Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Van/volt itthon két APC Smart-UPS, egyik 700VA másik 1100VA, de kétévente akksicsere kellett nekik. Most ott tartunk, hogy a nagyobba a 2 akksi már 20.000 Forint, és úgy voltam vele, a legközelebbi megadásnál már nem cserélem le, mert sokat javítottak a hálózaton, alig-alig vannak áramszünetek.

Pechemre a napokban rövid időn belül 11x(!) volt pillanatnyi áramszünet, minek után a szünetmentes behalt, hibakód szerint kaputt...

Új akksit nem akartam venni, nemhogy egész gépet, így helyette vennék egy-kettő komolyabb túlfeszültségvédős elosztót, mert a jelek szerint mégsem olyan rózsás a helyzet.

Az APC SurgeArrest szériának van az 5 és 8 dugaljas változata. Leírás szerint a 8 dugós változat komolyabb szerkezet - itt jön a legfontosabb kérdésem: csak azért szebbek a számok, mert 8 dugós vagy mert valóban egy fokkal magasabb szintet képvisel?
Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy a maga szintjén az 5 dugós ugyanolyan védelmet nyújt például 3 eszköznek, mint a 8 dugós?

Köszi szépen!

:R

U.i.: Ha már írtam itt hagyom, de amatőr hibát követtem el, csak vissza kellett volna olvasni néhány HSZ-t, pl. BB9000-ét: [link]. Úgy tűnik, keresőbe nem a megfelelő kulcsszót írtam be, közben a válasz itt volt az orrom előtt. :B

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#902) asdf_ válasza Darko_addict (#901) üzenetére


asdf_
veterán

Bocs, de milyen "akksikat" raktak azokba, hogy két év alatt kakukk? Normális akksiva illik úgy 4 évet elmenni (+- fél év). Én legalábbis ennyi időnként cserélgetek (10+ szünetmentesre vonatkozó tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#903) Darko_addict válasza asdf_ (#902) üzenetére


Darko_addict
őstag

Genesis NP széria.
Lehet peches voltam, csak jókat hallottam azelőtt róla. Saját tapasztalat miatt én sem keltem rossz hírét, nincs rossz szájízem miatta.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#904) Darko_addict válasza Darko_addict (#901) üzenetére


Darko_addict
őstag

Túlfeszültségvédős elosztóban további 1 darab mezei elosztót ér dugni?

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#905) BB9000 válasza Darko_addict (#901) üzenetére


BB9000
senior tag

2 évente akkucsere az hibára utal! Az eredeti Panasonic gyártmányú akkuk optimális körülmények között 6-8 évet is kibírnak. Teszteltem, tényleg! Az optimális nekik az, ha állandó 20 fokon vannak, pl. egy hűtött gépteremben. Ha lakásban használod őket, akkor jól szellőző, minél hűvösebb helyet keress nekik.
UPS akkuk terén nagyon bevált gyártó még a CSB. Árban kicsit mérsékeltebb, de ezek is elmennek 5-6 évig akár.
A rosszul beállított töltési feszültség is tönkre tudja tenni az akkukat a szünetmentesben. Érdemes ezt műveletet egy szakemberrel elvégeztetni. Ha már több alkalommal is két év után elhaláloztak benne az akkuk, akkor erre is gyanakodni kell.

A túlfeszvédős elosztó csak az eszközök túlfesz miatti meghibásodását képes meggátolni, de egy számítógép folyamatos üzemét nem képes biztosítani.

Hosszabbítót lehet használni a védelemmel ellátott elosztó után, de az azon a szakaszon fellépő túláramot nem fogja kivédeni. Tehát vagy nagyon rövid vezetékes hosszabbítót használj, vagy a védelmet biztosító elosztó elé kösd be az elosztót és azokat az eszközöket kösd abba, amit nem féltesz annyira. Azok nem lesznek védve.

