Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander

Hozzászólások

(#3751) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szevasztok, üdvözlet!

FTP kapcsolaton keresztül a telefonommal, a TC így látja a file-okat, valami kódtábla hiba lesz az ékezetes betűkre:

A telefonon nézve a file nevek jók.
Mit tehetnék, hogy jó legyen?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3752) qnadam válasza tibaimp (#3751) üzenetére


qnadam
veterán

a kapcsolat beállításainál van jobbra lent egy advanced gomb, és azt megnyomva tudsz karakterkódolást állítani. vagy a telefonon az ftp szerverben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#3753) tibaimp válasza qnadam (#3752) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez az! Köszi :R . UTF-8 kellett állítani.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3754) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! valamiért nem működik az ALT+F7 keresés gomb kombináció
hogy lehet ezt visszakapcsolni, régen ez működött.

(#3755) Jarod1 válasza Jarod1 (#3754) üzenetére


Jarod1
addikt

Közben meglett: Geforce experience billetnyűzet kombinációja fogta ezt.

(#3756) poirot válasza Jarod1 (#3754) üzenetére


poirot
senior tag

A Geforce-ra nem is gondoltam. :)

Az hol van? Ugyan nálam müködik, de jobb tudni. Köszi.

Nézd meg a Parancsok lenyíló menüben, ott próbáld meg egérrel, hogy úgy müködik-e.
Nincsen esetleg beragadva valamelyik billentyű?
Csak a bal oldali ALT a jó, az ALT Gr nem jó.
Ha nem akkor érdemes újra telepíteni egy perc és kész. Esetleg az ini fileokat elmenteni előtte.

[ Szerkesztve ]

(#3757) Jarod1 válasza poirot (#3756) üzenetére


Jarod1
addikt

Ez egy progi játékokhoz meg driver frissítéshez.

(#3758) poirot válasza Jarod1 (#3757) üzenetére


poirot
senior tag

Tudom, nekem is NVidiám van, csak ott nem találom hogy hol volt ez beállítva, valószinű, hogy nekem nem zavar be, mert müködik.

(#3759) Jarod1 válasza poirot (#3758) üzenetére


Jarod1
addikt

billentyűzet, kombinációk vátoztatása

(#3760) sztanozs


sztanozs
veterán

Ceges megrendelesbol csak regisztracios kulcsot kaptunk.
Tudja valaki hogy a fenebe generalok ebbol wincmd.key file-t?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3761) Lenry válasza sztanozs (#3760) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem írj egy mail a support@ghisler.com-ra

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3762) sztanozs válasza Lenry (#3761) üzenetére


sztanozs
veterán

Kozben kiderult, hogy a buying desk megkapta a fajlt, csak nekunk nem adtak oda :W

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3763) lybra


lybra
csendes tag

Sziasztok! Van egy korábbi TC a munkahelyi gépen 9x. Amikor át akarok nevezni 1db ékezetes karakterektől hemzsegő fájl nevet (shift+F6) , az adott "á" karakternél nyomok egy backspace-t és automatikusan átírja "a" betűre és így tovább az egyéb ékezetes karaktereknél is. Ezt az itthoni TC is szeretném elérni, ami 10.52-es verziójú. Hol lehet ilyesmit beállítani a programban. Most csak egy fájl átnevezéséről van szó, ha tömeges lenne, tudom, ott van a ctrl+m.
A benti program se volt piszkálva tudtommal, alapértelmezetként tudja ezt....vagy nem :)
Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy csinálja.
(Mellesleg az meg a benti gépen nem működik. Mármint ctrl+m-nél a hosszú karaktereket nem ismeri fel ha beírom : í|á|ő| i|a|o| stb. Nem történik semmi...)

(#3764) Lenry válasza lybra (#3763) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ezt nem a Total Commandered csinálja, hanem a Windows
ha Intézőben nevezel át egy fájlt, akkor is ugyanaz történik?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3765) lybra válasza Lenry (#3764) üzenetére


lybra
csendes tag

Na, ez jó kérdés....még nem próbáltam. Holnap meglesem. Amúgy ez lehetséges beállítás az intézőben?

