8 GR
Ennek jobb a védelme, mit a Philips-nek, amit kinéztél. A Philips is vállalható, megvehető. Belkin is jó termékeket gyárt, de az APC az APC.

[ Szerkesztve ]

(#511) Imy válasza BB9000 (#510) üzenetére


Imy
veterán

APC az nem APC, hanem már Schneider. ;) De amúgy igen.

(#512) demmer123 válasza BB9000 (#510) üzenetére


demmer123
őstag

Hogy érted hogy jobb a védelme?Nem az számít hogy minél nagyobb Joulet képes megfogni az a jobb?Vagy tévedek?

Philips 3600 joule

APC 2690Joule

Csak azért kérdezem mert nem sokára én is akarok venni egy komolyabb elosztót.

[ Szerkesztve ]

(#513) BB9000 válasza demmer123 (#512) üzenetére


BB9000
senior tag

Melyik a legjobb túlfesz védő elosztó? Ebben a témakörben nehéz eligazodni. A neten nem találni objektív, méréseken és tényeken alapuló összehasonlító teszteket. Ami tesztet találtam, az vagy inkorrekt, vagy nem tartalmazza az itthon forgalmazott termékeket.

Szerintem az APC-ben mint márkában jobban meg lehet bízni, mint a többiben. Ezt a véleményt a 20+ év terméktapasztalat alapozza meg. Ennyi ideje használok üzemi és otthoni környezetben APC szünetmentes és túlfesz védő eszközöket. Százas nagyságrendben fordultak meg a kezeim közt ezek a cuccok. Felhasználó vagyok, semmi közöm az APC céghez.
A Philips a világítás terén nagyon jó minőségű termékeket gyárt. A túlfesz védelmi eszközeik belsejét egyáltalán nem ismerem, de nem hiszem, hogy minőségben elérnék az APC színvonalát.
Attól, hogy nagyobb szám van a dobozukon, az én szememben nem jobb a Philips. Továbbra is az APC-t tudom ajánlani neked is.

Ez is, -mint a többi fórumbejegyzés- csak egy magánvélemény. Akként kezelendő.

(#514) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok!

Nemsokára felújítás lesz nálunk az elektromos hálózaton, jelenleg rendelkezem 1db Legrand Túlfeszültség-levezető T2 20KA 2P 412221 és 2db APC Back-UPS BE 550 készülékkel.
Szeretnék a mosógép-mosogatógéphez is 1-1 védő eszközt elegendő lenne egy ilyen csomag?
A villanyóránál elegendő a T2-es modul :F

Köszönöm előre is a tanácsokat ! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#515) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Sziasztok. Igaz már megvettem a cuccot. Egyik részén LCD tv laptop erősítő egpu. Ehhez vettem egy Apc PM 5 ost. Van nas modem ahhoz pedig szintén ilyet csak koax csatisat. Miután megvettem láttam hogy 918 joules ig véd és kb 1500 al többért dupla akkora joule védelmet kaphattam volna. Van jelentősége? Van ha becsap a villám akkor is véd ? 918 joules minek felel meg ha kb hova csak a villám. Ennyi cuccnal elég ez így? Mit javasoltak jó ez amit vettem? Orokelet garis :)

(#516) BB9000 válasza bb.bocs (#515) üzenetére


BB9000
senior tag

Az APC PM5-ős jó cucc. Megbízhatsz benne. Nálam is van belőle kettő. Kb 1-2 éve vannak meg. A legutóbbi viharnál egy közeli villámlásnál azonnal működésbe léptek. Ezt abból vettem észre, hogy a villámlás időpontjában lecsapta a fi relét "valami".
Azt a magyarázatot találtam, hogy úgy védte meg a beledugott eszközöket a két APC cucc, hogy a túlfeszt a védőföldre küldte. A fi relé pedig ezt észlelte és leoldott. Természetesen semminek nem lett baja.
Azon is gondolkodtam, hogy előfordulhat-e az, hogy a villámlás által keletkezett áramlökést nem az APC cuccok vezették a védőföldre. Ezt azért tartom kevésbé valószínűnek, mert amíg nem voltak a házban APC tranziensvédelmi eszközök, addig a fi relé sose oldott le viharban.
Korábban mentek már tönkre eszközök villámlás miatt. Igaz, hogy 20 év alatt csak egyszer fordult ez elő, de akkor rögtön két értékesebb cucc tápját is kicsinálta a villám. Egy Sony TV és egy videokészülék volt az áldozat. A TV javíttatása komplett tápcserével 18 ezer ft volt, a videot nem javíttattam meg.