(#906) Darko_addict válasza BB9000 (#905) üzenetére


Darko_addict
őstag

Rendben, köszi az inputot.
A nagyobb UPS-szel most nem foglalkozom - nem tudom, hogy mi a baja, valamint ki és mennyiért csinálná meg, szóval rendeltem kettő APC PM8 elosztót meg egy olyat (valami túlfeszes kínai), amin van 6 db külön-külön kapcsolható slot. A formájára kíváncsi vagyok élőben. :D

Viszont meglepődtem, hogy egyes cikkek szerint az APC-szerű technikák élettartama is csak 3-5 év.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#907) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Szeretnék túlfesz védelemmel ellátott hosszabbítót vagy dugót vásárolni, de őszintén szólva nem vagyok ebben otthon. Mit érdemes vásárolni? Van bevált márka? Nem akarok folyamatosan attól f**ni, hogy jön egy vihar, amíg esetleg nem vagyok otthon és egy esetleges villámcsapás hazavág mindent otthon. Köszönöm szépen előre is a tippeket! :R

Sic Parvis Magna

(#908) BB9000 válasza 30z.Samu (#907) üzenetére


BB9000
senior tag

APC túlfeszvédős cuccai jók. ÁK link
Nekem is ilyenek vannak: PM5 GR és PM 8 GR több darab.
Amiatt nem kell nagyon aggódni, hogy tönkremennek a cuccok egy viharban, a villámcsapás másodlagos hatása miatti túlfeszültség következtében.
Amiatt viszont továbbra sem lehetsz nyugodt, hogy ha nem vagy otthon, akkor egy villámlás másodlagos hatása folytán keletkező túlfeszt a védőföldre vezet a túlfeszvédős elosztó és rögtön leold a fi relé. Ha nem érsz haza időben, a hűtőd leolvadhat. Nálam is ez a helyzet. Idén már többször (kb 5 alkalommal) vágta le egy-egy közeli villámlás a fi relét. Legutóbb épp tegnap este. Nem ment tönkre semmi, de a vihar elvonulta után pár perccel manuálisan kellett visszanyomnom az áramot.

[ Szerkesztve ]

(#909) oke


oke
senior tag

Sziasztok,
E két APC termék között mi a különbség a színen kívül?
- APC SurgeArrest 5 Plug (PME5B-GR)
- APC Essential SurgeArrest 5 Plug Switch (PM5-GR)
Utóbbiról az árukeresőn több olyan komment is van, hogy kontakthibás lesz a kapcsoló, ez az elsőre is igaz? Illetve a nagyobb testvérükre is igaz lenne - PM8-GR?

(#910) BB9000 válasza oke (#909) üzenetére


BB9000
senior tag

A PM5-GR és a PME5B-GR közt a különbség a színén kívül a védelem erősségében van. 918 Joule és 680 Joule. Lásd a Technikai adatoknál.
Az összes APC szünetmentes kapcsolója ugyanolyan. Sajnos nem a legstrapabíróbb kapcsoló, amit valaha láttam. Ha sokat kapcsolgatod, akkor bizony előfordulhat, hogy tönkremegy. Ha évente pár alkalommal, azt még kibírja.

(#911) 30z.Samu válasza BB9000 (#910) üzenetére


30z.Samu
félisten

És az a 918 Joule jónak számít? :B

Sic Parvis Magna

(#912) BB9000 válasza 30z.Samu (#911) üzenetére


BB9000
senior tag

A PM8-GR 2690 Joule-jához képest elég karcsú, de jobb, mint a 680.
A legtöbb gyártó nem Joule-ban adja meg a védelem jellemzőit, tehát azokkal közvetlenül nem tudod összehasonlítani. A Philips szokott még Joule adatokat megadni.