(#3766) Lenry válasza lybra (#3765) üzenetére


Lenry
félisten

sosem láttam még ilyet, gyárilag szinte biztos nincs ilyen funkciója a Windowsnak, de biztosan bele lehet haxolni :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3767) lybra válasza Lenry (#3766) üzenetére


lybra
csendes tag

Tudomásom szerint senki nem buherálta a benti masinát. Akkor ez rejtély marad asszem... :)

(#3768) Lenry válasza lybra (#3767) üzenetére


Lenry
félisten

azért én megkérdezném a rendszergazdát, aki telepítette

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3769) DS39 válasza lybra (#3763) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezt nem a TC okozza, hanem a fájlneve ilyen karakterkódolású betűket használ, hogy az ékezetes betű gyakorlatilag két külön karakter, és az első backspace azt törli.

(#3770) lybra válasza DS39 (#3769) üzenetére


lybra
csendes tag

Értem, köszi a választ!
Akkor már csak az a kérdés, hogy a multi átnevezésnél miért nem működik a search/replace funkció a hosszú ékezetes betűknél? Vagy ezt is a "dupla" karakter okozhatja, és akkor mást kell beírnom a "Keresendő" mezőbe?
Teszem azt az ő betűnél "o? |"o| |o| ...vagy ilyesmi..

[ Szerkesztve ]

(#3771) DS39 válasza lybra (#3770) üzenetére


DS39
nagyúr

Másold ki azt a betűt a fájl nevéből, és úgy cseréltesd ki vele.

Valószínűleg az "ő" betűt nem egy magyar billentyűzettel írták bele, hanem úgy képezték, hogy "o" + AltGr és szám. (Nem tudom fejből melyik számbillentyűn van a dupla dőlt ékezet, most telefonról írok.)

[ Szerkesztve ]

(#3772) lybra válasza DS39 (#3771) üzenetére


lybra
csendes tag

Igazad volt!
Másoltam, beillesztettem a karaktereket a TC-be, így már fel is ismerte őket!

#3763 ....az intézőben való átnevezés is pont azt csinálja, mint a TC :D

Köszi a tanácsokat, így ez meg is oldódott! :C

(#3773) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Teljesen ideg vagyok! :W
A TC ben szeretném, hogy a duplikált fájlokból csak egy maradjon. Mit kellene csinálnom? Egyáltalán hogy lehet, hogy 2 állomány ugyanolyan névvel és kiterjesztéssel szerepeljen egy mappában?

[ Szerkesztve ]

(#3774) poirot válasza gepesz13 (#3773) üzenetére


poirot
senior tag

Valóban, 2 teljesen azonos nevű file nem lehet egy könyvtárban. Esetleg nincs egy Space valamelyikben? Állítsd be, hogy a file kiterjesztés ne külön oszlopban legyen, hanem rögtön a filenév után, hátha ott bújik meg a space. Általános beállítások/Fájlablak adatforma. Kettő egyformát egyszerre egy új könyvtárba másolnék próbaképp.

(#3775) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. A napokban beszereztem egy NAS-t, amit meghajtóként sikerült is csatlakoztatnom a Commanderben, de minden gép induláskor újra kell a "Z" meghajtót hozzáadni. Hogyan lehet ezt rögzíteni, hogy ne kelljen mindig hozzáadni a rendszerhez? KÖszi

