Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) inf3rno válasza inf3rno (#350) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olvasgattam a témában, úgy néz ki, hogyha minőségi az elosztó, akkor az okozhat problémát, ha nagyobb (pl 1000W) fogyasztó van a szünetmentes mellett. A kettő együtt túlterhelheti az elosztót, ami tüzet is okozhat, illetve az is előfordulhat, hogy túl kevés áramot kap a szünetmentes, és aksira vált, ami ugye csökkenti az életidejét. Így mindenképp érdemes megnézni, ha elosztóra dugnánk, hogy hány wattot tud az elosztó összesen, és egy konnektora ebből mennyit tud leadni. Az én szempontomból ez annyit jelent, hogy a vízforralót át kell tennem egy másik elosztóra, hogy semmiképp ne zavarja a szünetmentest.

Úgy nézem valszeg a Joule értékek összeadódhatnak. Szóval először az elosztó 500 Joule-ja fogy el, utána meg a szünetmentes 250 Joule-ja, ha megüti a nagyfeszültség. Sokat nem ér ez a 750 Joule sem, mondjuk villám csapásnál vagy napkitöréseknél, de azért több, mint a semmi. Ilyen szempontból valószínűleg igaz az is, hogy a túlfesz védett aljzat megvédi a szünetmenteset is, ha valami gond van, tehát dupla védelmet kap a gép is.

Buliban hasznos! =]

(#352) jeni válasza inf3rno (#350) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Az asztali gépedbe beteszel egy ilyet a MOLEX csatira.
Amúgy utána ami lesz bármely eszköz az már stabilizált lesz.

(#353) BB9000 válasza demmer123 (#348) üzenetére


BB9000
senior tag

Bocs a késői válaszért, ritkán nézek be. A linkelt EATON túllfesz védő elosztót gyakorlatból nem ismerem. A leírása szerint 525 Joule energia elnyelésére képes. Az APC -vel összehasonlítva: olcsóbb, de szolgáltatásában pont annyival gyengébb is. Azért mindenképpen jobb, mintha nem lenne védelem.

(#354) BB9000 válasza Joker88 (#349) üzenetére


BB9000
senior tag

Az áramkimaradások miatt egy szünetmentes beszerzését javaslom. Pl. ezt: APC BackUPS-500VA. Ebben van alapfokú védelem túlfesz és áramtüske ellen. Ezt még kiegészítheted egy villámvédő hosszabbítóval is. Pl. ezzel: APC Essential SurgeArrest.

(#355) BB9000 válasza SunMount3r (#347) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha messze van a fali aljzattól a géped, akkor azt javaslom, hogy vegyél vagy készíts magadnak egy hosszabbítót és abba dugd bele a túlfesz védős elosztót, majd abba pedig a fogyasztókat. Arra kell figyelni, hogy a hosszabbító is a megfelelő terhelésre legyen méretezve.
Túlfesz védős elosztóból nem láttam még 5 - 6 méterest. Ez pl egy 3 méteres. Ezt már csak egy másik 3 méteressel kell megtoldani.

(#356) BB9000 válasza inf3rno (#351) üzenetére


BB9000
senior tag

Az elosztó méretezésénél arra kell figyelni, hogy az össz teljesítmény ne haladja meg azt, amit még az alosztó elbír. Ez azért fontos, mert a vezetékek a rajtuk áthaladó áram erősségétől függően melegednek. Ha mégis nagyobb terhelést kötsz rá, mint amit elbír, akkor nem az fog történni amit leírtál, hogy nem jut elég áram a szünetmentesnek és átkapcsol akkus üzemre, hanem túlmelegszik.
A szigetelés hőre lágyuló anyagból van, és túlmelegedés esetén a leggyakoribb a zárlat keletkezése. A zárlat pedig jó esetben a kismegszakító leoldását eredményezi. Tehát ha van kismegszakító és működik is, akkor nem fog leégni a ház.

(#357) inf3rno válasza BB9000 (#356) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja vágom, direkt figyeltem rá, hogy ne lépje túl. Azért érdemes körülnézni a házban is, mert van egy pár aljzat, amire 2000W-os vasalót, meg még ki tudja miket kötnek az emberek, anélkül, hogy képben lennének a témában.

Buliban hasznos! =]

(#358) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok.
Van valakinek tapasztalata a master-slave elosztókkal? Melyiket érdemes megvenni?
Egy hifihez lenne, amihez van egy külön mélyláda, és ezt szeretném kapcsoltatni.
Olyasmi kellene amin lehet állítani a feszültség küszöböt (nehogy standby állapot fogyasztására is bekapcsoljon a mélyláda)

A Salnak (jajjj...) látom hogy van 1-2 megoldása, de igazából tartok tőle..