[ Szerkesztve ]

(#913) 30z.Samu válasza BB9000 (#912) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#914) oke válasza BB9000 (#910) üzenetére


oke
senior tag

Köszi, sajnos nekem ezek a joule adatok nem sokat mondanak, de azt értem hogy a fehér a jobb :). Tervek szerint vennék egy PM5-öst, ebbe menne az optikai ont és egy router, majd ebből menne egy PM8-as, amibe menne a számítógép, monitor, NAS, hangfal. Ez lenne igazából időnként lekapcsolva, így a routeren a wifi és a net tovább tudna üzemelni. A routerest csak vihar esetén kapcsolnám ki.

A FR végű APC elosztók miben különböznek a GR-től? Alzát néztem, ott csak ilyenekbe futottam bele:
[PM5-FR]

(#915) BB9000 válasza oke (#914) üzenetére


BB9000
senior tag

Az alzás PM5-FR képét ha jobban megnézed, akkor láthatod, hogy a védőföld csatija nem olyan, mint amit mi használunk. Ezt a kretén csatlakozót a csigazabálókon kívül csak a Csehek és a Lengyelek használják. (azért kapsz ilyet az Alzán, mert az is Cseh) Idehaza nem lesz jó, mert nem tudsz beledugni mindent (vagy inkább azt mondanám: szinte semmit se). :)

(#916) oke válasza BB9000 (#915) üzenetére


oke
senior tag

Köszi :)

(#917) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

kb 4 millás bányászéphez szeretnék minőségi túlfeszvédős elosztót, hosszabítót, bármit mit tudtok ajánlani?
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#918) Cs7


Cs7
tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes kérdésem. Kétféle túlfeszvédős elosztóval is - egy régi APC E10 és egy új 4-es Philips - azt a jelenséget vettem észre, hogy az elosztó kikapcsolt állapotában ha valamelyik aljzatába be van dugva egy Logitech X-530 aktív hangfal, akkor az elosztón a bekapcsoló LED nagyon halványan világít. Amint kihúzom a hangfalat az elosztóból a LED is elalszik. Bekapcsolás után működik minden, nem jelez hibát egyik elosztó LED-je sem. Ilyennel esetleg találkozott-e már valaki, normális jelenség, vagy a hangszórónál nem oké valami?

Előre is köszi a segítséget!

(#919) Qtya123


Qtya123
őstag

Ha valaki szeretne APC túlfeszvédőt venni, most egész jó áron vannak az alábbi oldalon: [link]

Én a PM8-GR-t vettem, 11.440 Ft volt, ami elég jó ár, ahhoz képest, hogy árukeresőn a legolcsóbb 15.900 Ft.

(#920) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bocs ha nem idevaló a kérdésem, azért bepróbálkozom. Van / volt egy APC P5B-GR (Uoc 6kV, Up 1,4 kV) elosztóm. Egyik, rajta lévő kapcsolóval történő bekapcsolásnál szikrázott egy qrva nagyot és meghalt. Hál'Istennek csak ő, PC, monitor, stb. sértetlen maradt. Villanyszerelő haverom szétszedte (én is megtettem volna, de valami spéci fejű, általam soha nem látott csavarhúzó kellett volna) és megjavította. Mondta hogy a kapcsoló és panelja szétégett, kiiktatta, így már működik.
1.) Na de a védelem működhet e ?
2.) Másik kérdésem: AQVA áruházban lehet kapni ilyet, 15 990 Ft :Y az ára, de ott azt írják: "20 éves gyártói termék garancia...." . Semmilyen papírom nincs már meg a vásárlásról. Így ugye reménytelen bepróbálkoznom a gyártónál?

