Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) stickermajom válasza BB9000 (#749) üzenetére


stickermajom
addikt

Mi gyakorlatilag egy domb tetején lakunk, légvonalban 400 méterre van egy 35 méter magas rádióamatőr antenna. Ő gyanús, de ahhoz azért túl nagyot szólt, illetve nem magyarázza az előtte hallott sercegést, a LED szalag felizzását, illetve két biztonsági kamerám újraindulását. Másik gyanús a közvetlen szomszédban lévő tizenpár méteres antenna, de az légvonalban kb. 15 méterre van, kár és más tünet nélkül szerintem túl közel volt hozzá.

(#752) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sziasztok. A héten vettem egy PMF83VT elosztót, elsősorban coax védelem miatt. Panelben UPC szolgáltatóval pár hete elszált a régi TV a UPC modemmel egyetemben coax kábelen keresztül, ezért vettem, hogy az új TV ne haljon meg ugyan úgy. ..írtátok korábban, hogy van hogy a bejövő jelet is szűri/gyengíti az apc coax, hát nálam pont ez a helyzet. Néhány HD csatorna be sem.jön. Annyira érzékeny lett így a jelerősség (gondolom) hogy ha mozgatom, néha bejön a HD adás néha nem.
A kérdés, hogy létezik valami ajánlott kütyü, ami csak a koaxot védi, és vélhetően nem csökkenti ennyire a jelét?
Üdv

(#753) asdf_ válasza Sedwick26 (#752) üzenetére


asdf_
veterán

A kábelmodembe nézd meg hány dB-s csillapítón keresztül megy be a jel, lehet, elég azt egy kisebbre cserélni.

(#754) Sedwick26 válasza asdf_ (#753) üzenetére


Sedwick26
tag

Ha jól néztem akkor egy darab cmc2002hr osztó van benn -3.5dB csillapítással. Az egyik megy a upc fehér modembe, a másik a upc beltéribe, vagyis jelen esetben az apc be, onnan a upc beltéribe.

[ Szerkesztve ]

(#755) asdf_ válasza Sedwick26 (#754) üzenetére


asdf_
veterán

Az egy splitter, ilyened van-e valahol?
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#756) BB9000 válasza Sedwick26 (#752) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha mozgatásra változik a jel erőssége, az kontakthibára utal. Ellenőrizd a kábelekre szerelt csatlakozókat, és az eszközökben lévő aljzatokat. Ha lehetőséged van rá próbáld ki jobb minőségű, gyári csatlakozókkal ellátott kábellel is.

Az UPC beltéri egysége elé én semmit nem tennék, mivel azt te csak béreled. Ha a villám miatt tönkremegy, akkor a szolgáltató ki fogja neked cserélni. A beltéri és a TV közé pedig olyan HDMI kábelt tennék, amin van védelem, úgy mint a képen látható kábelen is:

[ Szerkesztve ]

(#757) Sedwick26


Sedwick26
tag

Nincs a kábel megtoldva ilyen szűrővel, egy toldó van, de nem szűrős.
Ennek a hdmi kábelnek van spec neve is, vagy egyszerűen ez egy alap kábel? Ez nem zavarok ellen véd? Annó még régi usb kábeleken láttam ilyesmit😃

(#758) Sedwick26 válasza BB9000 (#756) üzenetére


Sedwick26
tag

Próbáltam ezt a kábelt felkutatni, túlfeszvédelemmel.elátott típus. Ezeknek is van értéke, mekkorát bír ki?
Lehet különbség ez a kábel és a linkben szereplő közt?
[link]

(#759) Menotti


Menotti
aktív tag

Bocs,hogy beleszólok,de az a hdmi kábel csak ferrit gyürüs,túlfesz ellen nem sokat ér...
[link]
Ezen például valami hasonló van: [link]
A túlfeszt valahova mindig le kell vezetni,ami ezzel a hdmi kábellel nem tud megvalósulni.
(amit belinkelt Sedwick26,az teljesen jó ,ha szakszerüen lessz bekötve.. nem véletlenül van mellékelve a zöl színü drót..az kell bekötni a földelésbe,hogy el tudjon menni a túlfesz)
A szolg.eszközeit csak azért védeném,mert rengeteg tvt,sz,gépet láttam már azokkal együtt elszállni.