(#359) BB9000 válasza Maxtreme (#358) üzenetére


BB9000
senior tag

LEGRAND 694648. Ez jó, viszont "kicsit" drága.
Árak itt
Állítani nem lehet a küszöböt, viszont jól van megcsinálva. A standby fogyasztásra ( EU szabvány szerint kisebb 0.5W-nál) nem kapcsolja be a vezérelt aljzatot.

[ Szerkesztve ]

(#360) Maxtreme válasza BB9000 (#359) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszi, közben ma rendeltem egy ilyet, gondolom ez sem rosszabb :)

(#361) Sonja


Sonja
veterán

Kinéztem egy APC SurgeArrest Essential PM6-GR túlfeszültségvédő elosztót a cuccaimnak. Érdekelne, hogy hogyan is működik ez a védelem?! Mi van, ha túlfesz alakul ki, és megvédi, utána lehet használni tovább az elosztót vagy venni kell újat? Vagy? :F :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#362) BB9000 válasza Sonja (#361) üzenetére


BB9000
senior tag

Az elosztó megvédi a túlfeszültségtől a rácsatlakozó fogyasztókat, de közben a benne lévő elektronika gyengül. A leírásában szerint 1836Joule energia felemésztésére képes. Ez a mennyiség jöhet egyszerrre, de általában kisebb adagokban szokott jönni. A kinézett elosztón egy zöld lámpa jelzi, hogy még tart a védelem, de hogy éppen hogy áll, arról nem ad információt. Ha már teljesen "elfogyott" a 1836 Joule elnyelésére képes elektronika, akkor piros lámpa jelzi, hogy nincs védelem. Ettől fogva már csak "hagyományos" elosztóként üzemel.

(#363) ron233


ron233
tag

Üdv!

2 napja határoztam el hogy szeretnék vmilyen túlfesz védős elosztót venni és ezelőtt sosem volt ilyenem szóval totál laikus vagyok a témában.

A fórumot olvasgatva az jött le hogy az 'Apc, Belkin, V7' hármas közül kéne választanom, és talán nem ártana koax védelem is a tv-re.

Namost a kérdésem hogy a koax védelemmel ellátott típusoknál (pl. APC PM5V-GR) hogyan kötöm rá a tv koax kábelét az elosztóra?

(#364) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

A társasházunkba kb 241 volt a feszültség. Nagyon sok lakónak tönkre ment már az elektromos kazánja, amire a szerelők azt mondták, hogy túlfeszültségvédőt kellene használni. Szerintetek erre a célra egy APC PM1W-GR
túlfeszültség védő megfelelő lenne?

(#365) BB9000 válasza kelly7 (#364) üzenetére


BB9000
senior tag

Igen, ez alap védelemnek jó. Az ára se vészes. Korlátozott mértékű energia elnyelésére alkalmas.

(#366) BB9000 válasza ron233 (#363) üzenetére


BB9000
senior tag

A koaxot úgy kötöd rá, hogy átmenjen rajta a jel. A túlfesz-védőn két koax csati van, az egyikre kötöd a falból jövő koax kábelt, a másikra a TV-be menőt. Másképpen elmondva közbeiktatod.

(#367) kelly7 válasza BB9000 (#365) üzenetére


kelly7
aktív tag

Más ajánlat, ötlet helyette esetleg?

(#368) ron233 válasza BB9000 (#366) üzenetére


ron233
tag

Értem. köszönöm a választ.
Időközbe vettem egy PHILIPS SPN 4085B/10 túlfeszvédőt. Egy hónap használat után ma a védelmet jelző led (mely alapból kéken és pirosan világít) már csak a piros világít. Szinte biztos hogy vihar nem volt errefele (békés megye). Namost van ilyen hogy egyszercsak 'elszáll' a védelem,(esetleg gyárihiba?) vagy mégiscsak fölfoghatott valamit?

(#369) BB9000 válasza ron233 (#368) üzenetére


BB9000
senior tag

Ezzel a típussal nincs tapasztalatom, de ha 1 hónap után már nem ég a védelmet jelző led, akkor érdemes a számlával visszavinni a boltba és jelezni a problémát. Jó esetben a bolt megvizsgáltatja a szakszervizzel és ha rossz, akkor kicserélik neked. Ha elhasználódás miatt nem ég a led, akkor azt is jelezni fogják.

(#370) BB9000 válasza kelly7 (#367) üzenetére


BB9000
senior tag

APC PM6-GR nagyobb védelmet ad. Inkább azt javaslom.

