Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#3551) Fire/SOUL/CD válasza gigabytman (#3550) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1 évre azt script nélkül nem tudom megoldható-e, de havi lebontásban igen.
Persze majd 12x el kell játszani, az adott hónap ill. adott hónap napjainak módosításával.

Simán F7 és bemásolod ezt: <1-31>1960-01-[C:2]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3552) gigabytman válasza Fire/SOUL/CD (#3551) üzenetére


gigabytman
tag

Köszönöm szépen működik. :R :R :R

(#3553) prozodus válasza gigabytman (#3550) üzenetére


prozodus
őstag

Jó kérdés, nem tom, de 1960 366 db-os :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3554) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Fájl átnevezéseknél hogy lehet cserélni a 4. <space> karaktert a sorokban?
Tehát a minta: xxx xxx xxx xxx xxx xxx
És ezt szeretném: xxx xxx xxx xxx-xxx xxx
:R

(#3555) prozodus válasza Aureal (#3554) üzenetére


prozodus
őstag

Mármint ctrl M alatt?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3556) Aureal válasza prozodus (#3555) üzenetére


Aureal
senior tag

Az mi az? :)

(#3557) genndy válasza Aureal (#3554) üzenetére


genndy
addikt

Ha a minta pontos, és mindig 3-as csoportok vannak:
Keresendő: ??? ??? ??? ??? ??? ???
Csere: ??? ??? ??? ???-??? ???
A "?" mindig pontosan egy, bármilyen karaktert jelöl.
Kijelölöd őket Insert-el, és CTRL+M (Csoportos átnevezés)

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3558) Aureal válasza genndy (#3557) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem sajnos mert a fájlnevek változó hosszúságúak, közte számokkal több helyiértékhosszal...

(#3559) dbius válasza Aureal (#3558) üzenetére


dbius
veterán

Csak a "space" karaktereket (és azt mindet) akarod cserélni kötőjelre?

Ha igen, akkor jelöld ki az összes fájlt, majd ctrl+m, a felbukkanó ablakban jobb odalon felül (Keresés és csere panelen) pedig a "keresendő" mezőbe beírod a "space" karaktert, a "cserél" mezőben pedig a "-" karaktert.

Alul már mutatni is fogja a végeredményt, hogy a művelet után hogy néznek majd ki a fájlnevek. Ha megfelel, akkor mehet az "indítás" gomb.

(#3560) poirot válasza dbius (#3559) üzenetére


poirot
senior tag

Úgy értelmezem, hogy csak minden 4.-et szeretné lecserélni, és nem kötött helyen van a cserélendő space. Itt szerintem a csoportos átnevezés az kevés lesz, hacsak nem valami scripttel valószinű, hogy megoldható.

(#3561) Aureal válasza poirot (#3560) üzenetére


Aureal
senior tag

Így van. Reg kifejezések nem jók erre?

(#3562) Aureal válasza dbius (#3559) üzenetére


Aureal
senior tag

Tehát még egyszer....
Minta: [akármi valami bármi mindegy mi stb...]
És ez kellene: [akármi valami bármi mindegy–mi stb...]

(#3563) Aureal


Aureal
senior tag

A keresés: *_
ahol _ a szóköz, azt csinálja, hogy a legutolsó spacenél levágja az elejét, tehát nem azt, hogy az első spaceig keres, ami logikus lenne...

(#3564) poirot válasza Aureal (#3563) üzenetére


poirot
senior tag

Amelyik <space> helyére akarod a kötöjelt, ott az utána , illetve az előtte lévő x-ek is változók?