[ Szerkesztve ]

(#760) Sedwick26 válasza Menotti (#759) üzenetére


Sedwick26
tag

Köszönöm a hsz-t, így már tudom mire való az a plusz kábel! Nekem is a TV-m szállt el a szolgáltató beltérijével együtt. Az új TV-t nem szeretném ugyan így elveszíteni. Esetleg ha valamelyik készülék házra kötöm a zöld kábelt? Annak a földje már be van kötve a tápkábelén keresztül...vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#761) Menotti válasza Sedwick26 (#760) üzenetére


Menotti
aktív tag

Elvileg be van kötve,de a villám a legrövideb utat szereti...:-)
A fali(230v) konektor zöld/sárga kábeléhez nem tudod kötni?Persze ez is csak akkor ér valamit ha rendes a földelés a lakásban...(régi panelben nem biztos)(A készülék háznál akkor a festéket meg kell kaparni,vagy érintkezik vagy nem,ha kicsit érintkezik nem viszi le a nagy impulzust,stb,stb)
A PMF83VT elött hány felé van elosztva az antenna kábel?Családi ház?
Én védeném a szolgáltató bejövő antennáját, ( [ez] speciel nem tudom,hogy a Upc/Vodafone csatornáin mennyit csillapít?) és védeném a szolgáltató és a tv táp bemenetét (aPMF83VT erre tökéletes.....ha a konektorban amibe bedugjuk rendben van a földelés))

[ Szerkesztve ]

(#762) weiss


weiss
addikt

Ilyen Legrand elosztót szeretnék venni, de azt írják, hogy kikapcsolva is világít a túlfeszvédelem. Ez lehetséges? Nekem nem annyira szimpi, hogy nem tudom kapcsolóval áramtalanítani az egész elosztót.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#763) Calogero válasza weiss (#762) üzenetére


Calogero
addikt

Szerintem az nem baj, hogy kikapcsolt állapotban is aktív a túlfeszvédelem.

Legrand helyett esetleg ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#764) weiss válasza Calogero (#763) üzenetére


weiss
addikt

Mindenképp falra csavarozhatót szeretnék, ezekből pedig csak a Legrandot találtam :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#765) Calogero válasza weiss (#764) üzenetére


Calogero
addikt

[link]

Szerintem ez is felrakható a falra..

(#766) weiss válasza Calogero (#765) üzenetére


weiss
addikt

Kösz, de ez nagyon bumszli. Alapvetően csak egy kicsi sima kapcsolós elosztót kerestem, amit fel lehet csavarozni a falra, de nem nagyon találtam, aztán megláttam a Legrandot, és ennek a túlfeszvédős verziója ugyanannyi, mint a sima, szóval csak ezért kérdeztem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#767) Sedwick26 válasza Menotti (#761) üzenetére


Sedwick26
tag

Panelről van szó, de teljes új kábelezést kapott az elején. A lakáson belül 2 felé van osztva a bejövő antenna, az egyik a szolgáltató modemjébe, a másik a PMF83VT be megy.A linkelt villámvédőt kipróbálom. Ha ez működne, továbbra is szükség volna a hdmi oldal védelmére?

(#768) Menotti válasza Sedwick26 (#767) üzenetére


Menotti
aktív tag

Hát ha elötte levéded a 230 v-ot,levéded az antennát ,akkor már máshol nem nagyon tud bejönni....(esetleg ha nagyon közel csap le akkor levegőn keresztül statikus feltöltődésként,akkor úgysincs védelem)
Ezt az antennás kütyüt még nem láttam mit tud...A hdmi ártani nem árt,ha megvetted enni nem kér...:-)

(#769) Amerigo57


Amerigo57
őstag

BB9000
Szia.
Ha konnektorba bedugom az
APC Essential SurgeArrest 5 Plug Switch (PM5-GR)
túlfeszültségmérőt , majd utána a
APC Back-UPS 8 Plug 550VA (BE550G-GR)
szünetmentes tápegységet , és
arról csatlakoztatom a számítógéphez tartozó
vezetékeket , túlfeszültségmérőt és
a szünetmentes tápegység zavarhatja egymást ?