3.) Gépész vagyok nem villanyos így kérdezem: mi a jelentősége annak, hogy egy túláram védett elosztó Uoc 6kV és Up 1,4 kV vagy Uoc 3kV és Up 1,8 kV :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#921) BB9000 válasza VGYke (#920) üzenetére


BB9000
senior tag

1./ Ha kiiktatta a "panelt" akkor már csak sima elosztóként működik. Védelem nélkül.
2./ A 20 éves gyártói garanciáról, amiről te olvastál, arról nem hallottam. Az APC 1 év garancia vonatkozik rá, aminek érvényesítéséhez kell a számla. Az APC eszközvédelmi programjáról többet megtudhatsz itt: Equipment Protection Policy Ezzel csak akkor tudnál élni, ha az összes ott felsorolt feltételnek eleget tudnál tenni. Pl. a vásárlástól számított 10 napon belül regisztrálnod kellett volna.
3./ A túlfeszvédelem mértékének legjellemzőbb paramétere az, hogy mekkora energia elnyelésére képes a cucc. Ezt Joule-ban mérik. A normális gyártók közzéteszik ezt az értéket. Az APC P5B-GR 918 Joule energiát képes elnyelni. Ennél vannak erősebbek is és gyengébbek is.
4./ Nem tudom mit találtál 15 990 Ft-ért, de az Aqua-ba most 7490 Ft. [link] , de Itt pl még olcsóbban megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#922) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Van egy többek által ismert hiba a VGA-mon, hogy a tápcsatlakozók ledjei villogni kezdenek, ha peaket kap a kártya. Külföldi fórumokon úgy fogalmaztak, hogy túlságosan érzékeny a kártya. Elméletileg nem okoz hibát, viszont nem volt olcsó darab.

Azt szeretném kérdezni, hogy egy túlfeszültségvédő dugaljal kiküszöbölhető lenne a dolog, és ha igen, melyik lenne alkalmas rá? Egy 850 wattos tápegység menne bele.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#923) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok . Ezek a túlfeszültség ellen védő elosztók igaz , hogy csak egyszeri túlfeszültség ellen véd ???? Utána csak sima elosztó marad ????

(#924) BB9000 válasza Hegyirabló (#922) üzenetére


BB9000
senior tag

". . .egy túlfeszültségvédő dugaljal kiküszöbölhető lenne a dolog?"

A VGA-d a PC tápegységétől kap tápfeszt. Egy valamirevaló tápegységben van aktyv PFC, ami kiszűri a zavarokat. A leírásod alapján szerintem inkább a tápegység cseréje szüntethetné meg a jelenséget. Az új tápegység választásához itt kaphatsz segítséget: [link]

(#925) BB9000 válasza kufirc (#923) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem igaz.
Az APC túlfeszvédős elosztók védelme úgy működik, hogy van benne egy elektronika, ami a teljes élettartama során a gyártó által megadott mennyiségű túlfeszültség energiáját képes elnyelni. Ez a gyakorlatban hosszú évekig tartó működést jelent. A védelem nem végtelen, tehát elhasználódik az egyes áramtüskék degradálják azt. Ha teljesen elhasználódott, akkor azt az APC eszközök leddel jelzik. Onnantól már tényleg csak védelem nélküli elosztóként üzemelnek.

[ Szerkesztve ]

(#926) Hegyirabló válasza BB9000 (#924) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Vegyek egy új tápegységet, az élettartam garanciás, két hete százezer forintért vásárolt, titanium tápegységem helyett?

Aquila non captat muscas.

(#927) kufirc válasza BB9000 (#925) üzenetére


kufirc
tag

Én Bachmann márkájút használok , de már az első év után egyik led sem világított ( sem a narancssárga sem a zöld , sőr még a bekapcsolás megszakító sem világított zölden ), most hallottam , hogy akkor valószínűleg csak sima elosztóként műkszik .Prelungitor BACHMANN Connect Us 330.104, 6 prize Schuko, 2m, H05VV-F 3G1.5mm, negru

(#928) BB9000 válasza kufirc (#927) üzenetére


BB9000
senior tag

A használati utasítás elolvasása unalmas, ám nem teljesen haszontalan tevékenység. :) Abban van leírva a ledek jelentése is.