(#3565) Aureal válasza Aureal (#3563) üzenetére


Aureal
senior tag

Úgy nézem ezzel megoldja. :))

(A kötőjelet alsóvonásra cseréltem)

[ Szerkesztve ]

(#3566) poirot válasza Aureal (#3565) üzenetére


poirot
senior tag

Majd számolj be róla, légyszi. Szerintem jobb ha próba file-okon gyakorolsz. :)

(#3567) Doky586 válasza Aureal (#3562) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#3568) Aureal válasza Aureal (#3565) üzenetére


Aureal
senior tag

Mégsem jó mert duplikál mindent... :(

#3567Doky586
Nem az 5. karaktert akarom kötőjelre cserélni, hanem a bármilyen változó hosszakkal előforduló fájlnév karakterláncokban, pontosan mindig a 4. spacet!

(#3569) dbius válasza Aureal (#3568) üzenetére


dbius
veterán

Szerintem ezt csak több lépcsőben fogod tudni megcsinálni, legalábbis TC-rel, mindig az első találat cseréjére alapozva:

1. az első space karakter cseréje olyan karakterre, ami nem fordul elő a fájlnevekben
2. a második (ekkor már első találat lesz) space karakter cseréje olyan másik karakterre, ami még nem fordul elő a fájlnevekben
3. a (ekkor már első találat lesz) harmadik space karakter cseréje olyan másik karakterre, ami még most sem fordul elő a fájlnevekben
4. Ezzel a 4. space karakter lesz az első szóköz a fájlnevekben.
5. A szóköz karakterek első előfordulását átnevezed kötőjelre.

Ezt követően pedig az első három lépcsőben kicserélt szóközöket visszacseréled szóközre.

(#3570) poirot válasza dbius (#3569) üzenetére


poirot
senior tag

Hogy cseréled csak az első space-t ?

(#3571) dbius válasza poirot (#3570) üzenetére


dbius
veterán

Kolléga hozzászólásában a képen pont be van jelölve, balról a második lehetőség. Ha az egeret fölé viszed és ott hagyod megjelenik a "felülírás fájlonként egyszer" magyarázó szöveg.

Ezzel csak a keresett érték első előfordulását cseréli, a többit nem.

[ Szerkesztve ]

(#3572) poirot válasza dbius (#3571) üzenetére


poirot
senior tag

Müködik tényleg, ezt nem ismertem. De akkor elég volna egy ugyanolyan különleges karakter az első space helyére cserélni, 3-szor végig futtatni, majd a 4.-re a kötőjel. Legutoljára a különleges karaktereket lecserélni space-re, itt már nem kell az egyszeri felülírás. Egy próbát megér, próba file-okkal.

(#3573) dbius válasza poirot (#3572) üzenetére


dbius
veterán

Valóban, így még egyszerűbb: ugyanarra az egy karakterre elég cserélni az első három space-t, mert utána akkor egy lépcsőben visszacserélhető space-re! :K

(#3574) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Vannak sorszámozott fájlok, pl.
...,
008 NévA,
009 NévB,
010 NévC,
011 NévD,
020 NévX,
021 NévY,
stb. (tehát vannak a sorszámban kihagyások).
A csoportos átnevezéssel hogyan tudom úgy átnevezni őket, hogy mindegyik sorszám mondjuk 30-al legyen több?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3575) dbius válasza VGYke (#3574) üzenetére


dbius
veterán

A harminccal nagyobb sorszámozás nem lenne gond abban az esetben, ha nem lennének kihagyások a sorszámozásban.

Viszont ebben a formában, ahogy szeretnéd - a sorszám kihagyások miatt - szerintem nem lehetséges, csak több lépésben (attól függően hány fájlról van szó és hány kihagyás van a sorszámokban).

Az egybefüggően sorszámozottakat így tudod átnevezni:

Ezt követően a kihagyott sorszámot kézzel átnevezed és folytatod tovább a ciklust, a következő egybefüggően sorszámozott fájlokkal.

(#3576) poirot válasza dbius (#3575) üzenetére


poirot
senior tag

Sokszor nem értem, hogy futhatnak bele ilyen problémába egyesek. Mindig előtte gondolkodni, utána cselekedni.