Kérdésem volna még , az
APC Back-UPS 8 Plug 550VA (BE550G-GR)
szünetmentes tápegységhez ,
melyik márkájú 9Ah -s akkumulátort ajánlod.

(#770) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv.

APC PM5-GR Essential SurgeArrest 5db aljzatú elosztót szeretnék venni, viszont elég nagy a szórás a garanciaidőre vonatkozóan. Van lényegi jelentősége,tehát válasszam azt ahol a legtöbb garanciát írják? Vagy a gyártói garancia ami számít?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#771) BB9000 válasza Amerigo57 (#769) üzenetére


BB9000
senior tag

A szünetmentes és a túlfeszvédő nem zavarja egymást.
A szünetmentesben is van túlfeszvédelem, tehát nem kell feltétlenül elétenni a védelemmel ellátott elosztót.
Az akkucserénél az a fontos, hogy időben megcsináld. Általában otthoni környezetben 3-4 évente ki kell cserélni. Ha gépteremben működik a szünetmentes és 20 C fokon vagy alacsonyabban van tartva a hőmérséklet, akkor bírja 5-6 évig is.
A Panasonic márkájú akkuk nagyon jól bírják, de az áruk elég húzós. Személyes jó tapasztalatom van még a CSB -vel is. Még a márkánál is fontosabb dolog, hogy mikori gyártású az akku és milyen körülmények között tárolták mielőtt megvetted. Megbízható boltból vedd és azt, amit ők ajánlanak. Ne vegyél egy évnél régebbi gyártásút, mert a várható élettartam idővel csökken. Főleg akkor, ha helytelenül tárolták az akkut. ( túl melegben, túl hidegben, vagy folyamatos nagy hőingadozásokkal. )

(#772) BB9000 válasza Dan-szan (#770) üzenetére


BB9000
senior tag

Az eszközgarancia és a védelmi garancia nem ugyanaz.
A PM5-GR túlfeszvédő elosztó egy kis értékű eszköz. Az eszközre vonatkozó garancia szerintem ne legyen elsődleges szempont a vásárláskor. Ott vedd, ahol normálisan kiszolgálnak és normális számlát adnak. Nem hőpapíros, nem áfaspórolós, nem külföldi nevenincs webshop.
A védelmi garancia
Az általam korábban leírtak szerint regisztráld be a terméket 382 az APC-nél és ha mindent megfelelően csinálsz, akkor az APC garantálja azt, hogy megtéríti a védett eszközeid értékét ha azok tönkremennek egy villámcsapás másodlagos hatása miatt. Ez az ami számít. Azért veszed meg ezt az eszközt, hogy megvédd azt ami értékes. Ezt a védelmi garanciát az APC biztosítja, de a vásárlóknak csak kb 2%-a él vele.

[ Szerkesztve ]

(#773) Dan-szan válasza BB9000 (#772) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Rendben, köszönöm :R . Ahol néztem azok véleményem szerint nem zugwebshopok, ezért is nem értettem mire ez a nagy szórás a gari időben pl. MMTower 1év és Rufusz 10 év.
De akkor nem ez számít.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#774) orbano


orbano
félisten

Sziasztok! tudtok esetleg ajánlani olyan elosztót, amin max 3 dugalj van, de van rajta védett koax csatlakozó is? Vagy létezik csak külön koaxhoz védő? Kell egyáltalán, vagy a UPC eszközei erről gondoskodnak?
Köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#775) asdf_ válasza orbano (#774) üzenetére


asdf_
veterán

Ez pl.?

(#776) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Vettem egy apc pm6 elosztót. Ebbe az elosztóba több mindent is csatlakoztattam, viszont a dokkolom nem működik mióta csatlakoztattam az elosztóba. A dokkoló adaptere világít de ezen kívül semmi. Van rá esély hogy az elosztó tette tönkre? Ezután már nem igazán merek értékesebb dolgokat, meg igazából semmit se használni vele :(

* teljesen kuka, mashonnan se működik.

[ Szerkesztve ]

(#777) zenwalk válasza zenwalk (#776) üzenetére


zenwalk
senior tag

Direkt vártam 5-6 órát mielőtt üzembe helyeztem volna az elosztót az esetleges páralecsapódás miatt ( futár hozta), viszont amikor csatlakoztattam a dokkolót akkor az elosztó villant egyet.