A nagyobb Joule érték nyilván nagyobb védelmet is jelent. A következő beszerzésnél válaszd inkább a PM8-ast, arra 2690 Joule védelmet írnak.

(#517) bb.bocs válasza BB9000 (#516) üzenetére


bb.bocs
őstag

Igen én is azt néztem.remelem nem lesz gaz bár így is többet tettem mint eddig... Földekre nincsen itt ahová ezeket raktam,így nem tudom mennyire van ertelme. Hogy beuzemeltem.

(#518) BB9000 válasza bb.bocs (#517) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha a konnektorban nincs bekötve a védőföld vezeték, akkor nem fog működni az elosztóban lévő védelem.

(#519) bb.bocs válasza BB9000 (#518) üzenetére


bb.bocs
őstag

Akkor sok értelme nem volt emgvenni ha nincsen földeken.gondoltam elnyeli a kis leolvado cucc esetleg. :P mondjuk ha vlmi tulfesztol van akkor lecsap az óra...

(#520) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Jo reggelt urak.
Adott egy ilyen túlfeszültség védett elosztó.
[link]
Tudja valaki hogy mit jelent ha a rajta lévő kék működést jelző feny, jelenleg pirosan világít?

Minden működik róla.
Keresgélek használati útmutatót a neten, de nem igazán találom.
Elore is köszönöm a segítség :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#521) ThodEE válasza Lacielvtárs (#520) üzenetére


ThodEE
őstag

Szia :)

A kék az hogy van bejövő feszültség a piros hogy védelem is működik, azt sajnos nem tudom hogy a piros csak akkor lép életbe ha működött a védelem vagy akkor világít ha fel van készülve a védekezésre :))

Esetleg tönkre ment a kék fény visszajelzője és azért világít csak a piros :U

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#522) Lacielvtárs válasza ThodEE (#521) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, köszönöm a választ.
Én is erre jutottam.
Van itthon három ilyen és a többinél nem tapasztaltam ezt...

Érdekes nagyon, a többi így világít :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#523) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy APC elosztót. Az lenne a kérdésem, hogy ezekre az 5 év gari alapból jár, vagy kell regisztrálni valahol a terméket? Ha igen akkor hol? Előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#524) BB9000 válasza Kovbob (#523) üzenetére


BB9000
senior tag

Két dolgot különböztetünk meg a témában:

1./ Termékgarancia
2./ Eszközvédelmi garancia

A termékgaranciát a forgalmazó biztosítja. Nála lehet érvényesíteni. Ő majd leboxolja az APC-vel a többit. Arra vonatkozik, ha a termék a garanciaidőn belül meghibásodik, akkor a forgalmazó - akitől vetted- megjavíttatja, vagy ad másikat. Ehhez nem kell regisztrálni. Közvetlenül az APC-hez a végfelhasználó termékgarancia miatt ne menjen.

Az Eszközvédelmi garanciát viszont az APC adja neked. Arra vonatkozik, ha a termék hibás működése miatt tönkremennek azok az eszközök, amiket védeni szándékoztál és rácsatlakoztattál. Ez esetben az APC megfizeti a károdat. Már írtam erről korábban : itt #382. Egyik feltétele a sok közül, hogy a vásárlástól számított 10 napon belül be kell regisztrálnod a terméket az APC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#525) Kovbob válasza BB9000 (#524) üzenetére


Kovbob
senior tag

Köszönöm a segítséget. Közben tegnap jobban utána néztem és beregisztráltam az APC oldalán az elosztót, csak mikor kérdeztem, akkor még csak a partner regisztrációt találtam az APC oldalán. :)

(#526) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!