(#929) BB9000 válasza Hegyirabló (#926) üzenetére


BB9000
senior tag

A túlfeszvédő beiktatása egész biztos, hogy nem fogja megszüntetni a problémát.
Ha kizárod a tápegység hibáját és arra gyanakszol, hogy a tápegységbe bejövő áram már eleve nem teljesen sima, és emiatt ad ki magából a 100 ezer forintos tápegység instabil egyenfeszültséget, amit a túlérzékeny kártya villogással jelez, akkor egy olyan UPS-t kellene a tápegység elé beiktatnod, amelyik teljesen simává alakítja a hálózati feszültséget. Létezik ilyen, de nem az olcsó kategóriából.
Én más irányból közelítenék a problémához. Szerintem elvárható egy tápegységtől, hogy stabil és zavarmentes egyenáramot biztosítson a PC-nek még egy hirtelen nagyobb áramfelvétel (peak) esetén is. Ha erre nem képes, akkor hiába volt drága, hiába a jól hangzó titánium minősítés, nálam az ilyen tápegység cseréreérett. Ha még csak két hete vetted, akkor talán még él a 14 napos indoklás nélküli elállás joga és így nem ér anyagi veszteség. Ha ezzel már nem tudsz élni, akkor marad a garanciális ügyintézés.

(#930) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Vásároltam egy PM8-GR APC elosztót. A kapcsolója tényleg érdekes, párszor használtam, de baromi nagyot szól, illetve szikrázik bekapcsoláskor, így nem erőltetném. Milyen max 3-as kapcsolós elosztó van, ami megfelelne helyette és megbízható? Sajnos nagyobb ne igazán lenne jó, már így is van másik elosztó is azon a helyen.

(#931) peugeotmate válasza oke (#930) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ha "nagyot szól" és szikrázik akkor nem érdemes esetleg kicseréltetni? :U

meg

(#932) oke válasza peugeotmate (#931) üzenetére


oke
senior tag

Úgy olvastam, hogy ez a típus ilyen.

(#933) vbbb


vbbb
őstag

Sziasztok! Az igaz, hogy a túlfeszültség védő nem ér semmit, ha nincs földelve a konnektor? Elvileg a gyártó ad élettartam garanciát rá, plusz ha tönkre megy ezen keresztül valami 50 ezer euróig térít. Viszont mi van ha nincs földelés, gondolom nem él a gari sem.

APC túlfeszültségvédő, 6 kimenet, 230V - APC Hungary
Beszéltem a villanyszerelővel ő mondta a fenti dolgot. Meg tudja valaki erősíteni ill. cáfolni? Köszönöm!

UPDATE:
Okés, közben megtaláltam leszűrve, hogy tényleg csak földeléssel működik a dolog.

Akkor másik kérdés: mennyire jellemző, hogy egy földeletlen konnektor miatt esetleg tönkre megy a számítógép? Tehát nem villámcsapás miatt, hanem csak az áram miatt. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#934) BB9000 válasza vbbb (#933) üzenetére


BB9000
senior tag

Igen, csak védőfölddel ellátott konnektorba dugva véd a túlfeszvédős elosztó.
Az APC védelem-garanciáról írtam korábban is. Link itt olvashatod el a feltételeit. Elég szigorú.
Védőföld vezeték nélküli konnektor miatt nem a számítógép megy tönkre, hanem téged (vagy bárkit aki a géphez hozzáér) rázhat halálra az áram, abban az esetben, ha a számítógép tápegysége úgy hibásodik meg, hogy a fázis kikerül az eszköz külsejére. Nekem már volt szerencsém hasonló hibához: egy hűtőszekrényem lett "testzárlatos". Szerencsére nálam minden konnektorban van védőföld és a házban működik az ÉV (életvldelmi) relé, így azonnal lekapcsolta az áramot, ahogy beállt a zárlat.
A túlfeszvédős elosztó is úgy működik, hogy a védőföldre vezeti le a túlfeszültséget.