(#3776) poirot válasza sinci01 (#3775) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam úgy van (Synology), hogy vezérlőpult\minden vezérlőpult elem\Hitelesítőadat-kezelő\windows rendszerbeli hitelesítő adatok.
Itt megadod a NAS felhasználó nevét, és a nas belépési jelszavát, ezt csak egyszer kell megadni. Először még kéri a windows jelszavát, nálam csak egy karakter, de szerintem az üreset is elfogadja. A Total commanderben a fül zárolását beállítva, mindig ott lesz a panelen.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#3777) sinci01 válasza poirot (#3776) üzenetére


sinci01
aktív tag

Megoldódott, nem a TC-ben kell keresnem, hanem a WIn intézőben. KÖszi! :R

(#3778) gepesz13 válasza poirot (#3774) üzenetére


gepesz13
tag

Kedves poirot nagyon köszönöm a gyors reagálást. Mea kulpa!
Ahogy elolvastam a válaszodat rögtön eszembe jutott, hogy valaha 25-30 éve még 386 os gépen belefutottam már ilyenbe. Az a rohadt szóköz.
Még egyszer: köszi : :R

(#3779) tibaimp válasza gepesz13 (#3778) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Te se ma kezdted a "szakmát" :R !!
Első gépem még 1994 novemberében egy 386DX2-es 40MHz-es csoda volt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3780) prozodus válasza tibaimp (#3779) üzenetére


prozodus
őstag

1982 BASIC, 83 ASSEMBLY, 86 C. A gép még DOS-szal indult :D
SPECTRUM, HTZ... És milyen nagy szó volt aztán a C64...
Kazettán a programok, meg is hallgattuk :D
Még dolgoztam AMIGA-n és ATARI-n is. (Különösen az AMIGA mai napig szívfájdalmam, h abbamaradt, a WIN már akkor is fos volt mellette...)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3781) tibaimp válasza prozodus (#3780) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem ezek kimaradtak, mert anyumék nem voltak hajlandóak költeni ilyesmire. Aztán az egyetemen nélkülözhetetlenné vált és megkaptam az első PC-met, ezt még ők fizették, de onnantól én, saját magamnak az összes upgrade-t.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3782) _Stalki_


_Stalki_
csendes tag

Sziasztok!

Be lehet állítani azt, hogy a DEL gombra lomtárba töröljön rákérdezés nélkül?

(#3783) macilacus válasza _Stalki_ (#3782) üzenetére


macilacus
senior tag

téves

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#3784) sztanozs válasza _Stalki_ (#3782) üzenetére


sztanozs
veterán

Remelem megy az angol:
1. TC menu Configuration - Options - Operation - Copy/Delete - Use Explorer delete method
2. MS Explorer - Recycle bin - properties - Global - dialog for confirmation of deletion (disable)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3785) _Stalki_ válasza sztanozs (#3784) üzenetére


_Stalki_
csendes tag

:R

(#3786) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! (Régen kellett egy fájl dátumát módosítanom. Már homályos hogyan kell.)
Ha egy dokumentum (pl. .PDF kiterjesztésű fájl) dátumát módosítani akarom, akkor jobb klikkel kijelölöm a .PDF fájlt. A TC felső sorában ráklikkelek a Fájl-ra, legördülő menüből kiválasztom az Attribútumok módosítása opciót. Megnyílik egy ablak. Itt több dolgot ki lehet pipálni (Alkönyvtárakban is, Archív, Csak olvasható, Rejtett, Systems, Dátum és idő változtatása, Beépülő sajátosságok megváltoztatása). Ezekből melyiket kell kipipálni?
Nyilván legalább egyet, a Dátum és idő változtatása mellé pipa kell.
Alkönyvtárakban is mellé meg akkor kell ha egy mappa minden fájlját ugyanarra a dátumra akarom állítani.
A többi (Archív, Csak olvasható, Rejtett, Systems, Beépülő sajátosságok megváltoztatása) kipipálására mikor van szükség?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#3787) sztanozs válasza tknof1871 (#3786) üzenetére


sztanozs
veterán

Akkor, ha meg akarod valtoztatni oket (torolni vagy beallitani az adott flag-et)...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3788) Fortian


Fortian
tag

Sziasztok!
Tudnátok segítenni abban hogyan tudok komplett mappastruktúrát létrehozni egyszerűen.
Jelenleg excelben megvan a pontos mappastruktúra.
Az excelt természetesen át tudom alakítani olyan formába ami ehez szükséges vagy kidobni szöveges file-ba. A lényeg hogy több almappa is van némelyik főmappába.