(#3577) VGYke válasza dbius (#3575) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Csak most ismerkedem behatóbban a csoportos átnevezéssel. Mit jelent a N5- ?
Egyébként kihagyástól kihagyásig megoldható...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3578) dbius válasza VGYke (#3577) üzenetére


dbius
veterán

N5-: Az eredeti fájlnév ötödik karakterétől (a fájlnév végéig, mivel a kötőjel után nincs újabb szám)

(#3579) fPApi


fPApi
őstag

Már "ezer éve" használom a TC-t NAS-sal. A NAS-hoz való csatlakozáshoz megadtam a felhasználót és a jelszót, beállítva a mentést, sokáig nem volt gond vele. Viszont egy ideje teljesen random újra kéri a bejelentkezési adatokat, mintha időközönként eltűnnének a mentett adatok. Van ötlete valakinek, hogy mi okozza ezt és hogyan lehetne megoldani?

(#3580) poirot válasza fPApi (#3579) üzenetére


poirot
senior tag

Esetleg nézd meg a

Nekem Synology NAS-om van, ott a böngészőben a belső hálózaton elérhető a NAS-om;
http://191.168.z.xx:5000/index.cgi ott a Vezérlőpult /Fájlszolgáltatásoknál ott írja, hogy milyen módon éred el, akár Total Commanderből. Persze én csak ezt a NAS-t ismerem.

Telefonnal kivülről is elérhető, de ott meg a Synology szervert használom, de gondolom nem ez volt a kérdés.

Vezérlőpult\Felhasználói fiókok\Felhasználói fiókok -nál, a Windows rendszerbeli hitelesítő adatokat, hogy ott rendben van-e minden, esetleg törölni és és a windows úgyis kérni fogja.

(#3581) fPApi válasza poirot (#3580) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, nekem is synology van és ezek rendben vannak.

(#3582) PhoenixK válasza fPApi (#3579) üzenetére


PhoenixK
őstag

Kérdés: Nem csak akkor kéri a bejelentkezési adatokat, amikor Admin-ként futtatod a TC-t? Adminisztrátorként sajnos nem őrzi meg a Win hosszú távon az adatokat, csak a sima session-ben.

Ha nem csak admin-ként: Próbáld meg a windows Credential Manager-ben kidobni az összes bejegyzést, ami a NAS-ra vonatkozik, majd egyszer újra beadni neki.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#3583) fPApi válasza PhoenixK (#3582) üzenetére


fPApi
őstag

Nem és az a gond, hogy összevissza kéri: van, amikor napok eltelnek, de van, amikor naponta többször is. Az újra megadást már próbáltam, de megpróbálom újra, hátha ...

(#3584) Robyka


Robyka
aktív tag

Telefonon Solid Explorerben indítottam FTP szervert és úgy TC-en keresztül másoltam adatot a gépről.
Elaltattam a PC-t hogy tudjam később folytatni, telefonon wifinél beállítottam ugyan azt a 192.168.2.101:9999 címet de nem kapcsolódik.
Valami ötlet esetleg?

(#3585) Doky586 válasza Robyka (#3584) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ftp vs ftps ?
Wifi vs mobilnet ?
Más lett az ip ?

[ Szerkesztve ]

(#3586) poirot válasza Robyka (#3584) üzenetére


poirot
senior tag

Kipróbáltam. Nálam megnyitotta, de a könyvtár struktúrát nem értem el. Próbáld ki a Smart File managert, ugyanez a módszer, de teljesen egyszerű. Nem kér semmi felhasználót, jelszót megnyitja a portot ameddig kéred.
[kép]

(#3587) Doky586 válasza Doky586 (#3585) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Aktív vs passzív mód..?