A hivatalos dokumentáció nem írja, csak az Árukereső ezt hozza ki különbségnek a sokat emlegetett PMF83-asok között. Dunno, h igaz-e v sem, mert mind2 fotóján ott az RJ45 aljzat (lehet, h a GR-é csak telefon?):

APC Performance SurgeArrest 8 Plug + TEL/TV 3m (PMF83VT-GR)
APC Performance SurgeArrest 8 Plug + TEL/LAN/TV (PMF83VT-FR)

Árban az FR majd' 2x annyi (leszámítva 2 gyanús céget, ahol ~ egyezik a két variáns), szal erősen kérdőjeles, h akk most melyiket és hol érdemes venni.

Kérdésem, h ha a hosszabbítót a túlfesz.védő elé kötöm, akk is csökkentem a védelmet? 1 konnektor van a szobában, az is a szoba túloldalán (most J-alakban van elvezetve a hosszabbító onnan).

Másik kérdésem, h ez mosógép elé is köthető, v csak irodai használatra van?

Mindig minden mindegy

(#527) BB9000 válasza cheatergs (#526) üzenetére


BB9000
senior tag

A PMF83VT mindkét általad említett alvariánsa ugyanaz a termék. Az RJ45 csati csak telefonvonal védelmére szolgál. LAN védelemre nem. Arra külön termék van: (PNET1GB), ami önmagában is elég drága, emiatt nem építik be az elosztókba, mert duplájára növelné azok árát.
Hiába írja némelyik oldal -tévesen- hogy van LAN védelem, az APC surgearrest elosztóiban sajnos nincs benne.

Kérdésedre a válasz: ha a hosszabbítót a túlfesz.védő elé kötöd, az OK. Így nem csökkented a védelmet.

Másik kérdésedre: Természetesen ez mosógép elé is köthető, de a mosógépek kikapcsolt állapotában megjelenő túlfeszülség nem szokott túl nagy kárt okozni. A régebbi mosógépeknél (2000 előtt) mechanikus programkapcsoó volt ami gyakorlatilag leválasztotta őket a hálózatról. Ma már elektronikus vezérlést alkalmaznak, de ennek javítása jóval kisebb összeg, mint pl. egy számítógép/ tv, vagy hifi berendezésé. Ha nagyon félted a mosógépet, akkor tegyél elé nyugodtan védelmet. Nálam három helyen van védelem: egy a TV és kapcsolódó berendezései, egy a számítógép + kapcsolódó perifériák, egy meg a hűtő és minden egyéb konyhai gép védelmére. A mosógépet nem tekintem kritikusnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#528) cheatergs válasza BB9000 (#527) üzenetére


cheatergs
senior tag

Eszerint akk elég az olcsóbb GR is.

A mosógép azért ugrott be, mert a gépet 1x majd szünetmentesre kötöm, akk meg ne porosodjon a fiókban az APC se. A másik elektromos cucc a lakásban a mikró, de az még annyiba se került, mint a Whirl.

Mindig minden mindegy

(#529) Imy válasza BB9000 (#527) üzenetére


Imy
veterán

Én az elosztóba tettem B+C osztályt, illetve a TV, notebook, hálózati eszközök (Router, NAS) elé pedig egy D osztályú védelmet.

(#530) Amerigo57 válasza BB9000 (#516) üzenetére


Amerigo57
őstag

Szia BB9000.

A számítógép védelmére , ha nincs áramtalanítva , és 200 - 500 méteres körzetben villám csap le , elég a

APC PM5-GR Túlfeszültség védő , vagy inkább ,

APC PMF83VT-GR Túlfeszültség védőt vegyek ?

(#531) BB9000 válasza Amerigo57 (#530) üzenetére


BB9000
senior tag

Szia,

Mindkettő jó eszköz. A védelem a 8-asban nagyobb áramtüske kivédésére is alkalmas. Számokban kifejezve Surge energy rating: 2690 Joule a 918 Joule-lal szemben.
Árban kb a duplája a 8-as. Ha ez nem probléma, akkor a 8-as jobb választás.

Kiegészítő védelmek. 8-asban az alap típus a PM8-GR. Az általad említett típus : PM8VT-GR kapott plusz telefon védelmet és koaxot is. Ezek 5-ösben is elérhetőek, de csak külön külön : PM5V-GR és PM5T-GR. Csak akkor kellenek ezek, ha használod is. Nálam az alap típusok üzemelnek. két 5-ös és egy 8-as. A következő beszerzésnél lehet, hogy erre is gondolok.