Példa:
01_mappa
02_mappa
,,,,,,01_mappa
,,,,,,,,,,,,,01_mappa
,,,,,,,,,,,,,02_mappa
03_mappa
,,,,,,,,,,,,,01_mappa
,,,,,,,,,,,,,02_mappa

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#3789) localhost válasza Fortian (#3788) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Próbálom értelmezni, de mit jelent nálad az excelben megvan a mappastruktúra?
:Y

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3790) Fortian válasza localhost (#3789) üzenetére


Fortian
tag

Szia!

Excelben ötleteltük össze a kialakítani kívánt mappastruktúrát :DD
Jobban láttuk a mappák alá és fölérendeltségét. Mi miből nyílik menniyre van szükség és az elnevezéseket..lényegtelen a megoldandó feladat szempontjából szerintem. Nem is tudom miért említettem meg :DDD
Amit nem tudok hogy tlegalább 100 mappát hogy tudok létrehozni ( és almappáikat) leghatékonyabban

(#3791) sinick válasza Fortian (#3788) üzenetére


sinick
senior tag

Csinálj egy batch fájlt, pl. mappakészites.bat és valahogy gyógyitsd bele a mappastruktúra létrehozását pl. így, majd futtasd:

md 0
md 0\1
md 0\2
md 0\1\3
md 0\1\4

(#3792) Fortian válasza sinick (#3791) üzenetére


Fortian
tag

Köszi szépen!

(#3793) emilll


emilll
tag

Az miért van Androidon, hogy elvileg a 2.70-es verzió óta "Media player: Pause when unplugging headset or disconnecting bluetooth headset, resume when reconnecting", mégis amikor kikapcsolom a bluetooth fülest, a telefon hangszóróján folytatja a lejátszást? Mit lehet ezzel tenni, hogy leálljon ha megszakad BT kapcsolat?

(#3794) G@ben


G@ben
addikt

Adott egy csomó könyvtár, bennük egy csomó fájl. Meg lehet azt csinálni gyorsan, hogy az összes fájl nevébe előre bekerüljön annak a könyvtárnak a neve, amiben van?
Pl az abc könyvtárban van az 1, 2, 3 nevű fájl, akkor átnevezni őket, hogy abc -1, abc - 2, abc - 3, de ezt egyszerre sok könyvtárnál szeretném.
8.51-es verzióm van.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3795) tonyrulez válasza G@ben (#3794) üzenetére


tonyrulez
őstag

Szia!

cm_DirBranch paranccsal tudod listázni az összes fájlt egyszerre, erről van kint ikon is a felső sávban. Ezután összes fájlt kijelölve a csoportos átnevezőben ezt kell beírni: [P] - [N]
Ahol a [P] a szülő könyvtár neve. Ha tovább akarsz menni visszafelé mappanévben, akkor pedig [G] az előző mappanév.


[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#3796) G@ben válasza tonyrulez (#3795) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm, működik! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3797) Fecogame


Fecogame
veterán

Total Commander 11.00

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3798) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!

Hogy tudok kimásolni egy gyökértől mélyebben lévő könyvtárat és a benne lévő fájlokat az elérési útjával együtt egy másik meghajtóra? Tehát hozza magával a teljes útvonalát.

[ Szerkesztve ]

(#3799) Jarod1 válasza rumkola (#3798) üzenetére


Jarod1
addikt

főkönyvtárat másolod és áttesz mindent ami benne van

(#3800) rumkola válasza Jarod1 (#3799) üzenetére


rumkola
veterán

Üdv! Lehet rosszul fogalmaztam.
Az átmásolandó könytárig vezető út is kell, ez a lényeg (hogy akinek pl. odaadom pendrive-on az egyből be tudja magának másolni, ne kelljen könyvtárakat nézegetnie, létrehoznia.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Total Commander
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.