(#3588) macilacus válasza Robyka (#3584) üzenetére


macilacus
senior tag

miért nem használsz a telefonon is TC-t
nekem úgy tökéletes

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#3589) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#3574) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Total Commander-el sehogy, RegEx-el sem, mert ez utóbbiban meg nem lehet matematikai műveleteket végezni (egy pl. fájlnévből ki lehet szedni a számláló(ka)t, csak épp nem lehet hozzáadni/osztani stb), me' minek lenne ilyen ficsör... ;]

Külön renamer progival megoldható, pl. a Flexible Renamer-el, így: [kép]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3590) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Van egy .nfo file-om, amibe fontos dolgokat szoktam írogatni. Feltettem a Win11-et, előtte mindent lementettem HDD-re, de az a gondom, hogy most TC-ben nem tudom megnyitni a file-t, azt írja, hogy a hozzáférés le van tiltva. Mit tudok csinálni?

(#3591) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#3590) üzenetére


Gabesz87
addikt

Részletesebben ezt írja:

(#3592) poirot válasza Gabesz87 (#3590) üzenetére


poirot
senior tag

Társítással kijelölöd a Total commander-t, hogy nyissa meg és onnan kimásolod, és txt file-ba elmented. Szerintem.

(#3593) Gabesz87 válasza poirot (#3592) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mindegy, megoldottam alternatív módszerrel. Szerencsére a régi konfigomat (amit home servernek szánok) még nem gyalultam le, úgyhogy visszatettem a HDD-t, Win10-el meg tudtam nyitni ugyanúgy, mint ezelőtt, úgyhogy kimásoltam a tartalmát.

(#3594) tonyrulez válasza Gabesz87 (#3591) üzenetére


tonyrulez
őstag

Az nfo kiterjesztés alapból a Windows Rendszerinformációkat akarja megnyitni (mert a fájl egy mentés a gép összetevőiről, csak később warez világban is elkezdték használni). Vagy F3-al nyitod meg, vagy társítasz nfo kiterjesztéshez megfelelő programot (Notepad, Notepad++), vagy nforól átnevezed txt-re.
Win10-es rendszereden is azért tudod megnyitni, mert a fentiek közül valamelyiket megtetted.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#3595) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Ismét szeretnék kérdezni.

Ebből a fájlból: 2015-10-07 10.37.14 hogyan tudnék ilyet csinálni --> 20151007_103714?
Nem egy fájlról volna szó, ezért az átpötyögés nem jó megoldás.
Az sem jó, ha dátumot adok meg a csoportos átnevezésnél, mert dátumnak nem a kép készítését veszi alapul, hanem szerintem azt a dátumot, amikor elmentettem a képeket.

(#3596) poirot válasza Elemental (#3595) üzenetére


poirot
senior tag

File-ok kijelölése, Ctrl + M a felugró ablakban Először

Keresendő: -
Csere:
Keresendő:
Csere: _
Keresendő: .
Csere:

Alul vedd ki a pipát a file kiterjesztések elől.

Pár file-t másolj át egy üres könyvtárba és csinálj próbát. Valahogy így.

(#3597) nfsu17 válasza Elemental (#3595) üzenetére


nfsu17
veterán

szerintem ,bár lehet elég pronyó megoldás. :D

[N1-4][N6-7][N9-10]_[N12-13][N15-16][N18-19]

(#3598) Dottore


Dottore
addikt

Kiterjesztés: ×[E1-10]
Keresendő: -|.| |×
Cserél: ||_|.

(#3599) genndy válasza Elemental (#3595) üzenetére


genndy
addikt

Hasonlít Dottore megoldásához, de kicsit más:
Keresendő: "-| |.|jpg"
Csere: "|_||.jpg"

Hogy érthető is legyen: a macskakörmök természetesen nem kellenek; a kötőjelet kitörli (ezért nincs semmi az első | előtt!), a szóközt aláhúzásra cseréli, a pontot kitörli (ezért van egymás után két |, közöttük nincs semmi, az a törlés), viszont így a kiterjesztés elől is kitörli a pontot, ezért kell a végén a jpg-t .jpg-re cserélni (vagy ami éppen a kiterjesztésed).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#3600) Elemental


Elemental
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek!

Holnap nekiugrok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.