(#371) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

LEGRAND 694646

Van rajta egy kis műszer. Ezt azt mutathatja, hogy még mennyi tartalék van benne energiaelnyelésügyileg? Van egyszerűen csak, hogy mekkora terhelés alatt áll épp?

Egyébként hasonló kategóriája alternatívára lenne ajánlásotok? Esetleg az előbb említett APC jobb választás lenne?

(#372) BB9000 válasza IG55 (#371) üzenetére


BB9000
senior tag

A linkelt Legrand hosszabbító nem rendelkezik túlfesz. védelemmel. A rádugott terhelést mutatja az a "műszer". Én nem is nevezném műszernek. Túlterhelés elleni hőkioldó van rajta, de ez nem túlfeszültségvédelem. A korábban linkelt APC 6 GR sokkal jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#373) IG55 válasza BB9000 (#372) üzenetére


IG55
senior tag

Esetleg ennél az APC-nél komolyabb megoldás, ami hasznos lehet egy egyszerű otthoni usernek? Számítógép, és ahhoz kapcsolódó néhány eszköz lenne beledugva. Nem szünetmentesre gondolva.

(#374) BB9000 válasza IG55 (#373) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha "komolyabb megoldás"-ban gondolkodsz, akkor ilyesmit tudok ajánlani. Ezt a kismegszakító mellé kell beszerelni. Kizárólag szakember szerelheti be! A hálózat felől érkező áramtüskéket szűri ki jó hatékonysággal. Kiegészítésként ehhez is szükséges a túlfesz. védett elosztó, a lakásban keletkező áramlöketek semlegesítésére. A lakásban keletkezik pl, a "villámcsapás másodlagos hatás"-ának is nevezett mágneses tér következtében a lakásban futó vezetékekben fellépő áramlöket is. de pl, egy rossz elektromotor is generál zavarokat. Tipikusan a porszívó, fűnyíró vagy egy régi fúrógép. Ezeken kívül hegesztőtrafók is alaposan megrángatják a hálózatot. Ezeket a zavarokat -mivel a lakásban keletkeznek- csak a védendő fogyasztó előtt közvetlenül elhelyezett védelem szűri ki. Az APC PM6-GR ezek között nagyon jó. Egyes szünetmentesekben ennél jobb védelmet alkalmaznak. Pl. az APC Smart-UPS ekben. Az olcsóbb Back-UPS-ek túlfesz. védelme nem egyenlő a Smart-UPS ekben alkalmazottakéval !!

(#375) petakpa1 válasza BB9000 (#374) üzenetére


petakpa1
őstag

Esetleg vállalod is ilyen cucc beszerelését?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#376) fecus


fecus
őstag

Ez megfelelne TV, DVD, Mediabox, router, switch, RPI védelmére:
APC PM5V-GR Surge Arrest Coax

Van 1db bejövő tetőantenna csatlakozásom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#377) BB9000 válasza petakpa1 (#375) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerelést nem vállalhatok, mivel nincs rá képesítésem.

(#378) BB9000 válasza fecus (#376) üzenetére


BB9000
senior tag

Igen, ez jó cucc. Megveheted.

(#379) petakpa1 válasza BB9000 (#377) üzenetére


petakpa1
őstag

Értem. Esetleg egy korrekt villanyszerő ismerőst tudsz ajánlani? Te beszereltettél ilyen cuccot?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#380) BB9000 válasza petakpa1 (#379) üzenetére


BB9000
senior tag

Természetesen nekem van ilyenem. Már több mint 10 éve köttettem be. Sajnos nem tudok személyesen ajánlani szakembert. Egy építkezés sok gonddal jár és a gondok jó része a mesteremberek megbízhatatlanságából adódik. Tapasztalatból mondom. Az elektromos hálózat kiépítését pl. egy ismerős csinálta, de ajánlani még őt sem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#381) fecus válasza fecus (#376) üzenetére


fecus
őstag

Még egy kérdés: tényleg vállalnak bizonyos gyártók valamekkora anyagi garanciát, ha a cucc mögött kisülnek a berendezések? Valaki érvényesített már itthon ilyen garanciát?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#382) BB9000 válasza fecus (#381) üzenetére


BB9000
senior tag

Gyakorlati tapasztalatom nincs a témában, de az APC eszközvédelmi garancia szabályait itt olvashatod:
http://www.apc.com/support/service/equipment_protection_policy_emea.cfm?
Öt fontos szabály:

1. Vásárlás után 10 napon belül regisztrálni kell a cuccot,
2./ Minden csatlakoztatott eszköz CE minősített kell legyen
3./Földelt fali aljzatba kell bedugni, más gyártótól szárma hosszabbító használata nem megengedett
4./ A keletkezett kárt 10 napon belül jelenteni kell
5./ Csak az EU-n belül forgalmazott felsorolt termékekre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#383) fecus válasza BB9000 (#382) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#384) demmer123


demmer123
őstag

Aki rendelkezik ilyen elosztóval az tudna segíteni?