[ Szerkesztve ]

(#935) BB9000 válasza BB9000 (#934) üzenetére


BB9000
senior tag

APC Eszközvédelmi Szabályzat : link
Fontosabb feltételek:
1. A terméket a vásárlástól számított 10 napon belül a termékhez mellékelt jótállási jegy visszaküldésével kell regisztrálnia. Minden adatot ki kell tölteni, és meg kell őriznie egy másolatot a nyilvántartása számára.
2. Minden csatlakoztatott berendezésnek rendelkeznie kell CE-jelöléssel.
3. Az APC terméket megfelelően vezetékezett és földelt aljzatokhoz kell csatlakoztatni; nem használható hosszabbítókábel, adapter, egyéb földelő vezeték vagy elektromos csatlakozás, kivéve az egyéb szabványos APC 230V-os termékeket. A telepítés nem tartalmazhat az APC-n kívül más gyártótól származó áramvédelmi termékeket. A telepítésnek meg kell felelnie az összes vonatkozó helyi elektromos és biztonsági előírásnak.
4. Az Eszközvédelmi Szabályzat szerinti bármely igényt a csatlakoztatott berendezés állítólagos károsodásának napjától számított 10 napon belül kell benyújtani.
5. Az Eszközvédelmi szabályzat csak azokra a fenti linken felsorolt ​​termékmodellekre vonatkozik, amelyeket az EGT-ben használnak.

(#936) vbbb válasza BB9000 (#935) üzenetére


vbbb
őstag

Köszönöm szépen a kimerítő választ! Szerintem azért beregisztrálom a terméket mindeképpen!

OFF:
Egyébként azért vettem ilyet mert új alaplapomon elszállt, egy kondenzátor kipukkadt a CPU mellett terhelés közben (játék). Előtte fagyogatott a gép, szóval bizom benne az alaplap volt hibás tényleg. A tápegységem minőségi, le is teszteltem erre megfelelő eszközzel no meg a régi gépemmel ezen a hálózaton semmi probléma nem volt. Ettől függetlenül ki akarnám küszöbölni, ha mégis ez miatt lenne bármi a jövőben. Bocs ha kicsit kacifántosra sikeredett. :)

(#937) instantwater


instantwater
addikt

Gondolkodom egy APC PM8 beszerzésén.

A fali konnektor az asztal alatt van az minden irányból középen. Az asztal 110 centi széles és 60-128 cm magasságig állítható elektromos FlexiSpot asztal.

Az elosztót az asztal aljára tervezem felszerelni, ahol a teljes kábelmenedzsment megvalósításra kerül, így az asztalról egy darab vezeték fog lelógni, ez pedig az elosztóé lesz.

Ezt a vezetéket a CNC gépekről ismert kábelvezetőben tervezem lehozni az asztal lábán a legalsó fixen rögzített lábrész tetejéig, ahonnan a lábon végig, majd a fal mellet elvezetve menne a konnektorig.

A fentiek miatt a PM8 1.8 méteres vezetéke szinte biztosan kevés lesz. Körülbelül 2.5-3m lenne az ideális.

Ugyanakkor ha jól értelmezem a PM8-at közvetlenül a fali konnektorba kellene dugni, további hosszabbítók alkalmazása nélkül.

Van valamilyen ötletetek, hogyan lehetne áthidalni ezt a problémát, hogy az eszközvédelmi garancia se ugorjon, és a kábelmenedzsment is megvalósulhasson?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#938) BB9000 válasza instantwater (#937) üzenetére


BB9000
senior tag

Nem jól értelmezed. A PM8 előtt csak annyi a megkötés, hogy földelt, szabványos eszköz legyen. Nem kell közvetlenül a falba csatlakoztatni.

(#939) instantwater válasza BB9000 (#938) üzenetére


instantwater
addikt

[link]

The APC product must be plugged into properly wired and grounded outlets; no extension cords, adapters, other ground wires, or electrical connections may be used, with the sole exception of other standard APC 230V products. The installation must not include power protection products by any manufacturer other than APC.