Bocsánat de nagyon nem értek ezekhez, nem tudom hogy ez teljesen véletlen -e, esetleg küldjem vissza az elosztót.

(#778) BB9000 válasza zenwalk (#777) üzenetére


BB9000
senior tag

A dokkoló meghibásodását nem tartom valószínűnek, hogy a túlfeszvédelemmel ellátott elosztó okozta volna, de természetesen akár ez is megtörténhetett. A hibás készülék és a még most is működő elosztó szakszerű vizsgálata akár erre a végkövetkeztetésre is juthat. Ha erre gyanakszol, akkor vizsgáltasd be az eszközeid.
Az elosztó visszaküldése nem szükséges. Ha világít rajta a túlfesz védelem működését jelző zöld led, továbbá a többi készülék működik róla, akkor használható. Ha megszűnt benne a bizalom, akkor a 14 napos elállással élhetsz -ha neten rendelt termék-.

[ Szerkesztve ]

(#779) Mr_Rob


Mr_Rob
tag

Sziasztok!

Olyan túlfeszültség védőt keresek, ami nem túl nagy és a 230V mellett Rj45-öt is véd (gigabit megtartásával). Az sem baj, ha csak 1, de inkább 3 dugalj kellene rá. Mit tudtok ajánlani?

Köszi,
Robi

(#780) BB9000 válasza Mr_Rob (#779) üzenetére


BB9000
senior tag

Lan védelemre külön eszköz van. Kódszáma: PNET1GB A túlfesz védett elosztók közül néhányban van RJ45 ös port, de azok csak a telefonvonal (a középső érpár)védelmét valósítják meg. LAN védelemre én még nem találtam kombi megoldást. Attól még persze lehet. . .

(#781) Mr_Rob válasza BB9000 (#780) üzenetére


Mr_Rob
tag

Ezt néztem én is és elég húzós ára van. A Másik opció, hogy a bejövő KOAX-ot védem. Van esetleg erre valami javaslat, ami nem csillapít jelentősen és a visszirányt is életben tartja?

Köszi,
Robi

(#782) batmanism2x


batmanism2x
tag

Sziasztok! Túlfeszültség védett smart elosztóra lenne szükségem. Az APC-nek van ilyen, de sajnos csak USA piacon (https://www.amazon.com/APC-Protector-Protection-Required-PH6U4X32/dp/B07H5JSVTD). Tudom, joule értékben nem lennék ugyanott, de ha egy APC PM1W-GR-be kötnék egy Brennenstuhl 1153230620 smart elosztót, akkor a nullánál azért beljebb lennék? Egyéb javaslat esetleg? Illetve - és már most bocs, ha butaságot kérdezek, de - ha egy ilyen Brennenstuhl wifi konnektor valamelyik slotját kikapcsolom, az kikapcsolt állapotban átengedhet káros tüskéket, vagy a kikapcsolt aljzatok ilyenkor védettek? Nagyon köszönöm előre is a segítséget! Üdv: János

(#783) Talbo


Talbo
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nagyon messze van a fali aljzattól a gépem. 5 méteres túlfeszültség védett elosztót pedig nem találtam. Az jó megoldás lenne, ha a túlfeszültség védett hálózati aljzathoz teszek egy hosszabbítót? Vagy nagyon elvetélt dolog? Tanácsokat szívesen fogadok. Szobát sajnos átrendezni nem tudom. :D

(#784) ThodEE válasza Talbo (#783) üzenetére


ThodEE
őstag

Előtte lehet hosszabbító, utána legyen minél rövidebb a kábel. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#785) Talbo válasza ThodEE (#784) üzenetére


Talbo
csendes tag

Köszönöm! Meg is rendeltem a cuccokat. Mondjuk ezen az 5 méteres távolságon, a tavaszi festéskor majd változtatok. :D

(#786) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Tönkrement az elosztom a felújítás alatt és az érdekelne hogy milyent erdmes venni? Van ilyen 1500 Ft körül somogyi is de vannak egész komolyak is tízezer fölött. Amikben van emi/efi szűrő is. Nekem ez számítógép esetben fontos? Asztali pcrol van szó. Gondolom a monitorra nem jut ki valami interferencia ha ilyen elosztot veszek. Van értelme ennyire drága osztast venni vagy egy sima védőaljzatos is jó? :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#787) Benito