Nem tudja esetleg valaki, hogy a koax aljzat az mit fogad? F csatlakozót (amit a modembe dugsz), vagy sima koax (amit a TV-be dugsz)?

[link]

APC Essential SurgeArrest 5 Plug + TV 1,8m (PM5V-GR)

(#385) jeni válasza demmer123 (#384) üzenetére


jeni
félisten

a kép alapján amit a TV-be megy
az F csatlakozó az a menetes melyet nem nagyon szoktak ilyenre tenni. itthon nekem a Belkin van és azon is a TV-s bedugós van.

(#386) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

keresek 4 vagy 6 dugós túlfeszültségvédő elosztót.
Van valami olyasmi amelyiken nincsen nagyon erős fényű kapcsoló?
Szobába nem messze lenne az ágytól és aludni szeretnék mellette.

(#387) BB9000 válasza smallmer (#386) üzenetére


BB9000
senior tag

APC PM5-GR. Ez ötös. A kapcsolója nem világítós. Két zöld led világít rajta, amelyek a működést ill a védelem meglétét jelzik. Ha zavar a fényük, akkor akár le is ragaszthatod őket.

(#388) petakpa1


petakpa1
őstag

Erről mi a vélemény? Megfelelő védelmet nyújt? Esetleg más ajánlottabb típus, ami UTP kábelen keresztüli túlfeszültség ellen is véd?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#389) BB9000 válasza petakpa1 (#388) üzenetére


BB9000
senior tag

A Legrand jó márka. Az általad kiválasztott termék a legrandáruházban most bruttó 6243 Ft. Link. Jó alternatíva lehet még az APC is. Innen tudsz választani. A PF8VNT3-GR jó lehet. Előnye a Legranddal szemben, hogy meg van adva, hogy mekkora energiát tud levezetni: 2525Joule, míg a Legrand nem közöl ilyen adatot.

[ Szerkesztve ]

(#390) BB9000 válasza petakpa1 (#388) üzenetére


BB9000
senior tag

Az APC PMF83VT-GR-t is nézd meg. Árak itt.

(#391) petakpa1 válasza BB9000 (#389) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, akkor marad az általam linket Legrand, mert azon van RJ45 védelem is, míg az általad linkelt 6435,-Ft-os verzió csak 230-as aljazton keresztül csatlakozó eszközöket védi.

APC-t is megnéztem, de nincs benne olyan ami 230V-os és RJ45 dugaljokat is véd. 230V + RJ11 és/vagy koax védelem van egy eszközön, de 230V + RJ45-öt védőt nem találtam APC-nél. Esetleg van még az APC PNET1GB, ami külön csak RJ45-öt véd, de gyanítom ez + pl az általad ajánlott PF8VNT3-GR egyött már többe kerülne mint a Legrand.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#392) BB9000 válasza petakpa1 (#391) üzenetére


BB9000
senior tag

A PF8VNT3-GR -ben van LAN védelem. Van rajta RJ11 és RJ45 ös csati is. Bár a megnevezésében nem tünteik fel, de a termékjellemzőknél és a képen is látszik. Link Azzal az az egyetlen baj, hogy a magyar cégek szerint kifutott termék. Helyette kapható a PMF83VT-GR, de azon valóban nincs LAN védelem.

A Legrandnál a specifikáció szerint telefonkábelt adnak hozzá. Valamint sehol se írják, hogy LAN védelemre is képes. Ezek alapján még az is lehet, hogy csak a középső két ér van bekötve a védelembe, amit a telefonvonal használ.

[ Szerkesztve ]

(#393) Genji


Genji
őstag

Tudtok ajánlani elosztót ami 5m-es? A hosszabítót nem szeretném hosszabítani, ha nem muszáj.i

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#394) arcitec válasza BB9000 (#392) üzenetére


arcitec
addikt

Szia
Véleményt szeretnék ezen kettőre : melyik lehet jobb választás? Az APC-re 10 év a garancia.

[link]
vagy
[link]
Ahogy nézem a működési elv az nagyon hasonló mindkettőre..