(#532) Amerigo57 válasza BB9000 (#531) üzenetére


Amerigo57
őstag

Köszönöm a választ BB9000. :R

Egy kis Off , de törölni lehet.

Anno vezető távírász voltam a Honvédségnél , a szárazföldi erők főparancsnokságán.

Az adott várostól , 15 km -re volt az 57 méter magas adótorony , mind négy oldalán komoly , be és lekapcsolható villámvédelmi vezetékekkel ellátva.

Vihar esetén bekapcsoltuk , általában komolyabb vihar esetén , több villám is belecsapott az adótoronyba.

Ha erősebb Amperű villám csapott be , akkor bizony , az emberi kar nagyságú villámlevezető vezetékek egy

része is megolvadt.

(#533) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Tavasszal le kellett cserélni a klímát. Az új készülék használati útmutatójában meglepődve olvastam, hogy villámlás esetén áramtalanítani kell a készüléket. - Hát ehhez létra kell...
Ha összehozom egy
APC Essential SurgeArrest 1 Plug (PM1W-GR) -val, akkor nyugodt lehetek villámláskor? :U

Vannak régebbi hasonló kütyük (az MM-ben vettem), ezekkel az a gondom, hogy nem világít a zöld LED, csak a piros. Ez azt jelenti, hogy már nem védenek túlfeszültség ellen? :U

[ Szerkesztve ]

(#534) bb.bocs válasza ariel96 (#533) üzenetére


bb.bocs
őstag

vagy nem földelt a hálózat mint nálam...

(#535) Lacielvtárs válasza ariel96 (#533) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azt azért ne feledd hogy ennyi pénzért nem kapsz korrekt védelmet, nem hogy villámkar ellen.
Villám esetén mindig javasolt a fontos fogyasztókat kihuzni, mert egy adott villámkar, szomorú arcot tud az ember arcára csalni...
Tapasztalatból irom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#536) SeLe


SeLe
tag

Sziasztok !

Azt szeretném megtudni, hogy pl. egy ilyen eszközzel megoldható az, hogy a lakásba bejövő koaxiális kábelt csatlakoztatva majd a kimenő ágat szétosztva 3 felé védve legyenek a készülékeim antenna oldalról ?
Vagy mindenhová kellene egy ilyen ?

Köszi a válaszokat !

Üdv, SeLe

(#537) BB9000 válasza SeLe (#536) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha a védelem utáni szakasz hosszú, akkor azon is tud keletkezni áramtüske. Minél hosszabb, annál nagyobb. Az a jó, ha a tv és a védelmet adó hosszabbító között 1-2 méter kábel van csak.
Az elképzelésed szerint, ha a központi helyre teszed a védelmet, akkor a szolgáltató felől érkező áramtüskéktől védett mindhárom készülék, viszont a saját lakásban lévő kábeleken keletkezett tüskéktől nem védettek.

[ Szerkesztve ]

(#538) BB9000 válasza ariel96 (#533) üzenetére


BB9000
senior tag

A választott eszköz megfelelő védelmet ad a közelben lecsapó villámok másodlagos hatásától. Ha magába az épületbe, vagy a kábelbe csap bele a villám, az ellen természetesen nem véd meg. Az elektronikus villámvédelem mellé kell egy jó lakásbiztosítás. Aggódjon a biztosító. :D

(#539) SeLe válasza BB9000 (#537) üzenetére


SeLe
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, bár nem teljesen tiszta :R .
A "központi" helyre csak a koaxiális kábel miatt raknék ilyet.
Minden TV-hez pedig pl.ezt.
Nem értem a lakáson belüli koaxon önmagában hogyan keletkezik áramtüske, ha a készülékek egyébként védettek mondjuk az előbb linkelt eszközzel.

Várom válaszod !

Köszi.

(#540) ThodEE válasza SeLe (#539) üzenetére


ThodEE
őstag

A ház közelében becsapó villám mágneses tere a házon belül futó kábelekben is indukálhat feszültséget :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#541) SeLe válasza ThodEE (#540) üzenetére


SeLe
tag

Megértettem !
Tehát akkor a megóvni kívánt készülékekhez minél közelebb, lehetőleg 1-2 m-en belül kell elhelyezni a védelmi eszközöket.