Itt arról beszél, hogy mibe kell bedugni, és no extension cords.

Én ezt úgy értelmezem, hogy előtte sem lehet további hosszabbító.

(#940) BB9000 válasza instantwater (#939) üzenetére


BB9000
senior tag

Rosszul értelmezed. Mint már írtam korábban is.

[ Szerkesztve ]

(#941) asdf_ válasza BB9000 (#940) üzenetére


asdf_
veterán

Hogy lehet azt rosszul értelmezni, hogy no extension cords, adapters ? Meg hogy outletbe kell dugni? :F

(#942) BB9000 válasza asdf_ (#941) üzenetére


BB9000
senior tag

Extension cords az APC PM8 és a védendő eszközök közé nem rakható. Így kell jól értelmezni. Rosszul úgy lehet, ha nem így értelmezi.
A PM8 csatlakoztatására annyi a megkötés, hogy szabványos, védőföldeléssel ellátott csatlakozó aljzatba kell ! Nincs olyan megkötés, hogy az csak fali aljzat lehet.

(#943) instantwater válasza BB9000 (#942) üzenetére


instantwater
addikt

Közben már kipróbáltam, némi kábelmenedzsment beli kompromisszummal elég lesz a 2 méter kábel.

(#944) tutitibi válasza BB9000 (#908) üzenetére


tutitibi
senior tag

A hűtőt és kazánt illik külön biztosítékra kötni. Nálam a PC külön és a házimozi az OLED TV-vel is teljesen külön körön van. Van vagy 8 biztosítékom a lakásban. :) :)

(#945) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Kérdésem a kővetkező!
Mi van ,ha nem hosszabbítót veszek túlfeszültség védőként hanem maga a konnektorba veszek egy dugalj ami túlfeszültség védő, és utána használom a normál hosszabbítót?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#946) BB9000 válasza SRII (#945) üzenetére


BB9000
senior tag

Olvass vissza. Itt is volt szó róla: #905

"Hosszabbítót lehet használni a védelemmel ellátott elosztó után, de az azon a szakaszon fellépő túláramot nem fogja kivédeni. Tehát vagy nagyon rövid vezetékes hosszabbítót használj,. . ."

(#947) SRII válasza BB9000 (#946) üzenetére


SRII
őstag

Értem köszönöm!
Vásároltam egy hosszabbítót "védelemmel" sajna nem volt olyan ami nekem jó lett volna, így 1,8m hosszabbítót vásároltam kényszerből.(vagy a hossz vagy a kialakítás nem volt jó)
Számomra 3m hosszabbító lenne a legmegfelelőbb , nem lehet ,hogy szétszedem és kicserélem a kábelét 3m hosszúra?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#948) BB9000 válasza SRII (#947) üzenetére


BB9000
senior tag

A szétszedést és kábelcserét nem javaslom. Inkább elé tegyél egy hosszabbítót. Pl ezt: Link

(#949) SRII válasza BB9000 (#948) üzenetére


SRII
őstag

:R köszönöm szépen, a szerelő azt mondta nem gond a szétszedése, de minőségi vastag kábellal helyettesíteni! a feladatát el fogja végezni 3 m kábellel is nem oszt nem szoroz! Hát így nem szedem szét...ha van megoldás...találtam egy 2 méteres minőségi hosszabbítót, elég is lesz hozzá...

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#950) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok, most egy más fajta jellegű kérdésem lenne hozzátok.
Szeretnék venni, legalább egy 5 méter hosszú kb 5-6 aljzatu elosztót, és a kérdés az lenne, hogy milyen márkát nézzek, ami sem túl drága, sem túl vacak, vékony típus.
Az sem baj ha külön aljzat, dugvilla és elszotó aljzatbol kell megcsinálni.
Csak a megfelelő márka kivalasztasban nem tudok a maiak közül dönteni.

Köszönöm a választ előre is.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.