[ Szerkesztve ]

(#395) BB9000 válasza arcitec (#394) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerintem az APC a jó választás. A Primera-t egyáltalán nem ismerem, és így nem is bízom abban, hogy komoly védelmi elektronika van az eszközön belül. Hozzá tartozik a dologhoz az is, hogy az APC-nek is vannak ennél komolyabb védelemmel rendelkező eszközei. A PM1W-GR arra jó, hogy egy eszközt alap szinten védjen. A PM8-GR nek van a legerősebb védelme. Arra vonatkozik a biztosítás is, ha a hozzá csatlakoztatott eszközök mégis áramtüskétől mennének tönkre. Az általad választott 1 dugalj-as változat előnye, hogy kicsi és olcsó. Néha ez is elegendő lehet.

(#396) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Ezen a képen látható koax dugót akarom meghosszabbítani és bedugni ebbe a csatlakozóba, majd ebből a csatlakozóból bedugni egy olyan helyre ahova ilyen dugó megy be!

Tehát két kábel kell. Gondolom nem úszom meg hekkelés nélkül, van olyan amit nem roppantani kell, hanem tekerni, mert szerszámom az nincs!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#397) BB9000 válasza spe88 (#396) üzenetére


BB9000
senior tag

A linkek kicsit összekeveredtek és az első három ugyanarra mutat.
Ezt nem kell roppantani. Viszonylag könnyen szerelhető.

(#398) arcitec válasza BB9000 (#395) üzenetére


arcitec
addikt

A Brennenstuhl Primera garancia: .Ez is egy német cég egyébként ....
Biztosítási védelem a csatlakoztatott készülékek számára.
A Brennenstuhl cég garantálja a túlfeszültség-védelmi tulajdonságokat a mindenkori termék adattábláján feltüntetett műszaki adatok értékéig. A termékrendeltetésszerű használata esetére Brennenstuhl átvállalja a túlfeszültség-védelmi készülékhez közvetlenül csatlakoztatott termékek javításának, ill. cseréjének a költségeit, ha azok bizonyíthatóan a túlfeszültség miatt mentek tönkre,amennyiben az alábbi esemény következettbe: A kárt arra kell tudni visszavezetni, hogy a leírás szerinti védelmi funkció nem a műszaki adatok szerint működött.Erre a termékfelelősség-biztosításunka személyeket és tárgyakat ért károk megtérítésére 5millió Euróig nyújt biztosítási fedezetet.
Többcsatlakozós elosztóban van ezen termék is és már működött is.

És ez van szerintem az APC-re is, vagy nagyon hasonló.
Az APC-re németben élettartam garancia van, itthon 10 év.(Egyébként most ez lett beszerezve, véleményem szerint ami túlfesz a rendszeren - többnyire - jöhet az ellen megfelelő. - ( A semminél jóval több).

Az APC PM8-GR van ahol akcióban 9eft alatt van, ha most kellene megvenném. Van ahol 17eft, ez egyszerűen elképesztő.

[ Szerkesztve ]

(#399) BB9000


BB9000
senior tag

Tegnap este 9 kor a nagy viharban érdekes dolog történt. A közelben becsapott egy villám. A villanással teljesen egyidőben nagy csattanás is hallatszott. Az áram azonnal elment a házban. Kertes övezetben lakom és néztem, hogy a szomszédoknál ég a villany több helyen is. Csak nálam ment el. Több villámvédős elosztóm is van a házban. Egy a számítógépnél, egy a tévénél, egy a konyhai gépeknél. Kimentem az elosztószekrényhez és azt láttam, hogy a fi relé oldott le.

Vagy az történhetett, hogy az APC elosztóim észlelték a túlfeszt és levezették a védőföldre, vagy pedig magában a védőföld vezetékben keletkezett akkora áram, amit a fi relé észlelt és leoldott.

A szomszéd házakban is kell(ene), hogy legyen fi relé, de mivel csak nálam ment el az áram, inkább a szünetmentesek védő hatása valószínű. Évekkel korábban már mentek tönkre villámcsapás miatt dolgaim ugyanebben a házban: (egy TV és egy DVD lejátszó), ezért már minden fontos és nagy értékű berendezésem előtt villámvédelemmel ellátott elosztó van. Most nem ment tönkre semmi. :DD

(#400) Aventurium


Aventurium
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretném védeni a modemtől érkező LAN kábelt az APC PNET1GB típusú eszközzel de az eszköz földelő kábelét nem tudom, hogy hova kéne bekötni.
Olyan dugaljat nem találtam ami csak a földelést tartalmazza és arra rátudnám csavarni.

Ha van valakinek egy használható ötlete, hogy hogyan tudjam megoldani azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.