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Üdv, SeLe

(#542) ariel96 válasza Lacielvtárs (#535) üzenetére


ariel96
tag

Engem még nem ért villámkár, de a szomszéd házban a barátnőméknek tavaly 2 TV-jük tönkrement egy nagy vihar alatt. Ugyanez a vihar apunak is tönkretette a 40"-os LCD TV-jét. A szüleimnél gondoskodtam túlfeszültség elleni védelemről, és a koax kábel védelméről - sajnos hiába csináltam
meg, apu kihúzgálta a kábeleket...

(#543) Lacielvtárs válasza ariel96 (#542) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Pedig az a biztos, amit apud csinál :K
... Vagy egy jó biztosítás...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#544) ThodEE válasza Lacielvtárs (#543) üzenetére


ThodEE
őstag

Kihúzta és mégis tönkre ment akkor ezek szerint nem olyan biztos, vagy én értek félre valamit :F

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#545) Lacielvtárs válasza ThodEE (#544) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jah, lehet én olvastam félre...
Hát akkor viszont a biztosítás az megfelelő opció.
Bár fene se tudja :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#546) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy elosztót túlfesz védett elosztót venni, mivel a 10 dines Somogyi megtelt. Az XBOX ONE és nyomtató valamint telefon miatt kéne de jobb ha van pár dugasz még.

Kettőt néztem ki:
[link]
[link]

Kérdésem, hogy nem-e gond, hogy egy másik elosztóba dugom és nem konnektorba.

Vagy hagyjam a francba az egészet és vegyek egy ilyet olcsót:
[link]

Köszi előre!

(#547) BB9000 válasza vjacintka (#546) üzenetére


BB9000
senior tag

Akkor nem gond, ha másik elosztóba dugod, ha az is földelt. Kell a védőföld is a védelem működéséhez.

Ha már veszel túlfesz.-védett elosztót: az általad kiszemelt két típus egyike sem ad komoly védelmet. Az Eaton leírása szerint 525 Joule energiát képes elnyelni, a CYBERPOWER pedig nem közöl ilyen adatot. Ez számomra azt jelenti, hogy nem kívánja összehasonlíthatóvá tenni az eszközét a többi hasonló védelmi eszközzel, mert annyira gyenge.

Javaslom, hogy inkább egy APC PMF8VTGR vegyél. 8 aljzat, 2690 Joule védelem. Ára 9,5K Ft körül.

[ Szerkesztve ]

(#548) BB9000 válasza BB9000 (#547) üzenetére


BB9000
senior tag

A CYBERPOWER honlapján rajta vannak a védelmi értékek, csak az edigi nem tette ki -nem véletlenül- .

A Cyberpower Essential Series SB0601BA-DE-B. 6 aljzat, 350 Joule védelem. Gyenge. Kisebb áramtüskéket még kivéd.

[ Szerkesztve ]

(#549) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Tegnap gondolkodtam el azon, hogy lecserélem a "jó" kis teccsós 100ft-os hosszabbítókat valami normálisabb, túlfesz védelemmel ellátott cuccokra. Így futottam bele ebbe a topikba. Aztán kicsit olvasgatva arra jutottam, hogy akkor már jó legyen normálisan megoldva, tehát koax és lan védelem is, viszont, ahogy látom nem igazán van olyan elosztó, amin van normális lan port is.
Valóban így van és tényleg nincs jelenleg, magyarországon elérhető olyan hosszabbító (nem csillagászati összegekért), amin van normális lan védelem is, csakis az a különálló APC cucc van? vagy esetleg van más, kompaktabb (min. lan+koax egyben) opció?

Előre is köszi a segítséget:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#550) BB9000 válasza K1LLMy53Lf (#549) üzenetére


BB9000
senior tag

Létezik olcsóbb megoldás is LAN védelemre, de ez csak annak való, aki megbízik a Kínai áruk minőségben: Link1 Link2
Egyszerűbb/olcsóbb hálózati eszközök villámvédelmére talán jó lehet. Értékesebb hardver védelmére nem ajánlom.

Az itthon kapható kombi túlfesz védős elosztókban csak telefonvonal védelem van. LAN -os tudtommal nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.