Benito
csendes tag

Üdv, a hozzáértőktől szeretném megkérdezni, hogy az APC PME5B-GR és az APC PM5-GR között van bármi jelentős különbség védelem szempontjából? Látok egy kis joule-beli különbséget, nem tudom ez sokat számit-e. Az utóbbiból egyel már rendelkezem, eddig hibátlan, de szeretnék egy feketét is, TV, router, settopbox, hangfal menne rá.
Hálás köszönet a segítségért!

(#788) BB9000 válasza Benito (#787) üzenetére


BB9000
senior tag

A kis különbségről: Ha 60 km/h sebességről vészfékezve az egyik gumival az autó fékútja 38 méter, a másikkal 39 méter, az kicsi különbség ugye? De adódhat olyan helyzet, amikor azon a pici különbségen életek múlnak!
Az általad linkelt túlfeszvédő elosztók közti különbség kicsi (kb 35%). Hogy számodra a színe, vagy a védelem erőssége a fontosabb, azt neked kell tudni. Az én számítógépem egy APC-PM8GR védi. (Az 2690 Joule energia elnyelésére képes teljes élettartama során). Engem nem zavar, hogy fehér, és még az sem, hogy idétlen formája van. Azért vettem, hogy védve legyen a gép, a monitor és a többi cucc.

[ Szerkesztve ]

(#789) BB9000 válasza BogyóBP (#786) üzenetére


BB9000
senior tag

A védelmi eszközök "értelme" akkor válik húsba vágóvá, amikor a hiánya vagy gyenge minősége miatt tönkremennek az eszközeid. Utólag szívesen költenél rá.

[ Szerkesztve ]

(#790) BogyóBP válasza BB9000 (#789) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ez oke evidens de a kérdés attól meg ugyanaz hogy az emi-Efi védelem szükséges e egy számítógéphez.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#791) BB9000 válasza BogyóBP (#790) üzenetére


BB9000
senior tag

Emi/efi zavarszűrő beépítése akkor lehet hasznos, ha egy állandó vagy rendszeresen megjelenő zavar van jelen és ez a zavar zúgás formájában megjelenik a készülék kimenetén is ami általában egy hangfal vagy hangszóró. Számítógép esetén a monitoron is megjelenhet a zavar -csíkozódás formájában.
Ha a zajszűrés a cél, akkor emi/efi, ha a berendezés védelme, akkor túlfeszvédő alkalmazandó. Ha mindkettő célt el szeretnéd érni, akkor mindkét eszközt lehet használni sorba kötve.

[ Szerkesztve ]

(#792) dik


dik
őstag

Helló!

Lenne egy kis aprócska amatőr kérdésem. Vagyis 2. :)
2 db túlfesz. védős elosztót szabad-e egymás dugni? Összedugtam 2(aeg és gembird) csak mintha valahol olvastam volna nem szabad csak azt nem tudom miért mi bajuk lehet vagy nem is tudom...
Koax kábelen miként lehet megoldani amennyiben meglehet, hogy a villám ne tegyen tönkre semmit? Nyáron elég jó kis bulit csinált már...

Elnézést ezekért a kérdésekért, de nem értek hozzá.
Köszönöm a válaszokat előre is!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#793) BB9000 válasza dik (#792) üzenetére


BB9000
senior tag

Nyugodtan lehet két túlfeszvédős hosszabbítót egymásba kötni. Semmi baj nem lesz belőle. A védelem megmarad.
A koax védelmére olyan elosztót kell alkalmazni, amiben van koaxvédelem. Ilyen pl. az APC PM5V-GR) : Link
A "villám ne tegyen tönkre semmit" elvárás az csak korlátokkal tud teljesülni, mert a túlfesz védő elosztó csak a villámlás másodlagos hatásától védi meg a rá csatlakoztatott eszközöket. Ráadásul ez a védelem az elosztó típusától és a benne lévő védelmi elektronika elhasználtságától erősen függő mértékű.

[ Szerkesztve ]

(#794) dik válasza BB9000 (#793) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm a választ. Most vettem 3 elosztót így újakat már nem tervezem. Marad így minden.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#795) dik válasza dik (#794) üzenetére


dik
őstag

Esetleg még annyit kérdezhetek az miért van az egyiken(gembird) van dupla 1A usb töltő. De ez csak az okos telefont tölti a régi nyomkodóst nem. Ez miért lehet?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#796) BB9000 válasza dik (#795) üzenetére


BB9000
senior tag

A "régi nyomkodós" telefonod "nem töltésével" kapcsolatosan :
vagy a telefon nem működik megfelelően,
vagy nincs meg a megfelelő feszültség a hosszabbítóba épített töltőben,
vagy a töltésre használt kábel nem megfelelő.
A hiba behatárolása egy másik töltőfej, egy másik kábel és egy usb mérőeszköz Link segítségével történhet.

(#797) dik válasza BB9000 (#796) üzenetére


dik
őstag

Oké rendben köszönöm a választ. Akár milyen kábellel próbálom a régit nem tölti csak az újabb telefonokat. Mindegy akkor erre nem használom majd...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#798) Dr.Szilícium válasza BogyóBP (#786) üzenetére


Dr.Szilícium
kezdő

Amikben van emi/efi szűrő is. Nekem ez számítógép esetben fontos?

Legtöbb esetben szükségtelen, amikor egyébként sincs problémád, ráadásul földhurok ellen nem is véd.

Ráadásul a földhurok is gyakorlatilag csak az analóg jelátvitelbe szól bele, digitálisba nem. Illetve utóbbiba is, csak azt jobban kivédi a technika, mivel az alacsony és magas szintek jobban kiszűrhetők a zavarból, továbbá szimmetrikus (érpáras) jelátvitel van, ami eleve kevésbé zavarérzékeny. Ami elő szokott fordulni, amikor egy durvább impulzus teljesen kiüti a jelet, olyankor pillanatokra elsötétül a képernyő, HDMI / DVI átvitelnél. De az elég feltűnő.

A hálózati szűrőkörök viszont minden készülék tápegységének bemenetén szerepelnek, az adott szerkezethez méretezve. Paramétereit befolyásolja a tápegység saját áramfelvétele, hálózatra termelt impulzusai, felharmonikusai, ami viszont függ még a PFC meglététől, sőt fajtájától is. Amellett persze befelé irányba is szűr.

Mindent összevetve, ezért is felesleges általában külön szűrni, noha ártani nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#799) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
8 (vagy akár még több) dugaljas túlfeszültségvédőből mi az, ami ajánlott? Minél többet olvasgatok, annál inkább elveszek az amperek és joule-értékek közt. :)
Számítógép munkaállomás lenne rákötve, és nem kizáró ok, de szuper lenne, ha mondjuk legalább 3 méteres kábele lenne.
Láttam 20e körül (kb ez a nagyon max keret) szünetmentessel egybeépítettet, (https://www.arukereso.hu/szunetmentes-tapegyseg-c3133/legrand/keor-m-600va-310081-p408227029/) de védelmi értékeket nem találtam. Ennyiért még talán a hat aljzattal és a rövid kábellel is együtt tudnék élni, ha amúgy jó minőségű az eszköz.
Ja, igen: viszont egyértelműen hallható alapzajt termelő eszközt nem szeretnék. A szünetmentes csak extra, anélkül is érdeklenek az ajánlott vételek.

www.meszlenyiandras.com

(#800) Dr.Szilícium válasza blendész (#799) üzenetére


Dr.Szilícium
kezdő

Az egy vonali interaktív szünetmentes, 12V / 7,2 Ah akkuval, azaz 86,4 Wh energiatároló képességgel (mínusz a veszteségek).

Ezalatt manapság általában azt értik, hogy van benne egy autotranszformátor, ami néhány fokozatban, relés kapcsolók segítségével, képes a bejövő 170-280 V feszültséget 230 V közeli szintre átváltani:

A hálózat kimaradása esetén pedig akkura kapcsol és részlegesen szinuszos jelről beszél a leírás (szimulált szinusz).

Említik a villámvédelmet is, amihez pedig varisztorokat és szikraközöket szokás beépíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.